MediaExpert

Opinie o MediaExpert

@Omijać, rozumiem, bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź. Życzę wszystkiego dobrego! Czy znajdą się na forum osoby, które pracują obecnie w MediaExpert w Poznaniu? Jak oceniacie tego pracodawcę i oferowane przez niego warunki?

@Omijać, dziękuję za Twoją opinię. Czy mogłabyś napisać coś więcej na temat samej rozmowy rekrutacyjnej, w której uczestniczyłaś? Czy miałaś podczas niej do wykonania jakieś szczególne zadania? W jakiej atmosferze przebiegała? Czy ktoś z Was starał się niedawno o pracę w MediaExpert w Poznaniu? Z jakim wynikiem?

@Karolina

Sama rozmowa rekrutacyjna przebiegła w miłej atmosferze. Pierwsze spotkanie trwało około godziny. Pytania dotyczyły doświadczenia zawodowego, motywacji i stanowiska o które się ubiegałam. Drugi dzień rekrutacji to sesja AC i tutaj było do wykonania kilka zadań związanych z zarządzaniem, organizacją pracy, predyspozycjami. Dobra organizacja, również miła atmosfera. Wszystko byłoby ok. gdyby na koniec była odpowiedź.

Bartek

Konkurencja tak bardzo inspiruje do pisania?

@Bartek

Nie jestem żadną konkurencją, tylko źle potraktowanym kandydatem. Stracone 2 dni urlopu plus koszty dojazdu na rekrutację 2 dni po 100 km, a firmy nie było nawet stać na zwykłego smsa typu "dziękujemy, wybraliśmy innego kandydata". Tylko tyle i aż tyle...

Omijać

TRAGEDIA!!!! Nie polecam. Uczestniczyłam w rekrutacji na stanowisko kierownicze. Musiałam wziąć urlop najpierw na rozmowę rekrutacyjną, potem kolejny dzień urlopu na AC, który trwał cały dzień. Na początku wszystko wyglądało ok. Dobra organizacja, lunch dla uczestników. W ciągu max. 14 dni miała być odpowiedź, niezależnie od decyzji. Po 14 dniach cisza.... Napisałam maila do Specjalisty HR, który uczestniczył w spotkaniach, cisza..... Napisałam maila do Dyrektora Regionalnego.... cisza. Zadzwoniłam, żeby zapytać jaka decyzja. Odpowiedź: sprawdzą i oddzwonią. Do dziś cisza. Nie polecam i na pewno wszystkim będę odradzała tę firmę. Niepoważne traktowanie kandydatów. Na szczęście mamy rynek pracownika i można wybierać w ofertach pracy. Przyjęłam inną ofertę i jestem zadowolona, a zarządzającym firmą TERG radzę przyjrzeć się pracy HR, bo robią firmie kiepski PR.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie MediaExpert? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

@an, bardzo dziękuję za obszerną opinię na temat MediaExpert. Myślę, że Twój wpis pomoże wielu osobom podjąć decyzję związaną z rozpoczęciem pracy w tej firmie. Może ktoś jeszcze zdecyduje się opowiedzieć o swoich doświadczeniach?

Witam, szukam opinii na temat firmy, co możecie powiedzieć na temat atmosfery? Jakie trzeba mieć kwalifikacje, czego można oczekiwać po dłuższym stażu pracy? Czy wynagrodzenie jest adekwatne do wykonywanej pracy? Czy szukają pracowników tylko w Poznaniu, czy jest szansa o zatrudnienie w innym mieście? Wszelkie inne informacje mile widziane!

an
@Karolina

Atmosfera zależy od ekipy, do której się dostaniesz. Są sklepy z lepszymi i z gorszymi ludźmi, ale to kwestia charakteru gdzie się komu spodoba. W zależności do tego, na jaki dział chcesz się dostać, kwalifikacje trzeba mieć różne. Właściwie wystarczy, że masz doświadczenie w obsłudze klienta i są Ci znane jakieś tam techniki sprzedaży, wszystkiego uczysz się z czasem, to nie jest tak, że wszystko masz umieć od razu. Przez trzy miesiące jesteś chroniona statusem "uczę się" (to nie znaczy, że masz tylko stać i patrzeć, ale możesz popełniać błędy, nikt Cię za to nie ukaże). Z tego, co wiem, sklepów otwiera się ciągle wszędzie dużo, więc pracowników raczej szukają w każdym mieście. Co do zarobków - śmiać mi się chce, jak czytam ile inni piszą, że zarabiają. Musieli chyba przychodzić do pracy raz na tydzień, że tak mało. Prawda jest taka, że w żadnym tego typu sklepie nie zarobisz tyle, ile w ME. Pracownik jest doceniany. Są lepsze i gorsze miesiące, wiadomo, ale moja wypłata nigdy nie spadła poniżej 2400 (zdecydowanie gorszy miesiąc). Jeśli lubisz kontakt z klientem i pieniądze, to możesz spokojnie między 3 a 4 koła wyciągnąć, a nawet więcej, bo są premie sklepowe, czyli im więcej pieniędzy sama wyrobisz, tym jeszcze więcej Ci płacą. Ale wyrabianie wyników jest ważne. Nie ukrywam też, że praca do najłatwiejszych momentami nie należy. W innych sklepach z tej branży mają wywalone na klienta, w Media jest pewien standard i należy się go trzymać, a klienci nie są cudowni. Przychodzą tacy Janusze, że czasami dziwisz się, jak oni samodzielnie potrafią oddychać. No ale na trudnych klientów można się uodpornić. Musisz się przygotować na pracę w stresie w miesiącach świątecznych, a tak poza tym potrafi być luźno. Jeśli chcesz awansować, to wymagają doświadczenia, minimum dwa lata żeby myśleć o czymkolwiek wyżej. A awanse są różne, nie tylko do centrali. Jednocześnie polecam i nie polecam prawy w ME. Polecam, bo możesz trafić na świetnych ludzi (tak, jak ja), zarobki są bardzo dobre, obowiązki nie takie straszne i z grafikiem problemów nie robią. A nie polecam, bo po dłuższym czasie człowiek męczy się 12 godzinnym systemem pracy, ciągle trzeba pilnować, by sklep robił wynik, potrafią wymyślać oferty, które tych wyników absolutnie nie pomagają osiągać i ogólnie czasami trzeba być po prostu Szatanem sprzedaży (da się), żeby nie oszaleć przy klientach. Ale media expert to naprawdę fajne miejsce dla osób, które mają smykałkę do sprzedaży. Takim osobom rozczarowanie nie grozi. Grozi za to tym, co myślą, że stanie 12h bez odzywania się słowem i wyrabianie samych godzin coś da.

Gutek

Zastanawiająca jest ta cisza. Szkoda, że nie można się dowiedzieć jak się pracuje!

Pracownik Media expert

Ja mogę się podzielić opinia ze sklepu w Skarżysku-Kamiennej. Do sklepu trafił nowy kierownik, który za cel wymyślił sobie zwalnianie najstarszych stażem pracowników, ponieważ nie chcą mu się przymilać a woli zatrudnić nowych, młodych i niestety głupich którzy idą za nim w ciemno. od marca zwolnił 4 pracowników, którym na pytanie po powód zwolnienia powtarza, że nie ma obowiązku podawania a tak na prawdę przekazuje zarówno innym pracownikom jak i do centrali informację, że albo pracownik miał złe podejście do pracy a trzeba się bać bo można podzielić los zwolnionego. Tak na prawdę chodzi o osobistą niechęć do pracowników czego kierownik w ogóle nie ukrywa tylko po prostu nie rozmawia i nie utrzymuje kontaktów z takimi osobami. Woli trzymać na sklepie osobę, która udziela mu mieszkania na wynajem i nie bierze za to żadnych pieniędzy a osoba ta pracuje na dziale AGD i nie potrafi odróżnić płyty gazowej od indukcyjnej...Do tego jeszcze nie dawno mianowany zastępca kierownika, który notorycznie dopuszcza się mobbingu na pracownikach, zwłaszcza na dziewczynach, które pracują na Punkcie Obsługi Klienta. Na jedną z dziewczyn, która właśnie została zwolniona, zanim wróciła z urlopu macierzyńskiego nastawiał innych pracowników wmawiając, że wprowadza złą atmosferę i praca z nią jest niemożliwa. Obaj panowie wprowadzili totalne zastraszenie w pracy i każdy z pracowników nie jest pewny jak dlugo jeszcze będzie pracował bo może w każdym momencie nie spodobać sie kierownictwu i zostań zwolnionym. W przeciągu roku załoga sklepu została zredukowana prawie o połowę bo ci którzy nie zostali zwolnieni po prostu uciekli z tego sklepu. Mam nadzieję że ta wiadomość dotrze gdzieś wyżej, ponieważ atmosfera na sklepie jest fatalna i klienci doskonale to widzą każdego dnia.

Pseudo Kierownik
@Pracownik Media expert

Są portale społecznościowe i media w których takie rzeczy się rozgłasza i taki pseudo kierownik jest malutki

paulo
@Pracownik Media expert

skoro tak robi widać jak małe ma ambicje, doświadczenie, bo zamiast wejść w relacje z załogą , zwalnia zatrudnia nowych ( oby nie znajomych, czy tańszych braci z Ukrainy)

@poz, chciałbyś pracować w charakterze konsultanta wybranej marki w MediaExpert? Z uwagi na niewielką aktywność użytkowników na tym forum, zachęcam Cię o dopytania o szczegóły tego stanowiska bezpośrednio w tej firmie.

poz

Pani konsultantka Samsunga ciągle stoi w jednym punkcie. Ale ona jest tam chyba na stałe. Ktoś wie, jak to jest w praktyce?

BARTOSZ

witam, A JAK U WAS WYGLADA SYTUACJA Z NAGRADZANIEM NAJLEPSZEJ SPRZEDAZY? SA W ME KONKURSY CO MIESIECZNE NA PRACOWNIKA MIESIIACA? DUZE PREMIE?

Alasz

A na jakich zasadach i kiedy dostaje sie premie świąteczną?

Antoni

Ostatnio jest sporo ogłoszeń z MediaExpert. Szukają doradców klienta, jest napisane że średnia płaca wynosi 4300... a jak jest naprawdę? Czy może ktoś uczciwie opisać sytuację? Sam pracuje w handlu i zarabiam 2200 netto, czy warto mi zmieniać pracę? Na ilę mogę liczyć w MediaEkspert?

Xxx
@Antoni

Jeśli będziesz kiepski to zarobisz właśnie około (usunięte przez administratora), jeśli dobry to (usunięte przez administratora) Więc raczej warto, jeśli ci zależy, a nie pracujesz tylko po to żeby żona nie warczała :D Wymagania są naprawdę duże, trzeba mieć mocną psychikę

@Antoni

(usunięte przez administratora) brutto zarobisz jak zrobisz plan i same premiowane produkty bedziesz sprzedawal , czyli srednio udaje sie to zrobic dwa razy do roku . A tak przeciętnie zarabiasz (usunięte przez administratora)netto. Pzd...

Księgowy

(usunięte przez administratora)Czyli raptem 2 stówki więcej od normy.

Prawda
@Antoni

Ja pracowałem 3 lata po czym zwolniłem się gdyż zacząłem zarabiać między (usunięte przez administratora) Zaznaczę że koledzy którzy wyrabiali podobne normy zarabiają od(usunięte przez administratora)do nawet (usunięte przez administratora) takie to jest przydzielanie premi w media.

ryba

Mam pytanie na temat filmików zamieszczonych na stronie https://kariera.mediaexpert.pl/ Regionalny mówi min. o pakietach socjalnych. Mam kilkuletni staż w ME. O jakich on pakietach mówi? To jest jakaś wiedza tajemna tylko dla ASM'ów czy po prostu bajki opowiada na potrzeby filmu?

@Lord of Darkness, a czy możesz napisać jak praca wygląda na początku? Bo czytając Twój wpis mam wrażenie, że jesteś kilkuletnim pracownikiem. Obecnie firma posiada sporo ofert pracy, może napiszesz jak wyglądają początki? Z pewnością jest zainteresowanych wiele osób, które z chęcią dowiedzą się jak wygląda proces rekrutacji oraz samo zatrudnienie?

Wrzuci ktoś opinie o pracy w biurze? Sekretariat, księgowość, kadry etc. Interesują mnie godziny pracy, zarobki, nadgodziny, zaplecze świadczeń socjalnych, atmosfera itp.

alo

Nie jest bardzo lekko, ale kasa dobra i na czas i udzie spox. Generlanie git w sumie

CaNo

Osoby ktore chca pracowac w firmie ME sa wynagradzane adekwatnie do zaangazowania i wynikow! Jesli nalezysz do osob ktore potrafia nic nie robic, panoszyc się oraz marudzic to najlepiej zwolnij się sam! Pozdrawiam CaNo Leszno

madKING
@CaNo

Czytam te komentarze i az mnie oczy bolą od tej cebuli, dobrze napisales, jak sie w ch"!& wali to nigdzie sie miejsca nie zagrzeje.Jesli chodzi o układy to ciekawy jestem ilu sie znajdzie takich na tym forum co to by nie chcialo "wkręcić" swojego ziomka, przyjaciela, koleżanki czy innego wujka albo stryjka, taka mamy mentalność, zawsze chcemy dobrze dla swoich a innych "obcych" albo chcemy ich ujebac albo zazdroscimy im tego ze sa lepsi bo zamiast pierdolic glupoty ciężko pracują. Patrzcie na siebie bo kazdy kreuje swoje otoczenie , ja pracuje obecnie 1.5 miesiąca i moge smialo powiedzieć że atmosfera wśród pracowników jest świetna,natomiast relacje z Kierownictwem to u nas rzecz czego inni moga nam pozazdrościć !!!! Spoko chlopaki zawsze gotowi do pomocy. Wiadomo ze zawsze sa jakies zgrzyty, ale zawsze po wymianie zdań i argumentów każdy wraca do pracy i daje z siebie 1000% I TAK SIE ROBI WYNIKI I ZARABIA KASE, bo nie chodzi o to zeby dac rybakowi rybe, bo jedną zje i dalej będzie głodny, daj mu wedke to sobie sam tych ryb nalapie :) Pozdrowienia z Mazowieckiego. 100% pozytyw zarowno dla Firmy jak i autora postu :) Ps. Najlepsza obsuga POK w kraju, Piekna i Bestia :) Mialo być krótko ale nie ma lipy :D Z fartem współpracownicy, duzych premi i wysokich wygranych !!! madKING

Kamil

A jak mozna awansować po jakim czasie jak to wyglada? I o co chodzi jako prezenter handlowy sprzedawca mam szkolenia w innych miastach?

gosc

Jakim prawem usuwane sa obiektywne ,rzeczywiste opinie?Firmie jest wstyd przed tym jak traktuje pracownikow,ze boi ujawniac sie fakty?Troche to dziwne prawda?

Zostaw merytoryczną opinię o MediaExpert - Poznań

• Jak się pracuje w MediaExpert?

Zobacz opinie na temat firmy MediaExpert tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MediaExpert?

MediaExpert