FHU LUX

Sokołów Podlaski

Opinie o FHU LUX

Erwin

Kwestia finansów to odwieczny problem między firmą a pracownikiem. Z doświadczenia wiem, że jak się człowiek przykłada do swoich obowiązków to nie narzeka. Ja w każdym razie chwalę sobie pracę w firmie.

Były zadowolony pracownik :)

Większość opinii o tej firmie jest negatywna, ale wynika to w głównej mierze z tego, że ludzie nowo zatrudnieni , chcą od razu zarabiać kokosy, nie dając nic w zamian Pierwsze pytanie nowo zatrudnionej osoby to ile można zarobić, uważam że ta praca dużo wymaga od człowieka ale również mu sporo daje. Osobiście pracowałem w tej firmie ponad 3 lata, wspominam ten czas bardzo dobrze. Konkursy na wyjazdy zagraniczne to bardzo fajna motywacja, konkursy sprzedażowe, wszelkiego rodzaju dopałki do sprzedaży umów. Można było sobie dorobić do pensji na takich konkursach, prowizja hmn w zależności od miesiąca dosyć różna i może jest to największy minus tej firmy, niezbyt jasne warunki premiowania. Jeśli chodzi o kasę to dużo też zależy od kierownika salonu, jeśli macie dobrego kierownika to można domagać się od centrali podwyżki wynagrodzenia. Kierownik regionalny a także osoby które w przeszłości pełniły rolę trenerów jak najbardziej w porządku, zawsze służyły pomocą. Zdaję sobie sprawę, że miałem o tyle farta że trafiłem na wspaniała grupę ludzi w salonie z którymi stworzyliśmy grono przyjaciół . Wspominam te 3 lata jako ciekawe doświadczenie, wszystkich co narzekają na firmę i nie widzą też dobrych stron pracy w Luxie zupełnie nie rozumiem. Ponieważ jeśli pracownik cały miesiąc nic nie robi, nie sprzedaję i liczy że klient przyjdzie i weźmie od razu umowę, to nigdy taki pracownik nie zarobi i będzie wystawiał aż tak negatywne opinie. Podsumowując nie jest aż tak źle jak każdy pisze, zdarzają się gorsze miesiące - ale to praca w handlu więc to normalne ,nie umiesz sprzedawać - nie zatrudniaj się. Pozdrawiam.

FHUL

Jeśli zastanawiają was zarobki to 2000brutto, Wawa 2500brutto. Co do prowizji to ciężko powiedzieć rekruterzy milczą jaki jest plan. Wyrobisz plan dostaniesz prowizję, ale nie ma co nastawiać się na kokosy, z tego co widziałem w rozpisce to maxymalnie 25zł za sprzedaż światłowodu z terminalem, po rozmowie liczyłem optymistycznie 9zł od nowej umowy (zakładając, że wyrobisz plan, który będzie ustalony jak już zaczniesz pracę). Absurdem jest dla mnie, że co miesiąc odciągają 100zł niby zabezpieczenie kosztów szkolenia, zwracają to w drugim roku co mc 100zł do pensji (jeśli po roku zrezygnujesz to nikt Ci tego nie zwróci). Czy to nie w interesie pracodawcy przygotować Cię do pracy, zapoznać z ofertą, czy to nie jego koszta i ryzyko? Skoro zabezpieczają się w ten sposób to czy nie świadczy to o dużej liczbie rezygnacji w pierwszym roku pracy? W mojej opinii jest to praktyka nieuczciwa i nieetyczna. Umowa jest niejasna i w zasadzie to tylko można wierzyć na słowo, że tak będzie, nie ma w niej jasno napisane jakie kwoty należy zwrócić za koszt szkolenia i kosztów z nim związanych: zakwaterowanie dojazd, wyżywienie. Potrącenia za błędy, jeśli stan na magazynie się zgadza, ale źle wprowadzisz to w komputerze, to licz się z kosztami. Straty w salonie rozkładane są na kierownika i pracowników (np. kierownik 40% reszta zespół). Wizyta tajemniczego klienta podobno raz na 3mc to ryzyko utraty kolejnych 100zł od pensji. Praca w salonie to nie tylko sprzedaż, a przede wszystkim serwis klientów. W mojej opinii warunki pracy nie są dobre, wynagrodzenie podstawowe nie jest adekwatne do wymagań. Premia za sprzedaż według firmy to część podstawy, a powinna to być nagroda za pracę (sprzedaż), uważam że podstawa powinna być za samą obsługę klienta. Inaczej myślę, że nie jest to atrakcyjne, lepsze warunki otrzymasz w sieciówce/sklepie spożywczym. Ogólnie nie polecam. Kolejny minus to podpisanie umowy w siedzibie firmy, nikt nie zwróci ci za dojazd i czas. Badania medycyna pracy na swój koszt przed podpisaniem umowy, jeśli się rozmyślisz jak zobaczysz umowę to nikt Ci tego nie zwróci. Uważam, że szkoda czasu na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli już się zdecydujesz to negocjuj kaucję za dojazd i badania oraz umowę na miejscu pracy. Inaczej to tylko Ty ponosisz koszta jeśli okaże się, że ustalenia z rozmowy są inaczej zapisane w umowie. Nie dajcie się zwodzić konkursami jest to miły dodatek do pracy, ale tylko dla wybranych. Oczywiście nic nie ma za darmo trzeba chcieć pracować i rzeczywiście pracować, żeby coś osiągnąć, ale czemu tutaj skoro można łatwiej i szybciej? Jeśli chcesz sprzedawać to firmy konkurencyjne z branży telekomunikacyjnej, rolniczej, bankowości i ubezpieczeń to oprócz prowizji podstawa 2500zł brutto. Produkt co prawda sprzedają się trudniej ale prowizję są wyższe. Uważam, że minusy to: obciążenia (za błędy myślę, że świeżakowi mogą się przytrafić); obciążenie kosztami szkolenia, które jest niezbędne do wykonywania pracy; podpisywanie umowy w siedzibie firmy; obarczanie kosztami za badania lekarskie(zwrot przy pierwszej wypłacie?); niskie prowizje;, brak info o wysokościach prowizji ( nie można oszacować wysokości pensji przed podjęciem zatrudnienia;

Joanna

W jaki sposób @zawiedzionafirmą starałaś się rozwiązać tę sprawę z kierownictwem i jaka była ich reakcja? Dla innych poszukujących pracy to ważna informacja, czy w sytuacjach konfliktowych FHU LUX potrafi się zachować z głową.

Zawiedzionafirmą

Nigdy więcej takiej firmy! Pisanie e-mail z potwierdzeniem zarobków nie pomaga, sprawa w sądzie złożona i bardzo dobrze , bo mam podstawę do roszczenia i wypłaty należnych pieniędzy. Premia PH ? Hmmm... jedna wielka nie wiadoma. RKS kręci , dyrektor kręci , księgowość wypłaca co naliczy człowieczek ,uważają , że mają jelenia nie pracownika. Kierownik już teraz stanął w obronie pracowników , bo i jemu po wypłacie pojechali.Praca owszem czasem i 10 h i nadgodzin brak. Jestem osobą ambitną więc plany salonu realizowane były ponad plan a premii ha haha 100zł BRUTTO- i to nie było tylko SIM. Nie liczyłam się z opiniami z internetu przed zatrudnieniem, gdyż uważałam , że wypisują to osoby , którym się nie chce pracować lub im się nie udało. Jednak teraz widzę , że to SZCZERA PRAWDA! Unikać jak ognia bo szkoda czasu i nerwów na taką firmę

Joanna

@rusek mógłbyś powiedzieć coś więcej o pracy w FHU LUX? Jakieś konkretne informacje, na temat tego gdzie według Ciebie firma zawodzi jako pracodawca? Długo w niej pracowałeś? Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym, jak wyglądała praca na Twoim byłym stanowisku?

rusek

Najgorsza firma w jakiej pracowałem, jeżeli miał bym ci coś doradzić to idź na kasę do biedronki, kasa ta sama a trochę zdrowia zaoszczędzisz.

Joanna

@oooo co jeszcze należało do obowiązków konsultanta? @jestemtudlaczego Ty nie polecasz pracy w FHU LUX? Długo pracowałeś w firmie? W jakim dziale? To co Tobie nie odpowiada, dla innej osoby może nie być aż tak istotne.

jestemtu

zdecydowanie nie polecam firmy fhu lux

oooo

Najgorsza firma w jakiej miałam okazje pracować na stanowisku konsultanta. Jedna wielka porażka. Nie ma życia, pracujesz po 10 godzin, do tego musisz jeszcze sprzątać salon przed lub po pracy. Wypłata śmieszna, nie adekwatna do wykonanej pracy. Kpina.

Joanna

@Smikirozumiem, że jesteś zadowolony z pracy w FHU LUX. Chętnie dowiemy się więcej na temat benefitów dostępnych dla pracowników.

Smiki

Zapraszam do pracy. Ale tylko tych, którzy rzeczywiście chcą pracować. Robota jest ciężka i wymagająca. Trzeba wiele wysiłku włożyć, żeby wszystkiego się nauczyć. Wypłata jest taka, jaką sobie pracownik wypracuje. Są bony, są wycieczki, są dodatkowe pieniądze, są szybkie akcje typu "kto pierwszy". Tylko, że trzeba, jako pracownik, pilnować swego. Jeżeli na coś się umawiasz, żądaj pisemnego potwierdzenia (mail, sms, kartka i długopis). Atmosfera jest luźna i przyjemna. Nie ma problemu, by dogadać się z większością RKS.

ahk

Na pewno jest w porządku atmosfera @Jaa, bo każdy wie, że pozytywne stosunki między pracownikami albo między pracownikami a kadrą to połowa sukcesu. W końcu budują w ten sposób renomę na tak wielkim rynku

xfgdfg

Pojawiło się dużo ogłoszeń od tej firmy. 99% jest z umową o pracę i pensją uwarunkowaną od przychodu firmy... Czyli nie wyrobisz planu dostaniesz podstawę (i to z łaską). Byłem na rozmowie i to co sobą reprezentuje firma woła o pomstę do nieba. Od razu mówią Ci że zarobisz góry pieniędzy, tylko musisz się nauczyć wszystkiego. Żadnego pytania o ty czy ktoś jest odporny na stres, czy ma jakieś złe skojarzenia z handlem (akurat ja mam), czy potrafi rozmawiać z ludźmi. Po prostu wciągają człowieka a potem po miesiącu wypłacają marne pieniądze (usłyszane od poprzedniego pracownika) Ogłoszenia są już dwa tygodnie i nadal nikogo nie złapali na pracę w salonie Orange Partner. P.S. Czasem lepiej wynająć lokal i samemu otworzyć punkt obsługi klienta na własną rękę ale z tym jest ciężko na ten moment.

Cziki Cziki

Czy ktoś, kto ma minimalnie pofałdowany mózg jest w stanie zrozumieć, że jest to praca w handlu? Praca w handlu ma to do siebie (niezależnie czy sprzedajesz kwiaty pod cmentarzem, czy telefony), że zarabiasz proporcjonalnie do sprzedaży. Jeżeli nie potrafisz, jak ktoś tam pisał o ruterach bez refundacji, zareklamować braku rozliczenia, to sam sobie jesteś winien. Ludzie z biura wysyłają codziennie maile, smsy, dzwonią z przypomnieniem o konieczności wyjaśnienia nieprawidłowości. Trzeba być wyjątkowo opornym na perswazję, żeby nie zainteresować się przynajmniej raz w miesiącu, czy wszystko ok z pieniędzmi/towarem. Jeżeli mieszkasz w mieście maks do 12tyś mieszkańców, to pewnie masz tam Biedronkę. Pani z Biedronki, jak ma za mało w kasie, bo źle wydała resztę, też musi dołożyć. Idź, spytaj. Jeżeli Ty nie udowodnisz sprzedaży rutera, to też dołożysz. Jeżeli ktoś doczytał dotąd, to być może nadaje się do pracy w LUXie. Praca w firmie wymaga wiele, ale też wiele daje. Wypłata? Jak umiesz kombinować ze sprzedażą, konkursami i liczeniem premii ( sa wzory i nie problem to policzyć. Potrzeba tylko minimum zaangażowania. Jak RKS Ci nie powie, to powie kadrowa, albo księgowa, albo sam dyrektor - tylko SPYTAJ! Tępe dzidy nie zarabiają. Życie.

tako

Bardzo NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!

Monia O

nie polecam

mnbk

Zdecydowanie nie polecam.

byly pracownik

odpowiedź dla rekina: odeszłam, bo nauczyłam sie wiele, zarobiłam dobrze, ale ..... 500 +, dzieci, ... obecnie jestem na wychowawczym. jak tylko sie ogarne to wróce do pracy, do Luxa. Wiem co trzeba robić, wiem co i jak sprzedawać. Mam miłe wspomnienia. Przeczytałam pare postów i jestem przekonana, ze negatywy pisza tylko nieudacznicy, którzy nic nie robili a tylko oczekiwali, że dostana cos za darmo. ja byłam i jestem zadowolona z pracodawcy - wrócę NA PEWNO.

bylyy pracownik

pracowalam w tej firmi i mi sie podobalo. ja wygrywalam w konkursach, robilam planu swoje i dostawalam kase. Jak ktos pracuje i ma wyniki to mozna dobra kase zarobic. polecam

qwertyu

Zofia masz takie prawo, słusznie. Nie spróbujesz to się nie przekonasz, ale jak chcesz już przy 20'stym zastanawiać się czy kupić masło czy margarynę, a może lepiej nic a w zamian kupić więcej obkładu- to proszę. A może lubisz niespodzianki? Jak tak to świetnie bo z tą firmą na pewno Ci nie zbraknie, zwłaszcza każdego 10'tego dnia miesiąca :) to nie koniec niespodzianek:) A wiesz dlaczego? Bo 20'tego (dokładnie tego samego dnia, którego będziesz miała dylemat co do uzupełnienia lodówki) zadzwoni do Ciebie dziewczyna z Sokołowa (nie wymienie już z imienia) i oznajmi Cię, że przy Twoich umowach na neostrade ze 3 routery się nie zrefundowały (nowy klient 49 zl/ stary 129zl a jak brakuje to dla pracownika za 189 zl- koszt za sprzet)- wiesz kto za to zaplaci? no jasne, że Ty:) A wiec prosty wynik: zarabiasz ok 1200(-600 mieszkanie)=600(to co zostaje ci na jedzenie, zycie, paliwo i kosmetyki. bron boze jak zachorujesz bo nie masz na leki ). wiec z tych 600 zl odejmijmy 3x router (189-49)= ok 150 zł i co wtedy? Nie zapłacisz bo nie stac cie- informujesz regionalnego o tym fakcie. Po czym nastepnego 10'tego spodziewasz sie ok 2200 zl wyplaty bo udalo ci się sprzedac sporo umow i wpadly ci jakies konkursy a tu przychodzi rozczarowanie, bo tym razem regionalny powie Ci tak: Podpisałaś wspólną odpowiedzialność, nie zapłaciłaś za niezrefundowany sprzęt- nie nalezy Ci się premia podpisalas to na umowie na stronie tej i tej (jakos dziwne ze wszystkim jej brakowalo w komplecie)- przypadek? Na moja prosbe kadrowa obiecala ze przesle mi braki mailem (oczywiscie nie bylo latwo zeby sie zgodzila), ale co mi po tym jak i tak nie wyslala. kolejna sprawa: L4 w weekend? zapomnij nie nalezy Ci się- musisz to odpracowac!! Mogłabym tak pisać i pisać. Na temat tej firmy mogłabym książkę napisać, bo przypadków do opisania nie brakuje. p.s. nadgodzinami tez nie nadrobisz, bo nawet jak musisz zostać to i tak Ci nie zapłacą. pozdro

masakra

@masakra 22.08.2015 17:37
caly czas są bo rotacja duża. zanieś cv do salonu. Szkoda im kasy na ogłoszenie w płatnym serwisie, co najwyżej na olx...

olx tez jest płatny :-) ja jestem zadowolony - konkursy wygrywam, na wyjaździe byłem i było super. Ludzie z biura jadą na wyjazdy bo pracownicy z salonów porezygnowali, więc było miesce - to pojechali (tak mówią ) ja POLECAM

maasakra

Stanowczo odradzam prace w tej firmie. Praca ok jezeli jest fajna atmosfera w salonie. Jednak całe zarządzanie firmą to dno totalne. Każdy mówi co innego i na każdym kroku ściema. Dziś M.O. obieca Ci dobrą kasę jutro przyjedzie i ze wszystkiego się wykręci. Jeżeli chodzi o biuro w Sokołowie to można opisać jednym słowem- buractwo. Konkursy owszem są ale jak spojrzeć na zdjęcia z wyjazdów na kilka lat wstecz jeżdzą cały czas ci sami ludzie, w tym połowa biura której konkursy nie obejmują a ludzie którzy faktycznie się starają niestety... W gorszej firmie niż LUX nie pracowałam

focus

jeśli chodzi o obecną sytuacje w FHU LUX to sieć ich sprzedaży obejmuje tereny Polski południowej, wschodniej i północnej i składa się z 43 salonów sprzedaży. Z tego co wiem to w planach jest dalszy rozwój. Także nie wiadomo na jakiej liczbie salonów się tutaj zatrzymamy. Wszystko zależy od jakości pracowników :P

pracownik lux

zarobki jak wszedzie. jak zrobisz plany i salon zrobi to masz dobra wypłatę, a jak nie zrobisz planow to pusto. zawsze mozesz dorobic na konkursach. jest ich troche

pracownik lux

Faktem jest że kierownik zarabia najniższą krajową tak samo jak pracownik szeregowy. Wypłacane ma tylko premię za osiągnięty plan. Miałem nawet sytuację że niedostałem premi nawet jeśli wykonałem plan. Dlatego nie warto tam pracować. Ja na szczęście tam już nie pracuję Jak dla mnie okradają pracowników.

niunia

Pracuje w tej firmie, ale dużo ma się od miejsca pracy chodzi o miejscowość. Jeżeli ma duzo mieszkańców to kierownik ma większą podstawę ale nie większą niż 2000zł. Ja jestem kierownikiem i mam najniższą krajową, tak samo mój pracownik. Fakt opinie poprzednie są prawdziwe, premia jest uznaniowa i nie wiadomo jak są wyliczane, nikt tego nie wie. Najgorsze jest to, że premie rzeczywiście sa niskie i w dodatku od tego odprowadzają podatek.

Tomo

Też mi się wydaje, że pensje są jednak wyższe i pewnie 2 jest z przodu co najmniej. W ogóle to atmosfera w lux orange jest ok?

cytryna

Praca jak to praca w każdej trzeba robić ale w tej firmie wymagania pracodawcy nie są proporcjonalne do zarobków. Zarabiasz nieco ponad najniższą krajową (z prowizjami) a robisz za sprzedawcę, kasjera, sprzątaczkę, telemarketerkę, magazyniera, księgową, kadrową, itd. Na dodatek masz odpowiedzialność za wszystko a jak coś jest nie tak to po pensji :(

Anonim

Jeśli chodzi o pracę w tej firmie to nie polecam, pracuję od 3 lat, bo nie mam innej możliwości. Mieszkam w małej miejscowości i rynek pracy jest mały. Jako Kierownik Salonu Sprzedaży zarabiam 1500 zł brutto!!!! + oczywiście prowizja (ale jaka? uznaniowa), czyli każda wypłata to niespodzianka. Średnio do wypłaty 300-400zł - jako kierownik, gdzie mam 75% odpowiedzialności materialnej i 100% odpowiedzialnośc za funkcjonowanie salonu. Porażka. Firma nie ma jasno określonego systemu prowizyjnego i tylko patrzy za co by tu uciąc pensję. Dobre jest tylko to, że pensja wpływa zawsze 10-ego. Ale to ich obowiązek.

takie rzeczy tylko w fhu lux

praca prawie taka jak sprzedawanie pokrowców na dokumenty chodząc od drzwi do drzwi. Jak nie wyrobisz kosmicznych planów to zobaczysz tylko śmieszną podstawę. Gdyby centertel tego nie weryfikował to i by ci podstawę zabrali. Luxusowa masakra

Lukas

Popieram w 100% wypowiedzi koleżanek i kolegów nic pozytywnego o tej firmie nie można powiedzieć, niestety często po studiach w naszym pięknym kraju nie ma pracy i imamy się takich zajęć, które na dodatek nabijają kasę (usunięte przez administratora)

były pracownik

Pierwsza podstawowa sprawa to zarobki - marne, jak by tego było mało nie wypłaca należnych premii za zorganizowane przez siebie konkursy. Najpierw organizuje konkurs ,,Kto więcej podpisze umów" nalicza za te umowy premie ale ich nie wypłaca. Zatrudnieni regionalni kierownicy nigdy nie przekazują prawdziwych informacji na tematy z wynagrodzeniem. Kryteria naliczania premii zmieniają się co 3-4 miesiące, a konsultanci nie wiedzą ile dostaną pieniędzy za podpisana umowę o internet czy to z Orange czy neostradę, a już zielonego pojęcia nikt tam nie ma ile zapłacą mu za podpisaną umowę na tel stacjonarny w orange. Zwykle o takich zmianach dowiadują się z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Trudno więc określić czy podpisując umowe o internet stacjonarny czy telefon w orange dobrze na tym zarobimy, czy może nie lepiej było by podpisać taki internet w TP.

katarzyna

Nie polecam zatrudnienia w tej firmie, mało płacą, firmę interesują tylko słupki, a nie wysiłek i wkład jaki wnosi się do tej pracy - jak się nie sprzeda tyle ile sobie wymyślili to atmosfera staje się nieprzyjemna a Regionalni kierownicy sprzedaży każą dzwonić codziennie do tych samych klientów żeby przyszli przedłużyli umowy, albo dzwonić na telefony stacjonarne i wciskać ludziom którzy mają po 70 - 80 lat, żeby internet założyli. Jak nie idzie sprzedaż to(usunięte przez administratora) potrafi czepiać się że brudno w salonie, a firma przeznacza na salon na środki czystości 100zł na 3 m-ce :D, co za to można kupić jak jeden domestos kosztuje 10zł i raczej na 3-m-ce nie wystarczy, nie wspomnę o płynie do szyb żeby myć witrynę i drzwi, o ręcznikach papierowych 1szt- 2,50, papierze toaletowym, mydle do rąk, oczywiście długopisy też za te pieniądze musicie kupić, zszywki do zszywaczy, spinacze do papieru, tusz do pieczątek, płyn do podłóg, koszulki itp. art. biurowe.

Przypominam że jest to miejsce w którym wyrażamy swoje opinie o danej firmie, a nie forum dyskusyjne. Moja opinia o firmie jest negatywna. Zakichanym obowiązkiem pracodawcy jest wypłacanie wynagrodzenia na czas, a więc to że pieniądze wypłaca w terminie nie jest żadną zaletą firmy. To że nie wypłaca naliczonych premii świadczy o nieuczciwości firmy

Zostaw opinię o FHU LUX - Sokołów Podlaski

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FHU LUX