Opinie o Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie, jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawa

Paulinita

Czy nadal pracują tam leniwe, pozbawione ambicji osoby, dla których jedyną rozrywką jest odgrzewanie obiadków?

Pytanie Nowy wpis

Jaka atmosfera jest między działami w Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Stabilna jak na wojnie. Wszyscy w okopach.

pracuję tu Nowy wpis
@Pytanie

Atmosfera między działami jest dobra. Dużo zależy od nas samych.

Paulinita

@Paulinita

Oczywiście, że nadal pracują. W końcu to zdecydowana większość kadry tego instytutu. Ale odgrzewanie obiadów to nie jedyna ich rozrywka. Pozostaje jeszcze plotkowanie, nakręcanie intryg, wieczne narzekanie, tworzenie wyimaginowanych problemów, kombinowanie jak tu zarobić, a się nie narobić i na kogo zrzucić swoje obowiązki.

pracowita i ambitna :)
@Pracownik

W każdej firmie znajdą się takie osoby. Nie wydaje mi się, żeby ten Instytut był pod tym względem jakimś szczególnym wyjątkiem. Na pewno nie jest to większość kadry. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że większość pracowników nie ma tu czasu myśleć o rozrywkach. Często obowiązki się piętrzą i jeśli trzeba kombinować to głównie z tym, żeby wszystkiemu podołać.

pracowita i ambitna Nowy wpis
@pracowita i ambitna :)

Przyznaję, mogłam się mylić

Atmosfera bardzo nieprzyjazna zwłaszcza pomiędzy współpracownikami. Plotki, obgadywanie za plecami, wyimaginowane problemy i pretensje. Są jednak działy, gdzie jest normalnie.

Nick
@pracownik

Centrum Onkologii to b. duża organizacja. Jak w każdej firmie można trafić różnie. Bywa, że jedna toksyczna osoba potrafi zepsuć atmosferę w całym zespole. Zwłaszcza, jak trafi na podatny grunt. Ogólnie ludzie są tu raczej życzliwi, przynajmniej takich jest więcej.

Mieszkanka krakowa
@pracownik

Ten szpital nie dba o pacjeta a byl mój maz z pierwsza grupa po urazie wypisany do domu nie informujac nikogo o tym a on sam byl zdezorientowany co ma robic zgloszenie do rzecznika ktory pra uje w tym szpitalu chyba niewiele dalo nikt sie do nas nie odezwal w sprawie o ktorej napisane bylo do rzecznika jak sprawa bedzie wyladac to sie okaze bo mamy kontrole prosze pisac dalej moja opinia daje dużo do zastanowienia się wybralam ten szpital ponirwaz lekarz mi zaproponowal ze jest bardzo dobry to bula pylka

Marcin
Kandydat

Omijać szerokim łukiem lekarza Łukasza Targońskiego, jeśli ktoś został zajerestrowany do niego to proponuję od razu zmienić szpital, jeśli komuś zależy na życiu. Dziękuję!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

OmdZimSWiOr
Klient

Długo czeka się na wyniki w Centrum Onkologii, Na wizytę też. WIzyta kontrolna trwa często dwie minuty. Zrozumiałe, że jest dużo pacjentów, ale ośrodki być może są za małe a wielu lekarzy niestety wyjechało z Polski. Brak w Polsce leczenia holistycznego. Onkologia jest zawężona, kardiologia podobnie. Każdy lekarz tylko swoje. Onkologia jest od lat niedofinansowana. Kiedy ten kraj wyjdzie na prostą a pacjent nie będzie zbywany i zostawiany na pastwę losu.

On

@Kamil dlaczego nikt nie chce tu pracować ?

@On

Ponieważ w większości pracuje tu skostniałe towarzystwo, bez chęci do pracy, ale za to z wiecznymi roszczeniami. Liczą się wyłącznie znajomości i układy. Gigantyczna plotkarnia. Pracownicy podzieleni na towarzystwa wzajemnej adoracji, z dyrekcją włącznie, ktore torpedują się wzajemnie przy każdej okazji. Niemal dworskie intrygi są wszechobecne na codzień. Bez umiejętności lawirowania pomiedzy grupkami towarzyskimi nic nie jest tu do załatwienia. Krótko mówiąc nie polecam.

Mors
Klient

Jedna wielka plotkarnia,Szczujnia,nierówne traktowanie,czas pracy zależy od stanowiska,kłody pod nogi.brak operacji dla pacjentów, ale przebudowa gmachu trwa w najlepsze!!! PACJENCI odsyłani w Polskę. Zabrano nam finanse że względu,że COVID za dużo " zeżarł". Kogo? 2-3 pacjentów na oddziale!!!!! Skandal!!!! Nie można operować bo COVID!!!!!! Ludzie umierają bo nie mają pomocy. Chemioterapeuci leja w przypadki beznadziejne chemię, paliatywną bo za to jest kasa! A człowiek i tak umrze!! Nie możemy już na to patrzeć! Pomóżcie! Nie nam! Pacjentom. Prosimy. Błagam. Co my możemy zrobić.? Postawimy się to wywala z pracy! Ludzie!!! Litości dla chorych!!!!

Kamil

Ja przeżyłem horror pracując tam. Po pierwsze zatrudniają już ludzi z ulicy bo nikt tam nie chce pracować. Po drugie w archiwum można zwariować, jest tam Kierownik który się znęca psychicznie nad pracownikami... co najlepsze nigdzie go nie zgłosisz bo jest przewodniczącym działu który zwalcza mobbing. Jest znany z tego, ludzie się zmieniają co chwile i nikt nic z tym nie zrobi. Budynek z czasów PRL gdzie spadają szyby ( byłem świadkiem gdzie całkiem niedaleko mnie spadła szyba lub jakaś płytka ), brak jakiegokolwiek wsparcia dla pracownika !! Jedyne miłe wspomnienia to ludzie którzy bronili mnie przed kierownikiem. Odejście z tego (usunięte przez administratora) to najlepsze co mnie spotkało

Anna

Czy praca tu jest bardzo ciężka jeśli chodzi o psychikę? (praca z pacjentami w trudnej sytuacji)

Nierówne traktowanie, plotki, (usunięte przez administratora) i wiele innych. Ogromne wymagania pomimo nie wprowadzenia w obowiązki co jest absurdem. Praca po pracy? Owszem. Nikt Ci za nią nie zapłaci. Zastanówcie Cię milion razy...

Nick

Nie polecam pracy biurowej w NIO, za dużo obowiązków a za mało czasu na ich wykonanie, wiecznie niezadowolone kierownictwo. Przede wszystkim nierówne traktowanie. Masz znajomości? 90% sukcesu. Traktowanie człowieka jak śmiecia. Jedna osoba ma pracować najlepiej za 3 pomimo tego, że wiedzą ze są braki w kadrach. Nie masz dużego doświadczenia- nawet nie próbuj, bo nikt cię nie przyuczy.

Klopsik

Szpital czasów PRL z układami. Pracodawca (kadra zarządzająca środkami ludzkimi) ma w szerokim poważaniu pracownika i oszczędza na wszystkim ale nie na lekarzach. Braki kadrowe na porządku dziennym, a za wynagrodzenie jakie jest nieadekwatne do ilości pracy, z brakiem możliwości na podniesienie płacy. Praca dla ludni mało ambitnych lub kombinatorów co potrafią się ustawić.

Michał
@Klopsik

Wypowiadasz się z poziomu pracownika, dlatego dobrze się składa, bo szukam informacji w tym zakresie. Jak szpital ten radzi sobie z brakami kadrowymi? Jestem ciekaw, czy zachęca w jakiś sposób do tego, aby aplikować do pracy w tym miejscu.

Ciekawe

Czy w Instytucie oprócz płacy zasadniczej wypłacane są dodatkowe premie i nagrody? A jeśli tak - to czy obejmują one wszystkich pracowników, czy tylko tych bardziej "zasłużonych"?

Czy w Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie panuje luźna atmosfera?

Miałam tam pracować
@Pytanie

Byłaś/byłeś na rozmowie już? Ja byłam na rozmowie i im podziękowałam. Niestety tok myślenia kadr co do pracowników nowych którzy są na umowie na zastępstwo jest dramatem. Od razu usłyszałam że nie mam na co liczyć jesli chodzi o urlop w okresie letnim bo ja jestem tylko pracownikiem do łatania dziur. Pracowałam w innej firmie też na zastępstwo i byłam traktowana jak każdy pracownik który ma swój etat i miałam takie same prawa do urlopu jak inni.

pracuję tu
@Pytanie

Atmosfera jest w porządku :)

przyszły pracownik ?

Czy ktoś pracuje lub pracował w gabinecie z lekarzem jako sekretarka medyczna? Jak wygląda praca w gabinecie, czy faktycznie trzeba mega szybko pisać jak to w kadrach zaznaczają. Jaka jest atmosfera pracy

radio

Pracuje już w tej firmie od jakiegoś czasu (ponad 5 lat), jak atmosfera pomiędzy współpracownikami jest super, tak o sposobie zarządzania i dyrekcji nie mogę powiedzieć dobrego słowa. Od paru miesięcy staram się o zmianę warunków pracy, związanych z doświadczeniem/stażem i z układem zbiorowym. Od poziomu mojego przełożonego, po dyrekcje robi się wszystko, żeby pracownikowi nie dano ani złotówki podwyżki. Wiecznie brakuje pieniędzy na szkolenia i rozwój zawodowy, wszystko trzeba robić z własnej kieszeni. Już pomijając fakt, że zarobki w żaden sposób nie są adekwatne do kosztów życia w obrębie Warszawy i do prestiżu placówki, która jest państwowym instytutem badawczym. Można się podszkolić na początku i później szybko trzeba zmienić pracę, szczególnie że jakość leczenia i prestiż związanych z pracą w takim instytucje bardzo szybko pikują w dół. Innowacja umiera, a przełożeni wiecznie nie mają czasu, żeby wysłuchać potrzeb pracownika. Dodatkowo wszystko rozwiązywane jest przez układy i układziki. Jeśli nie masz znajomości wśród dyrekcji, to możesz zapomnieć o awansach, lepszych zarobkach czy dofinansowaniu do szkolenia. Dodatkowo wypycha się kadrę nie lekarską na kontrakty, kontrakty na takim poziomie, że już lepiej pójść pracować na kasę w biedronce, mimo medycznego wykształcenia i doświadczenia w rzadkich procedurach medycznych.

X

Praca w jednym z działów medycznych COI była najgorszą jakiej udało mi się w życiu doświadczyć - głównie (usunięte przez administratora) między kierownictwem działu a poszczególnymi grupami pracowników, dziwne konflikty międzypersonalne wśród pracowników, atmosferę plotek i niejasności, brak wprowadzenia w obowiązki (bardzo słabo zarysowany rozkład pracy)… Szefostwo mojego działu stanowiły osoby bez predyspozycji osobowościowych do takich ról, kierujące się emocjami, stosujące klasyczny gaslighting, którym zdarzyło się zwyczajnie kłamać i przekręcać fakty by pognębić pracownika. Przyczyn takich zachowań nie rozumiem. Nie wiem, po co ktoś miałby znęcać się nad pracownikiem w ten sposób, celowo wprowadzać atmosferę w pracy która jest nie do zniesienia - ale jakieś korzyści, choćby emocjonalne, takie osoby muszą z tego najwyraźniej mieć. Starsza kadra mojego działu była całkowicie bierna, jakby miała syndrom sztokholmski, młodsza kadra była głównie zagubiona. Odejście z COI było najlepszą decyzją zawodową w moim życiu, a praca w takim miejscu - cenną lekcją, jakich miejsc pracy unikać i jak je rozpoznawać. Obecnie w dziale owym jest jeszcze gorzej, z tego co wiem - brak chętnych do pracy mimo wolnych etatów, co na pewno wpłynie źle na zdrowie pacjentów...

@X

Wielkie dzięki, szukałam jakiejś rzetelnej opinii. Wygląda na to, że atmosfera pracy w Centrum Onkologii pozostawia wiele do życzenia. A miałaś możliwość anonimowego zgłoszenia niewłaściwych zachowań przełożonych?

R

Podejrzewam że są różnice między oddziałami i zakładami, ale w "moim" zakładzie. Szef nie wie co się dzieje z pracownikami. Zwykle nie jest dostępna do jakichkolwiek rozmów. Kiedyś były organizowane spotkania informacyjne o tym co się dzieje w zakładzie, jakie są plany, jakie czekają nas zadania, na co trzeba się przygotować. Ludzie zaczęli upominać się na nich o pieniądze za nadgodziny/dyżury. Od tego czasu (od 1,5 roku) takich spotkań nie ma. Pytałem się dlaczego. Za pośrednictwem sekretarki dowiedziałem się że "przez te spotkania były problemy". Ludzie dostają zadania z dnia na dzień, zawsze super ważne, na teraz. Wszyscy są zestresowani, przemęczeni, skaczą sobie do gardeł. Jeżeli udało się w końcu spotkać z Szefem na rozmowę w cztery oczy (lub zostaniesz zaproszonym na taka rozmowę) to albo dostajesz ochrzan, że za mało siedzisz w pracy (praca oficjalnie 8-15:30, często zostaję do 18) albo bo szef płacze że tak się stara aby ten zakład dalej funkcjonował. Inni pracownicy już olewają szefa wychodzą o 12-13, o ile nie upominają się o pieniądze to zwykle nie ma znaczenia. Sam szukam teraz pracy gdzie indziej.

Ewa

Najgorsza firma w jakiej pracowałam, dla ludzi nieambitnych, nie dająca możliwości rozwoju, układy układziki, bez perspektyw na zmianę, uciekajcie bo nie warto tracić czasu, zarobki niskie

@Ewa

@Ewa, opowiedz coś o procesie rekrutacji i czy zakres obowiązków został przedstawiony adekwatnie do późniejszych wymagań?

@Ewa

rekrutacja przebiegała bardzo dobrze lecz bez sprawdzania wiedzy, jaką się posiada, zakres obowiązków został przedstawiony bardzo jasno, ogólnie praca pożyteczna lecz kierownictwo niepanujące nad pracownikami i sytuacją w instytucji, budynki z czasów PRL i ludzie się tak zachowujący. Warunki, brak motywacji i brak wsparcia ze strony przełożonego powoduje niechęć do tej instytucji już w bardzo krótkim czasie.

@Ewa

Super, dzięki za informacje. A możesz powiedzieć, co konkretnie tam robiłaś w Centrum Onkologii? Jak wyglądał Twój dzień pracy i co masz na myśli przez to, że kierownicy nie potrafili zapanować nad pracownikami. Dzięki.

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Centrum Onkologii - Instytut Im. Marii Skłodowskiej-Curie