FIMAR

Bielsko-Biała

Opinie o FIMAR

Maja

@były dziękuję za odpowiedź. Jednak rozumiem, że nie jesteś już pracownikiem firmy. Jak dawno temu pracowałeś w FIMAR? Mógłbyś powiedzieć jak wtedy wyglądała Twoja praca?

były

Obecnie to z tego co wiem w większości robią tam obywatele Ukrainy, bo Polacy już za takie pieniądze nie chcą pracować.

Maja

Pracujesz w FIMAR? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia w firmie. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

bodzio

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Roku wszystkim Ukraińskim pracownikom firmy FIMAR życzy........... Były pracownik . .........побачимося

ilonak

Wiecie jednak czy wypłata dla doradcy klienta jest teraz możliwa? Chętnie bym się załapał, bo pewnie jest szansa na dwuskłądnikowe

klaus

Zostawcie Titanica nie wyciągajcie go.....itp itd

partia razem

Kara dla pracodawcy za wypłatę pensji pod stołem Również pracodawca, który oferuje takie rozwiązanie, nie pozostaje bez kary. Narusza on w ten sposób przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych. W razie nieopłacenia składek lub opłacenia ich w zaniżonej wysokości Zakład może wymierzyć płatnikowi składek dodatkową opłatę do wysokości 100% nieopłaconych składek, przedsiębiorcy grozi także kara do dwóch lat więzienia. Dodajmy, że to pracodawca, czyli płatnik, ponosi odpowiedzialność za błędne obliczenie i pobranie zaliczek na podatek w zaniżonych kwotach i za przekazanie tych zaliczek na rzecz urzędu skarbowego. Pracodawca może więc zostać zobowiązany przez organ podatkowy do dopłacenia kwoty zaliczki na podatek wraz z odsetkami.

jeden z wielu

Oczywiście można opowiadać bajki o zarobkach po 3 tyś. i więcej, zakłamywać rzeczywistość ale prawda jest jedna. Właściciel jak by mógł to najchętniej wcale by nie płacił ,jego filozofia to jak największy zysk jak najmniejszym kosztem co się tyczy jak i zarobków jak i podejścia do użytkowania maszyn.To jego podejście doprowadziło do sytuacji w której po prostu nie ma kim robić W firmach w których szanuje się ludzi nie szuka się ludzi kilka razy do roku.

gościu

Zamówić meble można gorzej tam pracować

pampers fe fe

* za dwa miesiące.

były

Chyba jak się pomyli a może ci się śniło to

czmielu

Ja się jakiś czas temu urwałem z tej firmy ale nie żałuje że tam pracowałem, w końcu mam porównanie jaka jest różnica miedzy firmą gdzie pracodawca potrafi docenić dobrego pracownika finansowo i nie tylko a Fimarem gdzie pracodawca potrafił np.zmienić na mniejszą człowiekowi w dniu wypłaty stawkę godzinową tylko dla tego że po podliczeniu jego zdaniem zarobił zbyt dużo. Były takie sytuacje i nie tylko.........długo by pisać

pampers fe fe

Żeby Polska żeby Polska żeby Polska była Polską.

Każdy pracuje, narzeka a dalej robi. Co Wy na to? :)

Robiłem tam i nie narzekałem. I nie szkalujcie! ;)

partia razem

Po decyzji szefowej PIP Iwony Hickiewicz inspektorzy pracy będą wreszcie mogli kontrolować firmy "na legitymację", czyli bez siedmiodniowego uprzedzenia. Kontrole PIP bez zapowiedzi zdecydowanie zwiększą skuteczność działań inspekcji pracy.

young

A więc tak jak jak myślałem 50 lub 100 zł. no cóż "Jaki pan taki kram"

partia razem

Zmiany w umowach na czas określony. Kto skorzysta? Od 22 lutego 2016 r. wchodzą w życie istotne zmiany dotyczące umów na czas określony. Pracownikom mają przynieść większą stabilność zatrudnienia. Z punktu widzenia pracodawców nielubiących zawierać umów na czas nieokreślony będą natomiast niekorzystne.

young

Praca w tej firmie ? to coś nawet nie można nazwać firmą Jak tam na święta ile Stasiu dał 50 czy może 100 zł ? Pytam bo u mnie w firmie w zależności od stażu pracy dostaliśmy miedzy 500 a 1500 ja przytuliłem 800 zł.

cep
@young 13.01.2016 19:22

Na pytania prymitywnych matołów nie ma odpowiedzi. Jest tylko chęć jątrzenia bo został wylany i wciąż sobie nie radzi.

3M

"Praca w tej firmie jednak daje wiele możliwości do rozwoju" nerwicy i depresjii:):)

były

Chyba nie wiesz co piszesz miałeś pranie mózgu czy co

bombel

Witam u mnie na wsi jest takie powiedzenie " ( usunięte przez administratora ) tak jest z tą firmą .Mnie przez kilka miesięcy zwodził że dostane normalną umowę o pracę aż mi się znudziło wiec mu podziękowałem.

robol nie uwierzy

Do robol z niezliczoną ilością ksywek, jak znajdziesz lepszą pracę to szybko zapomnisz o tym co ci tam zrobiono w przeciwnym razie długo będziesz pamiętał co straciłeś i w złości frustracji sam siebie będziesz ogłupiał. Poza tym nie stać cię na to żeby choć 4 osoby zatrudnić? lub 40-60 masz problem? będziesz patrzył co stoi na parkingu a tania siła robocza będzie ci pieniążki wywrotkami do formy zwozić !!! na co czekasz? marnujesz się tu ze swoimi wypocinami.

NIK

Do robol z niezliczoną ilością ksywek, jak znajdziesz lepszą pracę to szybko zapomnisz o tym co ci tam zrobiono w przeciwnym razie długo będziesz pamiętał co straciłeś i w złości frustracji sam siebie będziesz ogłupiał. Poza tym nie stać cię na to żeby choć 4 osoby zatrudnić? lub 40 masz problem? będziesz patrzył co stoi na parkingu a tania siła robocza będzie ci pieniążki wywrotkami do formy zwozić !!! na co czekasz? marnujesz się tu ze swoimi wypocinami.

Znaczenie

Od samego początku mam umowę o prace, wypłata rownież zawsze była ok a nadgodziny wypłacone. Poza tym robol to chyba nie twoja sprawa czy pracuje tam 4, 14 czy 40 osób.. Z tego co widze szkoda sie tu wypowiadać i tracić czas na czytanie wyolbrzymionych historii zarówno o tej firmie jak i o innych firmach...

robol

A ilu was tam robi 4 osoby to nie dziwota że dał wam na stałe umowę .Po prostu nie może sobie pozwolić na to i wy się urwiecie. Kiedyś szły tam dwie zmiany po około 10 chłopa na każdej, czasy się zmieniły ale do niego to nie dociera ciągle myśli że jak ktoś robi fizycznie to można go robić w konia.

Znaczenie

Ja tam mam normalna umowę o prace i nie tylko ja z tego co mi wiadomo. Wypłata tez sie zgadza.

uwolniony

Tak jak już ktoś pisał wcześniej robota tylko na przeczekanie potwierdzam jeśli nie masz noża na gardle to lepiej omijać to miejsce z daleka.Jeszcze jak by płacił to można by mu wybaczyć ten jego mobbing i zwykłe chamstwo, ale u niego nie ma rozmowy o pieniądzach ,albo robisz za te psie pieniądze albo wypad z baru .A najgorsze jest to jego bajerowanie gości na początku bo akurat potrzeba mu ludzi do roboty,potrafi wtedy naobiecywać wszystko żeby tylko zostali a w dniu wypłaty okazuje się że uzgodniona stawka jest nie aktualna, tylko dlatego że robota została już zrobiona,oczywiście nic na umowie wszystko na gębę jeśli chodzi o umowę to tylko zlecenie. Naprawdę szkoda tych ludzi którzy się na to nabierają i to od lat.

zkaza

Trochę robiłem na tzw.zachodzie i wiem jedno w normalnym kraju typu Szwecja,Austria Holandia taka firma jak ta nie miała by prawa działać aż tak długo .A w Polsce proszę bardzo firma działa jak gdy by nigdy nic a właściciel zamiast być izolowany to sobie kupił nowe Volvo.

Marley

Ta firma to jedna wielka pomyłka...Umowa zlecenie przedłużana z miesiąca na miesiąc.A Pan S.F to facet który ma sklerozę wiecznie mu nic nie pasuję jeśli zrobisz robotę dobrze to on i tak cię zje**ie bo nie było wykonane po jego myśli NIE POLECAM tej firmy nikomu. Szkoda waszego czasu i starań. Brak jakiegokolwiek zdobycia wiedzy zawodowej. Pozdrawiam Staszka jest najlepszym pracodawcą na Świecie ! :) i to jego poczucie Humoru

fimarowiec

szanujmy ludzi tak szybko odchodzą

Vader

No ja właśnie od was uciekłem bo bo nie było płynność finansowej w domu hi hi hi . A straszne to jest to że tego nie rozumiecie. Mam dla was rade (mniej patrzeć po parkingu kto jakim autem jeżdzi a więcej myśleć o pracownikach )

czmielu

Panowie nie ma co strzępić jęzora. Też tam pracowałem jakiś czas temu i zawsze mówiłem że może na robocie to on się zna tego nie można mu odmówić, a poza tym to tytan pracy. Ale o prowadzeniu firmy to nie ma pojęcia . Jego dewiza to jak najmniejszym kosztem zrobić jak największy zysk.Może jeszcze 10 lat temu takie podejście się sprawdzało ale te czasy na szczęście już się kończą.Mam nadzieje że w końcu to zrozumie i w większym stopniu zacznie myśleć o pracownikach bo w końcu to są jego pracownicy i też mają rodziny o które muszą zadbać,a nie tylko o sobie i o własnym interesie w innym przypadku ryzykuje przyszłość firmy którą budował tyle lat.

fimar
@czmielu 12.12.2015 17:49

Święte słowa!:)

i sprawiedliwość dla wszystkich

Jeszcze gorzej jak pracodawca traktuje pracowników jak tanią siłę roboczą a Fimar zasługuje tylko na jedno .Na wizytę policji skarbowej......ewentualnie na pozew zbiorowy za kombinację przy odprowadzaniu składek ZUS. Może PIS się w końcu zajmie takimi kombinatorami .

rextus 13

Robota w tej firmie to tylko na przeczekanie jak to mówią byle do wiosny.Pracowałem tam kilka lat temu i jak tylko znalazłem coś normalnego od razu się zwolniłem.Sądząc po wpisach nic się tam nie zmieniło tzn. właściciel jak robił ludzi w konia tak robi dalej typowy polski prywaciarz .NIE POLECAM

fimar

no właściciel mógłby być milszy i zmienić nastawienie do pracowników i organizacji pracy! zobaczymy przy wypłacie jaki z niego pracodawca, normalny czy jak większość prywaciarzy tylko czeka żeby pracownika oszukać i na nim zarobić?! zobaczymy pożyjemy

zuziadezołzik

he he he dobre dobre ,tak tak miły to on potrafi być jak bajeruje gości byle tylko porobili chociaż z miesiąc .A swoją drogą masz chłopie talent, jak bym czytał folder reklamowy biura podróży , Aha gratuluje poczucia humoru .

BOBEK 17

Dokładnie Fimar to firma marzeń ,kilka pięknych nowo wybudowanych przestronnych hal w których nawet najcięższa praca staje się przyjemnością . A okolica piękna blisko gór (Beskid Żywiecki) A właściciel pan ( usunięte przez administratora )to chyba najmilszy człowiek na świecie, wiecznie uśmiechnięty sypiący dowcipami od rana,potrafiący docenić pracę nie tylko dobrym słowem .

rebus

psy szczekają karawana idzie dalej...

bolek

(usunięte przez administratora) już nawet ludzi do pracy nie szukają.( usunięte przez administratora ).Aha praca tylko dla bardzo odpornych psychicznie a pieniądze śmieszne.

@bolek 06.09.2015 17:52

masz racje

tom384

Zgadza się, niskie pensje i nerwowa atmosfera skreślają firmę. A mogłoby być tak fajnie gdyby kilka spraw sie zmieniło. Osoby pracowite i uczynne powinny omijać łukiem ten zakład bo szkoda ich roboty i poświęcenia za takie pieniądze.

Zostaw opinię o FIMAR - Bielsko-Biała

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FIMAR