Ochrona Osób i Mienia STEN

Wrocław

Opinie o Ochrona Osób i Mienia STEN

obserwator

Muszę się zgodzić z moimi przedmówcami ,umundurowanie które dostaliśmy jest niekompletne ,brakuje obuwia ,spodni .Czapki z daszkiem tylko letnie dostaliśmy , po jednej koszulce i polo na lato ,a materiały z których są wykonane są poza wszelkimi normami , lepsze są na targowisku . Na zimę są kożuchy z demobilu wojskowego ,1 szt .na całą zmianę ,są na stanie dyżurek ochrony , i jak to nosić , nie prane i nie czyszczone latami .

Julita

@pracownik z Twojego wpisu wynika, że firma posiada kilka mankamentów, np. w postaci zaopatrzenia umundurowania. Stwierdziłeś, że firma oszczędza. Jesteś jednak jej pracownikiem i czy mógłbyś napisać, co Twoim zdaniem, może przemawiać za rozpoczęciem pracy w Ochrona Osób i Mienia STEN? Jakie warunki zatrudnienia pracodawca zaproponował Ci podczas podpisywania umowy?

anonymous
@Julita 14.11.2017 23:31

Praca w ochronie mienia , to nie jest lukratywny kontrakt , jakie warunki mogą ci zaproponować np. w Stenie , takie jak wszędzie a więc : najniższa krajowa ,żadnych premii , niby jest dodatek do godzin nocnych , ale firma nie wystawia miesięcznego naliczania poborów dla pracownika więc tego nie można stwierdzić ,i tyle . Firma nie należy do żadnego układu zbiorowego .

@Julita 14.11.2017 23:31

Poprzednik napisał prawdę , to jest to co psuje wizerunek firmy , szefostwo liczy każdy grosz , i myśli z czego by tu jeszcze urwać pracownikom . Ale sama atmosfera w dyrekcji jest miła .

W tej firmie kokosów się nie zarabia ,tak jak wszędzie w ochronie ,wszyscy trzymają się najniższej krajowej , zaopatrzenie w umundurowanie też pozostawia wiele do życzenia ,takich sortów jak obuwie w ogóle nie ma na liście .Sprzęt i chemia do sprzątania dyżurek ochrony też nie jest wydawany . Firma oszczędza ...

kiki

a jak płacą pracownikowi biurowemu/kadrowemu?

sąsiad

To nie chodzi o umowy ,te posiadamy od chwili rozpoczęcia pracy ,pracujemy zgodnie z hormonogramem godzin na dany miesiąc , tylko nie otrzymujemy razem z wypłatą tzw. odcinka z wyliczeniem naszych poborów.

Julita

@sąsiad, długo już tak pracujecie? Jaki jest powód, że nie otrzymaliście jeszcze umów? Pracujesz jako pracownik ochrony? Masz określoną ilość godzin jaką musisz przepracować, czy pracujesz tyle ile chcesz? Jakaś ewidencja godzin jest prowadzona?

sąsiad

I dalej pracujemy w ciemno , żadnych wyliczeń naszych wypłat ,na koniec roku firma wystawi PIT i wyliczenia miesięczne za cały rok ,ale to już za póżno na jakiekolwiek korekty wynikające z błędów w naliczaniu godzin .

sąsiad

Po Zalesiu ,Biskupicach ,przyszedł czas na Biogazownię ,firma się kurczy tylko czy właściciel potrafi wyciągnąć z tego wnioski .

sąsiad

Chciałbym dowiedzieć się , dlaczego w dalszym ciągu STEN nie przekazuje swoim pracownikom odcinka naliczania wynagrodzeń ? .Czy firma ma coś do ukrycia ?

sąsiad

ŻYCZENIA ZDROWYCH , RODZINNYCH, ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO DLA CAŁEJ ZAŁOGI STEN .

oszukany

Konkurencja brutalnie wchodzi w rynek pracy ,wygrywa przetargi ,przyjmując niskie oferty finansowe ,tylko żeby wejść do zakładu .Liczą na póżniejsze podwyżki stawek bazowych .Tak jak SOLID w Zalesiu ,190 godz. pracy i najniższa krajowa ,muszą straty czymś minimalizować ,trzeba przed podjęciem pracy sprawdzać jak to wygląda godzinowo ,bo w tym przypadku nie widzę 13 zł bruttoh.

wks2

kiedy podwyżki 3000 brutto może w 2025

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia ,szczęśliwego Nowego Roku dla całej załogi ;STEN;

sąsiad

Podstawowym minusem 'Stena' jest to że ,właściciel firmy ma wysokie wymagania finansowe wobec korzystających z jego usług ', a to grozi zrywaniem umów ,redukcją godzin a w rezultacie zwolnieniami ,chciwość odbiera niektórym rozsądek.

Rynek pracy drgnął ,jest dużo ofert do ochrony ,do tego dochodzą problemy z uzyskaniem grupy i jej utrzymaniem ,przepisy zaostrzono i to znacznie ,ciężko będzie Stenowi utrzymać pozycję na rynku przy tym poziomie zarobków.Sam przyglądam się kilku ofertom .

bp

Wychodzi średnio 7-8 zł.godz. nieżle...

Jeżeli wybierasz się do pracy na meliorancką czyli do dyrekcji to być może tam obowiązuje średnia krajowa ,w terenie czyli praca w ochronie ,to tylko najniższa krajowa ,ten koleś co pisał ostatnio o zarobkach ,pisał jak w rzeczywistości jest .Te wszystkie ryposty na temat najniższych poborów ,pochodzą od ludzi z melioranckiej dla których tak male pieniądze za pracę są nierealne.Ale dobrze wiedzą jakie przelewy idą do ludzi w terenie ,a one nie są imponujące .

@zainteresowany 06.10.2016 11:01
'Sten ' żadnych dodatków nie płaci ,ani stażowego ,ani premii, czy też dodatku nocnego ,jeżeli ty się cieszysz że w...

Żeby nie PFRON ,to byłoby 5 zł.na godzinę ,ta firma się nie rozwija ,żyje dzięki dotacjom do niepełnosprawnych ,bez tego nie utrzymała by się na rynku pracy. Jedynym inwestorem jest PFRON,czyli państwo ,nie licząc inwestycji właściciela w zakup i remont posiadłości ,których ma kilka.

sławek
@sąsiad 06.10.2016 11:19

Największą tajemnicą firmy jest to ,że tylko kilka osób ma umowy na czas nieokreślony ,reszta na czas określony ,i są wśród nich tacy którzy mają wieloletni staż pracy.Wszyscy czy większość pracodawców stara się o stałą załogę ,w Stenie jest inaczej.Czyli wniosek ,wykorzystać ,a jak coś się szefowi nie spodoba ,to do widzenia ,bez żadnych ekwiwalentów.

Największym problemem jest to że szef zatrudnia osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności ,z cukrzycą ale i też chorych psychicznie ,bo na nich dostaje największą dopłatę z pfron-u. I przychodzi taki delikwent do pracy a sam potrzebuje opieki ,i wydziwia ,albo śpi ,a inni za niego odwalają obowiązki.

Katarzyna

W firmie STEN pracowałam będąc jeszcze na studiach. Jeśli chcecie pracować w firmie w której będziecie czuli się jak w rodzinie to serdecznie polecam!!! Niesamowici ludzie, a Pan Staszek jest konkretnym, serdecznym i bardzo ludzkim przełożonym; Panie z biura to również niesamowite osoby. Nie zarabiałam dużo, ale na tamte czasy: wystarczająco, jednak pieniądze w tym przypadku nie były dla mnie najważniejsze. Ta niesamowita atmosfera, serdeczni współpracownicy i poczucie, że praca staje się klimatem podobna do rodziny to rzecz w tych czasach niespotykana; pomimo upływu lat za każdym razem wspominam tę pracę z ogromnym sentymentem. Ja polecam pracę w firmie STEN!

jest jeszcze jeden minus ,przepracujesz 170 godz.,czy też 150 ,wypłata tak sama.

Dyrekcja w porządku troche mało płacą jak wszędzie POLECAM

pracownik 2

Umowa na zatrudnienie na stałe ,raczej nie możliwa ,chyba że wejdzie w życie nowelizacja .Firma nie należy do żadnego układu zbiorowego.

Mogę wydać opinię z własnego doświadczenia ,jest to firma przyjazna pracownikowi,podejście tzw. ludzkie .Płaca minimalna jak wszędzie ,wymagana grupa o niepełnosprawności,pomoc biura przy załatwianiu formalnosci.Brak świadczeń socjalnych .

Zostaw opinię o Ochrona Osób i Mienia STEN - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ochrona Osób i Mienia STEN