Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.

szczerybrzydal

wyolbrzymianie z tymi urlopami burżuje sprzątać się niechce, na urlop iść bez przymusu też nie chcecie isc, postojowe się wam marzy lamusy hahha

@Pracodawca. Witam mam pytanie. Czy można przeprowadzić ankietę na wszystkich działach odnośnie atmosfery w pracy, organizacji pracy i porozumienia z przełożonymi? Wiem że podobna ankieta jest przeprowadzana w kadrach jak ktoś odchodzi. Może jest coś, co powoduje tyle chorobowych i zwolnień ( nie licząc zarobków oczywiście).

Co się dzieje w tej firmie? Dlaczego tak szastacie naszymi urlopami? Jak nie ma pracy to zróbcie postojowe. Dziwicie się że ludzie się zwalniają? Brak podwyżek ( chyba że obowiązków), wykorzystujecie prawie cały nasz urlop. A co w sytuacji kiedy pracownik naprawdę będzie go potrzebował? Ma iść na chorobowe? Są działy gdzie nie można zaoszczędzić nawet jednego dnia urlopu. Przykre że tak traktujecie tych co jeszcze tam pracują. Czas rozejrzeć się za inną pracą.

Racja. Są osoby, które już na urlop lipcowy będą musiały wziąć tydzień bezpłatnego urlopu (a gdzie tu dalej do końca roku). Czy tutaj zarząd się nie martwi, że wiele osób straci i będzie miało niską wypłatę? W prównaniu z 3 dniami postojowego 5 dni bezpłatnego wypada dość kiepsko finansowo. Odpowiedź "to zapraszam na sprzątanie" jest strzał w twarz i wyraża brak szacunku do swoich pracowników. Druga sprawa, czy zarząd się nie martwi, że wiele osób straci i będzie miało niską wypłatę, bo nie dostanie podwyżek? Już w tym momencie są stanowiska, gdzie na akordzie zasuwając jak dziki pies ma się tyle samo co pracownik godzinowy, który sobie połazi z kąta w kąt. Po 1. lipca to już w ogóle takie osoby będą zarabiały mniej niż godzinówka. Odpowiedź "To zmień prace." nie jest najmądrzejsza. Jeżeli chociaż 30% zakladu weźmie sobie do serca tę radę, to postojowego bedzie potrzeba wiecej niż 3 dni.

Janusz
@12345678

Zainteresował mnie Twój wpis, jednak potrzebowałbym bliższego przedstawienia, jak to wygląda. Mianowicie - co dokładnie zmieni się od 1 lipca że pracownicy godzinowi lepiej będą zarabiali od tych na akord? Aby uporządkować te stanowiska to na początek zdołasz mi wyjaśnić jakie stanowiska pracują na akord a jakie mogą pozwolić sobie na godzinówkę?

Taptap

Mamy ten urlop sobie wyczarować? Niedość ze na wakacje zabieracie 15 dni, na majówkę 2, teraz 3..to już 20 dni. A święta? Inne dni?

@Taptap

Skąd pomysł z przymusowymi urlopami? Absolutnie nikt nie zmusza do urlopu. Są osoby w zakładzie, które mają zaległy urlop lub wyższy wymiar urlopu wynikający np. z niepełnosprawności albo też takie, które chcą mieć wolne. Od 15 maja przecież są tworzone listy osób, które chcą pracować w te dni (prace porządkowe, szkolenia) oraz osób, które chcą odpracować je w soboty.

Tapicer

Rozmowa kwalifikacyjna może nie była zbyt profesjonalna. Była raczej "pogadanką". Wszedłem lekko zestresowany. Pani spojrzała na moje niestety niezbyt okazałe CV. Zadała dosłownie kilka pytań i kazała iść do działu kadr po dokumenty mówiąc "musimy dać szanse młodym".

W jakim zawodzie chciałby pan pracować? Jakie ma pan plany na przyszłość?

Pracownik1

Pracodawca nie ma prawa wysłać swoich pracowników na przymusowe urlopy z przyczyn organizacyjnych lub technicznych wewnątrz zakładu pracy. Proszę sobie sprawdzić przepisy.

@pracownik2
@Pracownik1

Ale ma prawo zarządzać połowa urlopu pracownika. Dosłownie niedawno się zwolniłem po roku przeharowania i przeczekania czy będzie lepiej. Jestem pełen podziwu że jeszcze nikt tego nie zgłosił gdzie trzeba, tylko płaczecie na portalu. Ogólnie zakład mądry bo kierownictwo (usunięte przez administratora) tylko pracownicy głupi bo dają się (usunięte przez administratora) więc kto jest tutaj wygrany? I takim oto sposobem w Polsce nie będzie lepiej...

@Pracownik1

Tapitapi

W końcu podwyżki minimalnej. Teraz tylko czasy znowu wyregulują i starzy tapicerzy będą zarabiali tyle co młodzi ledwo po szkole z dwoma lewymi :-D Więc stare wyjadacze rura i do przodu a młodzi na spokojnie :-D

Ola

Pracuję od niedawna. Dobrze mi tutaj pracować trzeba bo nic za darmo nie ma. Ale nie mogę patrzeć i słuchać jak pracownicy na wzajem się obgadują i wyśmiewają przykre jest to bo sama tego doświadczyłam i właśnie takie zachowania szczególnie starszych pracowników najbardziej zniechęca do pracy.

Czy na wszystkich działach tak łatwo stracić całą premię ? Czy tylko na tapicerni są zabierane pieniądze za sprawdzenie godziny w tel czy przekleństwo? I jakieś dziwne tabelki z plusami i minusami

Pracownikxxx

Witam pracowałem w tym zakładzie dłuższy czas i nie polecam, omijać dalekim łukiem , ciężko o urlop,brak ludzi wysyłają człowieka po kilku działach i nic się z tego niema więcej ,człowiek robi jak taki (usunięte przez administratora) za grosze brak słów, a gdy chcesz się zwolinić robią problemy i nie puszczają za poruzumiemiem stron ????, są podwyżki ale roboty nic więcej

były
@Pracownikxxx

Też tam pracowałem prawie 3 lata,zależy kto co lubi,ciężko było, praca dla młodych silnych,brygadzista - oj ciężko cokolwiek dobrego o nim napisać, największy cyrk na tapicerni widziałem...powiem tak : jak czlowiek ma ambicje to znajdzie lepszą pracę godną człowieka,jak nie ma to będzie się męczył..ja napewno tam nie wrócę, zdrowie jest jedno..

Szwaczka

Nas też nie informowano i na piankach to samo dowiedziałam się że dopiero wczoraj na zebraniu kierownicy dostali zgodę na poinformowanie pracowników o majówce a bez odgórnej zgody nie wolno im nic powiedzieć

kloc

Witam,mam tylko jedno krótkie pytanie,dlaczego kierownik tapicerni nie poinformował pracowników o tygodniu majowym,gdzie każdy kazdego pyta jak pracujemy i czy pracujemy??

Pracował kiedyś

Witam, czy kierownik jest niespełnionym studentem medycyny? Ponieważ znajomemu wbija się zszywka to kierownik przyszedł i zabronił jechać do szpitala i sam mu ja wyciągał kombinerkami. Dlaczego takie praktyki mają tam miejsce?

były
@Pracował kiedyś

Czy to czasami nie chodzi o kierownika którego słynne auto było (lub jest) caly czas zaparkowane przy wejściu na hale?

Rozbawiony

Małe zszywki to sobie sam wyciągam jak mam to zgłosić i marnować czas na wypisanie jakiegoś protokołu dla bhp to mnie krew zalewa. Widzę że tu nic się nie zmieniło rzucić jakiś temat bez znaczenia czy to prawda czy nie a trole internetowe które czują się bezkarnie rozpętają g.....burzę. Szkoda że przeważnie są to byli pracownicy z urażonymi ambicjami. Zresztą co tu dużo mówić sami dla siebie jesteście opryskliwi i fałszywi tylko się naśmiewacie za plecami ze swoich pseudo kolegów to o czymś świadczy i pokazuje jacy jesteście

Jaką stawkę ma tapicer?

TapTap
@Tapicer

Tzw. stary tap ma 32 zł za wyrobioną h czyli za 100% przez 8h masz 256 x21 dni 5376 plus premia ( zależy od miesiąca w lutym więcej z kwartalna to już mniej, plus wszytko zależy od humoru ale maks 600) przyjmijmy 400 czyli 5776 i teraz odjąć haracz 4268

@TapTap

Szczerze jak na taki duży zakład to bardzo słabe zarobki ma tapicer. Pozdrawiam.

Tap Tap
@Tapicer

paradoksalnie 3 lata temu można było zarobić ponad 6tyś, ale takie czasy sobie ludzie "wywalczyli"

Wyjadacz
@Tapicer

Jak zrezygnujesz z przerwy śniadaniowej to 3200 może ukulosz, a i nie słuchaj trenerów jakie kokosy są na akordzie bo jak przychodzi kwartalna to ludzie cieszą się jakby w totka wygrali :d

impersonalny
@Wyjadacz

Nie dramatyzował bym tak, fakt jest ciężej niż było, ale "taki świat sobie ludzie wywalczyli" Jeśli przychodzisz do pracy i zachowujesz się jak kasztanowy pierdzielec, na wstępie beczysz że jest źle to fakt "ukulosz 3200" Robiąc normalnie nie zawsze jest łatwo ale masz 100%. A jeśli myślisz że w pół roku nauczysz się do tego stopnia że będziesz wyrabiał 150% to przykro mi, ale nie ma takiej opcji. Napomknę młodym pracownikom że 10-15 lat temu było tylko 3miesiące szkółki gdzie były przypadki że po 2 lądowało się już między akordzistami, plus do tego kpl były trudniejsze! Na szkółce było 10 osób 9 zostawało i wyrabiało 100% szybciej niż teraz większość po 1,5 roku.

Byly
@impersonalny

Wysłanniku firmy 3200 i zapieprzasz na to, a ze szkółki z chłopaków którzy robili rok temu jestem pewien że już nikt nie pracuje. Zastanawiałem się dlaczego znajomi z Janikowa nie robią tam i teraz już wiem. Praca sama w sobie jest ok ale akord tragiczny. Gdybym miał wrócić to obijał bym się na szkółce ile się da i szukał innej pracy z odpowiednimi normami akrdowymi a najlepiej bez akordu

Rudy i łysy !

Święta, święta i po ... a aneksów brak żal... A my już mamy połowę kwietnia w (usunięte przez administratora) ...

Rudy i łysy
@Rudy i łysy !

Niektóre działy dostały podwyżki ale po cichaczu ! Ci którzy nie otrzymali wyrównania mają kiepskich przełożonych którzy się tym nie zainteresują!

Proboszcz

Czy potrzebują kierowców w janipolu?

Cześć. Mam pytanie. Czy na wszystkich działach tak jest że dzwonią do Ciebie w godzinach wolnych i pytają co i jak zrobiłeś? Czy tylko na obróbce pani co zastępuje brygadzistow tak robi? To jest chore

Stary
@Nowy

Na niektórych zwalniają za słaby wzrok

@Nowy

Nie odbierać telefonów proste. Po skończonej pracy nie masz obowiązku odebrania telefonu. Szanujmy siebie i to że mamy życie prywatne.

Nieznajomy
@Nowy

No jest chore nic się z tym nie robi bo nikogo to nie Interesuje są działy co informują kto co ile zrobił przez 8 godzin swojej pracy to jest najlepsze dosłownie (usunięte przez administratora)

Nie pracuje w tym zkladzie od zeszłego roku stycznia,nigdy tam nie wrócę, ludzie to od was zależy czy sobie polepszycie,wystarczy chcieć, po co się męczyć? Pracowałem 2 lata na stelażach i nigdy więcej...co wejdę na ten portal to tutaj cały czas to samo,jedno wielkie narzekanie.. dlaczego nie nie zrobicie czegoś lepszego w tym kierunku? Życie macie jedno i zdrowie...

@były pracownik

Bo tam pracują rodziny które same siebie (usunięte przez administratora) i niedorajdy co nic innego nie potrafią robić. Kto mądry ten wybrał inny zakład pracy...

Xzy

Witam, Poszukują na Stanowisko Specjalisty ds. Lean Management. Ktoś się orientuje jakie tam jest wynagrodzenie? Kiedyś na studiach pracowałem w Janipolu i z nowoczesnymi metodami zarządzania miało to mało wspólnego. Wymagania są bardzo wysokie. Podajcie więcej szczegółów, gdzie taka osoba ma biuro, z kim współpracuje? Proszę o informację, Pozdrawiam

Piękny Roman

Jeśli pracodawca się nie zmienia to trzeba zmienić pracodawcę. Tam nie będzie lepiej bo problemy są zamiatane pod biurko kierownika. A wyżej albo udają że nic się nie dzieje, co jest słabe, albo zieloni kłamią ich w oczy i mówią to co chcą usłyszeć (wszystko działa jak w zegarku, rodzinna atmosfera). A co do płacy, niby są podwyżki ale zaraz są mierzone czasy i w efekcie wynagrodzenie od 5 lat stoi w miejscu, niedługo będzie trzeba robić salto w tył na wkrętarce żeby mieć 100%. Młodzi nie są w stanie wejść w to tępo a starzy i tak za chwilę będą uciekać za granicę żeby utrzymać dom i rodzinę. Podsumowując, lepiej nie będzie, za to zawsze może być gorzej

Odpowiedź
@Piękny Roman

Panie kolego sam osobiście byłem przy rozmowie pani prezes jak moj współpracownik w rozmowie bardziej prywatnej niż służbowej powiedział parę słów na siwulca. Chodziło o złe traktowanie ludzi, o wolne gdy dziecko zachoruje i nie ma się kto zająć i potem bezpodstawne karanie czy głupie teksty (nie było Cię na poczęciu to nie musisz być na zakończeniu) i wiesz co odpowiedziała ? Gdzie ja drugiego takiego głupiego znajdę. Za dużo było na niego papierów (już pewnie zatarte) żeby go zwolnić, m.in. też parkuje gdzie parkuje... Trudno było podjąć decyzję o zwolnieniu się bo jestem miejscowy ale nie żałuję. Pozdrawiam.

@Odpowiedź

Widzę że kolega ma jakieś kompleksy i już w Janipolu od kilku jak nie od kilkunastu lat nie pracuje bo każdy dobrze wie że urlopy udzielają brygadziści a nie on . I te niby teksty i fantazja co do rozmów.... Żal mi cię i mam taką małą prośbę aby na portalu wypowiadały się osoby inteligentne i obiektywne bo przez ciebie wstydzę się że tam pracuję i muszę oglądać i słuchać takich zakompleksionych osób jak ty. Pozdrawiam

Romek

Widzę że kolega ma jakieś kompleky. Moim zdaniem tu powinny wypowiadać się osoby które aktualnie pracują w firmie. Ja kilka razy zmieniałem pracę i mogę Ci powiedzieć że to nie przez kierownictwo lecz przez firmę,pieniądze,współpracowników ale nigdy przez kierownictwo bo oni są tylko pionkami w rękach zarządu. I jeszcze jedno jestem pracownikiem Janipolu ,jestem zadowolony i wiem że to co piszesz to tylko po to aby oczernić człowieka i wysłać frustrację

Odpowiedź
@Romek

Czyli poprostu walisz z ucha. I większość tych pionków się wywala na ciebie a ty nigdzie dłużej miejsca nie zagrzewasz bo się nie nadajesz. :-)))))

Zostaw merytoryczną opinię o Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. - Janikowo

• Jak się pracuje w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 588.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 539, z czego 88 to opinie pozytywne, 153 to opinie negatywne, a 298 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Janipol Meble Polska Sp. z o.o. Sp. K.