Niestety o firmie Komandor zaczyna być głośno ale nie za sprawą pozytywnych działań, lecz tych negatywnych.
Jest to jedna z firm, w której nie docenia się pracowników. Wyznaje się tu zasadę: im więcej się starasz, tym bardziej będą pod Tobą kopać doły.
Cała kadra zarządzająca nie posiada odpowiedniego wykształcenia do tego by zarządzać ludźmi a w razie czego, za błędy i tak zawsze odpowiada szary pracownik. Prezes firmy Komandor Śląsk zabawia się w boga i leczy swoje kompleksy zwalniając ludzi bez zastosowania konkretnych przyczyn. Wynika to z tego, iż zasady kodeksu pracy i innych rozporządzeń są mu obce (dzięki czemu pracownicy wnoszą pozwy do sądów pracy a firma przegrywa i traci pieniądze wypłacając odszkodowania). Zatrudniając się w tej firmie nie macie co liczyć na pochwałę za dobrze wykonaną pracę. Firmie Komandor przydałaby się konkretna reforma polegająca na wymianie całej kadry zarządzającej, bo ta która jest obecnie chyba się już wypaliła.