opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

Poltech

Profil oficjalny - płatna współpraca

3.3/5

Na podstawie 259 ocen
Opinie(698)
Dodaj opinię
Aktualności(12)

Opinie(698)

Dodaj opinię
Aktualności(12)
Logo
  • O nas
  • .
  • Oferta
  • .
  • Oferta dla pracowników
  • .
  • Rekrutacja
  • .
  • Kontakt

O nas

Oferta

Oferta dla pracowników

Rekrutacja

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Kraków
  • Katowice
  • Opole
  • Gliwice
  • Częstochowa
  • Sosnowiec
  • Zabrze
  • Tychy
  • Bielsko-Biała
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Tarnowskie Góry
  • Czarna Huta
  • Nakło Śląskie
  • Nowe Chechło
  • Orzech
  • Rybna
  • Stare Chechło
  • Świerklaniec
  • Laryszów
  • Radzionków
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Tarnowskie Góry
  4. /
  5. Opinie o Poltech Sp. z o.o.

Opinie

Opinie o Poltech Tarnowskie Góry

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 5
    • 6
    • 7
    • 8
    • 9

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o Poltech Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Karol

    03.05.2017 14:44

    Inne

    Zawsze jest tak, że jednym się podoba a drudzy są niezadowoleni. Ogólnie Poltech spisuje się dobrze, organizacja pracy i wszystkich innych spraw jest dobra. Niestety przykro mówić ale są osoby, które nigdy nie powinny wyjeżdżać . To jest poniżej krytyki.
    ReviewUserIcon
    Pegaz

    24.04.2017 19:03

    Inne

    Poltech gliwice to jak tenecco...zapierniczaj i nie pytaj a jeden glupszy od drugiego pracowalem tam ponad rok i tylko zlote góry obiecywał kierownik wiecej zrobisz to zarobisz.Wiecej niz 2,5 nie zarobilem a praca do lekkich nie na leży.Nie polecam.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    24.04.2017 09:17

    Inne

    Pracował ktos w Gliwicach? jak zarobki-praca?
    ReviewUserIcon
    Luidzi

    11.04.2017 13:02

    Inne

    @kuki Zgadzam się z Tobą w zupełności. Jeżdżę z nimi do pracy już od dawna i widziałem co się dzieje w mieszkaniach. Następnego dnia zdechlaki nie nadają się do pracy a na uwagi od brygadzisty tylko stek pretensji leci. Poltech to fajna agencja dla chcących pracować.
    ReviewUserIcon
    Jack

    31.03.2017 12:13

    Inne

    Jakie opinie na temat pracy w Gliwicach? zarobki atmoswera?
    ReviewUserIcon
    kuki

    28.03.2017 09:01

    Inne

    Jak czytam te bzdury co niektórzy wypisują to ręce opadają.Zwłaszcza jeśli ktoś jedzie do pracy na której się nie zna ,a potem ma pretensje że wszystko do du....!Z mojego doświadczenia brygadzista kolo Magdeburga super facet ,ustala wszystko z pracownikami , kto kiedy,co ma do załatwienia.Daje szanse się wykazać i dopiero podejmuję decyzje czy dasz radę z reszta brygady.Jest surowy,owszem wtedy kiedy trzeba,a przy tym zawsze na jego kontrakcie jest praca i wszystko poukładane .Ale jeśli ludzie w domu są nie pijący (bo żona pilnuje)a jadąc do pracy na kontrakt zachowują się jakby z łańcucha spuszczeni i wtedy popijawa- to co się dziwić.Nikt się nie będzie użerał z takimi osobami.Ogólnie byłem zadowolony,niestety sprawy rodzinne nie pozwoliły na dalsza współpracę. Pozdrawiam wszystkich z kontraktu
    ReviewUserIcon
    Jerzy

    26.03.2017 11:39

    Inne

    Poltech potrzebuje w chwili obecnej zbrojarza jako majstra do pracy w Niemczech. Czy dowiem sie czegoś więcej? Na jakie zarobki można liczyć, jak z mieszkaniem?
    ReviewUserIcon
    Rafał

    22.03.2017 18:22

    Inne

    Jeszcze kilka lat temu poltech był dobrą firmą.teraz to coraz większe dziadostwo
    ReviewUserIcon
    Ty i ja

    23.03.2017 08:22

    Inne

    Też się zgadza z tą opinią coraz gorzej
    ReviewUserIcon
    Prokop

    21.03.2017 18:03

    Inne

    Poltech Sp. z o.o. to bardzo fajna firma, pracuje mi się tu dobrze i to juz od dawna. Nie moge czytać tego biadolenia, denerwuję się bardzo . Jeszcze nie słyszałam żeby w jakiejś firmie wszyscy byli zadowoleni. Marudy zawsze będą pisać bzdury zamiast pracować
    ReviewUserIcon
    młody

    22.03.2017 15:55

    Inne

    To napisz czym się zajmujesz jak ci tak dobrze
    ReviewUserIcon
    on

    18.03.2017 00:31

    Inne

    Pani Lucyno, podwyżkę proszę . Pani coś z tym zrobi. Dziękuję
    ReviewUserIcon
    młody

    21.03.2017 11:25

    Inne

    O nie wiedziałem że na forum można o podwyżkę pytać ha ha
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    17.03.2017 19:59

    Inne

    Pani Lucyno proszę coś z tym zrobić.
    ReviewUserIcon
    Ja i ty

    15.03.2017 11:07

    Inne

    Jak firmę prowadziła szefowa było lepiej szefowa była dla ludzi od kiedy jest pan J.... jest już gorzej bo traktuje ludzi przedmiotowo masz jechać robić i o nic się nie pytać (pan i władca )stratach pracowników w ogóle się nie docenia maj mniej do powiedzenia niż nowo przyjęci albo ci którzy piją,zarobki na poziome około 1400euro albo mniej za cały miesiąc z sobotami i nad godzinami których nie wypłacają (norma 8 godzin do wypłaty a zresztą to nie wiadomo co się dzieje) 100 e do wpłaty za dojazdy to ściema żeby firma nie płaciła podatku a wypłata taka sama , wypłata na czas,mieszkanie za darmo o zjazdach możesz zapomnieć chyba że coś się wywalczy trzeba jechać i się przekonać jak jest ale z tego co widać to ludzi się zatrudniają czekają do pierwszej wypłaty się zwalniają
    ReviewUserIcon
    Ty i ja

    16.03.2017 17:13

    Inne

    Trzeba udać się do firmy tam panu wszystko powiedzą ja robiac w firmie dobrych pare lat zarabiam w granicy między 5 tys zł a 6 tys zl (to są kwoty z premia)zależy ile się godzin przepracowalo w danym miesiacu uważam, że na tyle lat pracy i doświadczenia należy się jakaś podwyżka
    ReviewUserIcon
    stary

    16.03.2017 19:46

    Inne

    Ok dzięki.
    ReviewUserIcon
    Andrzej

    12.03.2017 09:05

    Inne

    He,he!Jeżeli szefowa musi już naganiać jeleni do pracy,to widocznie jest już naprawdę bardzo źle.
    ReviewUserIcon
    Maciek

    11.03.2017 18:30

    Inne

    BZDURY!!!!!!!
    ReviewUserIcon
    stary

    18.02.2017 13:31

    Inne

    kolego musisz przepracować ponad 210 godzin i wszystkie soboty a 8.5 to nie jest na reke tylko 6,6 wiec sobie policz tak na marginesie na 5 do 15 min atmosfera jak w barze hahahahah zawsze ktoś pijany zapraszamy
    ReviewUserIcon
    Hubispawacz

    18.02.2017 22:18

    Inne

    I wy za tyle pracujecie a jakieś premie dodatki za nadgodziny a za soboty jak płacą przecież przy tyłu godzinach to w Polsce się wyciągnie
    ReviewUserIcon
    JAREK.

    12.02.2017 21:17

    Inne

    Antek skacze podskakuje tutaj cwaniakuje!!
    ReviewUserIcon
    JAREK.

    12.02.2017 21:16

    Inne

    Antek skacze podskakuje tutaj cwaniakuje!!
    ReviewUserIcon
    pako

    09.01.2017 12:59

    Inne

    kolego tylko nie spelle brygadziscie jak nie wpadniesz w oko to zaraz odpadniesz a wierz mi ze fałszywa (usunięte przez administratora) rozpoczelismy nowy rok a ten juz zaczyna szalec co drugiego chce zwolnic ale ja poczekam na niego tez przyjdzie czas
    ReviewUserIcon
    Prokop

    18.01.2017 09:36

    Inne

    Też tak uważam, kiedyś go przejrzą a teraz potrzebuję pracy i nie dam się sprowokować. Myslę że w Poltech-u będzie ok.
    ReviewUserIcon
    Prokop

    08.01.2017 14:29

    Inne

    Chciałbym pracować w Poltechu czy ktoś może mi pomóc. Potrzebuję informacji czy mają obecnie przyjęcia.
    ReviewUserIcon
    antek

    08.01.2017 20:48

    Inne

    Z tego co słyszałem potrzebują jeszcze zbrojarzy do Niemiec.
    ReviewUserIcon
    Nowy

    28.12.2016 21:07

    Inne

    Witam,otrzymałem ofertę -pomóżcie dobrzy ludzie wybrać werk Magdeburg czy Spelle-pozdrawiam.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Poltech?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - Poltech Sp. z o.o.

    Zagórska 83 42-680 Tarnowskie Góry

    NIP:6452155862

    KRS:0000056192

    https://poltech.eu/
    Branże: Materiały i narzędzia budowlane
    ReviewUserIcon
    Ernesto

    06.12.2016 12:40

    Inne

    pytanie co mowia czego nie mowia, zastanowilbym sie czego nie mowia
    ReviewUserIcon
    miro666

    06.12.2016 13:16

    Inne

    chodzi o umowy czy sa na stałe i po jakim czasie czy faktycznie stawka taka na reke jak mowia i jakie sa premie uznaniowe mniej wiecej
    ReviewUserIcon
    miro666

    03.12.2016 19:53

    Inne

    a w Gliwicach jaj jest jesli chodzi o kase i warunki pracy i czy to co mowia na rozmowie jest prawda ?
    ReviewUserIcon
    darek24dm

    16.11.2016 17:44

    Inne

    szczere kondolencje w intencji majstra ze Spelle i pozdrowienia dla chlopakow. Prosze nie wypowiadac sie w mojej opinii Panie E... To jest moja sprawa.
    ReviewUserIcon
    Ernesto

    14.11.2016 10:13

    Inne

    Kolego o pseudonimie Ja. Co do Twojej opinii chciałbym sprostować pewne informacje, to ze macie pokoje 3 osobowe czy więcej to nie należy się dziwić ponieważ jesteście na kontrakcie nie na wycieczce w hotelu czy w domu. To ze pracujecie na zmiany to nie jest taka zła opcja ponieważ masz więcej czasu dla siebie a nie musisz zasuwać po 12 godzin by wyrobić normę. Co do firmy również czuje lekki dystans ponieważ jak się dowiedziałem zwolnili niedawno mojego Kolegę, a nawet nie zwolnili tylko po prostu nie przedłużyli umowy ponieważ wybrali zamiast niego jakiś nowych czy pijaczkach co w sumie nie znają się na rzeczy a teraz muszę się z nimi użerać. Co do pseudo brygadzisty przepraszam jak to napisałeś: ,,pseldo brygadzisty,, wybacz ale tylko od nich zależy praca w tej firmie nie na opiniach firmy, ponieważ firmy nie interesuje Twoja wypowiedz ale wypowiedz tegoż Brygadzisty oraz paru gości którzy zazwyczaj uwielbiają opowiadać różnorakie historie nie będące faktem na hali.
    ReviewUserIcon
    Braksłów

    06.11.2016 17:23

    Inne

    Powodzenia jeżeli traficie w okolice Magdeburga, brygadzista tak super że pilnuje swoich pracowników lepiej niż wychowawcy w internatach... Zero własnego życia, nawet w weekend patrzą Ci na ręce co robisz i pilnują... Jak trzeba jechać busem firmowym po brygadziste 100km to super, jak chcesz prywatnym samochodem jechać sobie do sklepu albo gdzie kolwiek to jest problem... Ale spokojnie, urlop raz w miesiącu (obowiązkowy , bo za dużo godzin wychodzi i firma by straciła ) także napewno uda Ci się zaoszczędzić. Piwo po pracy chociaż raz w miesiącu też jest, módl się tylko żeby tobie nie wypadło kupić kilku krat żeby wszyscy mogli się napić ;) nie miłe doświadczenia z brygadzista... Jak w innych miejscach to nie wiem.
    ReviewUserIcon
    Ernesto

    14.11.2016 10:57

    Inne

    kkk- jeżeli wybrałeś ta firmę zależy jakie wyzwania lubisz podejmować, jak się przyjrzeć dokładnie na internecie do pracy w Niemczech jest wiele więcej firm poszukujących ludzi przynajmniej z wykwalifikowanymi brygadzistami którzy przynajmniej z kultura podchodzą do pracownika. Nigdy do końca nie wiesz czy przedłużą Ci umowę bo jak zwykle bywa możesz pojechać do domu z biletem jednostronnym o czym dowiesz się dopiero w kraju- tez bywa ale to rzadkość, zazwyczaj mogą cie poinformować wcześniej byś mógł się spakować, chyba ze będziesz takim lizusem i łatwy w urabianiu. Jak wczoraj się dowiedziałem ze zwolnili mojego kumpla co niezłe zna się na budowlance a tym bardziej już wcześniej pracował w tej firmie to mnie zdziwienie ogarnęło, tym bardziej ze poinformowany został we czwartek a w piątek miał planowany zjazd do kraju. On to totalnie olał ponieważ się domyślał próbując się dowiedzieć wcześniej-miesiac (oczywiście bez rezultatu) ja bym tego tak łatwo nie przepuścił ale to jego sprawa. Zwolnili chm, po prostu nie przedłużyli mu umowy :D Z pozdrowieniem: Stary pracownik z ponad 6 lat
    ReviewUserIcon
    kkk

    14.11.2016 18:22

    Inne

    dzieki Ernesto za napisaleś jak jest pozdrawiam i moze do zobaczenia:)
    ReviewUserIcon
    kkk

    28.10.2016 11:40

    Inne

    czesc mam pytanie interesuje mnie wyjazd do niemiec ale tak po nowym roku am uprawnienia na suwnice i na zbrojeniach tez sie znam pracowalem w niemczech przy przeprowadzkach takze fizycznej pracy sie nie boje tylko wlasnie chcialbym sie zapytac osib co tam pracuja lub pracowali jakie warunki sa kwater po ile osob w pokoju i po jakim czasie jest wyplata no i po ile godzin dziennie sie pracuje z gory dziekuje pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    antek

    09.11.2016 18:59

    Inne

    a na jakich zbrojeniach ty się znasz? prawdziwy zbrojarz nie pracuje przy przeprowadzkach. obawiam się , że i tak cię nie przyjmą, bo u nas liczy się fachowość. Jak się jest dobrym zbrojarzem to u nas ma się pracę stałą i dobrze płatną.
    ReviewUserIcon
    kkk

    11.11.2016 20:10

    Inne

    Antek sluchaj jestem po szkole budowlanej i duzo czasu pracowalem przy wylewkach fundamentow i posadzek od domkow jednorodzinnych jak i hipermarketow nie pisalem ze jestem zbrojarzem tylko ze znam ten temat pracowalem tez na polu jak i przy przeprowadzkach a teraz na magazynie od ponad dwoch lat nie wiem co Cie tak zdenerwowalo czyzbys byl tym pseudokierowniczkiem? aha chyba miejsce jest tam dla mnie bo wlasnie mialem sie zglosic po skierowanie na badania ale ja dopiero po nowym roku takze do zobaczenia Antuś :)
    ReviewUserIcon
    iedra

    16.10.2016 15:20

    Inne

    ale zbrojarz co?... jak niektórym nie pasują szeregowe stanowiska jak widzę i mają znacznie większe ambicje to przecież firma prowadzi często też rekrutacje na stanowiska wyższe jak np. regionalny przedstawiciel handlowy, tylko musi mieć kwalifikacje
    ReviewUserIcon
    Ernesto

    11.10.2016 16:52

    Inne

    Powiem jedno firma jak firma jest ok, współpracownicy inna historia. Pamiętaj jeżeli praca nie pasuje można zawsze zmienić firmę, za to nikt nie bije.
    ReviewUserIcon
    anonim

    29.09.2016 19:59

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    zibi

    16.10.2016 15:18

    Inne

    zbrojarz
    ReviewUserIcon
    jagoda111

    27.09.2016 17:23

    Inne

    witam was wszystkich czy moze mi ktos powiedziec jak tam jest naprawde bo pisze tutaj wiele osób i wszystkie wypowiedzi sie róznią. planuje wstapić w ta firme i chcialbym sie dowiedziec ja tam jest?
    ReviewUserIcon
    jagoda111

    29.09.2016 20:05

    Inne

    czy sa problemy ze zjazdami do domu i co ile sie zjezdza ile wychodzi na czysto i po ile godzin dziennie sie pracuje?
    ReviewUserIcon
    Hubispawacz

    18.02.2017 10:08

    Inne

    Do ecik te 8,50 to na rękę i ile wynieśli średnia pensja na miesiąc jako zbrojarz i przy ilu godzinach pracy np przy 200 godz ile da się wyciągnąć srednio
    ReviewUserIcon
    Ernesto

    22.09.2016 18:43

    Inne

    8,50euro na godzine, nigdzie tak mało nie dostaniesz, powiem latwiej dostać już u Niemca prace za 9.80euro, w poltechu to tylko elita, czyli wybrańcy maja coś do powiedzenia, reszta to jesteś nie wiedzącym słabym pracownikiem przez którego nie idzie przerób bo Twój prowadzący wypił za mało kaw albo musi pogadać z kolega. Nawet po studiach inżynierskich nie znasz projektów i jesteś ciemny.
    ReviewUserIcon
    mirek

    19.08.2016 10:38

    Inne

    witam czy możecie mi napisać na temat pracy Zbrojarz – Betoniarz jakie stawki , ile godz i jakie warunki pracy bo jak dzwoniłem do firmy to obiecują 1500 & 1600 na rękę
    ReviewUserIcon
    ecik

    19.08.2016 20:26

    Inne

    Można tyle zarobić, a jak jest dobry przerób to i więcej. Od jakiegoś czasu płacą nawet za dojazdy do domu.
    ReviewUserIcon
    ekipa ze T.świnia z hammu

    14.08.2016 16:43

    Inne

    JESTEM BRYGADZISTA I PRAWIE NIC NIE ROBIE.
    ReviewUserIcon
    Parol

    19.08.2016 16:06

    Inne

    W ekipie to trzeba byc obsrolku a nie sie nazywac może bylo ci lepiej za starych rządów polecam każdemu wyjazd na werki do panów R.tam trzeba (usunięte przez administratora) w przeciwieństwie do hamm
    ReviewUserIcon
    Hamm?

    08.01.2017 07:35

    Inne

    Robisz świństwa innym które wrócą do Ciebie
    ReviewUserIcon
    ja

    26.03.2016 20:39

    Inne

    a zapomniałes jak na innym werku tez go złapali i co sam to robil a teraz przyszedł na nowy i co sam sobie to wymyslił człowieku to od dawna i to bardzo dawna mozna był zobaczyc
    ReviewUserIcon
    ja

    26.03.2016 20:37

    Inne

    no a jak inaczej kto sie przyzna.....on zawsze był najlepszy .....moze kiedys pan Jan. otworzy oczy pozdrawiam Zycze miłego odpoczynku dla nas wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia we wtorek
    ReviewUserIcon
    ecik

    22.03.2016 15:16

    Inne

    chyba nie tak całkiem skoro cila wywalyli
    ReviewUserIcon
    ja

    20.03.2016 22:09

    Inne

    ja dodam do tej opini ze jest bardzo fajnie mozna pape wyniesc narzedzia farby wystarczy z brygadzistą pogadac pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    byly

    20.03.2016 12:51

    Inne

    Jak masz duzo sily i malo rozumu to sie nadajesz do pracy. Jak myslisz i pytasz to wylatujesz . W pracy jestes sztuka nie czlowiekiem. Wyplata zaczyna sie po 200 godzinach przepracowanych miesiecznie. Jestes chory jedziesz do PL. masz malo godzin to pokrywasz urlopem. Premia to nadwyzka produkcji wypracowana w normalnych godzinach.Akord placony na godziny oczywiscie min stawka w DE W tej pracy sa dwa fajne dni pierwszy i ostatni.Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    chcę

    12.02.2016 10:28

    Inne

    TOM dzięki za opinie dobry człowieku, bo znowu bym trafił na Polską firmę która poszukuje wszystkowiedzącego a w pracownika nie zainwestuje ani złotówki
    ReviewUserIcon
    TOM

    12.02.2016 09:26

    Inne

    Jeżeli wymagają biegłej znajomości języka, to chyba znaczy, że już ten język musisz znać, a więc nie powinieneś potrzebować kursu dokształcającego.

    Zostaw merytoryczną opinię o Poltech Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.