counter
3 142 385 5 1
Garaże Nowy wpis

Firmę mogę polecić, wynagrodzenia na czas, nie ma żadnych przestoi w pracy co w obecnej sytuacji jest na plus,ale bardzo ważna jest kwestia traktowania pracowników przez brygadzistę R.O. na garażach. Złożysz wypowiedzenie, dogadasz się z firmą,ale główny brygadzista odgraża się wstrzymaniem wypłat jeśli odejdziesz w terminie,który akurat jemu nie odpowiada. Ciągle jakieś problemy z urlopami, a jak ktoś zasugeruje załatwienie tego z kierownikiem to odpowiada,że P.J. nie ma tu nic do gadania (kulturalnie mówiąc). Ciągle straszy zabraniem premii lub odpisaniem godzin jak staniesz i zamienisz z kimś chodź jedno słowo... Co jakiś czas zastrasza pracowników (może to jego hobby) i nie zdziwię się jak ktoś w najbliższym czasie zgłosi stosowanie mobbingu w pracy.

Wujek Samo Zło Nowy wpis
@Garaże

Szczerze? Niech mi ktoś pokaże firmę, w której każdy jest dla każdego miły, kulturalny i życzliwy, brygadzista cieszy się powszechnym szacunkiem, a ludzie piszą do szefostwa petycje, żeby już przestali dokładać do premii, bo nie mają co z pieniędzmi robić... W jakiej firmie dostaniesz urlop na skinienie, na skacowanego zawodnika czeka kubek mocnej herbaty i praca dostosowana do stanu psychofizycznego, a wszelkie uwagi krytyczne są od razu weryfikowane i wprowadza się korekty? Proponuję malkontentom założyć własną firmę, pozbierać w załogę przypadkowe osoby i dać im pełen luz i swobodę, rzeczywistość zweryfikuje wszystko...

Tak5Nie1
Nie pupilek pająka Nowy wpis

To co się dzieje w Spelle na garažach to się ociera o kryminał dziéki Pająkowi .Dziwié się firmie że na to pozwala

TakNie

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Poltech Sp. z o.o.?

Ja

IQ takie nie za wysokie

Doniu
@Ja

Na jaką stawkę początkowo można liczyć?

Ha Nowy wpis
@Ja

Rozumiem że mówisz o sobie?

Nowy pracownik

Witam, czy ktos realnie moze okrealic stawki dla betoniarzy w DE? Chcialbym wyjechac bo firma nam stanela a kredyty trzeba placic... ile jest na godzine? I jakie warunki . Z góry dziekuje

Pulok
@Nowy pracownik

Haha i teraz się zacznie.... Ci wszyscy patrioci którzy nie będą w obcych językach pracować będą uciekać jak szczury. nie ma siedzieć w Polsce brać 500plus i żyć za to!!! Taki wam dobrobyt państwo daje, a wy chcecie wyjechać? Jeszcze miesiąc temu śmiali sie ci patrioci z takich jak my pracujących za granicą. Apel do zarządu nie przyjmować dziadostwa, niech tyrają za miskę ryżu w swoim cudownej bogatej ojczyznie.

Szczery
@Nowy pracownik

Podstawa na umowie plus premia całkiem niezła ostatnio. Premia jesT zawsze plus dodatki typu kindergeld i kasa na przejazdy do pl raz w miesiącu doliczana do wyplaty. Dzwon do biura sie dowiesz. Firma solidna. Warunki dobre lub bardzo dobre. Byłem na o wiele gorszych werkach

Tak5Nie1
@Nowy pracownik

Wyczytałem tutaj że 1700 na rękę za 210 h to wyłazi niecałe 9 euro na rękę to w Katowicach proponują 15 więc nawet nie ma co dzwonić

Z dupydogębyzałr
@Nowy pracownik

Normalne stawki to około 15euro.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Logan

Może tukej nasz zarząd napiszę jaki ma plan na najbliższe tygodnie bo niemcy wprowadzają kwarantanna i jak myślicie ze my bedymy tu bakac nie wiadomo ile a wy będziecie udawać że wszystko jest ok to gruba zmyła. Napewno jeszcze parę tydni porobimy ale jak wy nic nie zaproponujecie to może być wielkie zdziwienie jak większość zjedzie i to nie jest jakaś groźba Ina tak będzie. My tyz mamy rodziny i nie zapomnijcie dobrze liczyć geltakow bo źle liczenie może ino pogorszyć to wszystko. Czekamy na odpowiedź bo wiemy że ta strona czytocie.

Logan

Hahaha śmieszne, obejrzymy kto sie bedzie śmiał za pare tydni wszystkich nie przekupicie jak brygadzistow wasze paragrafy tyz nos nie zatrzymiom.

Nowy pracownik

Jak byś był konkretny to byś napisał wprost ile i co A nie podstawą premia wysokie zarobki. Tak się gada jak się swoje chwali, trzeba prosto z mostu fachowców coraz więcej wyjedzie ale nie za darmoche i na piękne słówka. Czarno na białym prosto w ryj, a nie takie pierd....

Prosto z most
@Nowy pracownik

Tutaj admin kasuje takie info. Tutaj sie nie dowiesz. Zadzwon do firmy to ci powiedza i tyle bedzie.

Wujek Samo Zło ;-)
Nazwa działu: Produkcja

Hmmm... Moim zdaniem, lepiej jest pracować, niż tkwić w domu za śmieszne pieniądze i czekać na telefon, popijając liche trunki. Wiadomo, że jeśli REKERS zdecyduje się na zamknięcie werku, to pojedziemy "delektować się" kwarantanną... Nasze "chciejstwo" nie ma tu nic do rzeczy, zresztą - założę się, że gdyby Szefowa postanowiła wysłać ludzi do Polski w imię profilaktyki antywirusowej, to byłoby szemranie, że "nas wysłali, a Niemcy mogą robić dalej", więc i tak źle, i tak niedobrze...

Budimex
@Wujek Samo Zło ;-)

Jak byś miał normalną stawkę jak w Budimexie to 60 % za leżenie w domu na qwarku byś chciał dożywotnio, a że masz jak masz to lepiej jest dla Ciebie tyrac jak kóń haha

Tak1Nie1

Rr

Ja puszczą cię ale wtedy jak Niemiec powie nie ma roboty bo wszystko stanęło...i wtedy poltech ci powie jedź do domu i radź se bo nie ma roboty, proszę czekać na telefon hihihi.

Ja gut
@Rr

Z tego co wiem to z innych firm są odwołano do pl, płacą 60% postojowego, tylko nas.... Bo na delegacji to dostaniesz więcej nadgodzin jak Niemcy będą siedzieć ipierdziec w domu w fotel i się śmiać z was

Ja gut
@Ja gut

Dlatego w takich firmach biorą podwykonawców, w razie kryzysu nie ma zmiłuj się (usunięte przez administratora)

Szpelle

Praca ciężka ale po 8 godzin i od piątej rano, niewiele nadgodzin i tylko dla tych co chcą wiadomo więcej kasy wtedy. Opinie różne jak różni są ludzie, ale niektórzy panowie pracują tu od nawet 10 lat, a to mówi samo za siebie. Firma solidna wypłacalna z bardzo dobrym zapleczem typu biuro. Wszystkie sprawy kindergeld podatek niemiecki i inne świadczenia wypłacane. Jest Pani która się tym zajmuje, pomaga poskładać dokumenty i nie ma z tym problemu. Mieszkania bardzo dobre jak na warunki pracownicze ok 70m. Wiekszość dwa pokoje salon kuchnia, po 4 osoby na mieszkanie. Nie ma pijaństwa i alkoholików takich szybko eliminują. Bardzo ogarnięty brygadzista rafał , pełna kultura nie (usunięte przez administratora) jak to w budowlance bywa. Polecam dla tych co wyjeżdżają pracować i nie dla cwaniaków. Firma działa w tej miejscowości ponad 20 lat więc praca jest pewna i na dłużej nie sezonowo. Polecam

Buhahha
@Szpelle

Jak firma może działać 20 lat w Spelle jak do Ino weszliśmy w 2004 chłopie wszyscy chleba wejdź se nakłada strawę wieczorem buhahah

herkules
@Buhahha

Tak było. Przed unia pracowali tam hanysy z niemieckim paszportem. Wtedy tylko firma działała tam na zbrojarni. Ponoć jeszcze pracują tam ludzie z tamtych czasów. Zresztą na stronie www poltechu jest taka informacja chyba. Pracowałem tam bardzo krótko i chyba jeszcze raz spróbuje. Musiałem zjechać sprawy rodzinne. Praca ok ludzie jak wszędzie.

Logan

Ciekawe kiedy firma zdecyduje się odwołać nas do Polski? Jak ktoś zachoruje? Nasze ubezpieczenie nie jest nic warte, nawet nie mysle jaki jest koszt leczenia korony w Niemczech... Ale co tam produkcja idzie kasa leci, biuro siedzi w ciepełku blisko własnych rodzin. Wychodzi troska o pracowników, nie ma ludzi niezastąpionych... W razie czego wyślę się nowych.

Tak4Nie1
Zdzisław

Powiem tak, widać że ostatnio w firmie dzieje się dużo dobrego. Wprowadzono darmowe obiady, były podwyżki, w marcu mamy jechać na mecz na Śląski, nawet w dobie wirusa dostaliśmy żele korona stop. Na ostatni kryzys wywołany na tym forum kierownictwo również zareagowalo w odpowiedni sposób. Oczywiście nadal jest wiele aspektów do poprawy ale wydaje mi się że małymi kroczkami zmierza wszystko w dobrym kierunku. Szkoda tylko że żadna inicjatywa nie wychodzi sama z biura tylko to wszystko my musimy niemal wyszarpac. Panie kierownik, więcej inicjatywy własnej a bedzie dobrze, szanujemy Pana, uważamy że jest Pan panie Adamie najlepszym szefem od początku tej firmy ale chcielibyśmy by i Pan szanował nas.

Tak3Nie4
Zdzisław
@Zdzisław

Szanował i w odpowiedni sposób docenial. Np jakąś okazjonalne premie do wypłaty, tzw uznaniowe za dostrzeżenie zaangażowania pracownika w pracy.

Bartek
@Zdzisław

A dzięki ustawie o podatku my młodzi zarabiamy teraz więcej niż starzy pracownicy. Fajnie patrzeć jak ci starzy się o to wkurzaja????

Sylwia

Nie rozmawiacie teraz na ważny temat, więc trochę Wam przeszkodzę. Całkiem niedawno obiło mi się o uszy, że w Poltech, obok atrakcyjnego wynagrodzenia, oferują cały pakiet dodatkowych świadczeń socjalnych. Możecie mi powiedzieć, jakie są to świadczenia?

Wirus
@Zdzisław

Brawo, darmowe obiadki, kawa, herbata, woda, wyjazdy integracyjne żyć nie umierać. Szkoda że firma nie pamięta o pracownikach w De, chyba my najwięcej kasy pompujemy w fundusz socjalny i co z tego mamy? 400 zeta na święta o w zeszłym roku wyjazd do Frankfurt (koszt biletu 20€).O parę euro na wodę oczywiście tylko w czasie upałów brygadzista musi się prosić. Nie krytykuje was że coś dostajecie tylko firmę że traktuje eksport jak bydło do krecenia kasy!!

Poltech

Siema tu kulfon i lans starzy pracownicy nas znają więc się podpisujemy ksywami atmosfera za starych czasów (usunięte przez administratora) tylko dużo roboty przynajmniej tam gdzie my robili pewnie teraz nic się nie zmieniło ale na szczęście nie musimy już (usunięte przez administratora) za 1900 eu jak konie po 210 godz choć to dużo pieniędzy ale zdrowia ci nikt nie wróci pozdrowienia panie Pawle pewnie z nudów też to pan przeczyta ale słyszeliśmy że w Polsce w poltechu da się zarobić nie najgorzej więc to na plus. Za błędy w pisowni przepraszamy ale się nie wczuwamy :) PS chyba będziemy pierwsi którzy się podpusalismy:) pozdro dla starej ekipy z gelsen

Tak5Nie
Franek

Dzwoniłem do Pipu. Dowiedziałem się że zgodnie z art. 222 k.p pracodawca nie ma prawa umiescic kamer na jadalni.

B
@Franek

No i luz, zasypiemy PIP wnioskami o kontrolę.

TakNie

Jaki jest wkład kierownictwa Poltech Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Tak1Nie1
@Pytanie

Na pewno dobry wpływ na atmosferę w pracy ma brygadzista Andrej,zapomniałem kluczy z domu musiałem wrócić spowrotem do pracy, było przed 23 wchodzę do szatni a na jadalni Ukraińcy sobie siedzą, każdy piwko w ręku i szok że polak wszedł. Z uśmiechem na twarzy jeden powiedzial: Andrej znaju, normu je to można... Szok... Jestem zwykłym pracownikiem ale zaczynam czuć się w tej firmie dyskryminowany. Ukraińcy mają się lepiej niż Polacy, Adrej daje im lżejsza pracę mają po 4-5 przerw, nawet słowem się nie odezwie żeby uwagę im zwrócić, kiedy byś nie wszedł to zawsze na drugiej zmianie ktoś siedzi na jadalni, porozbierani kawka herbatka i po20-30 minut... Nie mówiąc już o jego koledze który jeździ na wózku widłowym, ten to w ogóle pracy się nie złapie. Jak by policzyć jego czas w szatni i na telefonie to spokojnie że dwie palety by wyspawal. Są chamsy i Polaków traktują z pogardą 3 godziny ostatnio musiałem chodzić na stanowisko obok po materiał bo mu się nie chciało przywieść, a oni mma sobie na środku hali urządzali... Więc na pytanie o atmosferę odpowiem:jest cudownie pod warunkiem że jest się z Ukrainy...

Tak7Nie9
Gru

Tak ciekawe, a ty wiesz że to była marihuana ? A może sam z nim paliłeś I coś Ci się nie spodobało to teraz piszesz takie (usunięte przez administratora) ??

Tak8Nie1
Kevin
@Gru

Po pierwsze ten Ukrainiec od tygodnia chodził po hali i wszystkich pytał czy maja "cos" załatwić. Po drugie biurowcu skończ już ich bronić na każdym możliwym kroku. Wg Ciebie wszyscy brygadzisci uwzieli się na niewinnych Ukraincach a oni tacy porządni i pracowici, jak my wogole mamy czelność się ich czepiać. Piją w pracy, to przez stres życia na obczyźnie, przesiaduja godzinami w jadalni, są zmęczeni, robią co chcą po wyjściu Polaków do domu, odreagowuja życie pod cimięzem żelaznej ręki polskiego brygadzista. Zawsze jest jakaś wymówka a my Polacy mamy już dość takiego traktowania ich. Chcemy po prostu normalności, nic więcej.

Tak2Nie8
@Kevin

Kolego po 1 Nie jestem biurowcem tylko fizolem tak jak ty. I nie bronię żadnego Ukrainca bo coś Ci się pomyliło. A powiedz było to zgłaszane gdzieś do biura że było palenie ? Czy tylko tu jesteś mądry I piszesz jakieś wywody. Jak to jest źle. Od tego jest w biurze Mateusz albo bardziej bym powiedział Pan Adam ;) bo wiadomo że czasem nie warto iść do mistrza. A i jeszcze jedno skoro Cię tak boli że Ukraina chodzi I się pyta kogoś czy ma coś załatwić to może zmień zawód I pójdź na komendę pracować. Już jedną sprawę możesz rozwiązać ;)

Tak7Nie
Kev
@Gru

Ogarnij się, może se jarac ale nie w czasie pracy. I owszem było zgłaszane do biura i jak wiele podobnych rzeczy(picie, kradzieże, palenie po kiblach, wieczne nieobecności itp) zostało kompletnie olane. Ale gdyby to Polaka złapano na którejś z tych rzeczy to już dawno by go wyj...li z roboty. W tym właśnie tkwi cały problem. Im wolno dosłownie wszystko.

Tak2Nie4
@Kev

Widzę że się znalazł służbista. Jak Ci przeszkadza palenie w kiblu to twój problem I brygadzisty bo to on pilnuje porządku. A z tego co wiem to pala tylko na hali nr4 bo tam jest okno. jeszcze nie słyszałem żeby komuś to przeszkadzało. A kradzieże? Jeżeli zostawiasz coś na wierzchu to dziwisz się ? (usunięte przez administratora)Bo jestem pewne ze z szafki Ci nic nie ukradli. Szukanie dziury w całym, najlepiej weź kamerkę go pro I nagrywaj całe szychty żebyś mógł pokazać twarde dowody w biurze lub jednak zmień zawód może na BHP ? Panu Jackowi się przyda pomoc.

Tak6Nie
@Gru

Sorry, masz rację, przepraszam. Wszystko jest super. To my jesteśmy tą dziką, niegościnną chołotą, która ich prześladuje. Niepotrzebnie się czepiam. Po pracy skoczę po czteropak by chlopakom lepiej zleciała szychta do drugiej. A co, niech poznają naszą gościnność.

Tak2Nie1
@Pracownik

Widzę że nie rozumiecie. Ok Ukraina nie jest Święta Ale Polacy nie stają daleko od nich. A jak chcesz im Dać 4 pak to spoko tylko daj znać kevinowi Żeby mógł to nagrać swoją kamerka go pro.

Tak6Nie
Podumane
@Pytanie

W firmie nie ma żadnych wyjazdów integracyjnych ani wspólnych wydarzeń (może tylko wigilijka), w których pracownicy mogliby zbudować dobrą atmosferę....była ostatnio jakaś ankieta na ten temat, ale chyba tylko obiady z niej wyszły ;)

Anonim
Nazwa działu: Produkcja

Według mnie to w tej firmie nie będzie dobrze dopóki będą tam pracować "nieroby" i "leserzy" zaczynając od ukraińskich brygadzistów : Andriej i Oleh oraz ich "zapracowanego" pomocnika Volodymyra. Kto to widział żeby w porządnej firmie mianować na brygadzistę ukraińca który się na niczym nie zna, a tylko nabija sobie godziny.Nawet kierowcy tirów jak przyjeżdżają na załadunek to się dziwią że ukrainiec "rządzi" na zmianie. Jeśli biuro to czyta to polecam zrobić test ze znajomości rysunku technicznego dla Andrieja i Oleha oraz dać ich na stoły gdzie ich miejsce i niech pokażą czy są tacy mocni i czy wytrzymają psychicznie jak ich będzie norma goniła.Wiadomo że fajnie się przychodzi do roboty i się ma wyjeb..... bo nikt nie kontroluję twojej pracy.Niech kierownictwo się przestanie bać że jak zdegradują Andrieja do pracy przy stole to ten się zwolni a połowa Ukraińców pójdzie za nim bo to jest śmiechu warte. Jestem przekonany że na zakładzie są sumienni i pracowici Polacy którzy sprawdzili by się w roli brygadzisty i wtedy skończyło by się ukraińskie kolesiostwo.

TakNie7
Wtf
@Anonim

Od razu widać, że nie jesteś długo w firmie skoro nie wiesz dlaczego jest ukraiński brygadzista i co to ma na celu. Zarówno A. I O. wcześniej pracowali na stołach i może mieli normy lepsze od Ciebie? Jestem zmęczony czytaniem tych wpisów, bo nie ma wersji drugiej strony. Ciekawe, co by powiedzieli również pracownicy z Ukrainy, którzy chcą normalnie pracować i też jakoś sobie poradzić za granicą. Na pewno podpatrzyli też dużo uchybien ze strony polskich brygadzistów czy innych pracownikow. Każdy jest tylko człowiekiem.. podejrzewam, że w porządnej firmie pracują dorośli ludzie, którzy potrafią to między sobą załatwić..

Tak7Nie
Tropiciel_fermentu_
@Anonim

Widać ze świeżak jesteś i normy nie wyrabiasz, dlatego tak cię boli i lepiej smarować klamstwami na internecie, badz tak dobry i skończ ta batalie za klawiatura. Bo w porównaniu do innych łatwo wydedukowac kto to pisze

TakNie

Nie ma nic. Pojęcie socjal w tej firmie nie istnieje. Jedyna premia to 300 zł na święta....

Tak4Nie
Rekkers

Podobno szukają na gwałt do rekersa bo ludzie uciekają to wkoncu ile płacą bo piszą wysokie zarobki w ogłoszeniu, dlaczego nie potrafia podac stawki godzinowej? Ile to te wysokie zarobki euro wynoszą bo normalne to 2 tyś A wysokie 3 z przodu a tu wyczytałem 1700 za 210 h to jakaś kpina

Nowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 164 dni.

Witam orientuje sie ktos jakie zarobki na suwnicy w niemczech ile godzin pracy i jak zjazdy do polski ?

Grzes
Nazwa działu: Produkcja

Jak tam ogólnie warunki pracy? Za nadgodziny nie płacą? Babka dzisiaj mówiła mi że 1700e za 170h. :/ . Daj jakieś info. Dzięki

Katosy

Ja teraz jadę z Katowic z Worka jest na necie dużo od nich do Niemiec i Belgi na prefabrykacja stawki 15 brutto

Prawnik

Dla wszystkich państwa artykuł obrazujący zasady działania takich firm jak tutaj obecna. Niestety wspomniane echo o przekształceniu umów na niemieckich nie jest możliwe dla tej firmy wg.artykulu A praca musi odbywać się jak dotąd nanosobnych halach co za tym idzie o wynagrodzeniu decyduje tylko i wyłącznie polski pracodawca.(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Poltech Sp. z o.o. - Tarnowskie Góry

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Poltech Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 142 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Zagórska 83