Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

A ktoś napisze, ile zarabia szwaczka z doświadczeniem w J.? Piszą na stronie, że jest "możliwość rozwoju zawodowego oraz atrakcyjne benefity pozapłacowe". Jakieś kursy można porobić? Jakie benefity są?

Takie podwyżki byly, że bardzo doświadczeni stolarze zaczęli się zwalniać.

Taghv

Kierowniku złoty gdzie te podwyżki co tak obiecywałeś?na tapicerni to napewno ich nie było

Pat
@Taghv

Na stolarni niektórzy z godzinówki mieli większe wypłaty niż akordowcy z dużą wydajnością. To jest dopiero chore

Daro

To jakie stawki dostać można na jakich stanowiskach?

hajsmaster
@Daro

różnie operatorzy na stawce godzinowej od 23zl brutto do 25zl brutto do tego premia 600zl brutto i tu zależy od działu kierownik Andrzej w całej historii zakładu nigdy nie dał pełnej premii gdzie znowu z magazynu od witka np dostają wszyscy pełna

Ewka
@hajsmaster

To od czego zalezy premia, że ciężko dostać pełną? To jest jakaś uznaniówka czy jakieś wyniki pracy się liczą? Poza premią są jakieś dodatki typu premia świąteczna itp?

Koleś
@Ewka

Stolarnia godzinowa to większość kobiet.Kobietom nie płacą jak facetom u Witka????

Tapicer

Rozmowa kwalifikacyjna może nie była zbyt profesjonalna. Była raczej "pogadanką". Wszedłem lekko zestresowany. Pani spojrzała na moje niestety niezbyt okazałe CV. Zadała dosłownie kilka pytań i kazała iść do działu kadr po dokumenty mówiąc "musimy dać szanse młodym".

W jakim zawodzie chciałby pan pracować? Jakie ma pan plany na przyszłość?

Ciekawy

@Pracodawca Czy zaklad daje jeszcze karnety na basen?Potrzebuje dla zdrowia

Witam. Czy to prawda, że obecnie firma Janipol nie przyjmuje nowych pracowników? Cv złożone miesiąc temu, bez odzewu. Po moim telefonie odnośnie zatrudnienia padła odpowiedź, że obecnie nie przyjmują do pracy. Jak to wygląda? Pozdrawiam.

Polak
@Nowy

To widocznie obcokrajowiecow tylko zatrudniają.

Vvv
@Nowy

Tylko w zeszłym tygodniu na nowej hali widziałem ze 3os, które oprowadzał trener. Jeśli CV jest sporo to wybierają najlepsze, no sory... Poza tym wątpię by ktoś przez telefon podał info i nie zatrudnianiu, raczej firma się nie chwali...

@Vvv

Dzwoniłem pod podany w internecie numer, odebrała jakaś babka, zapytałem czy moje CV dotarło, bo składał je w moim imieniu kolega, który tam pracuje. Pani sprawdziła, powiedziała że jest, ale oni na chwilę obecną nie przyjmują nowych pracowników. Widocznie jednak firma się tym chwali ????‍♀️

Vvv
@Nowy

Grubymi nićmi szyte... Podany w internecie numer odbierze Pani z recepcji, która może połączyć z kadrami, a nie udziela informacji, bo nawet ich nie posiada.... Widocznie masz strasznie słabe to CV, albo spóźniłeś się z tydzień i musisz czekać aż będzie wakat, nikt nie zatrudnia w kółko na potęgę byle zatrudnić... Jak pisałem wcześniej, nowe osoby pojawiły się na nowej hali, pewnie na starej części też....

@Vvv

Dodatkowo złożyłem cv również poprzez internet, to przyszła odpowiedź z automatu, że na tym etapie moja aplikacja wymaga czasu celem rozpatrzenia i że będę informowany o dalszym jej etapie. Do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi, więc nie wiem na jakich zasadach są tam przyjmowani potencjalni pracownicy.

sprawiedliwy

1000zl premi wynegocjowały związki zawodowe. 30 maja zakończyliśmy negocjacje w POLINOVA Polska w Wągrowcu i podpisaliśmy porozumienie gwarantujące pracownikom wzrost wynagrodzeń już od 1 września tego roku. Dla pracowników akordowych wzrost wynagrodzenia zasadniczego wyniesie od 5,5 % do prawie 14% co daje od 302 zł do 575 zł w przeciętnym 21-dniowym miesiącu przy 100% normy. W przypadku pracowników ryczałtowych wzrost wyniesie średnio 9,1%. Ponadto Spółka wypłaci pracownikom po 1000 zł brutto bonusu inflacyjnego wraz z wynagrodzeniem za maj 2023 r.

@sprawiedliwy

Wszystko ładnie pięknie, ale nie uważacie że pracownik który na stolarni zarabia w słabym miesiącu 3300-3400 netto na AKORDZIE przy maxymalnym wysiłku fizycznym to absurd? Chciałbym przypomnieć, że niektórzy pracownicy na godzinowce dostali prawie 3200zl wypłaty, a ludzie na akordzie po 3500. Mamy tyrać cały miesiąc za 300zl więcej od godzinowki? Poświęciliśmy lata na doświadczenie, żeby wyrobić te normę a w słabszych miesiącach dostajemy 300zl więcej niż godzinowka.... śmiech na sali. Pracownik stolarni przy wyronieniu 100%powinien mieć zagwarantowane 4500zl plus premie przy takim wysiłku fizycznym, który teraz ponosimy. Zrobiliście sobie tanią siłę roboczą.

Godzinówka
@Tytan

Niektórzy pracownicy godzinowo też swoje doświadczenia wypracowali latami. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Pracujesz na stolarni,ale nie wiesz jak pracują na innych działach. Godzinowy nie znaczy gorszy. Czasem też wykonuje pracę fizyczną ale nie zawsze może być on przeniesiony na akord. Przejdź się po działach gdzie pracują osoby na akordzie i na godzinówce. I później komentuj.

Janusz
@Tytan

A zwracaliście się kiedyś jako pracownicy stolarni o podwyżki i o równiejsze traktowanie? Ciekawi mnie, czy takie rozmowy kiedyś miały miejsce. Oczywiście ciekawi mnie też jeszcze kwestia samej pracy. Piszesz o maksymalnym wysiłku fizycznym. Praca jest 8 godzinna, czy dłużej? Od razu zapytam, czy jest określony i wyznaczony też czas na przerwy?

@Godzinówka

Nie porownuj waszej pracy na godzinowce do akordowych bo to śmiech na sali. W Każdym momencie możecie sobie przystanąć odpocząć. I nie piszcie o wyrobach gotowych bo stać podpartym o wózek każdy potrafi. Akordowcy przez 7.30h pełen ogień mają na maxymalnych obrotach. Jak wam źle na godzinowce to chodźcie na akord pracowac za 300zl więcej w słabszym miesiącu. W czym problem?

@Janusz

Co to ma do rzeczy? Na akordzie przez 8h wyrabiamy tyle co żaden Niemiec nie wyrobilby przez 2 dni. Zrozum, że teraz musimy wyrobić średnio 40% więcej niż rok temu, aby mieć 100%. Więcej pracy, więcej kompletów a pieniądze te same przy większym nakładzie pracy. Co do przerw to mamy 2 przerwy a kierownicy magazynu na stolarni 8 przerw co godzinę.

@Tytan

Racja w 100 procentach.Jeszcze jedna podwyżka najniższej krajowej a na akord praca się nie będzie oplacac

Tytan

To akordowycy pracują na twoją wypłatę, ty robisz najprościejszą rzecz, czyli ładujesz na tira. Każdy jeden wzięty z ulicy wykona twoją prace, a na akordzie potrzeba lat na doświadczenie.

Ktoś
@Tytan

Hahahah dobre. Ja nie neguje Twojej pracy, więc i ty doceń czyjąś. Zapraszamy przyjdź pokaż co potrafisz

Stolarnia
@sprawiedliwy

Średnio 9,1 ?To są lepsi i gorsi w tym zakładzie?Nie dostaliśmy 9,1.Premie też mamy jak gorsi pracownicy tej firmy.

Aga

To jaka w tym momencie jest stawka akordowa? Ktoś pisał, że do pracy na akord trzeba mieć doświadczenie, czyli ludzie bez doświadczenia nie są przyjmowani?

szybki bill

ktoś coś wie o 4 dyniowym tygodniu pracy i wolnym tygodniu w wrześniu ?? może pracodawca się wypowie ? ps. krzysiu leniwa pałko pamiętam o tobie

Stolarz
@szybki bill

To podobno w innych zakładach a nie w naszym

Margaryn

Czy pracodawca mógłby opłacać, lub załatwić zniżki na masażystów dla pracowników na których plecach zbudował majątek?

Jak dlugo czekaliscie za odpowiedzia za zlozone cv ? Ja pierwsze zlozylam w kwietniu skladam co jakis czas i cisza do dzis mimo ze wiele osób przyjeli.

Smerf
@Kandydat

Człowieku ciesz się że nie dzwonili. Nic nie tracisz. Nawet słowem sie do siebie nie można odezwać bo dostajesz śmieszne upomnienie. Zaraz jeden na drugiego nie spojrzy bo takie zasady sobie wymyślą.

Ona

Witam ja pracowałam w zakładzie 18 lat i zostałam zwolniona bo niby.cos mi przekroczyło chorowałam dostałam ładny prezent przed świętami Bożego Narodzenia listownie przyszło do domu w głowie się nie mieści że po tylu.latach.tak zostałam potraktowana

Jab
@Ona

Ile Pani dostała odprawy za tyle lat poświęcenia dla firmy? :D

Odprawa
@Jab

Odprawę po 18 latach pracy, to co najwyżej pan dyrektor dostanie, to znaczy że będzie mógł sobie jedną Skodę wybrać. :D Sam nie rozumiem, dlaczego w naszym zakładzie nie istnieje coś takiego, jak forma odszkodowania w postaci odprawy dla zwolnionego pracownika po jakimś przepracowanym okresie czasu.

Stary p.
@Jab

W tym zakładzie jak widzisz nie ma nic dla pracownika ze stażem.Jak Cię ,,zużyją" to do zwolnienia.Nie docenią nawet , że nauczyłeś dla nich ludzi.

@Stary p.

Dla pracownika ze stażem to raz, dwa dla doświadczonego i robiącego wydajność. Nie doceniali, premie zawsze zabrane za rzeczy, które nijak się maja do wykonywanych czynności i zrobionego nakladu pracy, w zasadzie za widzi mi się i zabrać tylko dlatego, bo zarabia więcej od innych (większa wydajność czyli większa wypłata ale mniejsza premia, bo robisz 'za dużo'; logiki brak). Polecam każdemu spróbować swoich sił poza tym (usunięte przez administratora).

Janikopol

Był nie wygodny dla firmy i mówił prawdę więc sorry... Firma zapłaci odpowiednią kwotę żeby wszystko nie wygodne stąd zniknęło :)

Tapicer

Czy jakaś miła duszyczka by powiedziała mi jak pracujemy w następnym tygodniu? czy cały tydzień wolny jest? @Pracodawca

I jak tam wypłaty po bezpłatnych urlopach? Od 1000 do 1500zl mniej na kwitku. Jak się czujecie?

Ale jakich bezpłatnych urlopach? Jak ktoś nie miał dni urlopowych to mógł przyjść na pracę porządkowe. Byli tacy co 3 tygodnie chodzilo, codziennie coś było do roboty. Jak wolałeś siedzieć na (usunięte przez administratora) w domu to już twój problem

Hgg

Będziemy odrabiać tydzień wolnego w sierpniu w soboty super

Były
@Hgg

Widzę że nie zmieniło sie nic na zakładzie. Gdy zakład nie ma pracy to wysyła na wolne (że niby taki dobry wolne daje) A gdy zacznie się nawał pracy to w sobotę trzeba będzie przyjść i w tygodniu nadrodziny i napewno przed świętami kiedy człowiek ma najwięcej do zrobienia w domu ale kogo to obchodzi góra będzie miała wolne. Niech ktoś coś z tym zrobi bo naprawdę będą was robić ciągle w konia. A ci co to wymyślają powinni sie wstydzić. Napewno tam nie wrócę.

@Były

Przestańcie już płakać. Naprawdę. Wielka mi rzecz przyjść w sobotę do pracy. Oświecę cię że niektórzy pracują i w soboty i w niedzielę. A jak chodzi o święta to wyobraź sobie że nawet w wigilię i w sylwestra. Tak tak! Więc przestańcie zrzędzić i zróbcie miejsce innym bo ani tego już słuchać się nieda ani czytać. Tyle wolnego co wy to nikt w żadnym zakładzie pracy niema!!!! Wiecznie krzywda!!!!

Xd
@Karolina

Karolina tak się składa, że wolne nie jest spowodowane dobrą wolą pracodawcy, a czynnikiem od nas niezależnym czyli BRAKIEM PRACY. Jeśli tak jak Pani pisze niektórzy też by chcieli mieć wolne weekendy i święta to w czym problem? Niech przyjdą do Janipolu i zobaczą jak kolorowo jest. Nie porównuj pracy na ciezkim akordzie do pracy gdzieś np w sklepie bo to śmiech na sali.

@Karolina

Jak mamy nie płakać jak wypłata będzie o ok. 1000 zł mniejsza? Nie każdego stać na taki przymusowy urlop

Elegancik
@Xd

Ty już tak nie narzekaj. Przyjdź na jzs najlepiej na sól, to zobaczysz jak to jest. Niedocenianie człowieka, praca ponad to co w umowie, adoracja majstrów przez (usunięte przez administratora). Specjaliści bez szkół, mistrzowie kowalstwa i zajęć plastycznych. Tak tak, i to jest a raczej była polską firmą.

Anonimek

A kto wam karze pracować na zakładach albo w sklepach?? Janipol ciągle szuka ludzi do roboty więc droga wolna! Zapraszamy przekonać się jak tu słodko i fajnie że mamy tyle wolnego i zbijamy bąki przez 8 godzin. Oczywiście wypłata pryma sort.

Poradnik tapicera

Poradnik młodego tapicera 1od samego początku ucz się powoli przez rok i tak cię nie wywala 2nie słuchaj kłamstw trenerów o wysokich zarobkach na akordzie (i tak go nie wyrobisz) 3 Pamiętaj trener to ucho kierownika 4 uważaj na palce jak wbije co się zszywka to zabronią ci pojechać do szpitala i będą wmawiać że wyciągają zszywki lepiej od lekarza pamiętaj to twoje zdrowie a w takich miejscach łatwo o zakażenie 5Nie reaguj na doping trenera aby robić szybciej i tak jesteś tak maksymalnie rok dopóki czegoś nie znajdziesz 6 Nie pij zagrzybialej wody z dystrybutora dostaniesz (usunięte przez administratora) 7 miej wywalone bo i jesteś tu na jakiś czas

Jak długo czekaliście na odzew z Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.? Oddzwaniają zawsze?

Do mojej znajomej której składałam CV odezwali się po tygodniu

Gocha

Ludzie dlaczego krytykujecie zakład pracy za to że macie tyle wolnego w środku wakacji? Za to że macie wolne w majówkę? Wolne w święta? Ja pracuje w handlu i mogę tylko sobie pomarzyć o takim odpoczynku. Jak się wam nie podoba to zapraszam do marketu. Zobaczycie wolne! Pozdrawiam zarząd i w poniedziałek przynoszę cv.

@Gocha

Zdajesz sobie sprawę, że te wszystkie dni wolne są zabierane z naszego urlopu? W wakacje biorą 15 dni, na majówkę wzięli 3 dni, święta 3 dni to już 21 (jeśli nie masz przepracowanych 10 lat to masz urlopu 21 dni) to na reszcie wolnego a trochę tego jest lecisz na bezpłatnym także to wcale nie jest takie super i extra. Aaa No i o wolne w swoim wybranym terminie możesz pomarzyć bo przeważnie maja problem dać

Żebyś wiedział przynajmniej jest tam możliwość awansu, anie jak tutaj po 15latach na linowego awansować

XYZ
@Gocha

Zgadzam się! W markecie latem tydzień urlopu, a pozostały urlop styczeń lub luty!!

Pracownik ale już byly

Taka prawda zapylasz fizycznie bez czasu na pagaduchy i kawę za taką kasę,a jak przejdzesz na akord to i tak 100 procent nie zrobisz bo czasy wygórowane dobre miejsce na przeczekanie

Ivva

Na wyrobach gotowych mają 24 Na godzinę, a stolarnia 26, także również nie opłaca się pracować na akordzie za 300zl brutto więcej hahahaha. Dodam, że tapicernia ma 32 Na godzinę, różnica między działami tapicerni a stolarni wynosi aż 6zl, a między godzinówką a stolarnią 2zl hahaha.

Odpowiadam

Pani Leosiu proszę jeszcze od tego odjąć premie motywacyjną, nie zarobiła Pani nawet najniższej krajowej. Na akordzie nie jest wcale lepiej, w normalnym miesiącu 3500zl z premią motywacyjną 400.

Ll

3500 na akordzie za cały miesiąc harówki. Umowa na czas nieokreślony.

Reed

Wypłata za miesiąc czerwiec to masakra niestety człowiek robi 130 % i ma 5 tysięcy wypłaty niestety jestem zmuszony szukać innej pracy chodź jest tam dobrze i dobrze mi się pracuje ale niestety nie za tą kasę szkoda zdrowia poprostu niestety

Ia
@Reed

Spoko. Na stolarni lekko ponad 4tys z kwartalną xddd

Zostaw merytoryczną opinię o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. - Janikowo

• Jak się pracuje w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 582.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 533, z czego 86 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 294 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.