opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Siedlce
  • Płock
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Ciechanów
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 59
    • 60
    • 61
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    anonim

    05.11.2020 12:19

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Taka prawda

    05.11.2020 14:53

    Pracownik

    Okres rozliczeniowy jest od 1 listopada do 30 października
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.11.2020 21:28

    Pracownik

    „Covid 19 pilne zgłoszenie: Dział bezpieczeństwa informuje o zdarzających się przypadkach, kiedy pracownik będący na kwarantannie lub co gorsza w izolacji (pozytywny wynik testu), nie powiadamia o tym fakcie pracodawcy, dlatego apelujemy do wszystkich państwa, aby niezwłocznie zgłaszać takie informacje do przełożonego. Dzięki temu będziemy mogli przeciwdziałać niekontrolowanemu powstaniu ognisk zakażenia.” ….. Jak widać to My kierowcy będziemy winni powstania ogniska zakażenia w spółce ukrywając przed pracodawcą kontakt z osobą zakażoną.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.11.2020 22:15

    Pracownik

    Gdybyś zapomniał przypomnę, kiedy kierowca spóźnia się do pracy dyspozytor do niego dzwoni i pyta się co się stało, musi podjąć decyzję czy na jego miejsce pracy kogoś innego wysłać.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.11.2020 23:35

    Pracownik

    Komunikacja musi być!!!!!! Albo spółka zacznie wykonywać testy jak to będzie wykonywanie w służbie zdrowia gdzie nie będzie kwarantanny a każdy przed rozpoczęciem pracy będzie miał wykonany test, albo zakupi pulsotrymer dla każdego kierowcy. Decyzja zależy od zarządu. Nie ma co się oszukiwać będą autobusy zabraknie kierowców.
    ReviewUserIcon
    Smoluch

    04.11.2020 17:15

    Pracownik

    Czy ma ktos to pismo co przez chwile bylo na wyprawkach? Co tam bylo napisane? Ta wesz polo roznosi wirusa na ostrobramskiej i nikt z tym nic nie robi
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.11.2020 18:08

    Pracownik

    Jak będzie dostępna pełna wersja pisma Działu Bezpieczeństwa skierowana do kierowników oddziałów w internecie podam ja tutaj, podaję pisma tylko te pisma które można uzyskać z internetu.
    ReviewUserIcon
    anonim

    02.11.2020 14:53

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    t34

    03.11.2020 17:52

    Pracownik

    O jakich 500 złotych piszecie? Następna bajka o złotej kaczce. Jest pismo że podwyżki według starych zasad, nie masz wpadki ni zwolnienia dostajesz przeszeregowanie. Zatem? od listopada to marzenie, jak będzie ogłoszone na ściance to uwierzymy
    ReviewUserIcon
    Lenin mza

    28.10.2020 16:56

    Pracownik

    I nagle dnia dzisiejszego się okazało że można nie dmuchać w puzon na dyspozytorni. Szkoda że tak późno góra poszła po rozum do głowy, sporo ludzi się zaraziło zapewne.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.10.2020 17:19

    Pracownik

    Czy oby to tak było a nie presja wywarta na górę?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.10.2020 19:35

    Pracownik

    Już pisałem znam kierowców których zastraszono że jak dmuchać w alkomat nie będą zostaną zwolnieni z pracy więc nie pisz głupot jak byś był wezwany na dywanik też byś dmuchał by pracy nie stracić
    ReviewUserIcon
    Kierowca r-4

    25.10.2020 19:37

    Pracownik

    Ostnio jedziłem 3448 najgorszy autobus (usunięte przez administratora) cała kierownica się kleiła wszystko tłuste podziwiam wlascila tego wozu (usunięte przez administratora) Panowie rozumiem że się nie chce dbać i sprzątać ale no kurde minimum posprzątać to korona z głowy nie spadnie(usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    25.10.2020 20:31

    Pracownik

    ..... Spółka zatrudnia 3400 pracowników, gdyby przeznaczała 10 zł/ mc na środki czystości dla pracownika miesięcznie wydała by 34 tys zł, co rocznie stanowi wydatek 408 tys zł.Nowoczesny system zarządzania co chcesz.
    ReviewUserIcon
    anonim

    22.10.2020 06:18

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Raf

    22.10.2020 09:38

    Pracownik

    Przez te zamykanie tojek na klucz, to coraz częściej spotyka się powyrywane zamki
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.10.2020 00:28

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    :)

    22.10.2020 07:04

    Pracownik

    Ja też głównie spotykam się z pozytywnym nastawieniem że str pasażerów. To jest mile. Mam nie raz okazję zaooserwowac jak niektórzy kierowcy rozmawiają z ludźmi. To są zwykle buce bez elementarnych zasad kultury. Tępe chamy nic więcej. Nic więc dziwnego że ludzie odnosza się do nich jak się odnosza. Praca jest spoko. Jeśli się pracuje jak należy. Ja s niej zucilem fajkki i żona zauważyła ze jestem mniej nerwowy???? kasa jest słaba to fakt ale raczej będzie tylko lepiej. No ale kierowcy to jest jakaś (usunięte przez administratora) tragedia. Bydło niesamowite aż wstyd mi z nimi rozmawiać. Nie wszyscy oczywiście. O niektórych dyspozytorach mam to samo zdanie. Tępe buce bez jakich kolwiek kompetencji. Gdyby nie ta szyba i umowa która wiąże mnie z mza szybko by się zorientowali gdzie ich miejsce względem normalnych ludzi. Ogólnie większość tych chanów w mza to zgorzkniałe prostaczki nie mające w życiu żadnych ambicji???????? ale to się zmieni stare pety pójdą won a na ich miejsce przyjdą młodzi to i wizerunek kmm się zmieni. Piszcie co chcecie, wyzywajcie mnie ale to co tu napisałem to czysta brudna prawda. Potwierdzi to każdy normalny
    ReviewUserIcon
    anonim

    12.10.2020 12:23

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.10.2020 19:25

    Pracownik

    A wiesz ze kiedyś to była normalna praca, z chęcią przychodziło się ją wykonywać?. Tylko jakimś dziwnym trafem teraz znaleźli się tu ludzie na nie odpowiednich stanowiskach którzy nie patrząc na innych chcą się wykazać pokazać że mają władze. Wyobraź sobie że i ta praca może być normalna można z uśmiechem do niej podchodzić wystarczy zrobić jedno zmienić podejście do podwadnego (pracownika)
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.10.2020 20:40

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kiero

    14.10.2020 03:38

    Pracownik

    Kierownik wręcza ci upomnienie
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.10.2020 09:00

    Pracownik

    Możesz dokładniej rozwinąć temat?. Może to być ważna informacja dla osób które zostaną zwolnione z pracy z tego powodu. Jak rozumiem pracowałeś u ajenta i dostałeś od kierownika upomienie za nie przestrzeganie czasu pracy kierowcy.Jeżeli teraz z tego samego powodu zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy inny kierowca powinien wnieść do Sądu sprawę o "ustalenie zasadności zwolnienia". Nazwa wniesienia sprawy jest bardzo ważna Sąd nie prowadzi sprawy,a rozpatruje co zostało wniesione. Nie może być tak że z tego samego powodu jeden pracownik jest zwolniony z pracy inny otrzymuje upomienie. Twój wpis stał się obrona dla kierowców przed dyscyplinarnym zwolnieniem.
    ReviewUserIcon
    Mati

    09.10.2020 17:56

    Kandydat

    Moglby ktos szczerze opisac sytuacje w firmie? Zdalem certyfikat i egzamin sprawdzajacy i niebawem podejme prace w mza na woroniczej. Jak wyglada sprawa z grafikami? Jak jest z przydzieleniem wozu i zmiennika? Na co trzeba uwazac w tej pracy? Prosze tylko o konkretne odpowiedzi.
    ReviewUserIcon
    Kex

    09.10.2020 20:07

    Pracownik

    Dostajesz stary zdezelowany wóz , fotel rozpadający się, kokpit lepi się z brudu a z fotela niemiłosiernie śmierdzi. W takich warunkach pracy jeżdzisz 10-11 godzin. Nie wspomnę ,że przeważnie nie masz gdzie umyć rąk bo na pętlach tylko śmierdzące toi toie, O przerwach też jako świeżak możesz zapomnieć bo z reguły będziesz miał najtrudniejsze linie do jazdy bez przerw oprócz obowiązkowej 15 minutowej o którą sam musisz dbać. . Grafik dostajesz taki jak większość , czyli codziennie jezdzisz gdzie indziej. Jako świeżak przyzwyczaj się ,że będziesz dostawał zmiany oddalone od dogodnych przesiadek, czyli aby się wyrobić na zmianę musisz czasem wyjść z domu 1,5 godziny wcześniej. Proponuje przed podjęciem pracy zacząć dmuchać baloniki w domu ,abyś usta wyćwiczył przed częstym dmuchaniem w alkomat. Zakup też maść od bulu pleców, kolan oraz leki na łagodzenie nerwów. Jak to wszystko już sobie ułożysz to i tak dostaniesz zjebkę od pasażerów, kierownika, mechanika , innego kierowcy autobusu czy innych kierowców na ulicy. Po powrocie do domu bania mało co Ci nie wybuchnie. I tak będziesz tyrał do max 3 lat, a po 3 latach jak już będziesz liczył na stałą umowę MZA z Toba nie przedłuży umowy. Na Twoje miejsce wskoczy nowy pełen entuzjazmu po kursie. A Ty zostaniesz z utraconym zdrowiem i bez pracy. Czy warto się w to pchać ? Zapewne na tym etapie nikt Ciebie od tego nie odwiedzie, ale pytanie to zaczniesz sobie zadawać szybciej niż myślisz , co ja zrobiłem ,ze wlazłem na tą galerę :-)
    ReviewUserIcon
    Zdumiony

    04.10.2020 02:19

    Pracownik

    Jak można tu do tej pracy przyjeżdżać z poza Warszawy. Mam na myśli Garwolin, Pruszków, Mińsk Mazowiecki Łomianki, Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo, Serock, Płońsk i reszta prowincji. 3700zł zarobi 500 wyda na paliwo, (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonim

    29.09.2020 08:36

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.09.2020 11:56

    Pracownik

    ...... Sądzisz że to jedyny przypadek że kierowca chce pracy z dnia wolnego?. 300 kierowców wykonujących pracę i dwóch przewoźników nie robiło to z miłości do KM, robili to dla kasy by koniec z końcem sklecić do 10.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.09.2020 12:23

    Pracownik

    Nie jesteś jedyny. W ciągu ostatnich 5 lat rotacja kierowców wyniosła 5 tyś przy zatrudnieniu 3,4 tyś kierowców. Jak widzisz twoje podejście spółki nie ruszu tylko nikt nie przewiduje ze limit chętnych do pracy by wykonać dalszą rata je powoli jest na wyczerpaniu.
    ReviewUserIcon
    Matt

    28.09.2020 06:38

    Pracownik

    Tak się zastanawiam czy zmiany na trasie nie odbywały się za wiedzą i cichym przyzwoleniem kierowników oddziałów (byłych i obecnych) a jeżeli tak to ilu kierowców by mogło o tym zeznać?
    ReviewUserIcon
    R1-4XXX

    28.09.2020 07:02

    Pracownik

    Zakaz obowiązuje już od 2013 roku, te przepisy są poprostu zaktualizowane bo do wyposażenia autobusów doszły alkomaty i trzeba było uregulować to prawnie. Wszyscy wiedzą że zakaz zmian na trasie obowiązuje, a i tak każdy kto ma zmiennika stałego będzie to robił i tak już jest od kilku lat. Drugą sprawą jest to że jak przekażesz zmianę osobie która jest pijana i coś wydarzy się w momencie kiedy Ty dalej powinieneś siedzieć za kierownicą to spółka wyciągnie surowe konsekwencję również wobec Ciebie.
    ReviewUserIcon
    Matt

    28.09.2020 15:48

    Pracownik

    Może źle interpretuję to rozporządzenie ale dla mnie jest ono zupełnie nie logiczne, do tej pory można było zostać zwolnionym jak się miało podejrzenia i przekazało wóz, teraz nawet bez podejrzenia ba nawet jak będzie trzeźwy ale nie zresetujemy alkoblokady i nie sprawdzimy, czy tam do innego pkt się nie zastosujemy. Zastanawia mnie też czy pracodawca może nam kazać coś podpisać jak to jest teraz z tym rozporządzeniem? Chyba bez porady prawnej się nie obejdzie.
    ReviewUserIcon
    anonim

    27.09.2020 02:19

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.09.2020 22:45

    Pracownik

    Ile razy mam pisać jestem pracownikiem spółki, spółkę obowiązuje przestrzeganie przepisów Kodeksu Pracy też!!!!. Żeby było jasne UoCPK obowiązuje też osoby samozatrudnione i ich nie obowiązują przepisy KP. Skoro spółka zatrudnia pracowników ma obowiązek przestrzegać KP. To nie wina pracowników że przepisy ustawy i KP są niespójne.to samo było z wykonywaniem przerw w pracy dopiero wyjaśnienie Ministra Infrastruktury spowodowało że przerwy zgodne z KP są wykonywane.
    ReviewUserIcon
    Ja

    28.09.2020 05:28

    Pracownik

    Czyli mam rozumieć że moja umowa o prace jest nie ważna?
    ReviewUserIcon
    anonim

    23.09.2020 12:48

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    TW i MZA Solidarność

    26.09.2020 12:15

    Pracownik

    Zapraszamy do nas...pomagamy rodziną. Wystarczy zapisać się do ZZ i można liczyć na zapomogę, np. Na troje dzieci na rok dostaje się 350zł na pożywienie.
    ReviewUserIcon
    R1-R1

    26.02.2020 12:34

    Inne

    Gdzie są obiecane podwyżki??
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.03.2020 22:42

    Inne

    Odpowiedź na pytanie czy Turystyka to właściciel autokaru który zatrudnia kierowcę?. Turystyka nigdy nie padnie zmienia się tylko właściciele którzy będą potrzebować pracowników czytaj kierowcy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.03.2020 23:00

    Inne

    ..... Jest to tylko sytuacja przejściowa kryzys minie wróci się do punktu wyjściowego. Kto ma pracowników ten może zadanie wykonać, a spółka nie dba o pracownika.
    ReviewUserIcon
    gość123

    25.09.2020 10:32

    Pracownik

    Witam, mam pytanie odnośnie tego ile można dostać dodatkowych PLN jak jeździ się na dodatkach (przerywany czas pracy między zmianami), jaka to wychodzi suma na przestrzeni miesiąca ?
    ReviewUserIcon
    Zapytanie.

    25.09.2020 03:41

    Kandydat

    Czy będąc kierowca w MZA można mieć na stałe te sama linie i brygadę? Chodzi mi o to czy da radę pracować w tych samych godzinach? Czy na którejś zajezdni jest to praktykowane?
    ReviewUserIcon
    Władimir

    21.09.2020 18:32

    Pracownik

    (usunięte przez administratora) Po 3 tyg pracy, miałem nieprzyjemną sytuację na mieście. Dziecko na rowerku wykonało ruch jak by chciało wjechać na pasy. Oczywiście obok stala mamusia i rozmawiała z kolezanka. Przychamowałem, w wyniku tego starsza pani w autobusie doznała uszczerbku na zdrowiu. Przyjechał instruktor i powiedział, że po co hamowalem i że jest to moja wina. Szok i zażenowanie. Nie wiem co dalej...
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.09.2020 11:21

    Pracownik

    Czy zmianie uległ Regulamin Wynagrodzenia?. Zgodnie z Regulaminem Wynagrodzenia przed wykonaniem pracy wykonujemy 15 minutowe OC i po zakończeniu pracy wykonujemy OC które trwa 20 minut. Czas wykonania OC wlicza się do czasu pracy. Jak ten zapis Regulaminu Wynagrodzenia ma się do kierowców pracujących na autobusach elektrycznych którzy OC muszą wykonywać na innych oddziałach i po wykonaniu OC wracają do właściwej zajezdni?. Rozchodzi mi się o mycie autobusów elektrycznych na innych zajezdniach niż jest ich miejsce parkowania.
    ReviewUserIcon
    R12

    21.09.2020 11:39

    Pracownik

    Sprawa jest prosta. Liczy się czas zameldowania na bramie i do tego dodajesz 20 minut. To że autobus umyłeś na innym oddziale nie ma znaczenia. W autobusach elektrycznych trzeba też zatankować ON do pieca i zaliczyć kanał OC więc nic się nie zmienia. 20 minut po meldunku na bramie płatne.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.09.2020 11:48

    Pracownik

    Jednak nie zrozumiałeś :), to że brakuje Infrastruktury na mieście dla autobusów elektrycznych zdążyłem się do tego przyzwyczajać, ale brak odpowiedniej Infrastruktury na zajezdnigdzie autobusy elektryczne na myjkę jezdza na inne oddziały trochę mnie zaskoczyło. Według informacji jaka podałeś kierowca autobusu przekracza bramę zakładu następnie udaje się na inny oddział aby go umyć wraca do swojego oddziału stawia autobus na miejsce postojowe i ta cała czynność trwa 20 minut tyle samo czasu co OC wykonuje kierowca nie wyjeżdżając z oddziału.
    ReviewUserIcon
    anonim

    18.09.2020 09:23

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.09.2020 22:57

    Pracownik

    Potwierdzam. 500 brutto ale za sprawą wymiany części pracowników. Od jakiegoś czasu widać co się dzieje z osobami na umowach terminowych.
    ReviewUserIcon
    Jur

    21.09.2020 09:30

    Kandydat

    A ja mam takie pytanko: wkrótce chciałbym się przenieść do Warszawy i zacząć prace jako kierowca autobusu. Czy możecie napisać jak wyglądają stawki? Ile miesięcznie zarabia się na start jak wyglada sprawa z podwyżkami. Czy jestescie zadowoleni ?
    ReviewUserIcon
    Rocky

    16.09.2020 17:55

    Pracownik

    Kiedy będzie ta podwyżka 500zlotych jak ostatnio jakiś kolega tutaj coś wspomniał o tym ? Ktoś coś tylko proszę o konkrety ?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    17.09.2020 09:55

    Pracownik

    Bedzie wypłacona razem z premią za koronavirusa
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.09.2020 23:04

    Pracownik

    Lepiej mieć 350 niż nie mieć. Zwłaszcza że obniżyli premię za spalanie.
    ReviewUserIcon
    helmut

    17.09.2020 15:15

    Pracownik

    ktoś coś wie, dlaczego nagle (08-09) spadły premie za oszczędność ? po rozmowie z chłopakami, stwierdzam że to (usunięte przez administratora). 50% w dół ... średnio wychodzi 60-70 PLN. (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Turbokminek

    18.09.2020 14:45

    Pracownik

    Nie spadły premie tylko podniesiono normy spalania. Jak chcesz nadal mieć premię w niezmienionej wielkości musisz się jeszcze bardziej postarać
    ReviewUserIcon
    raf

    18.09.2020 23:01

    Pracownik

    Odwrotnie. Obniżono normy. Z tego powodu jest mniej oszczędności. Na przełomie roku ma być kolejna zmiana. Logiczne, że ci co oszczędzają dostają mniej.
    ReviewUserIcon
    I tak ma być

    17.09.2020 20:05

    Pracownik

    Niech dyspozytorzy sprawdzają trzeźwość i prawo jazdy. Tak ma być! To jest praca a nie przedszkole. Jak ktoś jest nieodpowiedzialny i :jeździ bez prawka albo na gazie to niech go zwolnią. Popieram takie działania.(usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kashtan

    17.09.2020 13:26

    Kandydat

    Ponawiam pytanie. Czy na R4 są przyjęcia? Proszę o merytoryczne wypowiedzi
    ReviewUserIcon
    anonim

    16.09.2020 14:50

    Były pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Koktajl baby

    16.09.2020 18:51

    Pracownik

    Ok 3,5
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    16.09.2020 19:07

    Pracownik

    Na rękę wychodzi 3700, taka analizę wykonywałem dwa lata temu w kwotach brutto miasta miały zarobki więcej niż 5000 nasze zarobki wtedy były sklasyfikowane jako największe dla miast przy zarobkach równych lub mniejszych od średniej.
    ReviewUserIcon
    anonim

    16.09.2020 09:05

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    16.09.2020 12:48

    Pracownik

    Więc proszę wytłumacz jaka różnica jest kiedy przewiozę 1 pasażera a kiedy przewiozę ich 100 przy ustalonej cenie za wzkm? Żadna za wzkm dostanę tyle samo. Różnica może być w wydatkach dla miasta mniej zarobi. Rozmawiamy o kosztach przewozu spółek miejski i to one są w Warszawie wzięte z kosmosu wręcz nieadekwatnie do kosztów innych miast.
    ReviewUserIcon
    Robcio

    16.09.2020 13:01

    Pracownik

    (usunięte przez administratora) Jaka jest różnica jeśli wozy linii np. 507 kursują co 5 minut bo taka jest popyt miejsc, a gdybyś puścił linię 507 co 15 minut. Mówię tu o tym samym typie dnia tych samych godzinach i tej samej wielkości. Odpowiadam potrzebuje 3x więcej brygad czyli wozów i kierowców do ich obsługi. I właśnie wtedy rośnie kwota za wzkm zameldowanych ludzi na Gocławiu jest ( przykładowo) 300tys przyjezdnych wynajmujących tam mieszkanie 300tys więc taka jest ilość właściwych pasażerów nie tylko mieszkańców, oczywiście minus tych, którzy nie korzystają z km
    ReviewUserIcon
    Nowy w szoku

    15.09.2020 13:29

    Pracownik

    Siemka. Jestem zdegustowany pierwszą wypłatą do dnia dzisiejszego nie mogę wyjść z podziwu dla tych którym odpowiada ta ciężka i bardzo odpowiedzialna praca za 3700 zeta. Czy to brak perspektywy na znalezienie czegoś lepszego czy poprostu lenistwo i brak chęci zmiany na lepsze??? Za spadam na wywrotki, pozdrawiam serdecznie, ale miło mi było Was poznać, teraz zawsze będę przepuszczał autobus w ruchu drogowym.
    ReviewUserIcon
    Baggio

    15.09.2020 20:54

    Pracownik

    A ile Ty byś chciał zarabiać za taką pracę ? Maszyniści jeżdżący w Polsce w Intercity, pociągami po 160 km/h po 2 letnim szkoleniu zarabiają 4500 na rękę, wożąc tysiące ludzi. Takie są zarobki w Polsce, nic z tym nie zrobisz.
    ReviewUserIcon
    heheszek

    16.09.2020 11:45

    Pracownik

    Jesteś zdegustowany czym??? A to przed rozpoczęciem pracy nie wiedziałeś za jaką stawkę brutto będzie jeździć? W internecie są kalkulatory brutto- netto, trzeba było przeliczyć (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonim

    15.09.2020 22:16

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Baggio

    15.09.2020 22:32

    Pracownik

    Po prostu daje Ci przykład, że w innych tego typu pracach gdzie wozi się ludzi, i szkolenie trwa o wiele dłużej i trzeba poznać o wiele bardziej skomplikowane kolejowe przepisy ruchu, są podobne stawki. Wiem bo mój brat pracuje w PKP Intercity jako maszynista. Nie ma co się łudzić że tu nagle ktoś da 5000 zł za nominał, jak w podobnych pracach i to nawet bardziej wymagających tyle nie zarabiają.
    ReviewUserIcon
    anonim

    14.09.2020 23:35

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.09.2020 13:05

    Pracownik

    Piszesz tak jak byś nie znał procedur wykonanych po uszkodzeniu autobusu. Zawsze mistrz zmianiwy wykonuje zdjęcie uszkodzonego autobusu, jeżeli klapa silnika została by uszkodzona mechaniczne mistrz wykonał by zdjęcie i sprawa była by jasna, a tak próbuje się winę zwalić na kierowcę gdzie zakres obowiązku nie jest składnikiem wykonywania jego pracy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.09.2020 20:50

    Pracownik

    No i wygląda, że od 1.11 będzie podwyżka. Niby 500 brutto szału nie daje ale zawsze coś.
    ReviewUserIcon
    RAF

    12.09.2020 21:25

    Pracownik

    Coś przebąkują ale z tego co słyszałem jest to uzależnione od nowych wytycznych odnośnie zatrudnienia. Z tego powodu nie przedłużają umów świeżakom. Ogólnie ma być delikatna rewolucja odnośnie zasad płacy.
    ReviewUserIcon
    terefere

    13.09.2020 09:35

    Pracownik

    Odnośnie tego co winno być jeżeli chodzi o pracę na tym samym stanowisku. Różnicować stawki można a)premią jej wysokością b) wysługą ilościami lat pracy jak to jest w jednostkach państwowych i samorządowych-my ponoć jesteśmy spółką prawa handlowego i nas wysługa niestety ponoć nie dotyczy. Czyli stawka jedna ale jeżeli Pracownik jest sumienny to pełna premia.Jeżeli Pracownik ubogaca firmę pracując w niej ponad pięć lat zgodnie z Kodeksem Pracy dodatek stażowy. Byłoby to najsprawiedliwsze bo czasem ktoś ma niefart i (usunięte przez administratora) na najniższej a zapowiada się że będzie tak dmuchał do emerytury. Tylko my niestety nie mamy głosu nie mamy związków które by reprezentowały przynajmniej 30%załogi, wszystko jest względem siebie konkurencyjne i gdzie 8 związków tam 16 zdań. czyli zwracanie kijem Wisły. Najlepiej gdyby ,,odważne związki,, zdobyły się na samorozwiązanie i od nowa na podstawie głosów kryterium to minimum 1000 głosów zawiązały się od nowa. Ale za ciepłe stołki by działać w imię dawnej ,,SOLIDARNOŚCI,,
    ReviewUserIcon
    Nowy23

    11.09.2020 11:20

    Pracownik

    Witam. W sierpniu wziąłem ślub cywilny. Po 3 tygodniach zlozylem do pracodawcy akt zawarcia zwiazku małżeńskiego. Gdy zapytałem się o 2 dni urlopu okolicznościowego pracodawca MZA poinformował mnie że jest już za późno żeby wykorzystać taki urlop.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    11.09.2020 15:08

    Pracownik

    To jest ciekawe, na dzień oddania krwi przerwał urlopu i rozpoczął ponownie kolejnego dnia uzyskuje dzień wolny w dniu pracy który nie zalicza się do urlopu
    ReviewUserIcon
    Anton

    11.09.2020 20:23

    Pracownik

    Zaraz wyleję się na mnie fala hejtu ale urlop okolicznościowy z okazji ślubu własnego lub dziecka, pogrzebu rodziców lub dziecka, badań, its, itp, etc należy wykorzystać NIEZWŁOCZNIE. Co znaczy niezwłocznie i kto o tym decyduje nie napisano ale 3 tygodnie po fakcie to chyba nie znaczy niezwłocznie.
    ReviewUserIcon
    anonim

    10.09.2020 12:48

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    10.09.2020 20:00

    Pracownik

    Czyli mówimy o tym samym nie można łączyć równoważnego systemu pracy z przerywanym systemem pracy. Zakładam że pracownik podpisujący umowę o pracę z pracodawca jest przekonany że umowa zawarta jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie mogę założyć że pracodawca zna przepisy. Pamiętasz jak chciano wprowadzić weekendowy wystem pracy?, szukano pracowników były ogłoszenia nie śledziłem tematu nie mogę się wypowiedziec czy ktoś został zatrudniony w tym systemie. Problem jest w tym że Ustawą o czasie pracy kierowcy nie przewiduje takiego systemu pracy. O czym to świadczy? Znajomości przepisów prawa przez pracodawcę.Tu mamy to samo w systemie równoważnym czasu pracy nie może pracownik rozpoczynać pracy dwa razy w tej samej dobie pracowniczej a to wykonuje.
    ReviewUserIcon
    Anka

    09.09.2020 21:59

    Pracownik

    Będę wnioskowała do kierownictwa o wymianę foteli kierowców, gdyż odór który się z nich się wydobywa jest nie do wytrzymania.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.09.2020 22:21

    Pracownik

    Chcesz wymienić fotele kierowcy nie ma problemu zgłoś do ITD że autobusy zgodnie z ustawą nie posiadają pasów bezpieczeństwa. Od razu będą kupione fotele.
    ReviewUserIcon
    raf

    10.09.2020 01:31

    Pracownik

    Też myślałem o takim postulacie. Wymiana foteli to byłby duży sukces. Po pewnej ilości alkoholu zmieniłem zdanie. Większym sukcesem jest zmiana pracy. Nie przedłużyłem umowy wygasającej po 3 miesiącach i zmieniłem robotę na Flixa. Turystyka leży i tam nie wrócę ale linia PL-NL daje nieporównywalnie większą kasę i duuuużo mniej stresu. (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Nowy

    24.08.2020 12:33

    Pracownik

    Witam, po jakim czasie od zatrudnienia dostanę swój ubiór i kiedy można się ubiegać o przeniesienie na inną zajezdnię? Czy jest to w ogóle realne?
    ReviewUserIcon
    Kierman

    08.09.2020 20:59

    Pracownik

    Za zmiany rozkladow na dziko podziękować trzeba nie spolce tylko ztmowi, ale ten bałagan jest wszędzie nie tylko w złym mza...u ajentów jak jezdzilem to rekordowo w ciągu miesiąca miałem trzy nowe grafiki, tak się zdecydować nie mogli co jakie linie i o której godzinie...wspolczuc tylko planistom takiej roboty w takich sytuacjach
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2020 21:05

    Pracownik

    Raczej bym był za spółka, umowa jaka ma podpisana spółka z ZTM mówi że o wszelkich zmianach rozkładu ZTM jest zobowiązany informować spółkę 60 dni wcześniej. Trzeba wymagać przestrzegania zawartej umowy.
    ReviewUserIcon
    zombi

    05.09.2020 10:54

    Kandydat

    Czy to prawda że w Warszawie kierowca autobusu zarobi max. 3700 przy nominale? To jest nieprawdopodobne ale pytam z ciekawości.
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    05.09.2020 17:55

    Pracownik

    Nieprawda, ja z samego nominału plus dodatki za godziny nocne i paliwo nigdy nie wziąłem mniej niż 3,7k. Tak średnio 3,7-3,9 miesięcznie. Bez brania nadgodzin, najniższa stawka.
    ReviewUserIcon
    Kex

    07.09.2020 10:28

    Pracownik

    Już jeden zachorował i po 3 latach nienagannej pracy nie przedłużyli mu umowy. (usunięte przez administratora) MZA to wyzysk(usunięte przez administratora)w czystej postaci. Motto tej firmy wycisnąć pracownika jak ścierę ,a jeśli nie da się do końca to wymienić na nową bardziej wydajną.. Coraz częściej widać na forach internetowych podnieconych kierowców ,że chwalą się zmianami po 10-11 godzin i są z tego bardzo szczęśliwi , a w kartach wpisują zawsze 0 jeżdżąc na okrągło. Takich ta firma potrzebuje tyraczy. (usunięte przez administratora) A jak przyjdzie co do czego to umowy po 3 latach mu nie przedłużą ,bo rzesze jego kolegów chcących podbić Warszawę zajmą jego miejsce aby tak jak on tyrać do trzech lat a potem kopa w tyłek. MZA i ajenci to wyzysk i utrata zdrowia na własne życzenie.
    ReviewUserIcon
    O co chodzi?

    05.09.2020 11:48

    Pracownik

    Dlaczego oni tak mieszają tymi grafikami a onnym nie?
    ReviewUserIcon
    gnome

    05.09.2020 12:11

    Pracownik

    Od października zmieniają system dni wolnych. Już nic nie będzie można zaplanować w życiu prywatnym. Raz będziesz miał wolne piątki i środy a za miesiąc wtorki i czwartki. Nie dość że zmiejszają ilość brygad na mieście i tną przerwy to teraz takie cudo wymyślili. Nie mają pieniędzy i szukają oszczędności. Tutaj już nigdy nie będzie dobrze.
    ReviewUserIcon
    anonim

    02.09.2020 17:47

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.09.2020 11:58

    Pracownik

    Umowa na czas określony sprzyja rotacji pracowników widać o to się rozchodzi. Z uwagi że pracodawca nie ma obowiązku tłumaczyć się dlaczego umowy na czas określony nie przedłuża jednocześnie zatrudnia innych pracowników sprzyja to założeniu. Tu jednak powinny wykazazac się ZZ przy każdej nie przedłużonej umowie ich członka mogą śmiało wnosić o Dyskryminację pracownika że względu na przynależenie do ZZ. Obowiązkiem zakładu będzie wyjaśnić dlaczego umowy nie przedłuża z danym pracownikiem a nowa umowę o pracę zawiera z innym.
    ReviewUserIcon
    anonim

    02.09.2020 12:02

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.09.2020 14:19

    Pracownik

    Co innego jest kiedy pracownik rozwiązuje umowę o pracę, a co innego kiedy pracodawca nie przedłuża umowy z pracownikiem. Uważasz że kiedy pozostaje pracownikowi rok do zużycia ubrania i pracodawca nie przedłuży umowy to koszty musi pokrywać pracownik?. Tak to można na rok zatrudniać pracownika i sprzedawać jemu ubranie.
    ReviewUserIcon
    terefere

    03.09.2020 17:55

    Pracownik

    A teraz powiem Ci że uniformy służbowe te przed ostatnim fejsliftingiem były dobrej jakości, Spodnie w kancik oraz koszule zdecydowanie były jednym z lepszych jako ubranie służbowe. Kurtka z polarem też. Tylko nie mów nie, pół miasta jak popatrzysz biega w tym polarze co świadczy o jakości . Nie były to rzeczy na pół roku jak u ajentów. Brałes kurtkę rozmiar większą i mogłeś nawet ze słabym ogrzewaniem popylać po mieście. Faktem jest że skoro zakład kupuje ubrania to idzie mu to w koszty prowadzenia działalności. Gdyby była mniejsza rotacja to na sortach by nie tracił, być może dlatego te sorty są coraz bardziej oszczędne. Ja tam nie narzekam ma dwie kurtko z Telimeny z polarem nie do zajechania. Jak pójdziesz do sklepu dbra kurtka potrafi kosztować i dwa tysie. (usunięte przez administratora)

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.