Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fortaco JL Sp. z o.o. w Janów Lubelski

Fachowiec
 Problem

Już nie przesadzajcie że jest tak źle! Zakład istnieje od lat 70 tych i pracuje tu juz drugie pokolenie. Wiadomo że jest kilka osób które nie radzą sobie z powierzonymi im obowiązkami i raczej powinny pracować na niższych stanowiskach żeby się czegoś nauczyć, ale uważam że spokojnie możemy, a nawet powinniśmy przyjmować na praktyki czy staże. Zakład ma bardzo dobre zaplecze technologiczne i doskonałych fachowców na produkcji.

agroturysta

Takiego (usunięte przez administratora) jak ta firma nigdy nie widziałem robiłem w różnych firmach w Polsce i za granicą każdy na umowie najniższa krajowa a reszta w premiach których i tak nie dają tak jak na rozmowie. Nigdy nie dajcie się wciągnąć na pracę na robocie spawalniczym bo to wtedy dopiero się zaczyna podwójne obowiązki w robocie poczujesz się jak opentany bo olatasz się jak głupi zanim zająć się swoją robota to robot i spawanie manualne plus przy okazji czarnemu jeszcze będziesz suwnica operował stanowiska 2 do sprzątania od razu i stawka oczywiście taka sama a w premi ci tam jakiejś dadzą 50 zł ochłapy jakieś . Robot stanie to lataj w tą i z powrotem a i zadają pytania czemu tak mało zrobiłeś bo wiadomo czym więcej robot staje tym więcej razy trzeba latać ale nikogo to nie obchodzi swoją norme i tak musisz zachować. Poza murami fortaco w społeczeństwie że niby tyle dają w urzędzie pracy wisi ogłoszenie że dają 3350 zł brutto a tak naprawdę dadzą na work service 17,50 na godzinę to wynosi 2800 kłamstwo jakich mało tyle oferujesz w umowie to tyle pisz premia nikogo nie obchodzi waszą bo to są wasze już regulaminy tak samo zabrali dodatek za 2 zmianę bo wiadomo rząd podwyższył średnia krajowa to już by na tym stracili (usunięte przez administratora) jedne . Won (usunięte przez administratora) . Tam ktoś na biurowcu a może i jest ich więcej doją z was i chałupy co roku nowe stawiają a i koń was okradał ile mógł teraz pewnie leży w jakuzii z widokiem na gołe niebo z gwiazdami

pytanie
Kandydat

jeśli firma nie szuka na ten moment spawacza ale ma kandydata który ma wszystkie możliwe umiejętności spawalnicze i ich potwierdzenia to jest jakakolwiek szansa że go zatrudnią?

Nick

Polecam firme Fortaco. Nie spodziewałem się że zostanę tutaj na dłużej raczej to miał być przejściowy okres a jednak warunki są tak dobre i atmosfera również że na razie nie chce zmieniać bo nigdy nie wiadomo na co i na kogo się trafi.

Fachowiec
 Problem

Dunio
@Fachowiec

Zawsze sie znajdzie jeden z drugim któremu będzie przeszkadzać że musi pracować w pracy. Tyle lat już pracuje po różnych zakładach i zawsze jest narzekanie. Tutaj na prawde nie ma co narzekać, takie jest moje zdanie. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma a jak ktoś pracować umie to swoje zarobi.

duży
@Fachowiec

Właśnie to jest fajne, że można się wiele tu nauczyć bo jest na czym. Jeśli firma ma duże doświadczenie to zazwyczaj dużo łatwiej jest poznać branżę i się wdrożyć. Mi np. bardzo pomogli ludzie tutaj, nigdy wcześniej nie spotkałem się w pracy z tak dużą ilością fajnych ludzi.

Fach
@Fachowiec

no coż, niektórym nigdzie nie byłoby dobrze choćby cały dzień siedzieli i popijali kawkę

nonicniezrobisz
@Fach

zgadzam się też. Jest stabilnie, nie trza psuć

Nill
@Dunio

no wiesz, często ludzie sie decydują, a potem jak widzą prace nagle są oburzeni, że musza robić to czy tamto, bo przecież trzeba uważac, zeby korona z głowy nie spadła

F - Pracaspawacz.pl
Klient
@Fachowiec

Poszukujemy spawaczy z uprawnianiami ponadpodstawowymi TUV, W Rybniku. Prace przy konstrukcjach nowych wagonów towarowych. 53/55zł/h na DG Kom. 608 609 151

staż Nowy wpis
@Fachowiec

A jak jest z zatrudnieniem po stażu? Jest w ogóle taka możliwość?

Zulugula

Polska to jest dziwny kraj a zakład pracy Fortaco Janow Lubelski jeszcze bardziej dziwniejszy. Zakład w którym główny dyrektor woli dać więcej zarobić hindusom i ukraińcom jak swoim rodakom i sąsiadom. Koszty zatrudnienia tych nacji są 40% większe niż Polaka. Zakład w którym przewodniczący związków zamiast walczyć i podwyżki dla pracowników donosi na ludzi i układa się z dyrekcją. To mówiłem ja Zulugula.

Do z

Toprawda

Polskie ZOO
@Zulugula

Niestety Pan Przewodniczący Euro jest sowicie opłacany przez Pana Dyrektora co bułki rozwoził. Zamiast walczyć o swoich chodzi na Pitu-pitu na biurowiec i wchodzi jak w masło Panu Dyrektorowi i Królewnie. Gdyby były prawdziwe związki to już dawno pogotowie strajkowe by ruszyło no ale przekupni są i swoich kolegów przehandlowali za mamonę. Hindusy i Ukraińcy boki ze śmiechu zrywają a ci co są u siebie robią za grosze i szlak ich trafia każdego dnia jak idą do tego (usunięte przez administratora) szczęścia i pomyślności. Więcej koerowników biurowych i pociotków zatrudniajcie a robol jest wiadomo do czego. Władze miasta powinny się zainteresować co się tu wyrabia. Na agencji można pracować 18 miesięcy a niektórzy obcokrajowcy robią o wiele dłużej gdzie jest inspekcja pracy żeby sprawdzić czy ktoś wałków nie robi?????

Aleksandra
@Zulugula

A dlaczego jest taka sytuacja? Może naszym rodakom nie chce się pracować? Ukraińcy i Hindusi są bardzo pracowici, może dlatego. nie sądzę żeby dostawali 40% mniej.

Mecenas
@Polskie ZOO

Skoro pracownik tymczasowy czy agencyjny może pracować najdłużej 18 miesięcy a potem musi być przyjęty na Fortaco to jak się to ma do obcokrajowców? Dlaczego pracują znacznie dłużej niż 18 miesięcy cały czas na agencji? Czy Państwowa Inspekcja Pracy nie powinna się tym zainteresować? Można podejrzewać że w tej firmie może być łamane Prawo Pracy. Czy któryś związkowiec zgłosił to do PIP czy ewidentnie im na tym nie zależy? A może potrzeba nowych prawdziwych związków a obecnych pogonić bo przeszli na stronę dyrekcji.

Zulugula Nowy wpis
@Aleksandra

To sobie sprawdź

Wars
Kandydat

Wie ktoś jak z przyjęciami od nowego roku? Są jakieś wakaty

Dr.R
@Wars

coś tam przyjmują ale zależy co chcesz

Wars
@Dr.R

Chodzi mi o produkcję, nie wiem co tam jeszcze trzeba powiedzieć

Koman
@Wars

najlepiej to sobie sprawdzić oferty a nie mówić innym czego szukasz a oni ci znajda oferte. może jeszcze cv za ciebie wysłać? no przecież to nie takie trudne

Potoc
@Koman

zapytał tylko, chyba po to jest to forum żeby się dowiedzieć

Koman
@Potoc

no a ja tylko odpowiedziałem no i co? adwokat się znalazł

Ulm
@Koman

I będziecie się Panowie teraz tak przegadywać?

suzuki Nowy wpis
@Wars

no właśnie nie ma szału z tymi przyjęciami widzę, chyba rotacja niewielka, co?

pytanie

spróbuj wysłać aplikację inicjującą

@pytanie

na stronie znajdziesz kontakt pewnie

@pytanie

ale wiesz, specjalnie dla ciebie wakatu nie otworzą, jeśli kompletnie nie ma zapotrzebowania

@iks

a kto wie kto wie, może będzie tak dobry że rozłozy ich na łopatki i go przyjmą

@pytanie

oczywiście to tak pół żartem pół serio, ale wiadomo życze żeby się udało. myślę że firma warta tego zeby się postarać bardziej niż zwykle

Agnieszka
@heh

Hej, zaciekawiła mnie Twoja odpowiedź :) Wspomniałeś, że firma jest warta tego żeby się postarać. Czy mogłabym w takim razie poznać Twoją szerszą opinię? Za co cenisz pracę w Fortaco? Jakie można wymienić plusy zatrudnienia?

@Agnieszka

przede wszytskim to stabilna firma, oferuje dobre warunki, bardzo dużo różnych dodatków

@Agnieszka

no i praca sama w sobie mi odpowiada

fortacoman
@pytanie

Firma poszukuje obecnie spawaczy - można sie zgłaszać.

@fortacoman

można podejść osobiście? jest szansa od razu na jakąś wstępną rozmowe czy trzeba się umówić?

@fortacoman

w sumie nie mam daleko to nawet by mi to odpowiadało a szybsza może rekrutacja dzięki temu

@fortacoman

apropo czy mam tu jakiegoś spawacza który może opowiedzieć o warunkach pracy?

fortacoman
@Kamaro

Nie jestem spawaczem, ale mogę powiedzieć, że warunki pracy są ok. Spawacze mają odpowiedni sprzęt BHP, ponadto jest w całym zakładzie porządna wentylacja. Za dobrą pracę są bonusy (do 10zł/h czyli prawie połowa pensji). Proponuję przyjść i sprawdzić

@fortacoman

Pytanie jeszcze, do ilu godzin w miesiącu doliczają te 10 zł premii, bo jak do 1 godz./miesiąc, to sam wiesz... ;)

Omar
@Kamaro

tak to każdy by chciał sie umawiac i sobie przychodzić, trzeba sie zastosować do zasad rekrutacji, najpierw wysłać cv a potem czekac na odzew

Ksiegowy

Do 178h , średnio.

suzuki
@Ksiegowy

o kurde, nieźle

suzuki Nowy wpis
@fortacoman

są jakieś konkretne wytyczne?

Rozmowa kwalifikacyjna
Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Fortaco JL Sp. z o.o. na stanowisko Konstruktor? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Sprzątanie
Janów Lubelski
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Karabela-Ck Sp. z o.o.
(250 opinii)
(32 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Kandydat

jest ogłoszenie monter spawacz do przyuczenia podobno a w wymaganiach wykształcenie techniczne. czy to oznacza że średnie czy wyższe bo już nie rozumiem i na jakim poziomie znajomość rysunku technicznego. jak mi ktoś wyjaśni to będę wdzięczny. no i doświadczenia nie mam jeszcze zbytnio. nadam sie?

VVV
@papa

znajomość rysunku masz mieć na takim poziomie, żebyś sobie poradził to chyba jasne

@VVV

wow co za wyczerpująca odpowiedz. dzięki. może ktoś coś więcej powiedzieć?

@papa

Najlepiej jakbyś zadzwonił do kadr albo umówił się na rozmowę. Wtedy dowiesz się czy twoja znajomość rysunku technicznego jest odpowiednia. Bo nie wiadomo, czego konkretnie będą od ciebie oczekiwać. jakbyś miał info to pisz, bo ja też jestem zainteresowany złożeniem CV.

Salvador
@papa

Chyba powinieneś umieć ocenić swoje umiejętności w tym zakresie.

@Salvador

każda firma ma inne wymagania więc pytam tu

Salvador
@papa

Ok, rozumiem, niestety nie umiem pomóc.

@Salvador

a to wykształcenie? bo już dzisiaj chce dzwonić może ktoś na szybko akurat odpowie

@Salvador

nie chce wyjśc na głupka jak jakieś większe wykształcenie jest potrzebne

@papa

Chodzi o to, żebyś tytuł technika miał. Więc średnie zawodowe wykształcenie.

@papa

Nie wyjdziesz, kto pyta nie błądzi.

Dzwoń, nie pękaj ;)

kandydat
Klient
@Damian

To sprawdzają też rysunek techniczny? Nie wiedziałem.

Lego
@kandydat

to juz wiesz no popatrz jaka niespodzianka. jednak to forum się czasem do czegoś przydaje

Ulm
@kandydat

Skoro wymagają, to raczej sprawdzą, cięzko w takiej kwestii zaufać w ciemno

Matek
Kandydat

Doszły mnie takie słuchy że jest tutaj taki dział który nazywa się obsługą robotów. może ktoś przybliżyć bardziej na czym to polega?

kaj
@Matek

No obsługujesz roboty spawalnicze, nie wiem co ci więcej tłumaczyć.

kaj
@Matek

Z tego co słyszałem, to w ogóle w tym roku mają dołożyć 2 nowe, ale nie pamiętam kiedy konkretnie

Potoc
@kaj

i kojarzysz czy będą wtedy przyjęcia nowe?

kuba
@Potoc

predzej czy pozniej moze w koncu sie pojawia jakies przyjecia ja tez czekam na cos tak jak i ty

agroturysta

Alicja
@agroturysta

Trochę nie rozumiem Twojego rozgoryczenia, przecież przy podpisywaniu umowy powinieneś mieć wyszczególnione warunki zatrudnienia- stawkę i obowiązki. Jeśli się na nie nie zgadzasz, to czemu podpisujesz umowę? Na każdym stanowisku stawki też są pewnie różne. A skoro jest premia i ostatecznie wypłata się zgadza, to w czym problem?

Rozsądny
@agroturysta

Niestety prawda jest taka że te premie są coraz mniej warte inflacja je zjada a człowiek musi naginać coraz więcej. Przychodzić wypluty do domu za najniższą krajową mija się z celem.(usunięte przez administratora) coraz więcej słyszy się że ktoś się będzie zwalniał. (usunięte przez administratora) Szkoda bo kiedyś to była porządna firma (usunięte przez administratora)

@Rozsądny

Przecież wiadomo, że inflacja zjada nie tylko premie ale też i pensje. Ale trzeba się cieszyć, że chociaż są takie dodatki. Ile można tej premii wyciągnąć skoro dla ciebie to mało?

Pegi
@Rozsądny

Szlachta ze wsi na górze baluje a czerń chłopska haruje i migranci też. Oby wystarczało na olej to będzie dobrze. Podobno, żeby się ludziom żyło lepiej z zakładu firma w najbliższych dniach wysyła trolejbus po migrantów na granice aby usprawnić przyszły proces produkcyjny.

Doświadczony życiem
@agroturysta

Jeżeli mogę wam coś doradzić to nigdy przenigdy nie dajcie się nabrać na pracę w tej firmie a najgorszym możliwym miejscem jest obsługa robota spawalniczego. Totalna porażka nie dość że trzy zmiany to oprócz obsługi robota trzeba robić wszystko mam na myśli spawać ręcznie sprzątać wymieniać beczki nie ma ani chwili żeby odsapnąć. (usunięte przez administratora) Praca jak na akord tylko zarobki poniżej krytyki i cały czas jesteś pod obserwacją.(usunięte przez administratora). Na rozmowie obiecują gruszki na wierzbie a potem zaczyna się jazda. Operatorom robota marne 50 groszy do godziny dadzą co za taką robotę jest śmieszną sumą.(usunięte przez administratora)!

jurek

Niewiele jest tej premi.

@jurek

50 zł, jak pisał @agroturysta?

Kaligula
@agroturysta

Szukają pracowników i będą sobie szukać do usłanej śmierci bo nikt nawet młody się już nie nabierze. Kiedyś jak roboty nie było to ludzie tam byli zmuszeni iść ale jak się okazało że robota jest wszędzie to nikt się nie kwapi. Zasuwać za grosze na zmiany a ile osób z tej fabryki na raka umarło szkoda gadać. Wdychać płucami te pyły latami wiadomo jak się kończy. Za jałmużnę w postaci najniższej krajowej niech frajerów szukają ale już raczej nie w Janowie i okolicach. Nawet ci z Godziszowa mają wywalone. Teraz sam asfalt przyszło im sprowadzać ciekawe jak daleko na tym zajdzie nasz wielki dyrektor co kiedyś bułki rozwoził.

Abc
@Kaligula

Racja już Ukraińcy uciekają do Szczecina bo nie opłaca im się tutaj robić za 30 zł na rękę. Chore to Fortaco Janów i ta cała Dyrekcja.

Kysy
@Doświadczony życiem

Pan dyrektor z propagandą na tym forum przechodzi samego siebie. Jak ktoś przeczyta te wpisy kadrowych to pomyśli że kolejka do zatrudnienia sięga conajmniej fotoradaru tylko dlaczego cały czas ogłoszenie wisi i nikt się nie zgłasza? Nikt się już na te wasze numery nie nabierze Bruner chyba że przybysze z odległej krainy o ciemniejszej od nas skórze ale im to chociaż zapłacić potraficie. Brak poszanowania dla rodaków jeszcze wam się odbije dyrektorku. Kiedy wirus się skończy młodzi na Niemcy uderzą a starzy cały czas odchodzą na emeryturę. Skończą się interesy, samochody i inne korzyści z zakładu. Kasta cwaniaków zakasa rękawy a nowy (usunięte przez administratora) za konia wróci spawać skąd przyszedł.

@Abc

Uważasz, że 30 zł na rękę na godzinę to mało? Mnie się wydaje, że płaca całkiem ok. Jest do tego jakaś premia albo inne benefity?

Janowiak
@Damian

A to gdzie tak płacą 30 zł na rękę to z wielką przyjemnością bym się tam przeniósł bo z tego co wiem to 20 zł na rękę to już jest coś bo podzielić wypłatę razem z tymi fikcyjnymi profitami to na rękę wychodzi od 17 zł do 19 zł. Przestańcie takie bzdury żenada

TSA
@Kysy

Masz rację. Ciemnych i Banderowców coraz więcej, chociaż i ci ostatni już uciekają na zachód Polski bo tam im więcej płacą. My Polacy we własnym kraju jesteśmy dyskryminowani poprzez mniejsze zarobki od ciemnych i Ukraińców. Nie wiem ale może powinien się o tym dowiedzieć Rzecznik praw obywatelskich.

były
@Damian

Nie płaca tyle co piszesz.

Abc
@Damian

30 zł na rękę to mają Banderowcy i Kolorowi a Polacy od 19 do 23 zł ale brutto!!!! tak więc gdy nie ma sobót to ciężko wyciągnąć 3 tys.

Bb
@TSA

Bo to prawda

Bb

Bo to prawda

passo
Kandydat

nadal szukają spawaczy? dostałem kiedyś info, że jest zapotrzebowanie, ale to było jakiś czas temu i zastanawiam się czy już zapełnili to ludźmi, czy nadal potrzebują

Volume
@passo

Z tego co kojarzę to mieli przyjmować jeszcze. Szukaj ofert w necie. Masz uprawnienia? Bo to będzie ci potrzebne na start.

@Volume

a to nie jest przypadkiem tak że do każdej pracy spawacza są potrzebne uprawnienia? oczywiście chodzi mi właśnie o takie pełnoprawne stanowisko w większej porzadnej firmie jak ta.

Spawacz
@passo

Mają komplet. Wiem, bo jestem jednym z nie tak dawno zatrudnionych. Nawet słyszałem, że jest nadwyżka delikatna. Więc obawiam się, że się spóźniłeś na ten moment.

@Spawacz

uuuu to lipa dla kandydatów spawaczy i pewnie narazie się nie zapowiada na zmianę

Spawacz
@Olek

No jak ci bardzo zależy to możesz zerkać co jakiś czas albo wysłać na zapas cv jak masz przygotowane.

@Spawacz

to nie mi to @passo chciał na spawacza. ja to do spawania się raczej nie nadaje

Lucjan

Całą prawdę napisałeś, ta firma padnie jak starzy pracownicy odejdą na emeryturę. Nikt młody nie przychodzi z Janowa oprócz emigrantów. Praca ciężka, warunki pracy szkodliwe, nie wiadomo jakie choroby zawodowe się ujawnią. Płaca nie adekwatna do zawodu spawacza.

Pan Sraczka
@Lucjan

Spokojnie będą mieć pracowników Małorolni będą robić za najniższą krajową i bez premii i tak im się to opłaci.

Aco
@Pan Sraczka

No to nie ma to jak praca u pana sraczki Von per biegunkasa. Dużo pływania ,różych dodatków i benefitów jak co roku. Jogging papierosowy to ulubiony sposób rekreacji w firmie. Polecam !!!

Gandalf

Niedawno zakończyłem pracę w Fortaco na spawaniu i chciałbym się podzielić moimi odczuciami dla przyszłych pokoleń, że tak powiem. Może od razu powiem, że z powodów osobistych zmieniłem robotę, żeby się zaraz jakiś czepialski nie znalazł. Co by można było powiedzieć o tej pracy… chyba najważniejsze było dla mnie to, że miałem stabilne zatrudnienie, zwłaszcza w tym dziwnym czasie okołopandemicznym. Ile to się słyszało o zwolnieniach gdzie indziej bo wszystko stało i nie wiadomo było na jak długo… Mam dość duże doświadczenie, więc też praca nie była tak ciężka a pieniądze na wszystko mi wystarczały. To co było widoczne w porównaniu do innych zakładów w których byłem to to, że było bezpiecznie bo naprawdę pilnowało się tych wszystkich zasad i nie było z tym przebacz. Jasne, że bywały i jakieś problemy, ja np. palę więc czasami nie było czasu, żeby iść tam gdzie było można no ale to chyba szczegół. Chce też docenić ludzi bo nie spotkałem się z osobą która by nie pomogła w razie czego. W czasie przerw było do kogo się odezwać i nawet jakieś znajomości się nawiązały. A umówmy się, że to ważne bo jednak się spędza dużo życia w pracy, cóż, życie jest ciężkie hehe. Powodzenia wszystkim rekrutom.

@Gandalf

A możesz powiedzieć kilka słów o rekrutacji? Przymierzam się od pewnego czasu, ale jeszcze się cykam.

Gandalf
@Zen

Szczerze mówiąc to się mogło teraz mocno pozmieniać od czasu jak się przyjmowałem więc nie powiem ci jak to teraz wygląda. Najlepiej niech inni się wypowiedzą młodsi.

Agroturysta
@Zen

Od razu ci na rozmowie wylicza ile to niby u nich zarobisz z premiami otrzymasz stawkę przez work service 17,50 zł na godzinę i dolicza ci 310 zł za obecność oczywiście brutto wszystko plus premie liniowa np jak jest na linii muffet załóżmy 4 zł czyli 4 zł z 160 godzin wychodzi 640 zł brutto dodatku za 2 zmianę już nie masz więc liczymy teraz wszystko stawka 2800 brutto + 640 premia + 310 obecność wynosi 3750 brutto odjąć mniej więcej 1000 na ZUS na czysto zarabiasz 2700/2800 no do 2900 zł jak jeszcze obiady bd kupować to oczywiście mniej. A mi to zawyżyli na rozmowie ze niby zarobię te 4100/4200 brutto i że wezmę jakieś 3200 kłamcy nie daj się wciągnąć ! Kolega był 3 soboty w pracy na takiej stawce wziął 3400 zł . Nigdy nie dajcie się wciągnąć w jakieś premie masz stawkę godzinową to wiesz ile zarabiasz a takto robią z tobą co chcą !

@Agroturysta

Okej, ale chodziło mi bardziej o to jak rozmowa przebiega, jakie pytania, czy zdarzają się jakeś zadania weryfikujące i tak dalej...

@Agroturysta

Poza tym, mam swój umysł, sam rozważę, czy coś mi się opłaca, czy nie...

Agroturysta
@Zen

Testów żadnych nie ma tylko rozmowa o kasie czy nowy jesteś czy już byłeś kiedyś pracowałeś i tak 2800 brutto jeszcze by nie wiadomo jakich kazali to by można było ich wyśmiać za 2800 zł brutto to ja mogę do pracy przychodzić aby być i tyle

Hulajt
@Agroturysta

Ciekawe, że masz takie wysokie wymagania. Skoro mówisz jakbyś zrobił, to czemu tego nie zrobiłeś u siebie i czemu dalej jesteś pracownikiem? Coś chyba tu cie trzyma no nie?

robert
@Agroturysta

No to ty to ty, ale pozwól innym oceniać wg własnych wymagań, nikt nie prosił o opinie tylko o relację z rozmowy

@robert

Ja rozumiem, że zawsze może być więcej, sam bym się pokusił ale mi np. kasa starcza na wszystko, z żoną mamy wspólny budżet i dajemy radę. W poprzedniej pracy miałem dużo gorzej jak mam być szczery.

Franciszek
@JJJ

Serio? To ile miałeś w poprzedniej?

@Franciszek

Nie mam ochoty się tym chwalić na forum firmy, zajmij się swoimi sprawami.

Mik
@JJJ

Jeszcze musisz do tego doliczyć inflację jak coś.

@Mik

Dzięki za info...

@Mik

Się uczepiliście tych moich finansów...

@Franciszek

Może ty się Franek pochwalisz, co?

Mik
@JJJ

Nie ma za co, zawsze do usług. Kolega Franciszek tylko zapytał - nie chcesz nie mówisz. po co z tego robić dramat. Wszyscy się cieszymy że teraz masz lepiej hura.

info
Kandydat

Ile godzin się pracuje? 8? 10? 12?

odp
@info

8h

Oddie
@odp

Na każdym dziale?

Oddie
@info

I zmiany w jakich gdzinach ogólnie?

freddie
Kandydat

Na ile zmian się na ten moment pracuje? 2, 3? i po ile godzin?

WD
@freddie

W większości praca jest na trzy zmiany po 8 godzin.

Franciszek
@WD

Weekendy też pracujące?

Taskow
@Franciszek

przy mnie jeszcze byla praca niby od pon - pt ale byly też nadgodziny w soboty

Klakson
@Taskow

sam sie zastanawiam jak to jest i czekam az sie jakiś pracownik wypowie, teraz jestem troche zbity z tropu przy jednej ofercie bylo zaznaczone, że są 3 zmiany i niby praca od poniedzialku do piątku, ale. przy godzinach pracy też są wypisane nadgodziny, wnioskuje z tego że nic sie nie zmieniło byłbym jednak wdzięczny za potwierdzenie nie oczekuje zadnych objaśnień

Per
@Klakson

jak sobie sam przejrzysz więcej ich ofert a nie tylko jedną losowo wybraną to sam zobaczysz, że nie na każdym ogłoszeniu jest tak napisane, więc wnioskuję, że nadgodziny mogą być przy wybranych stanowiskach

Klark
@Per

to jest takie dosyć logicznie chyba, ze tylko dla mnie bo już nie wiem, nadgodziny nie są dla zasady tylko wtedy jak jest dużo pracy a musi być zrobione, nie brakuje miejsc gdzie spokojnie wyrabiasz sie na zmianie albo jak zostawisz na kolejny dzien to sie nic nie dzieje

Mario

Nie wiem jakie inni mają odczucia i wiadomka, że każdy może mieć inne, ale akurat ja mam całkiem spoko, obowiązków w sumie szybko sie nauczyłem, ludzie trafili mi się w pyteczke i nawet kasa niezła. Jak na razie git

Zainteresowany
@Mario

gdzie najlepiej szukać od nich ofert pracy? oprócz ich własnej strony, gdzie najczęściej się ogłaszają?

Emilia
@Mario

No to elegancko! A kobiety też przyjmują do pracy? Jest szansa na to, aby dostać się do biura?

Laszlo
@Emilia

Jeśli nie wykonasz kroku i nie wyślesz cefałki, to nie ma. Jeśli to zrobisz i będziesz spełniać jednocześnie wymagania - nie widzę przeciwskazań.

OLIO
@Emilia

a czemu mieliby nie przyjmować kobiet jeszcze do biura? myślę, że bez problemu

@OLIO

Faceci tez są mile widziani w biurze, bo właśnie mam zamiar wysłać CV. Dobrze płacą? Ze trzy tysi się wciągnie na rękę?

Sam
@Damian

Wszyscy są mile widziani jeśli mają kwalifikację odpowiednie, co ma do tego płeć? Faceci zresztą to wiekszość tutaj. Mi kasa odpowiada, też zależy od stanowiska itd ile będziesz miał.

Krystian
@Sam

w rzeczy samej, ja pracowałem kiedyś w biurze dobre kilka lat i wcale nie byly ze mną same panie, więc też nie rozumiem trochę tego jakby stereotypu. a też myślę nad złożeniem tu CV, może się zdecyduję

jurek
@Damian

Pewnie, że taj. Ja się nadasz to cie przyjmą.

xyz
@jurek

mądrego aż miło posłuchać

Kandydat

Brał ktoś udział w tym programie „Pierwsza praca dla spawacza” czy to coś nowego? Zastanawiam się czy warto

Paweł
@ikar

Jak chcesz zarabiać pół tego co (usunięte przez administratora)którego wyszkolisz i będziesz za niego suwnico jeździł to zdecydowanie warto!

@Paweł

Proszę jednak o odpowiedzi "na temat"....

@Paweł

Bo nieszczególnie mi to cokolwiek pomogło czy rozjaśniło

@ikar

Czemu nie pomogło? Dowiedziałeś się przecież, jaka jest atmosfera, że pracowników-Polaków frustrują koledzy z Ukrainy i Indii, do tego stopnia, że tu co drugi komentarz jest na ten temat. Rozumiem, że jesteś absolwentem i pewnie chcesz łapnąć doświadczenie?

@Agata

Przydałoby się doświadczenie, nie powiem, że nie. Mi np. dobrze się robi z ludźmi z Ukrainy, także nie przeszkadza mi to i dziwie się, że jest tu taki problem z tym na tym forum. Słyszałem, że tutaj można by było się czegoś nauczyć dlatego chciałem podpytać co i jak.

Breś
@ikar

Mi się też dobrze pracuje z nimi jak śpiewają pod nosem(usunięte przez administratora) I potem idziewa na stołówkę i jemy bo zamawiamy odpowiednio wcześniej barszcz ukraiński. Dobry jest. A wtedy i premia wzrasta w słupkach. A co starsi to aż podskakują do góry z radości bo wcześniej tak nie mieli jak teraz mają. I każdy jest zadowolony jak nigdy przedtem.

Swójżycialos
@Breś

(usunięte przez administratora) jak się potrafisz dogadywać z ludźmi to z każdym się dogadasz. Taka prawda.

@Swójżycialos

Zgadzam się. Nie ma znaczenia jakiej jest ktoś narodowości. Jak się szuka konfliktu to zawsze się znajdzie. I tak samo jest jak człowiek jest elastyczny i umie się dogadać. Trzeba trochę pozytywnego nastawienia do siebie. Co myślisz?

Swójżycialos
@Damian

Przydałoby się. Nie wiem komu zależy, żeby pogarszać atmosfere w pracy, ale chyba lepiej spróbować się dogadać, żeby nawet robota lepiej leciała.

boraa
@Swójżycialos

no ale też już nie mówcie, że nie jest tak, że zdarzają się osoby których się nie lubi najzwyczajniej. wtedy po prostu trzeba z szacunkiem nie wchodzić za bardzo w interakcje pozazawodowe i tyle. nie da się kochać każdego.

@boraa

No właśnie. Nie trzeba z każdym być na koleżeńskiej stopie. Wystarczy siebie wzajemnie tolerować i tyle. Bo przez takie konflikty człowiek się tylko męczy w robocie. Moim zdaniem nie warto.

@ikar

a na czym to w sumie polega bo może bym sie załapał?

Borakomora
@Nick

ale co na czym polega?

@Borakomora

no cały ten program

Peja
@Damian

Nie każdy chce sie pozytywnie nastawić bo ludzi sa różni

@ikar

No i mam nadzieję, że ktoś Ci w końcu odpowie o programie. Te wątki ukraińskie, to podejrzewam, że pochodzą od jednej osoby. Co Ty sam słyszałeś o tej pierwszej pracy spawacza? Ciekawe, czy trzeba podpisywać lojalki, typu "dobre szkolenie pod warunkiem odpracowania ileś czasu".

Bakula
@Agata

Skoro nikt sie nie kwapi to może ja wyjaśnię krotko na czym polega ten program. Przede wszystkim jest skierowany do mlodych osob po szkole zawodowej albo technikum, nie bez powodu nosi taką a nie inną nazwę. Chodzi o to, że firma decyzuje sie przyjąć chętne osoby zaraz po szkole, żeby umożliwić im zdobycie pierwszego doświadczenia. Uważam, że całkiem całkiem z ich strony, bo ile jest takich firm, że tylko by doświadczonych chcieli, a gdzie ci mlodzi mają to doświadczenie zdobywać??

Kandydat

Jestem spawaczem z ok. 2 letnim doświadczeniem. Znalazło by się dla mnie miejsce u was?

@Rook

Chodzi oczywiście o oddział w Janowie

Nier
@Rook

spoko, że masz doświadczenie i wszystko fajnie, ale może zobacz sobie na stronie czy po prostu szukają teraz spawacza

liko
@Rook

nie tak dawno szukali z tego co kojarzę

liko

może zadzwoń?

ex
@Rook

Jak odchodziłem krótką chwilę temu, to szukali spawaczy, więc myślę, że to dobry moment, wyślij aplikację.

@ex

Dziękuję wszystkim. A mogę spytać czemu zrezygnowałeś?

ex prawdziwy

Podszywanie się pod kogoś jest delikatnie mówiąc nie w porządku. Przeprowadziłem się do innego miasta, nie wiem po co takie pytanie ale nikt nie będzie się wypowiadał w moim imieniu nawet pod anonimowym nickiem. Pewnie bym został gdyby nie sprawy osobiste.

plpl
Kandydat

Witam. widziałem na pracuj.pl ofertę na wózek widłowy i chciałbym zapytać jak wygląda kwestia przyuczenia do obowiązków. Ludzie pomagają, jest jakieś szkolenie na początek?

Fafik
@plpl

Najniższa krajowa, roboty po łokcie i brak szacunku na każdym kroku. (usunięte przez administratora)

@Fafik

To faktycznie nie za dużo płacą. To tylko na początek i potem po okresie próbnym jest podwyżka, czy na długo się utknie z najniższa krajową?

To ja
@Damian

W prostym słownictwie to na stałe chyba że nie znasz się na robocie a dużo widzisz i dużo umiesz mówić (usunięte przez administratora) to inna bajka więc jak nie patrząc się odnajdziesz w Janowie lepszej opcji nie ma pozdrawiam..

Janowiak
@Fafik

Będzie będzie z Indii ciągną co się da aby sztuka była już nie długo janów będzie w mniejszości ale super związki zostaną i kilku miejscowych co wazeliny używają na codzień szkoda ze władze powiatu tego nie widzą co dzieje się w miejscowych zakładach? Lipa jest całkiem na maxa w Janowie a te całe związki na naszej ziemi janowskiej do zaorania wstyd to mało powiedziane!!!

Alicja
@Janowiak

Tylko co do tego mają władze powiatu? Jeśli coś jest nie tak, to chyba trzeba zgłaszać do inspekcji pracy, ale to zatrudnione osoby muszą po prostu reagować, a nie czekać z założonymi rękami.

Remi
Kandydat

W jakich godzinach pracuje się w administracji? 8-16?

Zaka
@Remi

Tak, 8-16

Well
@Zaka

Jak ja pracowałam w adm, to był elastyczny czas, w sensie można było przyjść między 7:30 a 9 i wyjść po 8 h, coś się zmieniło?

Zaka

Tak to jest faktycznie taki standard 8-16, ale jak najbardziej można sobie manewrować godzinami jak komu pasuje

Dżon
Kandydat

Pytanie czy można zatrudnić się na warunkach takich jak obcokrajowcy????

Obserwator

Dla zainteresowanych to powiem tylko tyle że w tej firmie wszystko tak ładnie wygląda(usunięte przez administratora) "wszystko pięknie a na końcu(usunięte przez administratora)"

Szac

dla niektórych to słowa ze słownika wyrazów zbyt obcych

Zostaw merytoryczną opinię o Fortaco JL Sp. z o.o. - Janów Lubelski

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Fortaco JL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortaco JL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortaco JL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 9 to opinie pozytywne, a 5 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

Fortaco JL Sp. z o.o.
4.3/5 Na podstawie 663 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Fortaco JL Sp. z o.o.