MZA
Profil oficjalny - płatna współpraca
MZA
Profil oficjalny - płatna współpraca
Opinie
GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...
Opinie
Opinie
Opinie
Opinie
Opinie
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
22.04.2024 09:33
Kandydat

22.04.2024 12:12
Pracodawca
17.04.2024 12:50
Kandydat

19.04.2024 07:36
Pracodawca
19.04.2024 01:02
Pracownik
18.04.2024 09:04
Inne
15.04.2024 22:30
Kandydat
17.04.2024 15:36
Pracownik
15.04.2024 21:18
Inne
11.04.2024 08:18
Inne

11.04.2024 10:16
Pracodawca
14.04.2024 11:09
Pracownik
10.04.2024 07:58
Pracownik
13.04.2024 18:59
Pracownik
14.04.2024 10:45
Pracownik
13.04.2024 10:51
Pracownik
05.04.2024 18:20
Inne

12.04.2024 08:45
Pracodawca
12.04.2024 13:47
Inne
11.04.2024 18:10
Pracownik
12.04.2024 11:41
Pracownik
10.04.2024 16:49
Pracownik

12.04.2024 08:12
Pracodawca
10.04.2024 07:41
Pracownik
09.04.2024 20:06
Pracownik
09.04.2024 22:09
Pracownik
06.04.2024 22:39
Pracownik
09.04.2024 20:58
Pracownik
02.04.2024 09:14
Kandydat
08.04.2024 00:04
Pracownik
09.04.2024 20:51
Pracownik
07.04.2024 17:04
Pracownik
03.04.2024 16:51
Inne
04.04.2024 12:40
Pracownik
06.04.2024 23:27
Pracownik
30.03.2024 00:23
Pracownik
31.03.2024 18:05
Pracownik
01.04.2024 18:36
Pracownik
13.03.2024 17:37
Pracownik
28.03.2024 05:33
Inne
02.04.2024 02:07
Pracownik
Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?
Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej
28.03.2024 14:57
Inne
31.03.2024 10:16
Pracownik
01.04.2024 14:53
Inne
25.03.2024 18:23
Inne
30.03.2024 15:48
Pracownik
31.03.2024 05:39
Inne
04.03.2024 16:49
Pracownik
21.03.2024 16:49
Pracownik
21.03.2024 16:58
Pracownik
30.03.2024 17:23
Inne
25.03.2024 17:38
Pracownik
28.03.2024 15:05
Pracownik
28.03.2024 17:05
Pracownik
26.03.2024 21:59
Pracownik
28.03.2024 12:29
Pracownik
29.03.2024 20:04
Pracownik
27.03.2024 11:51
Pracownik
26.03.2024 14:40
Pracownik
17.03.2024 09:28
Pracownik
20.03.2024 15:25
Pracownik
25.03.2024 19:21
Pracownik
24.03.2024 12:10
Inne
25.03.2024 16:26
Pracownik
18.03.2024 23:01
Inne
14.03.2024 09:03
Pracownik
15.03.2024 01:32
Pracownik
15.03.2024 19:34
Pracownik
07.03.2024 13:08
Pracownik
08.03.2024 14:24
Pracownik
08.03.2024 20:25
Pracownik
01.02.2024 13:04
Kandydat
03.03.2024 13:16
Pracownik
04.03.2024 08:31
Pracownik
28.02.2024 22:07
Były pracownik
25.02.2024 09:05
Pracownik
28.02.2024 11:27
Pracownik
28.02.2024 11:59
Pracownik
27.02.2024 10:47
Inne

28.02.2024 08:58
Pracodawca
Wywiadu udzielił/a3 cytryny
26.02.2024 19:17
Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?
Chcę się podzielić opinią o tym, jak wygląda praca na stanowisku kierowcy autobusu.
Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?
Pracuję jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie, w Miejskich Zakładach Autobusowych.
Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?
Moja ostatnia pensja z poprzedniego miesiąca, z wszelkimi dodatkami i premiami, to 5400 złotych.
Jak długo pracujesz w tej firmie?
14 lat.
Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.
Raczej nie, ponieważ kierowcy, dla przełożonych i osób decyzyjnych w tej firmie, są tylko numerem służbowym i nie są szanowani. Mogę uznać, że panuje tu wyzysk.
Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.
Na plus na pewno przemawia stała umowa o pracę (po 2 latach współpracy) i pensja przesyłana na czas.
Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.
Do negatywnych aspektów na pewno można zaliczyć brak poszanowania ze strony przełożonych, osób decyzyjnych i kierownictwa wobec nas - kierowców. Minusem jest też brak przerw w pracy i naciskanie, by przerwy odbywały się jedynie "na papierze" i z pasażerami w autobusie - jeśli tak się nie dzieje, to jesteśmy straszeni, że jeśli nie dostosujemy się do warunków tu panujących, to stracimy tą pracę. Za wzięcie jednego dnia opieki na dziecko, czy żeby oddać krew w stacji krwiodawstwa, lub biorąc dzień urlopu na okoliczność pogrzebu członka rodziny, jesteśmy karani brakiem premii, której wysokość to 400 złotych. To przyczynia się do zmniejszenia naszych zarobków etc.
Jakie są możliwości rozwoju na aktualnym stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynika?
Raczej brakuje możliwości rozwoju w tej firmie.
W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?
Nie brałem udziału w żadnych szkoleniach.
Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.
Rzadko się odbywają, a jak już coś ma miejsce, to zazwyczaj pojawia się informacja już po upływie terminu.
W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?
Chciałbym być szkolony z bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach i sytuacjach nietypowych, pierwszej pomocy, skorzystać z nauki języka angielskiego, samoobrony. Chciałbym też przejść szkolenie dotyczące tego, jak sobie radzić ze stresem, na który narażają mnie przełożeni w pracy...
Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?
Atmosfera jest średnia.
Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?
Atmosfera jest średnia, ponieważ dla kadry zarządzającej nie liczy się bezpieczeństwo i szacunek wobec kierowcy, tylko cyferki na koncie i to, by dla firmy było jak najlepiej. W razie jakichkolwiek problemów, to nie przełożeni ponoszą odpowiedzialność, tylko kierowca.
Co najbardziej wpływa, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.
Stawianie do raportów w prywatnym czasie, za co nie mamy płacone nadgodzin. Zmuszanie jednocześnie do przestrzegania przepisów, ale tylko wtedy, kiedy to jest na rękę pracodawcy. W innym wypadku to pasażer jest najważniejszy i pieniądze, a jeśli coś się stanie, to do odpowiedzialności jest pociągany kierowca. Wykonywanie czynności OC odbywa się w prywatnym czasie kierowcy, bo czas, jaki przeznaczył na ten cel pracodawca, jest nierealny. To powoduje, że trzeba przychodzić do pracy 30 minut wcześniej, za co nie ma płaconych nadgodzin.
Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?
Nie wywiązuje się, ponieważ brakuje przerw w pracy, brakuje toalet i węzłów sanitarnych, by móc skorzystać z toalety, umyć ręce w czasie przerwy. Za mało czasu przeznacza się na czynności OC i kierowcy rozpoczynają pracę pół godziny, a nawet godzinę, wcześniej, by wyrobić się z wyjazdem, za co nie mają płaconych nadgodzin.
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?
Niech rozmawia i słucha, co mają do powiedzenia jego pracownicy i ich po prostu szanuje...
25.02.2024 15:42
Pracownik
21.02.2024 16:44
Pracownik
22.02.2024 19:01
Pracownik
23.02.2024 10:53
Pracownik