Promostal

Czarna Białostocka

Opinie o Promostal

wywrotowiec

Czy szefostwo firmy nie mogłoby się zastanowić kim obsadza stanowiska funkcyjne (od brygadzisty po sam szczyt). Człowiek z łapanki -szkoda kasy. Cóż warta jest strona techniczna gdy brak jest pojęcia o zarządzaniu zespołem. Szkolenia z zarządzenia to u nas abstrakcja. Na samoszkolenie np. brygadzisty w sprawie budowy autorytetu,obowiązków, wymagań czy kontaktów bezpośrednich z ludżmi nie ma co liczyć, a przecież w internecie tego masa - tylko chcieć. Może stawka motywacyjna zbyt mała? Brygadzista to przykład, a przecież są jeszcze dwa szczeble i ich to też dotyczy. Swieża krew to złamanie patologicznych układów, stanu zawieszenia i najczęściej zdrowie, chociaż transfuzji czasami dokonywać kilka razy.

gienek

Dla mnie jest okej

lubie swoja robote

A co ty tam chlopie wiesz o sokolce. Pracowałeś choc z pare lat w jednym z wymienionych? Wątpię...a wypowiadasz sie jak zwykle opierając swoje zdanie o domysly. Tak wazna jest dla ciebie rodzina? Ile masz dzieci? Piątkę? Bo piszesz jabys tyle ich wychowal. Wybacz mi te słowa ale jeszcze musisz sie sporo nauczyć. Można miec rodzinę i byc wobec innych w porządku. I moc każdemu w oczy spojrzeć. A jesli dla paru zlotowek jesteś w stanie kogoś sprzedać byle by wlasna [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ocalić to nie jesteś nawet godny by na jaki kolwiek temat z toba rozmawiać i to tyle.

Byku

Czy to prawda że juz nawet obcokrajowców zatrudniają.

teges

Brak roboty, ludzie skloceni ze sobą, bo tamtym dali tym nie, super wam sie udalo droga wladzo.!

od promo

Dobra siedz tam w biurze i nie pisz glupot. I częściej po hali biegaj bo ci robota ucieknie.

promo

Zuchu, a Ty umiesz cokolwiek napisać tak, by normalny człowiek to zrozumiał? Zdanie zacznij , zakończ i pisz z sensem, może masz rację i Cię poprzemy.

zuch

dbają o siebie oszusty dla innych firm problem z uzyskaniem płatności względem zawartej umowy sępy oby tak dalej to zniknie ta firma jak ten zakład co istniał przed A Supruniuk jemu nie wierzcie w żadne słowo jest bezczelnym fałszywym kłamcą potrafi tylko narobić problemów przez swoją głupotę rosną koszta i zwala na innych wiem bo dzęki niemu się narobiłem wykosztowałem i nie mam kasy gnoje

Spawacz

14-16zł na godzinę to chyba sprzątaczka zarabia a nie spawacz! Ludzie szanujcie się trochę!

Radosny

Masz nowego szefa produkcji to się ciesz, teraz wszystko będzie super, super, super. I fachowość i umiejętność zarządzania i organizacji pracy. Raj na ziemi i dotychczasowy bajzel.

ktos

Nie polecam, firma najpierw wystawia ogłoszenia w prasie jak i w radiu a jak przychodzi co do czego to się okazuje że nie zatrudniają chociaż ogłoszenie jest dalej aktualne. Tak myślę sobie że żeby pracować w tej firmie to trzeba mieć dobre plecy.

New

Hallo pytanie,jak wygląda godzinowo praca ? Czy są dwie zmiany czy soboty obowiazkowo i ile godzin ???

kamkam

Zgadzam się z większością komentarzy napisanych wcześniej. Rodzinna firma, nie masz znajomości = masz małe szanse na przetrwanie w firmie. Pełno rodzinnych klanów w zatrudnieniu. Brak stałego zatrudnienia, wszystko jest na chwilę. Umowy również. Umowa na miesiąc lub 3 i "out". Prezesi funkcjonują jakby w ogóle się nie konsultowali ze sobą, brak spójności i zgodności w ich poleceniach. Prezes przyznaje premię jak chce, czyli tylko "wybranym" i tu zaangazowanie i starannosc w pracy nie ma dla niego zadnego znaczenia. Może ma kasę ale nie klasę... Prosty, chamowaty i bezkompromisowy. pracownicy tracą czas na wykonywanie jego polecen nie zwiazanych z firmą, na jego prywatny uzytek. Na produkcji brak odpowiedniego sprzętu, firma wydaje na duperele zamiast zainwestować w maszyny. Ogólnie duuużo do poprawki a sznas na poprawe nie widać... Nie z tym zarządem. Pozdrawiam wytrwałych spoza rodziny

czytacz

mid, przeczytaj swój post jeszcze raz, mało logiczne i wykluczające

zap

Mało to logiczne tam gdzie są układy bo jeden zap... drugi op... a władza tego nie widzi. Do roboty przyjmują, albo poprzez znajomków albo jesteś super dobry.

Spawacz Mag

Witam kolegów Spawaczy, czy możecie mi napisać czy przyjmują do pracy w Promostalu ?

gość

A gdzie to ogłoszenie na dyrektora?

later new

Co Marcinku, z wielką "nieśmiałością" wskazujesz gdzie dyr. szukać? Takie chroniczne pożądanie władzy jest chorobą i się leczy, tym bardziej, że trzeba wpierw umieć właściwie ogarnąć to czym do tej pory się zarządza.

robol

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego to spawacze mają najwyższe stawki. Przecież ich nic nie obchodzi, tylko OK wzrok i niedrżąca ręka. Fachowcem jest składacz (oczywiście nie szlifierz robiący r-ki). On musi przygotować stanowisko, znać się na rysunku, poskładać wszystko do kupy co do mm i kąta a spawacz tylko przejedzie spoiną i ew. coś wyrówna. Niejeden składacz po miesiącu praktyki już by spawał niezgorzej niż spawacz ale ze spawaczy to wyjątek kto by złożył np. dźwigar zgodnie z rysunkiem. Chyba, że stawkę mają za szkodliwość, a to jakieś nieporozumienie, bo stawka stawką a za szkodliwość powinien być dodatek. Potwierdzam, są lepsi i gorsi, dawni znajomki i nowi (z kilkuletnim stażem) a kasa nie idzie za zaangażowaniem i fachowością. Umiesz się ustawić to masz inaczej figa, ale tak jest w większości zakładów a bywa i gorzej.

Juz 6 rok

Czlowieku, 14-16 na dzien dobry hmm to chyba trzeba byc znajomkiem prezesa badz kogos z biura. Na hali to tylko spawacze maja znosne stawki reszta to zapier***LA za przyslowiowy grosz. Mowisz ze w promo jest dobrze? Jak utrata wzroku czy sluchu (z czasem) ci odpowiada to gratuluje ci podejscia do zycia. Nie wiesz nic o tym jak tam jest. Przerob maja duzy, a podwyzki? Dostaja je wybrancy, kasy nie ma w firmie bo po co ja dawac robolom jak mozna nastepny samochod kupic. O nowym sprzecie nikt nie mysli, bo po co? Jak sa wazniejsze wydatki...

spawawam non stop po imprezie

do pana MArko jeśli podałeś stawki dla spawacza 14-16pln netto na start plus do tego jakieś setki i pięćdziesiątki i możne jakaś premia to lepiej na Podlasiu nie znajdziesz a na pewno nie w Czarnej. a jeśli są to stawki brutto to nic nadzwyczajnego normalna stawka dla świeżego. pozdrawiam

ja

a jak ci to wyliczyli lub sam to zrobiłeś (podaj brutto), na umowie masz brutto a jeżeli tyle masz netto na początek toś jest GOŚĆ

jeden z wielu

Bellon. Jaka super kasa. 12-13 PLN t super? Chyba że przychodzisz z bezrobocia lub dopiero się uczysz fachu? Jaka odpowiedzialność i nerwy. Kto ci głupot naopowiadał. Oferta o której piszesz nieaktualna lecz mu długiego pobytu nie wróżę. Może on i fachowiec ale poza fachowością jest co takiego jak kontakt z ludzmi którymi mu przychodzi zarządzać. Bez tego sam produkcji nie zrobi.

MAG

Dzięki Marko. Stawki na dzień dobry raczej normalne a gdy ma się robotę to ryzyko duże. Można się obudzić z "ręką w nocniku". Jeszcze raz dz.b.

MArko

obecnie jest dużo roboty ale nie dla spawaczy bo robią belki suwnicowe a to jest bardzo pracochłonne bo jedna belke składają 8 godzin. a spawacz wyspawa tą bele w 4 godziny.moze szybciej.Mogliby dać paru spawaczy do składania ale niema gdzie składac tych belek w innych miejscach.Zero organizacji pracy w Promostalu.zatrudniaja ludzi na miesiac daja umowe i zwalniaja.

MArko

składajacy na start mają 12na godz, a spawacz na start ma od 14zł do 16zł na start zależy od umiejetnosci bo jesli powiedza ci zeby zdawac próbke w pionie i zdasz to 16 dostaniesz + do tego zebys mniał jakis staz w innej firmie minimum 2 lata ale i orientował sie w rys. tech.

MAG

Nie każdy spawacz to idiota, podajcie stawke za h na dzień dobry to sobie policzę a może lepiej się nie wychylać to jaką stawkę mają składacze. Wszędzie zwalniają miernych ale czy ryzyko się opłaca.

hart ducha

te 2 tys zl za spawacza?? Zal normalnie a jak ma byc dobrze gdy powieksza nam sie biurokracja. Mamy nastepnego dyrektora, reformatora...kolejny co bedzie chcial tylko karac. Juz tyle ich sie narobilo ze nie mieszcza sie w jednym budynku, a poza tym kurnik kolo malarni tez juz wypelniony i prawie jeden na drugim siedzi. Z przerzucania papierow kasy to raczej nie ma, tu trzeba przerabiac stal. A nie zatrudniac coraz to nowych kierownikow, i dorabiac stanowiska nikomu nie potrzebne. Mowicie o kastach, a ja tu widze kaste dyrektorow, zastepcow i ich znajomych. Zreszta w dyrektrow to rosl mostostal i co z tego wyszlo sami wiecie.

Rrma

Pisząc o stawce pisz nie o miesięcznej a godzinowej (m-c może mieć 160h jak i np. 176 a to jest rożnica. Do tego gdy jest robota to premia. Co do stałości roboty to prawda jeżeli chodzi o nowych, bo w firmie są kasty. Kasta mostostalowców , siniłowców i dopiero inni. Teraz pozostała już tylko jedna. Zagrożony może być każdy spoza niej. Nie liczą się zaangażowanie i umiejętności a układy z biurowcami. Trzeba tu być by zrozumieć. Nie masz nic lepszego to warto.

MArko

jezeli ktos chce iść na stałe do pracy w promostalu to raczej nie.Bo oni przyjmują jak mają duże zlecenia np dają umowe na miesiac lub na 3 miesiące a puzniej nieprzedłuzają umuw.trzeba mnieć szczescie zeby trafić jak mają dużo roboty bo inaczej praca jest na 3 miesiące.Na start za 8 godzin dają bez nadgodzin 2000netto dla spawacza.a z 4 sobotami wychodzi 2500netto dla spawacza.monter ma owiele mniej.wiekszosc przyjmowanych obecnie monterów to znajomi biurowców.a jak iść spawac to trzeba dobrze spawacz bo przechodzi sie test w pionie.praca niestabilna ale polecam.Jak ktoś znajdzie info na temat tego iż mają dużo zleceń to można śmiało iść i dadza tą umowe na 3 mies. a potem przedłuża na rok.dobra firma ale ze stałą pracą to tam ciężko.

spawcz

Cv najlepiej zaniesc do biura osobiście, Spawacz ma około 3 tys netto, zwykły robotnik na montazu około 2,2 inzynierowie to wieksza tajemnica ale maja okolo 3,5 tys netto chyba ze wyjeżdzaja za granice to znacznie wiecej

JA

witam. Jak jest z praca dla spawacza w tej firmie jak płaca i czy ludzie są zadowoleni. warto składać CV do Was jako spawacz.pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Mały

Daj spokoj człowieku, to juz tak jest że się nie dogadają. No i taktyka...skłócić i zastraszyć. Niech nie bedzie zgody wśród pracowników...Wiecie sami ze zgoda buduje a niezgoda rujnuje. I stach przed bezrobociem. Szok normalnie. Niektórzy sa w stanie zrobic wszystko by nie stacić tego kawałka chleba. No do czego doszło, zreszta KREDYT nie wybacza,nie czeka sam wiem. Poza tym moze ktoś mi wyjaśni. Dlaczego w miesiacu w którym było najwięcej roboty nie było pełnej premii? NO i za jakie pieniadze miesiac wcześniej była organizowana impreza integracyjna ? Szczęśliwego nowego roku Życzę :)

dobry duszek prmst

Co do prezesa to nie wiem, z pewnościa nie jest człowiek który jest oderwany od łopaty bo z pewnością prezesurą nie zajmuje sie przez pierwszy rok, co fakt to fakt i tak nigdy prawdy nie powie o swoim statusie w tej firmie. Ma za to swoich informatorów, w postaci ludzi mu podległych. Nie wiem jak to sie ma do pracy na hali jednak myśle ze jest tak ze on nie musi sie wgłebiać za bardzo w tematy pt. za co zyja fizyczni tylko dla niego licza sie przychody. No cóz piramida władzy w firmie jest bardzo ciekawa. Generalnie to pracownik fizyczny nie ma nic do gadania on musi robic, robic i jeszcze raz pracować. A reszta pilnuje by tak pozostało. Fajne jest jednak podejscie ludzi do pracy i walka o każda złotówke, normalnie super podejscie sa równi i równiejsi, matoły i mądrzaki i partacze oraz specjaliści. Masz robic wszystko jak najszybciej jak najlepiej i jak najtaniej (bo pani w Tesco czy innym g@#wnie zarabia mniej). Ciesze sie i raduje ze w takiej firmie pracuje, ze me wynagrodzenie jest tak wielkie az staje mi przyrodzenie i bardzo sie raduje ze kazdy z tym sie dobrze czuje. By zyło sie lepiej...pozdrawiam i zycze wesołych swiat p.s. mam nadzieje ze dostaniecie cała premie i cos na swieta, i sie obudzicie sie w koncu bo na was leja a wy dalej myślicie ze deszcz pada, wytrwałości zycze :)

spawacz

A czy ta firma jeszcze istnieje? slyszalem ze juz ledwo pierdza od roku,prezes na niczym sie nie zna oprocz wafli i biszkoptow ktore wpi.... paczkami,same negatywy do mnie docieraja na jego temat to musi byc niezly ...... nawet kumple ze szkonej lawki go nieznosza.

były_spawacz_inaczej :-)

Zawsze jak czytam tutejsze posty to mam wrażenie, że mam do czynienia z frajerami :-) "były pracownik" pyta o premie obiecywane przy zatrudnieniu. A dostałeś tą premię w umowie o pracę? Jak nie, to idź lamentować do tego kto Ci to obiecał ,(usunięte przez administratora). Kierownicy? Jacy? Żałujesz kogoś kto Ci w oczka patrzył i się uśmiechał a za plecami robił Ci koło pióra :-) Pracowałeś więc powinieneś wiedzieć kto rządzi w firmie. "Pan i Paniusia" mają tyle do gadania co gajowy na okręcie. Znaleźliście sobie forum :-) Myślicie, że jak tu coś naskrobiecie to sytuacja w firmie się zmieni? :-) Może lepiej wylewajcie swoją żółć na papier i w formie ulotek rozrzucajcie po hali :-) A na koniec to ciekawe dlaczego "były pracownik" :-) sam się zastanowiłeś dlaczego były?

były pracownik

a gdzie moj post o zwolnionych kierownikach ktorym zmieniono umowy bo nie chciano wyplacic kasy ktora im obiecywano???A co z premiami ktore sie obiecuje przy zatrudnieniu niech mi w oczy spojrza wlasciciele i powiedza ze placa ,jeden co byl rozsadny to jest juz w Barterze a ci co zostali szkoda gadac.Pan i paniusia zero kultury i obycia.

weteran

narzekaja ci co nie wigieli naprawdej zlej pracy ja jestem w miare zadowolony moglo byc lepiej ale zawsze jest jakies ale

ciekawy Kiersnowskiego

A jak pan (usunięte przez administratora)? Jakim jest szefem?

były pracownik

omijac z daleka(usunięte przez administratora)

spawaczmigmag

witam wszystkich. panowie powiedzcie jak jest u was z praca dla spawaczy,czy jest ona cały rok czy macie jakieś przestoje, ile na start dostałby nowy spawacz lub ślusarz-spawacz (mam już 4letnie doświadczenie w spawaniu)chciałbym u was podjąć prace. czy za 160h+ 16h w soboty da się zarobić te 2200zł? i czy są własnie jakieś dodatki za nadgodziny i soboty. Pozdrawiam wszystkich Promostalowców

kjhjvhcvkjl

Wal 25, albo 30, zawsze można wrazie czego parę groszy zejść (-:

cz

chyba sie da...skoro i tak roboty nie ma...

tt

to prawda są równi i równiejsi. krajalnia teraz jest traktowana jak śmieci jak nie ma swego kierownika, nawet nikt ich nie pyta w piątek. Pytałem ostatnio jednego z nich dlaczego ich pomijają. To powiedział mi że nie wie poprostu są lepsi i koledzy.

gandalf

lepiej szukac cos innego. Ja juz podziekowałem i nie załuje. Mam dosc rownych i rowniejszych oraz ”ziomow” z mostostalu. Solidarnosc to cos czego w promo nie było.:/

nick

cyt. "Hej nieroby do roboty, choć roboty u nas ni ma...." Cieżko teraz roboty mało o premii to raczej zapomnieć trzebaa

spawacz mag 135

panowie a kiedy u was zaczyna sie sezon kiedy sa zniwa na zarabianie pieniedzy i kiedy mozna udezac o pytanie o prace... i jak inne firmy w czarnej placa dla spawaczy instalbudy cynkomety czy vistal? czy spawacz z gm. czarna białostocka moze szukac pracy w soim zawodzie wlasnie w czarnej??? czy trzeba jechac do sokólki bialego czy jeszcze gdzies do narwi. pomozcie koledzy gdzie spawacz bd mial najlepiej w czarnej. pozdrawiam i wesolych swiat.

ktosik

Do doooch: Bądź facet! Jak coś wiesz to pisz bo wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Jak nic nie wiesz to nie [usunięte przez moderatora] jak reklamy o końcu świata ;-) Do "wiem": Ty też nie panikuj! Zawsze o tej porze było ciężko i jakoś przeżyliśmy. Róbmy swoje.

miki

Co wiesz to powiedz ! Przyda się informacja....

wiem

brak zleceń, przejedzone pieniądze i tyle. załoga na poziomie ok. 60 osób pozwoli przetrwać zimę/wiosnę bez zleceń...

Zostaw opinię o Promostal - Czarna Białostocka

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Promostal