x-kom sp. z o.o.

Opinie o x-kom sp. z o.o.

Wyzyskiwany

Witam Państwa pracuję od 2 lat w Centrum Dystrybucyjnym na Ul.Boiemskiego w Częstochowie w tej otóż firmie . Chciałbym podzielić się minusami pracy w tej firmie , plusów z mojej strony nie ma . 1.Oddziały wysyłka do sklepów stacjonarnych - Towar jest pakowany nie starannie , tylko żeby był spakowany , duże braki w w sferze wypełniaczy i kartonów do pakowania . Logistyka w tej firmie chyba śpi albo jej nie ma . Braki duże w ludziach jedna osoba musi pracować za dwie osoby , a towaru jest coraz więcej a przede wszystkim sam ciężar paczek przekracza dopuszczalną wagę 30 kg . Możecie sobie wyobrazić jaki jest stan mojego kręgosłupa . Liderzy i kierownicy zmian są chamscy i nie mają szacunku dla zwykłego pracownika tylko żebyś ( (usunięte przez administratora) ) i będzie spoko , jeśli jesteś kolega/koleżanka lidera to masz pewność że się nie narobisz ( kawka , papierosek , popycha(usunięte przez administratora) ). Główny kierownik nic nie robi , minoł rok a jest coraz gorzej. Pracuję tam tylko dlatego że mam sporo rat .

Xhoe

Czytając opinie z tego roku aż trudno się nie zgodzić z tymi negatywnymi (a myślałem że to tylko mnie spotkało) jako były wieloletni pracownik potwierdzam problem z wypłatą premii za wypracowanie roku (musiałem sądem straszyć - spełniłem warunki), co do wynagrodzenia to w salonach jest różnie, zależy jak bardzo potrafisz wyzbyć się kręgosłupa moralnego bo przecież premia uzależniona od sprzedaży marnego ubezpieczenia to nie jest zdrowe. Przed moim odejściem było dużo zawirowań odnośnie systemu premii i płac (nie oszukujcie się, lepiej zrobili tylko w Częstochowie) główne zasady to crossell i ubezpieczonka. Na stanowisku handlowca jeśli nie przeszkadza ci 12h pracy, ciągłe świecenie oczami za firme (bo przecież to że nie uznali gwarancji to twoja wina) i ten brak kręgosłupa moralnego, możesz całkiem dobrze zarobić bo podstawa to 1800netto plus premia, za moich czasów najlepsi w okresie świątecznym 7k wyciągali ale to tylko pojedyncze przypadki i niech ktoś nie myśli że na starcie to osiągnie ( prym wiodą stare wygi). Co do magazynu to tutaj nie ma szaleństwa, max 2000 netto (chyba że dobrze pucujecie berło). Po warunkach finansowych może odpowiem trochę o procesie rekrutacji bo za mojej kadencji mogli by z tego niezłą komedie zrobić, kandydaci którzy wysłali swoje CV zazwyczaj musieli dłuuugo czekać na odzew(byłem świadkiem kontaktu po 2 miesiącach od wysłania) czemu to się dzieje ? Otóż aby proces wystartował ktoś na „górze” wymyślił że będzie czekał aż uzbiera się jakaś bliżej mi nieznana liczba zgłoszeń, po uzyskaniu tej liczby następował proces „przesiewu” który trwał różnie (w zależności od czasu „góry” i kierowników w salonach) nie wiem jak jest teraz ale myślę że pewne nawyki zostają do starości. Dodatkowo nie oszukujmy się, osoba w sprzedaży nie sprzedaje cały czas nowego sprzętu, sprzęty krążą po salonach w zależności od zapotrzebowania i tak jak w jednym salonie pracownicy dbają o sprzęt tak w drugim jest im totalnie obojętny, dodatkowo klientów jest tylu że ciężko wiecznie mieć tylko nowy sprzęt, dlatego sprzęt „wymacany” trafia znowu na półkę jako nowy. Do przyszłych pracowników, zastanówcie się poważnie nad pracą bo owszem, można zarobić ale jakim kosztem. Jeśli chodzi o szkolenia to jest to tylko benefit dla najlepszych (1 lub 2 osoby), są jeszcze od czasu do czasu pokazy produktowe przedstawicieli różnych firm ale jest to bardzo sporadyczne. Benefitów jeszcze do niedawna nie było, teraz jest Enelmed o OK system (płatne)

D

skopiuję swój komentarz z sekcji rozmów o pracę, bo może mało ludzi tam zagląda...: Zadzwonili po 2 dniach. Wszystko pięknie ładnie, rozmowa za tydzień w KAWIARNI. Mówię ok, zobaczę... przychodzę, patrzę, no nie widzę Pana. Podchodzi do mnie po paru minutach Pani i pyta czy to ja, ja że tak. Zaprasza mnie do stolika, gdzie siedział już jakiś Pan. Zapytali mnie czy ich przełożony wspominał, że będzie dwóch panów, bo jednak jest pani i pan. Odpowiedziałem że eee nie, nic mi nie wiadomo, nawet że miałem się spotkać z kimś innym. Pan był ok, Pani trochę mniej - on w 95% pytał i był ogarnięty, ona niezbyt. Oboje byli dość luźno ubrani (w sumie to chyba byłem lepiej ubrany niż oni (nie chodzi o marki czy coś)). Popijali sobie jakieś lemoniadki czy coś bez skrępowania, sami. W ogłoszeniu widniało, że mają 5 wakatów w jednym mieście, na rozmowie dowiedziałem się, że szukają kogoś do owego miasta, ale również do pobliskiego i pytali gdzie bym chciał. Praca po 12h, stawki i większych szczegółów nie podali, bo to na drugim etapie rozmowy (czyli jak pisze większość - dzwonią, mówią ile $ i jak tak to ok, a jak nie to nara), co samo w sobie jest dziwne, bo idę na rozmowę i praktycznie nic się nie dowiaduję, nie wiem na co się szykować i za ile. Powiedzieli że jak mam jakieś pytania to żebym pytał, ale po chwili że jakieś szczegóły to jednak później... Do mnie napisali maila, że zdecydowali się na współpracę z innym kandydatem, choć odpowiedziałem rozbudowanie na wszystkie pytania jakie mi zadali (poza premierą nowego urządzenia w dniu rzeczonej rozmowy).

Julia
@D

Dziękuję za Twój dokładny opis przebiegu procesu rekrutacyjnego w firmie X-Kom Sp. z o.o. Wiesz może na czym miałby polegać drugi etap rekrutacji, jeżeli zostałbyś do niego zakwalifikowany?

Pracowałem w tej pseudo korporacji 3 lata w dziale zajmującym się opisywaniem produktów - Dział Oferta. Chciałbym po roku czasu w końcu zabrać głos, kiedy opinia nie będzie poprzedzona emocjami a przemyślanom konstruktywną krytyką. Nie polecam tej pracy nikomu. Po pierwsze - pseudo korporacja - na każdym kroku słyszy się "wymyśl coś". Na każdym kroku spotkać się można ze zwyczajną fuszerką i robieniem czegoś na opak, byle by działało. Ciekawostką jest, że nawet przyjęło się powiedzonko, że cała firma funkcjonuje dzięki opaskom kablowym - trytytką. Po drugie - nie szanowanie pracowników i wszech obecne znajomości. Najlepiej ma ten co dobrze i prywatnie żyję z pracą - lub kierownictwem - ale po za pracą... Zarobki to poniżenie dla człowieka. Firma z takim zapleczem finansowym, tyloma sklepami w całym kraju tak traktuję pracowników... Wstyd. W komentarzach wcześniej występowały słowa obiecywania i odwlekania - tak, zgodzę się z tym. Obiecywane jest wszystko to, co najpiękniejsze. Podwyżek brak, odwlekanie tematu na poziomie dziennym. Możliwości awansu owszem, ale nie osiągalne dla zwykłego szarego człowieka. Premia - to jest temat numer 1 - jak najbardziej - do wypracowania. Ale liderzy i kierownictwo zrobią wszystko żeby tej premii nie otrzymać. Zawsze znajdą jakąś lukę, która Cię tej premii pozbawi. Zarabianie 1900zł w takiej firmie, z taką renomą wśród klientów to sprawianie samemu sobie cierpienia. Zgłaszanie problematycznych spraw spotykało się z ścianą i ignorancją. Kierownik niekompetentny i nieodpowiedni na swoim stanowisku. Poniżanie się wśród pracowników i liderów wszechobecne - paro osobowe grupy ofensywne niszczące psychicznie słabsze lub nowe osoby. A by zakończyć opiszę jedną prostą sytuację - skomentować proszę sobie samemu. - Proszę sobie wyobrazić, że prezes firmy zakłada w paru taktycznych miejscach drewniane skrzynki do których można wrzucać listy ze swoimi pomysłami, opiniami, problemami i sugestiami. Dodatkowo informuję o tym pisemnie poprzez e-mail każdego pracownika, że można śmiało się do niego zwrócić o pomoc, zgłaszając problem. Czym kończy się zgłoszenie dwóch poważnych problemów ? - pierwszego: związanego ze złym traktowaniem pracownika przez jego przełożonego; - drugiego: związanego ze złym potraktowaniem przez kierownika działu HR (czyli jednego z najważniejszych działów w firmie) Absolutnie niczym. Cisza w eterze. Nie pozdrawiam i nie polecam Michał

Była
@Michał

Niestety wszystko co napisałeś i co piszą inni to prawda. Smutne to bardzo.

Heheherbata
@Była

Zgadzam się z całą opinią ;) Takiego kolesiostwa nie było chyba nawet w instytucjach państwowych za komuny. Parafrazując znanego mema: "Andrzej, to je*nie" :)

klaudiusz
@Michał

brzmi to po prostu dramatycznie. trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w dużej firmie. to straszna patologia. pamiętajcie, że wszystko możecie nagrywać. wtedy będziecie mieć dowody. jestem ciekaw ile spraw sądowych wytoczyli im pracownicy za (usunięte przez administratora)

alejaja
@Michał

ta firma zatrudnia jednego z najgorszych marketingowców w Polsce, który pracuje na fałszywych kontach, hehe, inaczej nie potrafi :)))

Iwona
@alejaja

To dosyć daleko idące wnioski. Mam nadzieję, że faktycznie masz podstawy ku temu, by tak właśnie sądzić. Walałabym jednak, żebyśmy się skupili się teraz na aktualnych warunkach pracy, na jakie można liczyć, zatrudniając się w X-Kom. Jak przedstawia się tam system wynagrodzenia oraz premiowania pracowników? Będziesz tak uprzejmy i przybliżysz nam ten temat?

Magazynier
@klaudiusz

nie da rady nie można wnosić telefonów.. ;/ ;)

Robert
@Magazynier

Pracownicy zatrudnieni na magazynie w firmie X-Kom mają zakaz wnoszenia telefonów? Jest to rzadko spotykane zarządzenie ze strony pracodawcy, dlatego mam nadzieję, że wyjaśnisz powody takiej decyzji. Chodzi o to, aby pracownicy byli bardziej skupieni na swoich obowiązkach?

@Robert

Nawet zegarków nie można wnosić ponieważ są w ofercie sprzedaży stąd tak a nie inaczej nie można wnosić

Deus
@Michał

Od kiedy to jest Kierownik działu HR ? Od kiedy istnieje dział HR była na tym stanowisku Kierowniczka.. Telefony i wszystkie podobne sprzęty można wnieść na teren magazynu tylko po wpisaniu jego numeru seryjnego na listę sprzętów uprawnionych.

Stefan

A co w przypadku, gdy pracownik w trakcie przerwy chciałby skorzystać ze swojego telefonu komórkowego? Jest taka możliwość, czy może przez cały dzień pracownik nie ma dostępu do swojej komórki? Jestem ciekaw, jak pracodawca reguluje tę kwestię.

Bajla
@Stefan

W czasie swojej przerwy mozesz korzystac ze swojego telefonu ile chcesz, bo na przerwę wychodzisz z magazynu przez bramke :p a jezeli bedziesz musiał skorzystać z telefonu później to Wtedy wychodząc z magazynu masz naliczane minuty poza pracą i musisz je odrobić.

Stefan
@Bajla

Dziękuję za odpowiedź. Skoro istnieje obowiązek odpracowywania minut, które jesteśmy poza pracą, to zastanawia mnie, czy istnieje możliwość kolejnego dnia przyjechać do pracy wcześniej, aby stracone minuty nadrobić? Mam nadzieję, że tak, jednak oczywiście wolę się upewnić.

Bety
@Robert

czytając te wpisy mam wrażenie, że ludzie idą do pracy w x-komie tylko żeby zarobić, ja też pracuję w o wiele większej korporacji i uwierzcie mi, wszędzie jest tak samo, jeśli człowiek chce pracować to musi się skupić na pracy a nie na wiecznym narzekaniu jak to robią młodzi ludzie, a jeśli jest tak jtragicznie ak piszecie to możecie to zgłosić, ja pracuję w firmie że na salę nic poza długopisem nie wolno wnosić i da się przeżyć, nie mam natomiast takich profitów i socjalnego co mają pracownicy w x-komie, tyle w temacie pracy

Brak pojęcia odnośnie pracy z sprzętami komputerowymi przez rekruterów. Nastawienie na winiki nie na opinię klientów. Liczą się słupki i ilość wciśniętych usług niż miłe podejście do klienta. Pani która je zadawała nie miała bladego pojęcia co z czym się je, natomiast obok niej był w miarę doświadczony człowiek, potrafił wskazać błąd w montażu, lecz co ma na sucho gadanie o montażu bez widocznych części. Oczywiście jak później się dowiedziałem było to kierownictwo jednego z salonów, na rozmowie z kandydatami pili sobie kawę. PS jak chcesz pracę w xkom powiedz że będziesz pracował za najniższą bo jak powiesz wyższą kwotę sory ale na to miejsce jest inny kandydat co godzi się za najniższą krajową pracować. kolejnym aspektem jest brak informacji o benefitach nie chcą wgl o tym mówić, lecz dowiedziałem się od pracowników że benefity sa lecz trzeba za nie płacić firma dofinansowuje grosze a reszte płacisz ty xD co było inną informacją podczas rozmowy, a i najlepsze benefity z dofinansowaniem możesz otrzymać najwcześniej po roku i dobrym sopie (ocenie przez przełożonego) więc jeśli będziesz robił tak zwanego louuuuda to masz pracę w miłej atmosferze, jeśli raz się nie zgodzisz z głupotą przełożonych np. przy wykonywaniu bezsensownej czynności twój soop ucierpi. Ogólnie kandydacie szukaj innej pracy, lepiej zarobić mniej i nie mieć burdel(usunięte przez administratora)łowa niż więcej i potem leczyć się od mobingu :)

Czy do każdego komputera można włożyć pamięć RAM? Moja odpowiedz, tak do każdego lecz trzeba odpowiednio dobrać parametry. I tutaj było zdziwienie Pani od rekrutacji.

Były_pracownik

Jedyny plus to, że przychodzi się do pracy dla ludzi i to wszystko. Pracując w x-kom poniżej szczebla menagerskiego nic się nie osiągnie bo pracownicy żyją w świecie iluzji i urojeń. Mydlenie oczu na każdym kroku a jak się wyjdzie z innowacyjnym projektem to wrzucanym jest się do śmietnika. Przykro jest patrzeć kiedy firma nie zauważa wykształconych na uczelniach wyższych doradców którzy pracują za ochłapy bo "w sumie jest im dobrze" rozumiem, że jak pracownik chce płodność kwalifikacje to powinien o tym informować pracodawcę ale jak firma z takiej osoby robi niewolnika to ciężko aby chęć rozwoju pracownika wyszła od niego samego. x-kom mimo swoich działań PR na zewnątrz i uchodząc za lidera sprzedaży IT od wewnątrz gnije i tylko czekać, kiedy nie będzie miał kim robić. Klienci z roku na rok stają się świadomi ale i pracownicy zaczynają świadomie oceniać swoją wartość i tylko kwestia czasu dzieli x-kom od tego, że najbardziej dochodowe piony się rozsypią. Nawet nie pisze propozycji rozwiązań jakie zoptymalizowały i poprawiły by jakość pracy doradców ale po co jak i tak zostałoby to wrzucone do kosza. Pocieszające jest to, że po za x-kom są firmy które doceniają pracowników nie tylko finansowo czy pod kątem benefitow ale moralnie przywracając człowiekowi wiarę w siebie i potrafi udowodnić, że pracownik w firmie jest kimś wartościowym bez znaczenia jakie ma stanowisko.

luuukas

Wylało się mnóstwo nowych ofert pracy. Rekrutacja aż wrze! Cóz to się stało, ze się tak wiele ofert pracy wylało? Czy pracuje się dobrze? Czy pensja atrakcyjna jest?

Racovia

Nie narzekajcie ludzie. Dzięki temu że dobrze pracujecie nasz zespół ma się Super. Teraz zrozumiałe ze muszą zawodnicy mieć podwyżki więc wy raczej nie możecie na nie liczyć. Ale pracujcie efektywniej ok?

Witam, Czy ktoś coś może napisać na temat powiązanej z X-Kom'em firmy Prochem?! Szukają do proca na stanowisko Handlowiec. Dzięki i pozdrawiam.

PodobnoPoinformowany
@Zainteresowany

Jeśli chodzi ci o zatrudnienie w firmie Prochem to raczej nie powinno pytać się o to w zakładce innej firmy. Tutaj masz właściwy link: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,791144 Skoro już jednak pofatygowałem się, by odpisać, to odpowiem na nurtujące cię pytanie. Firmy X-KOM oraz Prochem z tego co wiem łączy na chwilę obecną osoba właściciela. Prochemem wcześniej zarządzał ojciec, teraz to własność młodego Świerczewskiego. Poza tym raczej trudno by sieć sklepów z elektroniką była jakoś bliżej powiązania z zakładem produkującym farby. Radziłbym już pisać w odpowiednim miejscu w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Operator,

Nie polecam pracy na produkcji jako praca na start. Nawet 3 miesięcy nie dasz rady przepracować (okres próbny) i nie masz osiągniesz targetu to lecisz za płot. Druid szaleje bo ma za dużo ludzi w zespole, roboty ciągle mało. Ciągła selekcja, liczy się wynik - nie ludzie.

x-kom.pl
@Operator,

Każdy z działów ma określone cele do realizacji, pracownik jest jednak dla nas ogromną wartością. Jeżeli jakaś sytuacja niepokoi Cię, to bardzo prosimy o bezpośredni kontakt. Chętnie wszystko wyjaśnimy.

@x-kom.pl

Jak czytam, ze pracownik jest największą wartością dla firmy, to śmiać mi się chce... rotacja jest niesamowita, ludzie nie mają motywacji do pracy, zarobki najniższe na rynku, a firma zamiast zatrzymywać ludzi z doświadczeniem zbieranym w x-kom pozwalają na odejście dobrych pracowników do firm konkurencyjnych (taka polityka firmy, a siatka wynagrodzeń nie do ruszenia), gdzie są przyjmowani z otwartymi ramionami i mają możliwość wdrażania x-komowych rozwiązań w firmach, które to odpowiednio docenią. Sytuacja dot. pracowników różnych działów.

Zainteresowany...
@Operator,

Można coś więcej nt tej pracy na produkcji? Bo nie do końca rozumiem co tam się produkuje, czy chodzi o składanie komputerów tylko, czy co jeszcze?

Polish

Toksyczne miejsce pracy. Nie polecam. Ludzie okropni. Liderzy porażka. Z daleka się trzymać. Nawet kamizelek na odpowiedni dział nie ma. Pracownicy rozgoryczeni pełni żalu że zaalo zarabiają ale siedzą uparcie. Brr.

Trybik
@Polish

Widać że nie masz KOMPETENCJI aby tam pracować. To praca dla ludzi ambitnych chcących się rozwijać chcacych nowych wyzwań i wielkich celów. Wiwat statystyki i tabelki! Wiwat wykresie! Ludzie nieważni.

@Trybik

W końcu po to masz być geekiem, żebyś robił to ( w sumie cokolwiek) z pasji, a nie dla pieniędzy. W końcu nie po to firma tyle inwestuje pieniędzy w kampanie starające się uświadomi, że wynagrodzenie jest najmniej ważne. Ważniejsze są benefity za które musisz zapłacić (a i tak nie masz czasu korzystać bo siedzisz na nadgodzinach, żeby złączyć koniec z końcem), mówienie "dobra robota", albo te ostatnie minki (w pale się to nie mieści...).

Half
@Deck

Ciekawe kiedy państwo prezesostwo zauważy, że ludzie mają gdzieś ich akcje, geeki, walentynki, kartki i motywujace filmiki i chce tylko normalnie zarabiać.

@Trybik

Piszesz to trochę w sarkastycznym tonie, a mnie zależy na przedstawieniu na forum realnych warunków zatrudnienia. Mógłbym się dowiedzieć jakiego rodzaju umowy o pracę są podpisywane z nowymi pracownikami i ile trwa okres próbny? Podziel się prosze swoim doświadczeniem.

Abvx

Pierwsza umowa na okres próbny 3 miesięczny a następna bodajże na 2 lata

Dykteryjka
@Mikołaj

Jakim doświadczeniem skoro niczego nie uczą?

@Abvx

Po przepracowaniu okresu próbnego i otrzymaniu umowy na czas określony zwiększa się również pensja zatrudnionego pracownika? Ciekawi mnie, czy można liczyć na podwyższenie wynagrodzenia, czy może w dalszym ciągu pracujemy za stawkę, która obowiązywała w trakcie okresu próbnego. Mam nadzieję, że przedstawisz, jak to wygląda.

@Mikołaj

Na zwiększenie wypłaty po okresie próbnym możesz zapomnieć . Po przepracowanym roku dopiero możesz na to liczyć :). Ewentualnie jeśli zdasz kompetencję jak zostaniesz dopuszczony , możesz liczyć na dodatkowe 200 zł jednak aby nabyć umiejętności musisz uczyć się poza godzinami pracy (zostać na kilka godzin za darmo ) i znaleźć jeszcze osobę która cię tego nauczy bo ty na pewno nie będziesz miał dostępu do większości rzeczy tak jak wieloletni pracownicy .

Szkło

Super miejsce pracy. Polecam. Fajni ludzie praca lekka wypłata żadna. Ale można sobie pogadać o Rakowie bo dużo kibiców tak że jest super. Jeśli oczywiście masz inne źródło dochodów.

Tymek

Witam, chciałbym się dowiedzieć kiedy będą podwyżki na magazynie? Amazon właśnie podniósł najniższe wynagrodzenie dla pracowników szeregowych 20zl brutto tj.17zl na rękę.Tutaj chyba co najwyżej z max premią można zarobić 2200.....wiec?

Były magazynier

Praca jak każda inna nie ma tragedii ale zarobki mógłby być trochę większe patrząc z perspektywy średnich zarobków na innych magazynach.. W dzisiejszych czasach i cenach jakie są to przy wypłacie ledwo starcza "od 10 do 10" chyba że będziesz robić dużo nadgodzin to może i wtedy jakoś człowiek "pożyje" chodź trochę na poziomie. Druga kwestia to zmiany aż 4.. Gdzie inne działy maja np tylko dwie.. Dzień wolny urlop z dnia na dzień ?! Zapomnij, nie ma opcji, zakaz urlopów.. no chyba że właśnie jesteś z innego działu ewentualnie masz znajomości.. :) Ludzie co chwilę się zwalniają.. Zarząd nie widzi nic w tym dziwnego.. - "naturalna rotacja"..

Pracownicy Magazynu

(usunięte przez administratora), kiedy możemy się spodziewać podwyżek na magazynie?

@Pracownicy Magazynu

Jeśli chodzi o podwyżki, to czy jest na nie szansa i wiesz coś na ten temat? Inne bonusy do wynagrodzenia, też są miłym dodatkiem, więc fajnie byłoby gdybyś napisał coś na ten temat. Pakiet socjalny i premie to ważny aspekt zatrudnienia, który jest często priorytetem przy podejmowaniu pracy.

@Pracownicy Magazynu

Niebawem będą, w końcu najniższa krajowa będzie UP.

Zdecydowanie NIE polecam. Pracodawca obiecuje gruszki na wierzbie, a kończy się to dużym rozczarowaniem. Wymaga niepłatnych nadgodzin, jest duża presja ze strony przełożonych i brak wsparcia. Niskie podstawy wynagrodzenia, a uzyskanie premii graniczy z cudem- raczej nie są wypłacane. Jest chill room, ale prawie nie używany bo nie ma czasu na takie przerwy. Ładny budynek i smaczna kawa, wszyscy się uśmiechają, a koniec końców obgadają. Nie warto tracić nerwów i zdrowia. Wiele osób zostaje bardzo źle potraktowanych w związku ze zwolnieniem/pożegnaniem. Sądzicie, ze praca tak to dla was szansa i do tego będzie super? Nie. Poszukajcie pracy w innym miejscu dla własnego dobra :)

@pracownik

Serio ktoś od Ciebie wymagał darmowych nadgodzin? W firmie jest ogólny dramat, ale za nadgodziny zawsze wynagrodzenie było, nigdy u nikogo nie spotkałem się z sytuacją, że nie dostał pieniędzy za nadgodziny (ewentualnie odbiór, kwestia do dogadania), ale że za darmo? Ja bym zgłaszał wyżej, pewnie zarząd nie ma świadomości...

Polecam

pawełek

mam pytanie - na jaką pensję może liczyć specjalista w x-kom (np. w dziale marketingu)?

takaprawda
@pawełek

głodową

@pawełek

To ktoś tu chce pracować? Omijać szerokim łukiem tą firmę za miskę ryżu.

@Tomek

Nie rozumiem, dlaczego w taki sposób oceniasz pracę na stanowisku specjalisty w firmie X-Kom? Na wstępie wypowiedzi chciałbym, abyś sprecyzował, czy pracowałeś na tym stanowisku, czy może Twoja opinia wzięła się z informacji przekazanych od znajomych, którzy tam pracowali. Proszę o odpowiedź.

Ludzik
@Mikołaj

A jaka różnica skąd źródło informacji? Atmosfera jest świetna, szczególnie w lato duchota i skwar. A poważnie jednym się podoba innym nie. Jeśli potrzebujesz na zabawę i picie to się nada. Perspektywicznie szkoda czasu bo nie zdobędziesz żadnych umiejętności. Po prostu praca dla ludzi bez przyszłości. A ludzie są jak wszędzie zawistni normalni etc. Choć moga cię pobić jak dostaniesz 5 zł więcej.

Magazynierzy x-kom

Czy wiadomo już kiedy będą podwyżki na magazynie? (usunięte przez administratora), kiedy możemy się spodziewać pozytywnej decyzji?

Magazynier
@Magazynierzy x-kom

Podpisuje się pod zapytaniem.

@Magazynierzy x-kom

Będą jak zmienisz firmę. Do roboty (usunięte przez administratora).

Prawda
@Magazynierzy x-kom

Wasze podwyżki to dostaną piłkarze hahahaha - cały xcom musi się bujać za te śmieszne pieniądze (usunięte przez administratora)zawsze się znajdzie jakiś (usunięte przez administratora) co przyjdzie tu pracować za 2000 zł - nie ma innej firmy w Częstochowie z tak dużą ciągłą rotacją ludzi.

PePe
@Magazynierzy x-kom

Ja już słyszałem od pewnego pana z zarządu, że jak się nie podoba wynagrodzenie to proponuje poszukać szczęścia w innych firmach. Dla mnie jasny przekaz...

McKwacz
@Magazynierzy x-kom

W tej chwili chyba wszystko zmierza do tego zeby płacić mniej- nawet ta marna "premia" jest obcinana ile się da począwszy od niewyrobienia normy przez dział po widzimisię lidera. Ludzie się zwalniają no ale to "naturalna rotacja"... jasne. Najgłupsze że zawsze znajdą sie naiwni.

@McKwacz

Przeglądając ostatnie wpisy, które pojawiły się w tym wątku, można odnieść wrażenie, że głównym problemem są zarobki, które oferuje firma X-Kom pracownikom magazynowym. A co moglibyście napisać na temat pozostałych aspektów? Mam tu na myśli atmosferę, która panuje w tej firmie oraz relacje na linii pracodawca-pracownik? Czy są one poprawne? Zachęcam do wypowiedzi w tym zakresie.

Hjidhx
@McKwacz

Tzn ile dostaje się obecnie hajsu zaczynając od zera na magazynie ? Pytanie z czystej ciekawości .. sprawdzam czy coś się zmieniło xd

ULO

Witam. Chciałem również podzielić się z wami swoja opinia na temat x-kom jako były pracownik.Firma z która bylem związany przez dłuższy czas stanowiła dla mnie doskonale pole do pracy oraz rozwoju zawodowego i dużo jej zawdzięczam . Fajni ludzie , dobra współpraca. Jak zwykle były problemy ale nie ma tematów nie do przejścia . Innym aspektem jak w każdej pracy są przełożeni którzy często posiadają aspiracje skierowane w niewłaściwa stronę lub posiadają zaburzone ego które nie pozwala im przyjmować konstruktywnej krytyki od ludzi którzy często posiadają dużo większa wiedze i doświadczenie branżowe niż Oni mimo "grubego"CV którym się legitymują . Niszczy to dobry wizerunek firmy jako pracodawcy oraz relacje miedzy ludzie a jak zwykle za wszystkim stoją pieniądze i ekonomia ."Szkoda". Bo praca to nie tylko kasa ale i sposób na życie i wzajemne relacje . Ciężko je tworzyć kiedy kierownik stoi nad tobą jak karbowy obcinają premie tylko z tego powody ze np : masz złe odłożone nożyczki lub mazak na stole - trywialne ale to prawda .Popadanie w coraz większy absurd doprowadza do frustracji pracowników. Mimo wszystko wspominam ten czas z dużym sentymentem Pamiętajcie - Manager /Kierownik to tylko następny pracownik firmy zatrudniony na dane stanowisko - to nie jest ich prywatna firma - właściciel jest tylko jeden - a każdy pracownik może być zastąpiony innym.

lisek

Czy to prawda, że osoby zatrudnia się tylko ze względu na atrakcyjny wygląd i tylko to się liczy? I czy to prawda, że zarabia się poniżej 2500 na rękę na większości stanowisk w biurze?

#szkodaczasemczytac
@lisek

lisek - zastanów się, czy gdyby tak było, to x-kom byłby tym czym jest i tam gdzie jest. Powiem ci tak, jak chcesz nabierać doświadczenia i jesteś ambitny, to ci się spodoba, bo i kasa się zepnie i będziesz mieć satysfakcje.

Szkoda gadac
@#szkodaczasemczytac

No (usunięte przez administratora) kasa i satysfakcja - 1700-2000 zł netto - satysfakcja jak tralala

władek
@#szkodaczasemczytac

tak jest. szkoda, że firma ma taką politykę, która jest tak naprawdę totalnie niezrozumiała. szukać ludzi niedoświadczonych za żadne pieniądze, a przecież ci ludzie im nie pomogą bo nic nie kumają.

Brzydki
@lisek

Nie.

Zostaw merytoryczną opinię o x-kom sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w x-kom sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy x-kom sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w x-kom sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy x-kom sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w x-kom sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

x-kom sp. z o.o.