Poltech Sp. z o.o.

Opinie o Poltech Sp. z o.o.

parówka

Ogólnie chłopcy się cieszyli że dostali 100% płatne soboty, była motywacja, teraz to cofnęli to niech se sami chodzą... Szkoda wielką, jak ktoś niżej pisał, dla Ukraińców jest a dla Polaków szkoda. Teraz to już wątpię żeby ktokolwiek chodził w te soboty.

Ilona
@parówka

To obowiązkowe są te soboty? I co jest powodem tego że cofnęli te 100% płatne soboty? :/

Jacek

Witam. Zastanawiam się nad oferta w tej firmie. Oferta dotyczy miejsca niedaleko Magdeburga. W ofercie(usunięte przez administratora) euro na rękę, darmowe mieszkanie oraz dojazd do miejsca pracy, praca po 10h plus soboty po 5-7h. Umowa o pracę. Czy może ktoś się wypowiedzieć o tej lokalizacji? Jakie warunki na mieszkaniach, i atmosfera na hali?

Dj

Ten z brzuchem jest jak Tadzio Norek i Karol Krawczyk z miodowych lat w jednej osobie

Stary

A czemu inm tego nie powiecie prosto w twarz że ten taki a tamten taki itd tylko zalicie się tutaj pod wymyślonymi nickami zapiszecie może swoję imiona tu .

@Stary

Niekturzy są nie do ruszenia. Zgłaszasz cos u władzy ale zero reakcji.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Zbrojarz - sczepianie (Migomat) - Prefabrykacja - bez znajomości j. niemieckiego w firmie Poltech Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
Kondrat

Panowie w białych kaskach to są siebie warci, jeden chodzi i cały czas głośno puszcza bąki drugi ogląda seriale namiętnie, a trzeci grzebie w brodzie w poszukiwaniu termitów, lubią się niesamowicie, strzelając z ucha jeden na drugiego, co zrobił źle

solidny

Polaków gubi to że nie są zgrani, niech zbiorą się chłopcy z dwóch zmian pójdą do dyrektora umówić spotkanie z prezesem niech wytłumaczy skoro firma oferuje pomoc Ukraińcom i są na to pieniądze lub dotacje dla firm pomagających Ukraińcom to dlaczego zabiera się Polakom możliwość zarobienia 100% nadgodzin, ( pod płaszczykiem zbyt dużych wypłat) gdzie w innych firmach setki za nadgodziny są normą.

Jack

Firma na tyle sk**wiala ze wchodzi ukraincom w (usunięte przez administratora) jak tylko się da...a Polakom jak dali 100procent za nadgodziny to cofnęli do 50 Bo jednak za dużo trzeba płacić rodakom, ale tak ukraincom 3 wyplaty do przodu opłacenie mieszkań i pełny socjal. W rowie mają inflację, ceny paliw i życia wazne ze prezesuncio swoje audi ma zalane...firma z milionowymi zyskami w ciągu roku...śmiech na sali

@Jack

Długi, nie tak nerwowo. Jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie normalnie.

Witam jakie są realne zarobki

@Tomek

W Polsce czy w Niemczech?

Tadzio

Czy sa pozytywne opinie o firmie

@Tadzio

Są. Mnie się podoba. Zawsze mam ponad normę, bez problemu można ją zrobić. Kasa nie jest zła.

Górnik

W Gliwicach zawsze zachęta wyglądo tak że dyrektor pozwalo pracować dłużej? On nie wiy jak to się robi-panowie mamy dużo roboty ludzi mało kto przyjdzie w sobotę stówa dodatkowo kto przyjdzie w niedzielę 2 stówy dodatkowo plus godziny 100% i się chopie ludzi pytać niy bydziesz musiol czy przyjdą do roboty a niy farmazony ciśniesz o Ukrainie i jelyni szukosz. Wylyjź jak chop i dej konkret a niy za nadgodziny frajerów szukosz

Krzychu

Potwierdzam poniższe opinie. Pracowalem w Spelle. Praca na akord za dwóch na zimnej hali gdzie było max 10 stopni i to po 10 godzin na stojąco. Jak nie narobisz godzin dużo powyżej normy to wypłata będzie bardzo słaba. Ubezpieczenia zdrowotnego nie ma. Przez cały okres pracy nie dostałem karty ubezpieczenia. A kolega jak zachorował to musiał zapłacić za wizytę. Tak że bez własnej karty EKUZ się tu nie wybieraj. Praca ciężka i monotonna. Za te stawki nie warta zainteresowania. Ja znalazłem sobie pracę w Bawarii przez zwykła agencje i warunki pracy, płacy jak i lokalowe bez porównania lepsze niż Poltech. Tak że nie polecam i przestrzegam.

Pablo

Krótko mówiąc jedna wielka lipa jak na pracę w Niemczech, ale o tym przekonasz się dopiero gdy zaczniesz tam pracę. Obiecują złote góry, dużo godzin i internet. Na miejscu okazuje się że godzin nie ma, robisz przez tydzień po 8 godzin, potem nastepny po 9 godzin i dopiero po 2 tygodniach możesz pracować jak reszta starych pracowników. Praca w soboty, tylko dla starych pracowników. Nowy jak przerobi jedna sobotę w miesiącu to ma szczęście. Praca na akord, non stop na stojąco. Jak nie wyrobisz normy to brygadzistą skróci ci dzień pracy do 8 godzin. Praca przy koszach zbrojeniowych pod wielkie betonowe elementy budowlane. Niby to co ciężkie rozwozi się suwnica ale reszta czyli 90 procent musisz targać ręcznie, a jak słup czy belka waży dwie tony to sobie policz ile będziesz musiał dźwigać sam i to wszystko w tempie. Ubranie robocze najlepiej mieć swoje i to ze dwa komplety bo to co dają wygląda jak sito i (usunięte przez administratora) po miesiącu. Jak się zwolnisz to ubrania ci nie przyjmą bo zużyte ale odlicza ci z wypłaty tyle jakby było kupione u Armaniego. Dowóz do pracy obiecują darmowy a na miejscu okazuje się że musisz dać 5 euro zrzutki na wachę do busa. Internetu nie ma na kwaterach i nigdy nie było. Starzy pracownicy śmieją się ze to lep na naiwnych. Stawka niby godzinowa ale najniższa ustawową w Niemczech plus premia której nie wiesz ile było i jak jest obliczana. Starzy pracownicy to zgrana ekipa i nowych mają gdzieś. Ci nowi co przyjeżdżają to w większości (usunięte przez administratora) ścigana przez komorników i alkoholicy. Ktoś normalny musi mieć mocne nerwy by wytrzymać dłużej w takim towarzystwie i moc zaliczyć się do starych pracowników. Zostają tylko najtwardsi. W Spelle gdzie byłem kwatery są w domu należącym do firmy. W jesieni, zimie i na wiosnę w domu jest zimno bo jeden gościu co się zajmuje domem celowo trzyma ogrzewania na minimum. Jedyne co dobre to ze jest ciepła woda, ale pranie zrobione w sobotę do poniedziałku może Ci nie wyschnąć. Jeśli tam jedziesz weź też mocniejsze zarowki bo te co tam są to świeca jak w ciemni fotograficznej. Genaralnia ta firma to pomyłka a raczej (usunięte przez administratora) bez szans na przyzwoite pieniądze, no chyba że jesteś twardzielem który będzie zapychał super ciężko przez parę lat by dojść do tego poziomu zarobków która mają starzy pracownicy. Z tym ze na to szkoda czasu bo w Niemczech pracy jest full na lepszych warunkach dla tych którzy naprawdę chcą pracować.

bubus

ok

Filozof

Firma to jedno (usunięte przez administratora), pracowników mają za jedno wielkie (usunięte przez administratora), wypłaty liche,premie też zjazdy też,pan (usunięte przez administratora) niedługo sam się przebierze i będzie (usunięte przez administratora)ć w Spelle,nieh pani (usunięte przez administratora) zajmie się tym człowiekiem bo on pracowników traktuje jak (usunięte przez administratora), firma jedna (usunięte przez administratora)

Rysiek

Witam chciałbym przestedz przed tą firmą nawijają makaron na uszy a po przyjeździe nic się nie zgadza obiecuja godziny i pytają czy ktoś jest w stanie pracować 12 h przy czym na start pracuje się po 8 dramat tępo dla (usunięte przez administratora) sztuki maja schodzić bo tak ma być niby jest jakaś premia ale nikt nie wie dokladnie ile jej dostanie i od czego to zależy, ogólnie nawijają makaron na uszy a jak człowiek przyjedzie okazuje się dramat sami alkoholicy czyli Norma za granica to.juz mnie nie ruszą ale wszystko podpierdalaja tym bardziej nowych nic dziwnego co chwilę ludzie sie.zmieja bo ktos przy zdrowych zmysłach za te grosze nie będzie robił roboty za 2 przy stawce godzinowej i premi o której tak naprawdę nic nie wiadomo ,jeśli się ktoś wybiera do spelle proszę zabrać pol mieszkania czyli gary sztuce kubek patelnie talerze.... a no i pościel i prześcieradło No i był bym zapomniał ludzie twierdzą że suszarki sami sobie kupili i są prywatne dlatego lepiej mieć.swoje żeby się nie prosić krótko mówiąc najlepiej wybrać się vanem bo do osobówki ciężko będzie to. Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz niech próbuje ale tym co znają zagranice proponuję nie korzystać z ofert poltechu i nie jechać bo naprawdę oczy.mydlą nawet za głupiego busa jest zrzutka po 5 euro śmiech na sali niby to zmienili ale ja tej firmie.poprostu nie wierzę za bardzo.mnie (usunięte przez administratora) inny nowym naobievywali internet jest zarobki 2200 2300 ,powiem w skrócie internet będziesz miał jak sobie kupisz a zarobik jak sobie narysujesz na kartce ...... w skrócie (usunięte przez administratora) firma i tyle (usunięte przez administratora) koloryzują a wychodzi wielki (usunięte przez administratora) z tego nie polecam

Bandziorek

Firma jest ok wypłata na czas ale tych pseudro majstrów powinni zwolnić,(usunięte przez administratora) czy (usunięte przez administratora) ludzi .Jeśli ludzie mają tam pracować To pozwalniajcie majstrów albo zatrudnijcie nowych co znają się na robocie

Ex worker

Firma jak firma , ma tylko dwa pozytywne aspekty, pierwszy to taki że przyjmą każdego kto tylko chce pojechać do pracy w de, a druga że płacą terminowo. To że niewiele jak na warunki niemieckie to juz inna sprawa. Stawka godzinowa najniższa możliwa w de plus premia, której sposobu wyliczania nikt nie zna. Praca po 10 h dziennie na akord, bo normę trzeba wyrobić a najlepiej jeszcze nadrobić. Praca non stop stojąca ze spawarką w reku / migomatem/. Jak ktoś nie robił przy zbrojeniach to będzie dla niego ciężka praca, jak robił inne rzeczy w budowlance to luzik. Kwatery zależy gdzie, w Magdeburgu kompletne zadupie, w Spelle dużo lepiej. Jak się dba o czystość i porządek jest ok, choć szału nie ma. Transport z kwatery do pracy niby darmowy, ale co miesiąc zbiórka od każdego na paliwo do busa jest obowiązkowa. Internetu na kwaterach nie ma i nie bedzie. Opowieściami o internecie który już za chwilę bedzie, karmią wszystkich nowych. Rotacja jak na Dworcu Centralnym w Warszawie, jedni wchodzą, drudzy wychodzą. Starzy pracownicy trzymaja się razem i nie chcą uczyc nowych bo i po co, zaraz wyjada po pierwszej lub drugiej wyplacie. Brygadzista robi co moze by to się wszystko trzymało kupy . Pracy raz nadmiar nie do przerobienia, a za chwilę przymusowy wypad do kraju na urlop. Masa doświadczonych ludzi pouciekała bo firma nie chciała dać im podwyżki. Zatem jesli chcesz zarobic parę złotych więcej niz w Polsce jedź ale nie licz na kokosy. Jeśli masz trochę oleju w głowie zrób w Polsce uprawnienia spawalnicze na 131,135 lub 141 i jedź do Niemiec zarabiac dużo większe pieniądze przy pracy w normalnym trybie godzinowym. Lepiej na tym wyjdziesz. Ja pracowałem tam tylko po to by zarobic na kursy spawalnicze w Polsce. Teraz jako spawacz nabieram wprawy w Polsce i po Nowym Roku zaczynam kontrakt w de jako spawacz z trójką z przodu. A najlepsze jest to że nie musiałem długo szukać pracy. Wystarczyło odpowiedzieć na parę ogłoszeń i od razu lawina telefonów z ofertami. Polecam to każdemu bo i mnie uświadomił właśnie w tym temacie kolega ze wspólnej pracy w Poltechu, który szybko zrezygnował po niecałym miesiącu. Pozdrawiam Cię (usunięte przez administratora) jak to czytasz. Tak że dla mnie praca w Poltechu była bardzo pozytywna pod tym względem bo teraz z uprawnieniami spawalniczymi jestem ustawiony praktycznie na całe życie.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Poltech Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Kadry

Cztery 1. Rozmowa kwalifikacyjna 2. Test zdolności manualnych 3. Test z wiedzy ogólnej sprawdzający spostrzegawczość, refleks, wiedzę ogólna. 4. Badania lekarskie.

Noname
@Kadry

Panie Dusza jak pan badasz refleks na rozmowie kwalifikacyjnej i do czego jest on potrzebny ? (chyba do szybkiego chowania Małpki przed ludźmi ) wiedza ogólna jest bardzo potrzebna w zbrojarce ,ja jestem z zamiłowania ornitologiem od razu wiem co gdzie i o kim cwierkaja. spostrzegawczość też jest ważna , trzeba wybrać kandydata co jest mało kumaty żeby za szybko nie śpi.... Pardon uciekł z pracy

Kadry
@Noname

Tak jak Pan zauważyl refleks to podstawa i badany jest na rozmowie kwalifikacyjnej specjalną do tego celu aparaturą mającą na celu zweryfikowanie szybkości ruchów przedramion w płaszczyźnie poprzecznej. Spostrzegawczość co cecha przez nas badana (tak jak Pan świetnie znowu zauważył) w celu wyeliminowania osobników kumatych. Organizujemy również na specjalnie do tego wybudowanej bieżni przed naszym biurem: bieg na 35 metrów.

waluś gce
@Kadry

Spostrzegawczość to badacie, kiedy przychodzi dzień wypłaty i kradniecie byłym pracownikom wypracowane pieniądze za nie oddane ubrania robocze, gdy nikt tak na prawdę nie chce ich przyjąć, bo są używane. Żal, żenada, ale czego się spodziewać.

Czy urlop w Poltech Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Nie. Zawsze na urlopie wychodzi się gorzej na wypłacie. Ni liczą chyba od całości tylko od stawki, a więc żadne premie się nie wliczają. W żądnym zakładzie pracy nie spotkałem się z tym by na urlopie mieć wypłaty kilka stów mniejsze....tu Cię robią z każdej strony...

Beton

U mnie było tak ze premia byla ucinana podczas urlopu vzasem mniej czasem wiecej zalezy ile urlopu.

Denis

Napewno lepiej wyjdziesz na l4 niż na urlopie...

@Denis

Urlop powinien być liczony średnia z trzech ostatnich miesięcy a nie wg widzimisię kierownika, temu utniemy tyle z premi za karę ze poszedł na urlop a temu tyle.

Byly pracownik

Kłamiesz, nie ma godzin, jakie mnożenie .... czlowieku ty nie masz godzin na pasku widmo buhahha wiec wytłumacz vo masz zapisywać w domu aha i mnożyć, no to witamy w 21 wieku jeszcze w de... a jak idziesz do sklepu to na pasku masz napisana cenę koncowa ale brak ilości towarów wez skończ, ośmieszasz siebie i ta firmę z jakimiś mnozeniami i pierdolami może jeszcze będę wyciągał całki jak byś wiedział wogule vo to a potem całki odwrócone buhahha ty nie wiesz bo tylko mnożyć umiesz godziny i zesrany pisz je dzien w dzien i pilnuj do końca swoich marnych dni buhahah

Pracownik poltechu
@Byly pracownik

Żenada...pomnóż sobie twoje przerobione godziny przez stawke jaka masz na umowie to ci wyjdzie, A jak nie wiesz ile godz. przerobiles to se to podziel. osobno masz napisana na pasku premie i dodatki. A na dole masz zusamen do kupy brutto. . Ejj..Ogarnijcie sie i nie piszcie takich glupot. Robilem w paru firmach i w zadnej nawet sie niepofatygowali zeby pasek wyplaty ci dac. A godziny se pisze i ch ci do tego

Zostaw merytoryczną opinię o Poltech Sp. z o.o. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Poltech Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Poltech Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 77.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poltech Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 7 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Poltech Sp. z o.o.