opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Siedlce
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 97
    • 98
    • 99
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    anonim

    09.04.2018 16:37

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    kierR-3

    10.04.2018 07:44

    Inne

    Co masz na myśli? Upomnienie za kolizję? standard upomnienie i 300 stówy z premii. Natomiast chyba lepiej że dowiesz się o tym w miarę kulturalnie niż jak na Stalowej czy Woronicza, tak że ci gacie spadną i będziesz miał psychicznego doła. Mobingu akurat na R-3 nie zauważyłem, módl się byś nie zobaczył co to (usunięte przez administratora) ten prawdziwy. Śmiem twierdzić że twoja opinia jest mocno subiektywna.
    ReviewUserIcon
    Kurier

    08.04.2018 23:17

    Inne

    Przepraszam, a jak wygląda początek i koniec pracy? Przykładowo zaczynasz na zajezdni, a kończysz gdzieś w trasie jak oddajesz autobus zmienniku, a jak te którzy samochodami jeżdżą do pracy?
    ReviewUserIcon
    anonymous

    08.04.2018 09:25

    Inne

    Miałem wczoraj nieco czasu i policzyłem. Zatem do tej pory najniższa pensja to było 3700 brutto plus 600 brutto premii, zatem suma 4300brutto plus paliwo dodatek nocny itd itp. Obecnie jest 4400 brutto plus 300 premii suma 4700 brutto. Zatem podwyżka to różnica czyli 400 brutto, zatem netto to jakieś 270 więcej. Ale nie wiem jak będzie z dodatkiem za paliwo i za całą resztę.Może się okazać że podwyżka na pasku to jakieś 200 netto. (usunięte przez administratora) No ale lepsze to niż nic. Związki do nauki, szczególnie matematyki zapraszam. Bo 270 to tyle o ile wyniosła inflacja przez rok. Zatem ZZ nie spoczywajcie na laurach i do roboty. Bo to na razie jest Pyrrusowe zwycięstwo.Obetną paliwo i dodatki okaże się że będzie wielkie, no pensja wzrośnie o 150 lub 200 a focha strzelacie na całą Polskę.
    ReviewUserIcon
    ROBOCOP

    08.04.2018 21:22

    Inne

    Jaki dodatek za paliwo? Mam 12 zl I podobnie kazdego miesiaca a jak konczysz wczesniej to nie masz dodatku nocnego.
    ReviewUserIcon
    Iza

    06.04.2018 16:53

    Inne

    @3 cytryny, czy możesz napisać jaka panuje atmosfera w pracy? Jak przebiega proces rekrutacji w MZA? Odpowiadając na pytania użytkowników na forum powinniście mieć świadomość, że pomagacie komuś w znalezieniu nowego miejsca zatrudnienia. Czy są jakieś szkolenia wewnętrzne i jak często?
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    06.04.2018 23:14

    Inne

    Iza ☺ Proces rekrutacji przebiega następująco. Składasz dokumenty CV i czekasz. Teraz jest taki okres że kierowców potrzeba więc długo nie będziesz czekać. Tak mi się wydaje. Jak się do Ciebie odezwą to jedziesz na Woronicza na testy na komputerze rozwiązać podobne jak na egzaminie na prawko i jeśli przejdziesz to na placu manewry łuk, cofanie i takie tam a później parę minut na mieście jazdy by zobaczyć jak sobie radzisz łącznie z wjazdem na przystanek. Jeśli przejdziesz a nie jest to mega trudne ponieważ jeśli zdałaś egzamin na prawko to i to przejdziesz tylko testy sie zapomina więc radzę przypomnieć sobie testy by być na bieżąco. A później to tylko psychotechnika i badania lekarskie. Na psychotechnikę radzę iść wypoczętym i wyspanym i dzień wcześniej sobie zrobić wolne bo każde zmęczenie wyjdzie a to może mieć wpływ czy przejdziesz czy nie. Mza potrzebuje kierowców ale nie przyjmuje też każdego i można odpaść zarówno na testach czy psychotechnice. Jeśli to wszystko przejdziesz to od razu na zajezdnię jeśli będzie miejsce a powinno być bo są braki kierowców. Radzę wybrać sobie zajezdnie najblizej miejsca zamieszkania a jeśli nie będzie miejsca w danej chwili to warto poczekać bo jeśli przyjmniesz się to później może być problem z przeniesieniem na dodatek przyzwyczaisz się i tak zostaniesz a najlepiej jak sie ma najkrótszy dojazd do pracy. Szkolenia to są okresowe lekarskie psychotechnika a to masz na prawku datę ważności prawka. Atmosfera jest w miarę ok tylko trzeba uważać co się komu mówi i mieć swoje zdanie znać przepisy i ich starać się nie łamać. Jazda w miarę przepisowo ponieważ nie warto gonić bo jeśli cis się stanie to Ty odpowiadasz w sadzie czy przed policją, to co mówią na dyspozytorni to jednym uchem wpuszczasz drugim wypuszczasz bo każdy kiero jest najmadrzejszy. Pasażerowie są w miarę ok. Choć czasami są problemowi I strasznie roszczeniowi dlatego warto nie gonić czasem przymkać oko na niektóre rzeczy I sprawy. Godziny pracy są ciężkie ponieważ dwa tygodnie pracujesz na rano i wstajesz o 2 w nocy czy 3 a za dwa tygodnie o tej godzinie możesz wrócić do domu bo kończysz na drugiej zmianie między godziną 20.00 a 1.00 w nocy więc najlepiej pracować na jedną zmianę dla własnego zdrowia. Nadgodzin nie radzę brać tylko spędzić czas z rodziną ponieważ nie tylko praca żyjemy a żeby zapomiec o pracy to sport jest najlepszy lub reset komputera ???? a praca w tak to ok masz stałą umowę po 2 latach i w miarę stabilna sytuacje finansowa. Tylko strasznie stresująca i odpowiedzialna praca więc radzę w miarę przestrzegać przepisy które nas obowiązują i jeździć jednym wozem i znaleźć zmiennika chyba ze sami przydżeli firma.
    ReviewUserIcon
    Cycu45

    05.04.2018 13:07

    Inne

    W środę podpisano porozumienie pomiędzy Miejskimi Zakładami Autobusowymi a związkowcami, którzy od kilku miesięcy domagali się podwyżek wynagrodzenia kierowców. Kierowcy autobusów zatrudnieni w miejskiej spółce dostaną nawet 700 złotych więcej. Podwyżki przyznano jednak kosztem premii, która będzie mniejsza. Od 1 kwietnia 2018 podstawowe wynagrodzenie kierowców w MZA wynosić będzie od 4400 do 5100 złotych brutto. Wcześniej kwota ta wahała się pomiędzy 3700 a 4500 zł. Oznacza to, że najmniej zarabiający dostaną nawet 700 złotych podwyżki, a reszta 600 złotych.
    ReviewUserIcon
    serwopolim

    06.04.2018 00:52

    Inne

    W Tramwajach podwyżka była nawet niezła i jest podpisany kwit że będzie kolejna. Cisza jest i będzie dzięki lojalności pracowników, nikt nie zrzędzi i nie wyzywa się na forach publicznych chodź też kolorowo nie jest. Spory rozwiązuje się wewnętrznie bez zbędnego rozgłosu. MZA - strajk, podwyżka, zabrana wysługa i karpiowe itd. cały kraj o tym mówi. Metoda prymitywna, ale skuteczna co się okazuje, karpiówka weszła na konta i zaraz podwyżka wejdzie. (usunięte przez administratora) BURZA, jak poprzednie, np. z ajentami że zaniżają stawki, a przecież co trzeci wóz ajenta prowadzi szofer z MZA zasilający, podpadnięty albo na emeryturce
    ReviewUserIcon
    Belmondo

    06.04.2018 15:14

    Inne

    Nie 700 tylko 200 zł podwyżki.
    ReviewUserIcon
    INFO

    06.04.2018 11:42

    Inne

    Regulamin wynagradzania bez zmian. Czy ktos z szanownych kolegow slyszal o sytuacji sprawy sadowej z mza o pominieciu kierowcy przy przeszeregowaniu do wyzszej grupy z powodu zwolnienia lekarskiego lub zna kancelarie adwokacka ktora prowadzila taka sprawe.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    31.03.2018 14:11

    Inne

    A jak wygląda praca na międzynarodowych trasach, ile dni oni w trasie ile w domu, i czy prawda ze tam bardzo większy zarobki, i czy realnie tam trafić przykładowo po kilku latach jazdy po Warszawie i oczywiście z angielskim!!!!
    ReviewUserIcon
    Sobopotym

    05.04.2018 21:26

    Inne

    Przewoźnicy kombinują żebyś jak najkrócej był z dala od miejsca zamieszkania żeby zaoszczęśdzić na dietach. W trasę jedzie dwóch szoferów, pierwszemu wypada pauza i wsiada drugi, po trasie np w Rzeszowie wsiada i zmienia jednego szofer który tam mieszka, a ten co wysiadł z Wawy idzie na obiad na pauzie i łapie autobus powrotny, zmienia szofera też z Rzeszowa który skończył pracę i idzie do domu. I tak wraca do domu w Wawie po 10-u godz. pracy. Są też wypady z noclegiem np w Budapeszcie, zdarzają się awarie po trasie, rezerwa zabiera ludzi a ty stoisz i czekasz na serwis 20h. Zarobki (usunięte przez administratora) nie urywają, u Polaka, Szkota czy Czecha są podobne jak w MZA, tyle że praca dużo ciekawsza i inny szacunek u pasażerów, większa odpowiedzialność chwila nieuwagi i katastrofa a nie kolizja. Jak się wahasz, lubisz jeździć i chcesz zarobić to tylko ciężarowe a nie autobusy
    ReviewUserIcon
    Kurier

    03.04.2018 18:57

    Inne

    A jak wygląda grafik! Na którą pierwsza, na którą druga, ile dni na pierwszą ile na drugą, jak często wolne weekendy?
    ReviewUserIcon
    yoyo

    04.04.2018 12:22

    Inne

    Zależy, pracujesz od 3-4, łapiesz nocne godziny i kończysz pracę przed 13 albo po 5 -6 i kończysz po 15, na popołudniach mniej więcej od 13-14 do 23 - 12 czasem od 16 i do 1 - 2. Ale pamiętaj nie masz świat ani weekendów, dni wolne z ustawy nie są dla ciebie, grafik masz rozwalony pomiędzy weekendy a wolne w środku tygodnia jak im wygodnie.
    ReviewUserIcon
    kerowca

    04.04.2018 15:49

    Inne

    Są też wyjazdy ok. 6- 7 godziny i kończysz ok. 16-tej, albo później. Doliczyć korki, to jeszcze paręnaście minut później. Generalnie wyjazdy na zm. A masz już od 3:24 i wtedy kończysz wcześniej, ale wracasz i chcesz spać. Są też wyjazdy ok. 7 godziny też. A w weekend możesz dostać tzw. maraton, wtedy Ty wyjeżdżasz z zajezdni np. ok. 8 godziny albo i później i zjeżdżasz ok.18 godziny (lub później). Wtedy masz weekend do bani. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Rysio

    01.04.2018 21:09

    Inne

    Czy ja dobrze liczę? Jeżeli pracujesz tylko na ranna zmianę i przychodzisz 30 min wcześniej razy 20 dni to daje 10 godz miesięcznie - niepłatne. Razy 11 miesięcy to 110 godz razy 19 zł to jakies 2000 zł wartośc czasu kierowcy w roku.
    ReviewUserIcon
    Driver

    03.04.2018 18:45

    Inne

    Karty są drukowane 45min przed czasem bo kierowcy się odbijają 45min przed czasem... Gdyby każdy odbija łatwo się 15min przed czasem wyjazdu i by mza zaczęło tracić to by szybko im rura zmiekła i by dali więcej czasu NA OC
    ReviewUserIcon
    Driver

    04.04.2018 13:27

    Inne

    Napisałem kolego 15 minut przed wyjazdem. Tyle za ile mi płacą OC
    ReviewUserIcon
    Nick

    02.04.2018 23:31

    Inne

    Praca dla desperarów. Cieć na parkingu ma podobną stawkę przy nieco mniejszym nakładzie pracy i odpowiedzialności. Prestiż pracy też wyższy. Robota w MZA jest dobra dla dziadków przed emeryturą. Omijać szerokim łukiem, jak każdy (usunięte przez administratora) związany z komunikscją miejską.
    ReviewUserIcon
    Marian

    25.03.2018 18:01

    Inne

    Taka drobna informacja dla nowych kierowców lub przyszłych co do "swojego wozu". Jak nie jesteś (usunięte przez administratora)z wazelinką to zapomnij, ze dostaniesz na linie swój wóz. Jak jest w systemie to i tak otrzyma go ktoś inny do jazdy, złota rąsia - wąsacz cwaniaczek ugadany z dyspozytorem. Kolega ma zmiennika, wóz jest do nich przypisany i widzieli go tylko raz w przeciągu dwóch miesięcy na r3. Byli u kierownika, wóz sprawny, wszystko załatwiane na "gębe" i dalej walają się bez wozu bo jakieś cwaniaki im go podbierają. Takie są realia w tym (usunięte przez administratora).
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    26.03.2018 14:37

    Inne

    Dokładnie dyspozytor kierownik czy pasażer to taki sam człowiek jak i my i należy każdego traktować tak jak byśmy chcieli być sami traktowani. Jak mi coś nie pasuje to potrafie odpowiedzieć zarówno pasażerowi dyspozytorowi czy kierownikowi a nie siedzieć jak szara myszka jak cześć osób. Czasami ja potrzebuje pomocy a czasami oni i trzeba się traktować z szacunkiem i sobie czasami pomagać i współpracować.
    ReviewUserIcon
    Grześ

    01.04.2018 07:59

    Inne

    Takie głupoty to możesz pisać do swojego koleżki z okienka obok. Każdy Kierowca wie jak to wygląda i każdy wie też jakie wałki robicie z "rąsią" kolesiostwa. Większość Kierowców jest bezkonfliktowa a jak już coś to chętnie garbicie by to Kierowca wyjeżdżał na trasę sprzętem z objawioną usterką, bez dekoracji lub bez pokazania na niej krańca na który aktualnie kieruje się autobus. Tak by brał wszystko na siebie!!! a wy byście mieli czyste ręce i fajkę w papierach. Dalej z twojej (celowo z małej) wypowiedzi wynika, że Kierowce trzeba temperować np. daniem mu wozu "deski" zamiast przeguba, którego ma na stanie bo jego przegub poszedł do "kolesia", który sobie go wieczorkiem zarezerwował po chamsku a ty tego Kierowcy nie lubisz bo nie jest (usunięte przez administratora), bo ceni swój czas prywatny, rodzinę i zdrowie nie biorąc nic z wolnego. Taka współpraca to faktycznie miód!!!(usunięte przez administratora) róbcie tak dalej a będziecie przed lub po pracy sami wsiadać za fajery jako pupilki złotej firmy.
    ReviewUserIcon
    kierowca

    30.03.2018 18:56

    Inne

    Witam kolegów. Dołączam się i ja z krótkim wpisem. Po ponad 20 latach pracy za kierownicą w mza, czekam na sygnał od kolegi, że w firmie w której pracuje jest wolne miejsce i będę starał się tam dostać. Czy się uda? Tego nie wiem, ale będę próbował. A ponieważ kolega pracuje i wiem jak jego praca wygląda od strony kierowcy, oraz będę miał w pewnym sensie "pomoc", więc myśl o perspektywie zmiany pracy trzyma mnie przy życiu. No i stałe godziny pracy, święta z rodziną, Z "ulicy" nie ma szans na dostanie się tam. Mam po prostu dosyć wstawania w środku nocy i powrotów o tej samej porze, zmian porozrzucanych po całej Warszawie i paradowania w stroju kierowcy po mieście, jazdy po 10 godzin albo i dłużej, prób karania za byle co. To już nie dla mnie. Ale iść gdzieś w ciemno nie chcę, bo spaść z deszczu pod rynnę to nie problem. Tak więc może jak zacznie brakować kierowców, to w końcu w firmie pójdzie ktoś po rozum do głowy (chociaż obserwując przez ponad 20 lat to co się tutaj dzieje, to szczerze wątpię). Prędzej ściągną tanią siłę roboczą. Pozdrawiam chłopaki, trzymajcie się.
    ReviewUserIcon
    Nocny Marek

    31.03.2018 01:25

    Inne

    R3,gdzie Ty masz tych kierowców tak za dużo? Bo mój telefon jest aż gorący od tego jak ciągle wydzwaniają by im przyjść z wolnego. Dyspozytorzy są na tyle bezczelni że potrafią dzwonić rano w wolny dzień z pytaniem czy im nie przyjde tego samego dnia na zmianę B? Ale ja wychodze z założenia że dyspozytorzy też mają prawo jazdy kat.D więc jak im tak potrzeba pilnie ludzi to niech sami wsiadają za fajere i niech robią najpierw swoją zmiane A, a następnie niech zrobią zmiane B w autobusie :D Pamiętajcie godząc się dyspozytorowi przyjść z wolnego załatwiacie jemu premie bo on w ten sposób zapełnia luki i wyrabia plan za co ma premie. A jak przyjdzie co do czego to i tak wam da gorszy woz i tak. I nie będzie pamiętał ze mu pomogliście przychodząc z wolnego.
    ReviewUserIcon
    ratatata

    31.03.2018 16:25

    Inne

    Chyba w Biedronce? Zobacz na dyżury popołudniowe.Fakt rano to jeszcze jeszcze bo każdy wie że rano jest mniej nerwów a i dzień po przyjściu ze zmiany jest jeszcze długi. Natomiast najciekawsze jest to że może wejść ustawa zabraniająca wypłacania ekwiwalentu pieniężnego za pracę z wolnego/zwrot dnia w innym terminie/. Zatem może się zadziać i nie wykluczone że będzie debet na liniach popołudniowych.Jaja jak berety i jeszcze podwyżki trzeba wyciągać jak kość psu z gardła
    ReviewUserIcon
    anonim

    29.03.2018 20:39

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    R3

    29.03.2018 21:15

    Inne

    Ja tez sie zastanawiam nad rezygnacja z tego zawodu, pieniadze bardzo slabe jak za taka prace i poswiecenie, nie ma czasu na zycie osobiste to dobre dla starych dziadkow, szkoda zycia jest tylko jedno, poprawki nie bedzie.
    ReviewUserIcon
    Realista

    29.03.2018 08:47

    Inne

    Napisali jedno pisno i od wczoraj nie slysze na zajezdni o niczym innym jak tylko o podwyzkach. Chodzicie,gadacie,dzielicie juz ten hajs na nowe wydatki,a nikt go jeszcze na oczy nie widzial :D Zebyscie sie nie rozczarowali jak Was zarzad wykiwa :D Narazie dal Wam pozywke w postaci karteczki z obietnicami,dsunal od siebie i siedzi patrzac na Was jak sie podniecacie. Ja jak zobacze to czarno na bialym na pasku ze mam wiecej to bede mogl sie wypowiadac-narazie sie nie podniecam jak wszyscy u mnie na R-x
    ReviewUserIcon
    R-4d20xx

    29.03.2018 11:11

    Inne

    Panowie kierowcy, ja po 11 latach i stawką 3800 brutto ((usunięte przez administratora)z wysługi i dodatki przez związki i zarząd) zostawiłem tę firmę i zmieniłem pracę na normalną(godziny pracy 8-16). W końcu widzę rodzinę. A nie zjazdy po północy i stanie za darmo do OC.Kulminacją zmian były słowa prezesiny o małej inteligencji na stanowisku kierowcy autobusu.
    ReviewUserIcon
    Następny do odlotu

    29.03.2018 15:07

    Inne

    Szacun Lotniku! Niedługo pójdę Twoim śladem bo też mam tej pracy dość a jedyne czego się dorobiłem w niej po 13 latach to zwyrodnienia kręgosłupa i hemoroidów! Za te pieniądze nawet po tych podwyżkach nie warto tracić dlużej zdrowia i nerwów w tym (usunięte przez administratora).
    ReviewUserIcon
    Kierowca_PKS-u

    28.03.2018 14:18

    Inne

    A w ogóle zatudniajac się w MZA wysyłają na jakieś szkolenia bo sporo rzeczy do ogarnięcia...jak to wygląda?...czy wszystkiego uczysz się w "praniu" ?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.03.2018 13:45

    Inne

    Na początek dostaniesz tyle linii ze nie będziesz pamiętał na której jeździłeś poprzedniego dnia, ale nie pękaj po 3 miesiącach wszystkie linie będziesz znał.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.03.2018 13:52

    Inne

    Najgorsze jest to ze robi to dział ruchu w danym zakładzie zamiast wprowadzić zasadę kto jest zatrudniony na umowę wstępna otrzymuje nie więcej jak 3 różne linie w miesiącu to od razu jazda na głęboka wode
    ReviewUserIcon
    Stefan

    28.03.2018 01:19

    Inne

    Od czerwca maja przeciez wzrosnac kary za uchybienia. Mowilo sie ze wraz ze wzrostem kar wzrosna tez premie bo przeciez nie moga nam dac wyzszej kary niz cala premia. Wiec jesli teraz premia spadnie do 300zl to jak moga wzrosnac kary za uchybienia? Swoja droga taka propozycja jest juz sensowniejsza. Bo wole nie dostac tych nawet 300zl premii ale miec pewnosc ze zostanie mi 4100zl podstawy. Takze na poczatek takie podwyzki juz sa do przyjecia. Ale zeby nie spoczac na laurach i nie cieszyc sie ze to juz sa kokosy! I mimo wszystko ciagle kwestia sporna ze "swiezak"(nikomu oczywiscie nie ujmujac) bedzie mial taka sama podstawe jak chlopaki pracujacy po 8-10 lat. Troche to jest lipa i do dopracowania przez zwiazki jakimis wyslugami za staz liczac od 5 lat i np 5%
    ReviewUserIcon
    R-1supertruper

    28.03.2018 08:33

    Inne

    Nie 4100 podstawy tylko 44oo.Nie biorę dodatkowej opcji 300 zł pod uwagę na te 300 powyżej 4400 będzie polowanie w postaci kar.No i jeszcze nie ma nic o nagrodzie rocznej,karpiku i innych profitach których może nie być. To jak z biletami miesięcznymi dla rodziny.Żeby dać trzeba coś uszczknąć. Najlepiej przywalić karami i patrzeć czy Kierowca żyje. Przy takim wyścigu szczurów/przepraszam jeżeli obrażam/ myślę że rotacja będzie cały czas przyspieszona, stres jak cholera, napięte grafiki, kary za oddychanie-ile można tak pociągnąć rok dwa trzy? Co potem? Rozumiem darmowe kształcenie Kierowców czyli mięsa armatniego. Zobaczymy jak na to odpowiedzą ajenci?
    ReviewUserIcon
    anonim

    27.03.2018 13:42

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonymous

    27.03.2018 19:24

    Inne

    Dobre i to na poczatek,zobaczymy co z karamii?Okaze sie ze te trzy stowy z premii malo kto zobaczy.czyli na pewno to jest 4400,czyli stowa wiecej.Od nowego roku walczymy o rewaloryzacje pensji o stope inflacji czyli o dwie stowy wiecej,bez czar y .mary.Na poczatek dobry i taki kompromis.KARY??
    ReviewUserIcon
    Driver r3

    27.03.2018 15:49

    Inne

    UWAGA dzisiejsza propozycja zarządu to 300 zł. na etat i przypisanie 300 zł z obecnej premii do stawki czyli premii zostało by 300 zł.
    ReviewUserIcon
    Kurier

    25.03.2018 22:49

    Inne

    Może ktoś wcześniej pracował kurierem, napiszcie co dla was lepiej kurierka czy kierowca autobusu. Pracuje po 10-11 godzin, non stop, 90-140 paczek dziennie, za 3500 zl. Chcę zmienić na prace na autobusie z perspektywą przejścia na Europe! Dzięki!
    ReviewUserIcon
    Były kurier

    26.03.2018 10:26

    Inne

    Nawiazując do tego co napisałeś mogę się podzielić opinia, bo byłem kurierem i od roku pracuje w mza, dla mnie jest lepiej dostajesz grafik i o nic się nie martwisz masz zadanie dowieźć pasażerów bezpiecznie zgodnie z trasa i tyle, a na kurierze nie dość, że jeździłem swoim autem to jeszcze wiadomo jak to z ludźmi się umawiać każdy ma jakieś problemy, ale sam pewnie o tym wiesz, jeśli lubisz jeździć to nie ma co się zastanawiać wiadomo odpowiedzialność o wiele większa za ludzi niż za paczki, ale tak jak napisałem, martwisz się tylko żeby jechać po trasie i w miarę na czas i nic więcej Cię nie interesuje coś się zepsuje to dzwonisz i mówią ci co można z tym zrobić itp napisałem tak powierzchownie jakie są różnice między tymi pracami
    ReviewUserIcon
    Mel

    27.03.2018 08:38

    Inne

    Ja bym został w kurierce albo szukał czegoś w turystyce, by pracować w mza (celowo z małej) na pełnym etacie trzeba mieć nierówno pod kopułą. Nikt normalny nie wytrzyma tu dłużej niż pół roku, rok góra przy aktualnych zarobkach i tonie kar z wałkami za wszystko.
    ReviewUserIcon
    Rudy102

    26.03.2018 16:00

    Inne

    My tu gadu gadu miasto sie spotkalo i co przyznalo srodki na podwyzki?Zapewne dopiero cos kapnie na majowe?
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    taktak

    22.03.2018 06:29

    Inne

    cześć Panowie i Panie. mam takie pytanie, pracuje ok 2 lata. zastanawiam się czy to że nazwisko i imię kierowcy drukuje się w karcie małymi czy też wszystkie duże litery ma jakieś znaczenie?
    ReviewUserIcon
    anonymous

    23.03.2018 11:31

    Inne

    Niech chłopak ochłonie, następnie publicznie wyjaśni nam wszystkim/w prasie/ co takiego się stało lub dzieje.Zamiast jakiejkolwiek podwyżki rotacja na całego a pensje stoją. Prezes pokazał co można mu zrobić? można.................sobie pogadać.ZZ zostały pięknie ograne bez słowa. Tylko po co wypowiadały się w naszym imieniu skoro to wszystko wyszło jak wyszło, czyli jak zawsze.
    ReviewUserIcon
    Cycu45

    23.03.2018 12:18

    Inne

    Te 150 złociszy to se mogą w rzyć wsadzić, kolejna śmieszna w brutto podwyżka. Po 6 latach pracy w tym roku mam tak wywalone na wszystko jak nigdy, w sierpniu uciekam w turystyke. Stawka 4800- brutto i znacznie lepszy komfort w pracy. Szerokości.
    ReviewUserIcon
    malibu850

    21.03.2018 17:28

    Inne

    Orientuje sie ktos moze jak placa kierowcom ajenci na zleceniu na godzine jako zasilajacy?
    ReviewUserIcon
    Krzysztof

    21.03.2018 02:15

    Inne

    I na koniec apel skończcie się tu obrażać wyzywać od słoików itp. Jak ktoś nie chcę tu pracować to niech napiszę opinie o firmie pomocną dla osób , którzy bez wątpienia zaglądają tutaj , żeby coś się dowiedzieć. Proponuję pisać to co przeszkadza ogólnie w firmie jak i na poszczególnych zajezdniach i propozycję rozwiązania tych tematów.
    ReviewUserIcon
    MLODY

    21.03.2018 09:44

    Inne

    Propozycje mozna miec bardzo sluszne ale niestety od czterech lat systematycznie kierowcy mza traca resztki swoich dodatkow pracowniczych i w miedzy czasie zwiekszane sa kary oraz obowiazki. Zwiazki zawodowe co osiagnely w tym okresie dla kierowcow? Jaka jest dalsza perspektywa waszym zdaniem?
    ReviewUserIcon
    Sebastian

    21.03.2018 16:41

    Inne

    kilka lat temu - rozesłałem do wszystkich związków, do dyrekcji emaila odnośnie nielegalnego przewozu rowerów, nieprzepisowych obowiązków narzuconych na kierowców, nie przepisowych krańców - żaden związek nie podjął dalszych rozmów, a dyrekcja wydała jedynie drobne zarządzenie opublikowane w klaksonie jak przewozić rowery i kto ma pierwszeństwo - reszta została olana. Związki nie dbają o kierowców, są tylko niepotrzebnym balastem obciążającym budżet firmy czym zmniejszają kasę na premie... ostatnio miasto wydało bezprawne zarządzenie zatrzymywania się linii przyspieszonych na wszystkich przystankach po trasie - co jest wbrew ustawie o transporcie drogowym i ustawie o transporcie publicznym - nikt nie zareagował, a wszyscy ślepo wykonywali bezprawne polecenia narażając się na odpowiedzialność karną i finansową - kara ustawowa za zatrzymanie się na nierozkładowym przystanku to 3000 pln
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    21.03.2018 10:37

    Inne

    Nie mowie nie nowemu związkowi po za bramą i zakładem jestem na tak ale może lepszym pomysłem tworzenia nowego 12 zwiazku byłoby wykorzystanie tego co jest czyli tych związków które są? Ja nie jestem za rozwalaniem czy wywracaniem wszystkiego do góry nogami czy burzenia tylko daję szansę temu co jest. Jest teraz wspólna reprezentacja dzwiazkow zawodowych. Może niech ta wspólna reprezentacja podejmuje decyzję a nie jeden czy dwa związki które mogą się dogadać z pracodawcą? Czemu nie ma spotkan wspólnej reprezentacji z pracownikami? Moglibyśmy spotykać się wszyscy czy to osoby które są zapisane do związków czy osoby które nie są w związku I każdy mógłby dać jakiś pomysł czy wyrazić swoje zdanie. Teraz jest tak że jak jestem w jednym związku to jest jeszcze 10 innych a jak nie jestem w związku to tak naprawdę mam 10 czy 12 i nie wiem do którego się zapisać i który jest lepszy i nie wiem do którego się udać by coś załatwić. Najlepiej byłoby żeby był jeden związek ale jeśli jest kilka to może niech połączą się razem by tworzyć wspólna organizacje zwiazkową ? Nie chcę latać po 12 związkach tylko iść do jednego. Jeśli jest 12 to rozchodzi się wszystko po 12 a tak byłby jeden wielki związek czy organizacja zrzeszająca różne związki. Dlaczego nie ma spotkan z pracownikami czy to będącymi w związku lub nie? Jeśli ciężko jest się z organizować w jedno wielkie spotkanie bo może być trudne do zorganizowania to dlaczego związkowcy nie wyjdą do nas kierowców np. Na krańcu czy ekspedycji by spotkać się i pogadać? Tylko razem możemy coś zdziałać jeden związek nic nie zrobi gdy jest jeszcze 8 innych . Dlatego potrzebny jest nowy związek lub wspona organizacja związkowa za czym jestem najbardziej. Wierzę że gdy bedą razem współpracować i wypracowując jakiś pomysł po konsultacjach z nami pracownikami na spotkaniach na zajezdniach czy krańcach to osiągniemy lepsze warunki pracy i szanowane nas. Jeśli kazdy pracownik czy zwiazkowiec i zwiazek będzie troszczył się tylko o swoją (usunięte przez administratora) to przegramy wszyscy. Myślę że na tym forum są zarówno przyszli pracownicy obecni związkowcy i pracodawca nasz. Wiec pomyślny i zróbmy coś razem dla nas wszystkich a nie tylko dla siebie. Dla nowych pracowników czy tych ktorzy chcą się zatrudnić nie mówię że jest tu źle czy tragicznie bo jest gorzej w Mobilisie czy grodzisku i jeszcze pewnie innych firmach ale mamy teraz zapotrzebowania na procownikow bardzo dużo po za tym idzie wiosna więc jeszcze więcej będzie potrzeba pracowników więc nie radziłbym poszukać sobie pracy w innej firmie czy brazy ponieważ po x czasie pracy w mza mogę powiedzieć że nie jestem szanowany zarówno przez pasażerów, ztm jak i mojego pracodawcę. Mza jest lepsze niż grodzisk czy Mobilis to jest prawda. Tylko co z tego że jest lepsze jak nie szanują mnie tylko każą za wszystko? Nawet gdy nie jest coś moją winą to i tak kara. Nawet drobne uchybienia nic nie znaczące kara 3 razy co w konsekwencji powoduje że idąc na L4 cy biariac nż czy jakieś drobne mało znaczące uchybienia kara razy 3 co w kosekwenki powoduje że tracimy na tym 3 - 4 tys. Złotych. Cześć kierowców przez to naraża swoje zdrowie i przychodzą chorzy do pracy. Do tego godziny pracy oczenie o 1 w nocy w piątek a zaczynanie w poniedziałek o 3.30 to norma. Cierpi na tym nasze zdrowie. Tylko ze to wyjdzie za killa lat ale po tym czasie będzie za późno by vos z tym zrobić już. Dlatego polecą poszukać innej pracy. Zarobki i kary jakie są i za co to jeden z kierowców napisał kilka postów poniżej. 4.500 stednio w mza brutto do ręki 3500. Niestety związki nie traktują nas tez poważnie ponieważ w Tw potrafili powalczyć i tam zarabiają ponad 6tys. Brutto a nas niestety mają gdzieś. Taka prawda. Wiec odradzam prace zarówno w mza mobilis czy grodzisk
    ReviewUserIcon
    Krzysztof

    21.03.2018 02:05

    Inne

    Może o kilka złotych się pomyliłem ale ze średniej za godzinę stojąc na tankowaniu i oc tracimy w nocy przeważnie 15-18 zł dziennie. Zgodnie z prawem nie należy się nic za zaczynanie na mieście bo wg kodeksu województwo mazowieckie jest odpowiednie do skierowania nas do pracy kwestia sporna to nasze ubrania nie mamy możliwości przebrania się w umundurowanie przed rozpoczęciem i zakończeniem pracy. Kwestie sporne nowe wprowadzane zarządzenia np. informowanie pasażerów . Nie ma w umowie , że jestem informatorem ztm jeśli tak ma być to proszę zmienić to w umowie to tylko przykład jak nas robią a my wszystko przyjmujemy
    ReviewUserIcon
    Krzysztof

    21.03.2018 01:52

    Inne

    Jestem pewien , że jak każdy odbije się równo 15 minut przed czasem rano to żaden autobus nie wyjedzie o czasie. A w nocy zażądajmy od dyspozytora niech wpisuje czas oddania karty a jeśli nie to są czasy logowania przy tankowaniu , wyjściu na bramkach itp
    ReviewUserIcon
    Krzysztof

    21.03.2018 01:35

    Inne

    Panowie dopóki my sami się nie ogarniemy to nic z tego nie będzie. Pytanie w jaki sposób moglibyśmy to zrobić. Związki zawodowe cisza na face link do rozmowy z rdc i tłusty czwartek. Zresztą rozmowy w radiu ok ale jak redaktor się pyta o najważniejsze sprawy to facet odpowiada o karach za brygadówkę. Dla mnie oprócz podwyżki podstawowe sprawy to tankowanie i oc , zmiany na mieście gdzie z ostrobramskiej muszę jeżdzić na nowodwory, bemowo itp. Pisałem już o tym wcześniej ale nawet pętle na pewno to nie wyjątek płocka szpital na wniosek pasażerów zmieniamy charakter przystanku technicznego na dla wsiadających przecież t
    ReviewUserIcon
    Igor

    19.03.2018 11:22

    Inne

    Jak duże trzeba mieć doświadczenie żeby dostać tu pracę?
    ReviewUserIcon
    drivr_r1

    20.03.2018 15:24

    Inne

    Dla twojej wiadomości kolego.. Mam wykształcenie wyższe informatyczne (i nie zrobione w jakiejś szkole prywatnej w Pruszkowie....)
    ReviewUserIcon
    obydowiosny

    20.03.2018 17:41

    Inne

    jak ja się przyjmowalem zaraz po odebraniu prawka na D to nikt się nie pytał o doswiadczenie. Ty sam musisz o tym pomyśleć. ja doświadczenie w ruchu warszawskim mialem na busie więc nie było źle. nie można bać się gabarytu i trzeba mieć trochę rozeznania w mieście. ważne żeby pracę traktować jak każdą inną, znam takich co o niczym innym nie mówią jak o robocie. robisz swoje... oddajesz zmianę czy zjezdzasz na zakład i koniec, nie myślisz o tym bo tak to po roku będziesz wypalony, mówię serio znam takich co przeżywają, sr-ają się z jakimiś blachostkami. A to tylko robota za 3200-3300 na rękę. czy warto??? zrób swoje nic więcej
    ReviewUserIcon
    Obserwator

    19.03.2018 11:58

    Inne

    Ciekawa informacja na stronie ZTM Warszawa o giełdzie pracy MZA pod tekstem zapomnieli chyba dopisać że artykuł jest sponsorowany ---- Prawie 100 kandydatek i kandydatów zgłosiło się na niedawną Giełdę Pracy na terenie zajezdni „Woronicza”. 60 z nich najprawdopodobniej już wkrótce usiądzie za kierownicą autobusów MZA i będzie woziło mieszkańców Warszawy. Dla części osób to spełnienie marzeń z dzieciństwa, dla innych nowy sposób na życie. W ofercie MZA doceniają stabilną pracę, krótkie dojazdy i atrakcyjne dla nich zarobki. Zgłaszają się chętnie – jest ich zdecydowanie więcej niż miejsc przewidzianych dla uczestników Giełdy Pracy. Oczekiwania jakie stawiają Miejskie Zakłady Autobusowe to między innymi niekaralność, wysoka kultura osobista czy pozytywne nastawienie do pracy. Giełda Pracy to efekt współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych i Urzędu Pracy m. st. Warszawy. Dzięki niej bezrobotni chętni będą mogli za darmo uzyskać uprawnienia do prowadzenia autobusów, a potem znajdą pracę w miejskiej spółce, która jest jednym z największych pracodawców na Mazowszu. Specjaliści z MZA i Urzędu Pracy na miejscu tłumaczyli warunki pracy i pokazywali zakład, kandydaci mogli też porozmawiać z doświadczonymi kierowcami i usiąść za kierownicą 18-metrowego przegubowca. Najlepszy jest fragment że miejsc pracy jest mniej niż chętnych... śmiać się czy płakać?
    ReviewUserIcon
    R1234

    16.03.2018 09:34

    Inne

    Ktoś może zna ustalenia i treść negocjacji z dnia 14 marca, bo jakoś cisza jak po śmierci organisty. Ze spotkań ZZ i Zarządu MZA w dniach 14 i 21 lutego sprawozdania pojawiły się na stronie ZZ i na fejsie. Z kolejnych spotkań 28 lutego i 7 marca już tylko na fejsie. Z 14 marca nie ma nawet wzmianki. Ja rozumiem że czekamy do sesji budżetowej, ale o czymś jednak się rozmawia na tych spotkaniach. Nawet jeśli gawędzą sobie o pogodzie i planach wakacyjnych to chcę wiedzieć, bo związki podjęły się reprezentowania załogi w sporze zbiorowym. Może spotkania nie było? Też chciałbym wiedzieć z jakiego powodu. Mam wrażenie że temat się rozmywa powoli.
    ReviewUserIcon
    Klingon PW

    14.03.2018 21:57

    Inne

    Panowie a jak wyglada u was sytuacja i gdy sa korki na miescie i przestawiaja sie brygady. Czy wieczorem jestescie ustawiani poniwnie ja swoje rozklady czy jezdzicie do konca na innej brygadzie na ktora wskoczyliscie w trakcie korkow i konczycie o innej porze niz mieliscie zaplanowane?
    ReviewUserIcon
    anonim

    14.03.2018 08:48

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Realista

    14.03.2018 16:43

    Inne

    Koledzy nie nabijajcie sie licytujac stawki tylko sie szanujcie za swoja ciezka prace! Moim zdaniem pensja w MZA powinna wynosic 4000zl netto+do tego premia regulaminowa jak nie podpadniesz+wysluga placona od 5 lat,tj 5 lat-5% wyslugi, 10 lat stazu-10% wyslugi liczac od stawki podstawowej 4000zl netto Wtedy mozna powiedziec,ze zarobki byly by znosne jak za tak ciezka prace. Ps: no i zwiazki powinny postulowac o czas pracy 8 max 9 godzin dziennie.
    ReviewUserIcon
    heheszek

    14.03.2018 20:53

    Inne

    nie łudzić się chłopaki co do podwyżek. 4-5-6 netto to nie przejdzie. moim skromnym zdaniem do zaakceptowania przez obie strony to stawiana początek pierwszych 3 miesięcy 3700+600. po 3m-cach do roku 4000+600. Od roku do umowy na stałe 4200+600. Z otrzymaniem umowy na czas nieokreślony 4500+600. Po 5 latach % wysluga lat. to stawki brutto. W ten sposób zlikwidował bym podwyżkę za 2 nienagane lata pracy a karą byłoby tylko brak premii miesięcznej i rocznej.
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.03.2018 20:10

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Gruby

    14.03.2018 19:09

    Inne

    Wiem co to znaczy kiedy calymi tygodniami mijam sie z rodzina.co to za zycie?a jest tylko jedno i ja nie chodze z wolnego do pracy.nie wszystko da sie kupic za pieniadze rodziny napewno...
    ReviewUserIcon
    Michał

    14.03.2018 20:28

    Inne

    Ja po prawie 9 latach pracy zarabiam raptem 3800 brutto. Chyba najwyższy czas rzucić te robote w cholerę, czasami sam się dziwię, że tyle w tym pindolniku wytrzymałem... koszmar.
    ReviewUserIcon
    Młody R4

    12.03.2018 22:57

    Inne

    Panowie to może w takim razie weźmy to co daje mza i nie licytujmy sue czy to ma być 100 200 czy 300 zł brutto. Dla mnie czy 100 czy 300 to niewielka różnica w porównaniu z tym jakie są zarobku w Tw. Albo może zrezygnujmy z walki o podwyżki tylko po prostu pracując po 250 godzin w miesiącu zarobimy więcej tak jak chcemy i wszyscy będą szczęśliwi i pracodawca bo nie da nam nic albo grosze a my robiąc po 250 godzin będziemy szczęśliwi bo będziemy mieć tą kasę upragnioną. Panowie to nie dla mnie. Jeśli nie będzie minimum 500 zł lub tego co w Tw rezygnuję z tej pracy i składam papiery właśnie do Tw a jeśli tam się nie dostane to bo z tego co wiem ciężko jest się dostać tam to szukam pracy w innej branży ale już nie jako kierowca autobusu. Teraz jest najlepszy moment na zmianę pracy bo pracy jest w bród tylko niestety człowiek trochę się zasiedział i wie wszystko o tej pracy co i jak i wiązał z tą pracą przyszłość. Czas należy do firmy co z tym zrobi a wam radzę zastanowić się nad swoją przyszłością bo jeśli teraz w dobrym okresie na podwyżki zaczynamy się licytować czy to ma być 100 czy 300 zł gdzie w Tw jest 1300 zł więcej to o czym my mówimy by zarabiać to co mają tramwaje. Za kilka lat sytuacja może zmienić się diametralnie i wtedy możemy zapomiec o czym kolwiek więc jesli teraz dostaniemy grosze to nue ma co tracić czasu i chyba trzeba zmienić pracę. To może dać firmie tylko do myślenia jeśli zacznie tracić jeszxze więcej pracowników. Bo po komentarzach jakie słyszę tutaj czy na eksoedycjach czy na krańcach to kierowcy zadowoli by się tym 300 zł. Czyli mza zawsze będą murzynami i będą gorszą kategorią. Tramwajarze jakoś potrafią o swoje zawalczyć niestety i chwała im za to ale autobusiarze chyba są pracoholikami tak jak powiedziałem jakiś czas temu i aby dorównać tw wolą przyjść z wolnego. Nie wiem czy się tam dostanę i co z tego wyjdzie składam papiery do tw poczekamy zobaczymy a jeśli nie tam to tu na pewno nie zostanę. A wy zastanówcie się co dalej bo teraz jest najlepszy moment na wszystko i lepszego nie może sobie nikt wymarzyć a biorąc grosze sami się tak naprawdę zgadzacie być tymi murzynami. Czas pomyśleć i chociaż raz być odważnym i mieć jaja.
    ReviewUserIcon
    R3

    13.03.2018 09:13

    Inne

    Ja juz skladam do TW drugi raz bede probowal nadal nie przechodze do 3 etapu.
    ReviewUserIcon
    Młody R4

    13.03.2018 11:08

    Inne

    Słyszałem że jest ciężko a bez znajomości tym bardziej ale jeśli tam się nie dostane to tu tym bardziej nie zostanę i będę szukał pracy na mieście bo w mza kiedyś stalowa to było coś a teraz jest za dużo lizusów kabli i ludzi nie mających jaj z którymi nie da się nic wywalczyć. A jakie są tam etapy i wymagania?
    ReviewUserIcon
    DO PARTYZANTA

    12.03.2018 10:17

    Inne

    To kierowcy ktorzy dostali 300 zl przeszeregowania z 3700 na 4000 po 2 latach pracy maja teraz dostac 200 zl czyli na 4200 po 2 latach I 3 miesiach pracy, taka jest Twoja kalkulacja?
    ReviewUserIcon
    Partyzant

    12.03.2018 12:48

    Inne

    Widać kolego z r1 po twojej wypowiedzi kto tu jest sloikiem... To lepiej według kolegi zawierzyć wszystko ZZ które nie chcą nic załatwić, bo naiwni liczą że jak będą udawali obrażone królewny i będą tupali butami to dostaną wielkie podwyżki....
    ReviewUserIcon
    Partyzant

    11.03.2018 21:37

    Inne

    A może koledzy i koleżanki podpowiedzą związkom zawodowym, by na najbliższym spotkaniu przedstawiły Zarządowi taką propozycję : 300 brutto pensji dla stawki 3700 i 200 dla pozostałych. Wtedy zawieszenie sporu zbiorowego i gwarancja na piśmie że zarząd zasiądzie do dalszych negocjacji...
    ReviewUserIcon
    R-3

    12.03.2018 08:48

    Inne

    Kolega przedstawił najbardziej realną propozycję.Postawiłaby obie strony w dobrym położeniu do dalszych rozmów.Nikt by ambicjonalnie ze stron sporu nie ucierpiał.Kompromis ten zadowoliłby na pewien czas obie strony, nikt na nikogo by się spode łba nie zerkał. Tylko pytanie czy obie strony dorosły do takiego kompromisu? Czy to nie poszło przypadkiem w złą stronę gdzie nikt nie cofnie się o centymetr? Jeżeli ktoś ma olej w głowie taką propozycję kompromisu by poparł. Dziś 300 gdy już będę znane plany finansowe miasta czyli budżet wyborczy to w drugiej połowie roku następne 200. Bo przy założeniu że w tym roku są wybory to miasto zrobi wszystko by przyoszczędzić na miejskich spółkach po to by dać na igrzyska przedwyborcze, które są mocno kosztowne. Ktoś wykaże się strategiczną mądrością? czy może pójdziemy ch j wie w którą stronę i g z tego wyjdzie poza kwasami?
    ReviewUserIcon
    R3

    11.03.2018 11:12

    Inne

    Mam dosc zebrania o 100 zl brutto podwyzki. Urzednicy nie rozumieja naszej ciezkiej odpowiedzialnej i wysoce stresowej pracy.Kierowca pracuje w kazdych warunkach atmosferycznych, tylko siedzacy w kabinie wie jak ciezko jest wytrzymac w kabinie gdy temeratury w lato 35C. pracujemy w kazdy dzien w roku, poswiecajac nasze zycie rodzinne I zdrowie.
    ReviewUserIcon
    Marcin

    05.03.2018 09:38

    Inne

    A jak jest z zatrudnieniem kierowców bez doświadczenia ? Jak to wygląda i czy są wogóle szanse?
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    06.03.2018 20:07

    Inne

    Zakładając, że byłeś dobrym pracownikiem i z firmą rozstałeś się bez awantur, Twój wpis świadczy negatywnie o polityce kadrowej w MZA. Wolą przyjąć nowego, bez doświadczenia niż starego. Bo młodym łatwiej rządzić, nie ma jeszcze wymagań i zasuwa za najniższą stawkę bez szemrania. Do tego łatwiej podpadnie i premię mu się zabierze. A stary, już otrzaskany z obyczajami w firmie nie jest potrzebny, bo to kłopot.
    ReviewUserIcon
    TOMEK86

    10.03.2018 12:59

    Inne

    Masz kwity i obie ręce i cokolwiek widzisz, to przyjmują z otwartymi rękami, już szkolenia zaczynają pokrywać, tylko współczuję bez doświadczenia jazdy dużymi wiem po sobie, jeżdżę od 6 lat z kat. D, w tym od 3 lat tylko dużymi ale nie w Warszawie, najgorszy będzie pierwszy rok, w stolicy pełno bydła na ulicy i kamikadze, duże korki, silna presja i stres, nie dziwię się że ludzie za te pieniądze nie chcą pracować
    ReviewUserIcon
    Nick

    08.03.2018 13:20

    Inne

    Łapanka jak w wojne, biorą przyjmują wszystkich, nie ważne czy zna miasto czy w Warszawie od 2 dni czy nigdy nie był, prawko jest kwity są robisz, biorą nawet tych co na czarnej liscie latami czy za wóde czy za paliwo czy za to czy za tamto(o ukrainie nawet nie wspomne bo tych biora juz od conajmniej 2ch lat), nawet ja bylem ciekawy sa az w takiej desperacji ze zadzwonią do mnie ? wyslalem cv latami od slynnej potyczki z panem m na r1(pracowalem tu doslownie jeden dzien odebralem grafik poszedlem do kierownika co to jest arogancja buta i chamstwo az bily nastepnie przyszedlem jeden dzien i l4 i tyle mnie widziano a skonczylo sie rekoczynami jeszcze z tym ''panem'') potem co jakis czas dzwonilem badajac sytuacje jak i co latami odmawiali teraz sami zadzwonili, na pytanie czy znaja moja historie w tej firmie odpowiedz ze strony ''kierownika'' takie zachowanie juz sie nie powtorzy oczywiscie ja nawet sie w to nie ładuje bylem poprostu ciekwy czy maja az taki noz na gardle i mialem racje.. LUDZIE TYLKO TERAZ MOZECIE TU COS ZMIENIC ZANIM CALKOWICIE POSTAWIA NA UKRAINE I TEGO TYPU DORAZNE DZIALANIA finansowane kursy czy inne aby swiezakow sklonic bo nimi taki pan m będzie robil co chce jak do tej pory robił, PODWYZKI SA TU DO OGARNIECIA teraz w 2 dni i dlaczego ich nie ma jest tylko winą tylko naszej Polskiej mentalnosci i ten czy inny pracodawca wykorzystuje to z nawiązka a o takie galgany jak supertruper czy reszta beduinów na krancach(tych zwlaszcza na r1 dziwnym trafem nie brak) jeszcze tu wyjezdzaja ze swoimi mądrosciami, nie pomagasz sam nic nie robisz cieszysz sie tą micha ryzu i kaszanka jeszcze lecisz aby zadzwonia z wolnego to siedz chociaz na (usunięte przez administratora)cicho bo nikogo to nie interesuje co masz do powiedzenia.
    ReviewUserIcon
    Lotnik

    09.03.2018 10:02

    Inne

    Supertruper. Szanowny Kolego, zanim przyjalem sie do pracy w Mza, pracowałem za wynagrodzenie znacznie wyższe niż tutaj. Bylem pracownikiem biurowym w branży reklamowej, ale świadomie i z pełną odpowiedzialnoscia zatrudnilem się w Mza, poniewaz dość miałem wiecznego bałaganu, pośpiechu, terminow " na wczoraj", nierealnych deadlinow, pracy po 14 godzin, a nawet nocowania w pracy. Zarobki byly duzo duzo wyzsze niz tutaj, ale jakim kosztem. Tutaj liczyłem na w miare spokojna robotę, od godziny do godziny, jak w grafiku, bez zbednego napinania się. I jak zaczynalem robote w Mza to nawet tak zle nie bylo, ale teraz, bo ciagle dokladaja nam obowiązków zeby bylo za co karac, to jakas paranoja. Ja nie zyje żeby pracowac, ale pracuje aby żyć. Kolego, nie mierz wszystkich swoją miarką, bo jak sadze wbrew Twojej opini, w Mza pracuje duzo wyksztalconych i inteligentnych ludzi, ale Ty ich moze nie znasz, bo w sumie to o czym mialbys z nimi rozmawiać. Pozdrawiam Wszystkich bez wzgledu na stan umysłu. A teraz do Mlodego R4: Szanowny Kolego, wszystko co tu napisales to prawda i zgadzam sie z Toba w 100%.
    ReviewUserIcon
    Roger

    09.03.2018 10:17

    Inne

    Napalajcie się na podwyżki,a na pewno je zobaczycie... aha! :-D Wasze związki to banda nieudaczników,którzy tylko dużo gadają,a stoją w miejscu i NIGDY was nie zrównają z TW ani nie wywalczą wam podwyżek. Czy będziecie przychodzić z wolnego czy nie to będziecie ciągle sto lat za murzynami w kwestii zarobków,za tak ciężką odpowiedzialną prace. Życie jest jakie jest i rozumiem tych co przychodzą z wolnego bo mają kredyt,bo mają dzieci,bo im zwyczajnie nie starcza na cały miesiąc z tej marnej pensji. Niestety przykre jest to że żeby dobrze tu zarobić to trzeba przyjść z wolnego ze 2-3 razy w miesiącu i najlepiej na 9-10 godzin. A jeszcze przykrzejsze jest to że żeby dobrze tu zarobić to z przemęczenia można skończyć jak dziś kolega z 8577 na Saskiej. Jak zarząd nie ma pieniędzy na godne płace to niech się nie pcha w umowy długoterminowe z ZTM na wozokilometry,bo nie ma kim wyjeżdżać tych wozokilometrów.

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.