InPost
counter
3 102 104 5 1
Pracownikroku
 Problem

Oddział w Elblągu. Początek roku 2020. Warunki zatrudnienia: połowa magazynierów pracuje "na czarno", część kurierów również. Reszta zatrudniona na umowę zlecenie (o podpis zatrudniającego walczyłem ponad miesiąc !), lub pracująca na własnej działalności (ciężko nawet o jeden dzień wolnego w celu opieki nad dzieckiem) W okresie świątecznym (2 tygodnie przed świętami) pracowałem od 6:30 do średnio 23:00 (~16h!) Brak jakiejkolwiek premii za tenże okres. Nieudolne kierownictwo, brak organizacji pracy. Jeden z kierowników, który wcześniej był zwykłym pracownikiem po przyodzianiu niebieskiej peleryny staje się "panem"i władcą tego pięknego przybytku przy ulicy Skrzydlatej 11. Warunki socjalne: Obskurny toitoi, brak umywalki, mydła, podstaw higieny! Łazienka jest pod kluczem tylko i wyłącznie dla pracowników biura i kierownictwa ( kurierzy i magazynierzy to w ich mniemaniu "zwierzęta", które zostawią po sobie (usunięte przez administratora) . Codzienne wywieranie presji na kurierach, dokładanie obowiązków z miesiąca na miesiąc i czekanie kiedy człowiek pęknie - zatrudnią kolejnego! Magazynierzy bez obuwia ochronnego, mimo, że po rolce idzie codziennie wiele ciężkich ponadgabarytowych paczek, które realnie mogą zrobić krzywdę, jeżeli tego obuwia na stopach nie ma. Tylko czekać aż zdarzy się wypadek przy pracy osobie, która nie jest zatrudniona i nie ma podstawowej ochrony w postaci odzieży i obuwia.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Jaka atmosfera jest między działami w InPost?

Bylypracownik Nowy wpis

Z całego serca nie polecam. Czasami trzeba być na nogach od 5 do 20! Nie dość że presja czasu, to jeszcze skuteczność. Wydajesz awizo, bo kogoś nie ma, Ty tracisz statystyki. Samochody - porażka. Co chwilę wizyta u mechanika, męczarnia w trasie. O współpracownikach lepiej się nie wypowiadać... Generalnie lepiej wybrać inną firmę.

Junior Nowy wpis
Klient

Praca jako kurier to porażka samochody którymi poruszają się pracownicy to jeżdżące złomy współczuję kurierom kierowca co muszą rozwozić nimi paczki.

wera_1990@wp.pl Nowy wpis
Klient

Paczkomaty w Gdańsku na Nowotnej jest panel rozwalony nic nie potraficie zrobic tempaki. Nigdy juz nie skorzystam z waszych usług i nie polece nigdy wecej .

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

@woj
Klient

Usługa to porażka, paczkomat uszkodzony i nie można odebrać paczek a InPost chce dodatkowe pieniądze za przedłużenie pobytu paczki w paczkomacie.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 238 dni.

Czy pracownicy w InPost dogadują się między sobą?

Pracownikroku
 Problem

Elblag
@Pracownikroku

Prawda w 100%, pracowałem tam niedawno

Kurier
@Pracownikroku

Js tam nie narzekam.Pracuje jako kurier już ponad dwa lata.Wyplata zawsze na czas.Nie wiem co ty robiłeś ja na tą chwilę mając 800 paczkomatow zjeżdżają po 16.Jak wiedziałeś w domu A później czas Cię gonił to tak miałeś.Co do wolnego może ciężko ale dostaniesz.Postaw się na miejscu koordynatorów co mają zrobić jak 3 nie przyjdzie.Raz miałem problem rodzinny i w ten dzień nie było 2 chłopaków.Przedstawilem sytuację panu D i wiadomo było że nie bez?ie zadowolony ale dał mi wolne i sam za mnie pojechał.Takze nie gadaj głupot.Jak ktoś w (usunięte przez administratora) wali to czego się spodziewasz.A co do łazienki nigdy nie było problemu.Nawet pan D zrobił jadalnię z kuchnią dla kurierów z lodówką mikrofala itp.Ja jestem zadowolony teraz jestem na urlopie.Trzeba lubić ten zawód kolego.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 339 dni.

Jak długo trwa proces awansu w InPost?

Emi

Od pięciu dni przesyłki z GDA01A nie zostały wyjęte i nadane w drogę , sprawa została zgłoszona i nadal nic , przesyłki przychodzące wciąż są w doręczeniu i tez tak wiszą . Porażka

Pat
@Emi

Mam podobną sytuację. Paczka co prawda została rzekomo odebrana przez kuriera ale od 4 dni żadnej informacji. Gdzies jest. Niewiadomo gdzie.

wiktoria
@Pat

Sprawa sie wyjasnila? Jestem w podobnej sytuacji

Pani M

Nie plecam tej firmy, a kurierzy niektórzy nie dość, ze beczszelni oraz bez kultury to niedowożą paczek. Niby mozna płatność karta, a oni uniemożliwiają. Zmiencie ludzi, bo jeszcze troche stracicie klientow.

ja

oceniasz usluge czy pracodawce ? chyba nie ten portal.

Ktoś

Bardzo dlugi czas oczekiwania na przesyłkę.. Niby kurier podjął przesyłkę rano do dostarczenia A paczki jak nie było tak nie ma ...... Nie polecam !

Użytkownicy czekają na odpowiedź 440 dni.

Czy w InPost są szkolenia zewnętrzne?

nieznany

Zarobki takie sobie, ale nie najgorsze (zależy od przewoźnika i rejonu). 1/4 umowy zlecenia lub o pracę i inne dziwne twory, aby ominąć podatki, reszta kasy pod stołem, jak to w kurierce. Jeśli ktoś proponuje mniej niż 3 tys. na rękę, to nawet nie bierzcie tego pod uwagę. Praca trudna i trzeba bardzo dużo samozaparcia i cwaniactwa, żeby sobie poradzić. Koordynatorzy wiercą dziurę w brzuchu o jak najlepszą skuteczność doręczeń przesyłek (odmowy przyjęcia liczą się do skuteczności!), a Ty starasz się, zostawiasz te paczki wszędzie gdzie się da, bo oczywiście 3/4 ludzi nie ma w domu, kombinujesz na ochronie, u sąsiadów, w osiedlowych sklepikach, ryzykujesz utratą swoich pieniędzy, gdyby paczka nagle zniknęła. Córka/syn/wujek/pies jednego z klientów nie przekaże, że paczka do niego przyszła, ten składa tzw. interwencję i kurier dostaje tzw. notę będąc lżejszy o 100 zł. Odbiorcy przesyłek kurierskich, to najgorszy sort klientów, którzy nie czytają regulaminów i myślą, że jak zamówili paczkę, to kurier ma ją przynieść w zębach na zawołanie, dlatego jako kurier trzeba panować nad sobą i nie dać wejść sobie na głowę. Są takie rejony, gdzie trzeba się dużo nabiegać (bloki, zamknięte osiedla), praca w stresie, ciągłe telefony od klientów i do klientów, to już zależy od Ciebie i Twoich ruchów czy skończysz pracę w 7-9 czy 9-12 godzin. Nikt się z Tobą nie liczy ile pracujesz, ważne ile rozwieziesz. Atmosfera w oddziale przyjemna, młody zespół, większość młodych kurierów. Mogłoby się wydawać, że ta praca nie ma żadnych plusów, ale właśnie dzięki temu jest to świetne wyzwanie i przydatne doświadczenie w dalszej karierze, czy to jako kierowca, czy jako osoba pracująca z ludźmi, a oddział w Pruszczu Gdańskim rewelacyjnie się do tego nadaje.

Obelek

Kompletne fiasko. Kuroier podobno podejmowal trzykrotna próbę doreczenia przesylki. Podobno bo czekalem, czekalem, czekalem i... odebralem w Pruszczu. Nastepnym razem zaplace kazde pieniadze ale nigdy nie zgodze sie na przesylke inPostem

NIGDY WIĘCEJ

Dzień Dobry wszystkim indywidualnym klientom InPostu.Od jakiegoś czasu wysyłam paczki InPostem NIE POLECAM brak interwencji przez 5 dni robocze na niesprawny paczkomat na wszystkie sposoby nie uznają reklamacji paczki za pobraniem , przelew poza normą regulaminową 6 dni robocze. Wzywam ludzi odpowiedzialnych za wyżej wymienionych rzeczy do interwencji.

Wolf
@NIGDY WIĘCEJ

Jeśli narzekasz na InPost, to pewnie nie z tego powodu o którym piszesz. Spróbuj z DPD , tam będziesz miał na co narzekać

Wolf

Bardzo sprawna, szybka, rzetelna firma. Obsługa klienta bardzo miła. Kurierzy uprzejmi . Mocno polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy korzystają z usług firmy DPD.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 541 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w InPost?

Andrzej

@Firma a z czego wynika według ciebie ta niekompetencja w gdańskim oddziale? Bo planuję tam aplikować na stanowisko kierownicze i bym chciał wiedzieć co może poprawić?

Firma

obsługa w oddziale Gdańsk tragiczna , niekompetentna kadra kierownicza , brak nadzoru nad pracownikami można nazwać prywatny folwark , niedostarczone paczki nadrabiają dopisywaniem większych kosztów przesyłek do paczek , kłamią i celowo wprowadzają ludzi w błąd , kiedy zajmie się tym oddziałem i jego funkcjonowaniem centrala firmy ?

uaz
@Firma

A czy można dostać nr telefonu do oddziału w Gdańsku? Nigdzie nie mogę znaleźć :(

Izabela
@uaz

Mogą potwierdzić to pracownicy InPost z Gdańska? Opinia jest pisania przez klienta, ale jak to wygląda od strony pracowników? Również uważacie, że kadra w Gdańsku jest niekompetentna?

Ulka

To nie jest forum firmy tylko pracownicze więc na zły adres klienci kierują swoje uwagi.

Zostaw merytoryczną opinię o InPost - Gdańsk