MZA

Opinie o MZA

Zakwaterowanie podobno jest w jakiś kontenerach pewnie szykowane jest dla tych cudzoziemców sprowadzanych z zagranicy

Rudy

MZA w ogłoszeniu na OLX dodało że jest możliwość zakwaterowania. Wiecie gdzie sają mieszkania?

JBB

Rozkłady tak ułożone że nie raz musisz odczekać, żeby nie być ponad minutę przyspieszony, a im bliżej pętli tym gorzej i po minucie na dwa przystanki. A na pętli 15 minut i nigdy nie przyjedziesz na czas zrobić piętnastkę.

@JBB

Albo poskracane są czasy o 19 kiedy jeszcze całe miasto stoi w korkach ale ZTM uważa że jak na wsi wszyscy o 15-16 wracają z pracy a potem to już miasto puste...a o 15 na takim 182 czy 143 to się musisz wlec bo czasu jest nadto

Pafnucy

Takich firm jest jeszcze chyba ze dwie, z czego przynajmniej w jednej jest właściciel z kraju arabskiego. Biorą jak leci, aby prawko było. To firmy pośredniczące, czyli śniadzi będą jeździć na naszych wozach w barwach mza. Uber 2.0 a nawet 18.0. Ja jak takiego ciepłego spotkam na zakładzie, to... będzie ciekawie

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

MZA w gacie...

Panie i Panowie przestańcie przychodzić z wolnego niech kilka dni pod rząd nie wyjedzie struktura na każdej zajezdni. Dajmy odczuć pasażerom te braki kadrowe. Niech spółka zapłaci trochę kar ZTM Warszawa. Oni grają z nami nie fair my też zacznijmy. W załodze wszystkich zajezdni siła!

@MZA w gacie...

Do kogo ty to mówisz? Tu jest pełno takich co grzecznie chodzą z wolnego w zamian za dzień urlopu który łaskawie daje dyspozytor mówiąc że to ukłon za przyjście z wolnego jak urlop to jest przecież podstawowe prawo pracownicze .

Malgoska

Kierowca emeryt 4300 netto plus 3000 na zleceniu. 7300 netto Prezes umie liczyc.

Przemęczony pracą

Czy jeśli odmówie planiście przyjścia z wolnego lub zamiany dodatku na linie całodzienną i później odczuwam to w postaci gorszej linii z rezerwy lub gorszych linii w grafiku to można uznać to za mobbing w pracy i iść z tym do sądu? Mam dowody na kierowców którzy godzą się na wszystko a w zamian jeżdżą na lekkich liniach.

Prosto z pompy

Co to za nowe kamery na bramie głownej na R-3?

@Prosto z pompy

Mają mierzyć czas przyjazdu i nie będzie już tak że zjeżdzasz kilka minut przed czasem w karcie. Odejmą ci to od OC i trzeba będzie to odpracować.

Mza w gacie...

Jesteś za tym bys nie mógł zjechać kilka minut przed czasem w karcie na zajezdnię? Według mnie to chore. Sam fakt tankowania wozów na kleszczowej jest już po..... any. Teraz jeszcze to. Całe szczęście że już nie długo nie zostało w tym cyrku na kółkach. Widać że wąsaty i jego przy.... już całkiem stracili mózg

Bbbb

Możecie rzucać wypowiedzeniami. Nikogo to nie rusza. ZTM ma już przygotowany plan na taki wypadek. Ucierpią jedynie pasażerowie. A gdy masowo zaczną pisać skargi ZTM będzie miał pretekst by jeszcze bardziej obniżyć wymagania wobec kierowców tak, aby móc zatrudniać tych co kupili Wizy

Kolo
@Bbbb

Lepiej i tak wozić kruszywo albo piach niż tak bardzo ryzykować w MZA. Tylko w tym roku były co najmniej 4 wypadki śmiertelne. Potrącenie na 131 i 148, pociągnięcie kobiety na 116 i upadek na głowę przy hamowaniu na 123. Jak śniadzi chcą to niech jeżdżą. Dostaną w razie czego wikt i opierunek w więzieniu.

Szofer
@Mza w gacie...

Na kleszczowej o wozie z kierownictwem nie ma co rozmawiać - nie mają bladego pojęcia,skąd Oni się wzięli ? Trzeba na halę chodzić i pilnować naprawy.

Kierwca hakowca

Chciałbym dorobić i zatrudnić się w MZA na weekendy na zlecenie (pon-pt mam inną pracę nie jako kierowca) Mam parę pytań 1. Czy przez rozpoczęciem pracy są badanie lekarskie, czy wystarczą te z prawa jazdy? 2. Czy wszystkie godziny są płatne? Czy też czas pracy jest pomniejszany o przerwy? 3. Czy po zakończeniu pracy trzeba sprzątać i tankować autobus? 4.Czy pracując tylko w weekend otrzymam bilet?

Abcde
@Kierwca hakowca

Dlatego brakuje kierowców bo oprócz kiepskiej wypłaty za ten poziom stresu który jest i wstawnie o 3 w nocy jazdy po 10h i kar to naprawdę trzeba się 2 razy zastanowić jak masz się zastanowić nad tą pracą a życia rodzinnego i towarzyskiego to już wogóle niema depresja gwarantowana

Kierowca hakowca

Dzięki za info. Raczej sobie daruję.Mam remont domu i chciałem dorobić, ale z tego co czytam to raczej nie warto. Pracowałem na autobusie 7 lat w DE. W umowie był zapis, że jak nie oddam kasy z biletów to potrącą z pensji. Nie było kar za obcierki. Zresztą autobusy i tak ciągle oklejali reklamami. Za brak stroju i jazdę w słuchawkach był opierdziel od szefa, bez żadnych potrąceń z pensji.

@Kierowca hakowca

Tu jest cały katalog kar - za brak niebieskiej koszuli, za przyspieszenie 2 minuty itd.

Aaaa
@JBB

Nie wiem czy wiesz ale kary są zawieszone z powodu braku kierowców - do końca roku

(usunięte przez administratora) na umowie zlecenie jest dużo kar finansowych o których dowiadujesz się podpisując umowe

Mza w gacie...

UWAGA!!!! Na szlabanach zamontowali fotoradar który robi zdjęcie czasu wyjazdu i zjazdu do zajezdni. Będzie to potem weryfikowane z karta drogowa

Aaa

Swoją drogą to kiedy ostatnie podwyżki były? Co roku jakieś się dostaje w firmie? Ktoś tu pisał o najniższej stawce, nie wiem czy w to wierzyć. Myślisz, że jest szansa na te 1000 netto podwyżki w ogóle? Ciekawe jak zazwyczaj to wyglądało.

Olx ogłoszenie
@Aaa

Intaserwis daje 6000 netto za pracę w komunikacji miejskiej na terenie Warszawy. Do tego dodatki za patronat , godziny nocne, 100% za nadgodziny. Praca na terenie całej Warszawy. Fajnie co lepiej niż w Mza.

Młody Wilk ????

Dajcie spokój, za 198h zarobiłem 3400 netto ...to co zrobiłem z nadgodzin to mi zabrali, a to koszula pomięta, twarz nieogolona pomimo tego że noszę brodę. Obiecanki cacanki w tej firmie są. Nie macie pojęcia ile kar jest tutaj.

Michal

Jakie to zwiazki w tym zakladzie? 15 lat pracy i na najnizszej stawce.

JBB

W vox FM mówili że codziennie na ulice nie wyjeżdża ponad 100 brygad. Kunert mówił że starają się wycofywać brygady tam gdzie pasażerowie tego nie odczują . No to młodziak i reszta miłośników niech przychodzą z wolnego. On pisał że weekend pracujący a jakby wolny bo pojechał nad Zegrze. Miłośnicy tworzą naiwnym nieistniejący obraz tej pracy

Hehe
@JBB

Ponad 100 brygad nie jeździ i pasażerowie nawet nie zauważyli tacy są bystrzy. I nikt nie protestuje ani nie narzeka.

Zenek

Lepsza pensja dla kierowcow km i znajda sie ludzie do pracy, obecny regulamin wynagradzania do zmiany.

Olek

Zapomniałem napisać że dostajesz też 1 parę spodni granatowych letnich raz na rok A jak nie będziesz jeździł w nich to zostaniesz ukarany

Olek

W MZA DOSTAJE SIĘ 1 KOSZULKE Z KRÓTKIM RĘKAWEM 1 Z DŁUGIM NA CAŁY ROK:) A jak nie będziesz jeździł w barwach do dostaniesz kare 40 zł brak premii rocznej i możesz zapomnieć o podwyżce:)

Hehe

Mobilis jest w ciężkiej sytuacji jeżeli musi tyle płacic. Ale w Mobilis umowa jest do końca roku. A co pózniej - pewnie 100 brygad po Mobilis dostanie Mza. ZTM odrzucił ofertę Mobilisu (jedyna oferta była z Mobilisu) na przedłuzenie kontraktu bo przewyszała budżet.

@Hehe

Mza nie przejmie tego kontraktu bo nie ma kim i czym ZTM musi dogadać się z mobilis albo będzie w Warszawie mniej 100 autobusów i mniej Linni i brygad.

MZA w gacie

ZTM może się zgodzić na warunki mobilis bądź ustalić wspólnie nowy kosztorys

Mza w gacie.

A jak to wygląda w kwestii umowy? Najniższa krajowa i dodatki + premie? Więcej informacji przydało by się.

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1885.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1724, z czego 297 to opinie pozytywne, 363 to opinie negatywne, a 1064 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA