Opinie o E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

And

@pracodawca oszczędza w zimie na ogrzewaniu na hali wszędzie jest zimno i są przeciągi w zamian oferuje polar! Człowiek przychodzi zdrowy do pracy aby przez tydzień się rozchorować i kurować się w weekend i od nowa i tak całą zimę. To piękny obraz jak dyrekcja traktuje pracowników - gorzej niż zwierzęta

Ciekawy
@Stary

Po komentarzach widać, że zimno, mało płacą, traktują lepiej obcych jak swoich... Co tam w takim razie jeszcze robią Polacy? Na pewno są jakieś plusy... Są?

Będzie premia na święta jakaś jak w innych zakładach ? Czy tylko zawsze premia miesięczna jak jej nie wezmą

Agnieszka

Aż tak na życzeniach wam zależy? A między współpracownikami atmosfera jaka jest? czy w tym zakresie organizowane są pomniejsze integracje i tym podobne? co z atmosferą i aktualnym średnim stażem pracy?

Kontroler

Witam, pojawiło się ogłoszenie rekrutujące na kierownika kontroli jakości, czy wiadomo dlaczego poprzedni odszedł i jakie można otrzymać wynagrodzenie na tym stanowisku? Ile tam w kontroli jest pracowników? Jest jakiś socjal, gruszka, prywatna opieka med, premie na święta?

Warto / nie warto. najpierw to trzeba poznać powód żeby sobie jakoś ocenić. wynagrodzenia też w tamtej dawniejszej ofercie nie widziałem, generalnie to też wiem, że jestem spóźniony. Bardziej myślicie ze to przez zarobki czy może jednak atmosferę?

Asd Nowy wpis

Odchodzą przez zła atmosferę. Kasa pewnie też słaba a dodatków brak.

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy mechanicy będą w ogóle przyjmowani. próbowałem odszukać taka ofertę od pracodawcy, ale jak widać bezskutecznie. Tutaj też za dużo informacji o tej pracy się nie pojawiło, więc zastanawiam się czy od lat miejsca są obsadzone?

Wiral Nowy wpis

Gościu, Mechanik w tej firmie to pojęcie względne bo chłopaki robią praktycznie wszystko. Oprócz napraw bieżących które są non stop zajmują się też analizą problemów kontroli jakości (wydruki ,korekty, rysunki itp). Potem wdrażają poprawki do maszyn a w międzyczasie już czekają inne problemy. Często gdy sam coś potrzebuję doczekać się nie mogę. Przyznam że mnie to wkurza ale co zrobić. Piszą i modyfikują programy w maszynach, ustawiają produkcję a nawet gdy potrzeba robią za sprzątaczkę ,lidera i magazyniera. Krótko mówiąc Mechanik w tej firmie to osoba od zadań specjalnych. Musisz umieć wszystko nie tylko mechanikę ale również inne dziedziny. A na start dostaniesz najniższą krajową

Edyta Nowy wpis
@Wiral

Chłopak jak kiedyś ofertę dla tego mechanika stąd widział to nie było raczej wypisanych w niej takich obowiązków. nie mogę odszukać aktualnej a ciekawa byłam czy te czynności pobocznie nie zostały dopisane? Ok na start minimalna a co by miał potem jakby już kiedyś się zdecydował na prace?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy urlop w E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Czy to prawda z tym stwierdzeniem, że ludzie przychodzą tutaj w kratkę? Jeśli tak to w jaki sposób nadrabia się te pominięte dni? Przynajmniej na samym początku? Tu w sobotę można przyjść czy nie? ktoś pisał o kurowaniu się w weekend więc mam wątpliwości

Jeśli ktoś chodzi w kratkę, to taką osobę się usuwa po prostu, nie ma mowy o jakimś nadrabianiu czy kombinowaniu.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

Jeśli już o odchodzeniu mowa to w zasadzie ze względu na co zazwyczaj pracownicy kończą współpracę z firmą? I w sumie wychodzi to teraz z inicjatywy zatrudnionych czy jednak również pracodawca dziękuje za współpracę?

Różnie z tym bywa, czasem wyleci ktoś za %, a czasem ktoś chodzi w kratkę i też wylatuję, ale raczej to pracownicy sami rezygnują.

Tak po przeczytaniu jednej z ostatnich opinii, gdzie pewien pan przytoczył swój wieloletni staż zastanawiam się czy w pewnym sensie można myśleć ze praca tutaj jest stabilna? Nie ma co się bać o redukcje etatów czy zwolnienie jeśli dobrze się pracuje?

Kenap

Pracuję w tej firmie już ponad 8 lat. O zarobkach nie będę się wypowiadał bo "kieszonkowe" które otrzymuje za pracę jakoś mi wystarcza. Nie mam rodziny na utrzymaniu więc pewnie dlatego. Przyznam szczerze że trochę się zasiedziałem i rozleniwiłem by szukać czegoś innego. Generalnie "statek" pod banderą Emi System pływa i ma się dobrze.. haa to taka aluzja do pytań czy firma ma jakąś przyszłość. Podejrzewam że w sytuacji kryzysowej kapitan czyli kierownictwo pierwsi opuszczą pokład. Wielu takich przerabiałem, a to że firma trochę na rynku istnieje to na pewno nie Ich zasługa. Głównymi filarami są tu pracownicy a najbardziej ludzie którzy nie pozwalają usiąść temu wszystkiemu na mieliźnie. Mowa tu o garstce specjalistów którzy dbają jakoś o ten pokład. Nie masz większych wydatków, rodziny na utrzymaniu lub jest to twoja pierwsza praca...? Aplikuj, co masz siedzieć w domu......ha ha

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Anonimowy

- słabe zarobki - złośliwość ze strony liderów i mechaników - nadmierna kontrola przez dyrektorkę - zła atmosfera w pracy Możesz się aplikować, to dowiesz jak tam jest. Pisze to były pracownik, który ponownie nie wrócił.

Boss

Ta powiedzmy firma to daremna jest strasznie pracownikom doświadczonym z kilkuletnim stażem nadal dają najniższa krajowa . Smród i brud dookoła najbardziej w kabinach w kiblu cały czas jarają . (usunięte przez administratora) zwykła bez szacunku do pracownika .

Typer

Prawda jest taka że ludzie nie związani z firmą długoletnią pracą mogą bardziej narzekać. Lepsze pieniądze to niestety proces długofalowy a nie każdy nowy pracownik ma tyle cierpliwości co starzy wyjadacze. Choć z tego co wiem ci drudzy też kokosów nie mają. Plus że Dyrekcja i Kierownictwo małymi kroczkami próbują coś zmienić na lepsze. Oby z perspektywy czasu firma rozwijała się na lepsze a nie na gorsze. Wtedy widzę pozytywne światełko w tunelu.....

@Typer

Kokosy zdają się być i tak nieco względne. Skoro tak to czy jest szansa na określenie w przybliżeniu tych podwyżek związanych z długością stażu? ile on wyniesie?

Śmieszne
@Typer

Te zmiany na lepsze to umowa o pracę przez pośredniak w czasach najniższego stopnia bezrobocia w mieście???

@Typer

Jakie lepsze pieniądze? Mówimy o zakładzie w, którym nowi pracownicy, mają 100 zł mniej niż starzy! Trudno znaleźć zakład pracy, który mniej doceniałby pracowników. W tym zakładzie najlepiej mają się pracownicy ze wschodu, którzy zarabiają najwięcej i wszystko im wolno. Ogólnie nie polecam, bo nikt w tym zakładzie nie ma przyszłości. Ciężko mówić o przyszłości, skoro największe stawki na produkcji są 4700 brutto. Tyle to dostaje się w innych zakładach na start, a nie po 5-10 latach pracy. Gdyby nie Ukraińcy ten zakład dawno by padł.

I co z tymi plusami, o które ktoś dopytywał? To milczenie od kilku dni mnie zastanawiają. Swoją drogą tak dla jasności to ilu ludzi z PL tu jeszcze jest? Coś pisali chyba, że mało i po prostu się zaciekawiłem, bo jeszcze wcześniej miałem tu słać papiery, ale w ogóle jest sens? O operatora maszyn mi chodzi, kiedyś szukali ale wtedy nie miałem jak aplikować, teraz dopiero tu zerkam

@@pracownik

Praca ogólnie nie jest zła. Tylko jest stres związany z tym, że niektórzy liderzy mają gdzieś operatorów, wymagają norm i jeszcze dyrektorka na kamerze ogląda co pracownicy robią na hali. Nie da się tak pracować. Możesz aplikować i zobaczysz jak jest naprawdę.

@@@pracownik

a co z tego oglądania w takim razie wynika? skąd macie pewność, że nadzór jest na 100% stale pełniony? Zdarzały się jakieś niewygodne sytuacje względem tego? zastanawiam także czy kandydaci są informowani o monitoringu i innych konsekwencjach, o ile występują?

Jeśli coś dyrektorce nie podoba to w każdej chwili możesz dostać karę upomnienia na piśmie. Nikt z operatorów ani kandydatów nie był poinformowany, że właśnie ona obserwuje pracowników. Miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji. I inni też. Niektórzy nie zgodzili się na podpisywanie kar, bo było to bezprawnie i nie uzasadnione. Nie wiemy po ilu kar upomnienia możesz dostać wypowiedzenie. Również dostawałem kary upomnienia, nawet odpuściłem i pozwoliłem (okłamałem kierownika i dyrektorkę) żeby mi dali kary upomnienia a w końcu dostałem wypowiedzenie. Nie wytrzymałem. Nawet kierownik nie poinformował. A pracownicy nie raz prosili o pomoc innych operatorów, skoro na liderów nie można było liczyć na pomoc. A dyrektorka robi swoje. Drugi raz bym się nie aplikował.

Poszukiwacz

Czy w EMI płacą tylko stawkę podstawową czy są jakieś premie, dodatki?

@Poszukiwacz

Premia po 3 miesiącach, 400 zł brutto.

And

@And

Ale ta temperatura o której teraz piszesz to ile wynosi, bo chyba nie udało mi się wyłapać tej informacji tak konkretniej? Chodzi mi o to czy jest poniżej dopuszczalnej normy? A te polary to ubrania robocze, tak? co jaki okres macie je zmieniane?

Stary
@And

Na wypłatach też oszczędza. Wypłaty to kpina z ludzi . No chyba że jest się ukraińcem pracującym po 12 h dziennie

Ciekawy
@Stary

Olga

Ktoś pisał o złośliwości ze strony liderów i ogólnie słabych zarobkach, a jakich konkret? Jak pracuje się jako lider? Można na to stanowisko awansować? teraz na stronie nie ma w tym kontekście oferty a wynagrodzenie mnie zaciekawiło. Opiszecie je?

Nipanimaju
@Olga

Proszę najpierw nauczyć się języka ukraińskiego a potem aplikować do firmy. Polityka kierownika z rękami w kieszeni jest taka że z Emi Poland zrobił już prawie Emi Ukraina. Zmiana nazwy firmy to kwestia czasu.

@Nipanimaju

A macie jakieś kursy lub ogólne dofinansowanie do nich? o integracje już było w zasadzie zadawane pytanie, te międzynarodowe tez ktoś mógł mieć na myśli? Jak obecnie rozkładają się proporcje ze względu na zatrudnienie?

Nika

Czy w tej firmie jest możliwość pracy na jedną zmianę?

Polecam
@Nika

W tej firmie to całym sercem polecam pracę naszym braciom ze Wschodu. Proukraińska kadra zarządzająca stworzyła im tu raj na ziemi. Nic tylko siedzieć na palarni i gapić się w telefon

@Polecam

zastanawia mnie rzeczywista przyczyna tego stanu rzeczy skoro już tak piszecie. wątek ten przewija się już od dłuższego czasu. jak to wpływa na aktualną rotację?

Stop cenzurze

(usunięte przez administratora) W zakładzie jest brudno, śmierdzi i kiepsko płacą. Obiektywna opinia, która nikogo nie obraża.

@Stop cenzurze

Nikogo nie obraża? A kto docelowo zajmuje się sprzątaniem? Jest od tego specjalna firma zewnętrzna czy zatrudniane są osoby mające za zadanie utrzymywanie porządku? W zasadzie jak konkretnie to wygląda, że opisujecie to w taki sposób? W jakim kontekście tego porządku brakuje?

@pracownik

i co ostatecznie z tą premią, o którą pytałeś? już po świętach, więc była czy nie? także zastanawia mnie informacja z dawniejszego wątku, podobno 400 pln premii dawano ale można było jej wcale nie otrzymać... obecnie jaka jest na to perspektywa?

@Agnieszka

Premii nie było nic nie było nawet głupich życzeń ani pocałuj mnie w (usunięte przez administratora)

Agnieszka

Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto tu przyjść, to odpowiadam, że nie warto.Pieniądze są naprawdę słabe, na start 2900-3000 brutto, nikt już tyle nie oferuję w Bielsku. Atmosfera co raz gorsza, non stop zmieniający się grafik, i rzucanie po stanowiskach. Socjal nie istnieję, jest jedna premia ale bardzo mała. W Bielsku jest wiele innych, zdecydowanie lepszych zakładów, na ten nie warto tracić czasu.

Hm

Kolega daj namiary na lepsze zakłady gdzie można lepiej zarobić bo właśnie szukam pracy na obrabiarkach CNC.pozdro

Np jakie zakłady produkcyjne?

Prezes

Prawda prawda jeszcze raz prawda . Jeszcze parę miesięcy i będą pracować w emi sami Ukraińcy . Zarobi są żenujące nawet po paru latach pracy

@Prezes

Minęło parę miesięcy a widzę, że bardzo się zarzekałeś pisząc o tej całej "prawdzie"... Czy do dziś faktycznie osoby ze Wschodu zaczęły się tu zatrudniać? Jak proporcje się rozkładają i czy to wpływa jakkolwiek na warunki pracy?

Aleksandra

Na stronie internetowej firmy znalazłam ogłoszenie na stanowisko działu kontroli jakości. Pisaliście w opiniach, że firma żadnego socjalu nie daje. A co z ubezpieczeniem na zdrowie i życie pracownika? W ofercie jest napisane, że coś takiego jest. Faktycznie? Jeśli tak, to w jakiej części jest opłacone to ubezpieczenie, jeśli można wiedzieć? ;) Może jednak coś jeszcze w ramach socjalu jest?

@Aleksandra

Ubezpieczenie dodatkowe firma opłaca, ale tylko tym pracownikom, którzy dłużej pracują i mają umowę na stałe. Odnośnie socjalu, to była premia na święta od 700 zł w dół, zależne od stażu pracy i ilości l4.

Agnieszka

Czyli tak naprawdę po jakim konkretnie stażu pracy można się nastawiać na umowę na stałe? Do teraz także nie dowiedziałam się czy czymkolwiek motywują tu do pracy...Zdradzisz dla jakich warunków Ty się obecnie tu zatrudniasz?

Nikt

Mechanicy i ustawiacze zarabiają praktycznie tyle samo co operatorzy.

Zostaw merytoryczną opinię o E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Podwale 65
    43-300 Bielsko-Biała
  • NIP: 5471939883 KRS: 0000021635

E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o.