opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3949 ocen
Opinie(15431)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15431)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Siedlce
  • Płock
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 92
    • 93
    • 94
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Cud

    24.10.2018 12:18

    Inne

    To był Cud. Na konferencji Polskiego Kongresu Paliw Alternatywnych, prezes oznajmiał, że spółka nie jest w stanie zakupić autobusów elektrycznych i jedynym takim bez emisyjnym transportem są autobusy napędzane gazem. Ogłoszenie przetargu kupna 130 autobusów elektrycznych to jednam Cud.
    ReviewUserIcon
    Pinendzeros

    23.10.2018 09:46

    Inne

    Ktoś wie kiedy podwyżka tej (usunięte przez administratora)pensji?
    ReviewUserIcon
    Przykład z LOT

    24.10.2018 01:00

    Inne

    Wczoraj 67 osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych z powodu nieprzystąpienia do pracy w związku z ich uczestnictwem w nielegalnym strajku.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    24.10.2018 01:06

    Inne

    U nas jest inna sytuacja, wykonujemy pracę tylko jesteśmy przemęczeni i nie mamy siły pracować z dnia wolnego od pracy.
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.10.2018 21:14

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    23.10.2018 12:53

    Inne

    Mamy różne poglądy w wielu sprawach, ale rozmawiamy z Sobą, wymieniamy poglądy, chcemy tego samego żeby pracownik wykonał pracy i zadowolony wrócił do domu. Tak samo powinno być po stronie zakład, ZZ. Wszystko trzeba zacząć od początku nie w trą stronę sprawy poszły, w którą powinny iść.
    ReviewUserIcon
    Grafik w pracy

    22.10.2018 08:16

    Inne

    Zgodnie z regulacjami zawartymi w Kodeksie Pracy, po stronie pracodawcy spoczywa obowiązek sporządzania rozkładu czasu pracy. Rozkład czasu pracy musi obejmować, co najmniej 1 miesiąc. Pracodawcy są zobowiązani do takiego przedstawienia pracownikom harmonogramu pracy, aby każdy z pracowników miał możliwość zapoznania się z nim, co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który harmonogram został sporządzony. Przepisy prawa pracy nie precyzują i w zasadzie nie przewidują trybu dokonywania zmian w harmonogramie. Zgodnie ze stanowiskiem przedstawianym w doktrynie, należy przyjąć, że czasami zmiany rozkładu są dopuszczalne, nie mogą jednak być dokonywane dowolnie. W wyjątkowych sytuacjach mogą być konieczne z uwagi na przyczyny losowe, w tym nieplanowane nieobecności w pracy innych pracowników. W doktrynie przyjmuje się, że okoliczności uzasadniające zmianę rozkładu czasu pracy i tryb takiej zmiany powinny zostać określone w regulaminie pracy, układzie zbiorowym lub obwieszczeniu. Warto nadmienić, że wobec pracodawcy lub osoby działającej w jego imieniu (np. kierownika zakładu pracy), którzy nie stosują się do ustalonego rozkładu czasu pracy, Inspekcja Pracy może wymierzyć sankcję karno-administracyjną w postaci grzywny w wysokości od 1.000,00 zł do 30.000,00 zł. Co więcej, w sytuacji, gdy pracodawca złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy, sprawa może zostać skierowana również na drogę sądową, wówczas taki pracodawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. SĄ JUŻ ZNANE PRZYPADKI WYZNACZANIA PRACY PRACOWNIKOWI, KIEDY W GRAFIKU MA ZAPLANOWANY DZIEŃ WOLNY OD PRACY!!!!!
    ReviewUserIcon
    Przetarg

    21.10.2018 09:35

    Inne

    Największy przetarg autobusów elektrycznych. Do Warszawy przyjedzie 130 przegubowców. Pierwsze mają wyjechać na ulice w 2019 r., a dostawy zakończą się na przełomie 2020/21 r. Dla tego taboru MZA całkowicie przebudują zajezdnię przy ul. Redutowej na Woli. W nowej bazie ma się zmieścić dwupiętrowa hala, a na jej dachu zaplanowano trawę i panele przetwarzające energię słoneczną.
    ReviewUserIcon
    Tadzik

    21.10.2018 15:04

    Inne

    Wierzysz w bajki :-) Może się okazać ,że to Woronicza przejmie te elektryki a miasto szukając oszczędności zwiększy udział ajentów w Warszawie. Mobilis już przedstawił taką propozycję na swojej konferencji. Miasto szukając oszczędności pójdzie na to - jest to kwestia czasu, a o Redutowej zapomnijcie bo gdyby mieli faktycznie budować to już by to dawno robili . Miasto sprzeda plac deweloperowi i będzie pozamiatane tylko oczywiście po roku wyborczym.
    ReviewUserIcon
    3402

    20.10.2018 19:19

    Inne

    Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Podnieś wynagrodzenia za pracę.
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.10.2018 05:44

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    20.10.2018 12:57

    Inne

    Powiem krótko. Byłem przeciwny tym co pisał aaa bo wiedziałem że jeśli zabraknie godzin to je poprostu zwiększą. I nik nie myśli nawet o tym czy pracownik jest wypoczęty czy nie bo jeśli na papierze wszystko się zgadza i jest wszystko zgodnie z przepisami to to jest najważniejsze A robotem nikt się przejmował nie będzie bo robot ma wykonać określoną pracę. Nie bede pisał czy to co chce wprowadzić (usunięte przez administratora)jest dobre czy złe bo wszystko na swoje plusy i minusy i należałoby dokladnie zapoznać sie z nowym kodeksem pracy punkt po punkcie ale wiem jedno związki jeśli nie będą działały razem to nic dobrego z tego nie będzie dla nas bo jeśli nie mają wspólnego zdania i nie trzymają się razem to ich głos się rozchodzi ba różne strony. Po za tym jeśli występują razem jako wspólna reprezentacja to tylko razem podejmują decyzje A jeśli osobno to wystarczy że jeden czy dwa się podłożą ugraja na tym coś dla siebie i po sprawie. Dlaczego do tej pory żaden związek nie wystąpił z żadnym pismem do pracowników że nic nie podpisał ? Ciekawe. A my jeśli będziemy cicho jak potulne myszki to tak jak przychodzimy do pracy 30 czy 60 minut wcześniej by wyrobić się z wyjazdem i zamiast na 4 rano przychodzimy na 3 w nocy lub zamiast skończyć pracę o 24 to kończymy o 24.40 czy mając rezerwę 4 godziny dają nam dzień wcześniej o 18 8 godzin pracy to jeśli wprowadza nowy kodeks to ciekaw jestem kto nie przyjdzie z nadgodzin ? Jeśli postraszy pracodawca zwolnieniem czy karą to.od razu będziecie gotowi przyjść do pracy. Niestety przez takich ludzi którzy boją się i zgadzają się na wszystko nie wróżę nic dobrego dla nas.
    ReviewUserIcon
    Godziny nadliczbowe

    20.10.2018 10:04

    Inne

    Kodeks pracy 2019. Pracownik będzie musiał wziąć nadgodziny, ale nie dostanie za nie wynagrodzenia wypłacanego wraz z normalną pensją. Należność za godziny nadliczbowe ma trafić na specjalne konto. O losie zgromadzonych tam środków decydował będzie jednak wyłącznie pracodawca. Pracodawca będzie mógł wypłacić je pracownikowi w kilku przypadkach. Wysyłając go na bezpłatny (formalnie) urlop, obniżyć wymiar czasu pracy. Za ten czas nieprzepracowany wypłacałby pieniądze z konta za godziny nadliczbowe. By otrzymać pieniądze zgromadzone na takim koncie pracownik będzie mógł też sam wystąpić o urlop bezpłatny, zgoda na jego udzielenie to decyzja pracodawcy. Nadchodzą złote czasy dla Miłośników pracy w godzinach nadliczbowych i z dnia wolnego. Praca Twoim drugim życiem !!!!!
    ReviewUserIcon
    R-3

    20.10.2018 11:28

    Inne

    Po pierwsze nigdzie nie napisano że musisz brać nadliczbowe.Po drugie jeżeli Pracodawca nie wypłaci pieniędzy za przepracowane godziny to nikt nie przyjdzie. Po trzecie już widać efekty nowego systemu wynagradzania-braki w obsadach linii w czwartek przypadało średnio ok 30NB. Ponieważ jak się bierze Pracownika z reklamowej łapanki tenże zaczyna kombinować. Gdyby szanowano pracowników tworzących szkielet firmy nie byłoby takich problemów. Czas wrócić do dodatku za wysługę lat oraz podnieść premię tak by się nie opłacało kombinować. Jeszcze jedno poniżej są wpisy z (usunięte przez administratora) Przewija się ten gostek przez fora przewoźnika z Posagu Panien, oraz w Grodziu. Cóż tworzy u siebie rodzinną i sielską atmosferę z elastycznymi nadgodzinami łapiąc tych którym brakuje odwagi do startu na Warszawskich ulicach. Osobiście poczekam aż zarobki u prywaciarza będą wyższe za nominał. A będą?hahahahaha naiwni bójcie się i idźcie do tych co wam dają sielską i anielską domową atmosferę i rodzinny elastyczny grafi(usunięte przez administratora)gdy będziecie te elastyki odpracowywać by dojść do zarobków w MZA.
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    20.10.2018 11:54

    Inne

    Nadgodziny pracownik musi brać także zgodnie z obecnie obowiązującym kodeksem pracy, tylko nie mogą być z góry zaplanowane. Tu widać wpływ tzw. przedsiębiorców na tworzenie nowego kodeksu pracy. Takie prawo może mieć uzasadnienie w zakładach, gdzie praca sezonowo występuje w nadmiarze np. cukrownie. Gdy jest sezon przetwórczy, to ludzie mają pracę od świtu do nocy, a po sezonie gdy pracy jest mniej, to trzeba część zwolnić, aby im nie płacić tylko za przychodzenie do pracy. Aby ich nie zwalniać pracodawca może wykorzystać pieniądze z godzin wypracowanych w sezonie. Takie rozwiązanie dla części pracowników może być nawet korzystne, bo może będą zatrudniani na stałe, a nie sezonowo. A stała praca w niektórych miejscach np. bankach ma znaczenie. Oczywiście zakładając czysto hipotetycznie, że pracodawca jest uczciwy. Ale jak znam polskie zwyczaje, to będą ludzi zwyczajnie kantować, a wiadomo jak wygląda kontrola inspekcji pracy. W przypadku naszej firmy, gdy praca jest ciągle w nadmiarze takie rozwiązanie nie ma najmniejszego sensu. Dlatego znając podejście naszego zarządu do obowiązującego prawa myślę, że dla nas nic się nie zmieni. No, może wypłata za nadliczbowe będzie szła nieco dłuższą drogą. A jeśli się zmieni, to źle wróżę przyszłości firmy.
    ReviewUserIcon
    kierowca

    19.10.2018 08:16

    Inne

    w pewnym okresie swojej ,,kariery,, w mza często się tu udzilałem ale sobie na długo darowałem bo uznałem , że nie ma to żadnych konstruktywnych efektów nawet się przedstawiłem , podałem prywatny e mail jeśli ktoś by chciał coś zadziałać nie tylko pisząc anonimowo na forum odzewu zero . Dostałem za to po (usunięte przez administratora) od pracodawcy bo oni jak się okazuje też to czytają . Prawda jest taka , że możemy sobie popisać jak baby co nas boli i tyle z tego . Nic nie zmienimy , smutne ale prawdziwe jest to , że narzekamy na wszystko ale niestety jeśli chodzi o zawód kierowcy ( na miejscu) nie znajdziemy innej pracy u prywaciaża z takimi warunkami . Z takimi warunkami nie oznacza , że są dobre bo wstawanie o 2 w nocy ani nie jest dobre ani zdrowe . Kiedyś pisałem , że można założyć swój związek zawodowy ale jak wy wolicie tylko pisać, kłocić się między sobą , obrażać itp ..........
    ReviewUserIcon
    heheszek

    17.10.2018 10:32

    Inne

    Aaa- Twój misterny plan namawiania na przychodzenie z wolnego by wyrobić nadgodziny najwcześniej żeby zabrakło na grudzień padł. Limit zwiększony i przyklepany- nie do przerobienia przez rok także chyba najwytrwalszym nie zabraknie. A o podwyżkach ni widu ni słuchu. Gdzie są przewodniczący zz solidarność i inni? Czy nie czas wypisać się z pseudo zz i zaoszczędzić grosz?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.10.2018 20:34

    Inne

    Problem polega na tym ze duza cześć kierowców przygondzi do MZA z gorszych warunków pracy i sadza ze tak jak jest powinno byc, nie wiedza ze w MZA trzeba jeszcze coś poprawić.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.10.2018 21:58

    Inne

    Trzeba usunąć problem, Ustawa określić warunki i zasady pracy kierowców. Tylko proszę nie wspominaj o KP, to co z niego pozostało można nazwać Kodeks (usunięte przez administratora).
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.10.2018 09:54

    Inne

    Ciekawostką tej spółki jest, że w 2015 roku zmieniła całkowicie podmiot działalności, oraz z dokumentów finansowych wygląda jak by została reaktywowana.
    ReviewUserIcon
    Problem

    18.10.2018 09:02

    Inne

    Z uwagi na duże przepracowanie prezesa w M.K.K. SP. Z O.O. która zajmuje się. Rozliczaniem czasu pracy kierowców, sporządzaniem prawidłowej miesięcznej ewidencji czasu pracy kierowców, wyjaśnianiem nieprawidłowości, proszę o wykonanie audytu w M.Z.A. SP. Z O.O., Pewne sprawy powinny być wyjaśnione w innym gronie niż forum.
    ReviewUserIcon
    Podziękowanie

    17.10.2018 15:36

    Inne

    Dziekuje panie prezesie za wydanie Dekretu, już się nie muszę martwić ze zabraknie kierowców, powodzenia na emeryturze.
    ReviewUserIcon
    1282

    17.10.2018 12:15

    Inne

    Zarząd wydał dekret o zwiększonej liczbie nadgodzin bez porozumienia ze związkami .
    ReviewUserIcon
    Vito

    17.10.2018 10:08

    Inne

    Kiedy będzie podana rzetelna informacja co do wysokości premii rocznej?
    ReviewUserIcon
    Blacharz

    13.10.2018 22:32

    Inne

    Jak tak czytam te wasze wypociny to mam wrażenie że firma zatrudnia ludzi specjalnej troski. Pracuje niecałe dwa lata , jak dotąd nie miałem żadnych większych problemów. Nie chce nikogo obrażać ale może zmiencie sobie robotę na jakiś czas to wam trochę mózgi odpoczną. Aż się boję żebym i ja nie przesiąkł tym wiecznym narzekaniem. Puki co to za jazdę w koło komina mza płaci niestety najlepiej. Pozdrawiam.
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    16.10.2018 17:02

    Inne

    A wy związkowcy zamiast tu pisać to weź ta się za robotę i swoich członków. Nie potrzeba iść do inspekcji czy jakiego. Macie ludzi to zróbcie zebranie zacznijcie od dnia dzisiejszego przestrzeganie przepisów i tego by nas traktowano jak ludzi. Nie potrzeba przepisu czy zaznaczenia w karcie o której ma być przerwa bo przy opóźnieniach wszystko się zmienia i komplikuje ale wystarczy ludzkie podejście do nas kierowców. A w tej chwili to najważniejszy jest pasażer A kierowca staje się zwykłym śmieciem.
    ReviewUserIcon
    jaterazmówię

    17.10.2018 09:16

    Inne

    witam właśnie dałem Ci łapkę w górę bo w zasadzie się z tobą zgadzam z tym wolnym rynkiem miałem na myśli tylko to że teraz znalezć pracę na zbliżonych do MZA warunkach jest bardzo łatwo ja wiem że moja emerytura to będzie około 30 procent tego co będę zarabiał praca kierowcy KM to nie jest szczyt moich marzeń , ale póki co ją wykonuję czasem chodzę z wolnego bo to jest konkretny grosz , a nie walka o gruszki na wierzbie (usunięte przez administratora) o swoją emeryturę staram się zadbać sam właśnie kupiłem trzecie mieszkanie , które wynajmuję i dzięki temu samo się spłaca ale za 20 lat kredyt się skończy a w tej pracy trzeba robić trzeba robić tylko to co jest w regulaminie i nikt ale to absolutnie nikt nic do ciebie nie będzie miał a ci którzy chcą zajmować się przerwami , kiblami na krańcach i innymi pierdołami niech to dalej robią ich życie zaczyna i kończy się na pracy wyrazy współczucia dla ich rodzin pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Zawód dla desperata

    17.10.2018 08:11

    Inne

    Drugiej tak niewdzięcznej profesji trzeba byłoby długo szukać, pieniądze nieduże, warunki pracy urągające ludzkiej godności tym, że kierowca autobusu to zawód frontowy, świadczy incydent z jego udziałem. W lipcu ubiegłego roku stołeczne media obiegła informacja o kierowcy, który nie chciał pomóc osobie niepełnosprawnej w dostaniu się do autobusu. Sprawą przejął się nawet sam ratusz. Kierowca stracił pracę (znając dokładnie temat była to prowokacja pasażera).
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    17.10.2018 08:35

    Inne

    Coraz większa aktywność firm przewozowych w poszukiwaniu kierowców do pracy. To nie jest ogłoszenie MZA Oferta umowa o pracę wysokie wynagrodzenie wg stawki godzinowej + premie regulaminowe płatne nadgodziny dodatek za pracę w godzinach nocnych dla pracowników spoza Warszawy firma pomaga w organizacji zakwaterowania firma zapewnia odzież służbową wraz z obuwiem bardzo bogaty zakładowy fundusz świadczeń socjalnych – premie świąteczne, dofinansowanie do wczasów. Walka o deficytowego kierowcę rozpoczęta.
    ReviewUserIcon
    Gdzie jestem???

    16.10.2018 08:34

    Inne

    Nie jestes nalezycie wynagradzany? Nikt nie pyta cie o zdanie? Twoj szef nie jest zainteresowany twoim zyciem osobistym? Dostajesz prace w czasie czasu wolnego? Mowia ci wprost ze nie przejmuja sie toba? Nie walcza zeby cie zatrzymac? Jedyna rzecza jaka slyszysz to bura?
    ReviewUserIcon
    ROBOCOP

    16.10.2018 11:52

    Inne

    Zmiany w grafikach teraz to normalka a z wolnego to chetnych nie brakuje.
    ReviewUserIcon
    Ciasteczka

    13.10.2018 09:19

    Inne

    Pliki “cookies” (tzw. “ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika strony WWW. Ciasteczka używane są najczęściej w celu optymalizacji procesu korzystania ze stron WWW. Stosowane są również w celu gromadzenia danych statystycznych, które pozwalają identyfikować sposób korzystania użytkowników ze stron internetowych. Daje to możliwość późniejszego ulepszania struktury i zawartości strony WWW. Pytanie: w jakim celu “cookies” stosowane są na stronie przeglądania grafików na tą stronę wchodzimy za pomocą hasła?
    ReviewUserIcon
    wtf

    12.10.2018 16:16

    Inne

    Wczoraj nocny autobus na lini n03 mnie (usunięte przez administratora),nie działały wyświetlacze zewnętrzne i weź po ciemku domyślaj się co to za linia jedzie a wszystkie przystanki na zadanie,do kierowcy to raczej ciężko mieć pretensje bo każą to jedzie ale ten kto wypuszcza na miasto takie wozy powinien wylecieć na zbity pysk,w dzień to jeszcze widać te tablice zastępcze ale na miłość boska na nocne linie wysyłacie autobusy z niedziałającym wyświetlaczami !!! Kierowcy szkoda bo chlopina na każdym przystanku musiał tłumaczyć ze to nie jego wina on nie decyduje który wóz wyjeżdża .
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Słabsza pozycja ZZ

    12.10.2018 09:38

    Inne

    Po wyroku TK związkowcom trudniej będzie zablokować niekorzystne decyzje płacowe pracodawcy. W ubiegłym tygodniu uznał, że obecne zasady ustalania regulaminów wynagradzania, które wymagają porozumienia ze związkowcami, są zgodne z konstytucją. Ale swoją decyzję uzasadnił w taki sposób, że w praktyce znacząco osłabił nie tylko związki zawodowe, ale też cały dialog społeczny na szczeblu firm. Tym samym dał firmom większą swobodę w kształtowaniu poziomu pensji zatrudnionych. Jak wcześniej pisałem „ratuje” Nas tylko Ustawa o Czasie Pracy Kierowcy, to ona jasno określiła że porozumienie jest konieczne.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.10.2018 10:08

    Inne

    Jak Nasze ukochane ZZ spiepszy cała sprawę, musimy zorganizowac akcje na wszystkie zajezdnie „ nie przychodzenia z dnia wolnego” w listopadzie i grudniu. Już nie mamy wyjścia po tym wyroku nawet i ZZ nic nie zmieni z naszym wynagrodzeniem.
    ReviewUserIcon
    7997

    12.10.2018 16:01

    Inne

    Akcja nieprzychodzenia z wolnego była pod koniec ubiegłego roku i co? Bez efektów, ponieważ wielu niebieskie karteczki do biura w zębach nosiło. Jeden mądry to nawet powiedział, że akcja upadła bo brakuje ludzi. Czub jakiś bo przecież o to chodziło żeby brakowało. Poczytaj wpisy zadowolonych na wieść o zwiększeniu limitu godzin nadliczbowych to zrozumiesz że to się nie uda. Może część nie przyjdzie z wolnego, ale przy tak licznej załodze zawsze znajdą się łamistrajki. Ja październik już zeruję odbiorem godzin a w listopadzie i grudniu tylko nominał. Pozdrawiam wytrwałych ale wątpię w sukces.
    ReviewUserIcon
    Kłysi

    11.10.2018 20:00

    Inne

    No panowie, Lublin dziś zastrajkował, a wy dalej ciągnięcie niedzielę za marne grosze?
    ReviewUserIcon
    Nick

    12.10.2018 05:02

    Inne

    nie LUBLIN zastrajkowal tylko ledwie % u ajenta a i to podwykonawca i nie porównuj zarobków tam a tu bo 12zl/h na reke(tyle co tam teraz) to tu bylo..ale w pks 6lat temu..a ceny w s(m)ieciówkach biedrach itp takie same wszędzie..
    ReviewUserIcon
    The bill

    11.10.2018 23:05

    Inne

    Czy ktoś może mi wytłumaczyć po jaki wuj w autobusach pozakładali te ładowarki usb jak nikt tego nie używa bo boi się ze spali telefon poza tym z tego co pamietam nie można prowadzić rozmów w autobusie gdyz kierowca może się (usunięte przez administratora) no i regulamin zabrania
    ReviewUserIcon
    Myśliciel

    11.10.2018 17:19

    Inne

    Witam mam pytanie chce jeździć na pół etatu gdyż jest to coś co kocham robić. Kiedyś pracowałem na pełen etat ale teraz mam drugą pracę gdzie mam ustalone godziny pracy. Gdzie łatwiej będzie mi się do gadac z grafikowym a by mi się nie pokrywały godziny pracy jeśli w ogóle jest to możliwe ??? Bardzo proszę o poradę
    ReviewUserIcon
    Myśliciel

    11.10.2018 20:37

    Inne

    Tak chodzi mi o to że mam drugą pracę gdzie dobrze zarabiam a chce jeździć gdyż jest to moja pasja. Więc muszę dostosować się do tamtych grafików dlatego się pytałem gdzie można się dogadać
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    11.10.2018 21:50

    Inne

    Za dawnych czasów najlepsza zajezdnia była Ostrobranska, wiec nie mow lepiej co było, a co jest bo jak czytam forum teraz chwalona jest Woronicza
    ReviewUserIcon
    Coś na poczucie humoru

    11.10.2018 16:11

    Inne

    Na jednej z konferencji władza spółki chwali się ze do 2050 roku wymieni cały tabor. Jeździłem 21 letnim Ilarusem, ale ze Solaris może wytrzymać 32 lata tego się nie spodziewałem
    ReviewUserIcon
    Sprostowanie

    11.10.2018 00:35

    Inne

    Dopiero dziś dotarłem do komunikatu z dnia 5 pazdziernika ….Na dzień dzisiejszy Solidarność 80, WZZ Reduta, WZZKRP, ZZKRP nie wyrażają zgody na zwiększenie limitu możliwych nadgodzin, które wynikają z potrzeby pracodawcy i nie wpłynie to na wzrost płacy zasadniczej….
    ReviewUserIcon
    anonymous

    11.10.2018 11:16

    Inne

    Zachowując obecną ilość pracujących kierowców z dnia wolnego z uwagi na mniejszą ilość godzin pracy w listopadzie i grudniu. Na listopad będzie potrzebne 8% kierowców więcej niż teraz, na grudzień 17%. Tego nie wytrzyma żadna zmiana rozkładów.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    11.10.2018 13:38

    Inne

    To co było uważane dwa miesiące temu ze pisze głupoty i nadal jest tak przez niektóre osoby uważane może byc wykonane, należy wszelkie wzajemne urazy odstawić na bok, mamy jeden cel „ zmienic system wynagradzania” można go zrealizować wątpię by później można to wykonać.
    ReviewUserIcon
    Lovers

    10.10.2018 13:25

    Inne

    Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Podnieś wynagrodzenia.
    ReviewUserIcon
    Kursant

    10.10.2018 13:14

    Inne

    Jak sie prowadzi autobus po Warszawie?
    ReviewUserIcon
    anonim

    09.10.2018 14:35

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    10.10.2018 09:53

    Inne

    Anonymous możesz powiedzieć gdzie pracujesz i na jakim stanowisku? Bo strzelam że jako kierowca aurobusu do tego tramwajarz kolejarz A może siedzisz po prostu w związku na ciepłej posadce?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    10.10.2018 10:28

    Inne

    Tematem nie jest moja osoba, niewolno podpisać porozumienia to jest ostatnia karta przetargowa jaka posiadamy. Jest jeszcze możliwość wyjścia z tego bałaganu,ale musi byc spełniony warunek który postawiłem „ zmiana zasad wynagradzania kierowców”. Wtedy Ty i inni kierowcy musza przestać protestować w nie przychodzeniu do pracy z dnia wolnego, pokazać ze osiągnęliście cel, ja tylko dostrzegłem inna możliwość rozwiązania problemu.
    ReviewUserIcon
    Gdańska – Warszawa

    10.10.2018 09:50

    Inne

    Gdańsk 2018-02-06 Gdańsk zwiększył budżet komunikacji miejskiej o 13 mln zł Warszawa 6 kwietnia 2018 Podwyżki dla kierowców MZA: zarząd przeznaczył 10 mln zł więcej niż planował Komentować nie będę.
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    09.10.2018 14:01

    Inne

    Bez luksusów dla prezesów komunalnych spółek i portalu opiewającego sukcesy prezydenta Gdańsk sobie poradzi. Bez godnie zarabiających, wypoczętych kierowców miejskich autobusów - nie. To opinia jednego z kandydatów na prezydenta Gdańska. Czy ktoś słyszał podobne zdanie z ust kandydatów w Warszawie?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.10.2018 18:49

    Inne

    Ustawa o Czasie Pracy Kierowcy to nie polityka, tylko kiedy kierowcy lub pracodawcy wnoszą uzasadnienia do odpowiednich organów o zmianę przepisu tym odpowiedni organ się zajmuje. Kierowcy wnieśli skargę i teraz „gra” idzie o wprowadzenie zmian w ustawie. To nie ma nic wspólnego z polityka.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.10.2018 19:35

    Inne

    Kiedy ZZ nie podpisze porozumienia wsprawie dodatkowych godzin pracy, na tym wychodzą dobrze wszystkie strony. MZA ze ZZ podpisać nie chce, ZZ ze kierowcy sa przemęczeni i dba o ich dobro, kierowcy zasłaniają się ustawa ze pracować nie mogą. Minimalna ilość autobusów kursuje na miescie. Urząd wtedy musi dać kasę MZA. Kiedy zostanie podpisane porozumienie to bedzie tragedia dla ZZ kierowcy sa przemęczeni nie beda pracować w godzinach nadliczbowych. To tez jest „ gra” i nie ma nic wspólnego z polityka.
    ReviewUserIcon
    prawo jazdy ważniejsze od MZA

    08.10.2018 18:48

    Inne

    Ludzie uważajcie w tej chwili na sprzet..... OC rubcie skrupulatnie.... To co się dzieje na oddziałach tragedia dużo wozów nie powinno ujrzeć miasta. ... Kierownictwo uważa kierowcę za najgorszego Dziada! Wsiadać i jechać. .. Pamiętajcie przy wypadku policja /wypadkowa / nie będzie sie piescic z wami a prokurator brak słów. ... Kierownictwo was oleje brak pomocy. .. na R-3 czekają (chyba) do wyborów. .. totalny chaos. (usunięte przez administratora).jak coś się dzieje brak winnych. Z innej beczki --- Jest pewna hierarchia np. W LOTNICTWIE CZY KOLEJNICTWIE PROWADZĄCY POJAZD JEST TO PIORYTET. ... Obsługa techniczna stoi przed Nimi na baczność. W MZA jaki szef tak firma... (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    09.10.2018 14:22

    Inne

    Nie przesadził ani trochę, tylko to żadne odkrycie. Zawsze tak było, nie tylko teraz. Złom był odkąd pamiętam, bo najważniejsze wypchnąć autobus za bramę, a potem może się zepsuć, bo ten co wyjechał liczy się do planu, mistrz i kierownik mają premię. Ile razy dyspozytor miał pretensje że nie chcę wyjechać bez jednego światła lub z niesprawnym biletomatem. Taki drobiazg, wyjedź, potem wezwiesz pogotowie. Ale niestety panowie za to odpowiada kierowca, więc albo będzie sprawne, albo nie ma jazdy. Z zajezdni autobus ma wyjechać sprawny. Tylko, że mnie, staremu kierowcy mogą "skoczyć", młodych próbują brać na krzyki. Nie dajcie się.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    09.10.2018 14:35

    Inne

    Jestes „stary kierowca” Ty wiesz ze możesz twardo powiedziec NIE, nowych kierowców tego trzeba uczyć, naucza się na drugi raz dyspozytor polecenia wyjazdu popsutym autobusem nie da. A tak na marginesie za dopuszczenie do ruchu niesprawnego odpowiada mistrz zmianowy, dyspozytor, kierownik zakładu, najmniejsza odpowiedzialność spada na kierowcę i to potwierdziła mi Policja.
    ReviewUserIcon
    RPO

    09.10.2018 11:32

    Inne

    Z uwagi, że linki są usuwane przez administratora proszę o wpisanie w przeglądarce Google …. kierowcy miejskich autobusów nie mają gwarancji należytego odpoczynku między kursami Z serwera .gov uzyskana zostanie informacja na temat naszych postojów na pętlach i jak powinny być wykonywane.
    ReviewUserIcon
    rafal z holandii

    08.10.2018 20:01

    Inne

    a ja wam panowie zazdroszcze . mieszkam w holandii i mam 1700 euro na miesiac. ale slowo daje ze jak bym mial kase na mieszkanie w wawie to usiadl bym w fotelu kierowcy mza .bylem w wawie jako turysta i bardzo mi sie podobalo . ten klimat Polskosci cos nie do opisania .na (usunięte przez administratora) sa filmiki jak jezdzicie po wawie petarda
    ReviewUserIcon
    Rotacja

    08.10.2018 08:43

    Inne

    Praca w MZA od lat opiera się na rotacji pracowników, zmiana ilości stanu osobowego może sięgać do 20% pracowników. W celu zapewnienia wszystkim pracownikom pracy bez względu, jaki aktualnie posiada stan osobowy MZA służą zmiany rozkładów jazdy. Dla pasażerów nic się nie zmienia rozkłady jazdy pozostają bez zmian, tylko My odczuwamy zmiany poprzez zmiany czasów postojów na pętlach. Czym więcej pracowników zatrudnia MZA w danym czasie, postoje są dłuższe, czym mniej postoje są krótsze. Wszystko to dobrze działało do czasu aż wprowadzono zmiany w Kodeksie Pracy i wprowadzono Ustawę o Czasie Pracy Kierowcy. Kiedy nie było UOCPK, ilość godzin nadliczbowych regulował Kodeks Pracy i Rozporządzenie Ministra Pracy, które zezwalało zakładowi pracy samodzielnie zwiększyć limit dozwolonych godzin nadliczbowych bez pytania się o zgodę Związków Zawodowych. Wprowadzenie Regulaminu Wynagrodzenia w 2014 roku dało zakładowi większe prawa niż posiadał przed wprowadzeniem Regulaminu Wynagrodzenia, Związki Zakładowe stały się zbędnie w zakładzie pracy, zostały zwykłą fikcją żeby ładnie wyglądało w zakładzie. Zapomniano o jednym przedłużenie dozwolonego limitu pracy godzin nadliczbowych, które poprzednio można było wykonać posługując się Rozporządzeniem Ministra Pracy reguluje teraz Ustawa o Czasie Pracy Kierowców i to ona określa, że Związki Zawodowe muszą na to wyrazić zgodę. Osiągnęliśmy poziom przewyższający braku 13% stanu osobowego zatrudnienia pracowników, bez zwiększenia limitu dozwolonych 260 godzin pracy w godzinach nadliczbowych zabraknie kierowców do pracy w ostatnich miesiącach roku, co właśnie się dzieje. Dopiero zwiększenie limitu dozwolonych godzin pracy nadliczbowych do 376 w ciągu roku przywróci system rotacji pracowników 20%. Teraz „piłeczka” jest po stronie Związków Zawodowych to One mogą stawiać wymagania, ale jeżeli nie spełnią oczekiwania kierowców podpisane porozumienie nic nie da, nieprzychodzenie do pracy z dnia wolnego, wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych nieuchronnie doprowadzi do minimalnej ilości wyjazdów autobusów na miasto w okresie przedświątecznym.
    ReviewUserIcon
    Rotacja

    08.10.2018 08:42

    Inne

    Praca w MZA od lat opiera się na rotacji pracowników, zmiana ilości stanu osobowego może sięgać do 20% pracowników. W celu zapewnienia wszystkim pracownikom pracy bez względu, jaki aktualnie posiada stan osobowy MZA służą zmiany rozkładów jazdy. Dla pasażerów nic się nie zmienia rozkłady jazdy pozostają bez zmian, tylko My odczuwamy zmiany poprzez zmiany czasów postojów na pętlach. Czym więcej pracowników zatrudnia MZA w danym czasie, postoje są dłuższe, czym mniej postoje są krótsze. Wszystko to dobrze działało do czasu aż wprowadzono zmiany w Kodeksie Pracy i wprowadzono Ustawę o Czasie Pracy Kierowcy. Kiedy nie było UOCPK, ilość godzin nadliczbowych regulował Kodeks Pracy i Rozporządzenie Ministra Pracy, które zezwalało zakładowi pracy samodzielnie zwiększyć limit dozwolonych godzin nadliczbowych bez pytania się o zgodę Związków Zawodowych. Wprowadzenie Regulaminu Wynagrodzenia w 2014 roku dało zakładowi większe prawa niż posiadał przed wprowadzeniem Regulaminu Wynagrodzenia, Związki Zakładowe stały się zbędnie w zakładzie pracy, zostały zwykłą fikcją żeby ładnie wyglądało w zakładzie. Zapomniano o jednym przedłużenie dozwolonego limitu pracy godzin nadliczbowych, które poprzednio można było wykonać posługując się Rozporządzeniem Ministra Pracy reguluje teraz Ustawa o Czasie Pracy Kierowców i to ona określa, że Związki Zawodowe muszą na to wyrazić zgodę. Osiągnęliśmy poziom przewyższający braku 13% stanu osobowego zatrudnienia pracowników, bez zwiększenia limitu dozwolonych 260 godzin pracy w godzinach nadliczbowych zabraknie kierowców do pracy w ostatnich miesiącach roku, co właśnie się dzieje. Dopiero zwiększenie limitu dozwolonych godzin pracy nadliczbowych do 376 w ciągu roku przywróci system rotacji pracowników 20%. Teraz „piłeczka” jest po stronie Związków Zawodowych to One mogą stawiać wymagania, ale jeżeli nie spełnią oczekiwania kierowców podpisane porozumienie nic nie da, nieprzychodzenie do pracy z dnia wolnego, wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych nieuchronnie doprowadzi do minimalnej ilości wyjazdów autobusów na miasto w okresie przedświątecznym.
    ReviewUserIcon
    zszokowany

    06.10.2018 09:26

    Inne

    Związki Zawodowe otrzymały od Zarządu spółki propozycję zwiększenia nominału rocznych godzin nadliczbowych z 260 do 376. No to tylko teraz z wolnego chodzić.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    07.10.2018 22:46

    Inne

    Ze nadliczbowe beda to wiadomo bez nich Święta sa w minimalnym stanie komunikacji na miescie. „ piłeczkę” posiada ZZ
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.10.2018 23:54

    Inne

    Ten plan można było wprowadzić w życie w 2013 roku, historia potoczyła się inaczej restrukturyzacja i zamknięcie zakładu Redutowa
    ReviewUserIcon
    szofer

    07.10.2018 10:13

    Inne

    Ciekawe co wyniknie z pisma rzecznika praw obywatelskich do glownego inspektora transportu publicznego w sprawie przerw na odpoczynek kierowców autobusów miejskich dla wszystkich co organizują przewozy w warszawie byłoby to wielkie zamieszanie w rozkladach ale tez infrastruktura pętli autobusowych musialaby posiadac miejsca gdzie autobus by stał bez dostepu pasażerów aby kierowca mial ustawowa przerwę w pracy jesli nie ma ekspedycji, co to za przerwa jak siedzisz z pasazerami i trudno spokojnie zjesc posilek. Sprawa jest niewygodna dla organizatorów przewozow a w szczegolnosci dla ztm i panuje jakies ogolne przymykanie oka na ten fakt przez ITD.
    ReviewUserIcon
    czas_na_zmiany

    07.10.2018 06:54

    Inne

    Moja cierpliwość się wyczerpała. Obietnice, obietnice i jeszcze raz obietnice, podwyżek, wprowadzenia wysługi itp... Pracuję 15 lat i jestem na najniższej stawce. Podjąłem decyzję w sprawie zmiany pracy ostatecznie i nieodwołalnie. Macie jakieś kontakty do pracodawców??? Mam wszystkie kategorie i najchętniej podjąłbym prace jako kierowca ciężarówki. Oczywiście będę szukał w internecie i osobiście w firmach, ale pytam Was bo może macie jakieś dobre namiary na solidnych pracodawców. Z góry dziękuję za info.
    ReviewUserIcon
    anonim

    05.10.2018 10:51

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    06.10.2018 09:19

    Inne

    Piłeczka jest nie tylko po stronie związków zawodowych tylko też pracownikow. Same związki zawodowe nic nie zrobią jeśli pracownicy będą się na wszystko zgadzać. I tu nie mam na myśli pracowników mza tylko też innych firm przewozowych w komunikacji miejskiej w Warszawie. Kierowcom nie zależy aby coś zmienić. Każdy siedzi cicho i ma wszystko w (usunięte przez administratora) i liczy że za niego mają wszystko związku załatwić lub ktoś inny tylko nie on sam bo po co ma się narażać. Niech jakiś głupi i naiwny się znajdzie i wychyli A naiwnych tu nie brakuje. Panowie czas ruszyć swoje (usunięte przez administratora) i walczyć o godne traktowanie. Mamy wybory jedne potem drugie do tego brakuje kierowców to kiedy coś możemy zdziałać jak nie teraz?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.10.2018 10:36

    Inne

    Zgodnie z ustawa o ZZ i punktem statusu który musi byc zapisany „ związek zawodowy działa w imieniu wszystkich pracowników bez względu czy pracownik należy do związku zawodowego”. Ten zapis powoduje ze ZZ reprezentuje przed pracodawca wszystkich pracowników. Przedstawiciel ZZ zatem działają w imieniu wszystkich pracownikow, a nie tylko w imieniu własnego związku. Skoro temat naszych przerw jest już omawiany na szczeblu rządowym sadze ze nie wypada by nasze organizacje ZZ uznały ze problemu niema i nic w tym kierunku nie wykonały by faktyczny problem przedstawić odpowiedniemu organowi.

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.