Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Stary eciorz

Hehe 600 zł mynij na wypłacie niż w tamtym roku w listopadzie ojjjj przikro. Trza pitać pomału????????????

@Stary eciorz

Nie wierzę, że przy takiej samej ilości dni roboczych, takiej samej ilości nadgodzin i braku dodatkowej premii w zeszłym roku masz 600zl mniej niż rok temu. Nie ma takiej opcji. Więc najpierw kretynie naucz się liczyć swoje wynagrodzenie(usunięte przez administratora)

Znajomy pracuje w Czechach i dostał 7000 zł zwrotu z podatku, może jednak warto szukać innej pracy niż dać się wykorzystywać.

Stary eciorz
@Obiektywny

Kretyn to Cię robił, 600 zł mniej z uwagi na brak nadgodzin też się kapnij, chyba robisz na wykładach bo tam taki tępaki spawią...

Vio

Oj tam ja polecam zatrudnienie w tej firmie. Idzie dobrze zarobić a się wcale nie narobić. A jak coś to zawsze można co drugi miesiąc iść na L4 i tak to mają w (usunięte przez administratora) bo jest taki przemiał że nawet nie widzą jak kogoś nie ma z miesiąc haha

Dajana

Chce się przyjąć to teneco czy warto?

@Dajana

Prawie 1000 negatywnych komentarzy zostało usuniętych, poza tym listopad kiepski w grudniu wydatki i luty znów kiepski tak firma robi z ludzi żebraków.

Marcinek

Piszę tutaj bo zakład w stanowicach nie ma póki co opinii. Jak ten zakład ma funkcjonować skoro w biurach jakości zatrudnia się takie osoby jak(usunięte przez administratora) Osoba tak chamska jak i prymitywna. Dzień w dzień wyraz jej twarzy wskazuje na to, że nikt nie ma do niej gadać, a swoje innym powie. Taka osoba ma mieć pod sobą osoby z agencji? Nówimy tutaj o TP. Ta Pani powinna poszukać pracy gdzie indziej

ktosik
@Marcinek

Pracuje nie od dziś w Stanowicach i jeszcze takiej opinii o osobach pracujących w biurach nie słyszałem. I nie mówie tutaj tylko o jakosci ale o biurze produkcyjnym także. Wszyscy zawsze pomocni i jest możlwiość pogadania na luzie o problemach. Jeśli zaś chodzi o agencje trochę to dziwne że piszesz tylko o TP jeśli na zakładzie mamy kilka agnecji. Może to Tenneco powinno się zabrać za TP?

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Champion

Wiecie co się dzieje na logistyce proszę bardzo. Jeden z brygadzistow z logistyki i jego kolega oraz człowiek z DPP zrobili majstrowi i innemu brygadziscie zdjęcia jak śpią na nocnej zmianie w biurze i podobno posłali te zdjęcia dyrektorowi. I teraz został zdegradowany a przypuszczam że długo nie popracuje bo go będą teraz gnebic ale dobrze mu nie tykane (usunięte przez administratora) nie śmierdzi.

Lombard
@Champion

Raczej ,nie posłali dyrektorowi ,tylko kierownikowi, dyrektor by zwolnił śpiących w pracy , a nie degradował informatorów

Baca
@Lombard

Do kierownika ktory nic nie zrobił. Brygadziste zdegradowali i na inna zmiane, jego kolege zmusili do zwolnienia i sprawa ucichla. Z tego co widuje dalej przesiaduja w biurze non stoo, brygadzista z dpp dalej chodzi z rekami w kieszeni i dyryguje zamiast pomóc a wozkowi jeżdżą na kilka działów. Tak załatwia sie sprawy...

heh
@Champion

A wiesz, że na zakładzie jest zakład robienia zdjęć bez pisemnej zgody dyrektora pod groźbą natychmiastowego zwolnienia? Kolega z logistyki powinien już siedzieć w Eko Oknach ;)

2020
@heh

Może kolega już siedzi w Eko Oknach :-) o to się nie martw. Pomyśl o sobie !, czym ty będziesz się w przyszłosci zajmował :-) Zapoznaj się z ciekawymi artykułami w serwisie fool.com na temat Tenneco, może trochę cię rozjaśni.

kiwi
@2020

Najpierw by się musiał języka angielskiego nauczyć, a On ledwo Polskim włada

Jo
@kiwi

Te Miodek polskim sie z małej pisze

Stefan
@Champion

(usunięte przez administratora) prawda nikogo nie zdegradowali. Kierownik (usunięte przez administratora) pan (usunięte przez administratora) nie da krzywdy zrobic swoim (usunięte przez administratora) Oni są nie tykalni. Tam są takie machloje że szok. Majstry,brygadziści zapisują sie na weekendy na wózki a siedzą w biórach i robią. To jest paranoja to co tam sie robi. Ale mam nadzieję że już nie długo Dyrektor (usunięte przez administratora) pan (usunięte przez administratora) wezmie sie ochoczo zaa pana kierownika(usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora).

Eciorz
@heh

Twoja wypowiedź brzmi tak jakbyś był jednym z tym którzy byli na zdjęciach :) Tylko pytanie którym? Tym co pod prysznicem po szychcie jest z przodu czy tym z tyłu? Bo różne plotki chodzą po zakładzie :)

Hahor

Panowie pora przebranżawiać się na części z portfolio Federal Mogul, bo elektryki wchodzą na rynek szybciej niż się wydaje i nie można tego przespać. Ja bym na waszym miejscu Kesslerowi albo zarządowi w Brukseli o to wiercił dziurę w brzuchu.

Hahorrr

Ale nas (usunięte przez administratora) na kuponach do multikina co?

Emilia
@Hahorrr

@Hahorrr Na forum publicznym postaraj się używać odpowiednich słów. Rozumiem, że Tenneco w świadczeniach daje bilety do kina. Nie otrzymałeś ich w tym miesiącu?

@Emilia

Przecież każdy wie że se porozdawali między siebie, cała pula kuponów rozeszła się podczas jednej poniedziałkowej zmiany? To musieli się zapisywać w trakcie szychty albo swoim porozdawali. Ludzie nie są głupi.

@Emilia

Chyba za krótko robisz dziołszka skoro nie wiesz jak to tam funkcjonuje... Ale robota spoko kasa też

@Hahorrr

dokladnie na wszystkim dtmaja to i na tym tez wiecej plakatow bo niz biletow Mogli sobie te plakaty porozwieszac po biurach skoro pierwsi byli po bilety

Robert

Fajnie że chociaż coś organizują, w mojej poprzedniej pracy nie było takich rzeczy. A tutaj bilety do kina, w grudniu paczki na mikołaja dla dzieci. Ktoś z was nie zdążył i teraz marudzicie..

sawq
@Robert

nie zdazyl bo musial (usunięte przez administratora) bo normy sa tak wygorowane i non stop wyciskaja z pracownikow jak z cytryny (usunięte przez administratora)

@Robert

Skoro masz czas załatwiać sobie sprawy socialne w trakcie szychty to widzę, że na fajną biurową fuszkę trafiłeś. Mnie chodzi o to że takie akcje bardzo podkopują zaufanie pracowników do firmy w szczególności tych z produkcji a nie zapominajmy o tym że to oni są podstawą produktywności w tej firmie, bez produkcji nie ma Tenneco. W czasach gdy o dobrego pracownika bardzo trudno i trzeba się posilać kolegami z Ukrainy takie akcje nie mogą się powtarzać, Pani Mirka W. Pewnie wie o czym mówię bo to jedna z bardzo inteligentnych osób w tej firmie która potrafi wyczuć nastroje pracownicze i wie że ludzie poczuli się rozczarowani .Pozdro

Enigma
@Hahorrr

Chyba ciebie. Bo wczoraj odebrałam kupony więc jeszcze są. Aha i nie jestem pracownikiem biurowym tylko zwykłym pionkiem na produkcji. Nie siej zamętu człowieku.

@Enigma

Bo dali drugą turę chopie złoty, czytaj co jest napisane na ogłoszeniach.

@sawq

Normy są do wyjechania spokojnie, tylko trzeba sobie samemu stanowisko przygotować tak aby było jak najbardziej ergonomiczne, i dobrze zarządzać czasem, a przede wszystkim myśleć nad tym co się robi. Pozdro załoganci

@sawq

1000 brutto powinno być już za wysłanie CV .Dziwię się tym facetom, jest sporo przyjęć na Budryk i Szczygłowice a wy siedzicie tam (usunięte przez administratora)

Gringo

Witam, jedno pytanie z jakimi placówkami tj. medycyna pracy zakład ma podpisaną umowę? Tylko Medikol?

ona
@Gringo

PRO-VITA na Mikołowskiej

Nolan

Witam. Chciałbym się poinformować tutaj, jak wygląda praca w Tenneco, na jakie zarobki można liczyć,stawki, awanse, trudność wykonywania zadania, atmosferę, kary-premie, szkolenia itd.. Czy jest czterobrygadówka, wolne weekendy? Proszę o szczerą wypowiedź, bez żartów, ironii. Dziękuję i Pozdrawiam! :)

@Nolan

Na początek zarobki na poziomie 1800-1900 netto, po roku pracy ok. 2500 netto. Praca w systemie 3 zmianiowym od pon-pt. Obecnie nie ma dużo pracy, więc na większości działów nie robią teraz w weekendy. Jak jest więcej zleceń są soboty, nadgodz.w tygodniu, czasami i niedziele, ale wszystko zależy od planów produkcyjnych. Są kursy np.spawanie tig albo mag, ale to raczej nie dla operatorów. Atmosfera wśród ludzi ok, gorzej od brygadzistow w górę. Premia regulaminowa 15% i trzeba się mocno postarać, żeby mieć ją zabrana. Praca nie jest ciężka fizycznie, ale monotonna i całe 8h na nogach chodząc.

andrzej
@Obiektywny

Zarobek 1800 to kpina rodzina zdechnie z glodu, zrob kurs CNC i szukaj normalnej pracy.

@andrzej

To idź do pracy w której dadzą Ci zarobić więcej a nie ślimtaj. Jest rynek pracownika.

Xyz
@Obiektywny

1800 netto? Na okresie próbnym mam więcej..

Mikołaj
@Xyz

Na okresie próbnym w firmie Tenneco Automotive Polska? Właśnie, jeżeli poruszyłeś to zagadnienie, to chciałbym dowiedzieć się, czy firma przed zaproponowaniem pracownikowi pełnego zatrudnienia testuje tę osobę w trakcie okresu próbnego? Ciekawi mnie, jak to wygląda.

M. Prokop
@Obiektywny

To w Euro czy PLn? bo kaj indziej płaca w Euro albo w koronach i dużo lepiej na tym idzie wyjść. ozdrawiam niewolników.

Xyz
@Mikołaj

Testują? Chyba raczej w tym sensie, że sprawdzają w trakcie tego okresu po prostu czy nadajesz się do tej pracy. Jak lecisz w kulki, siedzisz z telefonem to logiczne, że nikt takich pracowników nie chce. Trzy miesiące to sporo czasu żeby nauczyć się wszystkiego. Nie mam pojęcia czy ktoś myśli o 1800 z premią czy bez? Premię ciezko stracić, jak się robi swoje. Oczywiście myślałam o wypłacie już z ta premią.

Galwanizator
@Nolan

Praca na 3 zm. Stawki nawet ale atmosfera tragedia postaw się brygadziście a masz jak w banku gównianą ocenę. To wpływa na twoją podwyżkę. Ludzie fałszywi coś powiesz obgadują za plecami a lizusy mają weekendy a normalny pracownicy zapomnijcie. Poza tym jak jest dużo roboty przyjdź to wręcz mobbingują że musisz przyjść do pracy. Niestety dostaniesz to czego nikt nie chce robić

@Nolan

atmosfera paskudna (usunięte przez administratora) bezczelne odzywki brygadzistow tutaj panuke mobbing i to doslownie Jakas instytucja jak PIP powinna sie tym zajac

@Mikołaj

jestes testowany i to pod kazdym katem umowe dostaniesz na stale po 2latach(usunięte przez administratora) to zdrowo nawet jak wyrobisz norme to i tak za malo przyjdzie i ci powie zrob jeszcze 20 i na drugi dzien wiecej i wiecej a jak pozjdziesz do wc(usunięte przez administratora) do majstra ze nic noe robisz Omijac to firme

Wyrocznia

Komentarze na tym portalu pełnią funkcję wyroczni oraz są doskonałym narzędziem służącym do manipulacji kierownictwem firmy. Żałosne

Stefan.

Logistyka zadzi się swoimi prawami. A kierownik (usunięte przez administratora) broni swoich (usunięte przez administratora)a ora wózkowymi , zapiepszają na dwoch działach a jak pujdziesz z problemem to udaje że problemy nie ma. Majstry Brygadziści zapisują sie na weekendy i siedzą w biórach a jak normalny wózkowy chce isc to nie moze bo nie ma miejsca. Nastepna paranoja to bióro Logistyki i ta obsada nie wiem po co tam siedzi pani (usunięte przez administratora). To jest pani od sztucznego zamieszania i (usunięte przez administratora) robienia! Na produkcję i jedno miejsce wolne nastepny pan starszy specyjalista Sap (usunięte przez administratora) od roku na makerze nie działały skanery ale pan (usunięte przez administratora) naprawiał przez rok he smiech na sali nastepny pan kordynator(usunięte przez administratora)taki kordynator ze pan dyrektor (usunięte przez administratora) rozdawał podwyżki inflacyjne bo pan (usunięte przez administratora) nie wiedział jak to się robi he he paranoja. Moze Dyrektor (usunięte przez administratora) tam zajrzy i zrobi ciecie i przyjrzy się tym Darmoziadą.

Greg
@Stefan.

To co piszesz to prawda, ale jakbys jeszcze poprawnie z zachowaniem ortografii napisal to by bylo super..... Tak bylo i bedzie dopoki te same osoby beda siedziec „przy korycie”. Na oblozenie soboty jest w planie przykladowo 6 wozkowych, jeden z dozoru a w rzeczywistosci wyglada to tak, ze przychodzi 3 z dozoru, dwoch zapisuje sie niby jako (wozkowy) a siedzą w biurach a 3 wozkowych zapier... za pięciu :)

Zibi82

Podobno zajład w stanowicach przeszedł na szczelności 0,15l/min. Podobno wymysł klienta. Ale też podobno tam ludzie z jakości odwalają robote na maksa na liniach. Tam widać jakość na liniach, zainteresowanie osób z biura. Jest to prawda? Ktoą wie?

JohnnyKimono
@Zibi82

No jakościowcy biegają cały czas między stanowiskami

AniaK
@JohnnyKimono

Też potwierdzam, co jakiś czas pojawia się, i pyta jak szczelność, i słuzy pomocą, więc jest ok!

@Zibi82

To nie jest prawdą , niska wydajność i dużo bubli ale to ich sprawa

Artur

Pracowałem tam 3 lata i muszę powiedzieć że słabo wszędzie kolesiarstwo , brak poszanowania dla pracownika (niektóre działy) oraz nietykalni Ukraince

Ktis

Dlaczego sa ludzie które co tydzień maja plusa w ocenach czy oni co tydzień czyms sie wyróżniają. Po co sa te oceny?

MarcinekJelonek

Witajcie. Proszę o opinie na temat zakładu w stanowicach? Warto tam iść? Ktoś coś wie? Bo nie mają póki co gowork. Więc może ktoś z Was tutaj wie. Pozdrawiam

Blueberry
@MarcinekJelonek

Praca bardzo wporządku. Pracuje od 3 miesięcy, umowa została mi przedłużona bez problemu. Jeśli robisz to, co masz robić to nikt nie ma o nic pretensji, premię jest bardzo trudno stracić. (musiałam wziąć urlop na żądanie i nawet za to nikt nie obniżył mi premii). A jeśli chodzi o zarobki to to już sprawa indywidualna ile komu do życia wystarczy, ale nie jest źle i przeważnie po tych 3 miesiącach dostaje się podwyżkę.

Ktos
@Blueberry

No tak po roku nastepna podwyzka ale pozniej to jakos nowozatrudnieni cie dogonia albo nawet przegonia ze stawka wystarczy sie tylko spytac jaka maja stawke pracownicy z kilkuletnim stazem pracy

Alek90

Dostałem prace w jednym z zakładów tenneco, na stanowisku specjalisty. W piątek mam badania. Ale do rzeczy. Pracując kilka lat w zakładzie branży automotive, produkujący dpf z siedzibą w Japonii, widziałem wiele, sam byłem poniżany, itp. Błagając o wyjście do toalety. Już na rozmowie kwalifikacyjnej opowiadałem o 5S, TPM, tablica cieni, hijarihatto itp. Jako jakościowiec, będe się starał kilka rzeczy wprowadzić do operatorów, gdyż uważam, że zda to egzamin i będzie z korzyścią do operatorów. Sam pracowałem dużo na linii produkcyjnej. Pozdrawiam

ktosik
@Alek90

jak oceniasz swoją pracę? warto składać papiery ?

Bobby
@Alek90

Ochłonąć polecam. I to szybko.Pozdrawiam.

kiwi

Co się dzieje z związkami zawodowymi? Wzięli w łapę od dyrekcji i się zwinęli? Taką rewolucję mieli robić i cisza.

TRI
@kiwi

Związki zawodowe są jak Sejm :D ustawa musi być dokładnie zweryfikowana i czytelna by jak najwięcej nabrać a ludziom dać tylko cień nadzieje na lepsze jutro :) drogi Kiwi

Ktoś tam

Witam. Interesuje mnie praca w tym zakładzie jako magazynier z wózkami i chciał bym się dowiedzieć od kogoś z was, czy tam przyjmują także osoby bez doświadczenia na tym stanowisku. No i jak wygląda sprawa z zarobkami rzecz jasna. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Emilia
@Ktoś tam

Faktycznie - właśnie widziałam, że w Tenneco Automotive szukają Magazyniera. W ogłoszeniu jest napisane, iż jednak wymagają doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Tu masz więcej informacji: https://www.pracuj.pl/praca/pracownik-magazynowy-operator-wozka-jezdniowego-rybnik%2Coferta%2C7095043 Ale może postanowią dać Ci szansę. Spróbujesz wobec tego?

Jo i moje BMW
@Ktoś tam

Witam kolego praca na magazynie jest tam ok. Ale jeżeli nie masz doświadczenie to jak by cie przyjęli to pewnie wyladujesz na paleciaku na podescie lub na wykładach, chyba że coś się zmieniło ale wątpię.

TRI
@Ktoś tam

Jeśli nie masz doświadczenia to wątpliwe że cię wezmą owszem mogą ale tak na poważnie wątpię że komuś bez doświadczenia dadzą widlaka jakiś dokument niestety musi być :) ale próbuj sił bo jest fajnie

Mała

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w tenneco w Stanowicach ? Bo niestety nie ma żadnych opinii w sieci z góry dziękuję:)

Blueberry
@Mała

Pracuje od niedawna, ale na prawdę mi się tam podoba. Wiadomo, że nie wiem jak to wygląda na innych liniach, ale tam gdzie trafiłam ja jest spoko ;) Najbardziej bałam się, że nie wyrobie norm, ale na luzie można po niedługim czasie dojść do wprawy. W obecnej chwili nie mam na co narzekać, zobaczymy jak będzie za rok ;)

Langerka
@Blueberry

Miałam podobne obawy jak to będzie, ale nawet z biura jakości jeden Pan pytał mnie jak mi sie podoba, czy może w czymś pomóc itp. więc jest ok

twój stary pijany

Pracuje w tenneco 8 miesięcy na czwartej hali na rurkach, praca nie jest zła tak naprawdę jak umiesz robić to wyrobisz wszystko w 6/7 godzin i masz spokój jeżeli potrafisz się dobrze kryć, zależy też jaką linie dostaniesz, brygadzisci stosują mobbing ale jak się raz postawisz to już masz spokój, na pierwszej hali jest (usunięte przez administratora) potwierdzam ale na innych jest luźno, kierownictwo zawsze pomoże, hajs nie jest zły, wolne też dostaniesz tylko powiedz z wyprzedzeniem

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 111 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska