Nicromet Sp. z o.o. Sp. K.

Opinie o Nicromet Sp. z o.o. Sp. K.

Bożena

Adam, na forum publicznym podawanie kogoś z imienia i nazwiska nie jest wskazane, a wręcz narusza to dobro osobiste danej osoby. Nie jest to forum gdzie sprawdza się obecność osób zatrudnionych w Nicromet. Forum służy do tego, aby dodawać tu opinie o firmie.

Gregor

Nowy system wynagradzania zostal wprowadzony od sierpnia i smiech na sali.Starzy pracownicy maja mniej niz nowo przyjeci lub ludzie z mniejszym stazem.Tak traktuja ludzi ktorzy cos wiedza na temat pracy i troche w niej przepracowali.W ten sposob doceniaja starych pracownikow.Mlodzi udzwigna zaklad.Nawet go moze postawia na nogi

Byly10

Jak tam nowa hala. Został ktoś jeszcze na Oświęcimiu z brygady z nowej hali ?

Z brygady 1

3 osoby chyba zostały

@Marcin

To widzę że pogrom nowa hala już do zamkniecia czy coś jeszcze myślą z nią robić

@Byly10

Nie wiem na kopalni robię i nic już z nicromet em niemam wspólnego

nieaktulane

on już nie pracuje od maja

@Byly10

Kilka osób jeszcze pozostało, nowa hala prawdopodobnie w tym roku nie ruszy - kryzysu ciąg dalszy...

Olo
@pr

Lepiej to już w tej pseudo firmie nie będzie.Nowy kierownik już nie pracuje,inni leją wodę staremu jak to pięknie wszystko idzie.Ludzie już się powoli zwalniają.Obraz nędzy i rozpaczy.

@Olo

szkoda bo zaczął zmiany i wydawało się że wie co robi.

Na wypowiedzeniu

Gdzie były związki zawodowe jak w Oświęcimiu wyrzucali ludzi z pracy???

Seba
@Na wypowiedzeniu

Nie było ich i nic nie robią.To jest jedna wielka fikcja,żenada.Jesli nawet są to dbają o własny interes a nie pracowników.To jest firma która upada,dzieje się coraz gorzej,schodzi na dno.Dlaczego nikt ich nie skontroluje tak jak się należy?Przydałaby się kontrola z prawdziwego zdarzenia która by ukróciła pracę w tak szkodliwych warunkach a nie pseudo urzędnicy.

Nowak
@Na wypowiedzeniu

Żeby były związki zawodowe na terenie zakładu to trzeba jeszcze założyć dlatego podałem nr telefonu a nie biadoliić i płakać jak mi to bardzo źle. Jak by był związki zawodowe to by bezkarnie pracowników nie zwalniali. Weź telefon i zadzwoń a nie pisz głupot bo nie masz zielonego pojęcia co to jest Związek Zawody

@Nowak

Jak narazie jest (usunięte przez administratora) w nowym zakładzie pracy. A co do związków zawodowych jest to utrzymywanie nie robòw którzy tańczą jak szef im zagra, bo tak właśnie wyglądają związki zawodowe w Polsce...

Zgadzam się w 100% z tymi nierobami. Związki zawodowe śmiech na sali

Nowak
@Marcin

Panie Marcin dzięki takim ludziom jak ty nie powstanie związek zawodowy dzięki takim ludziom jak ty pracodawcy robią co chcą jeszcze jedno pytanie ile ci pracodawcy płacą za takie wpisy szkalujące związki zawodowe? Ponad to szkoda czasu na przekonywanie przekonanego albo przepłaconego.

Nicromet Sp. z o.o. Sp. K. prowadziła rekrutację na stanowisko Asystent/ka Zarządu. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Żona byłego pracownika

Już kiedyś pisałam że trzeba było się wspólnie wyprać do radcy prawnego i wspólnie napisał pozwe o odszkodowanie i odprawę w bo to wam się należało.

Jaka płaca takie tempo.

olek

zamienia stawy na zlom? co takiego tu piszecie? jakie stawy ?

Elom

Zero szacunku dla człowieka, praca bardzo szkodliwa i to bardzo, niska płaca a wymagania jak by się z 5 na rękę wychodziło zdecydowanie odradzam

David
@Elom

To prawda.Wdychasz wszystko co najgorsze.Niesprawne urzadzenia,maszyny.Nie robią nic by były lepsze warunki pracy a tylko obcinają pensję i mówią że mało ton.Jaka płaca taka praca.Zarzadzanie zakładem woła o pomstę.Brak ludzi do pracy to najlepszy efekt tego.

!!!

Ja się dziwię, że przez 15 lat trzymali takiego analfabete z takim "starzem".

...
@!!!

Widać że piszę nasza kochana kadra wzięta z ulicy xd

Leon

Masz rację.Szef już mysli o czymś innym. Teraz stawy ma na głowie w to inwestuje.Firma leci w dół i to zdrowo.To efekt białych kasków np.pewnego kierownika który naobiecywał szefowi złote góry a jest jedno wielkie dno.Porazka na maksa.Ludzie sami będą odchodzić bo nikt normalny nie będzie chciał pracować w tym (usunięte przez administratora)

Gregor

Wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Trudno dostać się tu do pracy?

Rafi
@Gregor

Zawsze prowadzi rekrutację bo praca w tej firmie jest do kitu.Mówią co innego a wychodzi co innego w praniu.Brak szacunku do człowieka.Ta firma schodzi na psy.

@Gregor

Porobisz chwilę i sam się zwolnisz w jak zobaczysz co za (usunięte przez administratora) a edkowi noga znowu się powinie to cie zwolnia tak jak ostatnich ludzi

Pepik
@Marcin

To prawda.Ludziom uciął pensje,zmienił warunki,przyjął parę miesięcy temu nowego kierownika na jeden z zakładów który naobiecywał mu złote góry a tymczasem jest największy chaos w jednym z zakładów od niepamiętnych czasów.Nie zna specyfiki pracy na odlewni,nie ma zmysłu technologicznego.Potrafi tylko mieszać między ludźmi,straszyć.Za jego kadencji jest tu niesamowity (usunięte przez administratora) i dziwne że szef mu na to pozwala.Widocznie jemu też już niezależy na firmie.

Omlet

Czy to prawda że w Skawinie zmarł pracownik?

Pracow
@Omlet

Tak w skawinie zmarł pracownik !!

Katja

ZERO WDZIECZNOSCI CZLOWIECZENSTWA I SZACUNKU DLA TEJ FIRMY (usunięte przez administratora)

olek

niezly bajzel narobił administrator posortowal tak żeby nie było wiadomo o co chodzi...

Placowy

Zawszę możemy iść do sądu pracy niech edek płaci. Jak się należy to czemu z tego nie skorzystać

Pepe

Jak traktuje ludzi tak ma.Czy on sie kiedys liczyl z pracownikami?Watpie w to.Wyplaty tez juz nie sa na czas.Kazdy normalny zaklad,pracodawca by sobie nie pozwolil na takie rzeczy jak tu sie dzieja.Powinni sie zajac tym zakladem przez warunki pracy jakie tam panuja i by to przymknieto lub ograniczono produkcje.Ten zaklad schodzi na psy.Jest coraz gorzej.

Zwolniona
@Placowy

żeby pracownik dostał odprawę, w ciągu miesiąca musi zwolnione zostać min. 30 osób. z tego co wiem kadrowe dokładnie pilnowały, żeby tej liczny nie przekroczyć

@Zwolniona

Nie wystarczy 10 osób?? Mieli zwolnić około 50 osób

Prawniczek
@Na wypowiedzeniu

W myśl przepisów ustawy o zwolnieniach grupowych, odprawy pieniężne przysługują, gdy zwolnienia następują z przyczyn niedotyczących pracowników w drodze wypowiedzenia dokonanego przez pracodawcę lub na mocy porozumienia stron z określoną liczbą pracowników w okresie nieprzekraczającym 30 dni. Do zwolnień grupowych zaliczamy sytuację, w której pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników zwalnia w wymienionym okresie: 10 pracowników, gdy zatrudnia mniej niż 100 osób, 10 % załogi, gdy w firmie pracuje co najmniej 100 osób, ale mniej niż 300, 30 pracowników, gdy zakład zatrudnia co najmniej 300 osób. Odprawa przy zwolnieniu indywidualnym Ponadto podkreślić należy, że zgodnie z powołaną ustawą do odprawy uprawnieni są nie tylko pracownicy zwalniani grupowo, ale także pracownicy zwalniani indywidualnie, pod warunkiem, że przyczyny istniejące po stronie pracodawcy są wyłączną podstawą rozwiązania umowy o pracę, np. niekorzystna sytuacja finansowa pracodawcy, likwidacja określonych stanowisk pracy bądź ogłoszenie upadłości czy likwidacji pracodawcy. Przez sformułowanie wyłączny powód uzasadniający rozwiązanie stosunku pracy należy rozumieć sytuację, w której bez zaistnienia tych przyczyn nie zostałaby podjęta przez kierownika zakładu pracy indywidualna decyzja o zwolnieniu pracownika (wyrok Sądu Najwyższego z 10 października 1990 r., I PR 319/90). Tak więc można ubiegać się o odprawy

@Na wypowiedzeniu

Rozumiem że należy nam się odprawa. Może warto skorzystać z Pana wiedzy czy to odpłatnie lub też nie

Prawniczek
@Na wypowiedzeniu

Nie jestem prawnikiem, ale jeśli znajdzie się kilka osób to zakładam że koszta na odpowiedniego adwokata nie powinny być w takim wypadku zbyt duże. Polecam znaleść kogoś w okolicy i się skonsultować.

@Pepe

Zawsze można napisać do PIP-u i przyjdzie kontrola!!!

Byly

Niedlugo juz nie bedzie bogaty i taki mądry fajnie opisales go ...

Na wypowiedzeniu150

Ósmy miesiąc pracuję w tej firmie i kończę bo mi wypowiedziano jak wielu innym. Według mnie zwolnili już około 150 osób reazem z ukraińcami, ale robią tak, że zwalniają nie na raz żeby nie było grupowego. Bardzo ciężkie warunki, potworny hałas, pył i trujące dymy z pieców. Żeby sie dogadać na nowej hali to trzeba się drzeć do ucha, niesłychana ilość awarii, urwane pompy, urwany pas, brak organizacji i prawidłowego usuwania tzw. zgarów, ciągłe postoje, przestoje, system pracy akordowy, zażarta walka między brygadami o tzw. ranking, a w konsekwencji podkładanie sobie świń przez każdą brygadę, zero współpracy, pomocy tylko pretensje, uwagi, donosy, maile ze zdjęciami. W firmie system kamer, około 100 na nowej hali. (usunięte przez administratora) możliowe że ruszy w październiku to se przyjmie nowych, tylko kto mu tam przyjdzie? (usunięte przez administratora) Poza tym nie ma selekcji przy zatrudnianiu(usunięte przez administratora)O wypłatach prawda w maju przelali mi dopiero 13-go maja(usunięte przez administratora)Brak komunikacji tzw. spychologia, ciężko się coś dowiedzieć na każdym stanowisku, odsyłanie jeden do drugiego. Na sterówce masakra: mimo klimatyzowanego pomieszczenia, najbardziej stresująca praca. W rękach pilot, 3 telefony, panel sterowniczy do otwierania pieców i sterowania parametrami, osiem godzin a nawet więcej non-stop na stojąco, co chwilę telefon od szefa , od GZ bez przerwy, od pracowników z linii z ciągłymi awariami, od pomp, od properzi, z intali. Wzywaj mi elektryka, ślusarza, automatyka(usunięte przez administratora)KONIEC,-cieszę się że tam kończę karierę, mam już nową od 1-go lipca.

Brygada I
@Na wypowiedzeniu150

Trzymaj się Tomasz!

@Na wypowiedzeniu150

Możecie się starać o odprawę mimo że nie zwalnia was "grupowo" ponieważ zwalnia was z przyczyn ekonomicznych!!! Zróbcie składkę na prawnika i niech wam napiszę pismo do Edka a jak wam nie wypłaci to sprawę możecie oddać do sądu pracy!!!!

pa

Ja się zwijam, żadnej przyszłości tu nie widzę, (usunięte przez administratora) kiła i kamieni kupa.

kafeteria
@pa

To już nikt nie snuje opowieści o potędze? o wielkiej inwestycji na miarę gierka? a co z członkami zarządu się stało? też się zwijają?

Pop

A słyszeliście plotki o bankructwie? Podobno dostawcy już są posrani...

Byly
@Pop

Dostawcy nie są posrani mozna dostarczyc pobliskiej kąkurencji ..bankructwo to kwestia czasu

Komplementariusz
@Pop

Dostawcy ? Upadłość w takiej konstrukcji prezesio niczym nie odpowiada ???? A klienci ?

Znajomy

A Ty, tzw. katjusza naucz się pisać, jeżeli ośmielasz się wydawać jakąkolwiek opinię. Nie można cię zrozumieć, bełkot, skróty, esemesowski styl gównażerii gimnazjalnej. Być może to ci tam dobrze, może robisz pod stołem na "szydełku lub drutach" u Edzia.

@Znajomy

A co tobie tak źle jest ? czy było? lubię tam pracować bo nikt się nie czepia nawet jak nie pracuje. bo nie pracować też trzeba umieć będąc w pracy ;) a ty jak jesteś (usunięte przez administratora) to ciągnij ingots hahahaha Lepiej nie pisz nic bo zaraz cię chłopaki z wywiadu rozszyfrują.

i-po-co
@katjusza

masz racje, kapusie zawsze i wszedzie mają z górki i za wiele nie muszą się wysilać, ale zwróć uwagę że te żale jak to nazywasz płyną z produkcji, a jeżeli produkcja stanie to skonczy się głaskanie edzia po jajkach... i ta twoja firmowa kawka też.

Pewnie Leszek

dla ciebie Pan Leszek ;)

neutral

To ja jestem ciekawy tego "wywiadu" i "chłopaków" do "rozszyfrowania". Chyba ci się usuwa grunt pod nogami i tracisz kontrolę nad tym co piszesz. O wywiadzie to ty tyle wiesz co kura z jednym zwojem. Żałosna ekipa w Nicr. -już niedługo.

i-po-co

1. po co chodzić do roboty nawet jeśli zdrowie nie dopisuje jeśli firma wali w ch... i nie wywiązuje się ze swoich obietnic nie dając za to żadnych premii! 2. po co przejmować się zamówieniami jeśli dalej nie wiemy za co pracujemy? 3. nawet jeśli jakimś cudem Edek wygra przetargi to na jak długo starczy tej pracy? 4. za pół roku znów będzie jęczał że jest kryzys??? 5. gdy słyszę że w czwartym kwartale ruszamy z kopyta śmiech rozpier... mi cycki - KTO BĘDZIE OBSŁUGIWAŁ TE WSZYSTKIE MASZYNY??? z nowej hali pozostała już tylko garstka ludzi którzy może obsadzili by jedną zmianę!

@i-po-co

tak sobie liczę i z tego co wiem to kolejne cztery osoby myślą o wypowiedzeniu...

@i-po-co

to juz za chwileczka bedzie znow sporo pracy jesli ruszamy na zimę ja tam mam super nie powiem wam na jakim stanowski pracuje ale premię mam , na wakacje dostałem bonus co 3 miesiące też dodatek i dziwię się że takie niezadowolenie. jakieś brednie wypisujesz nawet wodę i kawę piję firmową ja i moj szef to wspaniały duecik a was mi jakoś szkoda za te żale.

@katjusza

znaczy się(usunięte przez administratora) i wszystko jasne...

Zostaw merytoryczną opinię o Nicromet Sp. z o.o. Sp. K. - Bestwinka

• Jak się pracuje w Nicromet Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Nicromet Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nicromet Sp. z o.o. Sp. K.?

Nicromet Sp. z o.o. Sp. K.