Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Vin
@Bolo

Heh to i tak macie dobrze bo mi 900

Janek z SRK

Coś o was z PG pozwoliłem sobie napisać Żył raz (usunięte przez administratora) Wierzył w bajer Potem umarł Nad grobem cztery Inne Frajery Wbite w gajery Wytarte, starte W cholernym słońcu Stali bez końca Jakby po piwo Albo ćwiarę Aż wreszcie jeden Niemłody (usunięte przez administratora) Łzę łyknął gorzką Jak zajzajer I w taki gorąc O suchym gardle Na siebie biorąc Żałobne parle Powiedział: Przyjacielu Trochę serca nam ubyło Ile naprawdę Jeszcze nie wiemy Pamięć o Tobie Poniesiemy Zrobimy z nią Ile umiemy Ci co z urzędu Wieńce kładli Musieli odejść Do swych spraw Nas tak jak Ciebie Czas nie nagli Frajerzy zawsze Mają czas Bracie spod jednej anatemy Żegnamy Cię i dziękujemy Że Ci się chciało Być zakałą Gdy wystarczało Głośno klaskać Że Ci się chciało Widzieć całość Gdy wystarczała Biała laska Że Ci się chciało Być tylko sobą Zwyczajnie dobro od zła Odróżniać Kiedy nikogo Nie było obok Tylko służalcza Szepcząca próżnia Że Ci się chciało Myśleć tak mało O swoich własnych Nielekkich losach Że Ci godności Wystarczało By nie dorzucać Drewna do stosów Że Ci się chciało… Że Ci się chciało Ciężki (usunięte przez administratora) Przeżyć po ludzku Swe ludzkie życie Choć w zmartwychwstanie Nikt z nas nie wierzył Ni w wieczną rzeczy pamięć W granice Bracie spod jednej anatemy Żegnamy Cię I dziękujemy Cztery frajery Wbite w gajery Jeszcze postały Chwilkę na słońcu Ptaszki ćwierkali A oni stali Po dobrej chwili Poleźli w końcu I zapomnieli dać po czerwońcu Ja bym takiego klienta W życiu nie wpuścił na cmentarz Jonasz Kofta

Fajne
@Janek z SRK

Jesteś prawie jak Albert

mamrot23pr
@Janek z SRK

no no tyko przedstaw jak i

Pra

(usunięte przez administratora) to koniec kopalni, firmy zewnętrzne do końca roku, zwolnienia już od lipca, przodkami się już nikt nie będzie zajmował, najważniejsze to jechać ścianami do końca roku ile się da, Czech nie sprzeda kopalni bo więcej kasy dostanie z Unii, nami się nie będzie przejmował, zapas węgla na hałdzie sprzeda po lepszym kursie, nie będzie mu się nawet opłacało wywozić sekcje złom na górę. Kto to kupi. Kto ma jakaś ewentualność to odrazu uciekać bo jak zwolnienia grupowe będą to ofert pracy nie będzie Związki nas sprzedały dostały kasę i mydlą oczy zeby ludzie jebali do samego końca PGG bankrut, (usunięte przez administratora) Szczęść Boże

@Pra

Masz rację tak samo sprzedali swych kolegów w 2012 gdy podpisali napisany przez kaweckiego wyłącznie układ zbiorowy który zabrał im nawet odprawę emerytalną itp A było zapewnienie jak zostaniecie z nami i pomożecie Czechowi rozwinąć wydobycie to będzie Cię mieć układ zbiorowy dla was po staremu I co związkowcy nawet węgiel emerytom zabraliscie

Mow domnie szeptem

Dostaną jak zaczną zamykać kopalnie

A
@Pra

Nie przedłużyli mi kontraktu, mogę się jakoś odwołać ? Powołać na stan epidemii ? Związki milczą w tej sprawie, miałem tylko 2 dni l4

R
@Pra

Czemuś głupi?Boś mądry.Czemus mądry?Boś glupi

Czy ktoś dostał już przelew

Mlosy
@Piotr

Przelewy juz rano bylo , ja po 10 mialem na koncie juz.

Elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Application Specialist (Field)
Krakowiany
Alpha Omega Engineering
logo firmy Senior Consultant (Electromobility)
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ryl

Podobno są nowe przypadki koronawirusa, ktos wie na jakich oddziałach?

@Ryl

Dej że spokój z tym koronawirusem. No i co ze są

konorona Ryl
@Sigal

ŚWIĘTE SŁOWA besensowne nakręcanie paniki , trzeba po prostu ten wirus uznać że pozostanie z nami już na wieki jak wiele wiele innych , i nikt na świecie nie jest wstanie tego zmienić ,

Eeeeeee

Brygada z dowierzchni 331a

pozytywny
@Ryl

Mają ci co się badali w dany dzień a ich koledzy są w kwarantannie co z nim co w ten dzień pracowali i się witali rozmawiali a nawet się kąpali....to niby nie, ci co z zarażonym pracowali przez kilka dni z rzędu wcześniej nie mają decyzji o kwarantannie i pracują już z innymi chociaż zapewne są zarażeni... ogólnie lepiej się nie badaj bo zamkną cię na kwarantannie i twoich kolegów i wasze rodziny... z tego co wiem każdy zarażony miał dłuższy kontakt osobisty ze swoimi kolegami w pracy, ogólnie na dzień dzisiejszy każdy ma kontakt z zarażonym chociaż tego nie wie, nie ma badań, dużo osób się źle czuje ale zwala to na inne sprawy że przepracowany (usunięte przez administratora).. że wszystko jest ok! bo nie dopuszcza myśli że może być chory! Przecież mnie to nie tyka..... a kamera nie wykrywa choroby na wejściu na bramie chociaż chorzy wchodzą i to jest porażka bo każdy myśli że jak temperatury nie ma to jest zdrowy.... Nie idę na badania chociaż kiepsko się czuję bo mnie nie stać! silesia zabrała mi z wypłaty 800 złotych premii z powodu pandemii a teraz bym musiał iść na kwarantanne to nie ma mowy zaś by mi wzięli 20% za chorobę a tego to nie wytrzymam finansowo a koronowirusa zakoś znoszę, chodzę i pracuję.... pozdrawiam!

Maks
@pozytywny

I co tak chodzisz i roznosisz zarazę?

pozytywny
@Maks

oj tam zaraz roznoszę... idę za chwilę do pracy bo ktoś musi, trochę kiepsko się czuję ale to może źle spałem albo coś zjadłem niestrawnego... nie wiem? Nie badają nas na wirusa to nie wiem co mi jest, przedtem parę tygodni badali 100osób z biurowca i nie było korony, i dali te kamery termowizyjne oraz postawili namiot na tego koronawirusa to pewnie działa jak u sąsiada co w polu postawił strach na wróble... straszydło stoi a wróble sarny i zające dalej są i nic sobie z tego nie robią tylko się dziwią na co to?

Bolo
@pozytywny

Jak tak chcesz mieć potwierdzony wynik i jak górnicy z pgg siedziec w domu z całą rodziną i czekać aż sanepid sie zlituje nad toba i da ci ujemny to zgłoś się sam do Chorzowa robia od ręki tylko powiedz ze jesteś z zarazonej kopalni i będziesz mial pare złoty do wypłaty 3 tyg wolnego o ile test 2 sie nie zgubi masakra (usunięte przez administratora) co tu za (usunięte przez administratora) robia

józek

no i ????? na bombach przyjadą bo ty zadzwoniłaś???? kobieto lecz się

Ala
@józek

Leczyc to tu połowa na tym forum sie musi skąd wiesz kim ja jestem moze z sanepidu A udowodnie ci i geba opadnie jak za tydzien pójdziesz ba wolne az co pis zamkną no to za tydzień szykuj się bo żarty tu byly ale sie skonczyly

Ala
@Ryl

A jak tu to czytam to połowa chyba korepetycje z łopatologi bierze wiec z waszymi rozumkami trzeba juz szukac pracy bo ciezko bedzie cos znaleźć PSzacznij sie leczyc ty A nie obrażaj drugiego co w sieci latwiej napluc na kogos

Młody

Kiedy do h u ja Pana będą dawać odprawe i pakiety . Oni nie widzą że słońce świeci a ja bym poszalal z młodymi d u p ami

Sigal

Na litość boską co z wypłata?

PO

My was uratujemy , tylko głosować na nas R T

Wentylatorek

Panowie wkurza mnie to ze nasze związki i dyrekcja nie ma tak naprawdę odwagi stanąć przed nami górnikami i powiedzieć. Chłopy jak jest naprawdę i to ze nie sprzedadzą kopalni tylko piszą o inwestorach widmo przecież wiemy ze unia na pierwszym miejscu ma zamykanie , a jak jyz słyszą kopalnia to są uradowani. I niech nie sraja ze wirus czy nie wirus stanąć i powiedzieć ze to już koniec naszej matki żywicielki

zz

Pytam sie was , czy prawdą jest że związki pociotkom załatwiają robote na innych kopalniach , słyszałem że paru już ma załatwione na JSW , jeżeli to prawda to niech nam też załatwią , Może zamiast upierać sie nad tajemniczymi inwestorami jeździć do warszawy z biznesplanem to w zamian poprosić ministra aby chętnym znaleść robote na Polskich kopalniach PANOWIE ZWIĄZKOWCY Załatwiajcie nam robote na normalnych polskich kopalniach to wasza rola teraz , A czech niech sobie sam zamyka tą kopalnie

ki
@zz

no chlopie zeby juz bylo tak ze za ciebie czy za mnie ktos robote bedzie szukal. o ile wiem zawsze tag bylo ze sie roboty szukalo we wlasnym zakresie

@zz

Wszytko to co piszesz jest prawdą !!! Żebyś coś osiągnąć musieli by wszyscy jak jeden mąż iść się wypisać z związków Wtedy wszystko zrobią bo jest szansa że jak nie uratuje się kopalni to może chociaż robotę na innych kopalniach załatwili załodze z Silesi

typniemily
@Mow domnie szeptem

Na innych kopalniach? Z jakiej paki. Szukać innej roboty lenie gdzie chcecie iść jak pgg bankrut a o tauronie nie wspomnę jsw wam się marzy tylko na marzeniach się skonczy

Kiedy przelew ?

Ryl

Panowie, likwidacja kopalni ma kosztować 500ml zł,zadajcie sobie pytanie czy się oplaca

Olaf

Nowe info sekcje po wyjechaniu ściana nie będą rabowane więc koniec będzie wcześniej niż do końca 2021

Bla bla
@Olaf

Ja napewno zostawia sekcje , napewno je sprzedadzą jak wyrabuja kasy muszą się jeszcze nachapać

ryl z silesi
@Bla bla

Sekcje że ściany 123 mają tam zostać na wieki

DonVitoCorleone
@ryl z silesi

Okraść pracowników obniżając pensje a sekcje zostawić . Przypominam że zmechanizowana sekcja waży ponad 20 ton jest sekcji ponad 150 . Niech każdy obliczy ile są warte po cenie złomu (usunięte przez administratora)

Rysiek z poz 540

To Panowie się zaczyna jutro pierwsza zmiana nie wyjeżdża wraz z drugą zmianą Bracia wygramy to Szczęść nam Boże

@Rysiek z poz 540

Co wygramy dostaniecie wypowiedzenia tak jak pgg i w papierach tak napierdala ze do zadnej firmy górniczej was nie wezmą to jest firmą prywatna

Rysiek z poz 540

Dziś o godz 13:20 wybuchnie godzina . W

GENEK Z GT

To pierwsze coś zrób.. A później pisz.. Masz przerobione 2 lata z dojazdem. A zachowujesz się jak stary górnik przed emeryturą

Rysiek z poz 549
@GENEK Z GT

Nam przerobione 26 lat pozostało jeszcze 7 miesięcy i chce walczyć o byt tej kopalni Żebyś miał robotę

@Rysiek z poz 549

O mnie się nie martw.. Ja już mam nabyte prawa

Robert

prawo jazdy heheh

GENEK Z GT

Tobie się w głowie powywracało.. Jakie prawko... Ja go nigdy nie miałem.... I nie potrzebuje

prorobert
@GENEK Z GT

kolega chciał przez to powiedzieć że w takim razie weź sobie te prawa, wstań i idź. dla rozjaśnienia nabyte=kupione(eufemizm) jak to zrozumiesz będzie można wybaczyć ci to że masz twarz która wygląda jak tłuczek do ziemniaków

niegenektylkogienek
@GENEK Z GT

to czego się boisz trza było walczyć jak nie masz nic to stracenia kozaku. a jak nie chcesz i masz prawa to se je wez i odejdz

@Rysiek z poz 540

Chłopiecw pgg tez tak chcieli po wyjeździe dostali wypowiedzenie i sprawę założyli o zagrożenie dla całej załogi nie wiem jak to się skończyło ale należności dostali wypowiedzenia i zostały zablokowane przepustki

Listonosz

Mam już powoli dość. Wszystko muszę robić za dwoch bo mój uczeń nie przyswaja wiedzy. Dbam o ścianę jak tylko mogę wszystko robię. Sekcyjnii mają że mną za dobrze muszę to zmienić nauczcie się w końcu roboty! Nawet mój sztygar się mnie o wszystko pyta i wszystko mu tłumaczę codziennie.

Emeryt

Im się w głowach poprzewracało Trzeba było Otto walczyć by było zapisane jak sprzedawaliscie kopalnie A zresztą kara was spotkała za zdradę 700 pracowników przy podpisaniu krzywdzącego układu zbiorowego dla strach pracowników silesi

prorobert
@Emeryt

otto a właściwie O.T.T.O. to taki kabaret stary ale jary o niego mieliśmy walczyć?

WDMD

Węgiel nie ma przyszłości i to jest fakt!! Ale górnicy zatrodnieni od początku w PGS powinni dorobić do 25lat pracy i wtedy myśleć o zamknięciu aby nie zwalniać pracowników wcześniej z 10-letnim stażem(usunięte przez administratora)

Cyc
@WDMD

Każdy by tak chciał ale jak to w każdym zakładzie pracy bywa gdy nie ma kasy to i przyszłość się kończy. Zapewnienie ciągłości pracy dla pracowników PG Silesia do końca 2021 mówi o tym że każdy ma czas na przekwalifikowanie się w spokojny sposób by móc się odnalezdz w innej branży, zainwestuj w siebie żeby nie wyjść z tąd z niczym. Krzyczą o strajku, ok. Tylko raczej przyśpieszy to zamknięcie zakładu a nie przedłuży spokojne zamknięcie. Każdy ma na to swój pogląd.W jakimś stopniu powoli kończy się era węgla czy ktoś to przyjmuje do wiadomości czy nie.

Witam,czy mógłby ktoś odp czy będąc pracownikiem pg do marca tego roku,od pażdziernika2019(wcześniej pod firmą),przysługują pieniądze za węgiel?

DonVitoCorleone

Jeśli nie dostałeś przelewu to niech ci da do myślenia . Generalnie przelew był w piątek

Shadow

Z tego co piszesz, należy Ci się deputat za ostatni kwartał 2019 roku. Z racji tego, że w chwili wypłaty deputatu nie pozostawałeś w stanie zatrudnienia w PGS, deputat Ci się nie należy. Jest to chore ale zapisane w Układzie Zbiorowym...

Mx

Nie

CBA

Hahahahahah niech odpowiednie służby zrobią konkretny audyt firmy i zobaczymy kto będzie będzie trząsł portkami

Beno

A to nie jest tak że robi się tajne głosowanie jak podejmuje się strajk ???

robol bez premii

Dziwne jest to że jak tylko pojawia sie na forum pomysł strajku to zaraz jedne i te same osoby piszą o odpowiedzialności karnej i o tym że to jest bez sensu bo szybciej zamkną. Ktoś ma interes w tym żeby taki strajk nie powstał. Skoro i tak kopalnię zamkną i tak to co nam szkodzi powalczyć? Może się coś uda ugrać może nie ale jak nie sprawdzimy to się nie dowiemy. Niektórzy uważają że lepiej pokornie siedzieć i czekać aż wypowiedzenie przyjdzie. My jesteśmy teraz potrzebni tylko po to żeby robić za obciętą wypłatę i pozwolić do 2021 wyfedrować za pół darmo co tylko zostało i jeszcze przed końcem kopalni napchać niektorym kieszenie. (usunięte przez administratora) Premia już i tak zabrana wiec strata niewielka.

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1568.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1417, z czego 368 to opinie pozytywne, 163 to opinie negatywne, a 886 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA