Cybercom Poland

Łódź

Opinie o Cybercom Poland

Cybecomowa Księżniczka

Cybercom dobrze płaci:-) nie liczy się czy zatrudniamy ludzi z Łodzi, Wrocławia i Warszawy.Liczą się kompetencje, doświadczenie i potencjał pracownika. To że jest obecnie rynek pracownika nie znaczy, że chcemy przepłacać "słabych" ludzi. Chcemy zatrudniać najlepszych i im płacić godziwe i konkurencyjne pensje. ps. komentarz o złośliwych księżniczkach pominę bo być może autor wypowiedzi miał gorszy dzień :-) Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi:-)

księciunio
@Cybecomowa Księżniczka 26.11.2014 06:54

przełacać słabych ludzi ? wy nawet nie płacicie im połowy tego co płacicie w Szwecji, lodzki cybercom jest tanim odziałem szukającym taniej siły roboczej, nic więcej.

worek
@księciunio 30.10.2017 10:48

Z Księżniczką MT nie warto dyskutować - wywalili ją z Cybercomu :D

Iwona

Na stronie internetowej firmy znalazłam kilka ofert pracy. Między innymi poszukiwany jest Front-end Developer do pracy w dziale Development & Test. Możecie powiedzieć coś więcej o pracy właśnie w tym dziale? Przydałoby się również kilka szczegółów na temat pracy na tym właśnie stanowisku.

Benek

Zalezy od firmy i lokalizacji. W Trojmiescie, Warszawie, Krakowie jako dobry senior mozesz wycisnac 20k+ brutto.

........

Nie rozumiem tej ekscytacji tymi firmami które przyszły z zachodu. Łupią nasz naród płacą 4-10 tys. zamiast 15-25 tak jak robią w swoich macierzystych krajach. Jesteśmy dla nich tylko białymi murzynami, którzy mają zasuwać odpowiednio pensje minimalne w ich krajach i to ma na wystarczyć.

Iwona

A na jakie benefity i możliwości rozwoju mogą liczyć pracownicy Cybercom Poland? Chętnie dowiemy się więcej na temat Waszych doświadczeń z pracy.

Tom

Zarówno Mobica jak i Cybercom to firmy outsourcingowe, wiec nie ma miedzy nimi większej różnicy: - I tak pracujesz dla zewnętrznego klienta. I to od tego klienta zależy styl pracy, technologie itp... - Zarówno jedna jak i druga firma zwalniała w przeszłości - Cybercom jest nowy na rynku BDG. To naturalny konkurent dla Mobiki, która jak widać ma konkretny interes w wypowiadaniu się na ich temat :] Jak dla mnie wybór którejś z tych firm to kwestia indywidualna: ogólne wrażenie, konkretne benefity, kasa itp... Dla programistów taka konkurencja to same zalety: robi się większy wybór na ciasnym, bydgoskim rynku

Marvel

Nie dajcie się nabrać, mam paru kolegów w pbecnej firmie, którzy już tam pracowali - w tej samej lokalizacji w Bydgoszczy nawet. 5ciu z nich było "do końca" biura w Bydgoszczy przed jego zamknięciem w 2007 roku. Koledzy odradzali - nie do końca zostali prawidłowo rozliczeni z umowy B2B (chodzi o urlopy). Dodatkowo - dostałem wiadomość na LI z propozycją współpracy + widełki - finalna propozycja nie była nawet zbliżona do środka przedstawionych widełek. Na moje - myśleli że BDG to będzie tańsza niż Łódź siła robocza.

Proctor
@Marvel 31.01.2017 10:56

I co, teraz w Mobice masz lepiej? :)

Marvel
@Proctor 23.02.2017 14:29
I co, teraz w Mobice masz lepiej? :)

Zdecydowanie, chociażby klientów jest więcej (ew. dywersyfikacja). Jedyny argument od rekruterki, że M zwoniła ludzia sami zapomnieli, więc Wam przypomnę - jak w 2010 "puściliście" w rynek w lodzi i wawie - 40% zatrudnionych ludzi :-) swoja drogą macie tupet :-)

Ciekawy

Powyższe pytania dotyczą oddziału w Bydgoszczy.

Ciekawy

1. Kiedy firma będzie rekrutować junior java developer 'ów? 2. Jakich widełek można się spodziewać?

Marco

Zachęcony wiadomością z widełkami - byłem na rozmowie pod kątem bydgoskiego biura. Tak jak myślałem, przesłane widełki - nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Oferta mieściła się raczej w dolnych widełkach, z czego jestem zaskoczony. Firmy w Gdańsku i Wrocławiu oscylowały w ofercie dla mnie raczej w górnych widełkach. Rozumiem, ze firma szuka taniej lokalizacji, ale jeśli będę miał na dłużej wyjechać - to wolę za tamtejszą stawkę (słyszałem od inzyniera który mnie sprawdzał technicznie, że realia są takie, że większość czasu spędza się w podróży - nie tylko po Polsce i Szwecji). To ja już wolę wyskoczyć z obecnej firmy sporadycznie do UK, ale być doceniany i traktowany poważnie. Biuro całkiem całkiem, z tym, że niie

pikoa

No dobrze, ale ogólnie to jakich zarobków można się teraz spodziewać? Podobno oprócz dobrej podstawy jest jeszcze szansa na jakieś premie do tego, co jeszcze lepiej się opłaca. W Nowej Soli zawsze jakoś warto si załapać. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

ChceZmienicPrace

W Bydgoszczy otwiera sie odddzial. Ile w Cybercom zarabia senior java developer? Dzieki

szczypan

Donek to Ty za banany idziesz pracować. Pamiętaj że ktoś za te banany płaci. Myślisz że to idze z kieszeni szefa - to się mylisz :) Firma rewelacja.

qwerty

Jak wyglądają testy i rozmowa? Zadanie algorytmiczne czy raczej z rozróżniania zachowania undefined i unspecified w C (przykładowo w C)?

brak

Jaka jest forma współpracy w Cybercom? Tylko umowa o pracę czy kontrakty też są stosowane? Jak wygląda rekrutacja, testy z programowania?

demon
@brak 16.05.2015 17:50

z tego co wiem to zarówno są umowy o pracę jak i kontrakty, na rekrutacji zarówno testy z wybranej preferowanej technologii jak i rozmowa techniczna i hr-owa.

tyran

Polecam / nie polecam - co to są za opinie?! Ja po paru latach w Cybercomie mogę powiedzieć konkretnie: fajni ludzie (programiści i testerzy), niefajne kierownictwo i mocno średnie płace. Atmosfera jest ogólnie dobra, ( usunięte przez administratora ) Podsumowując: jest kilka plusów (szeregowi pracownicy, bonusy, wspólne wyjścia) i sporo minusów. Jeśli ktoś lubi korpo, Cybercom na pewno mu się spodoba.

kzapalowicz
@tyran 21.04.2015 10:39

Nie ma to jak "bezkarność" w internecie i pisanie pod pseudonimami :) Podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem - starczy Ci odwagi? Skoro zostałeś/aś oszukany na kasę to gowork.pl nie jest miejscem na załatwianie tego typu sprawy. Idź do sądu pracy i jeśli faktycznie racja jest po Twojej stronie, to wygraną masz w kieszeni. Co do zwrotów za zakupy w delegacji, to ja rozliczam wydatki na podstawie wyciągu z konta i dzięki temu dostaje zwrot dokładnie w takiej wysokości jak poniesione koszta - jak widzisz, wszystko to kwestia organizacji :) Nie wiem o co chodzi ze wsparciem podczas wyjazdów zagranicznych.. ja jestem samodzielny i doskonale daję sobie radę w Europie, Azji, czy Stanach niemniej rozumiem, że niektórzy na wakacje (nawet w późnym wieku) jeżdżą z rodzicami i oczekują 'ekstra' opieki na każdym kroku ;) Z innymi argumentami nie będę dyskutował - "osobiste wycieczki" i szydzenie z czyjegoś wykształcenia to poziom dyskusji który uważam za, delikatnie mówiąc, słaby. Rozumiem, że można się z kimś nie lubić niemniej należy mieć klasę. /Konrad

Tom

Dziwna firma - próbuje zrekrutować pracowników z Wrocławia za Łódzkie stawki :) Rozmowa z rekruterami to strata czasu - Panie chyba nie są świadome, że rynek IT to rynek pracownika i powinny się trochę miarkować w złośliwych uwagach i przestać się zachowywać jak księżniczki. Nie ten czas, nie ta branża.

Nie wiem czy mogę podać nazwy firm - być może jest to tajemnica handlowa lub coś w tym stylu. Jednak mogę Cię zapewnić, że nie są to firmy podrzędne. W większości przypadków są to firmy międzynarodowe.

@Pracuś masz rację, źle się wyraziłem :-) Miałem na myśli nowych pracowników. To wśród nich rzadka jest sytuacja, że będą pracować na miejscu. W zasadzie są rekrutowani pod konkretne stanowiska dla firm partnerskich.

Pracuś

hej, w zasadzie rzetelna opinia o Cybercomie, mam tylko jedno małe sprostowanie ok 70% łódzkich pracowników jednak siedzi w biurze Cybercomu więc stwierdzenie "rzadko zdarza się sytuacja, że pracuje się w siedzibie" jest lekkim nadużyciem:-)

Cześć, jestem programistą Java. Moim zdaniem pensja mieści się gdzieś tak w okolicach średniej branżowej w Łodzi. Są firmy, które płacą więcej, ale są i takie, które płacą mniej. Jeśli chodzi o atmosferę to jest ona raczej pozytywna. Nie spotkałem się z jakimiś nieuzasadnionymi pretensjami czy czymś podobnym. Ludzie pomocni. Jest parę pozapłacowych benefitów jak np. opieka medyczna za 1zł, karta OK System za chyba 33zł, jest też jakaś biblioteczka. Są też szkolenia, może nie jakieś kosmiczne ale kilka ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Niestety są na zapisy i na najfajniejsze można się nie załapać :( Nie chcę jakoś strasznie wychwalać, ale pod wymienionymi wyżej względami jest naprawdę OK. Teraz minusy:). Brak miejsc parkingowych - w zasadzie jest ich niewiele i jeśli przyjedziesz do pracy później niż o 8.30 to są marne szanse, że zaparkujesz na parkingu - trzeba szukać miejsca na ulicy (Dowborczyków). Trzeba też zdawać sobie sprawę, że Cybercom to przede wszystkim firma outsourcingowa - firma wynajmuje pracowników innym firmom. Nierzadka jest sytuacja, że zanim nowy pracownik pojawi się w firmie, jest już wysyłany na rozmowy kwalifikacyjne do innych firm. jeśli przejdzie rozmowę, to jest wysyłany do pracy do tej firmy na określony czas (kilka miesięcy, rzadko zdarza się sytuacja, że pracuje się w siedzibie Cybercom). Niestety ten fakt jest często pomijany na rozmowach kwalifikacyjnych i przyszły pracownik w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy.

def

a ja zdecydowanie polecam

abc

raczej nie polecam ...

nopn

Co najbardziej mi się podoba to wsparcie w relokacji po okresie próbnym taki tekst usłyszałem ;)

Tulipan

Fajnie, że ktoś traci pracę bo jest nieuczciwy a potem szkaluje firmę na necie:-) Współczuję kolejnemu Pracodawcy takiego pracownika jak TY:-)

konstantynopolitańczykowianeczka

Nie polecam prac y w dziale instalacji telekomunikacyjnej.W ogóle nie szanują ludzi.Najgorsze jest to,że osoby koordynujące pracę team leaderów ,nie znają się na pracy.nawet nie wiedzą jak odróżnić optoreceptory.nie mają zielonego pojęcia jak rozwinąć światłowód :)a czepiają się i obcinają z nadgodzin i straszą konsekwencjami finansowymi za coś co nie jest zależne od nas. ZANIM ZATRUDNISZ SIĘ W CYBERCOMIE PRZY SWAPach ZASTANÓW SIĘ PIĘĆ RAZY!!!!!!!!!!! Tyko pięknie mówi M.S. przy zatrudnieniu ,a po miesiącu masz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br />

nikita

az tak dobrze to nie ma:-) musisz byc w biurze miedzy 10-15 ale sam sobie ustalasz o której przychodzisz i wychodzisz, w tygodniu masz zrobic 40h ale jednego możesz zrobic 9 a innego 7;-)

traveller

Na czym polegąją 'godziny elastyczne - w zasadzie musisz być w godz. 10-15', w pozostałych godzinach praca z domu? Czy też w praktyce w 5h zrobisz co potrzebujesz względem szacowania tasków ?

Filip

Ja pracuję tu już 3 rok i bardzo sobie chwalę, jest od kogo się uczyć i można naprawdę fajnego doświadczenia zdobyć...ja bym polecił bez obaw

anonimm

No dobra a może ktoś coś podpowiedzieć na temat zarobków?

anonimm

A ile można na start zawołać na stanowisko np testera? Nie wiem jakie widełki są w tej firmie.

terranova

Praca jest w porządku, godziny elastyczne - w zasadzie musisz być w godz. 10-15; przerwa na lunch - kiedy chcesz i jak chcesz, dużo luzu nadgodziny płatne,stres - czasem w projekcie ale ogólnie atmosfera jest bardzo fajna i przyjazna, osobiście polecam bo warto!

anonimm

Też mam pytanie o prace w tej firmie. Czy praca jest stresująca czy raczej ok? Praca w godzinach 8-16? Nadgodziny płatne czy do odbioru?

anonimek

Główna siedziba jest w Łodzi na Dowborczyków, mają też biuro w Warszawie na Jerozolimskich

dr google

coś ucięło, ale mozna poczytac na computerworld, w programiscie, na fanpage na FB itp...

bolek i lolek

Składanie laptopów...widać, że ktoś "mocno" orientuje się co do rynku IT... ;) W Cybercomie pracuje się świetnie, jest elastyczny czas pracy i rodzinna atmosfera. Wszyscy się znają, brak 30 osobowych open spaceow, bialych koszul i marynarek, są często wyjscia firmowe i te niefirmowe :) Duzo fajnych wspomnien z wyjazdow i letniego grillowania na patio przed firma :) Na papieroska zawsze można wyskoczyć, nie ma kajdanek przy krzesłach...

Avalon

Są przerwy zarówno na papieroska jak i na obiad, a w weekendy się oczywiście nie pracuje. Jeśli chodzi o projekty to jest całe mnóstwo ciekawych opcji zarówno dla osób lubiących wyjeżdżać za granicę jak i dla tych którzy cenią sobie przebywanie z rodziną.

misiek

Popieram przedmówcę. Pracowalem w Cynercomie. Moje odczucia sa bardzo podobne. Managerowie sa niby ok i w ogole jednak nie idzie z nimi sie dogadac jak przyjdzie co do czego.

sa
@misiek 02.04.2013 10:27

Cybercom już od dawna ma niewiele projektów za granicą. Większość jest na miejscu. Ew. u Klientów lokalnych. Więc długich wyjazdów nie należy się bać. A jeśli ktoś naprawdę się o to obawia, to powinien określić dokładnie swoje preferencje na rozmowie rekrutacyjnej i wówczas, jeśli firma zdecyduje się go zatrudnić, to nikt go do wyjazdów w delegacje nie będzie zmuszał.

ja-konsultant

Pracuje w Cybercomie już kilka lat. Z grubsza praca wydaje się bardzo fajna. Jednak... Często, na długo trzeba wyjeżdżać za granicę. Cybercom żyje z tego, że sprzedaje prace inżynierów IT za granice. Wyjazdy na 3-6 mies lub nawet więcej to nic niezwykłego. Projekty są raczej średnio ciekawe. Zdarzają się projekty perełki jednak trzeba mieć szczęście. Płaca zupełnie średnia jak za obowiązki, które czasami trzeba spełniać. (wyjazdy, trudni klienci) Podwyżki tak samo średnie, nieco powyżej inflacji. Ogólnie niezły pracodawca, ale myślę, że w Łodzi czy w Warszawie jest kilka znacznie lepszych propozycji. Ja już szukam innej pracy.

praktykant

Żadne laptopy i walkie talkie... tylko firma programistyczna. Wlasnie skonczylem praktyki i bylo świetnie. Atmosfera zarąbista, ładne biuro a na praktykach zamiast kawy pisalem ciekawy projekt.

absolvent

Podwykonawca Della w Lodzi? A moze skladaja laptopy wlasnej marki? Glownie chyba teletechnika, aumulatory, audio engineering walkie talkie. Troche manuali do ich sprzetu jest na chomikuj.pl.

absolvent

Ale ile kosztuje kupienie takich tytulow? Bo za Rzetelna Firme placi sie jakies grosze.

Jarek

Może to pomoże: Najlepszy Pracodawca 2012 wg badania Hewitt Associates przy współpracy z Harvard Business Review Polska.

jc6

Dlaczego nie ma o czym pisać? Dostałam propozycję i zastanawiam się co to za firma, nigdzie nie mogę znaleźć wypowiedzi na ich temat...

aborygen

A co tu dodawac jak tu nie ma o czym pisac.

Zostaw opinię o Cybercom Poland - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Cybercom Poland