Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

Przyjacielu, na stolarni chłopaki zarabiają w słabym miesiącu około 3500-3600 netto, przy wyrobieniu średniej akordowej około 100-106%. I to z premią, a niektórzy pracownicy godzinowi mają po 3200 i mają w tym całe 600zl premii. Także gosciu pisał prawdę.

Postuj

To na zakładach więcej się zarabia nie na akordzie. I niektórzy tylko łażą do biurka i ssaja kierownikom. W janipolu podobnie jest.

Ja znowu

Kolego usunęli moje pytanie skierowane do tytana ,a zapytałem tylko o zarobki, przecież to żadna chyba tajemnica.... dziwne dziwne . Pozdro i trzymajcie się tam ...

Natan

Napisałeś że w słabym miesiącu. A w dobrym jest o ile więcej?

Ia
@Natan

Co 3 miesiące około 4tys z premią kwartalną, ale przez 3 miesiące nie mozesz zachorować bo nie dostaniesz.

Co było minęło

Taki wielki problem, że ludzie się zwalniają, a firma nawet nie bierze pod uwagę osób, które pracować chciały, a przedłużonej umowy (oczywiście bez podania powodu, bo dlaczego?) nie dostały. Co chwilę widać ogłoszenia o pracę, a jednak kiedy po długim oczekiwaniu w końcu się ją dostaje, zdobyło się w niej doświadczenie to i tak osoba ta zostaję zwolniona i zastąpiona kimś, kogo trzeba uczyć od podstaw

Jest ok

Jest dobrze firma stabilna dobrze zarządzana ,urlopy zawsze w okresie letnim dobry socjal warunki pracy ok praca w ciepłym czysto atmosfera też dobra .

Student

Witam, polecam pracę w janipolu. Rzuciłem studia i po 3 miesiącach pracy w tym przybydku nabrałem takiej ochoty do nauki, że wróciłem na studia i po mojej przygodzie z janipolem zrobię wszystko by nie wrócić na produkcję jako pracownik. Bardzo dziękuję za motywację

Tapicer

Rozmowa kwalifikacyjna może nie była zbyt profesjonalna. Była raczej "pogadanką". Wszedłem lekko zestresowany. Pani spojrzała na moje niestety niezbyt okazałe CV. Zadała dosłownie kilka pytań i kazała iść do działu kadr po dokumenty mówiąc "musimy dać szanse młodym".

W jakim zawodzie chciałby pan pracować? Jakie ma pan plany na przyszłość?

Interesant

Ja mam jedno zasadnicze pytanie bo wypisują różne rzeczy ale jedno nie jest nigdy poruszane czy widzi góra co się dzieje w zakładzie gdzie by człowiek nie poszedł to słychać tylko że z firmy sporo ludzi się zwalnia czy nie można temu jakoś zapobiec No przecież jest jakoś tego powód

Gumowe janipolskie ucho
@Interesant

Ja Zazwyczaj dzieje się tak, jak góra ma w.kakale to co dzieje się z robolami, byle by się słupki zgadzały. Y Tak więc (usunięte przez administratora) Niemców się zwalniają, a i żaden Niemiec nie pójdzie za.te marne 3-5 koła zł do roboty. Niech by im takie stawki zaproponowali to by bylo

Kakalec

I jak jajkopole, na zakładach rozdawali nagrody roczne, kwartalne premie i na dzień alkoholika a u was? 5 batów za postój, -10 do doniowki za.palenie fajek i .. tyle.

Guzik

Mam pytanie do Pani Prezes i Dyrektora. Czy Janipol to zakład produkcyjny czy muzeum? Bo ciągle tylko sprzątać i sprzątać. Piątki - brak pracy, więc albo sprzątanie albo urlop. Większość ma 26 dni urlopu, to skąd go mamy brać?! Większość osób przyjdzie do pracy i będzie się obijać. I dostaną normalne wynagrodzenie. Czy nie byłoby korzystniej dla zakładu zapłacić postojowe, skoro produkcja nie będzie szła, a dopiero co zakład był wylizany?

Lopez

Mam pytanko do pracodawcy. Dlaczego pracownicy biurowi mają więcej przerw od pracowników akordowych? Mam tutaj na myśli pracowników biura na stolarni. Dlaczego Pan kierownik magazynu wraz ze swoim zastępcom plus jeden młody pracownik biura rowno co godzinę wychodzą sobie na 15 minut na papierosa? My na stolarni mamy dwie przerwy 15, i 10 minutowe a tych trzech panów wychodzi sobie co godzinkę na 15 minutek na fajke co daje przez cały dzień 2h przerwy. Jeśli nie mają co robić to może warto dodać im troszeczkę pracy ? Na Tapicerni za wyjście na papierosa zabieracie premie, a na stolarni kierownicy magazynu wychodzą sobie co godzinkę i wszystko ok :) Jakby co to pracownicy stolarni zapisują sobie na kartce wszystkie godziny wyjścia na papierosa Świętej trójcy i wystarczy tylko zapytać kogokolwiek ze stolarni o potwierdzenie tych informacji. Dodam, że kiedyś było to zgłoszone kierownikowi stolarni Panu R.L i i zamiast poinformować ich, aby tego nie robili to poprosił ich, aby wychodzili na fajke ale na palarnie za stolarną aby ludzie nie widzieli. Może porą wyciągnąć w koncu jakiekolwiek konsekwencje? Ludziom na tapicerni ciezko pracującym zabieracie państwo premie za wyjście na papierosa. Nie bądźmy hipokrytami.

Jestem w nowej pracy i mam czas na napisanie komentarza, a chłopacy na tepicerni liczą ze będę mieli czas na łyka wody. Nie bójcie się zmiany bo raczej większość będzie na lepsze i w wynagrodzeniu i w atmosferze

Larry

Tzn że oszukujesz pracodawcę na pieniądze skoro w trakcie pracy piszesz komentarze na swój były zakład pracy...wątpię abyś to robił w czasie przerwy bo musiałbyś być zwykłym troglodytą....morał z tego taki skoro tak samo pracowałeś w Janipolu jak w "Nowej Pracy" to całe szczęście że już Cię tu nie ma.

Rowerzyści

Można jakoś wpłynąć na osoby które parkują swoje skutery pod wiatą ROWEROWĄ? Nie dość że czasem ustawią sie tak że zajmują trzy miejsca dla rowerów to jeszcze często zastawiają same rowery że nie ma jak swojego wyciągnąć. Jak widać osób na rowerach jest coraz więcej z dwóch zmian że czasem ciężko się gdzieś wcisnąć to jeszcze są te miejsca blokowane.

Czemu znów jest klimatyzacja na ful że się marznie już niektórych choroba łapie można coś z tym zrobić czy chodzi żeby jak najwięcej osób nie dostało kwartalnej szwalnia

Xxx

Ciekawe gdzie jest włączona bo na nowej hali jest gorąco.

Pracownik 2
@Xxx

Wyraźnie jest napisane na końcu,że SZAWLNIA

Kończmy ten temat, ważne że wszystko wyjaśnione i można przyjść na sprzątanie i zaoszczędzić urlop na wyjątkowe sytuacje. Jeżeli chodzi o premie, to jak najbardziej plus dla firmy

Onnnn

Teraz cisza . Jak dostali premie 1000zl . To ryje zamknięte . Tylko jak coś na minus to komentuja . Jak pozytywne rzeczy to nie widzą . Żeby tylko zakład oczernianić , źle to niech idą tam gdzie im lepiej nikt ich nie trzyma . (usunięte przez administratora) na minus to potrafią a jak coś dobrego to nikogo nie ma do komentowania .

Lilak

Nikt nikogo nie zmusza do urlopu. Problem, bo można przyjść na sprzątanie i ściemnianie, zamiast brać urlop? To przepraszam, kogoś poniża sprzątanie? Polecam zmienić pracę, iść najlepiej do handlu. Wtedy dostaniesz dwutygodniowy urlop zimą albo jesienią. Szukać ze świecą takiego zakładu, w którym dają w wakacje 3 tygodnie urlopu. Dla porownania. W zakładach sodowych nie mają jeszcze wybranego urlopu za 2021 rok. Bo nie mają kiedy. Więc polecam zmienić pracę. Wtedy docenicie to, co macie. (usunięte przez administratora)

szczerybrzydal

wyolbrzymianie z tymi urlopami burżuje sprzątać się niechce, na urlop iść bez przymusu też nie chcecie isc, postojowe się wam marzy lamusy hahha

@Pracodawca. Witam mam pytanie. Czy można przeprowadzić ankietę na wszystkich działach odnośnie atmosfery w pracy, organizacji pracy i porozumienia z przełożonymi? Wiem że podobna ankieta jest przeprowadzana w kadrach jak ktoś odchodzi. Może jest coś, co powoduje tyle chorobowych i zwolnień ( nie licząc zarobków oczywiście).

Co się dzieje w tej firmie? Dlaczego tak szastacie naszymi urlopami? Jak nie ma pracy to zróbcie postojowe. Dziwicie się że ludzie się zwalniają? Brak podwyżek ( chyba że obowiązków), wykorzystujecie prawie cały nasz urlop. A co w sytuacji kiedy pracownik naprawdę będzie go potrzebował? Ma iść na chorobowe? Są działy gdzie nie można zaoszczędzić nawet jednego dnia urlopu. Przykre że tak traktujecie tych co jeszcze tam pracują. Czas rozejrzeć się za inną pracą.

Racja. Są osoby, które już na urlop lipcowy będą musiały wziąć tydzień bezpłatnego urlopu (a gdzie tu dalej do końca roku). Czy tutaj zarząd się nie martwi, że wiele osób straci i będzie miało niską wypłatę? W prównaniu z 3 dniami postojowego 5 dni bezpłatnego wypada dość kiepsko finansowo. Odpowiedź "to zapraszam na sprzątanie" jest strzał w twarz i wyraża brak szacunku do swoich pracowników. Druga sprawa, czy zarząd się nie martwi, że wiele osób straci i będzie miało niską wypłatę, bo nie dostanie podwyżek? Już w tym momencie są stanowiska, gdzie na akordzie zasuwając jak dziki pies ma się tyle samo co pracownik godzinowy, który sobie połazi z kąta w kąt. Po 1. lipca to już w ogóle takie osoby będą zarabiały mniej niż godzinówka. Odpowiedź "To zmień prace." nie jest najmądrzejsza. Jeżeli chociaż 30% zakladu weźmie sobie do serca tę radę, to postojowego bedzie potrzeba wiecej niż 3 dni.

Janusz
@12345678

Zainteresował mnie Twój wpis, jednak potrzebowałbym bliższego przedstawienia, jak to wygląda. Mianowicie - co dokładnie zmieni się od 1 lipca że pracownicy godzinowi lepiej będą zarabiali od tych na akord? Aby uporządkować te stanowiska to na początek zdołasz mi wyjaśnić jakie stanowiska pracują na akord a jakie mogą pozwolić sobie na godzinówkę?

Taptap

Mamy ten urlop sobie wyczarować? Niedość ze na wakacje zabieracie 15 dni, na majówkę 2, teraz 3..to już 20 dni. A święta? Inne dni?

@Taptap

Skąd pomysł z przymusowymi urlopami? Absolutnie nikt nie zmusza do urlopu. Są osoby w zakładzie, które mają zaległy urlop lub wyższy wymiar urlopu wynikający np. z niepełnosprawności albo też takie, które chcą mieć wolne. Od 15 maja przecież są tworzone listy osób, które chcą pracować w te dni (prace porządkowe, szkolenia) oraz osób, które chcą odpracować je w soboty.

Pracownik1

Pracodawca nie ma prawa wysłać swoich pracowników na przymusowe urlopy z przyczyn organizacyjnych lub technicznych wewnątrz zakładu pracy. Proszę sobie sprawdzić przepisy.

@pracownik2
@Pracownik1

Ale ma prawo zarządzać połowa urlopu pracownika. Dosłownie niedawno się zwolniłem po roku przeharowania i przeczekania czy będzie lepiej. Jestem pełen podziwu że jeszcze nikt tego nie zgłosił gdzie trzeba, tylko płaczecie na portalu. Ogólnie zakład mądry bo kierownictwo (usunięte przez administratora) tylko pracownicy głupi bo dają się (usunięte przez administratora) więc kto jest tutaj wygrany? I takim oto sposobem w Polsce nie będzie lepiej...

@Pracownik1

Tapitapi

W końcu podwyżki minimalnej. Teraz tylko czasy znowu wyregulują i starzy tapicerzy będą zarabiali tyle co młodzi ledwo po szkole z dwoma lewymi :-D Więc stare wyjadacze rura i do przodu a młodzi na spokojnie :-D

Zostaw merytoryczną opinię o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. - Janikowo

• Jak się pracuje w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 582.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 533, z czego 86 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 294 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.