Opinie o Knowit Poland Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Knowit Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Knowit Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Knowit Poland Sp. z o.o. w Łódź

Bartosz

Firma niepoważna, chce 'zatrudniać' programistów na bezpłatne staże. Wymagane: Javascript i j. angielski, mile widziany Angular. Ogłoszenie to oksymoron: 'Szukamy otwartej i dynamicznej osoby' otwartej na (usunięte przez administratora) w wymiarze 32h/w, dynamicznej bo będzie musiała ta osoba pracować na drugiej zmianie? O firmie: 'Jesteśmy Knowit i w oparciu o skandynawską kulturę organizacyjną, zbudowaną na poszanowaniu środowiska, ludzi i różnorodności, (...)' W jaki sposób ta skandynawska kultura organizacyjna jest odzwierciedlona w tym ogłoszeniu? W którym skandynawskim kraju są bezpłatne staże? W jaki sposób szanujecie ludzi nie płacąc ani złotówki? Rozumiem że środowisko szanujecie wyzyskując Polaków tak że będą musieli zając się recyclingiem jedzenia z pobliskich knajp. Dobra, trzy słowa ode mnie: wiadomo że to pomysł jakiegoś pseudomenadżera polaka który chciałby maksymalnie wyzyskać rodaków żeby dostać kilka groszy do premii. Podsumowując: doświadczenie mówi żeby w takich firmach się nie zatrudniać bo może być gorzej niż myśleliście.

Oluś
@Bartosz

Mimo wszystko był ktoś na tym stażu, o którym była tu wzmianka. Po tym jak robi się na bezpłatnym to już później się przyjmiesz? Na jaki standard finansowy? Czy ze względu na staż masz z automatu coś więcej?

czy na stanowisku Financial Specialist pracuje się na samej podstawie? Po prostu po przejrzeniu ofert zastanawiam się czemu ma ona widełki od 5 do 6,5 tys przy czym nie piszą raczej o prowizjach i tym podobnych w treści

Jaka jest umowa w firmie Knowit Poland Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Staż zatrudniają na umowę zlecenie?

Nibba Nowy wpis

Tak, stażyści dostają zlecenie. Z fartem.

Cześć, dałoby rade opisać proces rekrutacyjny na stanowisku Regular Power Platform Consultant? Jeszcze przez tydzień ma być dostępna oferta, będę próbował, chociaż przyznam, że nie wszystkie wymagania chyba spełniam. Bo powiedzmy sobie szczerze, co oznacza „znajomość Jira i Confluence”? dosłownie „jak własną kieszeń”?

Czy z poprzedniego komentarza może wynikać, że trudno będzie się dostać? jeśli ktoś miał wynik 98% a mu się nie powiodło to ciekawi mnie teraz na podstawie czego pada wybór jest parę osób ma po 100%? Jest teraz widoczna oferta dla Software Engineera i interesowałaby mnie szerszy opis procesu, a zwłaszcza część techniczna

knownothing pl

Z pierwszego testu u nich uzyskałem 70% i dostałem odmowę ze względu na zbyt niski poziom wiedzy. Kilka tygodni później aplikowałem ponownie na nową ofertę na to samo stanowisko fullstack, uzyskując tym razem 98%. Wraz z feedback'iem otrzymanym po tygodniu dowiedziałem się, że rekrutacja jest tymczasowo zawieszona (a oferta pracy wciąż wisiała). Po odczekaniu kolejnego tygodnia dostałem informację, że rekrutacja zostaje zamknięta. Po tej sytuacji nie byłbym taki pewny, czy istnieje jakakolwiek część techniczna, skoro nikt nie przechodzi części wstępnej.

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Knowit Poland Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Junior Azure Cloud Engineer?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
knownothing pl

Pierwszy stopień rekrutacji w postaci testu z wiedzy o technologiach frontendowych i backendowych zaliczony na 98% wg otrzymanego feedbacku. Po tygodniu oczekiwania na postęp procesu rekrutacyjnego otrzymałem informację o zamknięciu rekrutacji. Brak szacunku do drugiego człowieka. Po rekrutacji z KNOWIT wiem to, że szkoda mojego czasu.

Ktoś tu sugerował, że dział HR jest słaby, nie wiem z jakich przyczyn ale co wiecie o dziale księgowym? Szukają od jakiegoś tygodnia kogoś do niego i chyba złoże dokumenty. :) dacie znać jak sam dział jest zorganizowany? Jest osobne biuro czy raczej praca w jakimś open space? I te różnice w zarobkach (1,5 tys) z czego wynikają?

Byłam tak

Zdarzyło mi się pracować w Knowit i raczej kiepsko oceniam ten czas. Ludzie różni, niektórzy bardzo spoko. Na pewno zaangażowani i sympatyczni. Jednak chyba tacy młodzi i niedoświadczeni. Każdy trudniejszy problem nie jest rozwiązywany a przeczekiwany. Chyba nie wiedzą, jak sobie poradzić z niecodziennymi wyzwaniami. Mam wrażenie, że firma bez pomysłu na siebie. Trochę to a trochę tamto, często zmieniane priorytety szkoleń, sposoby oceny pracowników, reguły podwyżek i awansów. Jak masz stały projekt i nie wystawiasz głowy poza niego to spoko. Jednak jak chcesz sie rozwinać, próbować trudniejszych rzeczy to zaczyna brakować mentorów i zadań, na których możesz się działać. Lepiej robić tylko to, do czego się zatrudniłeś. Ogólnie: bardzo fajne miejsce żeby zacząć! Ale jak chcesz więcej robić lub wiecej zarabiać, to trzeba wyfrunąć z gniazda

Bartosz

Oluś
@Bartosz

dev

brak informacji zwrotnej po odbytej rozmowie rekrutacyjnej = brak szacunku dla kandydata Słabo

Iza

Hej, widziałam, że już ktoś jakiś czas temu interesował się stanowiskiem juniorskim, byłam na stronie i akurat nie ma żadnej oferty do łodzi na ten poziom. Kiedy w ostatnim czasie można było się przyjąć na .NET Deva na tym stopniu? Długo trzeba będzie czekać? Opiszecie proszę aktualne projekty, które są w toku?

Kandytat

Jakie są aktualne widełki na poszczególnych poziomach? Na jakie wynagrodzenie może liczyć Junior Cloud Engineer?

You don't knowit

Fajna firma na początek kariery. Bardzo fajni ludzie i luźne podejście. Niestety Knowit za mocno skupia się na "równowadze cyfrowej" zapominając o realnych potrzebach rynku i pracowników. Jest to oczywiście wymuszone skandynawską własnością - bo w naszym kraju gdzie szaleje inflacja, a wojna na progu - "sustainability" jest pierwszą rzeczą na którą patrzą klienci i pracownicy. Starają się marketingowo, ale nie za bardzo im to wychodzi - wystarczy zobaczyć co wstawiają w mediach społecznościowych. Jeżeli jesteście z Łodzi to jeszcze może liźniecie trochę prestiżu (eventy, Innovation "XD" Zone), inne lokalizacje nie mają co na to liczyć.

Kamila
@You don't knowit

No i taki początek kariery to ile na twoje oko trwa? pytam bo pisali że okres próbny po 3 miesiące. Z rok byś posiedział? I odniesiesz się może trochę szerzej do tej równowagi cyfrowej oraz realnych potrzebach rynku w kontekście działań firmy które zauważasz?

You don't knowit
@Kamila

To wszystko zależy gdzie trafisz. Okres próbny to tylko wymuszenie formy współpracy - każdy jest inny, inaczej łapie. IMHO "skoczkowie" którzy zmieniają pracę co 3 msc też będą się musieli wcześniej czy później z tego wytłumaczyć. Także odpowiadając na pytanie - z rok bym posiedział, zobaczył co firma może zaoferować, a nie zrażał się pierwszym otrzymanym projektem który nie podszedł. Co do równowagi cyfrowej - tak jak pisałem firma jest całkiem fajna ale w mojej opinii coraz bliżej im do dystrybucji paneli słonecznych aniżeli konkurowania na rynku IT. Myślę że brakuje trochę takiego technicznego vibe'u - żeby firma kojarzyła się z innowacyjnością i dobrymi specjalistami w swojej dziedzinie. Bycie eko jest w modzie i możemy zauważyć że duże znane koncerny w to idą, ale tak naprawdę to jest zabieg stricte wizerunkowy i stać je na to. Knowit nie jest ani dużym ani znanym koncernem a przedstawia sustainability jako swój główny atut.

Kamila
@You don't knowit

Może przedstawia, żeby pokazać, w którym kierunku ma zamiar zmierzać? Ile byś czasu im dał, żeby mogli w tę stronę faktycznie ostatecznie się rozwinąć? Ciekawe jak na zarobkach by się to kiedyś odbiło

Nie-fan Cybercomu

Niestety negatwynie oceniam firmę. W trakcie mojen pracy wprowadzano różne systemy oceny pracowników, oczywiście się z nich wycofywano, bo "nowy będzie lepszy". Dziwna firma, ze swoją "ideologią"

Jaka umowa obowiązuje w Cybercom Poland podczas okresu próbnego?

olek

3 miesiące.

Jak wygląda obecnie proces rekrutacyjny? Ile dni trzeba czekać na telefon po wysłaniu CV?

Hr partner
@Kandydat

Oddzwaniamy w ciągu godziny od przeczytania cv. Rozmowa rekrutacyjna dnia następnego

Hr partner
@Kandydat

kok
@Hr partner

nawet o godz 2:00 w nocy ;)

Zofia
@Hr partner

ale chyba nie do każdego? Tylko do tego kogo CV przyciągnęło tak ?

Lord

Jak mogliście przyjac do pracy Kaczorowskiego. Lipa totalnaa

Joł
@Lord

Również kotlety chce :) ale u mnie z mózgu

Lord
@Joł

Nadal sie pyta kaczor kto chodzi do kosciola i jak czesto i mowi ze nic nie moze sie wylac na podloge bo mu tak ksiadz na wsi powiedział i sie pyta po dzialach ktora zona stosuje antykoncepcję? To jest hit

Synek Layt
@Lord

Hehe informatorka :) hahah gorzej aby ;) tu wpaść !

Confi

Wbrew różnym opiniom czas w Cybercom wspominam bardzo fajnie. Oddział Bydgoszcz, pracowałem dwa lata, projekt raz lepszy raz gorszy ale przez większość czasu bardzo fajny, pieniądze bardzo spoko. Pandemia trochę ograniczyła zawieranie i pogłębianie znajomości niemniej chyba o nikim bym nie powiedział złego slowa, a o wielu ludziach to i owo dobrego. Kto wie, może jeszcze kiedyś tam wrócę :)

Pat

Duża firma, proces rekrutacyjny raczej dobrze przebiegł, tylko z kolei zero feedbacku ...

Kamila Rogowska

Cześć Iwona, zapraszamy na naszą stronę https://www.cybercom.com/pl/Poland/ zakładka kariera, tam możesz zapoznać się z naszymi obecnymi procesami rekrutacyjnymi. Jeżeli chodzi o warunki to różnią się one w zależności od stanowiska, na które poszukujemy. Chętnie udzielę niezbędnych info tylko daj znać czy coś konkretnego Cię interesuje. Z grubsza: pozycje techniczne (software engineers) junior zarabia u nas od 4 do 6 tysięcy, regular od 6 do 9 tysięcy, senior od 9 do 13 tysięcy, a ekspert od 13 do 16 tysięcy na umowę o pracę. O to jak się u nas pracuje najlepiej spytać naszych obecnych pracowników - myślę, że będzie to najbardziej rzetelna informacja.

artysta-programista
@Kamila Rogowska

Cześć Kamilo, życzę powodzenia, ale w innych firmach stawki seniorskie zaczynają się od 12 tysięcy. W dodatku z prawami autorskimi, których u Was nie ma.

uważny_czytelnik_regulaminów
@artysta-programista

tak to jest jak się podnosi stawki tylko managerom

@artysta-programista

Na rynku, na którym permanentnie brakuje specjalistow regularnie pojawiają się firmy, które chętnie zapłacą więcej. Szczęśliwie pieniądze są ważnym, ale nie jedynym powodem zmiany pracy. Nasz zespół liczy 300 wspaniałych zdolnych ludzi - widocznie są powody, dla których warto być częścią naszej firmy, ale to pozostawiam ocenie swoich koleżanek i kolegów.

artysta-programista
@Kamila Rogowska

Do tych powodów raczej nie zaliczają się niedawne aneksy obniżające wynagrodzenia i perspektywa braku podwyżek przez co najmniej kolejny rok. Rozumiem, że menedżerowie też pracują za niższe stawki niż w innych firmach? Ile zarabia np. dyrektor HR albo line manager?

@artysta-programista

Artysto-Programisto, widełki wynagrodzeń wszystkich stanowisk (także HR Dyrektora oraz Project Managerów) są u nas jawne i dostępne dla każdego pracownika. Aneksy, o których wspominasz dotyczyły likwidacji tzw. AKUPów, których nie mogliśmy dalej utrzymywać z uwagi na zmieniające się interpretacje w przepisach prawnych. Nie była to łatwa decyzja jednak jedyna z punktu widzenia zgodności z wytycznymi formalnymi. I tak, jak najbardziej potwierdzam - podwyżki mają miejsce u nas w firmie raz w roku. Cybercom nie jest idealnym pracodawcą i zdecydowanie zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze wiele pracy, ale na pewno nie można nam zarzucić braku transparentności. Każdego dnia z pomocą wszystkich na pokładzie staramy się usprawniać działanie firmy i właśnie dzięki ludziom, którzy w sytuacji np. likwidacji AKUPów nadal stoją z nami ramię w ramię, udaje nam się z powodzeniem budować coraz lepsze miejsce pracy.

Polak
@artysta-programista

Kolego, tak właśnie funkcjonuje każda korporacja. Naobiecują Ci złote góry... a później lipa. Im mniej Ci zapłacą tym więcej zostanie dla akcjonariuszy. Kierownicy widocznie zostali nagrodzeni za to że zwykli pracownicy mało zarabiają. To się nie zmieni zapamiętaj to sobie.... pomijając fakt, że traktują was jak tanich wyrobników. Jak Senior u was zarabia tyle co zamiatacz ulic w Szwecji, to sobie przemyśl. W szwecji 99% pracowników należy do związków zawodowych to ich się szanuje albo strajk. U nas tego nie ma. W Polsce jedyną formą dostania podwyżki jest zmiana pracodawcy...

@Kamila Rogowska

Chciałbym doprecyzować. Czy podane przez Ciebie kwoty, to kwoty netto czy brutto?

@Zainteresowany

Cześć, są to kwoty brutto, jednak te informacje są już nieaktualne (to post z 2018 r.). Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w naszej firmie skontaktuj się bezpośrednio z Jagodą Matyja (jagoda.matyja@cybercom.com), która udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji dotyczących warunków pracy, w tym oczywiście o wynagrodzeniu.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Cybercom Poland?

Taktak

Teoretycznie między 10-15 masz obowiązek być w firmie, ale wiele zależy od przełożonego. Z reguły nie ma większego problemu z pracą w godzinach 6-22. Tylko wtedy spoczywa na Tobie zabezpieczenie alarmu i zamknięcie firmy. ;) Pomijając pandemię możesz pracować 3 dni zdalnie z domu.

Gabriela
@Taktak

Tak się składa, że sama miałam dopytywać o te same kwestie - także wielkie dzięki za odpowiedź. Super, że w Cybercomie można pracować zdalnie - to ogromny atut. A czy pracodawca w takim razie zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Knowit Poland Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Knowit Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Knowit Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Knowit Poland Sp. z o.o.?

Knowit Poland Sp. z o.o.
  • Hrubieszowska 2