NOVISTA SP. Z O.O.

Opinie o NOVISTA SP. Z O.O.

Ku przestrodze

Firma Novista działa w Katowicach na ul. Bednorza 2a na Szopienicach również pod nazwą INFOGMINA. Na początku praca wydaję się ciekawa i ma jasno określone ramy. Po jednym dniu pracy okazuje się, że pracownik jest do wszystkiego. Wykonuje rzeczy przekraczające swoje obowiązki w umowie, jest notorycznie wykorzystany, bombardowany telefonami po pracy, pracuje po godzinach (nadgodziny oczywiście nie są płatne), WIECZORAMI I W WEEKENDY. Obiecywanie umowy o pracę jednak na pierwszą próbną dostaje się umowę o dzieło. O wszystko szanowna Pani dyrektor, która prowadzi mobbing, wymaga niemożliwego najlepiej na wczoraj ma pretensje, uwagi i wymyśla problemy. Wymaga dyspozycyjności 24h/dobę. Kilkanaście tygodni temu zakończyłam z tą firmą współpracę i do tej pory nie otrzymałam należnego mi wynagrodzenia. NIE OTRZYMAŁAM WYPŁATY!

Ted

byłam umówiona na spotkanie ws pracy. Zadzwoniła do mnie Pani dyr i zadała szereg ciekawych pytań. W tym " Jak długo szukam pracy". Umówiła się ze mną na kolejny dzień i poinformowała, że podeśle sms-em adres. Kiedy po jakimś czasie przypomniała się sms-em otrzymałam zwrotną informację "nieaktualne" O czym świadczy takie podejście do kandydata? Byłam w ciągu swojej kariery na wielu spotkaniach, miałam rozmowy telefoniczne ws pracy. Zdarzało się, że ktoś dzwonił i informował, że już jest jakaś oferta nieaktualna lub coś. Ale takie podejście jak tu jest śmieszne. No cóż jak widać opinie świadczą o poziomie firmy

Agnieszka
użytkownik zarejestrowany

@sssss - a skąd u Ciebie taka opinia o NOVISTA? Czy możesz napisać nieco więcej o warunkach zatrudnienia w tej firmie? Tylko merytoryczne informacje będą cenne i pomocne dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.

ssss
@Agnieszka 11.08.2017, 12:46

Hej, pracowałam (to złe słowo bo nie było stosunku pracy, tylko zlecenie), wiec miej to na uwadze, ale wydawała mi się ta firma lipą totalną miałam być asystentką, później okazało się, że specem do relacji czy cokolwiek, generalnie miałam zorganizować konferencję ..... .Pewnie ktoś z Was już to robił/robi. Czułam się tam niekomfortowo i nie miałam zupełnie zaufania do przełożonych więc po trzech dniach powiedziałam, ze to nie dla mnie, bez słowa o wypłacie wynagrodzenia za przepracowane dni rozstaliśmy się. Myślę, że nawet do ZUS mnie nie zgłosili. Pani Redaktor Naczelna i Pan Prezes to jakiś żart, oni na niczym się nie znają, poza wciskaniem kitu. Siedzą jakieś dwie studentki tam i tyle.

sssss

Bardzo bardzo nie polecam. Szkoda waszego czasu.

Agnieszka
użytkownik zarejestrowany

@Nie polecam, a jakie wymienisz pozytywy pracy w NOVISTA SP. Z O.O.?

Nie polecam

Miałem przyjemność pracować w tej dziwnej firmie. Wiele się nasłuchałem o ciągłym rozwoju firmy, a jak się okazało rozwijać to oni się rozwijają, ale w ciągłym zwalnianiu pracowników. Umowa o pracę w tej firmie akurat nic nie znaczy, gdyż mimo że ją posiadałem zostałem zwolniony z dnia na dzień, bez jakiegokolwiek wcześniejszego ostrzeżenia. Więc na prawdę zanim się podejmie tam pracę polecam się głęboko zastanowić, bo może na początku wszystko wygląda ciekawie to po niedługim czasie okaże się jak jest na prawdę. Nie polecam!

pasi
użytkownik zarejestrowany

Na samym początku nie jest łatwo o umowę o pracę @Pracownik, ale po okresie próbnym już nie ma z tym problemów, trzeba się jednak sprawdzić. Jeśli ktoś nie ma większego doświadczenia rzecz jasna, bo jak masz te 5 lat, to spokojnie już na początek masz umowę o pracę

Od roku mam przyjemność pracować w firmie NOVISTA S. z o.o w oparciu o umowę o pracę, zgodną wcześniejszymi ustaleniami, wynagrodzenie zawsze zgodnie z ustaleniami jest na koncie. Miła współpraca w przełożonymi, zawsze wsparcie merytoryczne, szkolenia, zawsze można o wszystko zapytać,miło, profesjonalnie. Doskonałe warunki pracy, możliwość szkoleń, rozwoju zawodowego.

Niezadowolony

Firma w pełni nieprofesjonalna. Po uzgodnieniu warunków finansowych dot. przyszłej umowy oraz po umówieniu się co do terminu przejścia do NOVISTY złożyłem wypowiedzenie w ówczesnym miejscu pracy. Na tydzień przed rozpoczęciem pracy została mi przesłana wiadomość, że oferta i warunki są już nieaktualne i wycofują się z podpisanego listu intencyjnego.

LWS

Ja dostałem i umowę o pracę i wypłatę w terminie:)

z-własnego-doświadczenia

Alex... ponad 6 msc to chyba wystarczająca odpowiedź... nie ważne czy to umowa o pracę czy o dzieło... za pracę wykonaną należy się wynagrodzenie. Ja swoje otrzymałem, ale tak jak mówię - po ponad 6 mscach.

oszukany

W każdych tematach! Nie polecam, wszystko na początku wygląda na prawdę bardzo ciekawie, fajne pomysły, mili ludzi... Po niedługim czasie można sobie zdać sprawę, że się pracuje z nieprofesjonalistami. Zostawanie po godzinach, opóźnione wynagrodzenia (inne niż to było umówione) ciągłe kombinowanie. Ciągłe obietnice o umowę o pracę, jednak zawsze był jakiś powód dla którego nie mogli jej dać. A na koniec walka o pieniądze. Nie odbierają telefonów, nie odczytują i nie odpowiadają na maila, normalnie widmo.

rty

W jaki sposób / przy jakich tematech was wyrolowali?

prc

Tak ta na Bednorza. I też raczej nie polecam. Wszystko jest ok do momentu aż nie chodzi o kasę.

asd

czy to jest ta novista na Szopienicach na Bednorza?

NIE POLECAM

"Oferujemy dobre wynagrodzenie prowizyjne" - Ludzie nie ma żadnego wynagrodzenia!!! Nie wypłacają pieniędzy. NIE POLECAM. Chyba, że ktoś chce pracować za darmo.

oszukany

Jeśli ktoś tak jak ja został oszukany przez firmę Novista, proszę o kontakt:(usunięte przez administratora)

zdenerwowany!

Stanowczo NIE polecam. Oszuści. Wszystko co robią jest karygodne! Unikajcie tej firmy jak ognia!!!!

Uwaga, ludzie, jeśli nie chcecie zostać oszukani i pracować za darmo, to radzę omijać tę firmę szeeerokim łukiem. Nie dajcie się nabrać. Z początku wszystko wygląda ciekawie i przyszłościowo, ale to tylko pozory. Oszuści!!!

Oszukany

Ja również się na nich nadziałem, niestety dopiero po miesiącu prac wyszedł brak szacunku i próby naciągania na darmowe prace. Wielokrotne próby wykraczania poza wycenę. Traktowanie typu "Nam się to należy i macie to zrobić w tej wycenie". Polecam omijać tą firmę szerokim łukiem. Nie dajcie się oszukać, proponują fajną robotę, akceptują wycenę, a później wszystko odwracają do góry nogami. W efekcie nie płacą za faktury, nie można się z nimi skontaktować.

Zalegają z płatnościami od miesięsy ! Prezes nie odbiera telefonów i cały czas mnie zlewa. Nie dajcie się [usunięte przez moderatora]!

Sherlok

Miałem nieprzyjemność pracować dla Novisty przez ok. miesiąc. Totalna porażka. Nigdy więcej!!! Jak mogłem się dać tak nabrać. Kręcili na każdym kroku.

Zostaw opinię o NOVISTA SP. Z O.O. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie NOVISTA SP. Z O.O.