Bijou Brigitte
counter
2 25 43 5 1
Qwerty

Praca bardzo łatwa, dobra dla studenta. Nie było problemu z grafikiem, wypłata na czas

Tak2Nie1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Jak długo czekaliście na odzew z Bijou Brigitte? Oddzwaniają zawsze?

Marta Nowy wpis

Ja pracowałem tam kilka lat temu. I byłam zadowolona. Pracowałem na pół etatu A z tego co pamiętam dostawalam ponad 900zl, plus co miesiąc 30zl na pranie. Praca łatwa, kasa zawsze na czas, gdyby nie madka która cały grafik musiała mieć "pod siebie" to praca na 5+ Jeśli warunki w firmie nie zmieniły się od 2016 to polecam

Qwerty Nowy wpis

Tak2Nie1
Agnieszka Nowy wpis
@Qwerty

Cieszy mnie Twoja opinia. Wiele osób narzeka na pracę w branży handlowej, bo chyba jednak nie należy ona do tych najłatwiejszych. Chętnie dowiedziałabym się czegoś jeszcze na temat i specyfiki, i warunków pracy w Bijou Brigitte w Warszawie. W jakich godzinach dokładnie tam pracujecie i na ile zmian?

Agnieszka

Widziałam, że firma Bijou Brigitte poszukuje pracowników na stanowisko Sprzedawca: https://www.olx.pl/praca/q-bijou-brigitte/ Myślicie, że to dobra praca dla studenta? W ogłoszeniu wspomniany jest elastyczny grafik, czy faktycznie tak jest?

Z
@Agnieszka

Tak, kierowniczka (Warszawa) układała grafik na podstawie naszych dyspozycji, nie było tez problemów z zamiana gdy coś nam wypadło

Tak7Nie7

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Gość

Kierowniczka regionalna na mazowieckie ma coś nie tak z głową. Jedynie potrafi ublizac pracownikom i na wszystko narzekać. Czepia się wyglądu pracowników, w swoim przekonaniu w tej firmie powinny pracować same miss Polonia, bo wszystkie albo za brzydkie, albo za grube, albo źle ubrane. Dla niej liczy się tylko utarg i sprzedaż dodatkowa i nic więcej jej nie interesuje. Praca dobra dla studenta, ale trzeba się liczyć z mobbingiem.

Tak8Nie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 371 dni.

Czy pracodawca Bijou Brigitte organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

TakNie

Jak to jest z wypłacaniem nadgodzin? Rozumiem rozliczanie w systemie 3 miesięcznym, ale czy wszystko ok i każda płatna 100%?

TakNie2
Bijou
@1234

Tak, pracujemy w 3 miesiecznym systemie rozliczeniowym. Wypłata zawsze przychodzi na czas, jedynie godziny nocne są więcej płatne

TakNie2

Tez pracowałam w BB na pół etatu, co w rzeczywistości było 3/4, niekiedy podchodziło pod cały etat ze względu na nadgodziny, które były mi dołożone bez konsultacji ze mną, nikt nie pyta czy Ci to odpowiada, po prostu dają Ci taki grafik i obiecują ze to sie zmieni, ale w rzeczywiści cały czas robisz więcej h niż powinnaś. Nawet jeśli się z kimś zamienisz, albo przyjdziesz w swoj dzień wolny bo komuś cos wypadlo- nie dają dnia wolnego np w następnym tyg tylko wpisują w nadgodziny..... nadgodziny liczone tak, ze pierwsze 2h +50% a dopiero kolejne h +100%, zabawne! Praca nie była męcząca fizycznie, ale ciagle układanie po 10 razy tego samego w ciągu zmiany szybko się nudzi. Na koniec wszystko musi być idealnie, nawet jeśli klienci 5 min orzed zamknięciem zrobia bałagan. Kierowniczka większość czasu spędza na zapleczu, niby jakas papierkowa robota, ale zdarzało jej się przez telefon z kolezanka rozmawiać.... kolejny żart to to, ze nie płaca za ten czas gdy przychodzisz wcześniej przed otwarciem lub wychodzisz później po zamknięciu. Ogólnie to przychodzisz do pracy i masz 2-3 dni żeby to wszystko ogarnac, pozniej zamykasz/ otwierasz i radzisz sobie sama.... jedyny plus to to ze nie ma odpowiedzialności za kradzieże i pieniądze w kasie. Ale i tak, jak jest na minus to krzyk, a na plus jeszcze gorzej..... przekłuwanie uszu tym pistoletem to tez jest śmieszne, twoje szkolenie zaczyna się właściwie wtedy, kiedy musisz już przebijać i jesteś tak samo przerazona jak to male dziecko.... rabat na asortyment dla pracowników to 50% wiec calkiem niezłe, ale nie wiem czy ta biżuteria jest warta swojej ceny.

Tak2Nie
Olga

Macie tak dobrze, że nikt nie zagląda na forum?

Ja

Z Panią Menager chyba jest coś nietak. Kobieta która traktuje wszystkich z góry. Traktuje ludzi jak służących. Jest bardzo niekompetentna, nie zna podstawowych zagadnień co ukrywa pod chamstwem. Nie wiem jak ktoś taki może być kierownikiem regionalnym. Film „dyktator”, jedna wielka pomyłka.

Tak3Nie
@Ja

Rozumiem Twoje niezadowolenie, jednak nie należy na forum obrażać innych osób. Wspominasz, że osoba z kierownictwa jest niekompetentna, dlaczego tak sądzisz? Podaj proszę konkretne przykłady, wtedy Twoja opinia stanie się bardziej rzetelna. Czy poza przełożonymi odpowiadają Ci warunki pracy? Możesz je przedstawić?

Alicja

@misiek897, bardzo negatywnie wypowiadasz się o firmie, ale nie podajesz zbyt wielu konkretów. Zarzucasz też pracodawcy mobbing, który to według definicji "charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji". Pamiętaj, że fałszywe oskarżenia są niezgodne z prawem. Może znajdziesz też jakiś pozytywny aspekt zatrudnienia w tym miejscu?

misiek897

pracowałam w tej firmie, była to najgorsza praca jaka mogła mi się przytrafić. mobbing psychiczny to u nich podstawa, a zarobki w ogóle do tego nie adekwatne, jakieś marne grosze, za ciągłe poniżanie i brak jakiegokolwiek wsparcia. Obgadywanie to również podstawa działalności. Praca w województwie mazowieckim.

Tak2Nie

Miro

Czy tak dobrze się pracuje i dlatego nikt nie pisze?

Norbi

Czy firma potrzebuje pracowników?

Tak1Nie

Dysponujecie jakimiś nowymi informacjami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z wynagrodzeniem, warunkami zatrudnienia czy benefitami pozapłacowymi.

Oliwia
@Administrator

Ja tez pracowalam w filii w Warszawie i przyznam, ze czasem było dużo pracy, ale to normalne, szczególnie jeśli pracujesz w Arkadii lub Galerii Mokotów, tam jest po prostu więcej klientów, wiec to logiczne. Sprzątanie to nic strasznego, wystarczyło ułożyć towar równo, kolorystycznie i metka do tylu???? Nikt nie kazał nam stać na baczność 8 godzin, zawsze było coś do zrobienia, ale tez bez problemu moglam wychodzić na przerwy coś zjesc itp. Osobiście bardzo dobrze wspominam pracę w Bijou! Atmosfera była super, grafik miałam dopasowany do planu studiow, a to było dla mnie najważniejsze. Kierownik regionalna jest wymagająca, ale taka ma prace. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby na mnie nakrzyczala, wiec tym bardziej NIE zgadzam się ze stwierdzeniem ze „wprowadza terror”!!! Niektóre osoby pracują w tej firmie od kilku lub kilkunastu lat, wiec chyba nie jest aż tak zle jak piszesz. Pozdrawiam obecnych i przyszłych sprzedawców BB!????

Tak1Nie

Alicja

@Zuza nie było możliwości porozmawiania z szefową w Bijou Brigitte lub regionalną, żeby w momencie, gdy jesteś sama na zmianie móc zamknąć sklep na moment i wyjść do ubikacji? Czy mobbing to dla Ciebie poniżenie, ośmieszenie, zaniżenie samooceny lub wyeliminowanie albo odizolowanie pracownika od współpracowników? Pytam, bo to zjawisko jest różnie rozumiane, a w przypadku forum publicznego powinno to być to dokładnie potwierdzone.

Zuza

Pracowałam w Bijou Brigitte w Warszawie pół roku. Sama się sobie dziwie jak wytrzymałam tam tak długo! Zacznę od tego, że wynagrodzenie to kpina. Za pół etatu otrzymywałam 831,64 zł. Pracy było bardzo dużo. Mnóstwo klientów, bardzo duży asortyment (trzeba było ciagle sprzątać ponieważ przy tak dużej ilości towaru nie trudno było o chaos). Stanie na baczność przez 8h. Zazwyczaj sama byłam przez jakieś 6, wiec nie daj Boże jeśli musiałam iść do toalety. Nie można było zamknąć sklepu i iść do wc. Jednak nie to było najgorsze. Kierowniczka regionalna (Mazowsze) wprowadzała terror oraz mobing. Krzyczała, miała pretensje o dosłownie wszystko. Zamiast kulturalnie zwrócić uwagę, w sposób chamski i pretensjonalny poniżała nas (wielokrotnie przy klientach!). Jeżeli chodzi o nadgodziny to było ich bardzo dużo i nikt nikogo nie pytał czy mu to pasuje. Tak jak pisałam byłam zatrudniona na pół etatu a wyrabiałam 3/4 etatu jak nie więcej. Nadgodziny wypłacane co 3 miesiące! Kpina. Nikomu nie polecam pracy w Bijou Brigitte.

Alicja

Pracujesz w firmie Bijou Brigitte na stanowisku - sprzedawca? Chętnie poznamy warunki pracy obowiązujące na tym stanowisku. Jak wygląda przykładowy dzień pracy?

bum

Pewnie, że jak się posiada chociaż te 3 lata doświadczenia @galdon, to się lepiej wypełnia wszystkie obowiązki, ale czy wypłata jest adekwatna do posiaedanych kwalifikacji? W końcu wazna jest dla mnie dbałość o pracowników, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Aaa

Bardzo nie polecam tej pracy, sama praca nie jest zbyt uciążliwa oprócz stania ciągłego ale tak jest praktycznie wszędzie, ale mimo tego zarobki są fatalne, za pół etatu marne 800 zł z kawałkiem a nadgodziny rozliczane w ciągu 3 miesięcy, kpina totalna. Kierowniczka regionalna na mazowieckie to masakra, przychodzi i drze się na wszystkich a o większości rzeczach nie ma zielonego pojęcia. Niektóre osoby zwalnia bez konkretnego powodu. Ja odeszłam sama, ze względu na zarobki, ponieważ te pieniądze nie są warte takiego traktowania pracowników.

Tak9Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Bijou Brigitte - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Bijou Brigitte