opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Siedlce
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 12
    • 13
    • 14
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Magda

    22.04.2024 09:33

    Kandydat

    Jak to wygląda z tymi noclegami zapewnianymi przez pracodawcę?
    Company logo
    MZA

    22.04.2024 12:12

    Pracodawca

    Kierowcy zainteresowani pracą w Miejskich Zakładach Autobusowych i mieszkający poza aglomeracją warszawską mają możliwość skorzystania z zakwaterowania przez maksymalny okres 15 miesięcy. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 568 77 65.
    ReviewUserIcon
    Jacek

    17.04.2024 12:50

    Kandydat

    Nieorofesjonalna kierownik Działu Szkoleń, (usunięte przez administratora), która wyklucza kandydatów do szkoleń na podstawie własnego widzimisię i osobistych uprzedzeń. Łatwo się podcina skrzydła młodym ludziom, tylko kto będzie nas woził autobusami. Odradzam tego pracodawcę!!!
    Company logo
    MZA

    19.04.2024 07:36

    Pracodawca

    Program „Dofinansowanie” ma jasno określone zasady, które mają na celu sprawdzenie czy kandydat ma predyspozycje aby zostać kierowcą zawodowym z kategorią (usunięte przez administratora) Informacje o programie i zasadach można uzyskać na stronie internetowej MZA/zakładka Ośrodek Szkolenia lub pod numerem telefonu 22 50 28 500.
    ReviewUserIcon
    Staszek

    19.04.2024 01:02

    Pracownik

    Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w komunikacji miejskiej. Smród, bród i ogromna odpowiedzialność za marne grosze. Zaczynasz pracę w środku nocy lub ją kończysz w środku nocy z prorokiem na plecach.
    ReviewUserIcon
    M

    18.04.2024 09:04

    Inne

    Linia 200 / Patkowskiego w str Mokotowa godz. 8.55. Autobus nawet nie spojrzał na przystanek. Może kierowca powinien być rajdowcem. To przykre, bo autobus powinien się zatrzymać zwłaszcza, że ludzie na gali rękoma, aby się zatrzymał. Spóźniłam się do pracy!
    ReviewUserIcon
    Bartosz

    15.04.2024 22:30

    Kandydat

    Ile realnie jestem w stanie zrobić? Mam 18 lat doświadczenia na ciężarówkach w transporcie międzynarodowym. Postanowiłem przejść na autobusy by spróbować czegoś nowego. Mam wszystkie kat.prawa jazdy i kod 95.
    ReviewUserIcon
    Nowy

    17.04.2024 15:36

    Pracownik

    5300 do ręki ci wyjdzie za nominał 168h. Ogólnie nie warto bo ani nie zarobisz ani nie będziesz miał siły psychicznie Pozdro
    ReviewUserIcon
    David

    15.04.2024 21:18

    Inne

    Kierowca autobusu linii 132 o numerze 5405 poczekał na mnie i na narzeczoną, widząc że biegniemy. Serdecznie dziękujemy!
    ReviewUserIcon
    Gabriela

    11.04.2024 08:18

    Inne

    Autobus strasznie się spóźnia przez co ja nie mogę zdarzyć do szkoły już 8 minut nie pozdrawiam kierowcy 401
    Company logo
    MZA

    11.04.2024 10:16

    Pracodawca

    dzień dobry, Dziękujemy za wiadomość, chciałam od razu zaznaczyć, iż jest to miejsce, gdzie może wypowiadać się na temat pracodawcy, jakim jest MZA. Wszystkie informacje dotyczące opóźnień lub innych zagadnień z zakresu niewłaściwie wykonanej usługi przewozu, proszę przesłać na adres [email protected]. Proszę wpisać dane dotyczące kursu, godzinę, nr taborowy /jeśli znany/ kierunek jazdy etc. Pozdrawiamy
    ReviewUserIcon
    GreG

    14.04.2024 11:09

    Pracownik

    A jak ma to wyglądać jeśli rozkład jazdy nie uwzględnia przejazdu w korkach gdy caly ursus i okolice stoją, 8 minut to i tak tyle co nic...tam na niektórych brygadach opóźnienie wychodzi ponad 20+ minut. Aczkolwiek rzecz jasna to wszystko wina kierowcy, kierowca zły i do tego chłoptaś do bicia, ba do tego z nawiązką i propozycja zgłoszenia skargi!
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    10.04.2024 07:58

    Pracownik

    30% obecnych pracowników spółki zatrudnionych jest na preferencyjnych warunkach niż dotychczas zatrudnieni pracownicy na umowę o pracę. Część pracowników na niedozwoloną umowę zlecenie gdzie stawka wynagrodzenia wynosi 55 zł/h, nowo przyjęci pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę otrzymują rzeczowe wynagrodzenie w postaci mieszkania. Pytanie: Dlaczego spółka nie docenia pracowników długo pracujących i daje im niższe wynagrodzenie?
    ReviewUserIcon
    Rymas

    13.04.2024 18:59

    Pracownik

    A poza tym wszystkim to ja akurat nie chciałbym mieszkać w hostelu. To takie współczesne hotele robotnicze. Pokój a w nim ze 4 łóżka, czyli 4 lokatorów, na nich jedna łazienka, nie wiadomo czy w takim hostelu funkcjonuje coś w rodzaju stołówki itd. Musiałbym być bardzo zdesperowany. To moje zadanie.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.04.2024 10:45

    Pracownik

    Mówię o przychodzie pracownika, a nie gdzie mieszka. Kiedy firma zapewnia pomieszczenie mieszkalne pracownikowi jest to jego przychód który uwzględnia się na karcie wynagrodzenia. Przykład: miesięczne zapewnienie pracownikowi pomieszczenia gdzie mieszka dla firmy koszt 1500 zł, tyle dodatkowo stanowi przychód pracownika do świadczeń pieniężnych które otrzymuje pracownik.
    ReviewUserIcon
    3333

    13.04.2024 10:51

    Pracownik

    Pytanie do Mza. Dlaczego przyjmowane są skargi od pasażerów którzy nie potrafią zastosować się do punktu 6 regulaminu przewozów? W dodatku wyzywają kierowców..
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    05.04.2024 18:20

    Inne

    W związku z informacją od spółki, proszę o informację czy kierowcy zatrudnieni na umowę zlecenie, maja możliwość dowolnie wybierać okres czasowy w jakim chcą wykonywać pracę, czy też czas ten jest ustalany przez spółkę?
    Company logo
    MZA

    12.04.2024 08:45

    Pracodawca

    Kandydat z kategorią D w MZA ma możliwość wskazania formy współpracy tj. zawarcie umowy o pracę lub podjęcie współpracy w ramach umowy cywilno-prawnej. Obydwie formy są zgodne z prawem.
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    12.04.2024 13:47

    Inne

    Dziekuje za informacje. Chodzi jednak o to czy umowa zlecenie nie zastępuje umowy o prace?
    ReviewUserIcon
    900

    11.04.2024 18:10

    Pracownik

    Ciekawe kiedy kasa wpłynie dla zleceniowców czy 12 czy 15-16
    ReviewUserIcon
    900

    12.04.2024 11:41

    Pracownik

    Możecie się denerwować my za 168 H dostajemy więcej niż wy za nominał + wszystkie premie a na dodatek jeździmy najlepsze linie zmiany jakie chcemy żyć nie umierać miło patrzeć na etatowców jeżdżących w święta z grafiku na spacerze pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Zaba

    10.04.2024 16:49

    Pracownik

    ja mam takie pytanie?... Czy emerytowani Kierowcy (inni pracownicy) mają wolny przejazd czy musi kasować bilet ulgowy?
    Company logo
    MZA

    12.04.2024 08:12

    Pracodawca

    Dzień dobry, Emeryci i renciści, jeżeli bezpośrednio przed przejściem na emeryturę lub rentę byli zatrudnieni w m.in. w Miejskich Zakładach Autobusowych mają bezpłatne przejazdy w Warszawie w I i II strefie biletowej.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    10.04.2024 07:41

    Pracownik

    Benefity - część rzeczowa wynagrodzenia pracownika od której pracownik odprowadza składki ZUS. Pytanie: jak wyceniony jest Benefit dla nowo przyjętego pracownika otrzymywany w postaci mieszkania, jak wyliczona jest składka ZUS, dlaczego nowo przyjęci pracownicy otrzymują wyższe wynagrodzenie w formie pieniężnej i rzeczowej niż pracownik pracujący 10 lat?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.04.2024 20:06

    Pracownik

    Wypowiedź prezesa spółki dla pracy ....Z myślą o nowo zatrudnionych kierowcach podwyższono pensję początkową z 6900 zł na 7300 zł brutto. Cała kwota została powiększona o premię roczną i dodatki. Oprócz tego przyszły kierowca ma z góry opłacony kurs na uprawnienia, bezpłatną komunikację miejską dla siebie i rodziny oraz inne benefity.....Pytanie: Czy kierowcą którym odebrane zostały bilety dla rodziny zostaną one przywrócone?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.04.2024 22:09

    Pracownik

    Wynagrodzenie składa się nie tylko z podstawy, ale także z dodatków, premii, nagród itp. Pracownik może również liczyć na korzyści pozapłacowe. Pytanie: O jaką kwotę więcej będzie otrzymywał nowo zatrudniony pracownik od pracownika pracującego w spółce 10 lat na najniższej stawce wynagrodzenia? Przypomnę że benefit w postaci mieszkania zaliczany jest do formy wynagrodzenia pracownika.
    ReviewUserIcon
    Bbbb

    06.04.2024 22:39

    Pracownik

    Mam pytanie dotyczące wypadku z 7 sierpnia 2023 na linii 116. Dlaczego firma wiedząc o fakcie spożywania posiłku w trakcie jazdy z pasażerami przez kierowcę, który spowodował śmiertelny wypadek dopuściła go do dalszej pracy?
    ReviewUserIcon
    Janusz

    09.04.2024 20:58

    Pracownik

    Jeżeli nie ma zabranego prawa jazdy, nie ma prawomocnego wyroku,to czemu ma nie pracować???
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    02.04.2024 09:14

    Kandydat

    Czy to prawda że w tej spółce umowa o pracę jest zastępowana umową na zlecenie?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.04.2024 00:04

    Pracownik

    Od kiedy rodzaj zawartej umowy przy wykonywaniu jednakowej pracy może różnicować stawkę wynagrodzenia?. Kierowca zatrudniony na umowę o pracę otrzyma 37 zł/h, kierowca zatrudniony na umowę zlecenie otrzyma 55 zł/h.
    ReviewUserIcon
    R 4

    09.04.2024 20:51

    Pracownik

    Do kiedy będziecie trzymać kierowców zasilających na 1/10 etatu z zaplecza ? Czy do końca czerwca ,czy do końca roku? Kolega pyta.
    ReviewUserIcon
    R-1

    07.04.2024 17:04

    Pracownik

    A ja tam grafikowo miałem wolne dwa dni świat i jeszcze wtorek po świętach. Od razu to wykorzystałem i z wolnego dostałem po 10 godzin w dwa dni świat. Lubię kasiorę.
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    03.04.2024 16:51

    Inne

    Zgodnie z art. 22 § 12 Kodeksu pracy, nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy. Oznacza to, iż jeśli praca wykonywana jest w warunkach typowych dla stosunku pracy, to pracodawca nie prawa nawiązać z pracownikiem w takiej sytuacji zamiennie umowy cywilnoprawnej.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.04.2024 12:40

    Pracownik

    Różnica jest też w wynagrodzeniu kierowca zatrudniony na umowę o pracę wykonując pracę w miesiącu 174 godzin otrzyma wynagrodzenie 7400 zł ( brutto), kierowca wykonujący pracę na umowę zlecenie w tym samym czasie pracy otrzyma wynagrodzenie 9700 zł (brutto)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.04.2024 23:27

    Pracownik

    Powiem krótko, zamknij się spółka preferuje dwie stawki wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę zaniżona, dla pracowników zatrudnionych na umowę zlecenie rynkową ( tyle ile w zawodzie kierowcy KM powinno wynosić wynagrodzenie)
    ReviewUserIcon
    Smutny kierowiec

    30.03.2024 00:23

    Pracownik

    Czy na wszystkich zajezdniach są tak notorycznie łamane (usunięte przez administratora) jak na Woronicza? Czy na pozostałych zajezdniach brak osoby odpowiedzialnej za wyprawki jak na Woronicza? Na Woronicza jest uśmiechnięta Pani (usunięte przez administratora), która mowi cześć prezes, a jej babcia doradziła jej żeby była dobra dla ludzi, wysyła do pokoju obok. Pokój obok jest w amoku. Mowią że będzie załatwione. A na wyprawce jest zupełnie inaczej. Dzwonisz do nich. Jak się po stu próbach dodzwonisz to mówią że nie wiedzą o co chodzi. Wysyłają do (usunięte przez administratora). I tak non stop. Trafiasz na linie do (usunięte przez administratora) udając że wszystko wie. Trzyma Cię w niepewności kilka minut na telefonie blokując innym dostęp do połączenia. Na koniec tlumaczy że tak się nie da używając podwórkowego CO NIE. Czy wszędzie tak jest? Czy tylko na R1? Co tu się dzieje? Odechciewa się pracy. W autobusach są reklamy o pracy. Pracujesz. A na Woronicza zniechęcają Cię do pracy. Na tym to polega? Wszędzie reklamują że poszukują kierowców, a jak już jesteś kierowca to mają Cię w (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    terefere

    31.03.2024 18:05

    Pracownik

    Znasz takie coś jak L-4. Meldujesz się u lekarza pierwszego kontaktu i mówisz, że jesteś wykończony i wypalony. Z miejsca dostajesz pięć dni. I nie jest to naciąganie, gdyż w tej pracy jesteś odpowiedzialny za życie pasażerów
    ReviewUserIcon
    Kierowca etatowy

    01.04.2024 18:36

    Pracownik

    Dlaczego jedni maja wolne święta a inni non stop pracują?
    ReviewUserIcon
    Kierowca - Ostrobramska

    13.03.2024 17:37

    Pracownik

    Pracuje od roku w MZA jako kierowca autobusu. Firma ma wiele ciekawych rozwiązań dla osób, które w jakiś sposób mają problemy z czasem. Podejście pracodawcy jest w tym kontekście znakomite!
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    28.03.2024 05:33

    Inne

    Mylisz sie. Jeżeli pracownik ma w planie pracy na dany dzień uwzglednioną pracę na 4 godziny to cały czas pracy który wykracza po za te 4 godziny musi byc zaliczony jako praca w nadgodzinach. Nie dopuszczalne jest żeby pracodawca , dodawal pracownikowi w jednym dniu godzin pracy a w drugim odejmowal. To jest bezprawne i to właśnie Ty powinieneś zwrócić sie do IP o wyjaśnienie spospbu przydzielania nadgodzin oraz rekompensaty za nadgodziny.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.04.2024 02:07

    Pracownik

    Na swoim przykładzie nie powiem czy dochodzi do odejmowania przepracowanych nadliczbowych godzin, ale kiedy ten temat poruszyłem czas pracy został mi zaliczony zgodnie z czasem w grafiku choć pracowałem mniej godzin, czy tak mają inni kierowcy tego nie określe
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    28.03.2024 14:57

    Inne

    Szanowni Państwo kierowcy. Prosze o informacje w jaki sposób wyglada w tej firmie praca na podstawie umowy zlecenia. Czy prace w tej formie cechują takie aspekty jak: 1. stałe miejsce i godziny pracy, 2. wykonywanie pracy w podporządkowaniu organizacyjnym i służbowym, 3. bezwzględny wymóg osobistego świadczenia pracy
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    31.03.2024 10:16

    Pracownik

    Czy według Ciebie zawieranie umów o pracę niezgodne z obowiązującymi przepisami jest normalne?, pytania zadawane są w uzyskaniu odpowiedzi na dany temat
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    01.04.2024 14:53

    Inne

    Widze że przy tej spółce będzie duzo pracy. Piszcie proszę jakie jeszcze nieprawidłowosci występują? Zgłosimy problem do IP
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    25.03.2024 18:23

    Inne

    Szanowni Panowie i Panie kierowcy. Czy w waszych zajezdniach odbywa się proceder polegający na dziwnym przenoszeniu pracowników do innych zajezdni lub ustalanie zakończeń i rozpoczęć zmian roboczych i czasu pracy w różnych miejscach. Prosze napiszcie jak to u Was wygląda i na jakich zasadach sie odbywa, jeśli występuje.
    ReviewUserIcon
    3333

    30.03.2024 15:48

    Pracownik

    A jak kończę na falenicy , chomiczowce , Międzylesiu, itd itd to według Ciebie co to jest? To jest właśnie kończenie pracy w różnych częściach Warszawy.
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    31.03.2024 05:39

    Inne

    To jest ewidentne łamanie zapisów kodeksu pracy. Napisałem Warszawa tylko chipotetycznie. Powinieneś tam zacząć i tam skończyć pracę gdzie masz wpisane w umowie.
    ReviewUserIcon
    anonim

    04.03.2024 16:49

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.03.2024 16:49

    Pracownik

    Zabronione jest łamanie przepisów KP, praca w Komunikacji Miejskiej zgodnie z przepisami KP jest niedozwolona!!!!!!!!?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.03.2024 16:58

    Pracownik

    Oczywiste jest że piszę o pracy na umowę zlecenie w komunikacji miejskiej na stanowisku kierowcy autobusu , zgodnie z przepisami KP tak wykonywana praca jest niedozwolona!!!!!
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    30.03.2024 17:23

    Inne

    Czy w tej firmie zastępuje się umowę o prace , umową na zlecenie? Jeśli tak to jest to prawnie zabronione.
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    25.03.2024 17:38

    Pracownik

    Obecnie jest 6000 +300 + 400 + 400 = 7100. Od 1 kwietnia będzie 6400 + 800 = 7300 czyli podwyżka od kwietnia to 200 złotych brutto.
    ReviewUserIcon
    Rymas

    28.03.2024 15:05

    Pracownik

    Bo to jest dla nowo zatrudnionych którzy są na umowie próbnej. Na umowie próbnej jest mniej.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    28.03.2024 17:05

    Pracownik

    Jedyne co tutaj się zmienia to zakres obowiązków i kar. Z jednej strony dają a z drugiej zabierają. Dali podwyżkę - zabrali dodatek za paliwo. Obcięli przerwy na krańcach. ZTM sprawdza czy oby czasami nie masz maskotki za szybą, naklejki czy coś podobnego. Weźmiesz do kabiny znajomego czy zmiennika to oczywiście kara. Z każdej strony jesteś je....ny. Pasażerowie mają o wszystko pretensje. Daj pan spokój.
    ReviewUserIcon
    anonim

    26.03.2024 21:59

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Szary_pracownik

    28.03.2024 12:29

    Pracownik

    Zleceniowcy to zakała tej firmy! Mają i tak potężną stawkę, zwłaszcza za jeżdżenie w weekendy. Oni zarabiają znacznie więcej od roboli na etacie. A jak jeszcze trafiają sie studenci oni biorą pełną stawkę 55zl/h bez podatku! Są tacy co tłuką po 200h w miesiącu i biorą po 11tys do ręki! A wy jeszcze pytacie sie o podwyżki? Do tego zabierają pracę normalnym etatowym kierowcom którym nie chcą dać nawet jednego dnia z wolnego. Zero szacunku dla ludzi pracujących tu od lat, zrywających się codziennie w środku nocy dla dobra firmy...
    ReviewUserIcon
    Maciek

    29.03.2024 20:04

    Pracownik

    Chciałeś iść z wolnego ? I nie chcieli nic dać ? Widocznie za młody jesteś tu starzem Abu jesteś z wolnego . Na jazdę z wolnego trzeba zasłużyć
    ReviewUserIcon
    Staszek

    27.03.2024 11:51

    Pracownik

    Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w komunikacji miejskiej. Smród, bród i ogromna odpowiedzialność za marne grosze. Zaczynasz pracę w środku nocy lub ją kończysz w środku nocy z prorokiem na plecach.
    ReviewUserIcon
    na braki targi pracy :)

    26.03.2024 14:40

    Pracownik

    Ponad 160 kierowców i motorniczych brakuje Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu we Wrocławiu, by zapewnić pełną obsadę pojazdów obsługujących miejską sieć połączeń. Jak alarmuje miasto, od jesieni szczególnie mocno pogorszyła się sytuacja wśród motorniczych. MPK Wrocław intensyfikowało też działania rekrutacyjno-promocyjne, ale odzew kierowców z uprawnieniami był niewielki. Nawet programy szkoleniowe nie przyciągnęły wystarczającej liczby nowych pracowników. Ostatnia rekrutacja przeprowadzona w lipcu 2022 roku przyniosła jedynie 5 kandydatów z planowanych 15. Spółka organizowała kolejne kampanie marketingowe i programy rekrutacyjne, ale zainteresowanie pracą wciąż spadało. W 2023 roku podjęto nawet współpracę z firmą rekrutacyjną, jednakże liczba chętnych nadal nie była zadowalająca. Nic nie pomaga, brakuje coraz więcej kierowców MPK Wrocław zatrudnia obecnie 2753 osoby, w tym 1706 kierujących, ale nadal brakuje 90 etatów kierowców i 59 etatów motorniczych. Sytuacja ta dotyka nie tylko kierowców autobusów, ale również motorniczych, co dodatkowo utrudnia obsługę sieci transportowej.Braki kadrowe w MPK Wrocław stają się coraz bardziej dotkliwe, dlatego firma intensywnie myśli nad nowymi, bardziej skutecznymi rozwiązaniami szukania kierowców i motorniczych. Spółka aktualnie kładzie jeszcze większy nacisk na działania rekrutacyjno-promocyjne, m.in. poprzez udział w targach pracy, współpracę z uczelniami i szkołami oraz programy motywacyjne dla pracowników.
    ReviewUserIcon
    1522

    17.03.2024 09:28

    Pracownik

    Praca w tej firmie na umowę zlecenie to największa kara szczególnie jak dostaniesz na stałe linie obsługiwane autobusami elektrycznymi. Młodzi uciekają stąd. Dziś bardziej się opłaca jeździć na umowie zlecenie gdzie jesteś sam szefem swojego czasu a nie główny dyspozytor który wladuje pracujące święta bo tak mu się podoba. Od roku jeżdżę na umowę o pracę robię 160-170 H miesięcznie i zarabiam więcej niż ci na umowie o pracę i każda niedziela z rodziną
    ReviewUserIcon
    1522

    20.03.2024 15:25

    Pracownik

    W MZA wolą na zlecenie niż na umowie o pracę posiedzisz rok mając 30 lat i pracujesz tak jak chcesz a nie jesteś (usunięte przez administratora) firmy
    ReviewUserIcon
    terefere

    25.03.2024 19:21

    Pracownik

    Umowa o pracę może być tu problematyczna, zazwyczaj Pracownik otrzymuję inna ofertę pracy i musi się przemieścić w krótkim czasie, za porozumieniem stron. Tu może i trwa to do 3 miesięcy ,czasem bywa, że okazja przechodzi bokiem
    ReviewUserIcon
    anonim

    24.03.2024 12:10

    Inne

    Dla osób szukających elastycznych form zatrudnienia, możliwość współpracy na podstawie umowy zlecenia - od 45 zł brutto/h (od poniedziałku do piątku), 55 zł brutto/h (weekendy i święta). *od kwietnia 2024 wynagrodzenie podstawowe: 7 300 zł brutto (w tym podstawa 6 200 zł brutto, premia regulaminowa 300 zł brutto, premia motywacyjna 800 zł brutto)
    ReviewUserIcon
    Rymas

    25.03.2024 16:26

    Pracownik

    Przypominam że ta premia 800zł to zamiast dwóch premii po 400zł. A te 6200zł brutto podstawy to tylko da świeżo przyjętych na okres próbny. Przy umowie o pracę jest 6400zł brutto (najniższe przeszeregowanie). To w ramach wyjaśnienia.
    ReviewUserIcon
    Romek

    18.03.2024 23:01

    Inne

    Dziwi mnie podejście zarządu do zatrudnionych tutaj pracowników. Traktowani są obco. Jak można pracownikowi pracującemu 20 lat wypłacać pensje z najniższej stawki zaszeregowania? Kto wymyślił ten chory regulamin wynagradzania? I wy się na to godzicie?!
    ReviewUserIcon
    anonim

    14.03.2024 09:03

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.03.2024 01:32

    Pracownik

    Jeżeli kierowca zatrudniony na umowę zlecenie wykonuję pracę 1. Osobiście - Tak kierowca wykonuję pracę osobiście nie może powierzyć wykonanie pracy innej osobie. 2. Na rzecz pracodawcy - Tak kierowca wykonuję pracę na rzecz pracodawcy. 3. Pod kierownictwem - Tak w czasie wykonywania pracy kierowca podlega Centrali Ruchu lub Ekspedytor którzy to reprezentują pracodawcę. 4. W wyznaczonym miejscu i czasie - Tak kierowca rozpoczyna i kończy pracę w czasie ustalonym przez pracodawcę, czasu nie może zmienić. 5. Za wynagrodzeniem za pracę -Tak kierowca otrzymuje wynagrodzenie za określoną stawkę godzinową. W Komunikacji Miejskiej niedozwolonego jest zatrudnianie kierowcy na umowę zlecenie
    ReviewUserIcon
    heheszek

    15.03.2024 19:34

    Pracownik

    Co więcej pamiętam jak ajenci przyjmowali kierowców na umowę zlecenie to mza psioczylo i ZTM zakazał. Ale teraz chyba nikomu to nie przeszkadza
    ReviewUserIcon
    Boluś

    07.03.2024 13:08

    Pracownik

    Czy firma planuje jakieś pieniądze dać dla pracowników na zajączka? Związki kochane działacie coś w tym kierunku ?
    ReviewUserIcon
    Rok za mną

    08.03.2024 14:24

    Pracownik

    Związki zawodowe działają na korzyść swoją jako pojedynczych pracowników. Na przykład: pan działacz Michał pobiera kartę drogową i koncesje w spodniach jeansowych i koszuli w kratę, zapytajcie dlaczego? Bo mu wolno! Tobie nie, jemu tak! I oni będą o was walczyć?????
    ReviewUserIcon
    Rokzamną

    08.03.2024 20:25

    Pracownik

    Widzę że mój pierwszy komentarz został usunięty ale napiszę jeszcze raz. Związki zawodowe dbają o indywidualne korzyści a nie o kierowców płacących składki. Jak myślicie czemu niejaki Michał pobiera kartę drogową i koncesję w jasnych jeansach i koszuli w kratę? Jemu wolno bo zmienił podejście i ułożył się z władzami. Teraz już nie wrzuca na FB niekorzystnych dla kierownictwa postów. Czemu? Odpowiedzcie sobie sami
    ReviewUserIcon
    D

    01.02.2024 13:04

    Kandydat

    Witam, czy rożni sie czymś robienie prawa jazdy w osrodku mza, a prywatnie w jakiejs szkole jazdy pod kątem przygotowania do jeżdżenia autobusami miejskimi u któregoś z Warszawskich przewoźników? Czy w mza szkolą bardziej pod komunikacje miejską, a prywatne szkoły pod autokary? Dziękuję za merytoryczną odpowiedź.
    ReviewUserIcon
    333333

    03.03.2024 13:16

    Pracownik

    @aaa robiłem kurs w mza na Woronicza i podejście instruktora jest napewno zupełnie inne niż w zwykłej szkole osk. Nie chodzi tylko o to że nauczysz się poruszać autobusem miejskim po Warszawie bo pojeździsz też turystykiem. Bardzo duży nacisk kładzie się na plac manewrowy więc napewno nie masz później problemu z manewrami 12 metrowym jak i 18 metrowym autobusem. Zadko która prywatna szkola ma 18 metrowy autobus do nauki. Jak pojeździsz 18 to nawet idąc na turystykę napewno będziesz miał o wiele łatwiej.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.03.2024 08:31

    Pracownik

    Na zajęciach praktycznych uczymy nie tylko umiejętności związanych z techniką prowadzenia pojazdu, ale także zapewniamy zapoznanie się z każdą zajezdnią autobusową naszej Spółki poprzez przejazd przez ścieżkę OC, myjnię. Przygotowujemy kursantów do profesjonalnej obsługi klientów różnych grup pasażerów. .... Czy uważasz że tak uzyskane prawo jazdy pozwoli kierowcy wykonywać pracę poza MZA?, . Ośrodek szkolenia prowadzi wyłącznie szkolenie pod pracę w spółce i nie zaklinaj rzeczywistości
    ReviewUserIcon
    Beti

    28.02.2024 22:07

    Były pracownik

    Ostatni ostatnim kursem musiałam sikać obok autobusu bo menel spał w toice a w lesie buszował dziki. Olewam tą robotę, nigdy więcej takiego traktowania pracownika, żeby nie było dostępu do toalety w każdym momencie,
    ReviewUserIcon
    anonim

    25.02.2024 09:05

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.02.2024 11:27

    Pracownik

    Umieszczona informacja o zarobkach to średnia wynagrodzeń kierowców Czyli ile dostanie wynagrodzenia nowo zatrudniony kierowca?, średnia zarobków jakie są w spółce?, czy jakaś określoną kwotę którą będzie znał przed podpisaniem umowy o pracę?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.02.2024 11:59

    Pracownik

    Zasady wynagrodzenia pracowników to jakieś kpiny, wprowadza się nowe stawki wynagrodzenia i nie podaje się informacji na jakich zasadach kierowca będzie kwalifikowany w poszczególne widełki płacowe.
    ReviewUserIcon
    anonim

    27.02.2024 10:47

    Inne

    W sieci jest oferta pracy na stanowisko kierowcy autobusu. Czytam, że jest możliwość zakwaterowania. Super opcja. Płaci się coś za nie, czy firma je opłaca?
    Company logo
    MZA

    28.02.2024 08:58

    Pracodawca

    Program zakwaterowania w hostelu skierowany jest do kandydatów, podejmujących pracę na stanowisku kierowcy autobusu w wymiarze pełnego etatu ( umowa o pracę ) oraz zamieszkujących na stałe poza obszarem metropolii warszawskiej. Finansujemy pobyt w hostelu do 15 miesięcy. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego 22 568 77 65 lub mailowego [email protected], z chęcią odpowiemy na dodatkowe pytania.

    Wywiadu udzielił/a3 cytryny

    26.02.2024 19:17

    Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?

    Chcę się podzielić opinią o tym, jak wygląda praca na stanowisku kierowcy autobusu.

    Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

    Pracuję jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie, w Miejskich Zakładach Autobusowych.

    Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

    Moja ostatnia pensja z poprzedniego miesiąca, z wszelkimi dodatkami i premiami, to 5400 złotych.

    Jak długo pracujesz w tej firmie?

    14 lat.

    Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

    Raczej nie, ponieważ kierowcy, dla przełożonych i osób decyzyjnych w tej firmie, są tylko numerem służbowym i nie są szanowani. Mogę uznać, że panuje tu wyzysk.

    Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

    Na plus na pewno przemawia stała umowa o pracę (po 2 latach współpracy) i pensja przesyłana na czas.

    Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

    Do negatywnych aspektów na pewno można zaliczyć brak poszanowania ze strony przełożonych, osób decyzyjnych i kierownictwa wobec nas - kierowców. Minusem jest też brak przerw w pracy i naciskanie, by przerwy odbywały się jedynie "na papierze" i z pasażerami w autobusie - jeśli tak się nie dzieje, to jesteśmy straszeni, że jeśli nie dostosujemy się do warunków tu panujących, to stracimy tą pracę. Za wzięcie jednego dnia opieki na dziecko, czy żeby oddać krew w stacji krwiodawstwa, lub biorąc dzień urlopu na okoliczność pogrzebu członka rodziny, jesteśmy karani brakiem premii, której wysokość to 400 złotych. To przyczynia się do zmniejszenia naszych zarobków etc.

    Jakie są możliwości rozwoju na aktualnym stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynika?

    Raczej brakuje możliwości rozwoju w tej firmie.

    W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

    Nie brałem udziału w żadnych szkoleniach.

    Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.

    Rzadko się odbywają, a jak już coś ma miejsce, to zazwyczaj pojawia się informacja już po upływie terminu.

    W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

    Chciałbym być szkolony z bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach i sytuacjach nietypowych, pierwszej pomocy, skorzystać z nauki języka angielskiego, samoobrony. Chciałbym też przejść szkolenie dotyczące tego, jak sobie radzić ze stresem, na który narażają mnie przełożeni w pracy...

    Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

    Atmosfera jest średnia.

    Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

    Atmosfera jest średnia, ponieważ dla kadry zarządzającej nie liczy się bezpieczeństwo i szacunek wobec kierowcy, tylko cyferki na koncie i to, by dla firmy było jak najlepiej. W razie jakichkolwiek problemów, to nie przełożeni ponoszą odpowiedzialność, tylko kierowca.

    Co najbardziej wpływa, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

    Stawianie do raportów w prywatnym czasie, za co nie mamy płacone nadgodzin. Zmuszanie jednocześnie do przestrzegania przepisów, ale tylko wtedy, kiedy to jest na rękę pracodawcy. W innym wypadku to pasażer jest najważniejszy i pieniądze, a jeśli coś się stanie, to do odpowiedzialności jest pociągany kierowca. Wykonywanie czynności OC odbywa się w prywatnym czasie kierowcy, bo czas, jaki przeznaczył na ten cel pracodawca, jest nierealny. To powoduje, że trzeba przychodzić do pracy 30 minut wcześniej, za co nie ma płaconych nadgodzin.

    Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

    Nie wywiązuje się, ponieważ brakuje przerw w pracy, brakuje toalet i węzłów sanitarnych, by móc skorzystać z toalety, umyć ręce w czasie przerwy. Za mało czasu przeznacza się na czynności OC i kierowcy rozpoczynają pracę pół godziny, a nawet godzinę, wcześniej, by wyrobić się z wyjazdem, za co nie mają płaconych nadgodzin.

    Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?

    Niech rozmawia i słucha, co mają do powiedzenia jego pracownicy i ich po prostu szanuje...

    ReviewUserIcon
    Boluś

    25.02.2024 15:42

    Pracownik

    Witam. Pracuje w Mza od roku . Czy jak mam urlop cały miesiąc czerwiec w tym roku w naszej firmie to mogę przepracować ten urlop w na umowę zlecenie np.PKS Grodzisk? Spłacam kredyt hipoteczny pewnie jak większość was I chciałbym w ten sposób dorobić
    ReviewUserIcon
    anonim

    21.02.2024 16:44

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    BUS DZIENNIK

    22.02.2024 19:01

    Pracownik

    (usunięte przez administratora) Może jeszcze frytki chcesz do tego co ? Nie ,że przez was kierowcy na etacie mają problem aby dostać coś z wolnego to jeszcze wymagania macie ! 35 zł za godzinę do kieszeni i to wszystko i tyrać do 1 w nocy
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    23.02.2024 10:53

    Pracownik

    Skoro już wspomniałeś o składkach na fundusz socjalny to składki odprowadza pracodawca i w naszym przypadku jest to kwota ustawowa która wynosi 3222,86 zł na jednego zatrudnionego pracownika, a jest Nas zatrudnionych około 3 tyś kierowców więc możesz obliczyć jakim funduszem zakład dysponuje

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.