Opinie o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Chorzów

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Raben Logistics Polska Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

yhym_

Odbywa się tam gdzie, na jaki konkretny oddział magazynu/biura wysłałeś CV. Przykład: Oferta pracy - Magazynier (magazyn tranzytowy) RLP Sosnowiec jedziesz do Sosnowca. Główna siedziba RLP jest w Gądkach.

Witam. Chciałem dowiedzieć się jak w rzeczywistości wygląda praca pikera na, wózku paleciakowym elektrycznym ? Dzwonili mi z pozycją i zastanawiam się czy praca jest bardzo ciężka jaka jest stawka w rzeczywistości i czy jest dobra atmosfera. Pozdrawiam

On
@Kandydat

Praca polega w dużej mierze na rozładunkach i załadunkach przy użyciu właśnie wózków elektrycznych, których na marginesie stan woła pomste do nieba, stawkę ma każdy różną, nie można się wypowiedzieć na początek, ale na start na pewno można liczyć gdzieś na kwotę przy granich 4000 brutto, praca sama w sobie raczej nie męczy, nie czuje się zbytnio po powrocie do domu, że gdzieś się było. Odnośnie atmosfery jest fatalna, a odpowiadają za głównie kierownicy, stawiając co miesiąc coraz wyżej poprzeczkę i żądając niemożliwego,a drugą sprawą są częste i gęste nadgodziny, które występują praktycznie cały czas, nieważne czy to noc, czy ranek.

Duży Albert

Raben Sosnowiec, magazyn cross-dockowy. Co czeka cię po dostaniu się do tego oddziału na halę "A"? - Niesprawne wózki unoszące - Trzy, a właściwie "dwie i pół" czołówki, bo tylko dwie są sprawne, a trzecia jak nie jest rozładowana, to jedzie z oszałamiającą prędkością 3 km/h. Jeśli potrzebujesz rozpiętrować samochód lub wymienić baterie, pobierz bilecik i czekaj w kolejce (8-12 osób na zmianie). - skanery w technologii XXII wieku, z zepsutymi zaczepami w bateriach, które trzeba kleić na "lejby" z drukarki. Baterie oczywiście w większości rozładowane, bo jest zaledwie 12 gniazd do ładowania akumulatorków na, przypominam, 8-12 osób na zmianie. Skanery, przechodzą z rąk do rąk, między zmianami, w efekcie czego nie ma ich kiedy naładować. Kierownictwo z góry zakłada, że będziesz jeba... Pracował po 9-12 godzin dziennie. Jeden z kierowników, po 10 letnim okresie edukacji w zakresie budownictwa, za każdym razem na ostatnią godzinę, a nawet ostatnie 30 minut daje ci spiętrowany, załadowany po brzegi samochód i oczekuje, że wyrobisz się w czasie jaki został ci do końca zmiany, bez czołówki i z samodzielnym rozwożeniem. A kiedy wychodzisz o równej i zostawiasz papiery w biurze, spotykasz się z dezaprobatą i niesmakiem w spojrzeniu. To może zarobki chociaż rekompensują to wszystko? Nieee, nic z tych rzeczy. W ofertach wyczytasz o zarobkach do 4800 zł brutto i świetnym socjalu. Na benefity łapiesz się w określonych miesiącach roku, czego ci nie powiedzą na rozmowie rekrutacyjnej. Co do wypłaty, podstawy dostaniesz 2400/2500 zł. Na premie nie licz, tylko 1/5 pracowników wyrabia normę.

Ciekawy
@Duży Albert

Chciałbym się zatrudnić w Sosnowcu w Rabenie i mam pytanie jak tam wgl wyglada atmosfera człowiek do człowieka .? Bo co nie co o uszy mi się obiło że ludzie nieźle sobie (usunięte przez administratora) obrabiają i ogólnie nie warto

Ferdynand
@Ciekawy

A Jak tam z ochrona bo ciekawi mnie praca w niej a słyszałem ze są Chyba zatrudnienia jest bez zastrzeżeń czy warto odpuścić chodzi mi o Sosnowiec Raben ochronę mam lat 56 i poszukuje czegoś dorywczego serdecznie dziękuje państwu za odpowiedzi pozdrawiam miło dobranoc

Pipek
@Ciekawy

Tragedia I Pani Kasia Wielka kierowniczka chodzi ciagle nadasana ludzi ma za nic ledwo podstawówkę podobno skonczyla.

Focus
@Duży Albert

Po co bylo pisać prawdę..chlop się wystraszy i tylko się za nim bedzie kurzylo

zmieniłam pracę i poszedłem do dhl w sosnowcu, do milowic super dojazd, umowa pod zakłądem, dużo ludzi z rabena tu pracuje :) dalej szukają oferta jest na olx

serio ?
@były pracownik

a przeczytałeś/aś co napisałeś/aś?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Chorzów
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy spawacz ALU-minium MIG / MAG
Optima Weld Sp. z o.o.
logo firmy ELEKTRONIK
Tramwaje Śląskie S.A.
Maniek

Niestety to prawda co pisze duży Albert, malo miejsca, brak wózków, palety często nie na rejonach, rampy czesto uszkodzone,a Góra z magazynu i biura tylko patyrz do czego się doczepić. Nie mila atmosfera, jak tak dalej będzie to za chwilę sami sobie będą jeździć.

HOWtolife
@Maniek

Prawda i jeszcze raz prawda. Przychodząc do pracy nawet nie możesz sobie zająć wózka ponieważ nie ma ani jednego na parkingu, kierownictwo się tłumaczy że stan wózków jest idealny już nic nie piszę o stanie technicznym starych wózków (i wymieniane baterii górą przez czołówkę, kto to widział w takich czasach) i przejechanych motogodzinach które są ponad stan użytkowania. Skanery często się zacinają, długo resetują i musisz się prosić żeby dostać skaner od prowadzącego zmianę, czasami ich brakuje haha Szacunek, godność oraz uczciwość pomiędzy pracownikiem a kierownictwem jest zerem, dnem po prostu. Nadgodziny? - Pewnie że są, codziennie i są bardzo bardzo często, a nie sporadycznie jak pewnie usłyszycie na rozmowie z kierownikiem! Zostaniesz poproszony żeby zostać po każdej zmianie 1h lub 2h (ranka, popka, nocka) Pracy jest coraz więcej, wolumen rośnie ale paletki trzeba wozić i ładować hehe

RabenowskieKształty
@HOWtolife

Potwierdzam i zgadzam się ze wszystkim co napisał użytkownik HOWtolife.

A można w firmie popracować dłużej czy jest tam duża rotacja ?

life_is_fate
@Marek

Rotacja jest spora w oddziale 38 na hali A :) Pierwszy miesiąc wygląda pięknie, potem wszystko poznajesz i się zastanawiasz co ty jeszcze tutaj robisz.

xxx

Nie polecam. Straciłem 3 lata na pracę w tej firmie i przestrzegam jeśli ktoś myśli o pracy tak niech się dobrze zastanowi...Nie daj boże mieć styczność z Zbigniewem... od razu mówię nie umawiajcie się z tym człowiekiem na nic, a i nie myślcie że coś tam osiągniecie, stare kierownictwo, pracownicy, trzymają się razem i wystarczy im się nie spodobasz i cię zrobią na szaro.. Nie wspomnę że na koniec wypowiedzenia oczywiście wypracowanej premii nie wypłacą ...bo się zwalniasz...

@xxx

Katarzyna dalej Prcuje niby ale Kierowniczka

Kogucik

Witam, Jak to wygląda z pracą na magazynei jako OWW, praca zmianowa klasyczna tj. 6- 14- 22- ? No i jeśli komuś nie przeszkadza się podzielić wiedza, to jak to wygląda z zarobkami, na dzień dobry jest jakaś podstawa + premia ? Z tego co widziałęm z ogłoszeń to jedynie na ogł. o operatorze wyoskiego składu jest wzmianka o płacy do ~4400 brutto, czy to jest uwzględnione ze wszystkimi premiami itd ? ;) Z góry dzięki za info.

adam
@Kogucik

Kolego do złych opinii jest dużo ludzi ale jak ktoś ma coś napisać prawdziwego rzetelnego to już jest problem

Qwerty
@Kogucik

Idź na rozmowę z tych 4400 nagle zrobi się 3200 no ale jakoś trzeba ludzi na te rozmowy przyciągnąć to się takie bzdury pisze

Sebastian
@Qwerty

Tak przypuszczałem, że stawka na początku może być nieco niższa. Zastanawia mnie jednak czy poza pensją podstawową pracodawca oferuje ewentualne premie bądź nagrody za sumienną pracę. Dasz znać, jak to wygląda?

Kogucik
@Qwerty

Dzięki za odpowiedź, Zastanowie sie i być może złoże CV, najwyżej strace za paliwo żeby dojechac na rozmowe ;p

Polo
@Kogucik

Tez tam pracowalem Strasznie bylo slabe pieniadze Pracuje tam jeszcze Pani Kasia ?????

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

M

Brak atmosfery, przez brak adekwatnych wynagrodzeń. Jeśli ktoś szuka pracy, to nie polecam. Pracuje kupę lat, a mam stawkę o kilka stów mniejszą od nowych ludzi, bez doświadczenia. Dramat.

Odpowiedź

Atmosfera jest najlepsza z możliwych. Raben to przyjazna firma człowiekowi, zwłaszcza po ostatniej zmianie grafiku. W życiu w lepszej firmie nie pracowałem. Love Raben. Polecam.

Pipek
@Odpowiedź

Love Raben daj chlopie sobie siana Nie pozdrawiam

pomocy

Witam, poszukuję osób które pracowały w firmie Raben w Sosnowcu i miały styczność z Bożeną była ona tam kierownicza lub brygadzistka około 2 lata temu.

zaczarowana
@pomocy

ja z pracowalam z bozeno w czym moge pomoc?

Lolek
@pomocy

Znalam Pania Kasie Wielka szefowa po gimnazjum Ktora lubiala donosic trzeba Uwazac robi usmiech do dobrej gry .Reszta Temu okey

playeR1920

Czy to prawda, że w Chorzowie operator musi sam sobie szukać wózka? Słyszałem, że nowi pracownicy są traktowani jak śmieci i traktowani jak powietrze. Zero przeszkolenia, dzwonienie z prywatnych telefonów podczas pracy do biura i nie tylko. System informatyczny i niektóre wózki widłowe, które pamiętają chyba zabór austriacki. Idąc do biura z problemem systemowym, z drukarką ( z czymkolwiek) ktoś usłyszał od spedytora, że jego problemem jest kierownik zmiany. Zero kompetencji. Nie wiesz na jakiej hali masz pracować (o ile znajdziesz sprawny wózek widłowy). Jak już sam się odezwiesz, to wyślą Cię na zbieranie zamówień i nieważne, że jesteś zatrudniony na wózek wysokiego składowania, chociaż tutaj też muszę przytoczyć kwestię, że na rozmowie kwalifikacyjnej osoba była rekrutowana na stanowisko operatora wózka wysokiego składowania, w pierwszy dzień pracy dają Ci umowę o pracę a tam stanowisko: Pracownik magazynowy. Istne wprowadzanie w błąd i (usunięte przez administratora). Mam nadzieję, że dojdzie to do prezesa p.(usunięte przez administratora)i pomimo wielu problemów zajmie się oddziałem Chorzów. Tam dojdzie do wypadku - kwestia czasu. Zero zachowania zasad bezpieczeństwa. Operatorzy, którzy jeżdżą bez uprawnień UDT i niby na pierwszy rzut oka widać doświadczenie, to nie wiedzą jak się dostosować do ruchu magazynowego. Zero zachowania odległości od operatora, który zdejmuje paletę z dużej wysokości. Niezabezpieczony towar na regałach (produkty, kartony bez folii) Ktoś zadał pytanie staremu pracownikowi, czy Raben nie boi się kontroli, to odpowiedź była, że nie, bo termin kontroli oni znają i mają czas, żeby się do tego przygotować. Jestem pewny, że podczas niezapowiadanej kontroli i przejrzeniu zapisu z kamer wszystko to, co napisałem by się potwierdziło. NIKOMU NIE POLECAM pracy w oddziale Chorzów.

Kkk
@playeR1920

A od kogo to słyszałeś? :p

playeR1920
@Kkk

Imię, nazwisko? Nr telefonu może? Jestem przekonany, że to prawda. Odpowiednie służby już monitorują sytuację... Zero poszanowania dla nowego pracownika i kłamstwa co do zajmowanego stanowiska pracy.

Kkk
@playeR1920

Moje pytanie było retoryczne. Uważam ze informacje z drugiej ręki są mniej wiarygodne. Nie powinieneś się tak obrazowo wypowiadac o sytuacji której nie znasz z autopsji tylko zasłyszałeś gdzieś opinię.

Heaven
@playeR1920

To jest dokładnie tak jak napisałeś(łaś). Miałem niestety okazję tam chwilę popracować. Jakbyś wyjął to dosłownie z mojego życiorysu te "doświadczenie" z Rabenem w Chorzowie. Nigdy w życiu. Zero szacunku dla nowego pracownika z doświadczeniem i wdrążenia w system jaki Raben ma u siebie w magazynie. Trener? Proszę was. Ten człowiek sam przyznał, że nie wie dlaczego go "awansowali" na trenera. Chłopak nawet nie ma uprawnień UDT a chciał "uczyć". Z tym niebezpieczeństwem, to rzeczywiście tak jest. Mógłbym to potwierdzić osobiście w specjalnej instytucji. Nigdy więcej takiej oszukanej formy jak Raben!!! Straciłem tylko czas na robienie badań i wypisywania tony kwestionariuszy, a zostałem (usunięte przez administratora) przy podpisywaniu umowy. Tak jak było wspomniane: na rozmowie i ofercie pracy stanowisko: Operator wózka wysokiego składowania (powyżej 3m), przy podpisywaniu umowy: Pracownik magazynowy. Pierwszy dzień pracy: idź na picking (mixy).

@rt
@Heaven

Musze potwoerdzic te słowa pracowalem i bylo dokladnie tak jak w opisie ..

@Kkk

Ludzie na stanowisku kierowniczym po podstawowce zenada

Duzu ludzi sie zwalnia przez Pania Kasie Nie pozdrawiam .Kto pracowal ten wie

Kapitan

Praca jest ok ludzie jeden drugiemu Nie pomaga (usunięte przez administratora)

Puli

Nie pozdrawiam Pani Kasi z Raben z Sosnowca Pozjadala wszystkie rozumy Mysli ze wszystko jej Wolno .Dobra Edukacja jej nie zaszkodzi.Szkola podstawowa to nie wszystko ..Pozdrawiam resztę kierownictwa sa mili.

Cześć. Jak wyglada praca i zarobki na stanowisku specjalisty ds obsługi klienta w Sosnowcu? Warto aplikować?

Pióro

Wcześniej w Chorzowie, teraz na Rudzie straszny bałagan - jeden wielki chaos. Ludzie mają dośc tego wszystkiego, ratują się "chorobowymi". Walka o wózek... taka firma, a trzeba dzień w dzień walczyć o wózek. Gdy podejdziesz do kierownika, że nie masz czym pracowac to ci powie, że miałeś wcześniej przyjśc do pracy. Wcześniej tzn. godzinę wcześniej. System dwunastogodzinny został ustalony bez zgody pracowników, powiedzieli na zebraniu, że jest potrzeba i już.

wuc

jak wyglada praca -atmosfera, oraz zarobki na spedycji ? moze konkretnie chorzów, gdyz pojawiły sie ogłoszenia

Rafi

Raben Sosnowiec magazyn tranzytowy Hala a to (usunięte przez administratora) tylko szybciej i szybciej człowiek nie ma czasu nawet zjeść, tylko załadunki i rozładunku. Na rozmowie kwalifikacyjnej Pan Wojtala zapewniał mnie że w firmie nie ma nadgodzin sporadycznie nadgodziny są praktycznie co dziennie człowiek jest poinformowany o nadgodzinach praktycznie na koniec zmiany a jeśli człowiek zgromadzi kilka godzin to później jest wysyłany do domu wcześniej bo rzekomo nie ma pracy, praca na 3 a człowiek pracuje dwa tygodnie na rano i dwa tygodnie na noc, a o wyrobieniu premi można zapomnieć 600zl brutto podnieśli z 450 żeby uzyskać premie 100% trzeba mieć normę 120% tylko 5 czy ,6 osób uzyskuja, Pan Kierownik Magner nie przyjmuje tłumaczenia pracowników że dostają gorsze zlecenia, o skanerach z xxi wieku z zaklejonymi bateriami nie będę się zbytnio rozpisywać ta firma to (usunięte przez administratora) omijać szerokim łukiem

Xxx

Praca w Raben Sosnowiec.... aplikujesz na stanowisko operatora wózka widłowego a na umowie wpisane : pracownik magazynowy... stawki dla operatorow takie jak dla zwykłych pickerów a pensja 4700 zl tylko w ofercie pracy. Podstawa to max 2400 zl. Premie? Zredukowane z 1500 zl do max 600 zl przy normie 120%. Słabe...

Xxx
@Xxx

2400 zl to.oczywiscie netto. Premia 600 zl oczywiście brutto bo jakby inaczej????

rozczarowana :)

Firma nie traktuje kandydatów na pracowników fair. :(. po rozmowie rekrutacyjnej w marcu do dziś brak informacji co się stało z prowadzonym procesem rekrutacyjnym. Brak kontaktu z Panią Małgorzatą (osoba przeprowadzającą spotkanie). Bardzo zawiodła mnie komunikacja. Wrażenia po rozmowie miałam ok i o firmie i o kulturze organizacyjnej i o Pani Małgorzacie, niestety czar prysł. Pozdrawiam serdecznie.

Harry
@rozczarowana :)

Poczytaj sobie co robi z pracownikami fizycznymi to się ucieszysz, że Cie nie odezwali. Aplikowałem na wózek wysokiego składu w Gliwicach, wszystko ładnie pięknie... Badania zrobione, wchodzę na halę na ul. Pszczyńskiej i zonk nie ma regałów i wózków Reach Truck. Jak wygląda praca na tranzycie? Bo tam trafiłem? Kiepsko... Nawet zasuwając ciężko ogarnąć premię. Brakuje wózków czołowych... Oczywiście firma mówi, że jest wystarczająca ilość, tylko ich idealna kalkulacja nie obejmuje codziennej sytuacji w której trzeba co chwile rozpietrowac palety na samochodzie... Prosisz inną osobę, żeby to zrobiła i czas Twój i tej osoby w plecy. Notorycznie firmy obsługiwane łamią zasady transportu - towar zle zabezpieczony i wystaje po za obrys palety - musisz wykonać zdjęcia smartphone i oczywiście żeby było prościej dla góry wypełnić wszelakie dane - kilka miesiecy temu wystarczylo zdjecie zwykla cyfrowka. Praca tylko na popołudnie i na noc, natomiast ranki dla wybranych. Jako nowy pracownik dostaniesz stary zdezelowany, tracący zasięg skaner. Rozwaliło mnie hasło, że nie skanuje etykiet... Oczywiście wykazane problemy olane. Podziekowalem za umowę o pracę po 1,5 miesiąca i wybrałem prace w agencji na umowę zlecenie 2km dalej. Płaca na tranzycie 2500zł na rękę oczywiście bez premii, za marzec. W agencji pracy w kwietniu pracowałem 17 dni po 8h zarobiłem ponad 3000zł na rękę bez pracy w nocy i odprowadzanymi składkami jak w umowie o pracę. Moje doświadczenia turystyczne u różnych pracodawców przez ostatnie 2 lata, wnioskuję, że z powodu braku rąk do pracy, pracodawcy z premedytacją umieszczają nie prawdziwe informacje w ogłoszeniach począwszy od wynagrodzenia, przez stanowisko pracy, aż po fikcyjne benefity (np. karta multisport droższa od karnetu).

Zostaw merytoryczną opinię o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Raben Logistics Polska Sp. z o.o.