Opinie o Grupa Mac S.A. w Kielce

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Grupa Mac S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Mac S.A. o rekrutacji.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Mac S.A. w Kielce

do jad

Zawsze były przestoje bo taki charakter pracy-walka o deklaracje u nauczycieli trwa od lutego do czerwca. Jeździ się sporadycznie, bo kwota na paliwo i użytkowanie auta własnego to ryczałt. Tak jest od zawsze w tej firmie, tylko kiedyś była duża prowizja-więc to zachęcało do wysiłku. Tylko wymiana przedstawicieli od kilku lat jest duża, dlatego nowi zanim się połapią to zasuwają kilka miesięcy w "ciemno". A menadżer prawi głupoty jaka to bogata firma. Bogata dla właściciela i menadżera. A reszta to popychadła.

zorientowana

Nikt nie trzyma, a ludzie pracują bo siedzą 3/4 roku w domach. Nikt nie sprawdza ich codziennej aktywności. Bo jakby sprawdzał, to każdy przedstawiciel by stamtąd uciekł. Za 1600 zł palcem nikt by nie kiwnął.

MK
@zorientowana

To chyba janosika nikt nie sprawdza w twoim regionie bo na północy to żaden konsultant nawet do kibla nie może zjechać , tam to się dziwię że ktokolwiek jeszcze siedzi , kujawy rozwalili , ale nikt na to nie patrzy ważne że się jeździ regularnie od 8-16 , jak tak dalej pójdzie to makroregionalnego też posuną bo przymyka oko na swoją członkinię - taka organizacja, kto mądry to już dawno szuka pracy , bo za chwilę połowy tu nie będzie

Ktoś

Siedzę bo jeszcze nie znalazłem nic innego , ale myślę że dla mnie jak i dla większości to jeszcze kwestia czasu , firma i tak zapowiada duże zwolnienia na koniec sezonu , więc lepiej już szukać niż zostać z niczym , szczególnie że 1 miesiąc latem bezpłatny , a to że ostrzegam to tylko uprzejmość z mojej strony , po co ktoś ma zakładać działalność i tłuc swój samochód jak po obcinkach zostaną mu grosze i jeszcze ten bałagan w firmie , ciągłe zmiany decyzji co do zadań oraz powolne i sukcesywne zwolnienia , czuje się że to już ostatki

do levy

a ty chyba przy korycie siedzisz skoro tak piszesz wszyscy narzekają , a ty jeden obrońca taki janosik spijasz z koryta i jeszcze konsulą obcinasz za byle co , lepiej się ogarnij , bo wiecznie cię tu trzumać nie będą

Aplikowałeś na stanowisko Młodszy specjalista ds. przetargów oferowane przez firmę Grupa Mac S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
do ktoś

zgadzam się z tobą , teraz obcinają ci za wszystko co możliwe , do tego opłaty za laptopa , tel i internet - zgroza plus jako bonus GPS janosik do prywatnego auta , nowy jak przyjdzie na parę miesięcy , to na lizaka zarobi , w sierpniu praca w ohp żeby dorobić na zus , ogólnie nowym teraz pracy nie polecam , bo nie poradzą sobie z nadmiarem zadań

ktoś

Pracowałem w firmie kilka lat, zwolniłem się niedawno. Dawniej to była fajna firma ze świetnymi zarobkami. Od ubiegłego roku, odkąd firma ma nowego prezesa jej stan jest opłakany, a zarobki po wszystkich kosztach z prowizjami to w porywach 2-2,5 tys zł, czasem mniej. Miesiąc wakacyjny, podczas którego się nie pracuje bezpłatny, więc z tego co się zarobi trzeba odkładać kilkaset złotych na przeżycie (o przyjemnościach urlopowych już nie ma mowy). (usunięte przez administratora)

Jeszcze chwilę tu

Pracy na ph a raczej jak tu ładnie brzmi konsultanta oświatowego nie polecam...każdy kto pracuje w tej firmie na tym stanowisku to szuka pracy gdzie indziej...prezes (usunięte przez administratora) do końca...wymagania nierealne...jak chcesz to zatrudnij się tu ale tylko na przetrwanie abyś mógł szukać innej pracy...kiedyś tu było dobrze ale nie teraz

do tyrone bilguun

Ale co zmienia cyfra? Nic. Bo sobie można i tak wyobrazić po opisie o co chodzi-jak ktoś jest doświadczony na rynku pracy. Dobra firma nie ma 2 gwiazdek w ocenach, a minimum 3 czy 4. (usunięte przez administratora)

redachtór

Witam. Z tego, co widzę, opiniami dzielą się tu przede wszystkim przedstawiciele/sprzedawcy. A orientuje się ktoś, jak kształtują się zarobki redaktorów/korektorów w MAC-u?

menage. :)
@redachtór

Do redachtór i inni..... Jak Wam nie brakuje na kromkę chleba, to szkoda czasu, szukajcie czegoś innego.... Zarobki marne, zero atmosfery, a poza tym znajomości i jedna wielka rodzina. Moja propozycja, szukajcie czegoś innego, no chyba, że Was sytuacja życiowa tak dociska, to ok, ale w tym czasie też szukajcie, bo nawet nie wiadomo kiedy dostaniecie kopa na odchodne...

bezrobotny

Słuchajcie a jak to wygląda teraz. Dostałam zaproszenie na rozmowę i nie wiem co zrobić. Słyszałam sporo nienajlepszych opinii.

sprostowanie

Dodajmy że deklaracje do marca zbierają się słabo, stąd dostanie wyższej prowizji za deklarację jest mało realne. A większość przedstawicieli, aby więcej zarobić mniej jeździ, mniej wydaje na paliwo i ma więcej do kieszeni.

Była KO

4300 podstawy netto (w przypadku wyrobienia 100 zadań) minus telefon 150zł, księgowa 150zł ZUS (400 lub 1000), paliwo 700-1200,swój samochód. Zostaje jakieś 2 tyś. Plus deklaracja 1-3 do marca 300 zł od marca 150 zł. Płacona 60% na bierząco 40% po weryfikacji. Zależy od terenu jak ktoś ma 2 powiaty 1500 uczniów x 2 (reforma) = 3000 x 20 % rynku MAC-JUKA 600 pakietów / 18 os. = 33 deklaracje x 225 zł (średnia z 150 i 300) = 7425 zł prowizji za 1-3 - pod warunkiem że wypłacą:) Na rękę wychodzi 2000 podstawy + ok. 7500-15000 prowizji rocznie za 1-3 + prowizja od przedszkola. Tyle w temacie

irek

marudzicie i tyle. od pewnego kierownika z północy wiem, że konsultant na starcie ma po odliczeniu wszystkich kosztów jakies 2500-3000 zł na rękę, samochód swój, laptop i telefon dają. może ktoś wie inaczej? podajcie konkrety jak je znacie.

Geronimo
@irek

To też zależy czy jest pełny ZUS-1000 zł czy ok 400 zł(przez 2 lata jak zaczynasz działalność). Poza tym wozisz więcej pakietów niż kiedyś bo w 2010 sieć JUKI zlikwidowano-i 3 pakiety do Edukacji Wczesnoszkolnej wozimy. Poza tym kwestia jak duży teren, jak dużo powiatów to też więcej wydajesz na paliwo-a na nie jest ryczałt ok 800 zł-jak wyjeździsz za 1200 to na pewno 3000 na rękę nie będzie.

Gunnar
@Geronimo

Gadasz od rzeczy (usunięte przez administratora)! Pracowałem w MACu. Po odliczeniu wszystkich kosztów zostaje ci jakieś 1500 o ile masz mały ZUS

bolek
@Gunnar

Od rzeczy nie. Na pewno 3 tys zł nie zostanie. Odniosłem się do wpisu że 2500-3000 zł płacą wg menadżera. A sądzę że 1500 jak zostanie to zgodne z prawdą. Kasa coraz mniejsza, bo firma coraz to nowe produkty "doczepia" do oferty. Świadczy to o mizerii.

ktoś

teraz już nic...

Z reguły praca w redakcji jest powtarzalna, łopatologia stosowana. Czy to grafik czy redaktor.

do takiej jednej

Trudno podnieść sprzedaż jak są nierealne targety i ludzie siedzą w domach i Nowa Era w 2011 zaczęła rozdawać laptopy. Zaś aby "dobrze wyglądało" pakiet sprzedają od razu na cały rok-to powoduje jednorazowy skok wpływów w sierpniu.

No właśnie, czyli żadne 5 lat. Poza tym czytamy że firma zwiększyła obroty o 16%-to zasługa laptopów i ryczałtu (niewspółmiernego do kosztów) za samochód prywatny. To zyski są. Jak konsultant miałby płacone "normalnie", służbowy samochód to ciekawe czy byłoby 16%.

roman

Nie 5 lat, a 3. 2010-2013

JAk? Jak co roku wylatywał dyrektor to w końcu trafiło że któryś regionalny został dyrektorem sieci. A że 30 tys. płacą na stanowisku, niezależnie od zasług to właśnie tak to wygląda-ruletka, a nie tylko zasługi.

swen

Widzę, że w tej partii nic się nie zmieniło, nadal komuna

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Mac S.A. - Kielce

• Jak się pracuje w Grupa Mac S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Mac S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Mac S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grupa Mac S.A.
1.4/5 Na podstawie 317 ocen.

Grupa Mac S.A.