Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

pretorianin

dlaczego Jurek zabiera nam premie jak my wszystko robimy idealnie zbijamy najlepsze polki robimy idealne przytamki tylko ten nasz dozor jest jakis pier........niety

Były
@pretorianin

Jurek miał zawsze swych przydypasów których przy dzieleniu wyróżniał tak było i będzie do końca jego dni na PG

Jurek
@Były

Bede pracowal do 2035r

Tadeusz

Panowie niema tak źle za majowe wynagrodzenie w czerwcu będziemy mieć tylko 6 % premie mniej I węgiel będzie wypłacone do 30 czerwca 2020 Pewne info

Taki tam
@Tadeusz

Kolego według podpisanego porozumienia przez związki obniżenie wynagrodzenia wchodzi dopiero od 1 czerwca więc majowa wypłata będzie nie naruszona

Abc

Będziesz wiedział odprawę jak Świnia niebo A kopa w (usunięte przez administratora) z zwolnienie będzie twym pakietem

A jednak Pawulon miał rację, jak pisał kilka dni temu o koronce w laboratorium

Xyz
@Adam

A coś więcej na ten temat?

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

Wszystko beda mowic ze maja inwestorow zeby po cichu fedrowaliscie pozdrawiam gornikow ale czy na tej kopalni tacy sa

hk

siemka trzy lata lub cztery lata temu na kopalni l ktos komus nos zlamal jest pilna sprawa jesli ktos cos wie to prosze napisac chodzi o odszkodowanie

ABC
@hk

Teraz się obudziłeś ??? Kto mądry będzie świadkiem ???

Metanek

Czyli już nie ma ratunku dla naszej Silesi ? Inwestora nie będzie

Prawdopodobnie nie ma

Qazimodo
@Metanek

Kto zainwestuje w górnictwo za późno się urodziłeś aba być górnikiem to już jest jego koniec

ryl
@Metanek

Przecież Solidarność dumnie głosiła że maja Niemieckiego inwestora , że chcą fedrować złoże pod Ćwiklicami , coś sie zmieniło ?

CBA
@ryl

nie czytaj tych baran o w . Taki ABC komentuje wszystko jakby 24h na dobę siedział na goworku i najważniejsze jakby miał elementarną wiedzę . Bądź cierpliwy i trzymaj kciuki

@CBA

Kciuki trzymać żeby PG przetrwało do końca 2021 masz na myśli Dziś już nie nie będzie inwestować w górnictwo bo jest nie opłacalne i jeszcze od 2021 trzeba będzie płacić miliony na ochronę klimatyczną. Więc jak sie znajdzie inwestor to taki który fedruje w Zabrzu na siltech i w Bytomiu na eko-plyus zatrudniając tylko emerytów bo tani koszt Teraz trzeba się pogodzić jak ktoś by chciał kupić Silesie że praca będzie tylko za 35 zł za godz pracy bez dodatków węgla kartek na ciape itp

Abc

Jak będzie to wszystko prawdą Czy będziesz miał na tyle odwagi to wszystko odszczekać?

ED

Straszny (usunięte przez administratora) na tym forum. Jest tu jakiś admin??? Człowiek chciałby się dowiedzieć czegoś konstruktywnego o swoim miejscu pracy i swojej przyszłości, a zamiast tego musi przedzierać się przez hordy półmózgów rodem z przedszkola. Panowie ile wy macie lat...? Trochę powagi Czy ktoś ma jakieś aktualne i RZETELNE informacje na temat PG?

@ED

PG fedrujemy do końca 2021 Zwolnienia mogą zacząć się już początkiem roku 2021 Od czerwca będziesz zarabiał mniej ok 500 zł netto Przydatna wiadomość?

ED
@Abc

1. fedrujemy do końca ściany 331 i 354 - czyli nie do końca 2021 2. zwolnienia pewnie zaczną się jak tylko skończą przodki do tych pozostałych ścian - czyli już niedługo 3. Nie znasz mojego wynagrodzenia - skąd wiesz ile będę miał mniej na wypłacie skoro potrącenie jest procentowe? równie dobrze może to być 200 zł co 800 zł skoro nie znasz mojej podstawy. Prosiłem o rzetelne i nowe informacje. Jak na przykład jak dokładnie będzie naliczona obniżka wynagrodzenia oraz jak wpłynie to na pozostałe dodatki do wynagrodzenia.

@ED

Masz rację ale ja sobie policzyłem z mojego zarobku że będzie miał 500 zł mniej neto

Listonosz

Panowie Inżynierowie jest jakiś inwestor.? Kiedy węgiel? Mam jeszcze jedno pytanie ważne dla mnie w którą stronę mam kręcić rola żeby guma nie zeszła??

Hajer
@Listonosz

Taaa, w tej firmie to same ązyniery

Dlaczego dozór na kopalni nie ma obnizonej pensji

Przy władzy
@Gość

Bo jest nas mało . I mamy szkole średnią skończoną i oni wiedzą że umiemy liczyć . (usunięte przez administratora)

Pretorianim
@Gość

My pretorianinowie też nie mamy obniżone pensji

byłem w szkole
@Pretorianim

Pisze się Pretorianie n(usunięte przez administratora)Jak tak czytam to forum to się nie dziwię skąd się biorą te wszystkie stereotypy o górnikach.

Lolo
@byłem w szkole

Eeee... Ty tak serio?

Kuba.

Spółka EPH ma 39,94 proc. udziałów w PG Silesia, a związana z nim cypryjska spółka Braindour Development - 61,02 proc. Reszta jest w rękach pracowników. Załodze w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zaproponowano 10-proc. obniżkę wynagrodzeń. Jednocześnie zadeklarowano ciągłość działania kopalni do końca 2021 r. KONIEC SILESII 2021 ROK....

Benek
@Kuba.

W sumie o co ci chodzi ????

Ekonomista
@Benek

W sumie o to, że pracownicy mają oddać udziałowcom 0,96% żeby jego wypowiedź miała jakikolwiek sens. Silesia będzie istnieć, załoga mniej zarobi ale o sprytnym planie właściciela pisał już ktoś inny. Myślcie o tym żeby fedrować... pozdro

Emeryt
@Ekonomista

Ja sprzedaje udziały Dostałem w Piątek list z ofertą odkupienia jednego udziału w kwocie 450 zł Więc mam ich 10 zapłaciłem 500 zarobić 4 tyś

Matematyk
@Kuba.

Reszta w rękach pracowników. Czyli ile? Bo suma tych dwóch daje ponad 100 procent

To w końcu w czerwcu zostanie wypłacona premia czy tylko goła pensja - 10%??

Przy władzy
@pracownik

Kolego -10% z kontraktu i bez premi bo za co byś chciał premie . Trzeba PG Silesie ratować za wszelko cene . Oczywiście nam kasa będzie się zgadzała w końcu my jesteśmy dozór .

Marian
@pracownik

Nie jestem pracownikiem w PG Silesia ale ciekawi mnie ile dostaniecie wypłaty jak obcinają wam pensje i premie. 3 k na rękę? Jak tak to od jutra szukał bym pracy na innych kopalniach.

PG muł
@Marian

2700 ale kartki są więc nie jest źle zawsze mogło być gorzej

Rocki

Dozór nie ma obniżone pensji bo jak kopalnia się skończy to oni się eż skończą

kazio

Witajcie, czy Firmy będą dalej działały na dole Silesi? Na PGG i JSW wypowiedziano/zawieszono im usługi. Jak to wygląda wobec tak dramatycznej sytuacji PG Silesia, może bardziej się opłaca zatrudniać firmę niż płacić górnikom zatrudnionym na Umowę z kopalnią. Może jest to sposób ekonomicznie uzasadniony dla czeskiego właściciela. Uratowaliście koledzy górnicy tylko (usunięte przez administratora) wszystkim związkowcom na Silesi dając możliwość przejęcia przez prywatnego właściciela w 2010r. Obecnie większość z Was byłaby na emeryturach z Barbórką, 14 i przywilejami. Po zamknięciu Silesi zostalibyście przeniesieni na inne kopalnie (teraz JSW czy PGG ), a tak tyracie na okrągło w niepewności o los swój i los waszych rodzin.Trzymajcie się. Kazimierz emeryt JSW

@kazio

Uwierz mi że firmy będą dalej pracować do końca 2021 A górników z PG będą zwalniać

Listonosz

Jestem mechanikiem w ścianie robię wszystko co chcą mówią że jestem najlepszy z jakim pracowali i oni mi chcą zabrać premie. Nie godzę się nie godzę wstyd.

tak tylko mowie
@Listonosz

Na pewno jesteś też najskromniejszy...

Sigal

Witajcie .Chciałem wyrazić chęć zostania inwestorem kopalni. Jak myślicie czy wystarczą bony za maj z deputatem węglowym w czerwcu i 324 zł w gotówce, mogę dorzucić używane opony do Stara

@Sigal

Spoko jeszcze zostanie ci na wypłaty dla załogi i premie

Masakra.

JEST TERAZ WIELE ARTYKUŁÓW O SILESII W OSTATNIM CZASIE I WSZĘDZIE PISZĄ ŻE CZESKI KONCERN EPH CAŁKOWICIE REZYGNUJE Z PG SILESIA Z KOŃCEM 2021 r. A TAKIE TĘPE RYLE JAK WY DALEJ TEGO NIE ROZUMIECIE SZKODA GADAĆ . NAPISZCIE PETYCJE DO KACZYŃSKIEGO ON WAM POMOŻE .

@Masakra.

A co Kaczyński ma wspólnego z PG? Kopalnia sprzedana w 2010 za zgodą Pawlaka z rządzi PO-PSL wraz z załogą ja bydlo Pretesjie do związków zawodowych że pomogła mafii z PO sprzedać zagranicznemu imperium Polskiego Majątku baranie

Masakra
@Abc

Abc .....z Kaczyńskim to jest tylko taka sugestia piepszony baranie . Pójdziesz za niedługo puszki zbierać .

Inwestryl
@Abc

Pawlak sprzedał Silesię co Ty bredzisz? Spółka pracownicza znalazła inwestora. Dawno Silesi by nie było. Bosak 2020

@Masakra

Dziadzie mam na koncie 750 tyś zł bo działki sprzedałem Więc rozwinę jakiś interes lub dziadzie wyjadą za granicę Ale dziadzie mam 750 tyś żywej gotówki dziadzie 750 PNL

Inwestryl

PNL? To jakiś nowy BTC?

Abc

Jeszcze mam dwie w Międzybrodziu chcesz kupić piękny widok na jezioro Żywieckie .? Tylko Cię nie będzie stać bo za jedną trzeba zapłacić 400 tyś zł

Grzecha
@Abc

Tylko żeby rozkręcić interes trzeba mieć olej w głowie . Ty oprócz rzekomej kasy nie masz go . Wiec dobra moja rada nic nie otwieraj . Ciesz się życiem

@Grzecha

O rozum się nie przejmuj Gdy będziemy odbierać zwolnienia ja będą na pozycji startowej do boju Twój świat będzie szary i bardzo szary Tym się będziemy różnić

Stary zgred
@Abc

Koleś, odwal się od związków zawodowych, bo to nie kto inny a właśnie związki zawodowe sprawiły, że masz dzisiaj pracę w PG SILESIA i razem z Tobą około 2,5 tysiąca innych. Sięgnij pamięcią do roku 2010 . Kopalnia do likwidacji. Kto powołał Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia? Kto wydeptał wszystkie ścieżki i znalazł Inwestora? A że trzeba było spełnić jego warunki i trochę schylić karku? Jak jesteś taki mądry to powiedz mi gdzie jest Czeczot? Gdzie jest Morcinek, Krupiński i wiele jeszcze innych? Dużo młodsze od Silesii kopalnie i nowocześniejsze. Nie ma ich, zlikwidowane, a Silesia stoi i fedruje. A wy dalej plujcie jadem na tych, dzięki którym macie tę robotę i w miarę przyzwoite wynagrodzenia. A jak się nie podoba to się zwolnijcie, nie psujcie krwi innym i dajcie im spokojnie fedrować. Jak wam tak źle to przecież nikt was nie zmusza, żebyście w tym dalej tkwili, kopalnia sobie bez takich wiecznych utyskiwaczy spokojnie poradzi. Szczęść Boże!

Kogo to obchodzi ja mam 850 tys .sprzedaje rozpiskę diety pudełkowej

Stary zgred

Abc ... to ty jesteś naćpany. Nikt nikogo na siłę na Silesii nie trzymał. jeśli ktoś czuł i czuje się pokrzywdzony to mógł i może spierd .... gdzie pieprz rośnie. ja pracowałem wtedy i pracuję dzisiaj, więc nikt mi nic nie musi opowiadać, tak jak tobie ktoś opowiada, jak wtedy było. ja pamietam, że w kopalni zostało wówczas około 760 osób, a teraz pracuje w niej ponad 2000 licząc z firmami. jesli jest tak źle to po co się do PG SILESIA przyjmowali i pracują do dzisiaj i marzą o tym żeby dalej pracować? Ale ty tego ne zrozumiesz bo ciągle jesteś na chaju...

Ciekawski

Mam pytanie do związków zawodowych ( Nie będę odpowiadał na zaczepki z innych stron i komentarzy ponieważ to jest tylko mojej zdanie ). Branża górnicza jest w ciężkim stanie choć mimo obniżek cen węgla my i niektóre kopalnie fedrują pełną parą. Moje pytanie więc brzmi, dlaczego nie poprzemy JSW Bogdanki i wezwiemy do sprzeciwu . Nie jestem za zastraszaniem ale skoro mamy pracować jakby nic się nie stało to dlaczego się nie zjednoczyć ? Nasze 3 spółki przynoszą o wiele większe zyski niż cała PGG .Nasza kopalnia jest pod prywatnym inwestorem który gromadzi zasoby węgla które wydobywamy obniża nam wypłaty i oczekuje że będziemy pracować jak zawsze .Problem pandemii im w tym sprzyja ponieważ w niewielu rzeczach muszą się wytłumaczyć.Nie nawołuje do wielkiego strajku ale JSW planowało strajki a państwo zatrzymało ich kwarantanną.

Gwarek
@Ciekawski

Kolego jsw i bogdanką to Polskie kopalnie i spółki PG Silesia jest czeską EPH Więc daruj sobie My Polacy popieramy kod 590 bo to jest Polskie A do namawianie do buntu to do braci z OKD i wara od Polski Myślisz że Polska będzie wspierać obcy kapitał Załogą po zwolnieniach znajdzie pracę w firmach w Czechowicach i w okolicach

Janek z SRK
@Ciekawski

Sam sobie strajkuj na tej PG i opony pal w Czechach Nie rozumiesz że was już niema Fedrujecie tylko dlatego że właściciel chce na koniec mieć wydobyte to ci chciał przechowie na chodzie i sprzeda jak będzie zamykał PG w styczniu 2021

Ciekawski
@Gwarek

Widocznie źle mnie zrozumiałeś @Gwarek . Każdy dobrze wie że PG Silesia to spółka z zagranicznymi udziałami. Zauważmy że, inny inwestorzy z polski ( czyli ze skarbu państwa ) mogą zauważyć ze pod nami jest węgiel koksujący i dlatego warto zapytać JSW mogło by się nami zainteresować

@Ciekawski

Pachołku czeski to że zamykają twój (usunięte przez administratora) nie upoważnia Ciebie do namawianie do buntu w spulkach skarby Pastwa Pachołku czeski na kolanach i dalej pracuje za miske ryżu A nie wtrocaj się w sprawy Polskie

Gtr
@Janek

Analfabeta

@Gtr

Ja mam dalej pracę w górnictwie Ty przez 1,5 roku będziesz pacholkem z obcietym wynagrodzeniem na koniec dostaniesz porządnego kopa w (usunięte przez administratora) bo Cię zwolnią twą stopa życiowa bardzo nisko spadnie i po co ci będzie pachołku ortografia ha ha

Janek

Globie za 3 lata będę na emeryturze lat życia będę miał 44 więc życie się zacznie Ty buraku do 65 roku życia A poza górnictwie mam nie hobby które będę wykonywał na emeryturze góry może sport wyczynowy Pa dziadzie którym będziesz za 1,5 rok

Bubel
@Janek

Za jakie 3 lata będziesz na emeryturze jak PG Silesia jeszcze istnieje 1,5 roku a na inne kopalnie nie ma przyjęć . Więc chyba czeka cie robota do 65 lat .

@Bubel

Baranie od lipca przechodzę na Ziemowit Ty będziesz widział swój upadek PG

Janek z SRK

Na pewno ale pamiętaj że zarobki takie jak w prywatnych dwóch kopalniach siltech w Zabrzu 35 zł na godz i eko-plus w Bytomiu 37zl na godz

Sigal

No i się wypisałem ze związków

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA