Opinie o BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów w Bielsko-Biała

Firma Befared jet bardzo rzetelnym pracodawcą. Zapewnia swoim pracownikom bardzo dogodne warunki pracy. Zakład świeci czystością, przestrzegane są przepisy BHP (pracownicy mają przyzwoitą odzież ochronną, dostają nawet mydło i ręczniki). Nie każdy pracodawca zapewnia tak przyzwoite warunki. Atmosfera w pracy jest bardzo dobra, kierownictwo wymagające ale bardzo pomocne i przyjaźnie nastawione do pracowników o czym świadczy to że wielu pracowników od wielu (nawet kilkudziesięciu) lat związanych jest z tym zakładem i wiążą z nim dalszą przyszłość. Firma się rozwija (park maszynowy i infrastruktura) co daje dobre perspektywy na kolejne lata dla zakładu jak i samych pracowników.

Nibynic

No nie,nie wierzę...w dzisiejszych czasach dopełnienie obowiązków z zakresu BHP oraz wypłacanie wynagrodzeń na czas to niepodlegajace jakiekolwiek dyskusji podstawy pracodawcy...Za co te dziękczynne teksty???to obowiązek każdego pracodawcy,zapewnić środki ochrony osobistej i regulowanie zobowiązań wobec pracowników na czas.Pójdźmy o dekadę dalej,teraz należy przede wszystkim z szacunkiem traktować pracowników i wynagradzać ich odpowiednio.Portkami i mydłem już jak to się mówi "szkłem (usunięte przez administratora) nie utrzesz: Jak ktoś szuka pracy , to takiej w której szanuje się przede wszystkim CZŁOWIEKA

Viktor

Na stronie firmy kilkanaście ofert pracy, widać duża rotacja pracowników.

Kryśka
@Było minęło

no dobra, to co w takim razie Twoim zdaniem są w stanie obiecać na rozmowie, a co nie ma pokrycia w rzeczywistości? mnie najbardziej interesuje czy przynajmniej dają umowę o pracę i czy przy ustaleniu zarobków w trakcie rozmowy one są zgodne z rzeczywistością później czy nie?

Hej, czy w firmie BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów płacą za nadgodziny?

Micro

A znasz firmę w której nie płacą za nadgodziny?to jest tak durne pytanie jak te które ja ci postawię.czy w twojej firmie dniówka pracy płacona jest w postaci(usunięte przez administratora)

Szymek Nowy wpis

Cześć. Podają, że, jako Pracownik Działu Konstrukcyjno – Technologicznego miałbym się zająć opracowywaniem dokumentacji konstrukcyjnej oraz technologicznej. No i luz. Bo mam w tym praktykę, i to większą, niż wymagany rok. Ubolewam jednak, że pominięto milczeniem, co bym zyskał przechodząc do Befared-u. Zdradzicie te sekrety, tę kwotę, która może się pojawić w trakcie rozmowy?

ByłyKandydat Nowy wpis

Szukają darmowej siły roboczej..... zero socjalu.... a jak już jest to tylko dla "elity". (usunięte przez administratora)

Viktor

Na stronie firmy kilkanaście ofert pracy, widać duża rotacja pracowników.

AD
@Viktor

To nie rotacja tylko potrzeby firmy przy dobrej koniunkturze, a to jest różnica.

@AD

"Drogi" pracodawco właśnie dzisiaj byłem przed godz. 14 na parkingu firmy zaciągnąć informacji. Okazało się że Kierownikowi Produkcji nie zależy na zatrzymywaniu w zakładzie Fachowców, bo oni mają wymagania, lepiej część produkcji oddać do kooperacji. Podobno wychodzi taniej. Innym kandydatom też polecam wybadać w ten sposób u żródła, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć!

Rafał
@Viktor

To zanim wybrałeś się na rozmowę rekrutacyjną poszedłeś posłuchać plotek na parking? Nie lepiej było pójść na spotkanie i naprawdę sprawdzić u źródła jak jest? Od kogo masz takie newsy? Od ochrony z parkingu?

Było minęło
@Rafał

Ha,ha,ha,na rozmowie jak w reklamie, powiedzą to co chcesz usłyszeć..

Wodnik Szuwarek
@Rafał

Parking nie ma ochrony, tylko rów z wodą i liczne wilcze doły.

Kryśka Nowy wpis
@Było minęło

Wiecie, czy BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Serwisant. Jaki był jej rezultat?
Leszno
KalimaMinu

Niestety po rozmowie stwierdziłem że nie ma sensu podejmować zatrudnienia w Państwa firmie. KWOTY o których mowa ni jak mają się do wymogów jakie Państwo stawiają młodemu pracownikowi. Odradzam wszystkim. Więcej Płacą w Niemieckich marketach na dzień dobry... Porażka...

@KalimaMinu

Ojej, to widzę, że naprawdę mało muszą płacić w takim razie ... No ale chyba nie mniej niż minimalna? A nie ma szans na podwyżkę jeśli pracujesz dłużej, dajmy na to te kilka miesięcy? Podasz te kwoty, bo aż jestem ciekaw?

Lenka

Na stronie firmy wisi ogłoszenie z informacją o wolnej posadzie Tokarza Uniwersalnego. Pracuje się tutaj w systemie 2 zmianowy. Dlatego, jeśli możecie, dajcie znać, w jakich godzinach konkretnie się pracuje. 6-14 oraz 14-22 czy jakoś inaczej? Firma oferuje pracownikom fundusz socjalny. Z czego się składa? :-)

Cześć, widzę ogłoszenie do kontroli. Jakie są warunki pracy? System 3-zmianowy? Jaka atmosfera, jacy ludzie? Wiecie coś o zarobkach? Dzięki za informacje. Pozdrawiam.

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Serwisant.

marko

tak płaca, nawet zmuszaja do nadgodzin i ograzaja sie jak ich nie bedziesz chcial robic

Hehe

Daj spokój nawet tam nie idź odradzam

Zuzanna
@Hehe

A dlaczego konkretnie odradzasz pracę w Fabryce? Nie znajdą się żadne plusy pracy w firmie? Może chociaż wynagrodzenie jest na zadowalającym poziomie?

PrzydupasSIUDY
@Zuzanna

Uwazasz ze wynagrodzenie,moze byc zadowalajace i satysfakcjonujace gdy,mistrz zmiany odgraza sie i wyciaga konsekwencje gdy nie zostaniesz po godzinach lub gdy nie zgadzasz sie przyjsc na dwie zmiany,zamiast tylko na jedna,polubilabys takiego przelozonego,byc moze oczy co poniektorych mistrzow zmiany maja ciekawe kolory,od zielonych po niebieskie,takie widze pozytywy w ww.firmie,zuzanno przyjmij sie,zapraszamy,a potem podziel sie z nami wlasna opinia,i wtedy zapytamy sie czy widzisz jakies obiektywne pozytywy czy zalety firmy Befared,a jak nie bedziesz ich widziec to zapytamy sie czy jednak jestes w stanie cos znalezc dobrego

Gobi
@PrzydupasSIUDY

Za moich czasów mistrzowie byli ok,można się było dogadać z godzinami nadliczbowymi, ze zmianami, jak było trzeba majster sam stawał na maszynie żeby podgonic, ale to było z 10 lat temu

Micro

Adele

Co za bzdura, pracuję w firmie kilka lat i uważam, że jest w niej jedno wielkie dziadostwo. Zaczynam szukać nowej pracy. Za te pieniądze niech kierownictwo samo pracuje.

Wiewiór
@Adele

Masz rację, też pracuję już kilkanaście lat i bałagan jest coraz większy. Brak jasnego systemu wynagrodzeń, brak stażowego, premię to ci obetną bo taki mają kaprys, bez żadnego tłumaczenia. Płaca na pewno nie zależy od jakości i wydajności pracy. Po starych wpisach pracowników widać że taka sytuacja jest od kilku lat!!! No i gdzie oni kupią koszulki na lato, jak zamiast wody mineralnej dają do picia kranówkę ze stuletniego wodociągu. Od "dziadków" dowiedziałem się że 10 lat temu kombinowali z nadgodzinami i nie płacili ZUSów od nich, aż sprawa trafiła do Sądu, zakończyła się na korzyść pracowników. Tacy to znawcy Kodeksu Pracy.

Jaodpadam

To chyba kierownik napisał, albo mają zatrudnionych gadaczy... Bo to totalna bzdura, w dzisiejszych czasach za parę portek i mydło nikt już nie będzie (usunięte przez administratora) I jeszcze wychwalal pracodawcę pod niebiosa, ludzie weźcie na otrzezwienie, jest 21 wiek i takimi pierdolami nie zatrzymacie ludzi, ludzie chcą zarobić więc za godziwa pracę należy się wypłata, a nie 3000brutto, wstyd dla takiej dupnej firmy

Obecny pracownik

Dobre .....????

elo

a za dostep do wody do mycia rąk powinismy dac temu pracodawcy laurowy wieniec wdzięczności?psim obowiazkiem jest dac ubrania pracownikowi na umowe o prace,a nie ze łaske nam robia

Bylejak

No to chyba żart???!!! Super, dają mydło i odzież roboczą? Supcio, zgłośmy więc firmę do jakiejś prestiżowej nagrody, toż to GAZELE BIZNESU, zapewnić ochronę osobistą i przestrzeganie BHP to ich zasmolony obowiązek i nie ma za co dziękować, radzę poczytać trochę na temat bieżącego zatrudnienia i standardów pracy w firmach, nowoczesnych, normalnych, pozdrawiam i życzę powodzenia pracownikom tej firmy

NICO

Co za bzdury(usunięte przez administratora)Jeżeli jest tak fajnie, to dlaczego tylu ludzi odeszło z zakładu i dlaczego zakład ma tak niskie oceny w internecie???

Nibynic

Poszukuję zatrudnienia na Tokarz. BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

DA

Tak, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną.

DA

Dzień dobry, CV można składać w siedzibie firmy w Dziale kadr, lub mailowo na adres: Dział Kadr i Płac tel. +48 (33) 812-60-31 wew.168 kadry@befared.com.pl

Julia
@DA

czy osoby nieposiadające doświadczenia też mogą wysyłać cv ? czy takie osoby mają jakiekolwiek szanse na przyuczenie i pracę ?

@Julia

Dzień dobry, oczywiście, że można składać CV, wszystkie CV zostają rozpatrzone indywidualnie ( odpowiedź wysyłana jest do każdego zainteresowanego ) i w zależności od potrzeb istnieje możliwość przyuczenia do zawodu. Pozdrawiam

Ida

Pracowników kierownictwo traktuje z góry. Zero szacunku. Nadgodziny są wymuszane. Atmosfera w zakładzie nie jest ciekawa. Dużo ludzi odeszło z Befaredu z powodu zarobków oraz złego traktowania.. Wystarczy popatrzeć na średnią opinii 2,2. Ta liczba mówi sama za siebie.

@Ida

A jak z zarobkami? Chodzi mi głównie o tokarzy CNC ? Ile za normalny miesiąc bez nadgodziny można zarobić

Tokarz

Na jaka stawkę za godzinę można liczyć Obecnie mam 28 zł brutto w obecnej pracy a u was?

@Tokarz

Dzień dobry, Stawka oczywiście zależy od wiedzy i umejetności ( rozumiem, że tokarz ? ) w obróbce skrawaniem, oraz od stanowiska ( operator CNC lub tokarz na maszynach konwencjonalnych ). Pozdrawiam DA

Bielsko-Biała to dobre miejsce dla osób szukających pracy jako Operator Cnc? Co powiecie o pracy w firmie BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów?

A

Dziwna atmosfera w pracy, pracownik jest traktowany z góry. Wystarczy krzywo popatrzeć na kierownictwo, albo nie daj Boże coś za dużo powiedzieć i kłopoty gotowe. Rozmowa dyscyplinująca, po premii itp. Ciekawe jak zakończy się ostatnia poważna wpadka naszej firmy z serią awarii reduktorów? Wiadomo kto podejmował złe decyzje. Czy względem siebie będą równie surowi , nie wspomnę o upadku wizerunku firmy i kosztach. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

realista

bezrobocie na drugi rok ok 6% w skali kraju, w powiecie bielskim ok 3%. Befared sąsiaduje z paroma konkretnymi firmami między innymi avio i fiat, które też potrzebują i szukają fachowców.Czytałem że w IKEi min płaca od 17 roku to 20zł na godzine. Jak nie będą płacić no to zobaczą jak to sie skończy. No cóż teraz to pracodawcy będą szukać pracowników a nie jak do 2015r. pracownicy pracodawców. Skończyło się inwestowanie tylko w maszyny i infrastrukturę powoli największą wartością jak na zachodzie staną się ludzie i raczej nie liczyłbym tu na kolegów za wschodu bo sie przeliczą. Po pierwsze zachód zaczyna dawać vizy dla ukraińców gdzie zarobki są nieporównywalne po drugie ukrainiec też nie będzie tobić za damski h..j w tym śmiesznym kraiku bo coś z tego musi mieć. Stara gwardia roczniki lat 50tych pójdą na emerytury w ich miejsce wejdą roczniki 90 z całkiem innymi wymaganiami i oczekiwaniami oczywiście wyższymi. Jak ktoś myśli że gówniarz przyzwyczajony do jeżdzenia z rodzicami po zagranicach i balowania będze robić za 2tyś na reke to sie mocno przeliczy. Reasumując jak zakład nie będze racjonalnie płacić to jes po nim.

@realista

2 lata temu napisane i co sie do tej pory zmieniło??

Alicja
@realista

Dwa lata to niewątpliwie sporo. A w związku z tym w firmie BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów mogły zajść bardzo duże zmiany. Jesteśmy jednak ciekawi, skąd wynika Twoje zainteresowanie tym pracodawcą. Zastanawiasz się nad aplikowaniem tam? A może jest coś, czym chciałbyś się z nami podzielić?

@realista

3 lata temu napisane i co się do tej pory zmieniło?? założę się że ci sami ludzie, którzy najwięcej narzekają dalej tam pracują. Jak tam ? betoniarz dalej Wami pomiata ?

Bos

Ok

@realista

6 lat minęło od mojego wpisu, lata lecą. Z pracy w tym zakładzie pamiętam fajnych ludzi i bardzo słabe zarobki. Pozdrawiam wszystkich :-) dla przypomnienia średnie płace na rynku (podstawa): ślusarz, gradowacz 4000-4500brutto, tokarz 4500-5500 brutto, frezer (frezarka 5 osiowa) 6000-7000 btutto, wytaczarz 7000-10000 brutto, frezer obwiedniowy, szlifierz kół 7000-10000 brutto. Także pilnujcie swoich zarobków i tanio sie nie sprzedawać bo jesteście super fachowcami. pozdrawiam ;-)

Rafał
@realista

Przecież przez ten czas jeśli chodzi o zarobki to na pewno się zmieniło i poszło do przodu. Nikt prócz ciebie nie napisał że słabo się tu zarabia. Ty masz jakieś przecieki od znajomych którzy tu zostali jaka jest teraz stawka dla ślusarza? Ale tak realnie, a nie ogólnie przyjęte średnie.

Filemon & Bonifacy

Gdy Kota nie ma w domu chytre myszy harcują, a leniwe leżą do góry brzuchem.

@Filemon & Bonifacy

Czy to jest jakaś większa metafora odnośnie tego co obecnie tam u was się dzieje? Bo jeśli tak to ciekawa bym była do czego to odnosisz, połowa pracuje a połowa nie? i nikt na to nie donosi?

Gabriela

Tak właściwie to co z tego, że po zawodówce jest? I na bazie czego konkretnie stwierdzasz, że podobno niczego nie wie?

Ciekawski

@Butch czy ty pracujesz w Befared?

@ciekawska

A co było napisane w tym pierwszym wpisie zanim zniknał?

@@ciekawska

Nie wiem tylko o kogo chodziło konkretnie ale ktoś miał problem, że ta osoba ukończyła zawodówkę a to raczej nie grzech?

@ciekawska
@Gabriela

Myślę, że wielu ludzi po zawodówkach mają wiekszą wiedze i fach "w ręku" aniżeli te wszystkie wykształciuchy po prywatnych uczelniach, gdzie jak sie płaci to nie ma możliwości, żeby licencjata nie obronić

@@ciekawska

No ja tam myślę, że to od człowieka i sytuacji wszystko zależy. Ale to oznacza, że tutaj ludzie się ze względu na to tak różnicują skoro takie jakieś teksty tego typu tam padały?

Pawełek

Niech będzie pochwalony. Przygody życiowe wymusiły zmianę miejsca pracy, dlatego prześwietlam oceny firm. Sądzę, że odszukam informacje jak się pracuje w firmach z Bielsko-Białej. Proszę, opiszcie jak pracuje się w firmie BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów? Czy warunki pracy są dobre? Czy w firmie można zamówić obiad, w którego koszcie partycypuje pracodawca? Pozdrawiam Pawełek

Judyta
@Pawełek

Witaj Pawełku. Nie będę narzekać na warunki pracy. Płaca dobrze i na czas, nie zmuszają do nadgodzin. W temacie organizacji dofinansowanych posiłków pracowniczych to rekomenduję firmę Huf z Tych. Zatrudnieni (wiem to od narzeczonego, który jest tam zatrudniony) mają tam aplikację, dzięki której zamawiają posiłki z dofinansowaniem pracodawcy. Jedzenie jest dosyć tanie a przy okazji różnorodne. Powodzenia! Judyta.

Robert
@Judyta

Szanowna Pani Judyto. Zainteresowała mnie Państwa dyskusja i czuję chęć sprostowania kilku informacji. Firma Huf, o której Pani wspomniała korzysta z systemu SmartLunch. Dlaczego włączam się w dyskusję? Bo wdrażałem ten system. Od swoich klientów wiem, że wspólne posiłki integrują załogę i wpływają na obniżenie rotacji. Pozdrawiam Robert

Janina z Anina
@Robert

Posiłki dla pracowników, to byłaby rozpusta. Posiłki regeneracyjne są tylko dla chyba trzech pracowników w okresie zimowym którzy pracują na zewnątrz. Kiedyś podobno mieli jeszcze na spawalni, ale teraz na hali mają już temperaturę powyżej zera to zabrali im ten luksus. Ogólnie firma tkwiąca jeszcze w okresie realnego socjalizmu. Jako już były pracownik widzę ciągłe problemy z kadrami, bo w mojej aktualnej pracy co jakiś czas wykonujemy kooperację dla Befaredu.

Mariusz

Ruszyła fala wypowiedzeń na produkcji, więc Alicja i inni pytacze będą mogli aplikować. Śmiało można stawiać wymagania płacowe, bo potem szybko podwyżki nie zobaczycie. Pozdrawiam i do zobaczenia w innej firmie.

Stefan
@Mariusz

A skąd nagle taka fala zwolnień w Befaredzie? Chodzi o jakieś cięcia związane z covidem czy coś innego? Jak długo tam pracowałeś i jak oceniasz firmę jeśli chodzi o podejście do pracownika? Poleciłbyś aplikowanie?

Bomba
@Stefan

Źle zinterpretowałes wypowiedź kolegi. To nie zakład zwalnia tylko ludzie się pozwalniali. Każdy idzie tam gdzie lepiej płacą, albo ma lepsze warunki. Generalnie obserwując rynek pracy w sektorze obróbki metali to nie wiem co się dzieje, ale jest coraz mniej chętnych do pracy na jakiekolwiek stanowiska. Sytuacja ma miejsce w wielu zakładach pracy. Wszak praca ta nie jest łatwa i przyjemna. Młodzież nie jest (usunięte przez administratora) i nie ma zamiaru tracić zdrowia za najniższą krajową + 200 zł. Ponadto szkoły zawodowe polikwidowali. Starzy pracownicy albo na emeryturach albo w niebie. Czasy pokornych pracowników ze spuszczoną głową się skończyły.

Edward
@Bomba

Masz rację teraz ciężko znaleźć młodego świeżego człowieka, których od razu będzie się znał na rzeczy, a praca nie jest lekka, czy mimo to macie obsadzonych pracowników na stanowiskach, czy są wakaty ?

Nicolas
@Edward

Są wakaty, można aplikować.Na stronie firmy są aktualne ogłoszenia. Zamówień na produkcji na dobrym poziomie, ale całe przygotowanie produkcji, planowanie, i technologicznie totalne (usunięte przez administratora) Braki idą już w takich ilościach że muszą to już chyba tuszować przed właścicielem. A i tak połowę produkcji trzeba wysyłać do kooperacji. Cały czas wieszają (usunięte przez administratora)na pracownikach produkcji, a problem leży gdzie indziej.

Eliza

Czy można zamieniać się zmianami z innymi pracownikami?

Tiku

Czy przyjmują ludzie bez doświadczenia?

marko
@Tiku

oczywiscie ,moze byc mierny byle potulny i wierny

@Tiku

głównie bez doświadczenia

GRZESIEK

Zus płacony cały czas są podwyżki chyba najlepsza firma na Podbeskidziu

Zostaw merytoryczną opinię o BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów?

Zobacz opinie na temat firmy BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów?

BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów
2.1/5 Na podstawie 61 ocen.

BEFARED S.A. - Fabryka reduktorów i motoreduktorów