Opinie o Ecolab Services Poland sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Ecolab Services Poland sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Ecolab Services Poland sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ecolab Services Poland sp. z o.o. w Kraków

Ile

Cześć, jakiego wynagrodzenia można spodziewać się na stanowisku logistics specialist lub materiał planner?

kato
@Ile

Cześć. Z tego co słyszałem to są to kwoty zaczynające się od 10 brutto, a siedzą i nic nie robią.

Ile
@kato

Poważnie? Wymagania na stanowisko nie są zbyt wysoki.

rete

Żenująca polityka w trakcie covidu - brak podwyżek w 2020, upupione bonusy w 2021, brak kompensacji za 2020, niewielkie podwyżki roczne w 2021, rozwój przez zasiedzenie doprowadziły do niespotykanej skali odejść w ostatnich miesiącach. Cóż, szkoda że odchodzą dobrzy pracownicy, a osoby, które się od lat zasiedziały, nie przewietrzają się na zewnątrz.

kato
@rete

Polityka w trakcie pandemii w głownej mierze podyktowana była decyzjami, które zapadały ponad Polską. Tak się tłumaczą, ale swoją drogą słabo to wygląda, skoro nie mają nic do powiedzenia. Niestety cokolwiek się nie wydarzy, to i tak ci, ktorzy ponoszą za to winę, nie odczują nic. A to jeszcze nie koniec odejść doświadczonych pracowników. Firma coś tam zaczyna robić na ile może lokalnie, ale obudzili się trochę zbyt późno. Takie działania za jakie się wzięli nie przyniosą oczekiwanego efektu, bo to jedynie durne korporacyjne sztuczki. Jednak desperacja ludzi, którzy poczuli się niecodenieni, czy jakkolwiek inaczej po prostu źle, jest taka, że nadal szukają dla siebie możliwości gdzie indziej. Rzuciłbym się wręcz na tezę, że odchodzi ten, kto może, bo znalazł pracę gdzie indziej, a nie dlatego, że po prostu chce odejść. Tych drugich, niezadowolonych jest znacznie więcej. Na nich też przyjdzie czas, zostaną tylko malkontenci. W Ecolabie, jak niestety zresztą w większości firm teraz jest moda na zatrudnianie niedoświadczonych, niekiedy nawet i niekompetentnych ludzi. Problematyczna staje się wpółpraca z taką roszczeniową młodzieżą. To również daje do myślenia tym, dla których praca w tej firmie miała być ciepłą posadką na wiele lat.

!
@kato

W niektórych działach to całe rodziny są zatrudniane!!!

jatoja`

Czesc, jak atmosfera w dziale finansow? Macie moze orientacyjne zarobki na stanowisku managera?

ko
@jatoja`

Wiecej niz 10k nie licz.

10k
@ko

Brutto czy netto ?

Brutto brutto
@10k

Oczywiście ze brutto. A co myślałeś ze dostaniesz 10000 na rękę?

Alicja
@Brutto brutto

I taka stawka obowiązuje już od pierwszych dni zatrudnienia w Ecolabie? Czy jest to podstawowa stawka czy już całość wynagrodzenia z wszelkimi dodatkami wliczonymi? Jak w ogóle wygląda kwestia dodatków, premii, bonusów itp.?

brutto brutto
@Alicja

Alicja,, przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz jak nie rozumiesz

Brutto brutto ty bucu
@brutto brutto

Akurat Alicja jak i ja przeczytalismy ze zrozumieniem ale nie jest napisane od kiedy taka stawka obowiazuje - czy od 1 dnia pracy managera , czy po jakims czasie pracy. Najlatwiej jest napisac "przeczytaj ze zrozumieniem" albo "bylo 128712 postow temu - poszukaj". Jak tak bardzo cenisz swoj czas to po co sie tu udzielasz ? Wyczuwam wiecznie niezadowolonego millenialsa ktory nie dostal 5k do reki i wylewa frustracje w internetach. Swiat sie konczy... P.S. A stawka 10k na reke akurat nie jest jakas wartościa kosmiczna, jesli jestes tylko ogarniety/ogarnieta. Ale o to jak widze nie mam sie co obawiac.

samjestesbucem
@Brutto brutto ty bucu

Wyczuwam rozkapryszonego 40 latka, któremu wydaje się, że firmy nawalą mu kilometrów. 10 000 netto miesięcznie nie zarabiają tutaj menadżerowie mający 40-60 osób pod sobą, więc tym bardziej team leader (CB4) tyle nie zarobi. Zarobki padają tutaj na goworku, wystarczy faktycznie przescrollować. Zrobił/aś by to, gdyby nie było brak ci kompetencji cyfrowych.

ex-ecolab

Pracowałem tam kilka lat temu w dziale finansów. Wtedy był brak szkoleń zewnętrznych by uzyskać jakieś wyższe kwalifikacje, brak certyfikatów - duży minus. Dział HR fatalny, kobiety tam pracujące zachowywały się jak przysłowiowe panie w dziekanacie, które są obrażone gdy ktokolwiek wejdzie do pokoju (to nie tylko moja opinia, ale innych kolegów/koleżanek też). Zespół finansowy w którym byłem zarządzany chaotycznie, osoby z długim stażem wysługują się młodymi i narzekają. Kadra zarządzająca średniego szczebla wybierana po znajomości, co skutkuje tym, że zarządza twoją pracą osoba która jest niekompetentna i w normalnych warunkach nadawała by się co najwyżej do sprzedawania cebuli na targu. TL po prostu zniechęcają pracowników swoimi działaniami. Zaznaczam, że to jest opinia jak najbardziej obiektywna i nie należę do grona frustratów jakich tu pełno na tym portalu. Chciałem tylko podzielić się swoją opinią.

Ecolab Services Poland sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Payroll Partner with German. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
Zdemotywowany

Okres pandemii doskonale uwidocznił to, co firma może zaoferowac swoim pracownikom i jak ich słucha. W ostatnim czasie coraz więcej cenionych pracowników z kilkuletnim starzem opuszcza Ecolab, a ten natomiast, stawia na coraz mnie ambitnych ludzi, bez doświadczenia i jakiejkolwiek kreatywności. Każdego trzeba prowadzić a rękę. Praca tu staje się coraz cieższa, bo już nie jest to firma, dla której masz ochotę dac z siebie coś więcej niz to, co zostało napisane na papierze. Z drugiej strony nie lada wyczynem spotkać jest tu też gruboskórnych wieloletnich pracowników, którym się pracować po prostu nie chce. Już od dawna skrupulatnie pilnują zakresu swoich działań, bez szans na jakieś bardziej ambitne działanie. Niektórych rzeczy bez chęci pomocy ze strony innych osób po prostu nie da się zrobić. Ecolab to firma, która staje się pierwszym przystankiem w karierze młodych ludzi, których można kupic za pomocą, głupot w formie prezentów jak np. kubki termiczne z logo. O bardziej znaczących formach rekompensaty, jak na przykład chocby częściowy zwrot kosztów za wymuszoną pracę zdalną, nie ma tutaj mowy.

Alicja
@Zdemotywowany

Czyli obecnie w Ecolabie pracuje się zdalnie? Jak w takim trybie wygląda praca w firmie? Pracownik sam sobie organizuje pracę czy może jest to jakoś regulowane?

shum
@Alicja

Na tę chwilę do biura może przyjść maksymalnie 20% zatrudnionych pracowników, jak ktoś ma potrzebę to zgłasza to w specjalnym systemie i może przyjść. Jednak dużo osób tego nie robi, bo trzeba w pracy mieć cały czas maseczkę na ustach. Nie pomaga też rozbudowa Opolskiej i budowa tramwaju na Górkę. przez co w tym rejonie jest jeszcze gorzej z korkami. Praca zdalna nie jest wymuszona, ale zalecana. Nie zgadzam się też z poprzednikiem co do rekompensat - nie trzeba dojeżdżać do biura - odpada koszt paliwa/biletu MPK. Dodatkowo oszczędza się czas - w moim przypadku dziennie do przodu jestem 90 minut. Jest cała masa osób, która NIE CHCE wracać do pracy z biura. Wydajność nie spadła, można przeprowadzać skomplikowane projekty z sukcesem. Mam też odmienną opinie od poprzednika - w tej firmie jest cała masa ludzi, którzy nabierają sobie zadań, a potem jojczą, że mają nadgodziny i że nie dają rady, potem już uprawiając spychologię na inne osoby. Natomiast zgodzę się, że firma nie ma polityki by zatrzymywać osoby, więc jak ktoś złoży wypowiedzenie, to niech nie liczy na złotego jednorożca. Nie w tej firmie.

kandid

Byłam już jakiś czas temu na rozmowie kwalifikacyjnej, która przebiegła w bardzo miłej atmosferze, choć byłam rozczarowana, że obsadzono stanowisko, na które aplikowałam, ale zaproponowano mi dwa alternatywne. Zwróciłam też uwagę, że jedna z osób przeprowadzająca rozmowę władała językiem obcym, w którym miałam pracować znacznie gorzej ode mnie. Daję negatyw za brak odpowiedzi. Wysłanie maila, że jednak nie zostanę przyjęta nie zajmuje wiele czasu..

Jasiek

Nie polecam nikomu pracy w Supply Chain. Praca pod managerem o nazwisku kubańskiego dyktatora to droga przez męki. Typowe podejście nie pracownicze. Ludzie są aby pracować i (usunięte przez administratora) a nie aby dobrze się w pracy czuć, rozwijać, coś zmieniać. Przez jego podejście zdecydowana większość starej brygady z ponad 5 letnim stażem zrezygnowała. Niestety HR długo nie reagują na ogromny wzrost rotacji w tym obszarze. Niestety dział który kiedyś na krakowskim rynku słynął z świetnej atmosfery, ludzi, dobrych wyników został zniszczony.....

Na jakie benefity można liczyć w Ecolab Services Poland sp. z o.o.?

benefit

prywatna opieka medyczna/ multisport/ dofinansowanie posiłków/ bonus na swieta / jak sa dobre wyniki - bonus roczny/ i rozne eventy (przed pandemia -of course ) :)

Damian

Czyli w firmie nie ma co liczyć na awanse i rozwój?

Dramat!

Chciałam złożyć CV, ale jednak w życiu nie chciałabym pracować z takimi ludźmi, jacy tu się wypowiadają. Gówniarskie zachowanie dorosłych ludzi... Szokszokszok.

Dramat!

Właśnie o takim poziomie mówię! Pozdrawiam!

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Ecolab Services Poland sp. z o.o.?

Er

7-19

@Er

@Er Dziękuję za informację. A czy zmiany są odgórnie przydzielane w Ecolab, czy pracownik sam może zadecydować na którą chcę chodzić do pracy w danym tygodniu?

lol
@Dorota

Moze zdecydoqwac.

@Er

@Er Zmiany są odgórnie narzucone, czy pracownik może sobie wybrać na jakie godziny chce przychodzić do pracy?

UzyjMozgu
@Dorota

Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Już raz napisane jest MOŻE ZDECYDOWAĆ. Z takim poziomem rozumowania tekstu pisanego nie przychodź do nas - szukamy ludzi myślących

@UzyjMozgu

A Ty skoro reprezentujesz firmę to naucz się kultury do ludzi zainteresowanych pracą tutaj ;)

UzyjMozguBoWyprowal
@Jasiek

Jasiek, kultura jest na adekwatnym poziomie do osoby. Jeśli osoba nie czyta ze zrozumieniem i powiela już zadane pytanie na które otrzymała odpowiedz - nie szanuje mnie i mojego czasu. Dodatkowo pokazuje ze przespała etap nauki czytania ze zrozumieniem. Osób które nie myślą nam nie potrzeba

@2mac
@UzyjMozgu

No przeczytała i nie ogarnęła tematu, ale czy to powód żeby z taką agresją od razu wyskakiwać? Ty za to nieomylna.. Niestety w firmie jak widać nastrój panuje ok, ale od takich prostaków jak tutaj Pani się roi. I nie mówię tu tylko o udawaniu w windzie, że się nikogo nie zna, braku odpowiedzi na zwykłe rzucone "cześć" przy wejściu do biura itd.

@lol

Zależy od działu. Jak coś trzeba robić o 8 to pracownik nie może sobie sam ustalić, że będzie przychodził na 9 czy 10. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Dorota

Dobrze, że to doprecyzowałeś. Ecolab Services szuka teraz doświadczonych specjalistów, jak również absolwentów kierunków ekonomicznych - natomiast dla studentów oferują płatne praktyki. Chciałam dopytać o te praktyki. Możesz mi powiedzieć, czym dokładnie zajmują się tam praktykanci? Można się tam sporo nauczyć?

NieUzywaszMozgu

Lepiej kop rowy przy północnej obwodnicy Krakowa, a internet i pracę w korporacji zostaw innym. Kop, kop.

Pracowałam

Polecam firmę Ecolab pod względem świetnej atmosfery pracy. Nie często spotyka się tak dobre podejście między ludźmi. Szczególnie mogę polecić działy szeroko rozumiane jako finansowe - spore opcje rozwoju. Możliwość awansu, zmiany ścieżki kariery. Są to działy/zespoły, które mogą się nie obawiać o swoją przyszłość w tym centrum biznesowym. Odradzam za to działy w szeroko rozumianym Supply Chain - Planowanie i Zakupy. Zakupy mają mało wspólnego z zakupami... bardziej operacyjne klepanie i masterdata. Planowanie z tego co się obecnie orientuję jest niestabilne i szefostwo podejmuje różne, dziwne decyzje wliczając przenoszenie stanowisk za granicę. Osoby, które biorą pod uwagę oferty tam i szukają stabilnej pracy z managmentem traktującym ludzi odpowiednio - odradzam.

@Pracowałam

A jak ksztaltuje sie wynagrodzenie na stanowisku magazynier / operator wozka widlowego ?

Pracowałam
@Chcacy

Firma nie poszukuje osób na takie stanowiska bo nie mamy swoich magazynów na terenie Polski.

lol

Odgórnie zamrożono zatrudnianie nowych osób, zablokowano podwyżki roczne, zdecydowano się ograniczyć koszty. I to w firmie ze środkami dezynfekcyjnymi

Andrew
@lol

...a co Cię w tym dziwi?

@Andrew

Jako jedni z nielicznych mamy szanse wyjść z tego obronną ręką i są robione takie rzeczy - to źle świadczy o firmie, bo inne shared servicy w Krakowie podwyżek rocznych nie zamroziły. Nawet te, które dostaną po D w obecnej sytuacji.

julia
@LOL

niektóre firmy obniżają pensje pracownikom obecnie, więc ciesz się z tego co masz

@julia

I tracą pracowników, bo ci szukają szczęścia gdzie indziej. Na rynku IT i Finansowym kryzysu raczej nie ma. Wystarczy znać języki i/lub mieć dodatkowe kwalifikacje.

Roger
@LOL

W Ecolab nie ma planów obniżki pensji w związku z pandemią ?

@Roger

Nie ma takich planów. Są wstrzymane podwyżki, ale nie ma obniżek

Incognito
@lol

Zamrożenie podwyżek, meritów, awansów w firmie, która sprzedaje teraz znacznie więcej przy kryzysie a akcje na giełdzie rosną... Nie fair wobec pracowników.

@Incognito

A jak ksztaltuje sie wynagrodzenie na stanowisku magqzynier / operator wozka ?

Chcacy

Witam, czy ktos z Panstwa pracuje na stanowiku magazynira / operator wozka ile si zarabia w tej firmie na takim staowiku ? jaki sa profity dodatkowe oraz godziny pracy. z gory dziekuje za pomoc

@Chcacy

Nie zatrudniamy osób na takich stanowiskach,

Jak długo czekaliście na odzew z Ecolab Services Poland sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Kora

Ponad 3 miesiące czekałam na wiadomość o wyniku rekrutacji.... Chociaż podczas rozmowy zapewniali, że w ciągu tygodnia dają znać telefonicznie bez względu na wynik rozmowy. I to przez portal pracuj.pl przy zmianie statusu, więc jak dla mnie żenada....

Zarobieni w Ecolab

W Krakowie jest dość znany fakt iż w Ecolabie nei zarabia sie kokosów. Tzn. firma jest spoko ale kasa na reke - bez szału. Mozecie powiedziec ile sie zarabia i z jakim mniej wiecej stazem ? Czy np. kasa 6 tys.zł netto jest realna do osiagniecia ? Bo aplikować,dostac sie a potem przez 5 lat zarabiać 3 tys na reke liczac na awans to sorry...

@Zarobieni w Ecolab

Zależy na jakim stanowisku/dziale ale 6tyś netto jest ciężko dostać nawet na stanowiskach kierowniczych. Tyle, że osoba z zewnątrz może dostać lepsze wynagrodzenie niż pracownik ze stażem, dobrze znający firmę. To jest akurat bardzo słabe.... Często bardziej opłaca się zmienić firmę na inną bo Ecolab nie płaci tego co konkurencja na rynku krakowskim. Ale jeżeli liczysz, że przyjdziesz za 3tys i przeskoczysz na 6tys będąc na tym samym stanowisku lub z jednym awansem na starszego speca to raczej zapomnij. Mało która firma daje 100% podwyżki tego co ustaliłeś na rozmowie ;)

GłowaTorsNogiRęce

To jest niezwykle dziwna firma i miejsce. Z jednej strony fajni menadżerowie, ludzcy, z drugiej sporo karierowiczów, chcących się po trupach wybić i mieć "visibility". Z jednej strony fajna atmosfera i mili ludzie, z drugiej istnieje pewna grupa osób, która na porządku dziennym obrzyguje całą firmę swoim chamstwem, prostactwem i wulgarnością. Z jednej strony fajny socjal (np. tzw. bonus na święta w wysokości 0.6 pensji), z drugiej strony brak rozsądnego systemu podwyżek dla pracowników. Chaos i przeładowanie obowiązkami w niektórych działach jest tak duży, że skutecznie uniemożliwia rozwój w firmie. Polecam albo na początek przygody z korporacjami, albo na przeczekanie.

Dzimbura

W Ecolabie nie jest źle, chociażby dlatego, że panuje tu ciągle bardzo dobra atmosfera i jest ciekawy socjal, ale pod względem finansowym firma zaczęła zostawać w tyle za konkurencją. Fajna opcja na początek

POl23

Atmosfera w porządku jak na korporacje ale trzeba się umieć czasami zakręcić i wykazać żeby dostać więcej.

Czy Ecolab Services Poland sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

ECo

Tak, zapewniaja. Jest Multisport i jakis tam OK system ?

Zostaw merytoryczną opinię o Ecolab Services Poland sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Ecolab Services Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ecolab Services Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ecolab Services Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ecolab Services Poland sp. z o.o.
  • Opolska 114
    31-323 Kraków

Ecolab Services Poland sp. z o.o.