Komandor S.A.

Katowice

Opinie o Komandor S.A.

Karolina
użytkownik zarejestrowany

@FilNW czyli firmę mógłbyś polecić pracowitym osobom? Masz rację, że do pracy idzie się pracować, a nie odpoczywać i każdy pracodawca może wymagać, bo płaci. Piszesz, że wypłaty są na czas. To bardzo ważne, bo wielu pracodawców tego nie pilnuje. Czy są jeszcze jakieś zalety pracy tam?

Norbi
użytkownik zarejestrowany

Cudze chwalicie a swego nie znacie, tak samo jest z niektórymi pracownikami. Wszystko jest źle tylko nie patrzycie jak pracujecie! Od wydajności oraz jakości pracy zależy jak firma będzie stała, choć opinię maja dobrą.

FilNW

Ja też popieram, jest ok, to jest nie panstwowa firma , wypłata zawsze na czas. Zatrudniaja wiec kogo chcą . Za lezenie nie płaca .Jak sie mi znudzi , albo będą fikać to sam odejde. Na razie jest ok i nie wiem o czym tu piszecie. Wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma, ja juz pracowałem u takich , co to złote góry obiecywali i nic z tego nie trafiło do pracownika.

Feliks
użytkownik zarejestrowany

Komandor przez lata wypracował sobie pewną pozycję na rynku. Żeby to utrzymać trzeba podnosić standardy gdyż stanie w miejscu jest równoznaczne z cofaniem się. Mnie podoba się praca w firmie, jeśli komuś nie to lepiej odejść,

byla

O tym co dzieję i jak się dzieje w firmie lub jaka jest atmosfera świadczy, czego dowie się nowo-zatrudniony pracownik od długoletnich pracowników. Ja tego doświadczyłem w Komandorze Śląsk. I już w pierwszym dniu pracy dowiedziałem się czego mogę się spodziewać pracując w tej firmie. Brak szacunku, brak docenienia, brak premii, brak podwyżek wynagrodzenia, cwaniactwo i tzw. "my i oni". Ale jeżeli firmą Komandor Śląsk zarządzają członkowie rodziny "my" i długoletni "zaufani" to czego można spodziewać się po takiej firmie.

aha

Znów szukają pracownika do eksportu. Z ogłoszeń o pracę w internecie wynika, że co 6 - 12 miesięcy osoba zwalnia się z działu eksportu (nie wspominając kierownika/czkę tego działu, także częsta rotacja na tym stanowisku). Czy nadal na to stanowisko oferuje się tylko 2600 brutto i ewentualnie 10% premii. Kto chciałby pracować za takie pieniądza ? wstyd ? Czy osoby zarządzające Komandor Śląsk mają w ogóle "pomysł i pojęcie" co to jest eksport. No ale jeżeli na stanowisko kierownika eksportu zatrudniało się "tancerkę" to tańcujmy tak dalej.

Stefan
użytkownik zarejestrowany

Pracuję tu i twierdzę, że nie ma takich mozliwości żeby firma dla jakiejś osoby pozwoliła sobie na straty!!! Ktoś celowo pisze takie bzdury żeby popsuć atmosferę w firmie.!! Mali ludzie ze swoimi problemami?

Damian

Niestety Pani Rita Emilia K nie ma żadnych kompetencji. Ponadto studiuje (w prywatnej uczelni) i ma co chwilę urlop (drogei zagraniczne wyjazdy), skąd ma na to pieniądze?. Jedyny dochód jaki ta pani ma, ma ma z firmy Komandor, gdzie pobiera wysokie wynagrodzenie nic nie robiąc. Nei da się pracować mając co chwilę urlop. Pan JK stara się bez przerwy o dotacje, firma ledwo przedzie ale córce trzeba było kupic samochód i mieszkanie.

Na co idą dotacje?

Zarobki w tej firmie są zależne od stopnia pokrewieństwa. Pani Rita Kozłowska jest zatrudniona w firmie Komandor po znajomości. Ciekawe kiedy ta Pani ma czas na pracę skoro cały czas sobie podróżuje? Za co pobiera wynagrodzenie i na czyj koszt podróżuje? A pracownicy są zatrudniani na czarno za 5 zł za godzinę. Firma dostaje dotacje, po to by Państwo Kozłowski i jego córka sobie podróżowali a ludziom płacili 5 zł za godzinę pracy.

Zorba
@Na co idą dotacje? 06.12.2016, 21:49

Sama złość przez Ciebie przemawia. Firma ma swoja pozycję na rynku i musi dbać o wiele spraw. Jeśli ktoś jest znajomym prezesa to już nie może pracować? Szefowie chcą mieć swoich ludzi żeby pilnowali wielu spraw.

da
użytkownik zarejestrowany

Praca moze jest w systemie? Pracujesz na 3 zmiany czy to zalezy przez jaka agencje zatrudniony jestes czy bezposrednio u nich? a jak wyglada stawka godzinowa dla stolarza?

Prezes firmy Komandor zatrudnił swoją córkę na dob

Prezes firmy Komandor zatrudnil swoja 20 letnia corke na stanowisku asystenta dyrektora. Wy w tej firmie dostaniecie najwyżej byle jaką pracę na wyzysk. Radzę poszukać pracy gdzie indziej, tam nie warto.

@Prezes firmy Komandor zatrudnił swoją córkę na dob 11.07.2016, 23:27

Głupi jesteś i głupoty piszesz jak większość nieudaczników życiowych na tym forum. Prezes Komandora NIE MA CÓRKI [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Śłazak
@Pracownik 11.12.2016, 09:13

Ma ją Właściciel Komandora SA a jednocześnie udziałowiec Komandor Ślask. Prezesem nie jest bo po co w razie czego odpowiadać. Zachowuje się jak znany pan z Żoliborza zwany Prezesem

kot

do gdańska nie radze . Tam Rysiek traktuje wszystkich jak parobków

kom

Brednie wyssane z palca

asda

Pracowałem w tej firmie w 2014 chyba jak dobrze pamiętam. Przyjęli tam chyba 6 osób wraz ze mną, oczywiście umowa zlecenie na 2 miesiące czy tam miesiąc. I pracowałem normalnie, żadnego dnia nie opuszczałem, nadgodziny zostawałem. I dyrektor sam powiedział że będę mógł spokojnie się nauczyć przy operowaniu maszyn. Tak z dnia na dzień tam łapałem co raz bardziej obsługę, i zdarzały się też błędy wiadomo. Nosiłem dużo sklejek, targałem ciężkie wózki ze sklejkami że czasami aż łupało w kręgosłupie, cóż robić to robić. I każdy robił na swój sposób dobrze. Niestety dyrektor nie był na tyle wyrozumiały i podziękował mi za współpracę, może skapli się że za dużo ludzi przyjęli. Zdaje mi się nawet że z tych 6 osób została 1 albo nie ma już żadnej. pod koniec też mnie słuchy dochodziły że chłopaki pracujący tam już rok nie dostali ani złotówki podwyżki, i zwolnili się wszyscy razem. Jak ktoś lubi zabawę na kogo padnie na tego bęc, i zostanie przyjęty z kilkoma osobami to spośród tych kilku osób będą robić selekcję.

tom

Andrzejku jak szukasz księgowej to do Oli wal jak w dym ona zna się na tym :)

tomek

e ty koleś powiedz jak się nazywasz a nie takie bzdury piszesz tu

gość

Ludzie wystrzegajcie się tej firmy. Praca niewolnicza, za marne pieniądze, bez umowy o pracę, bez podwyżek, za nadgodziny nie płacą (skoro je masz, sam chciałeś), podejście zarządu „nie chcesz nie pracuj, na twoje miejsce jest dużo osób”, a żebyś sam się nie zwolnił każą podpisać pół roczne zobowiązanie obwarowane karą 600zł. Żal, w Gdańsku jest dużo lepszej pracy.

bzdura
@gość 03.04.2015, 09:34

to gość popłyną z tym Gdańskiem

roni

i jak tam stare padalce ;z dawnej kadry niewolników nadal zapierdalaci..na wozniaczka -:) a może teraz inna lala zapierdol.kase a on zwali na innych hihi

E.M.

A kto mowi o Panu? My sie nawet nie poznalismy czlowieku! Jak ja bylem w tej firmie to Pan o niej pojecia nie miał. Ale w Komandorze nic sie nie zmienilo. Pracuje za granica ale za konkretne pieniądze.

Daniel

@E.M. Z tego co wiem, jestem w ostatnim czasie jedyną osobą z kadry kierowniczej która odeszła. Nie życzę sobie, żeby ktoś się wypowiadał w moim imieniu, a jak się wypowiadasz w swoim, miej na tyle godności, żeby się przedstawić. Nigdy za jałmużne nie pracowałem, nawet bym się nie podjął takiej pracy. Przyczyn mojego odejścia jest kilka, ale finanse to nie podstawa podjęcia mojej decyzji. Żeby się wypowiadać, trzeba znać istotę zagadnienia. Inaczej nawet nie próbuj podejmować dyskusji, bo się ośmieszysz. Pozdrawiam.

E.M.

A ja sie sam zwolniłem bo za jałmużnę pracować nie będę. Żeby kadra kierująca za takie pieniadze pracowała. ..wszedzie juz można zarobic więcej...nawet w markecie! Najbardziej denerwował mnie brak docenienia lojalnych pracowników czego jeszcze pożałujecie!

tom

a jak tam Pani olusia pana prezesia siedzi już czy jeszcze?

jo tu byl

Jasne ze nie jedyny problem... W momencie gdy odchodzilem bylo dużo chaosu, mnostwo spraw prowadzonych w sposób zawily i mozna by tego trochę powyliczac. I nie chce byc ani kims kto negatywnie ocenia ani tym bardziej zachwalac. Moje subiektywne odczucie z perspektywy czasu który uplynal od ostatniego dnia pracy wyrazilem powyżej. Niejednokrotnie sam przeklinalem pod nosem na to co sie dzieje albo w jaki sposób sie dzieje ale teraz patrze bardziej przez pryzmat ludzi z którymi pracować mi bylo dane i pod takim katem napisalem opinie. I podkreslilem także ze wielu moich przedmówców mialo racje w tej czy innej kwestii a klopotow poruszonych juz bylo sporo. Powiem tylko ze niestety w dzisiejszej Polsce jest wieeeelu mniej uczciwych pracodawców o czym pewnie doskonale wiecie i komandor nie jest jedyna we wszechświecie firma w której pracuje wujek, ciocia, bratanica i kuzyn szwagra ciotki prezesa, chociaz czasami są bardziej kompetentni niźli w tym przypadku. A droga Asiu czemu sie zwolnilem- bo w dzien wyplaty po oplaceniu owczesnych zobowiązań finansowych zostawalo mi na koncie 113zl do życia i to byl w moim przypadku glowny powod zmiany pracy.

jo tu byl

jo tu był

No to i ja dodam parę słów od siebie. Pracowałem w Komandorze nie długo bo otrzymane wynagrodzenie jest naprawde niewielkie a słowo "wynagrodzenie" jest tutaj bardzo górnolotnym słowem określającym honorarium ale jedno trzeba firmie oddać - chociaż wcześniejsze komentarze również popieram. Ludzie którzy tam pracowali "za moich czasów" byli naprawde rewelacyjni (oczywiście z wyjątkami o których już tu niejednokrotnie powiedziano) - choć pewnie 80% z nich już nie ma w Komandorze. Jednakże za dobre relacje nie opłaci się rachunków, czy nie wyżywi rodziny. Ja miło wspominam tę prace, ale może przez to że akurat trafiła mi się konkretna przełożona (o co w Komandorze naprawdę trudno), która moim zdaniem jeżeli by zaczeła zarządzać tą firmą nie było by tylu tak negatywnych komentarzy. chociaż nawet jak by Ją awansowano na zastępce prezesa to znając komandora i tak bez podwyżki.

dot
@jo tu był 24.06.2014, 15:04

czyli Twoim zdaniem największym i w sumie jedynym problemem w pracy w Komandorze jest wysokość zarobków?

Usatysfakcjonowany

Sądzicie się jeszcze, czy już przegraliście ?? :-]

Była

Właśnie, kiedyś dało się pracować i atmosfera była normalna. Ostatnimi czasy gadki o kryzysie(usunięte przez administratora)

były

Tęsknią za tymi czasami, które były i minęły. Jak prezes był jeszcze normalnym prezesem a nie (usunięte przez administratora)!

Szukający

To chyba cos jest na rzeczy, ze pisza ci co juz nie pracuja, może tesknia za Komnadorem ? To jednak jest co wspominac ?

ZR

HA HA , tylko ta fura od Pani Prezes nie jest własnoscią tej firmy. Pracujecie , a (usunięte przez administratora)wiecie.Może jeszcze przyjdą czasy ,ze sie tu zarobi, a na razie nie mam pomyslu na inna firme.

czytelnik

Wszyscy tak nie pochlebnie piszecie o tak fajnej firmie kasy mozna zarobic w trzy (usunięte przez administratora)ocjal jak nigdzie indziej wolne kiedy tylko chcesz kazdy fura wypasiona wczasy na koszt firmy oczywiscie w cieplutkich krajach no moze dosc o prezesie i reszcie kadry :) a pracownicy popracujcie troche wiecej i zrezygnujcie z czesci wynagrodzenia, badzcie ludzmi a nie marudzic bo kryzys nie wybiera i w koncu biedakom zabraknie na to wszystko.

Jo

No jak to kto?? wielka siostra (usunięte przez administratora)"uzdolniona" w każdej dziedzinie - olaboga :-]

tom

kto tam wice prezesem jest (usunięte przez administratora)?

ROBOL

BIEDA KRYZYS NIE MA NA NIC KASY PODWYŻEK NIE BĘDZIE BO KOLEJNY KREDYT MUSIAŁA FIRMA ZACIĄGNĄĆ NA BMW BO PRZECIEŻ NIE WYPADA ŻEBY PANI WICE PREZES JEŹDZIŁA STARYM AUTEM

Marcin

Jedna z firm, która [usunięte przez moderatora] ludzi nie dając nic w zamian.

mama

Jak masz umowę na stałe, to Cie nie wywalą, ale jak masz na czas określony, to jesteś do dnia porodu i papa.

i ja

Zarobić można ale nie w Komandorze hahahahahaha

już nie pracuje

fakt,zarobić nie dają. Bez podwyźek od 5 lat, zarobki w miejscu. Wieloletni pracownicy mają ledwo 2 tys. a [usunięte przez moderatora].żenada panie [usunięte przez moderatora] Dałbyś lepiej zarobić sam miałbś wiecej, a tak jaka płaca taka praca. a [usunięte przez moderatora] w tym temacie wszyscy ci obrabiaja. A najlepiej jakbyście robili za free. Spadajcie stamtąd.

ja

a jak tam [usunięte przez moderatora] ? pozdrawiam

Joker

Ile można zarobić? :-) nie można zarobić, a na start najniższe, minimalne czyli 1600 BRUTTO-kompletna żenada. Taka (niby firma), a taka nędza.

trik

a na jakim kolego chcesz pracowac stanowisku?

pszczółka Maja

Firma Komandor ma to, na co zasłużyła. Opinie negatywne są w 100% słuszne. Brak poszanowania pracowników jest zgodny z prawdą, kolesiostwo i wpychanie rodziny na stołki też. smutne to, bo kiedyś naprawdę było tam fajnie i można było zarobić całkiem dobrze a teraz firma idzie na dno. Zresztą ci, co tam pracują doskonale o tym wiedzą i nie wiem tylko po co łudzą się, że będzie lepiej...z tą kadrą zarządzającą lepiej nie będzie. Pozdrawiam

DOM-ownik

tom, gdybyś umiał czytać tekst ze zrozumieniem, to byś wiedział o co chodzi :-]

tom

domownik--------------o co tobie chodzi cooo bo [usunięte przez moderatora] wiadomo o co ci biega hihihi

DOM-ownik

"Serdeczne" pozdrowienia dla Pani (najważniejszej) podobno Dyrektor [usunięte przez moderatora] jak będzie tak rządzić w Komandorze , jak w poprzedniej firmie, to długo nie pociągniecie tego wózka :-] Aaaa i gratulacje dla Pana Prezesa, że przyjął ją pod swoje skrzydła, to była bardzo (nie) trafna decyzja :-D

były pracownik

Prezesio o tym kryzysie gada od ładnych paru lat, bo tym najlepiej się tłumaczyć. Szkoda, że jak utworzył kilka niepotrzebnych stanowisk dla rodzinki, to nie myślał o tym, że jest kryzys. Wiecie co? Dobrze mi się pracowało w Komandorze-do czasu- ale teraz cieszę się, że udało mi się uciec, bo opinie na temat zarządzania firmą są jakie są i wątpię, by było lepiej, nie ma się co łudzić.

echhh

Ty tam się nie martw,On na pewno nie straci i tak zawsze wyjdzie na swoim,byle ino uwalić zwykłemu robolowi,który uczciwie pracuje.Zawsze będzie gadał,że jest kryzys czy będzie robota czy jej nie będzie...

Marek

jak umiesz kombinować, (bo choćby płytę można kupić dużo taniej) to jakoś pociągniesz, jak będziesz liczył na to co ci kapną z firmy to na przysłowiowy suchy chleb nie zarobisz... No ale Prezes woli oszczędzać na pracownikach to traci podwójnie.

a co mi tam

zgadzam sie z przedmowca i tez go pozdrawiam

nikt ważny

Do "może nowy": Daj sobie spokój chłopie. Rozgrywki może i są na wyższych stopniach ale pensje ucinają zwykłemu pracownikowi, więc lepiej nie pakuj się w to szambo. Pozdrawiam

Zostaw opinię o Komandor S.A. - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Komandor S.A.