Costa Coffee

Opinie o Costa Coffee

Iwona
użytkownik zarejestrowany

@Januszpiszesz, że jest to dobra praca dla studenta. Często w kawiarniach tego typu zatrudniani są właśnie studenci. Możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w Costa Coffee? Z jednej strony piszesz, że jest to dobra praca, jednak zaraz dodajesz, że nie warto jej podejmować. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

Janusz

Praca dobra dla studenta na wakacje. Albo dla fanatyka kawy. No chyba że lubicie zasuwać za niską pensję i być pod stałą presją kolejnych audytów/kontroli/testów itp. Moim zdaniem nie warto.

Mariaż
użytkownik zarejestrowany

No powiem Wam, że mam przyjaciółkę, która pracuje w Costa Coffe i generalnie jestem zdania, że bardzo fajnie się tam obraca, nawet udało jej się awansować na kierownika kawiarni, wię cchyba sztosik wielki

kani
użytkownik zarejestrowany

Moja koleżanka pracuje w Coscie zazwyczaj na sezon i głownie w weekendy, z tego co wiem to bardzo sobie chwaliła atmosfeferę, wiadomo, że jest dużo też nowych osób, jedni odchodzą drudzy przychodzą ale napiwki sa bardzo okażne.

olek
użytkownik zarejestrowany

no macie racje, na pewno wszystko ma dwie strony, ale w końcu płacą na czas, wiec chyba to jest na plus no i poza tym to jako kierownik zmiany można też na benefity liczyć.

jork
@olek 22.02.2016, 18:47

oczywiście możesz liczyć na benefity , ale co z tego skoro niestety normalnie kasa nie jest nadzwyczajna? fakt , że praca w kawiarni jak najbardziej przyjemna.

kamulo
użytkownik zarejestrowany

Rozwój firmy na pewno ma znaczenie @ręce, ale duże znaczenie ma fakt, że pracują w tej firmie w dużej mierze studenci. Mają dopasowany grafik do plany zajęć ale i tak raczej to praca na niedługi okres czasu.

ręce
użytkownik zarejestrowany

Cały czas się pojawiają u nich jakieś oferty pracy, ale raczej jest to związane z ciągłym rozwojem tej sieciówki. Fajnie, że można zdobyć u nich doświadczenie, zwłaszcza, że jest umowa o pracę z dostępem do opieki medycznej.

sa
użytkownik zarejestrowany

-lusia, a zaczęli oferować pracownikom stałe umowy ? Podejrzwam,że nie. Więc i na gwint te niby dodatki od pracodawcy.. To jest nielogiczne skoro i tak na pracownikach niekórzy oszczędzają.

lusia
użytkownik zarejestrowany

ojj szczerze mówiąc, nie chce mi się wierzyć, że Costa bawi się w takie podarki świąteczne. Prędzej bym się spodziewała wigilii pracowniczej niż dodatków do pensji stricte.

Komo
użytkownik zarejestrowany

W takiej kawiarni nie pracuje zazwyczaj zbyt wiele osób, prawda, że mają dużo placówek w całej Polsce. Dlatego wydaje mi się, że taka premia świąteczna jest wyższa niż te 50 zł.

użytkownik zarejestrowany

@Baśka ja również widziałem że mają teraz oferty pracy, szukają między innymi kirownika zmiany, pracownika kawiarni, specjalsity do spraw zarządzania dostawami

Baśka
użytkownik zarejestrowany

Hej, widziałam ogłoszenie od Costa Coffee i musze przyznac, że wygląda bardzo dobrze. Napisali, że oferują umowe o prace, premie, opieke medyczną, a nawet ekstra kase na święta. Może ktoś to potwierdzić? Może to też tylko ładne słowa, a w rzeczywistości praca na minimalnej krajowej, a na święta 50 zł ekstra.

xxx

Zwalniają przed świętami, żeby nie wydawać pieniędzy na bony świąteczne. Proste. ;)

ja87

Jeśli chodzi o zwalnianie, to faktycznie. Nasz kierownik regionalny miał w nosie człowieka, którego zwalniali. A jak widział go na kilka dni przed odejsciem, to włączał uśmiech nr 5 i udawał super miłego i jak to mu przykro. A najczęściej zwalniali przed świetami co ciekawe.

xxx

Typowa korpo. Wymagania nieadekwatne do zarobków i socjala. Rzeczywiście można się dużo nauczyć, ale kosztem własnego czasu, za który ci nikt nie zapłaci. Ogromna presja, zero wyrozumiałości, brak docenienia, ciągle alokacje (bez zgody pracownika) i przede wszystkim OSZCZĘDZANIE NA GODZINACH PRACOWNICZYCH. Firma permanentnie boryka się z brakami kadrowymi. Dlaczego? Bo większość ucieka w popłochu po kilku miesiącach pracy. Kto może dość do czegoś w tej firmie? Osoby, które lubią siedzieć po godzinach za darmo i przytakują na każdy pomysł przełożonego siejąc korpo propagandę. Zdecydowanie lepiej pracuje się u konkurencji - Green Nero

musia
użytkownik zarejestrowany

ja pracowałam w costa coffee i powiem tak, nie zawsze jest łatwo, ale tak jest wszędzie i nie ma się co oszukiwać, praca nie należy do najłatwiejszych, ale poznałam tam tak super ludzi i klienci w dużej mierze też są bardzo kulturalni :) ja od strony studentki mogę polecić z czystym sumieniem :) atmosfera w pracy jak najbardziej powinna was przekonać

S

Jest to możliwe przy pełnym etacie z napiwkami jako barista,po 3 miesięcznym szkoleniu:)

figo
użytkownik zarejestrowany

Czy ja wiem czy to jest takie wyzwanie, no racja trzeba być przede wszystkim cierpliwym, bo nigdy przecież nie wiadomo na jakich ludzi się trafi, a niektórzy potrafią się wyżywać właśnie na sprzedawcach. Lecz nie ma co się zniechęcać bo ogólnie praca nie jest zła, a są ogłszenia też na Kierownika Kawiarni.

sabaka
użytkownik zarejestrowany

Piszecie, ze w costa coffee mozna zarabiac nawet 11 zlotych na godzine, ale to nawet mnie niepokoi, domyslam sie, że startowa stawka jest o wiele mniejsza. Ja mam takie minimum 1800 złotych miesięcznie, myslicie, że jest to do osiągnięcia juz łacznie z ewentualnymi tipami, czy innymi premiami. Pozdrawiam.

olka

Praca z klientem , a do tego w gastronomii jest wymagająca. To trzeba po prostu lubić. Ja nie wyobrażam sobie pracy bez kontaktu z ludźmi i bardzo mi się to podoba , że mogę w Costa łączyć pracę z pasją. Wcześniej pracowałam w innych restauracjach i sam kontakt z klientem tez mi się podobał, ale brakowało mi tam stabilnego zatrudnienia, bez umowy o pracę, no i nie zawsze wypłata była na czas. W Costa jestem od czterech miesięcy i fajne jest to, że jest to znana i prestiżowa marka. Do tego ludzie są otwarci i można się z nimi dogadać. NA początku było dużo nauki, ale dostałam dużo materiałów do pomocy i wystarczyło poświęcić trochę czasu. Z resztą mi bardzo się podobają tam możliwości awansu, bo widać , że jak ktoś chce i się stara to może być doceniony, a wtedy i wynagrodzenie też rośnie. Dlatego jak lubicie aktywną pracę z ludźmi to polecam

Johny

Człowieku, to chyba świadczy o Tobie, że nikt Cię nie polubił...

ddd

Ja kilka dni temu byłam na spotkaniu w sprawie pracy w Costa, dowiedziałam się na prawdę dużo i wydaje się być fajnie. Na rękę można zarabiać nawet 11zł/h, do tego dodatki do wypłaty, płatny urlop i karta zniżkowa dla pracowników. Najpierw 3msc umowy zlecenie ale ten czas może się skrócić do 2msc a potem umowa o pracę. Oczywiście jest to praca fizyczna i z klientami ale ja wybiorę jakąś mniejszą kawiarnię gdzie aż tak dużo nie będzie się działo:)

jowisz
użytkownik zarejestrowany

10 złotych za godzinę, to nie jest dużo, to fakt @poważny. Ja myślę, że jest to taka średnia stawka, szczególnie jeśli chodzi o takie knajpy sieciówki. Jeśli komuś te 10 zł na godzinę nie przeszkadza i chciałby tyle zarabiać to jest rekrutacja na pracownika kawiarni w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Szczecinie.

Poważny

"klient - 2015-07-25 20:32:45 " Jesteś nienomalny/-a, przez takich ludzi jak ty w Polsce jest tragedia z zarobkami. 10zł za godzinę to dużo? Do tego dziwisz się, że za takie pieniądze ludzie nie chcą zapier... na nogach przez tyle godzin, użerać się z klientami i czyścić kibli. Może przyjechałeś z wioski, gdzie zarabia się 5zł na godzinę i myślisz teraz, że Pana Boga za nogi złapałeś. Za takie pieniądze firma powinna się cieszyć, że pracownik raczył w ogóle przyjść do pracy, a nie wymagać jeszcze od niego zapierniczania i ciągłego uśmiechu. Po zmianie CoffeeHeaven na Coste, praca w tej firmie była straszna. Nie polecam! A co do stwierdzenia, że 10zł dla studenta jest ok - mam rozumieć, że student może jeść mniej od osoby niestudiującej? Mieszkanie mu się samo opłaca, ubrania same szyją? Żeby kupić kawę w tej kawiarni, pracownik musi przepracować 1,5 godziny (pomijam fakt zniżek - jeśli jeszcze ich nie zabrali). Tak się robi pieniądze. ŻAL.

nieznana

powiem wam tak trzeba udać nie mozesz miec złego dnia bo odarazu masz gadane gdzie jest usmiech i w ogóle traktują ludzi jak roboty. Po okresie próbnym jedyny plis jest taki ze nie oczówasz róznicy pomiedzy podastawa a to co jest na czysto bo jest ten dodatek 1.8 netto do godziny. Jak chcesz miec swieta wolne to napawde musisz miec dobre układy z kierownikiem który grafik układa zebys dostac w wolne. A kierownik regionalny to dopiero porażka jak sie na ciebie uwzie to zrobi wszystko zebys nie dostac podwyzki a najlepiej zwolnic bez podania powodu. A jak pójdziesz na L4 to dopiero jest akcja przychodzisz i za jakis czas dostaniesz wypowiedzie. NIE POLECAM PRACY W COSTA COFFEE jak chcesz byc jak robot i ne miec zycia prywatnego to idz.

marta

w wawie teraz na początku jest 8,73 netto na godzinę plus 1,2 zł jeśli kawiarnia jest "ruchliwa" - to co ktoś wspomniał czyli arkadia, krakowskie, złote etc. czyli wychodzi 9,5 złotego na rękę plus premia. Po trzech miesiącach umowa o pracę i 10,50 brutto plus 1,2 za godzinę. W godzinach między 23 a 6 rano jest dodatek 6 złotych za godzinę, bo to godziny nocne

klient

Niektórym w 4 literach się poprzewracało. 10zł to mało? Jeszcze narzekanie, że trzeba coś w pracy robić, żeby zarobić. Najlepiej byłoby mieć dniówkę za leżenie do góry brzuchem. Ludzie to kretyni :) a niestety takie osoby z takim podejściem pracują, a osoby bezrobotne którym chce się pracować i nie narzekają nie mogą znaleźć pracy. Albo ktoś szanuje pracę, albo nara :)

osiolek
użytkownik zarejestrowany

Zarobki powinny być identyczne w każdej z kawiarni, bo to sieciówka. Z tego, co widziałam, szukają teraz pracowników w Warszawie i we wspominamy Wrocławiu, a wymagania stawiają takie same, więc zarobki powinny być adekwatne. @natt, zgadzam się z Tobą, podejście do klienta jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze.

staszek
użytkownik zarejestrowany

czyli generalnie wszystko zależy od tego na jakich ludzi się trafi, na jakich kierowników, tak? @nieoczekiwana, a Ty byłaś ogólnie zadowolona z zarobków?

nieoczekwiana

pracowałam w tej firmie prawie dwa lata, na krakowskim przedmieściu. Przez większość czasu kierownikiem był bardzo sympatyczny chłopak, trochę nierozgarnięty, ale był ok. Costa stwierdziła, że mamy zbyt zgrany team więc nam zabrali porzadnego kierownika i zastąpili najgorszą z najgorszych. Nowa kierowniczka pomiatała ludźmi, pierwsze co zrobiła to awansowała swoją przyjaciółeczkę, a osoby których nie lubiła (w tym przypadku także mnie) poniżała i kombinowała jak ich zmusić do odejścia. Prawie wszyscy starzy pracownicy odeszli albo przeniesli się do innych kawiarni. Istotną w mojej historię rolę gra także bliska koleżanka kierowniczki, która obecnie pracuje w złotych tarasach. Pani Ola jest wredna, wyżywa się na pracownikach, jeżeli ma z kimś problem to ta osoba przez całą zmianę czyści łazienki albo zaplecze albo wychodzi na samplingi. Generalnie w tej firmie jest wyścig szczurów i osoby, które idą po trupach do celu mają największe szanse, żeby coś osiągnąć. Nie polecam.

zzz

Warszawa nie dostaje wiekszej stawi. Wieksza stawke o tą złotówkę dostaja kawiarnie, które maja najwiekszy ruch, typu złote tarasy, arkadia. Sądze ze w innych miastach też sie takie znajdą.

byly pracownik

Stawki sa rozne, ogólnie jest stawka Warszawska i na pozostale miasta, w Wawie zarabia sie ok 1zl/h wiecej :)

baśka
użytkownik zarejestrowany

Ja myślę, że to bez różnicy czy tutaj mówi ktoś o Wrocławiu czy Warszawie, bo to przecież jedna firma, więc pewnie standardy wszędzie są takie same jeśli chodzi o zatrudnianie i w ogóle, czy ktoś może to potwierdzić żebym była pewna, byłoby extra. Ja uwielbiam w ogóle kawe w Costa Coffe, a z dodatkiem mięty jakiś czas temu to była suuuper.

kARON
użytkownik zarejestrowany

Dobra, ale widzę, że piszesz o Wrocławiu, a to forum dotyczy Warszawy, czy tutaj te same standardy są oferowane pracownikom? Widać, że nie są zbytnio pro-pracowniczy, a umiejętności robienia kawy, tworzenia jakiś wzorów to też trzeba potrafić. Chyba, że zupełnie się tego nie wymaga od pracowników, bo nie wiem jak teraz funkcjonuje Costa..

ann

WROCŁAW Okres próbny (3mies.)-ok 7zł na godzinę (jak przedłużą) umowa o pracę- ok 10zł na godzinę pełnego etatu- NIE DOSTANIESZ bo oszczędności ;) jak zachorujesz to płacą jak za pół mimo że zawsze wyrabiałeś cały... taka polityka ;)

m.

Cały okres szkolenia jest płatny. Po 10 dniach jest test ze znajomości procedur standardów receptur itd... Grafik elastyczny dostosowany do potrzeb pracownika.3 m-ce umowa zlecenie a jak się sprawdzisz umowa o pracę na 4 lata. Urlop płatny, dofinansowanie do urlopu, ubezpieczenie grupowe, bony na święta, karta multisport. .. Wszystko niby pięknie ale osobiście nie polecam. Z roku na rok dzieje się coraz gorzej. Lojalni pracownicy z długoletnim stażem mają stawkę jak osoby nowo zatrudnione a kierownicy zmiany np z 3 letnim stażem dostają mniej niż taki człowiek który przychodzi np z playa od razu na kierownika. Jedna wielka korporacja! JLWGv

ala
użytkownik zarejestrowany

To ja zapytam, czy Costa Coffee to dobre miejsce aby sobie dorobić w ramach studiów? Czy dostosowuja sie z grafikiem pod zajęcia na uczelni, czy trzeba kombinowac, zamieniać się i tak dalej? Skoro płaca ponad 10 złotych to wygląda całkiem spoko. Również zapytam, czy szkolenie jest płatne i czy można tego szkolenia nie przejść?

bbb

jeśli pytasz o atmosferę - zależy jak trafisz, zgrany zespół pomaga przetrwać godziny w pracy. jeśli o zarobki - to raczej słabo wypada, mając 1/2 etatu wyrabiałam cały (bo chciałam) zarabiałam ok 1500 netto na umowie o pracę, na umowie zlecenie chciało mi się płakać jak widziałam ile dostanę. jeśli o kierownictwo - sztywno, nieszczere uśmieszki i spięte poślady

Paula

A czy za to 10 dniowe szkolenie, które jest na początku jest normalnie płacone 8 zł/h?

jolka
użytkownik zarejestrowany

To całkiem dobrze brzmi, rozumiem, że to prawie 10 jest na start, ale chyba potem można liczyć na jakąś podwyżke, czy premię? Czy prawda jest taka, że to praca głównie dla studentów i nikt zbyt wiele czasu tutaj miejsca nie zagrzeje? Jesli chodzi o system socjalny, czy benefitowy to macie coś takiego?

ok 10 zl, 9 z groszami

trolalka

z grafikiem jest akurat okej, gdzies w polowie miesiaca sa wywieszane prosby grafikowe gdzie wpisujesz dyspozycyjnosc na caly nast miesiac, jak nie mozesz (albo nie chcesz) danego dnia wpisujesz off i jest prawie pewne ze bedzie to wolny dzien, plus sa dwh czyli dni wolne harmonogramowo, poprostu wolny dzien bo tak wypadlo, chyba ze wziales full offow i juz nie masz mozliwosci.

Tommy
użytkownik zarejestrowany

Wiadomo, że praca w takim miejscu jak Costa Coffee nie jest dobra dla kazdego i pracują tutaj głównie studenci, coby sobie dorobic, więc im te 10 złotych na reke za godzinę może odpowiadac i nie mają jeszcze problemów z kregosłupem. Napiszcie lepiej jak tu jest z grafikiem, czy bez problemu dostosowują go pod studia?

x
@Tommy 21.01.2015, 03:21

nie dostaniesz 10 na ręke tutaj

trolalka

generalnie wiecej tam sprzatania niz pracy baristy. jak na 8zl/h przez okres probny to caly czas sprzatanie baru, sali, mycie porcelany, wkladanie/wyjmowanie wyparzarki, na otwarcie ogarniecie lodowek, grilla, pieca, rozlozenie dostawy, na zamkniecie kosze na smieci, zamiatanie wszystkiego, mopowanie, mycie pieca itd to jakas glupiego robota za takie grosze, po 3 mies. okresu probnego ok 10zl/h moim zdaniem. po calym dniu stania, dreptania, siada kregoslup a nogi to wlaza w dupe. zastanawiam sie nad odejsciem. a wydawac wydawalo sie spoko z tym ze nikt na rozmowie nikt nie powiedzial mi ze majac prywatna kawiarniana toalete w biurowcu trzeba bedzie myc kibel i plytki scienne ;)

Piotr1

(usunięte przez administratora) jak pobici powiedzcie konkretnie ile tam płaca a nie o atmosferach pieprzycie

Nika
użytkownik zarejestrowany

dobra ja odnowie ten temat bo widze, ze niestety jakoś nikt dawno nie pisał. Różni pracownicy się trafiają a faktycznie nie zawsze osoba która dobrze wypada na rozmowie kwalifikacyjnej to nie wypada za dobrze podczas samej już pracy bo po prsotu nie potrafi odnosić się do klienta. Ja myślę, że jestem miła i sprawdziłąbym się, ile zarabiacie?

ania
użytkownik zarejestrowany

Niestety niektórzy pracownicy robiący dobre wrażenie na rozmowach kwalifikacyjnych nie nadają się do pracy z klientem... Zgłosiłaś to do kierownika/dyrekcji etc? Cokolwiek to dało? Jak podchodzą w firmie do tego typu zachowań? Może wypowiedzieć się ktoś z pracowników? Ja osobiście nie miałam takich doświadczeń w Costa Coffee, wręcz przeciwnie - zawsze bardzo miła obsługa.

aaa
@ania 11.10.2014, 02:13

Przykro mi, że Pani to tak interpretuje, ponieważ w kawiarni był tylko jeden Gość który na dodatek był kierownikiem wiec wątpię aby pracownik pozwolił sobie na takie komenatrze przy kierowniku

natt
@ania 11.10.2014, 02:13

Powiem tak.. Niewiem jakie sa zarobki w Polsce w Costa Coffee ale obsługa klienta jest najważniejsza. Ja pracuje w Costa Coffee tyle ze w Wielkiej Brytani, i czasami są takie sytuacje z niektórymi osobami że aż w środku się wszystko gotuje ale oczywiście trzeba obsłużyć klienta z uśmiechem na twarzy.Nigdy nie wyobrażam sobie żeby drugi raz klient płacił za cos co nie powinien

marzena000

Dzisiaj rano o godzinie 10 postanowilam wypic kawe w costa by coffeeheaven poziom 0 lokal 106 we Wrocłwiu w galerii Arkady.Zamowilam mufine i kawe ,dostalam mufine czekoladowa i mowi ze to pomyłka i ze chcialam mufine cytrynowa malinowa z beza a zarozumiala i obrazona pani (usunięte przez administratora)oznamila mi ze nie cofnie zamowienia i mam brac to co dala .Wiec zamowilam druga mufine taka jak chcialm na poczatku w sumie zapłacilam za 2 sztuki zeby miec jedna dobra .Po czy poinformowalam ta pania ze skontaktuje sie z dyrekcja i opowiem sytuacje.PO chwili usiadłam a pani (usunięte przez administratora)z druga kolezaneczka kometowala i powtarza z ironia to co powiedzialam na cała kawiarnie zeby mnie upokozyc przy wszystkich klientach i przy moim towarzyszu .Dodam ze była bardzo dyskretna i mowilam szeptem do tej pani o swoich zamiarach a ta pani (usunięte przez administratora)checia zemsty i ponizenia mnie.

z doświadczenia

Urlopy i dofinansowanie do nich, są w porządku, a także zniżki pracownicze, bony na święta, a jak się trafi to i ekipa na kawiarni. Niestety cięcia godzin, są tak drastyczne, że niektórym pracownikom brakuje godzin do wyrobienia etatu a inni z kolei nie wyrabiają z pracą; a tu przecież trzeba perfekcyjnie obsłużyć klienta, zrobić 5 samplingów, rozdać w okolicy kary różnej maści, wysprzątać kawiarnię bo audyty, itp. Dzieje się coraz gorzej; firma jakby się sama sabotowała, bo przecież jak się szuka oszczędności w pracownikach to co ma zachęcić do pracy? Póki było Coffeheaven było w porządku; od kiedy jest Costa ludzie wylatują z pracy z dnia na dzień, na podstawie np. niezaliczenia tajemniczego klienta; a kierownicy to już w ogóle mają przerąbane, bo np. muszą obciąć godziny pracownikom tam gdzie się nie da i sami muszą zasuwać jednocześnie wklepując faktury, robić zamówienie, obsługiwać gości, przyjmować i rozkładać dostawę o jedzeniu i sikaniu nie ma mowy :) ale na początku było fajnie, teraz się popsuło :(

m

ktoś pytał o macierzynski - tak można. praca fajna, ale jest dużo wiedzy na start. więc trzeba się trochę przyłożyć :)

Zostaw opinię o Costa Coffee - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Costa Coffee