Opinie o MIP Pharma Polska w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MIP Pharma Polska. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie MIP Pharma Polska o rekrutacji.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIP Pharma Polska w Gdańsk

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

MIP Pharma jest jedną z nielicznych firm farmaceutycznych w Polsce, która zatrudnia na stanowiska Przedstawiciela Medycznego osoby bez doświadczenia. Często są to osoby, które niedawno ukończyły wyższe studia i jest to ich pierwsza praca. Czas niezbędny na wyszkolenie takiego Pracownika i zdobycie minimalnego doświadczenia to ok. 6-12 miesięcy. Jest to okres, w którym firma głównie inwestuje w Pracownika i ponosi koszty jego wyszkolenia. Wydaje się zatem zrozumiałe, że wynagrodzenie Pracowników w tym okresie jest niższe niż osób na podobnych stanowiskach, które posiadają już chociaż niewielkie doświadczenie. Pierwszej oceny pracy nowych Pracowników dokonujemy zazwyczaj po pół roku. Jest to moment, w którym podejmujemy również decyzję w sprawie ewentualnych podwyżek wynagrodzenia, które są uzależnione przede wszystkim od rozwoju zawodowego nowego Pracownika, jego zaangażowana oraz osiąganych rezultatów. Bardzo rzadko zdarza się, że na tym etapie podejmujemy decyzję o zakończeniu współpracy z nowym Pracownikiem. Nawet gdy nie obserwujemy wyraźnych efektów jego pracy, to przeważnie kontynuujemy współpracę i ponownej oceny dokonujemy po kolejnych 6 miesiącach pracy. Chcemy bardzo wyraźnie podkreślić, że każda decyzja o zakończeniu współpracy z naszym Pracownikiem jest poprzedzona wnikliwą oceną jego dotychczasowej pracy oraz szans na dalszy rozwój. Nigdy takie decyzje nie są podejmowane jednoosobowo i zawsze poprzedza je dyskusja w obrębie kierownictwa firmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to moment bardzo trudny dla Pracownika, jak również bardzo trudny dla Firmy, gdyż oznacza, że na etapie rekrutacji kandydat nie został oceniony właściwie i zostały poniesione nakłady, które nie dały oczekiwanych rezultatów. W wątpliwych sytuacjach, na ogół decydujemy dać Pracownikowi trochę więcej czasu na rozwój, a Firmie na ostateczną decyzję. Jeżeli po roku pracy zarówno Pracownik, jak i firma, chcą kontynuować współpracę, to podpisujemy drugą umowę o pracę. Jest to także okazja do kolejnych podwyżek dla pracowników, którzy osiągają dobre i bardzo dobre efekty w swojej pracy. Przy tej okazji warto zauważyć, że kilka tygodni temu, pomimo niepewnej sytuacji związanej z COVID-19, wobec większości Pracowników, którym wygasały umowy o pracę na czas określony, firma podjęła decyzję o ich przedłużeniu na czas nieokreślony. Pracownicy Ci otrzymali również obietnicę ok. 10% podwyżek wynagrodzenia, które nastąpią wraz z powrotem warunków i organizacji pracy podobnych do tych sprzed epidemii.

#@$%£¥₩
@MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Niestety, nie jest to prawda, sam się o tym przekonałem. Zwalniają kiedy chcą, bez żadnej rozmowy, nawet Pracownik nie wie dlaczego, ot bo tak i już , lub powołują się na wątpliwej jakości dane z IMS, że niby słaby wzrost. Żadnej pomocy, analizy, wsparcia przy rozwiązywaniu problemów. Na początku mówią, że pierwsza ocena będzie po roku a tu piszą, że po pół roku??? Coś tu się nie zgadza.... I to nie tylko ta kwestia. Cała reszta też daje dużo do myślenia. Radzę wam zdobywać swoje doświadczenia w poważniejszych firmach!

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Zarzuca nam Pani, że jej wynagrodzenie było niższe niż później zatrudnionych Pracowników. W ostatnich latach obserwowaliśmy na rynku pracy dynamicznym wzrost wynagrodzeń. Jeżeli czuła się Pani niekomfortowo w związku z tym, że Pracownicy zatrudnieni ok. pół roku później od Pani otrzymali wyższe wynagrodzenie, to mogła Pani wystąpić o podwyżkę wynagrodzenia, ale tego nie zrobiła. Na wysokość wynagrodzenia Pracowników ma wpływ wiele czynników m.in. osiągane rezultaty, zaangażowanie w pracę, a także postępy w rozwoju zawodowym. Wysokość zarobków Pracowników nie zależy od „fanaberii” bezpośredniego przełożonego. Decyzje w tym zakresie należą do Prezesa firmy i są poprzedzoną analizą pracy i dyskusją w obrębie kierownictwa firmy.

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Nie zgadzamy się z Pani twierdzeniem, że na szkoleniu wstępnym była Pani informowana o „rocznym okresie ochronnym”. Taka sytuacja nie miała miejsca i w firmie nie funkcjonuje taki mechanizm. Zatrudnienie pracowników odbywa się w oparciu o umowy o pracę (nie zatrudniamy w oparciu o tzw. „umowy śmieciowe”)(usunięte przez administratora) Kilka tygodni temu 6 Pracownikom wygasały umowy na czas określony. W przypadku 4 z nich umowy zostały przedłużone na czas nieokreślony, pomimo że w dwóch przypadkach nie było to wymagane prawem pracy. Firma podjęła taką decyzję pomimo niepewności czy ich powrót do pracy będzie możliwy w związku z epidemią COVID-19 (brak możliwości odwiedzania lekarzy). W przypadku pozostałych 2 Pracowników umowy nie zostały przedłużone, ale z szacunku dla nich nie mamy zamiaru upubliczniać powodów naszej decyzji. Nie rozumiemy Pani zarzutu, że umowy zostały przedłużone „jedynie pracownikom, którzy mieli wyniki”. Czy Pani zdaniem inne firmy przedłużają umowy pracownikom, którzy nie mają wyników?

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Decyzje personalne (m. in. dotyczące przedłużenia zatrudnienia, podwyżki wynagrodzeń) są podejmowane przez Prezesa firmy. Zawsze poprzedza je dyskusja i rekomendacje kierownictwa firmy. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że w historii firmy zdarzały się sytuacje, że propozycje kierownictwa były zmieniane, o czym wiedzą niektórzy Pracownicy z dłuższym stażem. W okresie epidemii COVID-19 wygasały umowy o pracę 6 Pracowników. W 2 przypadkach zdecydowaliśmy się nie przedłużać zatrudnienia i umowy wygasły. Pozostałym 4 Pracownikom przedłużyliśmy umowy na czas nieokreślony. Podtrzymujemy nasze zdanie, że to jednak większość. Stało się to pod koniec kwietnia i pod koniec maja, pomimo że firma nie miała pewności, że te osoby będą mogły wrócić do dawnych zadań.

@MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Po pierwsze to nie pół roku, bo prawie rok. Jak to możliwe, że pracując na takich stanowiskach macie problem z podstawami matematyki (dodawanie, odejmowanie). Chociaż nie powinno mnie to dziwić. Może jeszcze usłyszę, że nie byłam zaangażowana w prace spędzając w niej z własnej woli oczywiście więcej niż zawarte w umówie 8 godzin? Mając jedne z wyższych wyników? Gdyby wynagrodzenie było jedyną rzeczą z powodu której czułam się niekomfortowo pewnie napisałabym wniosek o podwyżkę. Jednak mam swój honor i wartości, które są dalekie od tego co reprezentuje firma i kierownictwo. Wszystko jest opisane w komentarzach. Nie widzę sensu się powtarzać. W firmie panuje atmosfera obłudy i dwulicowości. (usunięte przez administratora)

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Przedstawiciele Medyczni w firmie MIP Pharma pracują na podstawie umowy o pracę, czego konsekwencją jest to, że obowiązuje ich 40-godzinny tydzień pracy. Firma wymaga, aby Pracownicy odwiedzali przeciętnie co najmniej 10 lekarzy i 2 apteki dziennie. Jest to typowy schemat pracy dla większości firm farmaceutycznych. Nie wymagamy od Pracowników poświęcania wolnego czasu na wykonywanie obowiązków służbowych. W firmie funkcjonuje obowiązek przesyłania cotygodniowej korespondencji. Jest to naturalne, gdyż tylko w ten sposób Pracownicy mogą przesłać swoje rozliczenia, w tym oryginały faktur i rachunków za wydatki służbowe. Ponadto Przedstawiciele Medyczni dysponują próbkami leków, a zgodnie z prawem farmaceutycznym, ich przekazywanie lekarzom wymaga dokładnej dokumentacji, która również musi zostać przesłana do firmy konwencjonalną pocztą. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem rozwiań, który ograniczą ilość dokumentacji przesyłanej w tradycyjny sposób do niezbędnego minimum.

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Chcielibyśmy podkreślić, że sprawdzanie bilingów telefonów służbowych miało charakter jednorazowy. Sytuacja ta miała związek z tym, że Pracownicy otrzymali polecenie telefonicznego kontaktowania się z lekarzami w celu umówienia się na osobiste wizyty, bądź rozmowy telefoniczne. Większość Pracowników podeszła do tego obowiązku z należytą starannością, jednak w przypadku kilku osób przeprowadzona kontrola wykazała, że nie zastosowali się do polecenia pracodawcy. Twierdzili co prawda, że wykonywali te czynności z telefonów prywatnych, ale nie byli w stanie tego w żaden sposób udowodnić. Warto zauważyć, że moment wykrycia tych nieprawidłowości przez Pracodawcę pozostaje w ścisłym związku z lawiną nieprzychylnych komentarzy na tym forum, które często mają charakter obraźliwy i naruszają dobre imię zarówno firmy jak i niektórych Pracowników.

Jodła
@MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Z tego co pamiętam, w MIP obowiązuje zadaniowy czas pracy, przy minimum 40 godzinach tygodniowo. Czyli jak wracasz po 8 godzinach do domu i jeszcze przez 1,5-2 wypełniasz druki, raporty, odpowiadasz na maile na prywatnym komputerze lub po 8 godzinach szkolenia online masz się nauczyć na test następnego dnia (o ile dostaniesz prezentację) to wtedy jest to zadaniowy czas pracy i nadgodziny ci się nie należą. Sumarycznie praca na ok 10 godz dziennie

Feliks

Czy tylko narzekać potraficie? Każdy negocjuje swoje finanse i nie powinien mieć pretensji. Na premie trzeba zapracować a z ta praca u niektórych jest kiepsko.

nick
@Feliks

Dokładnie tak jak piszesz. Niektórzy w tej firmie całkiem dobrze zarabiają ale oni pracują, a nie wylewają swoje żale w internecie.

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Pracownicy otrzymują "surowe" (oryginalne) dane o sprzedaży z podziałem na ostatnie 8 kwartałów oraz tzw. cegiełki w regionie, za który odpowiadają. Dane te są zazwyczaj udostępniane ok. 3-4 tygodnie po zakończeniu kwartału, co jest konsekwencją czasu dostarczenia tych danych przez usługodawcę (ok. 20. dnia po zakończeniu kwartału). Wraz z wynikami sprzedaży Pracownicy otrzymują również analizy danych na wykresach, które mają na celu ułatwienie interpretacji wyników.

MIP Pharma Polska Sp. z o. o.

Nie zgadzamy się z Pani twierdzeniem. Po zaledwie 5 miesiącach pracy została przyznana Pani nagroda pieniężna za osiągnięte wyniki, którą firma wypłaciła wraz z wynagrodzeniem za sierpień 2020 r. Informacja ta została zweryfikowana w dziale księgowości firmy. Premie są przyznawane w oparciu o precyzyjnie określone zasady. Wszyscy Pracownicy doskonale je znają, gdyż w każdej informacji wewnątrzfirmowej o przyznaniu premii kwartalnych zawarte są szczegółowe zasady ich przyznawania. Stosowane przez firmę kryteria mają charakter obiektywny, a wręcz matematyczny. Nie ma takiej możliwości, aby osoba spełniająca te kryteria nie otrzymała premii.

IMS

Brawo, po raz pierwszy spotkałem się z forum o pracodawcy, na którym wszystko co zostało napisane jest PRAWDĄ!!!

Ostropest

Potwierdzam każde słowo. Sam fakt, że w firmie pracuje ok 20 os (licząc z tymi na magazynie) pozostawia wiele do myślenia. Słuszna uwaga,że tu dawno powinny być wyrwane korzenie i zbudowane wszystko od nowa. Brak struktury, marketingu i wszystkiego co pozwala przynajmniej wpasować się w farmaceutyczny rynek. MIP zawsze będzie odstawał od reszty, gdyż zarządzającemu nim (usunięte przez administratora)świat zasłaniają wiecznie spadające na nos okulary, przez które jak wszyscy byli i obecni pracownicy zauważyli. (usunięte przez administratora)

Takbyło
@Ostropest

Podpisuje się rękami i nogami. Wytrzymałam rok, skończyłam na terapii. Wszędzie lepiej. W ostateczności złapać się na chwilę na samym początku kariery, żeby cokolwiek mieć do wpisania w CV. Na tym koniec. Koniec i kropka.

Przedstawiciel medyczny

Rekrutacja w bardzo miłej atmosferze - I etap, profesjonalne pytania. II etap - trochę pozostawiał do życzenia, niektóre pytania mało taktowne, bez związku z aplikacją na ww. Stanowisko.

1.Dlaczego MIP? 2.Dlaczego Przedstawiciel Medyczny 3. Co to są antybiotyki? 4. Jakie produkty MIP znam 5. Organizując konferencje z bardzo ważnym profesorem dostaje telefon iż nie może się on na niej zjawić że względu na problemy komunikacyjne - co wtedy bym zrobił? 6. Podać trzy wady 7. Pytanie ile zajmie podróż z miejsca x do y samochodem 8. Jak zwiekszylbym wyniki i w jakim czasie. 9. Jak widzę siebie w tej firmie za 2 lata. 10. Przekonać do danego produktu rekrutera

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Buk

(usunięte przez administratora)Brak szkoleń, bo nie liczę tu mikrobiologicznych wywodów(usunięte przez administratora)- który nie znosi trudnych pytań. Wymagania od pracowników byś poświęcał się 20/24h na dobę dla fanaberii (usunięte przez administratora) testy z wiedzy nieprzedatnej w pracy,po to by zaspokoił swoje ego. Gdy zglosisz problem to stwarzasz sztuczne problemy, przesadzasz, wykonuj polecenia służbowe-usłyszysz. (usunięte przez administratora)Fajne leki ale cóż z tego jak cała reszta pozostawia wiele do życzenia

Robson

"Ryba psuje się od głowy " Rzymianie mówili, że przewodzenie ludźmi to najwspanialsza rzecz na świecie. Tylko że w MIP, ci na szczycie nie potrafią poradzić sobie z brzemieniem władzy i w efekcie mają mało zmotywowanych pracowników, brak kultury i szacunku, zero wiedzy o zarządzaniu ludźmi, brak wysokiej jakości szkoleń, żadnej ścieżki rozwoju, ciągłą rotację pracowników (co chwilę nowe ogloszenia) i nikt z innej firmy farmaceutycznej, z doświadczeniem i wiedzą do nich nie przyjdzie. Ot i tyle albo i aż ;)

@Robson

Zgadzam się ze wszystkim oprócz braku wysokiej jakości szkoleń. Merytoryka i zdolność do przekazywania(usunięte przez administratora)jest na wysokim poziomie.

amor

Kredo, chyba żeśmy w jakichś innych firmach pracowali, bo ja na jednym z wymienianych przez ciebie regionów pracowałem dobry rok i żadnego mobbingu nie było. Swoją drogą należało iść na skargę do inspekcji pracy zamiast tkwić tam 6 lat i jeść tabletki na uspokojenie.

@amor

Widocznie byłeś pupilem. Tacy też są, ale w mniejszości zdecydowanej. Zwykła jedna osoba na nabór.

jack

Pracowałem tam krótko i powiem tylko tyle, to firma aby tylko nauczyć się wchodzić do lekarzy i po prostu ich poznać. Później trzeba uciekać, bo wyniki nie do zrobienia w większych miastach, gdzie ogromna konkurencja z dużo tańszymi lekami i większym polem popisu aby "zachęcić" lekarza do przepisywania. Dużo szkoleń merytorycznych, brak szkoleń sprzedażowych. Kiedyś myślałem, że dobrze ze wkładają do głow wiedze, jednak teraz mam porównanie i wiem, że to była strata czasu. Wyniku w Mipie nie miałem, teraz wynik mam co każde rozliczenie, a praktycznie ten sam teren.

Ciekawa

Czy osoby uczestniczące w rozmowie kwalifikacyjnej z 1.02.2019 z Torunia mają już odpowiedź odnośnie drugiego etapu????

100 lat za murzynami

Flota Golfy, jak coś się dzieje to jedziesz i naprawiasz. W miarę często wymieniane. Brak GPS, można w miarę sensownie korzystać na prywacie bez przeginki. Telefony najstarsze jakie widział świat, brak tabletów. Mnóstwo papierowej roboty po godzinach pracy, którą musisz wykonać (uzupełnianie tysiąca tabelek i kartek). Generalnie są okresy, gdzie jest spokojnie, robisz swoje i tyle. Ale są napady ciśnienia na produkty i wtedy licz się z telefonami o każdej porze dnia i tysiącu pytań co możesz zrobić, aby się poprawić. Generalnie jeden produkt rozpoznawalny, który trzyma firmę, natomiast ciśnienie jest na nowości, które są zupełnie nieatrakcyjnie dla lekarzy i cholernie drogie w porównaniu do konkurencji. Brak budżetu, jeździsz z ulotką i tyle. Firma nadaje się tylko do tego, aby wystartować. Poźniej trzeba szybko uciekać. O premiach zapomnij - nawet jak masz wyniki. Stara ekipa się trzyma, bo mają umowy na nieokreślony i coś kolo trójki, nowi znikają błyskawicznie. Teren na mazowszu ok (na regionalnego złego słowa nie powiem :) ) ale już południe Polski to polecam regularne wizyty u psychologa, bo Guru tam zniszczy każdego

@100 lat za murzynami

Brak GPS bo masz w firmowej komórce już od 7 lat i dostęp przez aplikację na laptopie prezes..

Iza

@Nick back, na jakie stanowisko aplikowałeś? Dostałeś już odpowiedź? A może już zacząłeś pracę w MIP Pharma Polska? Możesz napisać, jak wyglądała rekrutacja, czy miałeś do wykonania jakieś zadania? @Gosia, a na podstawie jakiej umowy pracuje się w MIP Pharma Polska? Czy w firmie można liczyć na pomoc bardziej doświadczonych pracowników? @gosc, rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu. Aplikowałeś już?

Nick back
@Iza

Tak dostałem pracę jednak musiałem odmówić ze względu na lepsze warunki w innej firmie farmaceutycznej.

Gosia

Atmosfera ponura, płaca żenująca jak na firmę 4000 brutto na start, ponoć co 2 lata są podwyżki 200-300 brutto jak masz wyniki , bezwzględne posłuszeństwo - twoje zdanie liczy się tylko teoretycznie, ciśnienie ogromne, premii brak, zapomnij o dłuższym urlopie poza miesiącami wakacyjnymi. Auta ok - golfy.

Nick back

Czy ktoś już dostał odpowiedź po II etapie rekrutacji?

gosc
@Nick back

Czy ktoś wie jak wyglądają teraz zarobki w tej firmie i czy warunki sie poprawiły?

Iza

@amor dobrze byłoby w takim razie opisać jak to wyglądało Twoim zdaniem. Forum powinno być wymianą informacji między pracownikami więc warto napisać argumenty przemawiające za opisywaną sytuacją.

amor

kredo

Pracowałam w tej " firmie" dość długo - za długo. Szczerze powiem ze tym , którzy zaczną pracować na terenie podkarpacia i małopolskiego współczuję do granic możliwości. Jest mobbing na szeroką skalę, jak sie nie odezwiesz to Cię zniszczą. Mało tego w porównaniu z innymi firmami farmaceutycznymi szkolenia jakie są w Mipie to śmiech, NIE UCZĄ KOMPLETNIE TECHNIK SPRZEDAŻY. Jak ktoś nie ma tego czegoś to z takimi lekami i z brakiem budżetu nawet na biedny fartuch nie ma szans...Dziękuję Bogu, że zmieniłam firmę, w której przez 2 miesiące nauczyłam się więcej niż tu w 6 lat. Jeszcze jedno, dla tych z tych 2 terenów proponuję zakupić tabletki uspakajające, zapoznanie się z kodeksem prawa pracy, swoimi obowiązkami i POD ŻADNYM POZOREM nie ufać nikomu - NIKOMU. To naprawdę szczera rada.

reppp

Ludzie, czy was pogięło? Tablet teraz kosztuje 500 zł. I to ma być bonus? Dlaczego nikt nie pyta ile poduszek mają w samochodzie i czy są kurtyny powietrzne. Albo czy dają ubezpieczenie NNW lub na życie? Tablet, laptop czy komórka to tylko narzędzie pracy. Fajnie jak są, ale ważniejsze jest np. jacy są dystrykci w firmie, bo ci potrafią zatruć życie. Czy są potrójne wizyty i czy rozliczają z każdego kilometra, bo to jest upierdliwe.

maxmax

Max, i dobrze że nie ma tabletów. Takich repów co siedzą przed gabinetami i robią wirtualne wizyty u lekarzy już jest dość w przychodni. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach brak tabletu z GPSem to raczej zaleta niż wada.

rafik

Zgadza się 10 lekarskich i 2 apteczne wizyty, tabletów nie ma, tereny całkiem ok, co do floty czy to sa vw golfy w kombi?

VW Golf. 10 +2

Zostaw merytoryczną opinię o MIP Pharma Polska - Gdańsk

• Jak się pracuje w MIP Pharma Polska?

Zobacz opinie na temat firmy MIP Pharma Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIP Pharma Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MIP Pharma Polska?

Kandydaci do pracy w MIP Pharma Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MIP Pharma Polska
4.6/5 Na podstawie 558 ocen.
  • Orzechowa 5
    80-175 Gdańsk