Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

Patryk

Czy nadgodziny są obowiązkowe?

Roman erotoman
@Patryk

Oczywiście i do tego bezpłatne.

Sodziarski

Myślę nad przeniesieniem się z JZS do janipolu. Czy będzie to dobry krok? Jest tam godzinowa normalna, z normalna wypłata? Chociaż podobną jaka ma teraz(5k)? Doradzi ktoś? Bo już mam dość sody.

Bez szans

5k? Przy 30dniach przepracowanych może tyle by było xd

@pracownik

Jak dobrze pójdzie to dostaniesz 3.5

Nie
@Sodziarski

Tylko nie do Janipolu (usunięte przez administratora) w którym cię wykorzystają i nawet nie docenią, jak najdalej !

Ktoś kto myśli
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Pracuję od kilku lat może pięć może piętnaście. Co się dzieje?????? To jest chore że taki bezmyślny człowieczek jak wielorozum robisz normy powyżej 700 minut i wszystko niszczysz czasy swoje zdrowie i zanirzasz normy mały bezmyślny człowieczek rozum co ty chcesz osiągnąć,???? Zrozum super rozumie że przez twoje chore zachowania ludzie będą mieli znów obcięte czasy. Wyślij kobitę do (usunięte przez administratora) o.....Lea nie szkodzisz innym Pan...u

A.Z

Dlaczego są usuwane komentarze tak że nawet nie widać że zostało coś usunięte? Ktoś się czegoś boi? Kochani pracownicy Janipolu podaję numer na infolinię Centrum Poradnictwa Państwowej Inspekcji (usunięte przez administratora) 459 599 000. Znajcie swoje prawa i nie dajcie się... :) druga sprawa, w janipolu ostatnio były robione ankiety. Pracownicy firmy zewnętrznej wypełniali ankiety w których prawdopodobnie nie mogli wypowiadać się źle o firmie Janipol. Czy ktoś z was wypełniał owa ankietę i jakie były "rozkazy" z góry? Pozdrawiam

Bialy
@A.Z

Na jzs też swego czasu zrobili ankiety. Anonimowe , to jak dostali wyniki od zewnętrznej firmy, to zaczęli robić zaraz spotkania z pracownikami co im się nie podoba we firmie itp. no i pojawiały się cosrodowe dostawy jabłek, które ostatnio szybko zniknęły u kogoś pod pazuchą ...

Tapicer

Rozmowa kwalifikacyjna może nie była zbyt profesjonalna. Była raczej "pogadanką". Wszedłem lekko zestresowany. Pani spojrzała na moje niestety niezbyt okazałe CV. Zadała dosłownie kilka pytań i kazała iść do działu kadr po dokumenty mówiąc "musimy dać szanse młodym".

W jakim zawodzie chciałby pan pracować? Jakie ma pan plany na przyszłość?

Lol

Czemu pracownicy płacą po 1.40zl za kawę a biuro ma za darmo ?

Odbita piłeczka.
@Lol

A czemu pracownicy mają premię jak nie idą na L4, a biuro nie.

Ping Pong
@Odbita piłeczka.

Bo to fizyczny utrzymuje biurowego nigdy nie na odwrót.

Wypłata

W tym miesiącu zakład bardzo ładnie wypłacił pieniążki przed czasem, dodatkowo bardzo wysoka premia i dodatek 300+ aż miło się na to patrzy i chce się więcej pracować, dziękuję bardzo za wysokie wynagrodzenie, pozdrawiam.

300+
@Wypłata

Ty zadowolony, a mi dali 300 motywacyjnej, a drugie 300 wsadzili w socjal i ręce mają czyste. Kpina. :D Oczywiście 170% wydajności, nie godzinóweczka i leserowanie po kątach, czuje się doceniony szanowny panie kierowniku. ;*

Sławek

Dlaczego w Janipolu dorównują premią do najniższej krajowej ? Zamiast zapłacić ludziom normalnie premie za ich ciężką pracę przez cały miesiąc.

@Sławek

Dokładnie tak jest. Premia, nadgodziny... wszystko to wrzucone w najniższą krajową. To co to za premia? Nonsens.

On
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Zaczniecie doceniać starych pracowników i takich którzy nie ściemniają czy nie? Mamy robić tak samo jak ci, którzy wiecznie się chowają i siedzą w telefonach? Bo nie opłaca się naginać i dostawać parę zł więcej od tych leserów...

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Chciałam się dowiedzieć dlaczego odmawiana jest siła wyższa pracownikom ? Pracodawca nie może odmówić siły wyższej według kodeksu pracy. Dlaczego pracownik który nie otrzymał siły wyższej nie dostaje odmowy na piśmie ? Przepisy kodeksu nie definiują „siły wyższej „ więc kierownicy nie mogą przedstawiać listy z konkretnymi przypadkami kiedy można ją wykorzystać . Dlaczego kierownicy każą wypisywać wniosek na kartkach ( na których nie składają podpisu w przypadku odmowy) a nie przez portal gdzie jest taka możliwość ?

Zenoniusz

Kierownicy magazynu na stolarni co godzina na papierosie 15 minut i wszystko ok, a wez się spóźnij z przerwy minute i problem robią. Sytuacja wielokrotnie zgłaszana i jak chodzili tak chodzą.

Nikt

Ile zarabiają kontrolerzy jakości? bo słyszałem że śmieszne pieniądze

Pracownik.
@Nikt

Śmieszne pieniądze? Chociażby na stolarni kontrolerzy jakości zarabiają więcej od najbardziej doświadczonych akordowcow I ty to nazywasz śmiesznymi pieniędzmi? Stolarnia jest oburzona, czują się (usunięte przez administratora) i wydymani. Zasuwasz cały miesiąc i masz średnią ponad normę a dostajesz niższą wypłatę od kontrolera co chodzą w kółko i drapią się po głowie. Przecież to wstyd i żenada. Nie wiem co się stało z tym zakładem, przecież kiedyś szło tu zarobić, każdy był zadowolony, a teraz pracownik godzinowy zarabia większe pieniądze od najlepszego stolarza. Nie wiem czy na tapicerni też tak jest, ale pewnie tak. pracodawca prosimy o interwencję w tej sprawie i odpowiedź dlaczego pracownik na godzinówce, który ma bardzo, ale to bardzo lekką pracę zarabia więcej od stolarza z wysoką średnią akordową ? Dlaczego pracownicy magazynowi miesiąc w miesiąc mają 600zl premii, a stolarnia 400? Czym sobie niezaprwcowaliśmy na 600zl? Śmieszne pieniądze jako kontroler... Te same co brygadzista... czy to normalne? :D Stolarnia podejmuje słuszne decyzję, albo płacicie uczciwie, albo do widzenia i zaczęli się zwalniać. Liczę na wyjaśnienie sprawy.

To jaką stawkę mają kj?

Z 4200 netto lekko. Akordowcy 4000 netto przy dość wysokiej wydajności. Gdy zrobisz tylko 100% dostaniesz z 3700 netto, czyli dobre 500zl mniej od kJ. Ale dla pracodawcy najwyraźniej to uczciwe.

Ło panie

3700 netto za 100 procent przecież na te 100 procent cza zasuwac najwyższych obrotach widzę niezle się porobiło od czasu mojego odejścia

@Ło panie

Właśnie się tak zastanawiam, jak ta kasa ma się do czasu pracy? Ile godzin miesięcznie wychodzi. Robicie nadgodziny czy ta praca na najwyższych obrotach to tylko w podstawowych godzinach pracy?

W normalnych godzinach. Jak wyrobisz 100% co jest bardzo trudne, (nowi prwcownicy z rok lekko muszą się w to wdrążyć) to zarobisz z 3700 w maxie. Praca jest bardzo, ale to bardzo ciężka fizycznie, mocno obciążająca zdrowie, zwłaszcza kręgosłup za takie śmieszne pieniądze. Pracownicy 15 lat stażu po 3800 zarabiali nieraz, to uświadomcie sobie sami co się dzieje. Na stolarni zaczęły się masowo zwolnienia, chorobowe. Najlepsi pracownicy odchodzą. Doszło do absurdalnych sytuacji w których pracownicy godzinowi zarabiają tylko o 300zl mniej od pracownika akordowego BA! Niektórzy nawet mają większe pieniądze na godzinówce.... Czasy poucinane, Pani prezes stwierdziła, że to dlatego bo przyzwyczailiśmy się do kompletów i robimy ich za dużo.... Jest to nic innego jak (usunięte przez administratora) naszego doświadczenia, na które pracowaliśmy latami.... nic innego. Jak nowi pracownicy mają na starcie wyrobić normy, skoro poucinali czasy i doświadczonemu pracownikowi ciężko jest wyrobić normę? O(usunięte przez administratora) nas z doświadczenia I tyle. Nazwijcie to jak chcecie. Wszystko wielokrotnie było zgłaszane kierownikowi Rafałowi, który nigdzie dalej tego nie przekazywał, nic nie dochodziło do Pani prezes. Po prostu wygodniej jest udać ze wszystko jest ok.

Pani Prezes została poinformowana i zaprasza do dyskusji w tej sprawie. W związku z tym proszę Państwa o kontakt w celu umówienia się na spotkanie: 52 3543 155.

Palarnia

Prędzej chodzi o tych z innych krajów, bardziej słonecznych. Bo palacze powinni mieć brany % premmi za palenie w czasie pracy, a oddawane powinno być tym, co nie palą w pracy

Tutejszy
@Pracownik.

Nie widzisz co tu się dzieje? Dążą do wykonywania pracy za marne pieniądze.Nie miej pretensji do wspólpracowników.Wszyscy jedziemy na tym samym wózku.Godzinowych też wykorzystują, płacąc najniższą plus jakiś ochłap(premia),chcieliby za te pieniądze wykonania akordowego.Żenada

Mustang
@Pracownik.

Godzinówka i bardzo, ale to bardzo lekka praca. Zapraszam na magazyn tkanin, żeby przerzucić i targać na plecach tony tych nieporęcznych wałków. Gdyby potrafili przeliczyć tę pracę na akord to już by tak było. Co nie zmienia faktu, że trzeba cały dzień szarpać, a jak trafi Ci się pełna premia to gratuluję niesłychanego farta.

wszechwiedzacy
@Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

obcokrajowcy nie mają wiekszych stawek od reszty pracowników akordowych jak i godzinowych.

.....
@Mustang

No ktos odważny poruszył temat magazynu tam juz tez ludzi brakuje tych pracowników co mogli docenic to tego nie zrobili i nie zrobią z premia sie zgodze tylko wytykanie błędów jest chyba ze nic nie znajdą wtedy jest premia ale pod warunkiem ze na inny dzial sie pojdzie zreszta na temat magazynu tkanin duzo by bylo pisac a i tak się nie polepszy juz za późno

????
@Mustang

Zapraszam na gwiazdkarkę, zwolnił się etat

Dokładnie polecam iść na godzinowke i zobaczysz czy mamy taki raj jak opisujesz. Pracownik godzinowy nie oznacza gorszy. Też ciężko pracujemy i na konto nie wpływają nam kokosy

Zenon

Na każdym dziale ludzie narzekają na zarobki. Pseudo podwyżki ale zaraz "redukcja" czasów powoduje że wychodzi się na zero. Prawda jest taka że wypłaty stoją w miejscu od kilku lat. A co do braków w ludziach to zakład się zdziwi po nowym roku bo wśród pracowników już się mówi że dużo osób czeka tylko do nowego roku bo szkoda im premi świątecznych i kwartalnych a później stąd uciekają. Tak źle jak jest teraz to jeszcze nie było. Z roku na rok coraz gorzej. Coraz gorsze komplety. Coraz gorsze czasy. Coraz cięższa praca. A pieniędzy jak było mało tak jest mało.

Śrup
@Zenon

Cza było się uczyć i iść na specjalistę na jzs. Tam nie musisz nic umieć i wiedzieć a.zarzadzasz remontami maszyn za miliony.

Pracownik001

Nie każdym dziele KJ ma inną stawkę. I na stolarni z KJ raczej tyle nie zarabiają.

Wariat

Tak czytam te opinie i tak się nie nauczyli ze jak ludzie odchodzą to niech odchodzą zamiast dać konkretna podwyżkę żeby bylo widac że sie zarabia to nie najlepiej jak im sie w kieszeni zgadza reszta ich nie obchodzi tak dalej to niedługo będzie po zakładzie otwórzcie oczy póki jest szansa

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

@Pracodawca. Kierownikowi z magazynu to zabraknie palarni w zakładzie. Jak to jest że jedni muszą ciężko pracować, a taki kierownik przychodzi tylko żeby przetrwać i zapalić. Biega już po wszystkich palarniach. Czy Wy myślicie, że my jesteśmy ślepi?

Sławek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Czy na okresie próbnym należą się jakieś benefity czy dopiero po ? Pracuje prawie 3 miesiące i nie wiem...

Test

Absolutnie, nie ma po co się do niego zwracać bo kierownik tapicerni ma wszystko gdzieś, jeszcze nie pamiętam żeby mi w czymś pomógł, a te testy to zero zainteresowania pracownikiem!

Obiektywnie

Każda firma by chciała takiego kierownika. Może i jest nieokrzesany, natomiast szacunkiem jest darzony przez całą górę włącznie z Niemcami. Plan wykonany, aktywa po 10 godzinach mogą iść do domu. Brak laminatów? Błędy szwalnicze? Wprawiony tapicer poradzi sobie w nowym systemie. Przyjemną pracą zamieni się w udrękę, przepuklina i nadwyrężone stawy u ścięgna to będzie pokłosie siedzenia w domu przy komputerze ????????????

Testy

Dlaczego pracownika którzy są na testach nie wolno się wypowiadać na temat tych testów skoro każdy tapicer który tam pracuje spadł o 10% na wydajności a kierownik każe się wypowiadać w samych superlatywach może ktoś się wreszcie tym zainteresuje a nie każdy tylko ręce umywa niestety przykro patrzeć jak ten zakład idzie w złym kierunku niestety szkoda niestety że chłopaki nie mogą mieć własnego zdania tylko muszą mówić to co im każą i dlaczego wszyscy którzy tam pracują są pomieszani a Pan marek i daniel robią razem ?trochę nie sprawiedliwe wobec innych tapicerowane którzy tam pracują

Tglkiu

Najlepszy kierownik czy brygadzista to był lojd wszystko załatwił pomógł ogarnął a ci teraz co są to tylko potrafią stanąć na podeście i się na (usunięte przez administratora) jak jakieś pawie i patrzeć na tapicerów jak na jakichś (usunięte przez administratora) co tylko mają problem Panie Karolu zastępco kierownika i udawać że się nic nie widzi niestety już zapomniał jak to się na stole pracuje

Jhg

Nie ma tyle pracy dla tapicerów wiec trzeba ich wszedzie rozzsyłać a od jutra po 10 godzin będziemy pracować super

Tap

Nie polecam tej firmy nikomu !!! Czasy na elementy są tak obcięte, że szok trzeba zrobić 15 elementów żeby jakoś wyjść czyli mieć 550 min kiedyś na tyle minut trzeba było zrobić 10 elementów. Już niedługo wchodzą w życie kolejne genialne zmiany naszych zarządców czyli nowe taśmy, które mają wyjść pozytywnie dla pracowników jak to kierownik tapicerki mówi tylko szkoda że tylko on i reszta zarządców jest takiego zdania bo tapicerzy którzy testują te ,, genialne ,, zmiany są przynajmniej 100 min w plecy w ciągu dnia więc pozytywne zmiany będą ale nie dla pracowników a dla firmy bo pracownikowi dołożyli tyle dodatkowej pracy w tym samym czasie że cały dzień musi biegiem latać a zarobi mniej ???? naprawdę wielkie brawa dla geniuszy, którzy wymyślają te zmiany tak na pewno pozyskancie ludzi do pracy, których ciągle brakuje a po zmianach będzie jeszcze mniej. Jeżeli wdrażancie tak duże zmiany najpierw zapytajcie pracownika co jest ok a co nie i poprawcie to tak żeby pracownik nie był stratny bo za jakiś czas sami będziecie musieli obijać. Każde zmiany w tej firmie prowadzą do zwolnień pracowników ponieważ są na ich niekorzyść więc obudźcie się w końcu bo coś robicie nie tak skoro ciągle ktoś odchodzi.Jezeli chcecie jakoś prowadzić ta firmę dalej to zacznijcie szanować pracownika bo żadna maszyna go nie zastąpi wtedy nie będziecie musieli ciągle szukać kogoś do pracy bo tam gdzie jest naprawdę dobrze ludzie zostają i pracują a w naszej firmie ciągle braki o czymś to świadczy ... ????????????

Kapitan bomba
@Tap

Ej, no przeciez każde zmiany są zawsze na korzyść pracodawcy a nie pracownika, który jest tylko obciążeniem i elementem do eliminacji z ciągu tech logicznego w imię zwiększenia zysków dla firmy i mocodawców. Więc nie rozumiem twojego oburzenia ty numerku zakładowy ;) .

Nadzieja
@Tap

Więc ,nic tam się nie zmieniło....a była kiedys ta ,przyjemnosc ,,pracowac tam....Masakra.U Was kierownik burak,pewnie tylko po podstawówce,zero szacunku do ludzi,nieznający zasad współpracy, komunikacji,motywacji....tam to jest Pan i (usunięte przez administratora).....zastraszanie ich metoda

Zostaw merytoryczną opinię o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. - Janikowo

• Jak się pracuje w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 583.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 534, z czego 87 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 294 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.