PRESCO

Piła

Opinie o PRESCO

janek

kiedyś było u nich sporo ofert pracy jak np. jako Pracownik ds. prawnych w zespole windykacyjnym, ale nie ma teraz tak naprawde nic, ale wydaje mi się, ze dawali umowe o prace tak naparwde i to się ceni.

pytanie

Czy pracuje tam jeszcze dyr administracji ( usunięte przez administratora )

presto czy kruk

Czy teraz presco to kruk?

malami

Może nie pracowałam tam ani nie rekrutowałam, ale mam duże zastrzeżenia do firmy. Podobno jestem u nich dłużnikiem, a zamiast pozyskać kontakt do mnie pozyskują do moich rodziców i ich nękają. Ode mnie nikt nie odbiera telefonu, ani nie odpisują na maile.

pytanie

Jak tam sytuacja z Krukiem?

Miła

Pracowałam przez kilka lat kiedy sytuacja była w miarę stabilna. Ludzie fałszywi, nie wszyscy oczywiście, atmosfera ciężka słabe zarobki. Dziwię się sobie, że tak długo tam pracowałam. Współczuję tym,którzy nie widzą lepszej możliwości na pilskim rynku i siedzą w tej niepewnej firmie bez przyszłości. Proponuję szukać pracy drodzy prescowicze!

emdzi

pracowałam przez kilka lat w tej Firmie, nauczyłam się regulaminów rzeczywiście się starałam, zarobki nie były złe o dziwo nie znając tam nikogo przynajmniej jak dla mnie awansowałam z windykacji na inny dział(nie ukrywam, że miałam odpowiednie wykształcenie)starałam się jeszcze bardziej i jeszcze lepiej zarabiałam. Przez ten cały czas zjawiali się tam "nowi" pracownicy którzy po pierwszym dniu chcieli z 5 tysi zarabiać bez doświadczenia i podstawowej wiedzy, szkolenie takich osób było nader uciążliwe często też same rezygnowały bo zbyt dużo trzeba się nauczyć, nie ukrywam, że praca jest męcząca psychicznie ale to jest konsekwencja pracy z ludźmi. Są tam też osoby co podkładają świnie ale to zależy komu się zaufa.

malgo

Ekipa to już dawno w 98% odeszła teraz pozostali Ci którzy pracują krócej niż 2 lata a o tych starzy pracownicy mówili "KWIATY" nie mogąc się nadziwić jak takich ludzi może przyjmować szanująca się firma.... bez urazy dla nikogo bo może są tam osoby które przyjęły się bo nie miały wyjścia

xmen

przeciez KRUK ich kupuje...wiec sytuacja raczej jest ciezkawa.nawet dzisiaj KRUK robil prezentacje w firmie odnosnie nowej polityku zatrudnienia.Wiec pewnie i tak czesc ekipy odejdzie

@xmen 23.10.2015 00:45

kruk kupuje jedynie fragment presco - część wierzytelności konsumenckich

lucynka

@lucynka 17.10.2015 17:21
praca świetna, kasa jeszcze lepsza, oczywiście nieuki i beztalencia nie radzą sobie, tylko jęczą jęczą i jęczą...

lucynka, kierownik czy prezes ci kazał takie pierdoły wypisywać czy ty tak z miłości do niego?

wieloletni-pracownik

Nie szukaja. A jak beda szukać - to nie próbuj tam sie zatrudnić. MASAKRA ta praca. Masz bezmyslnie wykowywac polecenia kierownika, ktory kompletnie nie zna sie na widykacji i doprowadzil ta firme do upadku. Poza tym zwolnia Cie zanim zorientujesz sie gdzie Twoje miejsce. Juz lepiej na tasme do philipsa.

antywindykator

szukasz lepszej pracy? to raczej nie tam

młoda

Zoska co ty za bzdury gadasz!? Skad u ciebie te farmazony? Ja pracuje juz dłuzszy czas a nie jestem rodzina czy znajoma znajomej... Pracuje mi sie dobrze wiec nie wypowiadaj sie na temat firmy ktorej nie znasz bo pewnie cie zwolnili

oj

nom na dzień dzisiejszy pracownicy się obawiają o swoją przyszłość

xmen

no to sie to pozmienia wszystko bo presco sprzedaje wszystko KRUKOWI. To raczej bede smutne swieta w tym roku

zośka

Pracowałam w tej firmie.To prawda nie masz znajomości nic nie osiągniesz.Sama byłam przyjęta przez znajomą.Zarobki niskie,najniższa krajowa.Ogólnie mobing,jeden na drugiego donosi.Nawet nie ma komu zgłosić że się zle dzieje bo od razu jesteś zwolniony.Tak było w moim przypadku.I faktycznie pracuje tam sama rodzina prezesa znajome znajomych itd.Pracownika nie szanują i mają za idiotę

K

A co tam jest do szkolenia skoro kierownik każe pracownikom cytuję: "wyłączyć myślenie"...

i mógłby się inspektor terenowy wypowiedzieć jak się zarabia w terenie i na jakich sprawach się robi...

lol

Koszmarnie ciężka atmosfera w pracy zwłaszcza z kierownictwem. Wykaczy nerwowo kazdego

Jacek

Taaaa nie każdy się nadaje, ale nie zmienia to faktu, że pomimo starań stawania na zesach i tak potrafią Ci powiedzieć sory nie to nie Twoja liga....może i nie, ale po co te ściemy na rozmowie itp. Poza tym tam jak nie wchodzisz komuś w tylek nie ma Cię. A ogłoszenia są owszem bo po miesiącu następny i następny to jest cwaniactwo dlatego prezesi się woza super furami. Brak słów. PS. Pracownik, który pracuje tam jakiś ileś lat zawsze będzie twierdził, że ktoś się nie nadaje itp.

dalej brak opinii o windykacji terenowej...nikt nie pracował by mógł powiedzieć kilka słów??

margo

z tego co widzę, to cały czas szukają ludzi, więc pewnie też nie zwalniają bez powodu, tym bardziej, że dają umowę o pracę. praca pewnie nie jest łatwa, lekka i przyjemna i nie każdy się nadaje ale chyba nie każdy umie się do tego przyznać.

Asia
@margo 20.07.2015 23:14

Margo szukają ludzi bo co miesiąc są zwolnienia takie na pokaz żeby zastraszyć resztę albo zwalniają się Ci którzy nie dają rady... i ciągle brakuje ludzi żeby wyorać do reszty bazę a jak się już skończy to zwolnią większość bo nie kupują nic nowego. Z resztą jak nie wierzysz to możesz się przekonać samodzielnie, idź i próbuj ciekawa jestem ile wytrzymasz. P.S. ze starych pracowników już prawie nikogo nie ma pouciekali jak się zaczęło zmieniać rok temu...

adam
@margo 20.07.2015 23:14

Margo a czy Ty przypadkiem nie jesteś z HR Presco? Jak na osobę neutralną podejrzanie bronisz tej firmy. Idź popracuj zobaczymy czy Ty się nadajesz ;)

Jacek

Nie polecam!!!!Tragedia, tak jak ktoś wyżej napisal, że zwalniają normalnych pracowników. Ja chciałem pracować, dawałem z siebie wszystko, po nocach zakowalem te ich regulaminy itp, znosilem fochy osoby, która mnie szkolila i opiekowała się mną, a po miesiącu dowiaduje się, że nie daje rady. Zresztą na pierwszej zmianie czułem że jestem nie mile widziany, dziwne spojrzenia itp. Obojętnie jak byście się nie starali nie jest dobrze, zawsze coś nie będzie im pasowało. Do tego nie ma możliwości wykazania się bo system jest przeorany i nie ma możliwości wykazania się, co lepsze listy mają starzy wyjadacze, a fakt jest jeden obiecują złote góry, a później i tak wychodzi nic. Szkoda czasu dla nich.

margo

ja tam nie pracuję, ale z ciekawości weszłam żeby zobaczyć co się pisze o tym co na pilskim ryneczku się dzieje. znam tylko kogoś, kto pracował w jakimś call center w pile a teraz w presco robi i mówi, że jest niebo a ziemia. na korzyść presco.

mika

Skoro nie pracowałeś w tej firmie to skąd wiesz, ze firma nie jest zła? Kolejnego pracownika pogotowie zabrało tak się pracuje w presco, stres tu wszystkich zgniecie

@mika 16.07.2015 17:28

możesz coś więcej powiedzieć?? jesteś pracownikiem tej firmy?

Klops

a czy wiecie jakie projekty mają windykacyjne i jakie prowizje?jaki pakiet spraw kwotowy? jaka stawka za kilometry?

X

Jezeli chcesz pracować za 800 zł na pół etatu to wybieraj taką elastyczną opcję możesz masz na tyle komfortową sytuację, że nie musisz się samodzielnie utrzymać no i nie szkoda Ci czasu żeby się denerwować za marne grosze. Powodzenia. Niestety nikt nie powie głośno, że ta elastyczność wynika stąd, że praca jest tak ciężka, że problemem stała się praca na pełen etat a pracownicy nie wytrzymują presji.

kamil

No wlasnie. Jak prezesi sie zwalniaja??? Prezes moze co najwyzej zrezygnowac z funkcji albo zostac odwolany. I ciekawe skad ktos to wie. Macie tam jakies wtyki?

prescoludek

Jacy prezesi się zwalniają?

pilanka

Co za okropna firma!! Nawet prezesi się zwalniają....jednak nie wytrzymują presji...

Mała

@ pilanin: Obiecywać Ci będą "złote góry", zwłaszcza kierownik, który przedstawia wizję ile to można zarobić, jeśli zrealizujesz cel, niestety cel nie jest możliwy do zrealizowania chyba, że będziesz siedzieć po 12 godzin ( a i to nikłe szanse, że zrobisz tyle ile zaplanował kierownik. Są tacy, którzy siedzą po godzinach aczkolwiek twierdzą, ze wysiłek jest dużo większy niż warte są te pieniądze. Niestety kierownik twierdz, zawsze masz racje czyli jeśli chcesz to zrobisz cel jeśli nie chcesz to oczywiście też masz rację i go nie zrobisz. Wtedy zaczyna się kombinowanie jak Cię zwolnić. Do tej pory ludzie dostawali do podpisania plany naprawcze, ze mają zwiększyć swoją wydajność w wynikach dziennych te wyniki określone są jasno w planie. Oczywiście jeśli tego nie wykonasz wylatujesz na koniec miesiąca. Niestety teraz już nie wszystkim dają te plany naprawcze i zaczęli wywalać ludzi na pokaz np. za nastawienie do pracy niezgodne z oczekiwaniami pana kierownika no bo najlepiej to przychodzić wypoczętym, uśmiechniętym i oczywiście mieć siłę na pracę po 10-12 godzin. Ogólnie jest tak, że trzeba codziennie przeprowadzić kilkadziesiąt rozmów w tym coraz więcej jest wymagane aby były skuteczne. Co do zarobków dostaje się 1500 podstawy + premia ale na nią nie ma co za bardzo liczyć bo to groszowe sprawy. I jeszcze jedna ważna rzecz zaczęła się rotacja pracowników, co miesiąc są zwolnienia pod koniec miesiąca więc praca jest pod presją kto poleci tym razem tym bardziej, ze nie ma reguły nie zwalniają tylko najsłabszych ale też przeciętnych pracowników. Szkoda, ze nie zdają sobie sprawy, ze większość to właśnie przeciętni.

pilanin

A wie ktoś może jak pracuje się w Pile? Jak wygląda sama praca, wypłata?

banieszmanie

rozmowa spoko, bank to to nie jest tylko firma windykacyjna. Aczkolwiek firma windykacyjna i główne cele to weryfikacja i ustalanie danych teleadresowych? dziwne

xxx

Te rekrutacje to jakiś wałek chyba, zbierają pewnie materiały, żeby potem mieli co robić na szkoleniach z technik windykacyjnych albo coś. Z tego co widzę non stop jest tam rekrutacja na inspektora terenowego. Dziwna firma, a przesłuchujący sprawiali wrażenie jakby w ogóle się nie znali na windykacji i ich technikach... "Scenka" z dłużnikiem to pic na wodę, 10min na rozmowę z "taką babką"? W bankach inaczej to wygląda. Niech się trochę douczą jak robić scenki. W ogóle co to za firma windykacyjna, która nie jest zorientowana na wynik finansowy tylko na zbieranie danych teleadresowych.

gość

Trzeba jechać. ja byłem na spotkaniu, robią scenkę z dłużnikiem. u mnie odpowiedź była jakoś po tygodniu. jest ktoś, kto się tam dostał?

:Dv2

A i jeszcze jedno. Na spotkanie trzeba dam do nich pojechać czy organizują w rejonach gdzie szukają?

:D

A co na spotkaniu było? Ile trzeba czekać na odpowiedź?

gość

Byłem na rekrutacji i mówią, że zwracają za "przebyte kilometry" czy coś takiego. mierzą przez GPS w tablecie. nie wiem co o tym myśleć, czy to się sprawdzi? Swoją drogą ciekawe spotkanie.

xxxx

Czy nr tel zaczynający się od cyfr 67 356 to Presco?

gryfman

Czy ktoś może mi opisać pracę Inspektora terenowego Ile faktycznie można zarobić pracując w terenie podobno płacą kilometrowke

Lila

Pracowalam... Ludzie mega falszywi od szeregowych po koordynatorow, kierownikow itd kasa slaba zarabiaja tylko [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dobrzy znajomi bo otrzymujA sprawy, ktore same sie splacaja, brak rozwoju i wsparcia. Nie polecam

obecny pracownik

A mi się tu w PRESCO pracuję bardzo dobrze. Nie narzekam. A co do atmosfery to fakt czasem bywa nieciekawie bo z różnymi ludźmi się na co dzień pracuje. Ale tak jest wszędzie jeśli chodzi o ludzi. Praca sama w sobie nie jest zła i nie ma co narzekać.

Wika

PRESCO atmosfera dziwna "raczej fałszywa" duze napiecie smieszy mnie to jak niektorzy sa oddani danej sprawie zawodowej a nie potrafia byc fair w stosunku do kolegi czy kolezaki,ciagla ocena pracownika, szkolenia (wdrozenie na dane stanowisko do pracy) nie sa profesjonalne szkoli cie inny pracownik i w zalezosci od jego checi jestes skazany na niego, meile otrzymujesz ciagle od spraw słuzbowych po kompletne bzdury, rozmowy miedzy pracownikami przez słuchawki choc mogliby porozmawiac normalnie bo siedza na przeciwko siebie,testy sprawdzajace wiedze pracownika trzeba byc dobrym w kazdej dziedzinie tzn polubowna,egzekucja czy sądowa w zalezosci (ponowie)czy ktos cie wprowadzi i wytłumaczy co jak wykonywac czy tez nie bo nie ma czasu tu absurd kazdy zaczynał i ktos musiał go tego nauczyc!!!!, kierownicy głownie nastawieni na cel wykonac a potem sprzeczosc bo na profesjonalym szkoleniu AIDA facet mowi ci ze nie macie sie spieszyc macie byc dla ludzi,tak w skrocie powodzenia

xxx

jeśli chcesz się rozwinąć jako robocik robiący jedno i to samo na akord - możesz aplikować, tutaj chyba tak naprawdę tylko papier toaletowy się rozwija w toalecie...

olo

Tam pracuja ludzie na poziomie lat 15 na co ma dow w postaci nagrania telefonicznego

Radek, kierownik nie znaczy wlasciciel/prezes

unknown

Witam. Możecie coś napisać o pracy programistów w Presco? Jakie zadania realizują, jaka atmosfera?

mirek

Aerobik i siłownia

PRESCOLUDEK

Kierownikami są POLITOLODZY nie mający pojęcia o prawie i egzekucji. Siedzą i udają, że pracują,a nawet Excela nie potrafią obsługiwać ani nie wytłumaczą dłużnikowi z czego wynika jego zadłużenie. Podobno rola kierownika jest motywowanie pracownika,nie musi być specjalistom. Super się pracuje jak taki musisz patrzeć na takiego głąba, a jeszcze nie możesz zwrócić mu uwagi,bo zostaniesz zwolniony w trybie natychmiastowym. Kierownicy mają po ok.27 lat, skończyli podrzędne wyższe szkoły zawodowe, są politologami a mają pod sobą specjalistów, ludzi mądrzejszych od siebie. Jedynie przez zwalnianie chcą wymusić posłuszeństwo.

Oferty Pracy

Doradca Klienta w zakresie prawnym P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. 2014-07-25 Żródło: pracuj.pl Piła (wielkopolskie Zobacz lokalizację na mapie ») P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. to jeden z wiodących na polskim rynku podmiotów specjalizujących się w inwestowaniu w wierzytelności masowe. Spółka działa w branży obrotu wierzytelnościami od roku 1998, sukcesywnie umacniając pozycję rynkową. Od 2011 roku P.R.E.S.C.O. GROUP jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych  w Warszawie. Konsekwentny rozwój  spółki i jej silna pozycja na rynku to w dużej mierze zasługa nieprzeciętnego zespołu pracowników

Pracownicy
@Oferty Pracy 06.08.2014 02:25
Doradca Klienta w zakresie prawnym P.R.E.S.C.O. GROUP S.A....

Pani Kasiu, te zarobki są wyssane z palca i dobrze Pani o tym wie. Może niech Pani poda zarobki nie wliczając kadry bez wyższej kadry menedżerskiej. jeśli już Pani pisze o wyższej kadrze menedżerskiej, to niech Pani doda, że w nomenklaturze firmy, oznacza to wyłącznie dyrektorów. Kierownicy nie są zaliczani do tej grupy, a ich zarobki są bardzo wysokie. Kolejny przykład na to, że cały czas bezczelnie kłamiecie. Pracownicy są inteligentni i dobrze o tym wiedzą (nawet wiedzą ile zarabiają. Wiem że to niemożliwe, jak takie stwory mogą cokolwiek wiedzieć, ale jednak wiedzą). Czekamy na prawdziwe dane Pani Kasiu z Warszawy.

Zostaw opinię o PRESCO - Piła

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PRESCO