Klimas Wkręt-Met

Częstochowa

Klimas Wkręt-Met

Opinie o Klimas Wkręt-Met

ktosiek

witam, prosze o informację nt pracy w dziale handlowym tej firmy. Jako lider interesuje mnie ten producent a widzę, że poszukiwani są PH na terenie całego kraju. Jak zarobki, atmosfera, sama praca i ogólnie firma. Pozdrawiam!

Roberto
@ktosiek 24.01.2017 17:28

Jako lider załóż sobie firmę u nas sami liderzy

ktosiek
@Roberto 27.01.2017 15:22

@Roberto może wykaż minimum inteligencji i jeśli masz już coś do powiedzenia odpowiedz zgodnie z pytaniem Zamiast idiotycznego czepiania się, durnego odpowiadania i pokazywania swojego na to wychodzi niezbyt wysokiego pomyślunku ;) . niesamowite, że niektórzy próbują udawać kogoś wybitnie inteligentnego, dowcipnego czy inne dziwne rzeczy a w ogóle im to nie wychodzi. pozdrawiam i czekam mimo tego na konstruktywną odpowiedź.

ba
@ktosiek 31.01.2017 16:48

na to ze jesteś lider to wpadłeś sam czy rodzice ci powiedzieli?? Jak przyjdziesz do WM to cie szybciutko wyprostują ze będziesz wiedział które pół dnia jest krótsze.

Paweł
@ba 09.03.2017 20:53

Następny... "Jako lider..." - miał na myśli pracodawcę jako lidera w branży. Naprawdę, trudno się domyślić... Nie najlepiej to świadczy o czytających. Tak, wiem, że mógł sformułować to zdanie lepiej, niemniej da się zrozumieć kontekst wypowiedzi, naprawdę. Troszkę dobrej woli tylko i mniej złośliwości.

Zawiedziona

Odradzam pracę w Klimas Wkręt-Met. Osoby będące na stanowiskach kierowniczych nie mają pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Jeśli zrobisz coś źle będzie o tym wiedziała cała firma. Cały czas jesteś w pracy kontrolowany i o ile kontrola pracownika ma swoje racje, to niestety nie w tym przypadku. Nadmierna kontrola to zastraszanie i podcinanie pracownikom skrzydeł. Tak właśnie się czujemy. Nie ma chyba osoby która nie szukałaby innej pracy. W takiej formie, z tak chorymi zasadami zawsze będzie rotacja pracowników, a co za tym idzie wieczny brak profesjonalizmu firmy jako marki.

@Zawiedziona 12.10.2018 18:28

@Zawiedziona, możesz powiedzieć, na czym ta kontrola polega? Dlaczego sądzisz, że zatrudnione osoby są zastraszane? To poważny zarzut. Postaraj się podać więcej szczegółów, aby Twój wpis był wiarygodny. Czy pracownicy rozmawiali z kierownictwem na ten temat? Warto byłoby iść całą grupą i opowiedzieć o swoich zastrzeżeniach.

Jeden z wielu
@Paulina 24.10.2018 13:40

Kontrola ma w tym wypadku wiele aspektów. Można wymieniać i wymieniać. Potocznie przez pracowników firma jest nazywana "(usunięte przez administratora)" i na pewno nie myśli się o niej w kategorii miejsca, do którego chce się pójść/wracać. Dochodzi do tego jeszcze słaba płaca, albo może bardziej jałmużna. Z tego co widzę po wpisach to na magazynie można zarobić więcej niż w biurze...a dojazd dla pracowników biurowych nie jest finansowany przez pracodawcę.

Mrs Always Right
@Zawiedziona 12.10.2018 18:28

"Zastraszane" chyba miało się odnieść do tego jak ludzie się tutaj czują, bo niekoniecznie takie sytuacje mają miejsce. Faktem jest, że atmosfera w firmie jest bardzo kiepska i raczej nie ma się do kogo odezwać, żeby cokolwiek poprawić. Jedynym wyjściem jest po prostu zmiana pracy.

@Mrs Always Right 23.11.2018 15:00

Atmosfera jest w dużej mierze tworzona przez pracowników. Czy relacje między nimi są dobre? Rozumiem, że problemy z komunikacją dotyczą głównie linii pracownicy-kierownicy, czy ze wszystkimi przełożonymi trudno się dogadać?

Mag

A te nadgodziny to za darmo sie zostaje czy dostajesz 50% lub 100 % . Stasiu może ci się nie chciało robić i lepiej siedzieć na bezrobociu bo ja jestem zadowolony. W tym miesiącu dostaliśmy podwyżkę wiec obecnie jest 2500zł netto plus możliwość wyrobienia 800 zł netto premii Ja w tym miesiącu zarobiłem 3600 netto Mi taka wypłata pasuje !

s
@Mag 07.08.2018 09:28

a i dostales podwyzke tylko dlatego bo kupe osob sie zwalnialo (usunięte przez administratora)

Stasiu
@Mag 07.08.2018 09:28

Drogi Megu tutaj Stasiu tak z ciekawości sprawdziłem co tam piszą o wkrecie i widzę że odpowiedziałeś na moja opinię a jest ona tak negatywna ponieważ uważam ze kierownik magazynu sam wiesz kto traktuje ludzi jak bydło i swoją własność propo nadgodzin fajnie było wziąć lepsza kasę ale zostawać codziennie po 10 i wysłuchiwać jak kierownik robi z ciebie oszusta bo raz czy dwa nie możesz zostać i jeszcze wysłuchiwać na zebraniach ze komuś zabrakło 2 pozycjie to jest chore może zbyt negatywnie wyraziłem się o całej firmie ale sam przyznasz ze coś jest nie tak na magazynie a co do mojej roboty to chciało mi się robić bo przeważnie brałem 700 czasem 800 premi tylko same pieniądze to nie wszystko liczy się szacunek do pracowników przyznam że kasa spoko ale dobija mnie jeszcze ten wyścig szczurów i przypisywanie palet ale i tak uważam ze po zmianie kierownika magazynu pomyślał bym o powrocie do firmy czekam na odpowiedz

Stasiu
@Mag 07.08.2018 09:28

Drogi Magu miało być sorry za pomyłkę

Szukasz pracy?

ela

Jak wygląda praca przedstawiciela w waszej firmie, jaka umowa, zarobki?.Czy z auta można korzystać w weekendy. Jakie plany, i godziny pracy? Słyszałam że plany można spokojnie przekraczać po 200%

Leonardo
@ela 28.12.2017 13:18

Błędne informacje

@ela 28.12.2017 13:18

Wkręty słabe jakościowo, więc można nabić klientów ceną.

Cze-wa

Pracuję w firmie od kilku lat na wydziale Pakownia w Wanatach. Firma rodzinna, właściciel ma hopla, na punkcie czystości i dbałości o środki produkcji, ale tu akurat trzymam jego stronę. Z niewielkiego zakładziku, stworzył dużą firmę, zatrudniającą ponad 800 osób i należy mu się za tę pracę szacunek. Niestety we wcześniejszych latach, firma nie liczyła się w żaden sposób z pracownikami, byli zwalniani za bzdury, a pensje stały w miejscu od kilku lat. Dzisiaj zbierają żniwo takiej polityki, pomimo tego, że warunki pracy nieco się poprawiły, chętnych do roboty nie widać, a ci którzy przychodzą pozostawiają wiele do życzenia. Sprawę ratują Ukraińcy, ale i wśród nich jest coraz więcej cwaniaków i partaczy. Socjal jaki gwarantuje firma, to dostęp za 5zł miesięcznie do lekarzy specjalistów, umawianych telefonicznie, ubrania robocze, zwrot za pranie, bony na święta(w tym okresie można zapomnieć o premii). Praca w systemie 3 zmianowym, nie wymaga IQ 160, ale należy uważać, aby się nie pomylić zwłaszcza na stołach lub nabijarkach. Na stołach praca jest najbardziej żmudna ze wszystkich, to 8 godzin odważania kołków i wkrętów, pakowania i naklejania naklejek w jednej pozycji i miejscu. Na sortownicach i nabijarkach, wymagany jest zmysł techniczny, pomagający utrzymać maszyny w ruchu i ich ustawianiu, oraz usuwaniu usterek. Na sortownicach dochodzi obsługa komputera. Przy nabijarkach praca jest nieco cięższa i brudniejsza, niż na sortownicach, ponieważ trzeba zadbać również o ich napełnienie komponentami. Na pakowni są jeszcze paczkarki, a intensywność pracy jest również uzależniona od asortymentu. Na zarobki składają się pensja+20% premii motywacyjnej+premia uznaniowa. Zarobki uzależnione są od stanowiska pracy, np; wózkowi ok.2800-2900 na rękę, paczkarki i stoły 2200-2300zł. Na hali jest dość duży hałas i bez środków ochrony słuchu, ciężko jest wytrzymać, do tego latem jest słaba wentylacja i wysoka temperatura z wtryskarek, daje się mocno we znaki. Darmową wodę zapewnia pracodawca, a oprócz tego są ustawione płatne automaty z napojami i żywnością. Firma gwarantuje bezpłatne dojazdy do pracy na Wanaty i do Kuźnicy Kiedrzyńskiej. . Na Kuźnicy Kiedrzyńskiej zarobki są nieco wyższe na produkcji, ale warunki pracy są tam gorsze. Obecnie powstają dodatkowe hale produkcyjne w Wanatach, więc firmę czeka reorganizacja. Małe zarobki są istotną zaporą w pozyskiwaniu nowych pracowników, a również sporo starych, rozważa rozstanie się z firmą, ponieważ między ich zarobkami i nowo zatrudnionymi jest różnica 200-300zł. Trzeba wiedzieć, że wiele osób pracuje tam po kilkanaście lat.

wania

Po kilku dniach zadzwoniono z wyjaśnieniem i przeprosinami sprawę uważam za niebyłą.

Wania

Byłem dzisiaj umuwiny na rozmowę w sprawie pracy na magazynie po 20 minutach oczekiwania na portierni zrezygnowałem , dalej mogło być tylko gorzej

@Wania 26.09.2018 21:35

Co się dzieje nie ma kto przyjść na rozmowę to ja pójdę.

Paulina

@Pracownik produkcji, rozumiem zatem, że zaangażowane osoby mogą liczyć na wyższą wypłatę? Czy często zostając dłużej można też otrzymać premię? @Pimpek, Twój komentarz nie wnosi zbyt wiele do dyskusji. Napisz proszę coś więcej o swoich osobistych doświadczeniach związanych z Klimas Wkręt-Met.

Pimpek

Ciekawe co zrobicie jak Niemcy otworzą rynek pracy dla Ukrainy kto będzie tyral u nas a Polacy też za granicą

Paulina

@Kamil, czy pracodawca zapewnia transport także z innych miejsc? Jest on bezpłatny? @Pracownik produkcji, rozumiem, że nadgodziny są dla chętnych? Możesz powiedzieć, czy za nie wynagrodzenie jest wyższe? @s, zapoznaj się z regulaminem forum. Nie wolno tu nikogo obrażać! @Kierownik, czy próbowałeś wyjaśnić tę kwestię? Pytałeś, z czego to spóźnienie wynikało?

Pracownik produkcji
@Paulina 13.09.2018 13:45

Nie znam się za bardzo na stawkach, ale to chyba kodeks pracy reguluje, z tego co mi w Kadrach tłumaczyli to jest to tzw. 50 albo 100 i to chyba procent od podstawowej stawki godzinowej

Kierownik

Miałem przyjemność uczestniczenia w procesie rekrutacyjnym w Wanatach na stanowisko magazynier. Po przybyciu na wcześnie umówioną godz.zaproszono mnie do środka i kazano czekać na pana kierownika. Czekałem ponad godzinę i wyszedłem (usunięte przez administratora) ,prostactwo, brak szacunku. Jak to jest możliwe że na stanowisku kierowniczym ludzie nawet nie znają się na zegarku. Widocznie jest to standard Wkręt-met dobrze lizał to został ... Szkoda wszego czasu

Magda

Czy jest dowóz z zawiercia ?

Pimpek

70 procent zalogi ukraina pracują po12 godzin i olewają jakość pracy .Ukraina dostanie za swoją robotę nawet do 3400 na rękę plus darmo spanie darmo dojazd a Polacy fige 2200 na rękę nadgodziny dla Ukraińców i 0 uszanowania czyli kicha zapraszamy do pracy.kierownictwo zakladu ma w nosie czy Polacy przyjdą do pracy za ukrainca mają dopłatę z unii

Pracownik produkcji
@Pimpek 24.06.2018 20:37

Pracownicy z Ukrainy pracują bo chcą zarobić i nic w tym złego. Wielokrotnie były prośby do Polaków o pozostanie w nadgodzinach, ale niewiele osób chce, więc nie ma co się dziwić.

Ela

Czy jest dowóz z Myszkowa na Wanaty

Kamil
@Ela 20.08.2018 20:05

Tak, jest taki dowóz bezpośrednio z Myszkowa

Paulina

@Stasiu, dlaczego masz taką negatywną opinię o firmie? Nadgodziny są ważne dla wielu osób, i możliwość ich przepracowania to raczej zaleta. Czy stawka za nie jest wyższa? @Mag, a jakie są zasady otrzymywania premii? Czy ciężko ją zdobyć? Czy poza tym są jakieś dodatki pozapłacowe, albo może dofinansowanie wakacji?

Bartosz

Słyszałem, że firma ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca. Podpowiedzcie czy potrzebują aktualnie pracowników?

Beti

PH z Ostrowa Wlkp spokojnie robi plany, na luzaka po 200%,autkiem służbowym sobie jeździ prywatnie, kiedy chce w weekendy rodzinkę do samochodu i hejka i na spokojnie plany realizuje. Czyli można się cieszyć życiem w dobrej firmie i uśmiechniętym chodzić..

Ja
@Beti 28.03.2018 00:22

Haha ale kit

Paulina

@Pracownik, jakie zmiany zaproponowałbyś w Wkręt-Met żeby pracowało się wszystkim lepiej? Które obszary powinny być według ciebie poprawione? A może widzisz też pozytywy zatrudnienia w Klimas Wkręt-Met? Jak oceniasz, na przykład, atmosferę panującą w relacjach między pracownikami?

(usunięte przez administratora) i wyzysk pierwszej kategorii. Maja ludzi za śmieci. Można śmiało napisać (usunięte przez administratora). Trzeci zakład będzie budowany za wyzyskiwanie ludzi.

Arturo

PH z wielkopolski spokojnie robi po 200%,jezdzi sobie autkiem kiedy chce i gdzie,na spokojnie realizuje plany sprzedażowe...czyli spokojnie można zarobic

Leonardo
@Arturo 13.03.2018 22:59

Ale się uśmiałem. Bzdura na resorach.

Paulina

@Pimpek, a skąd wynika ta rozbieżność, dlaczego nie każdy ma zapewniony transport? I dlaczego nie zawsze Polacy otrzymują zgodę na nadliczbowe godziny? @Leo, możesz napisać więcej na temat tej kontroli? Co dokładnie było sprawdzane? Wspominasz, że po niej nic się nie zmieniło, a co według Ciebie powinno?

Paulina

@Pimpek, piszesz, że pracownicy z Ukrainy mają zagwarantowany bezpłatny dojazd do pracy, a także zakwaterowanie, czy Polacy nie mogą liczyć na takie udogodnienia? W Twoim komentarzu pojawia się też zdanie o tym, że nadgodziny są tylko dla zagranicznych pracowników, faktycznie osoby z Polski nie mogą pracować dodatkowo? @Henry, a czy Ty jesteś zadowolony z oferowanych warunków? Możesz powiedzieć, jakie stanowisko zajmujesz?

Henry

Chyba przesada z tym narzekaniem. Od czego jest kontrola?

Paulina

@Piter, widziałam, że byłeś zainteresowany pracą w Klimas Wkręt-Met w Częstochowie. Czy zdecydowałeś się aplikować? A może już pracujesz w tym miejscu i możesz napisać coś na temat tego pracodawcy? @Beti, dziękuję za Twoją wypowiedź, niemniej przypominam jednak, że wątek dotyczy Klimas Wkręt-Met w Częstochowie.

Piter

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o pracy na produkcji? Jaki system pracy, jakie zarobki?

kandydat

Wcale nie dziwie się że w firmie jest duża rotacja przedstawicieli handlowych. Zadzwoniono do mnie w celu umówienia się na rozmowę na dany dzien i godzinę i informacją że zaraz wyślą mi szczegóły na maila. Ze względu na to iż w czasie odebrania telefonu byłem w godzinach pracy zapytałem czy mogę zaraz oddzwonić i ustalić wszystko - powiedziano mi że tak bez problemu---- na co potem nikt nie raczył odebrać telefonu, nie mówiąc o oddzwonieniu.... oczywiście obiecanego maila tez nie dostałem. Widocznie Pani dzwoniąca uniosła się honorem i pomyślała - nie masz czsu to nie bedziesz pracował - i mogąc pozyskac cennego pracownika, zwyczajnie unoszą się i odpuszczają w takich sytuacjach jak ta opisana. z takim podejsciem rotacja bedzie zawsze a nikt wartosciowy do firmy nie zawita..!

Rekrutacja Wkręt-met
@kandydat 26.03.2018 21:39

Drogi kandydacie, Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Maile z informacją o spotkaniu wysyłamy z systemu i czasem zdarza się, że mogą trafić do Spamu. Proszę o kontakt pod adresem mailowym rekrutacja@wkret-met.com - wyjaśnimy zaistniałą sytuację. Pozdrawiamy, Rekrutacja Wkręt-met

Paulina

@Arturo, a skąd masz takie informacje? Jesteś zainteresowany pracą w Klimas Wkręt-Met? @ela, i jak, zdecydowałaś się aplikować do pracy w Klimas Wkręt-Met? Jeśli tak, to czy możesz napisać coś więcej? Czy cele sprzedażowe są jasne i łatwe do wykonania, jeśli ktoś sumiennie wykonuje swoją pracę?

Arturo

ile zarabia PH W waszej firmie wyrabiając 200% planu,czy powyżej 3 tys jest w stanie osiagnąc

Czy ubiegałeś się o pracę w Klimas Wkręt-Met? Chcesz się się podzielić swoimi wrażeniami?

Karol

Pewnie brak fachowców na rynku pracy wpłynął na podwyżki w firmie. Może trochę powstrzyma ludzi przed wyjazdem za granicę?

Zostaw opinię o Klimas Wkręt-Met - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Klimas Wkręt-Met