caterpillar poland

Sosnowiec

Opinie o caterpillar poland

Mamałyga

Co tam się spawa na próbkach?

,,,,

Do Nowego!Dla niektórych Grodzka też jest piękna.Pewnie takich jaj nie widziałeś.A tu są jaja.Ponoć Santa Klałs się spóźnił ale postanowił zatkać ryja plecakiem i ręcznikiem przed rozmową z mediatorem.Pomyślcie ile już lat Was rolują,chyba czas zmienić coś na lepsze.Opowieści o zamknięciu tej pięknej firmy znów na tapecie.Kto na tym najbardziej straci?Czy my niedoceniani finansowo za swą ciężką pracę?Czy Ci którzy się boją że im się dobrze płatna praca,układy,ambicje skończą?Pomyślcie o tym zanim napiszecie"dobry"pomysł!!!Zanim znajdą wzór na obliczenie premii itp. Panie przebrane za jelonki? To o Was!!!Jak owce przed goleniem,tylko beczą!!!

Nowy
@,,,, 09.12.2017 15:23

Szkoda ze nie wyczules ironi jak o tej firmie pisałem.

Nowy

Naprawdę piękna firma aż się pracować chce.

,,,,

Our values in action you try to fix up"under table".You know what I mean Mr.Kris B from small village.The final sentence on meeting.

Fakty o CAT Poland

1. dzwonią z ofertą z konkretną stawką - dostajesz gorszą stawkę na umowie - już kilka osób 2. jak masz te 50gr podwyżki, to super - inni dostają i po 3 miesiącach od obiecanek jeszcze grosza nie widzieli bo to oczywiste, że tyle trwa przeprocesowanie tego przez kadry 3. przyjmujesz się do biura - to nic nie znaczy - w każdej chwili szlony belg u sterów może uznać, że brakuje spawaczy i tam cię przenieść 4. w maju informują pracowników, że właśnie zmienili regulamin pracy i obowiązuje od poprzedniego stycznia - jak wziąłeś opiekę na dziecko to przepada ci premia za brak L4 (tak, opieka jest traktowana jak l4). na uwagę, że zasady nie mogą być zmieniane wtecz - dostajesz wyjaśnienie, że mogą bo to ich regulamin 5. zasada "dla wpisu w CV" już mało aktualna - CAT jest szkołą jak nie powinna działać firma i niestety większość pracodawców na śląsku już o tym wie - kompletny brak przestrzegania zasad - nawet tak elementarnych jak zasady bezpieczeństwa (zastawione drogi ewakuacyjne itp), inżynierowie pytający spawaczy z jakiego materiału ma być część bo nie wiedzą co dać na rysunku, spawacze robiący złe spawy tak, że kilkadziesiąt koparek jest cofana z rynku 6. na rozmowie obiecują home office, elastyczne godziny pracy, brak wyjazdów - wszystko kłamstwo 7. socjal: prywatnie musisz przynieść sobie czajnik do grzania wody na kawe, do biura północnego co pół roku remont podwozia (na drodze dojazdowej są uskoki wys. ok. 17cm, ale założono na nie dodatkowo progi zwalniające), własne kartki i długopisy - ale za to raz na rok dostajesz dla dziecka 1 szt. kinder bueno, 1 paczkę ptasiego mleczka - ale tylko jeżeli dziecko ma powyżej roku 8. brak diet za wyjazdy służbowe

superuser

witam, mam pytanie odniosnie maszyn cnc, jakiej stawki sie mozna spodziewac na start , czy wymagaja programowania na obrabiarkach

Zielony
@True 09.10.2016 23:54
Nie trzeba programowac, jest inż. procesu ktory to robi. Stawki poczatkowe to id 16 do 18zl brutto. Co roku 50 gr podwyżki....

Witam a ogólnie trudna ta robota na cnc jest? Ja pracowałem na tokarce cnc jako guzikowy nic więcej i czy się tam sens się pchać...

Carlitto
@superuser 02.10.2016 08:08
witam, mam pytanie odniosnie maszyn cnc, jakiej stawki sie mozna spodziewac na start , czy wymagaja programowania na obrabiarka...

Mam 12 lat doświadczenia na maszynach CNC, sterowania: Siemens Sienumeric, Fanuc, oraz Heidenhein. Wykonuje przezbrojenia maszyn, ustawianie narzędzi, edycja programow, drobne naprawy. Frezer, tokarz, wytaczarz. Na jakie wynagrodzenie można liczyć w waszej firmie?

Dominika

@Prawda w oczy kole dziękuje za odpowiedź i szczegółowe wyjaśnienie.Ty byłeś pracownikiem na hali i masz złą opinię o pracownikach z biura, ale jednak może nie ma co skreślać tych osób, skoro dobrze się ich nie poznało. No ale skoro stanęliśmy na tym, że warto pójść do pracy po zdobycie doświadczenia to możesz polecić zaaplikowanie do caterpillar poland użytkownikowi @Zainteresowany?

AA

Chcę się zatrudnić w tej firmie ale po tych komentarzach nie mam odwagi złożyć podania. Ile dają teraz na początek ? Słyszałem że nowy spawacz może dostać więcej od spawacza który robi nawet 5 lat czy to prawda ?

@AA 06.10.2017 12:57

Tak to prawda 17.50 a po roku podwyzka 30-40 gr. Brutto o ile nie bedziesz chorowal max 2 dni :-)

robol
@Ja to ja 31.10.2017 09:55

17.50-20brutto

ja

preeeecz z komuna!!!!

Zainteresowany

Witam, Jestem stosunkowo świeżym absolwentem studiów technicznych z rocznym doświadczeniem zawodowym. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w tej firmie? jakie są perspektywy rozwoju? oraz dosyć istotna kwestia zarobków? ( ile można dostać na początku i jaka jest szansa, że zarobki będą wzrastać wraz z doswiadczeniem). Liczę na poważne komentarze i z góry dziękuje za informację. Pozdrawiam,

anonymous

to pomyśl ile będziesz zarabiał za pięć lat?

kandydat

Jakie stawki oferyja w kontroli jakosci teraz?

Dominika

@ferdek kiepski to czemu @Przystojny Rocco właśnie poleca pracować choćby dla samego wpisu w CV, który się przyda? @padłem nie pracuję w caterpillar poland. Jestem moderatorem forum GoWork.pl i jestem tu po to, aby pomóc w uzyskaniu jak największej ilości informacji o pracy w firmie dla osób, które są zainteresowane aplikowaniem. Czy masz może jakieś doświadczenia związane z pracą w caterpillar poland?

Prawda w oczy kole
@Dominika 29.09.2017 12:29

Dominiko, Ferdek pracował pewnie na hali. Przystojny Rocco w biurze. Przynajmiej tak mozna wywnioskować, ale moge sie mylic. Biuro, a hala to 2 rozne rzeczywistosci. Osobie swiezo po studiach rzeczywiscie wpis caterpillar w CV moze pomoc. Rocco pisze, ze nie mozna sie niczego tam nauczyc i taka jest niestety prawda. Ludzie w biurze nie wiem w jaki sposob pokonczyli studia. Oczywiscie nie pakujmy wszystkich do jednego worka, moze wsrod umyslowych pracownikow znajda sie kumaci, ale co z tego jak skutecznie sa tłamszeni przez niekompetencje innych pracownikow biura. Co do pracy fizycznej. Szczerze, wstyd sie przyznac, ze spawalo sie w Caterpillerze. Bogu dzieki, ze jest cos takiego jak weryfikacja umiejetnosci, potocznie probki. Wtedy juz nie ma znaczenia gdzie sie robilo. Praca na hali w cacie jest do bani. Ciagle poganianie, uklady ukladziki, a co najwazniejsze, smieszne pieniadze. Wiekszosc narzeka zamiast sie zwolnic i znalezc nowa lepsza prace. Tylko jak sie nic nie umie to jak tu prace znalezc. Niestety jak ktos tu popracowal dluzej niz 5 lat to juz tendencja wsteczna go dopadla, dokladnie ten zaklad cofa w rozwoju zawodowym, a powinno byc na odwrot. W sumie ciemnota sie latwiej steruje. Zgadzam sie ze wpisem granat radziecki. Niech kazdy pracownik cata wydrukuje sobie co on napisal i powiesi nad lozkiem. Mam nadzieje, ze w jakis sposob wyjasnilem ci Dominiko wszystko. Pozdro dla kumatych, a dla niekumatych tez pozdro i kubel zimnej wody na glowe, tak na ogarniecie

padłem

hahaha HR widzę,sam ze sobą pisze.

Dominika

@Dobra Rada wstawiłeś tutaj link do ofert pracy na spawacza w całym śląsku. Czy to miała być dla kogoś adresowana wypowiedź? @Przystojny Rocco czyli z Twojej wypowiedzi wynika, że to prestiż pracować w Caterpillar Poland i pracodawcy dobrze patrzą n pracowników z tej firmy? Dlaczego tak jest? Piszesz, że nie można się nic nauczyć, a przecież inni pracodawcy raczej chcą pracowników dobre wyszkolonych. Więc jaka jest opinia ogólna o firmie, że pracownicy z niej są pożądani?

Zuzanna
@Dominika 22.09.2017 09:57

Nikt nie napisał że to prestiż pracować w CAT. Jest napisane że to rozpoznawana marka i z racji tego taki wpis w CV może zostać zauważony u potencjalnego pracodawcy.

ferdek kiepski
@Dominika 22.09.2017 09:57

To jakiś żart chyba . Jak się zwolniłem z ...nie będę robił kryptoreklamy i nowy pracodawca zapytał gdzie wcześniej spawałem powiedziałem z uśmiechem na twarzy że w .... to jak zobaczyłem jego minę to już wiedziałem że o tej pracy mogę zapomnieć i się nie pomyliłem. Radze też innym spawaczom nie pisać w cv że w ... się pracowało bo się tylko z kompromitujecie. He a tak przy okazji czy dalej macie okres rozliczeniowy 3 miesięczny ?

Dobra Rada

Dominika

@135/PF/PC, @Freta czyli uważacie, że pracownicy powinni żądać podwyżek to płace w firmie, by się zwiększyły? A może komuś odpowiada taka pensja? Nie jest to miejsce do oceniania pracowników. Szczególnie jeżeli chodzi o płacę, bo każdego może coś innego satysfakcjonować. Zatem może powiecie coś ogólnie o samej firmie? Wy pracowaliście i odeszliście? Czy nadal pracujecie?

Przystojny Rocco
@Dominika 07.09.2017 12:49

Caterpillar jest firmą w ktorej robi się punkt w CV, tylko i wyłacznie dlatego ze jest rozpoznawana marką. 2 lata i uciekać. Nie można tam nauczyć się niczego i nie ma od kogo.

Freta

Jedyna wina pracowników którzy tam pracują i zgadzają się na takie zarobki mi się nie podobało podziękował do widzenia. Klimat na zakładzie ogólnie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jeden drugiego masakra jakaś. Takie oficjalne niewolnictwo w Polsce.

@Freta 31.08.2017 12:52

I masz racje.Pracuja za drobne pieniadze i najwiecej na forum maja do powiedzenia a w pracy kierownik jak sie pojawi to gęba w kubeł i stoja na bacznośc.Dziwni ludzie naprawde.

Dominika

@Fifek Czy jako pracownik firmy Caterpillar Poland możesz napisać coś więcej o warunkach, jakie panują w tej firmie? Na jakim stanowisku pracujesz?

Fifek
@Dominika 19.07.2017 14:05

Dominika ja w higiena system papier w kiblach uzupelniam

135/PF/PC

Chłopaki idą jeszcze pusch arm na tym duzym obrotniku? Kiedys je spawałem u Mackowskiego.Pozdro dla spawacza od długiej nogi 20 m posów drutu a potem żlobienie bo same przyklejenia.NORMA MUSI BYĆ POŁOWE DNIÓWKI PRZED CZASEM haha.

ja to ja
@135/PF/PC 07.07.2017 06:13

musisz być nie złym kapusiem idioto.kto ty jesteś,. misu malutki.,

@ja to ja 16.08.2017 10:30
musisz być nie złym kapusiem idioto.kto ty jesteś,. misu malutki.,

To ty Lesiu fajansie? Może na solówke wyskoczysz haha

granatradzieck

Kurna narzekacie i narzekacie jest tyle firm nowych wystarczy się rozejrzeć Nie macie odwagi i JAJ żeby się zwolnić jesteście pośmiewiskiem dla innych szanujących się spawaczy na śląsku. Każdy z nas ma wpływ na to jak będzie żył i jaki będzie jego los nie dajcie sobą manipulować Ja się zwolniłem i mam inną pracę i powiem wam jestem Mega szczęśliwy kurna :):):)

Związkowiec

Proponuję rozpocząć strajk włoski. Data rozpoczęcia strajku 10.07.2017. Akurat w miesięcznicę smoleńska. Druga opcja- niech każdy pracownik fizyczny wezmie w poniedziałek na szychtę taczkę. Wywieziemy białe kaski. Może nawet w Fakcie o tym napiszą

Znajdzie się pała na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Szymusia

SWS

20.60 zł/h brutto dają nowym na start... pracownicy ze stażem ok 5 lat tyle nie mają... ze stażem 7 lat mają jakoś o złotówkę więcej... więc roboty w CAT będzie dużo bo dużo ludzi się !@#$%^&* i zwolni. W końcu motywacja do szukania lepszej roboty.

135/PF/PC

To jest fabryka przyszłosci.Nigdzie nie ma tak dobrej wypłaty jak w cat Sosnowiec hahaha

spawacz

ha ha ha znów przyjmują do tego obozu pracy za gówniane pieniądze tam juz nikt nie chce pracować nawet ukraińcy żenzda

135/PF/PC

Może niech wietnamców przyjma albo hindusów oni spawaja w krótkich spodenkach,klapkach i bez przyłbicy

wyluzowany

oj znowu przyjmują spawaczy czyżby nawet ukraińcy nie chcą pracować w tym obozie ha ha ha

Jacki

Z ciekawosci

Symulant

Dlaczego pytasz?

Jack

A pan r. Latose.. .. Co możecie powiedzieć?

Anty utrzymanie ruchu
@Jack 25.05.2017 09:14
A pan r. Latose.. .. Co możecie powiedzieć?

Pan L to gamoń i tyle. Króciutko

jaro

witam pojawiła się oferta na inżyniera wsparcia technicznego . Warto aplikować bo po opisach wyżej raczej nie wygląda to kolorowo? ile taki inżynierek może tam zarobić? i jak tam wyglądaja relacje miedzy ludzkie?

kRak

Ten pijak jedzie do Francji???????????

@kRak 21.05.2017 13:51
Ten pijak jedzie do Francji???????????

Nie jedzie. Fallus jego kierownika nie wyraził zgody na wyjazd stała.

Ona87

A co powiecie na temat stanowisk biurowych w tej firmie? Jaka atmosfera i zarobki? Duża rotacja?

Kasia

Jeśli wam się nie zgadza wypłata i nie dostaliście kasy za nadgodziny za ostatni okres rozliczeniowy to juz wam tlumacze. Kierownicy stracili uprawnienie do wpisywania godzin w komputerze i jeśli sie nie odbiles to nie ma tego w systemie. Byles w piątek na 2 zmianie i pszyszedles na rano w sobote i sie nie odbiles bo ci kierownik obiecał ze ci wpisze godziny... Przepadlo dymałes za darmo.

he:(
@Kasia 04.05.2017 23:44

Kaska dziwne bo większość z nas ma więcej nadgodzin niż przepracowalo .tak licza i takie uprawnienia maja kierownicy,a znajomym jak pisza ,he

@Kasia 04.05.2017 23:44

Dumnij się w pusty łeb biurowa biurwo haha

he:(

fiu ,fiu,fiu.....ha,ha ,ha dostałem podwyzke 52 gr...nawet nie wiecie jak się ciesze...ha ha ha ...

Pstrowski

Ja zarabiam 1500, a i tak robię ponad normę. Kto da więcej niż Ja?

Symulant
@Pstrowski 19.04.2017 08:22
Ja zarabiam 1500, a i tak robię ponad normę. Kto da więcej niż Ja?

A ja zarabiam 3200 i siedze sobie na l-4 naiwniacy.

A ja zarabiam 65000 zl i juz zlozylem cv do cata bo nie chce tyle zarabiac

Okipo

Robilem tam kiedys. Teraz zarabiam 10000zł miesiecznie jako spawacz i tam nie wroce

jestem lepszy
@Okipo 12.04.2017 01:53

a ja tez tam robiłem teraz zarabiam 50000 tys zł i moze tam wróce

kolo

śmieszna firma wykorzystywanie ludzi za gówniane pieniądze szkoda czasu i nerwów

furiat

fred to powinnien sie wstydzic patrzec w oczy pracownikom z tym swoim usmieszkiem. z jednego powodu jakim jest wynagrodzenie pracownika. ciekawe jestem jak on by sie czul gdyby dostal 500$ wyplaty i mialby przezyc caly miesiac.

Jeden Z niewielu

Widzę nic się nie zmienia. To co na hali to i w necie. Wielkie pyskowanie, narzekanie, wyzywanie. Skoro wszystkim jest tak źle, tak strasznie to co wy w tym Cacie jeszcze robicie ? Zwolnijcie się, idźcie pracować tam gdzie potrzeba tak wspaniałych "fachowców". Przecież wszystkie firmy spawalnicze w okolicy tylko czekają na takich wykwalifikowanych "znawców wszystkiego", doskonale wiedzących jak wyzywać za plecami, a nie mających jaj żeby się odezwać do lidera (nie mówiąc o kimś wyżej). Czy w Cacie jest dobrze ? Nie. Czy są super perspektywy ? Nie. Czy poleciłbym tą firmę komuś ? Stanowcze nie. Przede wszystkim jednak nie polecam żadnemu pracodawcy przyjmowania super fachowców z Cata, którzy rzadko kiedy mają pojęcie o tym co i jak powinni robić. Takich, którzy świadomie łamią zasady spawalanicze "bo inaczej się nie wyrobią" zamiast robić jak należy i pokazać "białym kaskom", że faktycznie nie da się robić tak jak oni sobie to uwidzieli. Do tego jednak załogo musiałaby mieć "jaja" i być zgrana (o tym można pomarzyć).

@Jeden Z niewielu 06.02.2017 10:57

Tak właśnie. Amen

Paj chi wo

Proszę Was, nie idźcie na L-4..... Dostaniecie 60 zł miesiecznie netto premi za nie chorowanie, premie kwartalna 200 zł brutto, roczną podwyżkę 40 groszy. W imieniu świętej korporacji motywuje was nie idźcie na L-4, bo nas zamkną, przeniosą do chin albo meksyku. Z powazaniem wasz dyrektor.

sarkazm

z okazji 2017 roku jeszcze większego wysiłku w pracy i powiekszonych norm dużo potu wiecej ukraincow przez co mozecie zaponmniec o podwyzkach pracujcie dalej w tym obozie pracy za gowniane pieniadze

nowy

Wszystkim pracownika Cat szczęśliwych i wesołych świąt.

Ten drugi jak P. F. Z trf

Ja to ja

Taliby beda klepac koparki . W tym zakladzie nikt nic nie wie.

Slovakia1234

helo. Gdy gąsienica idzie do Chin? Czy ktoś wie?

MONIKA
@Slovakia1234 20.11.2016 09:54
helo. Gdy gąsienica idzie do Chin? Czy ktoś wie?

Nie idzie, chińczyki są już droższe od polaków, wszystko idzie z Belgii i Francji idzie do polski.

Z Wojkowic
@MONIKA 21.11.2016 13:11

Polski język być trudny język. Kali być, Kali pracować. Taki jest właśnie obraz ludzi z biura CAT-a :)

spawacz ćpunek

Paj chi wo
@spawacz ćpunek 17.11.2016 13:52
Witam Panowie z cata mam pytanko kiedy to wszystko doopnie ?

To ju [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] o, tylko oni tego jeszcze nie wiedzą. A my puki jest kasa siedzimy cicho.

białykask
@spawacz ćpunek 17.11.2016 13:52

wkrótce

Srogie piguły

Nie ćpij, albo weź pół.

Zostaw opinię o caterpillar poland - Sosnowiec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie caterpillar poland