Aksam

Opinie o Aksam

@pracownik

Aksam cofa się do lat 90tych gdzie można było okradać pracownika z wszystkiego, nie można tego inaczej nazwać pod przykrywką walki z nadmiernym wykorzystywaniem L4 zabiera się pracownikowi premie mało tego biorąc urlop ojcowski czy opiekuńczy albo urlop z powdu działania siły wyższej również premia zostanie zabrana co to ma wspólnego z L4? Pracownicy zostaną z gołą stawką i o to chyba chodzi, czegoś takiego jeszcze nie widziałem ciekawe co na to PiP

Pracownikk

To przykre co się dzieję w naszej firmie, ludzie wiązali z tą firmą przyszłość i nadzieję na spokojne jutro. Teraz pracownicy coraz częściej myślą o zmianie firmy mając dosyć coraz to nowych podstępnych decyzji zarządu. Ludzie niegdyś byli tu lojalni i uśmiechnięci ufali pracodawcy, teraz jest zupełnie odwrotnie. To nie napawa optymizmem na zbliżające się 30lecie firmy.

Jestem pracownikem ale aktualnie szukam nowego zatrudnienia, od czasu pandemii nie dzieje się dobrze, słabe zarobki, ciągle wymyślanie jak zaoszczędzić na pracowniku, i wyciąganie konsekwencji tylko dlatego, ze ludzie chcą zarobić tak żeby godnie żyć. Nowa dyrekcja wprowadza uaktualnienia, które utrudniają życie pracownikom np.system 4 brygadowy dzięki czemu nie ma rąk do pracy, dużo ludzi przebywa na chorobowym poniewaz nie wyrabiają. Ogólnie szkoda się będzie żegnać z zakładem ponieważ praca tutaj nie jest zła, ludzie kiedyś się dogadywali Od lat nie ma zmian w premiach, dodatkach świątecznych itp, 4tys netto dostaje się na początek pracy w nowym zakładzie, a tutaj dostaje się tyle za prace z wieloletnim stażem

Zgadzam się z tą opinią. Coraz więcej osób tak mówi. Zrobiła się tutaj nie fajna atmosfera. 4 brygadowka zniszczyła wszystko. Podzieliła ludzi i odebrała chęć do pracy. Przychodzimy tutaj za karę.

B.
@Anonim

To prawda, jest coraz gorzej. A najgorsze to są panie (prawie emerytki) z innych zmian, innych hal, które przychodzą na h9 i najwięcej mają do gadania i przezywania. Koszmar poprostu się zrobił a będzie jeszcze gorzej, bo te nowe to tylko atakują i do awantur dążą. Co było ostatnio przykładem na szatni. Nic tylko uciekać!

ABCD

Pracuje tutaj również kilka dobrych lat. Prawda jest taka że chciałabym chociaż mieć ponad 4 netto bez ani jednego weekendu (do takiej kwoty sporo brakuje). Także jak tylko się trafi dobra okazja to stąd uciekam.

Ewelina
@ABCD

Pisali tu też o słabej atmosferze. Na każdej zmianie jest tak samo? Są w ogóle w firmie działy, które pracują od poniedziałku do piątku? Czy cały zakład odzie na 4 brygady?

@Nowy

Od niedawna pracuje w firmie ale chciałam tu napisać że nie jest tu źle. Pracowałam w innych firmach i mam porownanie. Miałam rozmowę z dwiema Paniami na początku i było bardzo miło. Oprowadzono mnie też po produkcji co jest fajne bo dzięki temu mogłam zdecydować czy chce tam pracować. Szału z wynagrodzeniem nie ma ale mam przynajmniej blisko.

Dorota
@@Nowy

Te dwie Panie podczas rekrutacji to były kierowniczki, zdradzisz jakie Ci pytania zadawali, sprawdzali jakoś Twoją wiedzę? Pochwal się wynagrodzeniem, bo dla niektórych może to być niezła kwota, macie dodatki typu premie?

A.
@Dorota

Serio niezła kwota? Najniższa krajowa w którą wliczona jest premia i dodek za pranie? W lipcu będzie podnoszona najniższa krajowa w pl drugi raz a w askamie nic, bo twierdzą że premia i dodatek za pranie się wlicza i się mieścimy w najniższej. Śmiech na sali. Dodatki i premie nie powinny wchodzić w wartość wynagrodzenia bo to nasze dodatki - ale nie w aksamie

Brałeś udział w rekrutacji do Aksam. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Radość z chrupania

Polecam pracę w tej firmie. Jestem już tu dłuższy czas i jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że trafiłem do rzetelnej firmy.

Wygadana

Witam pracuje już kilka lat w Aksamie ale takiego czegoś jak teraz nigdy w tej firmie nie widziałam praca nie jest najgorsza ale po w prowadzeniu 4 robrygadowki na hali H9 to już nie jest robota tylko rywalizacja która lepiej wie lepiej się zna i jest najmądrzejsza młode pracownice się kłócą ze starszymi pracownicami obgadywanie to podstawa tej hali jedna na drugą poprostu jestem w szoku czekam tylko co będzie we wakacje jak się zaczną urlopy wakacyjne i firma jeszcze naprzyjmuje młodych do pakowania to wtedy współczucie brygadzistkom na nowej hali chłopcy którzy wywożą palety z tego co słyszałam też już mają dość tej hali nic tylko brać się z tad i szukać innej pracy

Szanowni Państwo, dziękujemy za podzielenie się opiniami na temat naszej firmy. Pragniemy zapewnić, że każda opinia wskazująca obszary wymagające naszej uwagi jest dla nas cenna i ma duże znaczenie. Podejmujemy działania w celu wdrożenia planów naprawczych tam, gdzie jest to potrzebne. Szanujemy Państwa prawo do wyrażania swoich opinii, jednocześnie zachęcamy do zachowania kultury wypowiedzi i prezentowania merytorycznych komentarzy. Konstruktywna i rzetelna komunikacja jest kluczowa, abyśmy mogli odpowiednio odnieść się do uwag i pytań. Jednocześnie przypominamy, że opinie niezgodne z regulaminem forum mogą być usuwane przez administratora portalu.

radoschrupania

zglosic do pip. jesli inspekcja pracy nie wykryje(usunięte przez administratora) to znaczy ze dyrektorzy mieli racje

Czytaminiewierze

Boże drogi jaki mobbing??? Pracuje na zakładzie 10 lat i nigdy nie spotkałam się z żadną forma która choć troszkę przypominała by mobbing. Nikt z tym nie robi bo po prostu go nie ma w zakładzie. A kogoś kto twierdzi inaczej to zapraszam do którego kolejek zakładu w Bielsku to w tedy zobaczycie co to mobbing i zostawienie nowego pracownika samemu sobie.

Dawid

Praca jest nie najgorsza , ale atmosfera tam to juz drugi temat. Tyle kobiet kazda chce rządzić zachowują się jakby poskradaly zmysły, fałszywe, rozdarte. Robilem w kilku firmach ale w tym zakładzie to juz porażka. Juz wiem czemu duzo ludzi się pozwalnialo.

Weronika
@Dawid

To tam same kobiety pracują? to chyba dobrze, że pracodawca jest otwarty na zatrudnienie pań? A co do tych zachowań, to czy rywalizacja w pracy nie jest normą, chyba że faktycznie źle się zachowują względem pracowników, nie szanują ludzi?

Monia

Czy wyjdzie się na rękę chociacy3500 mówię o produkcji?

@Monia

Nie wiem ile dają nowym, może 14, 15.zl plus premia, po pierwszym msc nie ma premii. To sobie oblicz. Nawet 3 tys nie zarobisz. Śmiech na sali zarobki w tym zakładzie . Dziwię się że ktoś tu chce Pracować.

Marzena
@Ona

Ile wynosi ta premia ? To jakaś stał kwota czy zależy od wyników ? Ciężka jest tu praca fizycznie? W sensie na produkcji? Dużo kobiet tu pracuje?

@Marzena

Premia jest stała, bez względu czy ktoś (usunięte przez administratora) czy obija się jak len. Tam nie ma czegoś w zamian za umiejętności np. Odbioru ręcznego pracy na automatach, pracowitości itd. Każdy ma tyle samo premii, więc szkoda się wychylać i starać.

@Ona

A jakie jest system zmianowy w zakładzie i jak z przerwą oraz pomieszczeniami socjalnymi? Jest tyle czasu, by spokojnie przegryźć małe co nieco i popić to kawą czy herbatą? I czy spokojnie można robić swoje nie śpiesząc się nigdzie?

Witam .Czy w aksamie został wprowadzony system 4-brygadowy?

Ktos

Na oficjalnej stronie Aksamu jest ogłoszenie dla piekarza. Między 4000 brutto a 5400, wychodzi z tego że ma się między 3000 netto a 4000. Czyli na rękę 18.75 - 25.00, przyjmując że się pracuje 160 godzin miesięcznie. Premie nie mogą być w to wliczane czyli tyle się rzeczywiście zarabia na godzinę ?

Ktoś

Czy w Aksamie są wczasy pod gruszą?

Ktoś

Jak to nie ma żadnych ? Jakaś premia raz w roku? Premia za brak l4 ? Premia za chodzenie w weekendy oprócz innej stawki w weekend ?

Przeminelozpaluszkiem
@Ktoś

Hahahahahahahahaha, nie.

Danuta
@Przeminelozpaluszkiem

Przeczytałam w innych opiniach, że najniższa krajowa. Więc tyle się zarabia nawet po latach pracy? Ktoś wspominał o jakichś podwyżkach w połowie roku - więc jak to jest tylko wybrani mają?

Paluszek
@Danuta

Doświadczony piekarz 25lat stażu zarabia niewiele więcej niż nowo przyjęty, żadnego stażowego

Kandytat

Witam?czy w aksamie są dobre zarobki i jaka jest atmosfera na produkcji?

KrólAlbanii
@Kandytat

Żeby zarobić musisz cisnąć weekendy. A atmosfera? Są normalni ludzie owszem ale większość to konfidenci którzy donoszą na innych żeby tylko mieć lepiej.

@KrólAlbanii

To ile tu się zarabia bez nadgodzin i czy za weekendy płacą jakoś lepiej? A o czym mieliby tu ludzie donosić i komu?

KrolAlbanii
@Dawid

Nie wiem jakie zarobki proponują nowym, a co do donoszenia to tu jedna wielka klika, każdego interesuje wszystko prócz swojego życia. Jak tylko coś zrobisz źle albo coś Ci nie wyjdzie, zaraz ktoś życzliwy doniesie

Ewelina
@KrolAlbanii

Komu doniesie? Jak wysoko to wszystko dochodzi? I jakie korzyści mają z tego donoszenia? Premiowane to jest czy tylko z satysfakcja?

Przeminelozpaluszkiem
@Ewelina

Pierwsze kierownikom, a jak wysoko to dochodzi? Zależy na kogo doniesie i co. Bo nie zawsze jest to prawdą, ludzie na produkcji są na tyle parszywi ,że potrafią wymyślać kolorowe bzdury. Co z tego mają ? Dostają odznakę 'super kamera na dwóch nogach' i mogą wszystko.

Olo
@Kandytat

To zależy jeszcze czy jesteś kobietą czy mężczyzną

@Olo

Porównując to że w innych firmach na start proponują tyle samo co tutaj ma osoba po kilku lata to mężczyźni też dużo nie mają.

Czy w razie problemów można liczyć na pomoc kierownika czy innych przełożonych. Czy wprowadzą w nowe obowiązki?

Widzę,że są przyjecia bo wysłałam CV,póki co cisza.

Ja????
@Kasia

Pewno będą przyjmować, bo może im się dużo osób zwolnić jak wprowadza 4 brygadowe.

kris
@Kasia

zastanów się czy chcesz robić w długim rękawie na hali w 40 stopniach, w 4 brygadowce, za najniższa krajowa. teraz zwolni się im dużo pracowników więc napewno telefon dostaniesz na rozmowę

@Kasia

Są przyjęcia są i to na całego bo biorą każdego jak leci!!!! Tylko szkoda że nikt kompletnie nie patrzy na to że jakość pracowników jest coraz gorsza i już nie ma za bardzo komu robić. Szczególnie jeśli chodzi o piekarzy bo tych naprawę dobrych można policzyć na palcach jednej ręki!!! Ilość a nie jakość to jest od jakiegoś czasu podstawa w tym zakładzie!

@Ona

Tak to prawda, liczy się sztuka. Nie ważne kto byle cyfry się zgadzały. Teraz przyjmują wszystkich ale dawno jak się miało 40 lat to się było za starym żeby się w aksamie zatrudnić. Jak jeszcze właściel rządził to było normalnie teraz ma od tego ludzi i cuda się dzieją. Teraz liczy się kasa nie ludzie. Przykre ale prawdziwe.

Marzena
@kris

Na 4 brygadowce najniższa krajowa? Nie ma żadnych dodatków podnoszących pensje? Ludzie zwalniają się głównie przez wprowadzenie 4 brygadowki?

Kris
@Marzena

za długo robię robię w aksamie żeby liczyć na dodatki. podwyżki w zakładzie zawsze w sierpniu lub wrześniu, gdzie reszta polski ma od stycznia. więc ile tego dodatku dadzą? nie liczmy na cuda. ludzie się zwalniają z wielu powodów, ale dopiero się zacznie fala jak zaczną aneksy dawać o zmianie systemu.

Pat
@Marzena

I bardzo dobrze bo jak chodzili i mówili żeby przepracować trochę więcej weekendów to nie bo się nie chciało a teraz płacz i lamentowanie że 4brygadowka.... A prawda jest taka że w weekendy chodzą ciągle te same osoby i wcale nie są to osoby z hali h9 bo tam nawet liderki mają ciężko przyjść a teraz dzwonią po ludziach że trzeba się sprzeciwiać albo zwalają winę na osoby z innych hal.

@Pat

po pierwsze są limity nie pozwalające pracować więcej, po drugie mów za swoją liderkę, po 3 nie jestesmy do zajechania, żebyśmy ciągle były w pracy a reszta miała wolny weekend. też mamy dzieci i chcemy odpocząć, szczególnie, że to najcięższa hala na zakładzie.

@Pat

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. To że chodzą cały czas te same osoby to akurat prawda ale jeśli chodzi o liderki to nie mierz wszystkich jedna miara. Może najpierw się zorientuj jak jest naprawdę a później pisz głupoty. A 4 brygadowka to dotyczy całego zakladu nie tylko H9 bo brygady będą mieszane. A muszą też utworzyć 4 brygadę.

@Ktoś

to prawda, ale najwięcej do mówienia mają panie z hal, na których każdy weekend miały postój i wolne, a jak miały już raz w miesiącu przyjść do pracy w SB lub Nd na h9 to miały pretensje o wszystko.

Produkcja
@Pat

Co Ty wogóle wypisujesz. Ty chyba nie jesteś pracownikiem a jeżeli jesteś to nie pracujesz weekendów, gdybyś pracowała to wiedziałabyś jaka jest możliwość przepracowania weekendów w obecnym okresie rozliczeniowym.Nie prawda że liderzy i pracownicy H-9 nie pracują weekendów A tak wogóle zapraszam na H-9 popracujesz miesiąc z Nami i poznasz pracę na Naszej hali A po miesiącu przyjdź do Mnie dam Ci numer do dobrego fizjoterapeuty bo będziesz go potrzebowala jak większość z Nas W sumie to nie muszę Cię zapraszać bo przecież ta czwarta brygada musi być utworzona to może zostaniesz tą szczęściarą i będziesz przydzielona na H-9 i ciekawe co wtedy napiszesz.

Ona

@Kasia Kris dobrze ci doradził. Tam gdzie będą przyjęcia czyli na H9 bo tam będzie czterobrygadowka, jest teraz 38st. jest luty na polu 3 stopnie. Więc można się domyślić co będzie w lipcu przy 35 st.na polu. A rękawy muszą być długie.

Bruno

Witam.czy weekendy w aksamie są obowiązkowe?jak są płacone?czy są dni wolne w tygodniu za przepracowany weekend.

@Bruno

Nie są obowiązkowe aczkolwiek mile widziane. Płacone są 100%

Klara
@Mały

Ja okreslilabym to inaczej. Nie pracowanie w weekendy jest niemile widziane i zastraszane wyciąganiem konsekwencji.

Czy tam faktycznie jest tak źle ze nie opłaca się starać o przyjęcie?

Ups
@Zainteresowany

Tak. Psychika siada przy ciągłych "zaleceniach" i zmieniających się zasadach wymyślanych " na kolanie '

Znalazłam na stronie firmy ogłoszenie na produkcję. Piszą tam o pracy na 3 zmiany i zastanawiam się w jakich godzinach to jest? I czy grafik można dopasować pod siebie? Widzę po opiniach że na zarobki narzekacie wiec ciekawa jestem jakie są aktualne stawki? Będę wdzięczna za pomoc bo może się do nich zgłoszę.

@Ewa

Chcą wprowadzić czterobrygadowka

@Ewa

Normalnie, 6-14, 14-22, 22-6 weekend mile widziany płatny 100%

Stefan

Nie polecam ,ciągle zastraszaniae pracowników. Słabe zarobki i zmuszanie do ciągłej pracy

Aneta
@Stefan

Czym zastraszają pracowników? Jakimiś krokami? I w jakich sytuacjach to się dzieje? Co to znaczy że zmuszają do pracy, nadgodziny są?

Halina
@Stefan

W jakim sensie zmuszają niby do pracy? Jakiś problem z płaceniem czy jak? A czy w firmie jest ktoś komu możesz powiedzieć o swoich uwagach?

an
@Halina

Jezu, no jak mogą nie płacić? przecież nikt charytatywnie nie pracuje.

Bzdura

Zostaw merytoryczną opinię o Aksam - Osiek

• Jak się pracuje w Aksam?

Zobacz opinie na temat firmy Aksam tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aksam?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aksam