BRUK SP. Z O.O

Czyżowice

Opinie o BRUK SP. Z O.O

Edyta
użytkownik zarejestrowany

@Pracownik, nie wiem za bardzo jak odnieść się do Twojego wpisu. Pojęcie mobbingu to dosyć mocne określenie, wcześniej nikt o tym nie pisał z użytkowników. Piszesz o dobrowolnych nadgodzinach, wyjaśnij proszę na jakiej odbywają się zasadzie, czy to są dni do odbioru czy są wypłacane?

Wyzysk mobbing chamstwo "dobrowolne nadgodziny" nie platne dyżury telefoniczne pozbawione premii bez wyraźnego powodu odpowiedzialność zbiorowa ogólnie bardzo zła atmosfera

oK Dziekuje za info

Piotr

Cześć, Faktycznie, przepraszam, nie zaznaczyłem, że w moim przypadku (pracownik sezonowy z własnego wyboru) nie otrzymywałem premii. Ja dostałem tylko najniższą. Pracownicy stali otrzymują premie. Ile dostają na stałe?: No to jak mówię, zależy, nie chce Cie zmylić więc nie podam Ci dokładnej kwoty bo nie pamiętam. Wiem tylko, że wraz z stażem pracy, a już szczególnie wraz z umiejętnościami (np. po kursie na obsługę koparki, wibroprasy itp.) ta premia wzrasta. W przypadku pracy na stałe to zapewne mocno zależy od negocjacji z pracodawcą i od tego czy masz już jakieś doświadczenie w pracy na wózku. Nie pamiętam też jak i czy wyniki zmiany wpływały na mnożnik pracowników na wózkach, to pracownicy produkcji wyrabiają normy i starają się zachować odpowiednią jakość wyrobów, więc nie wiem czy to wpływać będzie na twój mnożnik, czy też będzie on stały i zależny od stażu i umiejętności. Pracodawca jest uczciwy (w wyjątkowych przypadkach zgadza się nawet na zaliczki i wcześniejsze wypłaty - tak było też w moim przypadku), a ludzie w porządku, więc jeśli nie przeszkadza Ci, że trochę się nasprzątasz i nadźwigasz to polecam.

ochotnik

Piotrze jeszcze jedno pytanie: Ile tej premii najczęściej Ci wypłacano? 100? 200? 500? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Piotr

Cześć @Ochotnik, Pracowałem tam wakacyjnie (2016 r.) jako "praktykant". Dostawałem wówczas najniższą krajową, ale przy moich kompetencjach i okresie pracy to nie był dziwny, ani szczególnie słaby zarobek. Przed wejściem ustawy o najniższej stawce z roku 2017 ludzie zarabiali po pracach nieraz i po 7-8 zł na wakacje, ja około 10 (status uczeń student/umowa zlecenie) na czysto, więc nie było tak źle. Powiem Ci tyle ile pamiętam i o okresie, o którym wiem (lipiec-wrzesień 2016 r.): "Jak wygląda system premiowy?" - najniższa krajowa (o ile dobrze pamiętam, w razie czego proszę o poprawienie przez kogoś bardziej doinformowanego) + premia zależna od: kompetencji, kursów, stażu pracy, wyników indywidualnych, wyników zmianowych, jakości wyrobów na zmianie. O ile dobrze pamiętam dostajesz zależnie od stażu i kompetencji liczbę punktów, a wyniki zmiany i twoje zmieniają mnożnik punktów, z tego iloczynu wychodzi premia. "Ile oferują podstawowej stawki na początek? Np. dla operatora wózka?" - najniższa krajowa + premia, która wzrasta wraz ze stażem i umiejętnościami. Ogółem nie warto ograniczać się do wózka, bo to najmniej płatna tam fucha. Warto się rozwijać, tym bardziej, że pracodawca płaci za kursy. " Czy jest tam system akordowy" - z tego co mi wiadomo nie. "jak płacą za ewentualne nadgodziny?" - płacą, jak nie powiem ci dokładnie, musisz sam dopytać przy rozmowie, mi płacili po prostu normalną stawkę. "Czy jest tam rotacja pracowników?" - z tego co mi wiadomo niewielka, jak w każdym zakładzie, z historii pracowników sporo osób swego czasu odpadło za nadużycia np. pijaństwo (nietrzeźwość w pracy). "w dziale kariera na stronie internetowej BRUK ogłasza cały czas nabór pracowników! co by oznaczało, że ciągle się ktoś zwalnia czyli, nie jest tam tak OK jak tu wypisują?" - powiem Ci tak, teraz wszędzie stale szukają pracowników. Jest mało polaków do pracy po prostu, często młodzi wyjeżdżają za granicę, na ich miejsca przyjeżdżają ludzie z Ukrainy i pracują na czarno za psie pieniądze. Wiadomo, nie jest też tak super kolorowo. Praca jest dość ciężka fizycznie i nieraz nie robisz tylko na wózku (zwłaszcza na początku). Nie każdemu się to podoba i ludzie sami czasem odchodzą po kilku dniach. Co ja tam robiłem: prace na reklamacjach (wyjazdy kilkugodzinne), zbijanie palet, prace porządkowe, proste prace przy konserwacji i utrzymaniu maszyn np.: wymiana śrub w matrycy, wykopywanie gruzu spod maszyn. Ogółem ludzie są raczej w porządku. Pana Tomka i Wiesława (kierowników) po dłuższym poznaniu też da się lubić :) Ja pracowałem tylko na wakacje stąd moje sprawy pensji itp. wyglądały inaczej niż w przypadku stałych pracowników. Podsumowując: * pracodawca daje sporą możliwość rozwoju kompetencji w branży * praca jest często ciężka fizycznie i wymagająca, ale do wytrzymania (dla przeciętnie zbudowanej osoby), więc jeśli ci to nie odpowiada lepiej nie startuj i próbuj gdzieś po magazynach, tam się nie nadźwigasz * pensja wzrasta wraz z rozwojem kompetencji i stażem pracy * w pracy masz dostęp do pryszniców i szatni Piotr

@Piotr 27.04.2017, 22:42

Piotr Dziękuję Ci za tę informację. Bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam.

Ochotnik

Czy ktoś ma informację bardziej szczegółowa na temat tej firmy: Jak wygląda system premiowy? Ile oferują podstawowej stawki na początek? Np. dla operatora wózka? Czy jest tam system akordowy? jak płacą za ewewntualne nadgodziny? Czy jest tam rotacja pracowników? W dziale kariera na stronie internetowej BRUK ogłasza cały czas nabór pracowników! co by oznaczało, że ciągle się ktoś zwalnia czyli, nie jest tam tak OK jak tu wypisują? Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Agaolabasia

To najlepsza firma

gość

Chyba mylisz firmy - jesteśmy na forum BRUK z Czyżowic - z tego co wiem, to handlowca nie szukają. Myślę, że chodziło Ci o BRUK-BET Tarnów i okolice, a to w sumie dwie różne firmy.

xxx

kilka tysi hahaha ja tam dawno pracowalem i placili najnizsza kraja , za robienie jak robot , co sie mozna dorobic to garba ;)

sam sam

Jak chcesz dać z siebie wszystko to jak najbardziej zarobek na poziomie kilku tysi jest możliwy,wiadomo że nie od razu ale jak pokażesz że jesteś tego wart to tak. Co do stanowiska wózek widłowy to tu każdy tak zaczyna i to jest najniższe stanowisko - żeby dobrze zarabiać trzeba się szkolić na operatora i wtedy naprawdę dobre zarobki. Co do pracy to jeżeli chcesz jakoś przeczekać dniówkę to nie dla ciebie. Tutaj dniówka to cała dniówka pracy, w nosie nie podłubiesz tylko pracujesz ale coś za coś.

Boomb
użytkownik zarejestrowany

A czy wiedzieliście, że BRUK produkuje i oferuje nie tylko kostkę brukową czy płyty, ale również i donice nie mówiąc o elementach wyposażenia wnętrza? Nie spodziewałbym się tak szerokiej oferty, ale patrząc i analizując można tylko zapisać to firmie na plus. Jeżeli będą dalej rozwijać swoją ofertę to myślę, że ich dochody mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

byly

Idiotyczna firma. Moze i daja cos tam zarobic ale wyzysk i brak szacunki to codziennosc.. a okreslenie stanowiska pracy czy tez uzyskanie podstawowych informacji od wspanialych wykwalifikowanych Pan z admknistracji graniczy z cudem... nie wspominajac juz o podstawowej chociazby znajomosci przepisow z zakresu danych osobowych...

Zadowolony pracownik

Życzę każdemu takiej firmy jako pracodawcy. Kasa przyzwoita i zawsze na czas. Ludzie, atmosfera i zasady - 5 z plusem.

zadowolony

swietna atmosfera i niezle zarobki, oby tak dalej!

b

Godny polecenia pracodawca.100% pozytyw

Każdemu życzę takiego Pracodawcy! Jednoznacznie - pozytyw!

gość

Bardzo dobry pracodawca - godny polecenia!!!

ja

Jak dla mnie - rewelacja !!!

B

NIE POLECAM FIRMY BRUK Z CZYŻOWIC!!

ja

super firma !

on

pracodawca warty polecenia

Zostaw opinię o BRUK SP. Z O.O - Czyżowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BRUK SP. Z O.O