Wincor Nixdorf

Opinie o Wincor Nixdorf

pomyłka

Firma nie dba o to że zmieniła się nazwa, i tak zatrudnia ludzi przez agencje pracy o nazwie SNW Sp z. o.o. na umowe o pracę z płacą 1850zł brutto wpisaną w umowe.

Los
@pomyłka 28.09.2016 20:59

To prawda

Natalia

@Rex Kelvin takie wpisy nie na temat są usuwane przez administratora. Zachęcam do zapoznania się regulaminem i proszę o pisanie merytorycznych wypowiedzi o Wincor Nixdorf.

Natalia

@Natalia widzę, że byłaś zainteresowana pracą w Wincor Nixdorf? Zdecydowałaś się na aplikację? Jeśli tak, to czy możesz powiedzieć coś więcej o tym jak wygląda proces rekrutacyjny do firmy? Na co warto się przygotować czekając na rozmowę kwalifikacyjną? Czy potrzebny jest wysoki poziom języka? Każda informacja będzie bardzo pomocna.

Natalia

Wincor Nixdorf potrzebuje do firmy specjalisty ds. księgowości z językiem włoskim. Może ktoś ma wiedzę jak prowadzą rekrutację?Czy to jest kilka etapów? Jak się pracuje, czy atmosfera jest sprzyjająca pracy? Na jakim poziomie wymagają znajomości języka włoskiego?

Fan

Pracuję w firmie już długo i może nie zawsze jest super ale tak bywa. Raz lepiej raz gorzej a żyć trzeba i tylko dobrą pracą można zarobić dobre pieniądze. Ważne żeby firma miała w dalszym ciągu dobrą kondycję.

olderthanyou

śmiać chce jak niektórzy narzekają na ta firme. Czego wy oczekujecie? Jak chcecie zarabiać 4 tys netto na ciepłej posadce po 8 godzin dziennie to ta praca jest nie dla was. Jeżdżę od dobrych paru lat w serwisie w tej firmie. Rzeczywiście kiedyś było tak że zarabiało się naprawdę konkretne pieniądze, teraz jest tego mniej. Prawdą jest, że pracujące weekendy nie są rzadkością. 10-12 godzin dziennie pracy w tygodniu zdarza się co najmniej kilka razy w miesiącu. Po dniu pracy zostaje jeszcze robota w domu. Pracujesz na umowie firma-firma. ZUS, podatek dochodowy, VAT, paliwo, księgowość, opłaty za telefon, samochód, laptopa (bardzo powolnego) to wszystko to twoje koszta. Wychodzą zarobki rzędu 5000-10000 zł netto po odliczeniu kosztów i to są realne pieniądze do wyciągnięcia. Wiem też o kolegach którzy wyciągają prawie 20000 netto!! Tylko wtedy życia rodzinnego brak, urlop raz w roku dwa tygodnie i nara. Jak przeziębiony to jedziesz albo bierzesz urlop i nie zarabiasz. Ogólnie świetna robota dla tych co nie mają nic przeciw pracy po 200-240 godzin miesięcznie a chcą godziwie zarobić! Są też tacy co mają 4-5 koła na rękę ale oni pracują po 5-6 godzin dziennie więc w wielu przypadkach spokojnie dorabiają po godzinach w innych dziedzinach. Jak są szkolenia to zawsze firma funduje nocleg w hotelu, jedynie zawsze płacisz samemu za dojazd. Ktoś wyżej napisał że są same kary, np. za zagubioną część czy za nieodesłanie sprzętu na czas. Ja osobiście jeszcze nigdy takiej nie dostałem. Opłaty za najem są zawyżone ale jeśli z moich kilkunastu tys odchodzi mi co miesiąc 2,5 to w dalszym ciągu zarabiam bardzo dużo. Gdyby je dostosować do warunków rynkowych to pewnie byłyby mniejsze o te 700 zł, ale pewnie bym o tyle mniej zarabiał więc jest to zupełnie bez żadnej różnicy. Za zużycie samochodu raz tylko zapłaciłem 800 zł od samego początku mojej pracy w wn. W życiu nie słyszałem żeby ktokolwiek zapłacił 15 tysi! Praca jest o tyle spoko, że nikt z batem nad głową nie stoi, samemu się ustala plan pracy, a telefonu i samochodu można dowolnie używać do celów prywatnych. atmosfera ujdzie, wiadomo są w centrali ludzie do których z założenia się nie dzwoni bo nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc, są też tacy o których złego słowa powiedzieć nie można. Obiektywnie rzecz biorąc znalazło by się trochę rzeczy które by można ulepszyć, ale tak jak wspomniałem wcześniej bardzo polecam tym co nie boją się pracy ponad miarę. Warto.

kibic
@olderthanyou 22.02.2017 17:52

Michael 2016-12-01 06:11 Po niedawnym szokującym dla mnie spotkaniu w sprawie pracy w Warszawie ul. Działkowa na stanowisku technik serwisu: 1) Chamskie traktowanie kandydata - musiałem czekać około 20 minut na zewnątrz przy temperaturze około + 3 stopni, bo szanowny pan przez telefon stwierdził, że jestem kilka minut przed czasem, a jak już wyszedł to zamiast szybko mnie wpuścić do środka wyjął papieroska i komórkę i zaczął palić i grzebać w telefonie; 2) Upokarzająco niskie jak na warszawskie warunki tzw "akordowe wynagrodzenie" zależne od naprawionych podzespołów sięgające, tak jak dumnie stwierdzili, "nawet do 3000zł - ale brutto!!!); 3) Na podstawie moich obserwacji: wśród pracowników na hali wyczuwalna toksyczna atmosfera, ludzie oddaleni od siebie na kilka metrów, każdy zamknięty w sobie, obecny strach przed donosami, o czym można przeczytać na innych postach - opinie pracy w Wincor Nixdorf. Szanującym się ludziom odradzam ubieganie się o pracę w tamtym miejscu. Co sądzisz po przeczytaniu tego wpisu na "Opinia o pracodawcach Diebold ". Nie wszyscy są zachwyceni "porządkami" w tej Firmie.

Franio

Słyszałem że to super firma. Czy potrzebują pracowników z językiem francuskim? Jak przebiega rozmowa rekrutacyjna?

dede

hej, jestem pracownikiem wincora kawałek czasu ale ostatnio dochodzą mnie słuchy jak i zapewne moich kolegów z serwisu że mają być jakieś roszady zwłaszcza w dziale serwisu po tak zwanej "fuzji" ktoś coś wie więcej co i jak??????? Podobno nasz dotychczasowy szefu ma być szefem DN.

moda na sukces
@ciekawy 14.11.2016 20:52
Czy w dziale Centrum napraw banking na działkowej zarobki są wciąż na poziomie 10 tysiaków.

Tak od grudnia w Centrum napraw banking są wprowadzone znaczne podwyższki stawek godzinowych co gwarantuje duuuży wzrost zarobków. Teraz każdy ma szanse zarobić nawet ponad 10 tysiaków.

Moda na bajer
@moda na sukces 07.12.2016 19:37

Teoretycznie Panowie, teoretycznie !!!.

abc

@anka to jest oczywista bzdura, mam na myśli wynagrodzenie. Atmosfera jest OK. Dla kogoś kto skończył studia, zna języki i nie ma doświadczenia zarówno RAC i GCCC są spoko. Wynagrodzenie jest zawsze wypłacane na czas. Co do osobistych relacji i innych wpisów, niestety z informacji z tego typu stron wynikałoby, że w praktycznie każdej polskiej firmie atmosfera, przełożeni, managerowie są beznadziejni :) a Ci piszący te posty nieszczęśliwcy są tam przykuci łańcuchami i mimo tego, że jest im tak źle nie mogą odejść.

Admin

Wątek zakończony. Firma Wincor Nixdorf nie istnieje w Polsce.

Admin
@Admin 24.09.2016 21:43
Wątek zakończony. Firma Wincor Nixdorf nie istnieje w Polsce.

Firma z fuzji Diebold i Wincor Nixdorf. Kierownictwo bez zmian narazie ,więc po staremu. Na poczatek kamery zainstalowane do monitorowania pracowników. !!! Zapowiedż podwyżek płacy jak nastąpi przyśpieszenie w pracy.

nick

zaaplikować? ale do kogo narazie klego to nic nie wiadomo

mrT

i stało się połączyli nas a konkretów zero...... ktoś coś?

marekkkkkkkk

dziwne... podobno diebold kupił wincora???? o co chodzi?

@marekkkkkkkk 07.07.2016 08:38
dziwne... podobno diebold kupił wincora???? o co chodzi?

O nic, kupił i tyle.

nobody

Traci pieniadze bo za coś trzeba dojechać do Warszawy i z powrotem a Wincor nie sponsoruje dojazdu (nic nie sponsoruje). Ludzie którzy robią rozmowe są zapewne odpowiednio szkoleni żeby zbałamucić ochotnika, wmówią mu wszystko co tylko chce usłyszeć i kolejna osoba wpadnie w PIRAMIDĘ FINANSOWĄ, z której ciężko się wyrwać

pracownikWN

@gomez Jestem starym pracownikiem serwisu (pisze tutaj pierwszy raz). Obawiam się, że zatrudnią was do listopada i kopną w du$# ponieważ obecnie są potrzebni ludzie na jedna duża akcje a pożniej nie będzie roboty dla was. Firma nie ma żadnych skrupułów i wywala ludzi z dnia na dzień nie informując ich wcześniej (umowa firma-firma więc żadne prawa nie obowiązują), przyjeżdzają pod dom, dźwnonią żebyś zszedł i oddał wszystko. Plotki na mieście które słyszałeś dotyczą starego wincora z przed kilku lat. Obecnie wincor stał się typową korporacją dla których my serwisanci jesteśmy tylko wykresem w tabelce. Negatywne opinie które przeczytałem wyżej są w 100% prawdziwe, firma oszukuje, kręci i nieliczy się z nikim. Standardem stało się nakładanie kar na serwisantów np za nieodesłany w terminie kilku dni zepsuty dysk twardy albo jakiś tam element metalowy który wystawiają na nas fv jak za nowe na kilkaset złotych (a ceny nie są stawkami za jakie oni kupują części, tylko jeszcze z mega marżą, uszkodzony dysk 320gb 300zł) - niektóre uszkodzone części mozna kupić na necie ale wiekszość rzeczy jest nie do dostania. Do tego raz w roku dostajesz fakturę na kilka tysięcy przy inwentaryzacji, raz na trzy lata fakturę za jak to oni nazywają "ponad normatywne zurzycie auta", gdzie rekordziści dostali kilkanaście tysięcy złotych(auto które pejechało 150k albo 200k km ma normalne zurzycie np siedzeń albo trzeba za to zapłacić bo ma wyglądać jak nowe). Ludzie którzy oddali perełki (przejechane tylko kilkadziesiąt tysiecy i auto wygladające jak nowe) około 1000zł-1500zł. Uwierz mi zgubienie bądź zostawienie części u klienta nie jest niczym trudnym gdy pracujesz od rana do nocy (również w weekendy). Do tego karty za nie oddanie do centrali dokumentu w terminie kilku dni, nie dodanie dokumentu do systemu(kilka godzin na dodanie a ty musisz na inne zlecenie bo się spóźnisz), spóźnienie z oddaniem części do magazynu, nie dodanie notatki, wpisu itp za wszystko karty. Obecnie karty stały się ich stałym źródłem utrzymania. Stary, a nowy wincor to dwie różne historie. Niestety "stary" wincor nie wróci bo polityka firmy obróciła sie o 180 stopni. Obecnie ja i inni koledzy chodzą na rozmowy do innych firm i zamierzają odejść. Zapomniałem dodać o codziennym stresie i naciskach z góry. Firma non stop cię kontroluje, codziennie dostajesz telefony z naciskami żebyś już teraz gdzieś pojechał (a ty jestes 150km w inną stronę i masz już dzień poukładany) albo że część przyjdzie w sobote i masz jechać do pracy. Podobno też są w stanie nas namierzyć (usługa wykupiona u operatora tel).Praca w niedziele albo noc i dzien razem to dla nich norma (np praca we wtorek od 8-20 wracasz do domu i o 2 w nocy masz byc w sklepie oddalonym o 2h drogi i nastepnie ciągniesz prace do końca dnia np 22) - policz sobie ile godzin bez snu pracujesz - o wypadek nie trudno (były już wypadki nawet śmiertelne) - życie rodzinne nie istnieje Reasumując firma które w krótkim czasie cię przeżuje i wypluje. Oni nie liczą sie z nikim i niczym. Jeśli możesz to poszukaj sobie innej pracy. Jeszcze jedno pracujesz dla nich jako zewnetrzna firma sam płacisz zus,us płacisz im za samochód, telefon i komputer (mega zawyrzona stawka gdzie znów na nas zarabiają) - stawka za komputer to ponad 200zł miesiecznie, gdzie na allegro taki sam kosztuje 2500zł a ty im w sumie płacisz 7200(36miesiecy) i nie możesz z tego zrezygnowac i na koniec jeszcze nie mozna go zatrzymac. Za auto płacisz 56000zł netto gdzie nowe kosztuje 42000zł netto na wolnym rynku (oni biorą kilkaset aut jeszcze mają zniżke) a telefon miesiecznie koło 250zł netto (abonament z kosmosu nikt takiego teraz nie płaci a nie ma w nim nic wiecej niż podobnym za 40zł). Firma na rozmowie kwalifikacyjne albo później obieca ci wszystko żebyś tylko został, teraz jeszcze zmienili praktyke żeby jak najmniej mówić o karach i problemach bo byli ludzie którzy "uciekali" w czasie szkolenia. Wycwanili się do tego stopnia, że w czasie szkolenia piorą ci mózg zebyś uwierzył że wszystko umiesz, jestes super a firma jest super przyjazna - nie jest tak. Jedziesz pierwszy dzien w teren i sie załamujesz bo okazuje się że nic nie wiesz. Do tego twoi przełożeni z Warszawy jak sami popełnią błąd to w dyrekcji zwalają wine na ciebie, a ty nawet nie możesz wyjaśnić że to nie prawda bo nikt sie ciebie nie pyta o zdanie. Dopiero później dowiadujesz sie od osoby trzeciej, że ten i ten powiedział że to twoja wina a to nieprawda. Ty w tym czasie juz w swojej teczce masz minusa (każdy ma swoją teczkę w której są zbierane haki) NIE ZATRUDNIAJCE SIE W wincorze NIE POLECAM

proste jak cep
@pracownikWN 01.07.2016 11:44

''Stary, a nowy wincor to dwie różne historie. Niestety "stary" wincor nie wróci bo polityka firmy obróciła sie o 180 stopni.'' Chciałbym dużo o tym napisać ale musiał bym użyć dużo niecenzuralnych słów więc nic nie napisze bo i tak to nic nie zmieni jeśli ktoś z tej Firmy nie wypier.oli kilku tak zwanych managerów którzy są odpowiedzialny za ten syf.

Nick

i jeszcze jedno potwierdzam to co napisał przedmówca kilka postów wczesniej. Premie nie istnieją jesli jestes serwisantem, jedynie co robią to za dobrze wykonaną prace obcinają stawkę = zarabiasz jeszcze mniej z miesiąca na miesiąc. Uciekaj gdzie pieprz rośnie i nawet nie jedz na rozmowe do Warszawy bo to strata czasu i pieniędzy

Nick

Nie polecam - troche pracowałem w wincorze. Na koniec wystawiają ci fakture na kilkadziesiąt tysięcy złotych (nagle na twoim stanie pojawiają się części których nigdy nie miałeś) - inni też tak mieli. Do tego kara za użytkowanie auta, oddajesz auto po trzech latach i kara 15 tyś zł. Ta firma to jeden wielki wyzysk i oszuści. Na każdym kroku za wszystko kary. Odpowiedzialność ogromna (zagubienie czegokolwiek to kilka tysięcy w plecy - codziennie obraca sie masą części wieć nie trudno coś zgubić). Od firmy nigdy nie dostaniesz pochwały za dobrze zrobioną prace (premia nie istnieje nawet jakbyś wszystko zrobił idealnie przez rok). Wg kierownictwa jak na przykłąd HZ pochwała jest to że cie nie wypierd#$% z pracy (tak ten Pan rozmawia z pracownikami). A jak chcesz porozmawiać z HZ i masz jakieś uwagi to ci powie że jak ci sie nie podoba to się zwolnij (przeklenstwa z jego strony to norma). Ogólnie zero szacunku do drugiej osoby, pełny wyzysk, praca od rana do nocy (weekend nie istnieje) - jak ma sie rodzinę to zapomnij o takiej pracy. wincor-nixdorf = DNO

Nick

2,5 - 3k za ok 240h+ pracy, do tego tel. po 19 to norma, praca również w weekendy (praktycznie w każdy) itp. Spory stres, duża presja czasu, bardzo krótkie sla.

zainteresowany

a jak z praca w Krakowie?

nie pracujacy w teb firmie
@OMG 29.04.2016 14:22
Oczywiście, że nadgodziny są niepłatne i to nawet te zlecone przez przełożonych. Nie można ich odbierać, a niejasny system ocen...

To dlaczego nikt nie zgłosi tego do Państwowej Inspekcji Pracy?

k
@nie pracujacy w teb firmie 22.10.2016 18:53
To dlaczego nikt nie zgłosi tego do Państwowej Inspekcji Pracy?

zgłosi jak zwalniać będą

zainteresowany

Witam, chodzi o ogłoszenie o pracę jako Technik Centrum Napraw Banking na pracainfo.pl. Może ktoś napisać o warunkach pracy i pracy na tym stanowisku w tym dziale. Czy zarobki o których tu piszą to prawda czy jakaś ściema, no i czy są jakieś ludzkie warunki do pracy czy tylko dy..manie pracowników. Czy jest jakiś system premiowania solidnej pracy dla Firmy czy kierownictwo olewa pracownika i traktuje go jak śmiecia. Wiecie jestem trochę ostrożny żeby nie wdepnąć w jakieś g..uwno. Dzięki za info.

100% Prawdy
@zainteresowany 28.04.2016 22:14

Kolego. Zarobki są zależne od sprzętu jaki robisz i od zamówienia(preorder) na dany sprzęt. Bedziesz miał farta to może ponad 3000 brutto zarobisz jeśli nie to nawet progu minimalnego nie przekroczysz. Robi się cieplej, więc i sprzętu bedzie mniej do naprawy, czyli dla Ciebie gorzej, bo nie bedziesz miał co robić i nic nie zarobisz. Jeśli chodzi o premiowanie pracownika to jest jedna taka rzecz. Raz na jakiś czas jesteśmy doceniani za naszą prace obniżkami za naprawę niektórych urządzeń. Jedynym plusem jest pakiet zdrowotny Allianz. Pozdrawiam

realista
@100% Prawdy 29.04.2016 12:13

''Jeśli chodzi o premiowanie pracownika to jest jedna taka rzecz. Raz na jakiś czas jesteśmy doceniani za naszą prace obniżkami za naprawę niektórych urządzeń.'' I bardzo dobrze, trzeba docenić debilizm niektórych palantów!!!.

OMG

W RACu niektorzy zarabiają AŻ 3000 brutto. Oczywiscie z dwoma jezykami i jeszcze ze zmianami do 23.00 i nieplatnymi nadgodzinami. Niemiecki wyzysk w Polsce

www

Widzę dużo ofert pracy z WN, w tym z SSC WN. Nawet na Urzędzie Pracy wiszą. Czyżby znowu wielu osobom skończyło się próbne 3 miesiące i zaczęto szukać nowych ludzi po zwolnieniu tamtych?

WN
@www 04.04.2016 11:46

Otóż nie wszystko sprowadza się do tego że mamy jakąś listę z częściami do naprawy i tylko to możemy robić a nie jak było wcześniej że wszystko co dostaliśmy. A wszyscy wiedzą że jest akord czyli kiedyś można było robić i zarobić teraz chcesz zarobić a nie ma czym robić. No i jeszcze kontrole sprzętu do tego i opierdziel za wszystko. Trzeba by było powiedzieć mobbing.

@WN 18.04.2016 08:59

W dziale o którym kolega pisze czyli Centrum Napraw Banking zarobki cześci osób to ponad 6 do 8 tysiaków brutto a pozostałych lekko ponad niezbędne minimum czyli 1850 zetów lub nawet mniej jak rzeczywiście nie maja co robić.!!!Tak że chyba część ludzi nie narzeka.!!!No a pozostali, nikt tu nie potrzebuje pechowców.

Praktykant/Stażysta

Praktykant/Stażysta do działu HR, wynagrodzenie 0zł za mc, dla mnie ważne jest jakie są możliwości zdobycia "realnego" doświadczenia na takim stanowisku, jakich programów do rekrutacji się używa, czy jest darmowa kawa :),jakie są możliwości ptrzymania pracy po odbytym stażu i za ile $$$

darth vader

"mnie zainteresowało stanowisko Magazyniera bo oferują umowę o pracę." Ależ nasz rynek pracy upadł, jeśli teraz wartość pracy ocenia się przez pryzmat oferowania umowy o pracę, coś co jest psim obowiązkiem każdego pracodawcy przy zatrudnieniu na etat!

WN

Wszystko zależy od działu, w jakim się pracuje i od zarządzania zespołem - wiem chociażby, że w dziale francuskim zawsze była pozytywna atmosfera, co dawało się zresztą odczuć bezpośrednio przebywając z pracownikami - prawdopodobnie wynik umiejętności zarządzania lidera zespołu. Mogę natomiast odnieść się do pracy w zespole polskim (RAC) o którym już się wypowiadano - nigdy wcześniej nie przyszło mi pracować w takiej atmosferze. Jest dużo pracy, to prawda, ale nigdy mi to nie przeszkadzało w żadnej innej firmie - tutaj nie chodzi tylko o nawał zalegającej roboty, ale o perfidne zrzucanie jej na siebie nawzajem (zero poczucia, że pracuje się jako zespół). "Starsi" współpracownicy raczej nie dopisują - są osoby, które wykorzystują okoliczności prywatne, by nie zostawać po godzinach, kiedy wszyscy siedzą (i to właśnie tacy pracownicy awansują ze względu na dobre relacje z ludźmi "z góry"), są osoby które nastawiają pracowników przeciwko sobie. Dodatkowo zarządzanie zespołem przez liderkę nie pomaga, a zdecydowanie pogarsza sytuację, bo wyraźnie da się odczuć brak obiektywizmu, brak oddzielenia spraw zawodowych i sympatii osobistych. Polityka firmy jest taka, że mimo zapotrzebowania w dziale na 10 osób, nie zatrudnią więcej niż 6 - wszyscy są więc zestresowani, skłóceni i zrzucają na siebie robotę, bo centrala na Popularnej nie chce zatrudnić nikogo więcej, a dział ciągnie jedynie dlatego, że pracownicy z innych krajów stale pomagają w wolnych chwilach. Przy tym nadgodziny nie są płatne (są natomiast uznaniowe premie zależne od sympatii lidera), a zwyczajnie nie da się wyrobić czasowo ze wszystkimi obowiązkami, więc presja jest ogromna. Zdaję sobie sprawę, że Wincor uważa się za wspaniałego pracodawcę, bo "wypłaca wynagrodzenie na czas" (serio?!), ale uważam, że warto wiedzieć na co człowiek się pisze. Wiem, że teraz trwa w firmie mała "burza" ze względu na komentarze nt. działu polskiego na gowork, więc mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i zastanowi się dlaczego jest tak, a nie inaczej i kogo należy winić. Może to nie kwestia paru leniwych, żądnych zemsty pracowników, ale faktycznie żałosny poziom zarządzania i niewłaściwi ludzie na niewłaściwych stanowiskach.

mam to w d....
@WN 22.03.2016 00:28

''ale faktycznie żałosny poziom zarządzania i niewłaściwi ludzie na niewłaściwych stanowiskach. '' Dotyczy to również CNB. Tutaj dopiero jest ''cyrk''.

PLWN
@aaa 22.03.2016 11:21
Co więcej dział polski zrzuca swoje obowiązki na inne działy. Nie licz na przeszkolenie co i jak masz robić, a potem wielkie pr...

Też byłam świadkiem tej sytuacji, potwierdzam, że tak właśnie było. Chciałabym by management w końcu zmienił lidera zespołu polskiego, jest to niekompetentna osoba, spora część pracowników ma większą wiedzę od niej samej. Inne zespoły się z niej po prostu śmieją, nawet panuje powiedzonko "za żadne skarby nie pomagaj Polsce, bo wylecisz". Niestety pewnie nadal będzie na tym stanowisku, jako że sympatyzuje z menadżerką procesu, u której w biurze przebywa pół dnia zamiast nas wspierać... RAC Wincor jako pracodawca całkiem spoko, tylko tnie koszty gdzie się da, by mieć dobre obroty finansowe.

Zion

Mam pytanie czy jest sens iść na staż jako młodszy programista JAVA lub specjalista computer networks? Czy lepiej gdzie indziej (jak tak to macie jakieś propozycje) i teresuje mnie praca + studiowanie, więc dobrze jakby firma nie robiła problemów. Dzięki za odpowiedź :)

s4m3

Czy w Centrum Napraw Banking na ulicy Działkowej, nadal bez zmian? Otrzymałem ofertę pracy na stanowisku serwisant. Komentarze mocno odstraszające. Może się wypowiedzieć ktoś znający temat na obecną chwilę.

ktoś
@s4m3 22.01.2016 20:39

Ciekawe od kogo ta oferta i ile proponuje na początek bo z tego co wiem to wszyscy poza dozorem mają w umowach technik CN,zarobek 1750zł brutto. Czy w Centrum Napraw Banking na ulicy Działkowej, nadal bez zmian? Nie są zmiany.Ale na lepsze inaczej.Były podwyżki od nowego roku!!!.Teraz zarobki wynoszą 1850zł brutto. Teraz firma dba o pracownika i w trosce o jego zdrowie praca jest reglamentowana.Wobec powyższego wiekszość załogi poczuła niedosyt pracy i postanowiła się wyżywać w innych firmach z rana a tu przychodzi się domęczać wieczorami lub nocami.W końcu gdzieś się trzeba spełnić i tą dychę trzeba zarobić. A pozostali co? nic, modlą się żeby nie przyjeli nowego z którym podzielą się robotą.

hahaha
@ktoś 23.01.2016 20:16

"Teraz firma dba o pracownika" To tekst do kabaretu raczej.Płacąc za urlop lub chorobowe z najniszej krajowej, to jakiś żart czy łamanie prawa?.

Nati

Ja pracuje od pażdiernika, zarabiam 3tys do reki wiec nie narzekam...tylko trzeba znac min jeden obcy język. Ale atmosfera spoko

muniek

Byłem u nich na rozmowie rekrutacyjnej, na stanowisko młodszego programisty. Rozmowa trwała może z 5 minut. Żadnych testów kompetencji, żadnego działu HR. Przyszedł jakiś lider z moim CV, popytał o pierdoły. Na koniec żadnych konkretów, kiedy, co, jak, gdzie... "Jeśli będziemy Pana potrzebować, to się odezwiemy", ale kiedy? za tydzień? za miesiąc? za dwa miesiące? nie wiadomo... Zmarnowałem tylko czas na przyjazd tam. Nie polecam.

grabarz

Wątek zakończony. Firma zdechła.

PL2

Zgadzam sie, ze Team Leader polskiego zespolu serwisowego RAC ma słabe kompetencje, pomimo stażu pracy. Atmosfera w tamtym zespole jest kiepska, jest dużo pracy, ale i zespół nie jest zintegrowany! Glowna menadżerką procesu tez nie zna sie na tym procesie. Smutno mi, ze ludzie nieznający sie dobrze na swoim fachu zarabiają więcej od ludzi, którzy naprawdę przykładają sie do pracy....

Serwisant

Również podłączam sie do pytania powyzej i chyba na ten sam region kolega wyzej aplikuje ? Pytanie konkretne ile i jaka umowa ? Wiem na jakiej zasadzie działaja te firmy bo aktualnie w owej podobnej pracuje

Lata z WN GCCC

Nie polecam w ogóle tej firmy. "Pan Menago" spowoduje coraz większą i szybszą ucieczkę oddanych pracowników. Wierzysz w mikołaja? W takim razie to jest miejsce pracy dla Ciebie. Mobbing i nieprawidłowa osoba na stanowisku TL (uwaga na nordics) to niestety fakt. GCCC nigdy nie wyjdzie na prostą jeśli nie zmieni pewnych osób w kadrach. Smutne ale prawdziwe. Po za tym pracuje tam wielu wspaniałych ludzi, którzy pracują z własnej woli na "chwałę" tej firmy - chociaż firma jest ich niewarta. Moi drodzy - jest wiele wspaniałych miejsc pracy - niekoniecznie w WN. Na obronę mogę dodać, że można zdobyć doświadczenie - niekoniecznie pozytywne.

szA

hej, WN szuka ludzi do obsługi kl do działów językowych (FR-ENG) - jak wyglada kwestia kierownictwa w tych zespołach ? Kim są przełożeni(w sensie jak zarządzają) ? Dzięki za pomoc !

former wn
@szA 15.10.2015 10:59

Nie polecam, statek tonie.

Seba09

Witam , jak wygląda praca magazyniera i ewentualne zarobki ?

Jak by się wszyscy niezadowoleni pozwalniali to by w tej firmie zostało same kierownictwo,chyba, a raczej na pewno.

Cerber

Bardzo krótko dla mnie oznacza poniżej roku, tak dla wyjaśnienia. Jednakże "rozpatrzyłem" się już w kilku sprawach I podobnie jak w innych korpach, są i plusy i minusy. Pytanie czego się żąda od pracy, czy pracy w fajnym środowisku, czy niebotycznych zarobków... Z drugiej strony jeśli ktoś nie jest zadowolony przecież zawsze może sobie znaleźć coś lepszego, czyż nie?

''Pracuję w tej firmie bardzo krótko''jak popracujesz i się rozpatrzysz to dopiero napisz coś sensownego.Pozdrawiam podobnie myślących.

Cerber

Grubo poniżej średniej? Jakiej średniej? Wynikającej z dodania do siebie pensji naszych rządzących czy realnej? Pracuję w tej firmie bardzo krótko, dostałem od ręki stawkę jaką prosiłem, Umowa o pracę, żadnych zleceń, więc mam wrażenie, że chyba nie mówimy o tej samej firmie...

omg

Za jakie kilka tysi? Pensje GRUBO ponizej sredniej krajowej, slabe benefity, duzo nieplatnych nadgodzin. Szkolenia sa takue sobie bo na umowe zlecenie/czas okreslony w kazdej chwili mozna zwolnic bez przyczyny, a caly czas jest rotacja bo nowemu z ulicy zaplaci sie mniej. Niestety na dzikim polskim rynku pracy to norma. Nikt nie szanuje doswoadczenia

Cerber

Tak czytam te wasze opinie o WN I się zastanawiam, kto je pisze? Jestem pracownikiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w różnych branżach w tym bankowej, pracowałem już w Polsce i za granicą, ma więc porównanie I powiem tak: firma WN podobnie jak I inne korporacje wymaga, ale też daje, jeśli ktoś sądzi natomiast, że za kilka tysi nie będzie nic robił I pierdział w stołek, zwłaszcza nie mając za sobą doświadczenia popartego wcześniejszymi pracami to się grubo myli, w każdej firmie są niekompetente osoby - norma, w każdej są dziwne układy - to też norma, ale widzę, że większość z wypowiadających się chyba nigdzie wcześniej nie pracowała... ja powiem krótko, może szaleńczych zarobków tu nie ma (chyba są tylko w Sejmie, Senacie I na sstanowiskach Prezesów), ale atmosfera jest fajna, ekipa pomaga sobie nawzajem, więc polecam ze swej strony..

misiu

Karta Multisport to standard, prawie kazda korpo ja oferuje :-). I jak w prawie kazdej korpo nie jest za darmo :-). Niestety przy niskich zarobkach za malo benefitow - lekarz/ubezpieczenie i platna karta to za malo. Dobra robota dla studentow i swiezo upieczonych absolwentow.

Wacek

Jak by to była Firma to ja bym był pracownikiem. Co to jest to, trudno określić bo ani tu można dopatrzyć się kierownictwa, praca na umowy śmieciowe, niby pracownik ma szkolić innego nowonajentego jak ma ochotę ale raczej jej nie ma, bo kto chce mieć konkurencje chyba debil!!!. ''Co do zasady firma pelna jest dosc prymitywnych intelektualnie ludzi, ktorzy trzymaja sie na stanowiskach od lat dzieki znajomosciom i ukladom.'' Powyższy wpis jak najbardziej trafny.

PL

Odradzam prace w RAC (Regional Administration Centre) Wincor Nixdorf - szczegolnie w polskim dziale (serwis). Atmosfera w dzialach innych niz polski jest calkiem ok, tymczasem w polskim teamie pracuje stanowczo za malo ludzi, co sprawia, ze pracuje sie pod ogromna presja, powszechnie pochwalane jest donosicielstwo i podkopywanie pozycji poszczegolnych osob w zespole. Wszystko zalezy od relacji z team leaderem, ktory nie grzeszy inteligencja czy umiejetnoscia zarzadzania - latwo wiec mozna nim manipulowac (co zreszta niektorzy bardzo umiejetnie robia, majac mniej obowiazkow niz pozostali). Atmosfera napieta, zarzadzanie team leadera - beznadziejne (team leader czynnie uczestniczy w interpersonalnym obrazaniu pracownikow za plecami, sympatyzuje z poszczegolnymi osobami). Jeszcze nigdy nie pracowalam/pracowalem w takim zespole, gdzie intrygi i hipokryzja bylyby na porzadku dziennym, a dokladajac do tego olbrzymi nawal pracy - zwyczajnie nie warto bawic sie we wspolprace z ta firma. Nie bez powodu w 6 osobowym zespole trzy nowe osoby odeszly po kilku miesiacach, a kolejny nowy pracownik juz po miesiacu. Co do zasady firma pelna jest dosc prymitywnych intelektualnie ludzi, ktorzy trzymaja sie na stanowiskach od lat dzieki znajomosciom i ukladom. Nie warto. Nie za takie pieniadze ;)

trolololo
@PL 19.07.2015 17:28

Wszystko się zgadza. Układy, obgadywanie, donoszenie .

Ferdek

Czy ta firma już zdechła bo nie ma nowych wpisów. Nadal można zarobić 10 tysiaków w CN bo jak by co to ja bym chętnie łyknoł taką fuche. Dajcie cynk jak by co to ja jestem chętny. Siamanko :)

taki tam
@Daje cynk 10.06.2015 21:54
Odpowiedź na: [X - 2014-11-19 23:25:47]: A w Centrum Napraw Banking na działkowej zarobki nawet dziesięć tysięcy mimo cięć sta...

Nic się nie zmieniło,ale się zmieni!!!. Są przyjmowni do pracy i szkoleni nowi pracownicy,i mają podzielić się pracą z tymi którzy dużo zarabiają i skończy się zarabianie po 10 tysiaków!!!.

Wacek
@taki tam 15.06.2015 20:46

Nie szkoliłem nikogo i nie będe szkolił dzięki temu temu mam pracę i zarabiam. Niech sobie firma zrobi dział szkolenia i nie szuka głupszych od siebie. Konkurencja jest mi do niczego nie potrzebna.

programista

Atmosfera w Katowicach jest świetna. Młody zespół i spore zaufanie szefa z Niemiec do pracowników. Stawki negocjowane indywidualnie. Osobiście polecam

zainteresowany

Witam, czy ktos ma informacje jak wygląda atmosfera w formie jesli chodzi o Katowice i stanowisko programisty ? Czy pracują tam ludzie w zespołach potrafiący wykonać dobra analizę i projekt tak aby programista nie wydziwial. Ogólnie jakie panują relacje w zespole i mniej więcej stawki ? Dla deweloperow

Jeden z WN

NIE polecema!!! firma robi w konia, brak dobrej atmosfery, a kierują ludzi bez pojęcia o zarządzaniu - układy!

Zostaw opinię o Wincor Nixdorf

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wincor Nixdorf