Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAWA TAXI w Warszawa

Agar

To pierwsza z firm taksówkarskich, które są dalece odbiegające od fundamentalnych wartości. Moje sugestie dla SAWA TAXI: Zmieńcie podstawę rozliczeń dla firmy, a kierowcy nie będą musieli kraść.

Artur

Jestem świeżo upieczonym kierowcom i to moja pierwsza korporacja taxi. Jak narzazie jestem zadowolony jest dużo pracy mili klienci w biurze tez miła atmosfera. Do przyjścia skusiła mnie opcja, że oddają kasę egzamin i kurs taxi to prawie 700zł.

xyz

część centrali i " taksówkarzy " za przyzwoleniem szefostwa(usunięte przez administratora)

ss88

Witam serdecznie! Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami. Na wstępie to żal czytając wpisy poprzedników (oczywiście tych robiących zamęt). Długo nie jeżdżę, od jakiś 10 lat z przerwami. Zahaczyłem o kilka korporacji: sawa, mpt, korpo, euro, grosik, mytaxi. Czy można zarobić? A co to znaczy zarobić? Znakomita większość kolegów po fachu nie odróżnia obrotu od realnego zarobku. Co drugi "zarabia" po 400-700pln dziennie, ale jak zaproponujesz kawę a nie wspominając o obiedzie, to zawsze stała wymówka: kawa jak nie w termosie to właśnie wypił, a obiad - nie no co Ty, to z jakieś 30 zł pewnie :):) Rzeczywistość tego ciemiężnego zawodu niestety jest tragiczna. Koszty, które każdy kierowca ma do poniesienia są zbyt duże, ciągle rosną wprost proporcjonalnie z wymaganiami firm, klientów itp... Zusy podatki: ok. 1300, firma ok. 1500, paliwo ok 2000... to są zaledwie elementarne koszty. A to już daje ok. +- 5k pln. Podziel to sobie przez 20 dni, to daje nam 250pln dziennie kosztów! HA! To jest kpina, no ale cóż... więc w zasadzie te 2 stówki trzeba dorzucić do dniówki, żeby jakkolwiek podtrzymać fikcję pracy i pensji. Dlaczego fikcja? W pracy w zasadzie powinno się pracować, a nie siedzieć na tyłkach, lampiąc się w tablety od godziny do kilku nawet, to po pierwsze. Po drugie: W tych zarysach kosztowych nie wspomniałem o najważniejszym, amortyzacja naszego "biura pracy", a nie daj Boże awaria stłuczka wypadek itp. Wtedy zaczyna tworzyć się kolejna fikcja pt. "pojeżdżę pare dni więcej to odrobię kasę"... Oczywiście bzdura, bo zawsze pojawia się tzw "coś"... A my w nagrodę, za wożenie "bydłą" za półdarmo, zamieniamy się w warzywka pracując po 30 dni, waląc 2 etaty w miesiąc itp... Znakomita większość z Was to wszystko wie!!! Szkoda tylko, że zamiast skupić się na współpracy ze sobą to zawsze są darte koty. Mamy czasem pospolite ruszenie :) w formie strajku, ale to od dawien dawna kolejna fikcja. Co drugi "pilnuje tyłów, bo trzeba dbać o klienta haha" Z kilkunastu tys. driver'ów raptem kilka się pojawi. Rzadko, który wie po co tam jedzie :/...... Brak jedności, to nas zniszczy. Taksówka powoli staje się reliktem przeszłości (w tej formie). Jazda za darmo, po stawkach sprzed 20 lat. No ale cóż, sami sramy we własne gniazdo... Cierp jest na końcu łańcucha pokarmowego, dużo pokrzyczy, ale i tak ogon pod (usunięte przez administratora) pózniej, bo "Pan" widział go na strajku i zawiasy na 72h :) Dajemy sobą pomiatać, więc tak też nas traktują. Jedność może nas jakkolwiek uratować. Ale jedność kierowców, nie korporacji... korporacja to tylko nr telefonu. Dobra, swoje wyjęczałem :) sami wiecie, że to temat rzeka. Pzdr

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie SAWA TAXI? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Dyspozytor / Dyspozytorka?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services

My latamy wy stoicie. 1,3 za km rządzi

ss88
@666666651

1,3pln rulez uuuuuuuuuuuuu! a dlaczego nie poniżej 1??? a co 5 kurs gratis??? co 10 pałka do zrobienia??? Ochłoń dzieciaku.

zlotowa :P

Poczytalem, posmialem sie i mam jeden wniosek - wiekszosc was tam nizej piszacych te bzdury jest banda tepych idiotow nie majacych najmniejszego pojecia o pracy na taxi. Moj sredni dzienny obrot w sawie za 7-8h pracy to okolo 400zl - DNIOWKI - bezgotowek jest 50-60%, na ten obrot robie okolo 120-150km. I ja wole STAC po 2.40 niz jezdzic po 1.80 :P Gownozjady obsrywaja i niszcza rynek taxi jezdzac po stawce bliskiej srUberowi.

Adolf
@zlotowa :P

Pewnie jesteś z tych uprzywilejowanych co dostają zlecenia odebrane innym kolegom. Np. do Łodzi :) Bo masz "bardziej reprezentacyjny samochód i pracujesz tam od wielu lat. Żenua.

Cierp
@zlotowa :P

Co za bzdura. 400zł obrotu może i robisz ale w 10-12 godzin i 170-200km.

cfelak
@zlotowa :P

Ale od bezgotówki zabiera firma 12% więc nie jest wcale 2,40 tylko o wiele mniej.

pio
@zlotowa :P

podziel sobie te 400 na 7-8 godzin .kazdy kurs wychodzi po 50 jestes szczęściarzem

nos

Bolo widać że w sawie nie jeździsz albo jesteś jednym z typowych kierowców śpiochów co wstają do pracy na 10 i pracują do 16. Dla takich zawsze pracy nie ma. Kto chce to zarobi. Ci którym nie chce się pracować zawsze będą cierpieć. Dostałeś kiedyś zlecenie spod stołu że o takich piszesz?

@zlotowa :P

Potwierdzam w Sawie na spokojnie przez 10h pracy między 7 a 19 (z 2h przerwą w południe) można spokojnie zarobić 600zł dniówki. Opłaca się mieć lepszy samochód na premium wtedy często trafiają się kursy za 120zł trwające kilkanaście minut.

Janek
@pio

Pio hmmm jak to policzyłeś? ja mam średni kurs za 30-40 zł ok 2-3 na godzinę co w najgorszym razie daje od 60 na godzinę czyli minimum 480 zł przy 8 godzinach. Ja w Sawie na luzie mogę zarobić 700! pracuję maks 10 godzin

Leon

W nocy można śmiało iść spać,w dzień jakiś grosz marny wpadnie.Ogólnie jest tragedia ale umowy trzymają nas w sawie

@Leon

Czy firma zawiera z pracownikami umowę o pracę? Czy czas pracy jest w jakiś sposób regulowany? Piszesz, że w nocy nie ma co robić, czy nocne zmiany są obowiązkowe dla kierowców? Do tej pory nikt nie odpowiedział na to pytanie. Dlaczego tak twierdzisz o pracy w Sawa Taxi?

Janek
@Paulina

Paulina nie wiem czy szukasz pracy jako kierowca czy na centrali?Jeśli jako kierowca to jesteś na własnej działalności w centrali dziewczyny mają umowy o pracę. Nie ma żadnych obowiązkowych zmian jeździsz jak chcesz kiedyś były dyżury ale w tej chwili nie ma. Z resztą dyżur można było przełożyć wystarczyło zadzwonić na centralę lub się z kimś zamienić do tego było ich raptem kilka w miesiącu więc w zasadzie nie przeszkadza bo i tak przecież pracujesz. Problem z nimi mieli ci którzy lubią sobie ponarzekać bo niby ktoś im wolność zabiera:-) ale jak pewnie sobie już poczytałaś poniższe wpisy oni najgłośniej krzyczą. Je jeżdżę w Sawie już kilka lat i nie narzekam ani na dyżury a nie "blokowanie bazy" - porostu najpierw ściągają bazę i dopiero potem są przelewy z kursów do tego przelewy za bez gotówkę są rozliczane na bieżąco więc nie czekasza na kasę do końca miesiąca

artur

Mam wrażenie że niektóre wpisy to chyba konkurencja :-) Hahaha nie ma pracy? Od kiedy nie ma lotniska i dworca odeszło dużo kierowców więc pracy jest naprawdę dużo!!!!Z tego co wiem to cały czas szukają kierowców bo nie ma kim zleceń obrobić ale w nocy i weekendy faktycznie gorzej. No a co do kasy to 400zł dniówki to nie jest jakiś wyczyn raczej dzień jak co dzień i nie biorę nic "z pod stołu" . A ci co piszą że nie pracy to pewnie startują z domu o 10 i kończą o 15 wtedy faktycznie 150 zł to max. Moje sugestie dla SAWA TAXI: uwolnić giełdę Lubię atmosferę w SAWA TAXI za: centrala

Jan

ruch słaby gdy zabrali lotnisko i dworce baza mniejsza a le po przeliczeniu za zlecenie i % wychodzi mi 900zł jeżdzę 8-9 godzin dziennie ja bym jedził normalnie wyszło by to samo 1200zł brutto do tego Sawa blokuje 2 bazy mrozi.Jest bardzo słbo samochody podochodziły co z tego że odeszło ponad 500 aut reklamy w radiu o nabór kierowców nic nie dają.Jest kiepsko.Z Sawy zrobił się Glob bo tam jezdzi mój brat i jest jeszcze gorzej.

Dada

Ten jaki mądry ruchu nie ma to fakt A lojalka jeszcze kilka miesiecy Mi został miesiąc i uciekam z tej tragedii

kierowca taxi

Witam wszystkich, wczoraj byłem na spotkaniu w MPT, to co usłyszałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania w pozytywnym sensie oczywiście : do 20 lipca wprowadzili PROMOCJĘ : 2 bazy gratis dla nowych + jeżeli przyprowadzisz kierowcę otrzymasz dodatkową bazę gratis ( czyli w sumie 3 bazy gratis) a twój wprowadzony kierowca otrzyma 2 bazy gratis, a później za każdego wprowadzonego otrzymuję dodatkowe bazy gratis.

@kierowca taxi

Drogie MPT jak już reklamujesz się tu to proszę powiedz czy to prawda, że trzeba u was podpisać lojalnościówkę ? Ile trwa okres wypowiedzenia?

Sebastian
@lepszy model

Dzwoniłem i pytałem okres wypowiedzenia w mpt to aż 3miesiace :) jeśli jeździsz na swoim aucie a jak wynajmujesz od nich auto to lojalka na 2 lata

Jan
@Sebastian

W Sawie Lojaka 1rok

Paulina

Na stronie Sawa taxi można przeczytać, że kierowcy jak i ich rodziny mogą skorzystać z opieki Luxmed. Firma stawia na przyjazną atmosferę i wzajemny szacunek. Czy się z tym zgadzacie? Czy poza prywatnym ubezpieczeniem medycznym są też inne benefity? Jak w rzeczywistości wygląda kwestia nocnych dyżurów, można z nich zrezygnować? @Były taxi driver, a jak długo byłeś związany z tym pracodawcą? Wspominasz, że prowadziłeś własną działalność, a czy można zostać zatrudnionym na umowę?

Paulina

@anka, jakie dokładnie informacje Cię interesują? Postaw, proszę, konkretne pytania, a na pewno innym użytkownikom łatwiej będzie udzielić Ci odpowiedzi. Masz już jakieś doświadczenie jako dyspozytorka? Zachęcam też inne osoby do merytorycznej dyskusji. Wasze opinie mogą być ważne dla osób poszukujących pracy.

taxi driver
@Paulina

Praca w tej lub innej korporacji to strata czasu i pieniędzy. Płacisz im od 1000 zł do 2000 zł na miesiąc, a masz w zamian traktowanie ciebie po chamsku, czyli : stoisz na lotnisku godzinę lub dwie i czekasz na podjazd na peron i dostajesz nakaz do Mordoru, a jak nie pojedziesz to kara, masz dyżur o 6 rano w weekend i jak nie wstaniesz to blokada itd itp. Płacisz im grubą kasę, a oni ciebie traktują jak parobka. Polecam mytaxi .

Były taxi driver
@taxi driver

2000zł za co za takie stanie :?// i jeszcze dyżury .Od zawsze nurtował mnie sytuacja w korporacjach czemu narzucają dyżury ile tam w miesiacu To moja włąsna działalnosc gospordarcza i każdy ma prawo pracowac ile chce i kiedy chcę anie narzucac dyżury ://// kpina z tego co widać na taxi to więksozsci jężdza emryci z mundurowkami po 3000zł i mają w (usunięte przez administratora) to .Wierzę że normalny taksówkarz Warszaw musi (usunięte przez administratora) na to wszystko i tak zapewne góno zostaje.Ja sobie darowałem w tamtym roku obroty spadły zostawały gównaiane pieniadzę i jescze długi w Zusie :/// taka taksówk jest w Opolu .Dałem sobie spokój i wyjechałem .Zarabiam około 2000 euro jestem zadowlony .Na taxi wiecej nie pójde bo po prostu sie nie opłaca :)))) I W kONCU NORMALNE ŻYCIE spotkani itd itd

Paulina

@lepszy model, rozumiem, że jesteś zadowolony z zarobków? Czy trudno jest osiągnąć kwoty, o których piszesz? Wspominasz o tym, że trzeba mieć licencje, czy firma pokrywa koszt jej wyrobienia? @taxi driver, czy weekendowe dyżury są obowiązkowe? O jakich karach piszesz?

Sawa gniot

Zgadzam się ze wszystkimi. Z tego nie ma pieniędzy. Hajs z tego mają stare dziadki stojące na slupach, którzy oprócz tego mają pewną emeryturę i małolaty co im matka da hajs na benzynę i zus, żeby się chłopak pobujal na mieście taksą. Jesteś takim małolatem? Śmiało do sawy, dostaniesz 200 na rękę za dzień, a rodzice zapłacą resztę, jednak po odjeciu bazy, zusu i paliwa zostajesz z niczym, pensja prawie jak u pracownika Biedronki. Ci co mogą niech idą w takse, broń boże nie odmawiam, jednak na pewno nie ludzie którzy mają dwójkę dzieci i kredyt do spłacenia, bo przez to g. wejdziecie w jeszcze większe zadłużenie. Nikogo z sawy obchodziło nie będzie, że jest bazą do zapłacenia a ty nie masz siana, masz bulic

@Sawa gniot

Co za gniot :D jak się nabrało kredytów to trzeba bulić, takie życie, nikt Ci nic za darmo nie da. W Sawie da się dobrze zarobić, zleceń jest bardzo dużo tylko trzeba pracować a nie liczyć że kogoś będzie obchodził twój kredyt.

Paulina

A czy grafik ustala się samemu? Można brać np tylko nocne zmiany? Kto podpowie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. A jaka panuje atmosfera wśród pracowników? Można czasem zamienić się zmianą?

pietrassienarazdwie
@Paulina

tanie taxi 666 666 651 Mamy najlepsze opinie na google maps a wy ? Słabo coś u was Pietrasssienarazddwie .Auta po 40zł za dzień .576329151

centralinka z Sawy
@Paulina

Można się dogadać, zaznaczyć w jakich dniach jesteś niedyspozycyjna i to zostanie uwzględnione w grafiku. Pracownicy wymieniają się dyżurami jak komuś coś wypadnie raczej nie ma z tym problemu. Atmosfera jest miła, warunki pracy dobre, umowa o pracę i pensja zawsze na czas. Sporo jest pracowników na centrali z wieloletnim stażem nawet dłuższym niż 20 lat więc to o czymś świadczy.

Gutek

Czy firma zatrudnia kierowców czy to własna działalność?

@Gutek

Własna działalność. Musisz mieć licencje.

termit na słupie ale jakoś ok

Czegoś nie rozumiem. Pracujący na taxi dlaczego sami psują rynek i godzą się na : Obstawianie lotnisk,klubów,postojów itp. ? Działanie oszustów na dworcach,starówce,rotundzie ? skoro można się zebrać i ich spokojnie przegonić.(komuny nie ma już) Jazdę w korporacjach po rabatach 12 a nawet 15% mniejszych stawkach skoro na szybie jest 2,40zł za km i ta kwota powinna być już 3zł ? Takie kozaczenie na ubery itp. a w korporacjach jazda jak wyrobnik i siedzący cicho taksówkarz żeby go z korporacji nie wyrzucono. Dlaczego taksówkarze godzą się na jazdę mniejszą niż ustalili sobie na szybie? Dumna stawka 2,40zł na szybie przed kolegami ze niby nie psują rynku a jeżdżą po niższej bo korporacja karze. Trzeba trzymać się zasad i honoru a nie krzyczeć na małe stawki a swoich nie przestrzegać . Korporacja karze jeździć za mniej ? Nie godzić się na to . Już nie wspomnę o tych co krzyczą o uberach a sami mają 1,80zł/km

Hopel
@termit na słupie ale jakoś ok

Nie ma nik odwagi.każdy tylko sobie pogada

ksywa
@termit na słupie ale jakoś ok

Odpowiedź jest prosta. Z powodu dużej konkurencji na rynku. Kierowcom wydaje się, że jeśli korporacja pobiera % od transakcji bezgotówkowych to jest to czysty zarobek dla korporacji... otóż nie. Klienci bezgotówkowi mają rabaty, często nawet wyższe niż wasz pobierany %, do tych rabatów "dokładają" korporacje żeby zapewnić kierowcom dużą ilość zleceń i zachęcić nowych kierowców. Wiadomo że głównym czynnikiem wpływającym na wybór korporacji przez klienta biznesowego jest cena i ilość kierowców w korporacji. W związku z tym wchodzące na rynek w ostatnim czasie "nowe innowacyjne" korporacjo-aplikacje dają klientom biznesowym bardzo niskie ceny aby wbić się na rynek i wykończyć konkurencję. Stać ich na to gdyż mają kapitał zagraniczny, wydają mln na rozwój. Polskie firmy nie są w stanie i nie chcą zaproponować tak niskich stawek bo nie stać ich aby obniżać stawkę z km o około 30% , nie chcą tymi kosztami obarczać kierowców gdyż uważają je za zbyt wysokie i nieopłacalne a przede wszystkim nie chcą psuć rynku tak niskimi stawkami. Obecnie rynek i konkurencja na nim zmusza do dawania rabatów, mimo iż zgadzam się że nie powinno ich być.

anka

Witam proszę powiedzieć coś o pracy dyspozytork i w sawa saxi.

Żegnaj sawo

Była taka fajna korporacja taxi Sawa się nazywała

Stefan

Czy jest jakiś powód, że tak piszecie na forum? Strach przed konkurencją nowych pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o SAWA TAXI - Warszawa

• Jak się pracuje w SAWA TAXI?

Zobacz opinie na temat firmy SAWA TAXI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAWA TAXI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SAWA TAXI

SAWA TAXI