Opinie o FICO MIRRORS w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie FICO MIRRORS. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FICO MIRRORS na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FICO MIRRORS w Dąbrowa Górnicza

Zapracowany

Czy to prawda, że nie ma zamówień?

@Zapracowany

Nie, tak naprawdę od czasu uruchomienia zakładu po przestoju ekonomicznym pracujemy więcej... Zamówienia są i na niektórych projektach nawet wzrosły

Demsi ten co dał w ryja typowi

Hej mam pytanie czy są przyjęcia na Zasilanie mogę nawet paleciakiem (usunięte przez administratora)przez Agencję byle by się wydostać z tego Hanexu bo (usunięte przez administratora) po 12 godzin i jeszcze teraz mi premię zabrali bo pochamrałem się z typem i chcę z tej firmy uciekać

Gnom
@Demsi ten co dał w ryja typowi

Z deszczu pod rynku bym się nie pakowała. Poszukalabym pracy w innym zakładzie, chyba że ktoś lubi mobing.

Ficolud
@Demsi ten co dał w ryja typowi

Ficosa to dobra robota dla kogoś kto lubi grać w gry, nikt Ci uwagi i tak nie zwróci bo boją się że się pracownik obrazi i się zwolni. Także jak ktoś ma tylko spoko fona to dawać tu do roboty bo za granie na telefonie jeszcze zapłacą.

@Ficolud

Łeb w telefonie i zero zgrania. Jak tu ma być lepiej skoro ludzie że sobą nie rozmawiają. Czy to obawa przed konfidentem? Ludzie są dolni do obrzydliwych rzeczy tylko po to żeby być lepszym.

Utrzymanie ruchania

Wiem tyle że masa ludzi ma się zwolnić.... Ze ludzie mają (usunięte przez administratora) Na fico i że jak coś złego będzie się działo to głową w drugą stronę.... A to chyba źle....

wera
@Utrzymanie ruchania

pelno osob sie zwalnia. tak to jest jak zakladem rzadza osoby bez pojecia

ołówek

Tęsknie za tą firmą.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w FICO MIRRORS odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
GREGGREG

powiedzdzie ile na początek netto się zarabia nie podajcie stawki godzinowej bo ją znam ale miesięczne wynagrodzenie jutro mam być tam na rozmowie więc jestem ciekaw jaka jest miesięczna kwota netto wynagrodzenia z góry dziękuje za odpowiedzi

xxx
@GREGGREG

policz sobie stawke godzinowa /ilosc godzin w miesiacu

xyz
@GREGGREG

Obiecaja Ci 2200 na ręke ale nie zarobisz tyle no chyba ze w miesiacu co ma 22 dni pracy co jest rzadkością w roku.

Bylem
@xyz

Ja wytrzymalem 3 miesiace. Przestoje co chwile zarabialem po 1300-1500 mowa o miesiacach grudzien-luty. Normy bardzo duze a w automotive bylem przez ostatnie 10 lat i w kazdym zakladzie (czyli 2) spedzilem kilka lat ale tu normy nie dalo sie wyrobic nie wiem jak oni na montazach to wyrabiaja. Bez problemu znalazlem lepsza prace. Fico potraktowalem jako przygode nowa lekcja zycia jak polak polaka nie szanuje.

@GREGGREG

A od jakiej stawki nowy pracownik zaczyna ?

Jacek
@321

Też mnie to ciekawi, jakiej stawki można się spodziewać jako nowy pracownik? Jakie są perspektywy awansu, są jakieś bonusy, premie? Można sporo nauczyć się w tej firmie, szefostwo pomaga w nabywaniu nowej wiedzy? Jeśli ktoś ma takie informacje, to piszcie śmiało, na pewno wiele osób zastanawia się nad tymi kwestiami.

@Bylem

Przestoje co chwile ................ chyba płatnę ?

@GREGGREG

skoro znasz stawkę godzinowa to dlaczego nie chcesz jej podać................

Teresa
@321

Wydaje mi się, że @GREGGREG chciał wiedzieć, jaką normę da się wyrobić w FICO MIRRORS. Z kolei Ty, jak zrozumiałam, pracowałeś tam, więc chyba znasz stawkę? Widzę, że wczoraj pojawiły się w Internecie nowe oferty pracy w FICO MIRRORS: https://www.pracuj.pl/praca/ficomirrors;kw Jestem ciekawa, co możecie powiedzieć o warunkach pracy i wynagrodzeniu? Można liczyć na jakieś benefity?

Nhk

12. 68 zł na rękę na wtryskach. Tam jest 4brygadowka

@Bylem

Z montażem to jest tak, że tam pracuje sporo kobiet, a wiele z nich rywalizuje między sobą. A to znaczy ni mniej, ni więcej, że się ścigają która linia więcej zrobi i tak sobie podnoszą normę. Tak sobie popodnosiły normy, że teraz wszyscy płaczą.

@pracownik

OJ TAK, to jest prawda. przez takie coś potem są same problemy. Na dzień dzisiejszy normy trochę zostały obniżone.

vw uruchamia produkcje,cielawe czy ukraińcy z agencji pojechali do domu ,czy grzeją od miesiąca wulcownie.

Wiesław

Ciekawe co z odlewnią i z selekcjonerami z sqs. To widać jednak ruszy wcześniej niż po 27 kwietnia

@Wiesław

SQS nie wraca przynajmniej do października. Koszty. Odlewnia będzie uruchomiona ale przynajmniej 2tyg, plus kilka dni na rozruch pieców. Montaż jak nic dopiero po majówce coś wiecej. Pierwsze wtryski wkrótce ale w bardzo okrojonym składzie.

Wiesław
@Qwerty

Myslisz, że SQS nie wróci do października? To kto w takim razie będzie sprawdzał komponenty? I to jest pewne info czy domysły?

@Wiesław

Takie info jest na tą chwilę, najprawdopodobniej pracownicy zatrudnieni na umowach na czas nieokreślony z innych działów typu montaż gdzie klient ma dalej przestój na ich liniach.

Qwerty

3/4 Ukraińców pojechało do domu, nie mają już czego tu szukać.

@Qwerty

Tak, ale na wymianę przyjechali ludzie z Gruzji, Azerbejdżanu, Kazachstanu i nawet z Indii się pare osób znajdzie.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w FICO MIRRORS?

Jak najbardziej .potrzebują ludzi na linię pandy

majsta

tak maja. w jakosci.

frds

na montaż zawsze są miejsca, a pandy każdy unika jak może :D

Czy na zakładzie trzeba chodzić w maseczkach??

Qwerty

Nie trzeba, tylko osoby wchodzące z zewnątrz, goście, dostawcy.

frds

już tak, firma zapewnia maseczki i są przyłbice (te małe tylko na nos)

szukam pracy

Od jakiej stawki zaczyna nowy pracownik ?

@szukam pracy

na montażu około 2600-2800 na czysto się wyjdzie. Śmieszne jest to, że zostałem przyjęty równo z takim jednym to miał stawkę 2zł niższa niż ja....... ?

Jak od momentu waszej ostatniej aktywności wygląda sytuacja tego przedsiębiorstwa? Inni użytkownicy chętnie dowiedzą się najświeższych ciekawostek o FICO MIRRORS jako pracodawcy.

Zdegustowany DJ

Jeśli chcesz pracować to na pewno znajdziesz tutaj zatrudnienie ;) Musisz się jedynie liczyć z ogromną presją, która wywierana jest przez współpracowników gdy pracujesz w formie pracownika produkcyjnego. Jeśli chodzi o pracę jako pracownik magazynowy... Dziennie robisz maraton na nogach w dystansie 20km niekiedy nawet bez przerwy, ponieważ nie możesz zostawić lini bez opieki kiedy pracują. Pracują praktycznie cały czas, kiedy jedna linia idzie na przerwę druga z niej wraca także... Przerwy rób w domu haha. Za staranie się nie ma nagrody, ale za błąd musisz liczyć się, że dyrektor cykanie fotkę twojego błędu i możesz ponieść tego konsekwencje, oczywiście bez wizerunku pracownika. Pracownik produkcjny zarobi 1800netto, pracownik lakierni 1900, magazynier 2079 netto. Przysługuje także dodatek w formie karty Edenred 190zł miesięcznie. STRES w tej firmie jest nierozłączny, więc jeśli jesteś słaby psychicznie to odradzam tą pracę. Co do dyrekcji- to kompletne matoły dla których liczy się pieniądz i ile mogą go wycisnąć z pracownia.

@Zdegustowany DJ

Nie zgadzam się z tym co piszesz to nie jest prawdą że nie możesz zostawić lini jak masz wszystko ogarnięte to możesz iść na kawę lub na przerwe jeśli montarz też idzie wiem bo sam przy tym robiłem trzeba było dawać na linie pudelka czasem kartony piankę itd przekladki żadna filozofia ja sam potrafiłem ogarnąć 8 lini a czasem 12 wielkie mi halo

frds
@Demsi ten co dał w ryja

szczerze mówiąc jak ktoś sobie zorganizuje swoją prace to jest miód malina, tylko jak są nowe osoby to są sytuacje, że linia stanie przez brak części. A w przypadku pracy w okolicach linii bmw to nie jest wyścig w składaniu lusterek tylko jazda na jakość. Wystarczy się dobrze zorganizować na łączu linia-wózkowy.

On

Czy ktoś wie czyPani Katarzyna W. Ma meza??

Anom

A czy to ważne?

@Anom

Jest taka sliczna ????

popcio
@On

kto to Katarzyna W? jaki dzial?

@popcio

Pani technolog

popcio

aa ta z lakierni

@popcio

Normalnie Anioł

Magazyn

Jeżeli chodzi o magazyn panie Bulik to prawdą jest że sie zapieprza na paleciaku na początku .Ale każdy z nas to przechodził.I co niektórzy z nich trafili na zasilanie a tym co się udało to na waita albo gdzie indziej ale chyba jest to normalne że nowy pracownik nie będzie jeździł od razu na wózku a stary pójdzie np na zasilanie.Co do przydupasów.Chyba na każdym dziale tacy są. Niestety;/ To tak po krótce

@Magazyn

A są przyjęcia ? Jeśli tak to ja tam wracam mogę nawet paleciakiem (usunięte przez administratora) już lepsze to niż pracować w obozie jakim jest Hanex

bulik

Jeżeli chodzi o pracę na magazynie to jak nie jesteś w układzie tzn.: przydupasem, podp...czem albo z rodzinki to nie licz ,że będziesz jeździł wózkiem widłowym (wózki są dla tych co wymieniłem) a tak to paleciaczek i zapie....asz przez bite osiem godzin prawie w biegu. Kasa może i nie najgorsza pod firmą ale ludzie fatalni czywiście nie wszyscy ale po prawdzie 10 chłopaków zap...ala na 20 nierobów szkoda czasu i nerwów na tą firmę. Męczyłem się tam przez rok czasu-odradzam no chyba że ktoś lubi być traktowany jak śmieć

@bulik

U kogo robiłeś na zmianie ? U takiego lysego wózkowego co ma Syna chorego mowią na niego Scyzoryk pewnie paleciak i obslugiwanie lini podworzenie gotowej produkcji i bindowanie?

Młody

Najlepiej chcielibyście wszystko nie wychodząc z chaty. Jest ciężko ale swoje trzeba zrobić jak wszędzie a co do ludzi to są spoko jeśli umiesz rozmawiać ze wszystkimi sie dogadasz. W drugi dzień pracy dali mnie na linie gdzie była pewna (usunięte przez administratora) która myślała ze jest bogiem ale bardzo szybko sprowadziłem ja na ziemie i był lajcik. Wkrótce mija mi miesiąc w fiko i zobaczymy co bedzie dalej.:):):) Diamo co do ciebie to myślę że jestes ciotą i masz jeszcze mleko matki pod nosem, znam wielu kobiet które pracują tam wiele lat np 16 a jeszcze inne np 3 miechy i są zadowolone. Pamietaj ze życie nie jest usłane różami i każdy jest kowalem własnego losu. Jeśli piszesz ze traktowali cie jak śmiecia to tylko i wyłącznie twoja wina i twojej słabej psychiki nara. Pozdro dla wytrwałych i tych którzy mają jaja a nie mleko pod nosem :)

@Młody

To niech przyjdą do Hanexu popracować to im się (usunięte przez administratora) odechce tak narzekają na ficomiro że niby tak źle w tym zakładzie a co ja mam powiedzieć że muszę wózkiem widlowym bez kabiny po zimnej hali jeździć że można się rozchorować to ja już bym wolał zapier na paleciaku na liniach produkcyjnych w ciepłej hali łatwo im się mówi

M. M

Jakby wiecej osób się zebrało to większość tych pseudo kierowniczkow zostało by zwolnionych, robię tam kilka lat i z roku na rok jest coraz gorzej a śmieszy mnie to że są tu równi i równiejsi, spokojnie kwestia czasu jak to trafi tam gdzie potrzeba :) Pozdrawiam tych ludzi którzy jeszcze wytrzymują to wszystko i nie sprzeciwily się, czekam na takie osoby. Jbc pisać pod postem.

Wyga
@M. M

W obecnej firmie taki kierownik wyleciałby po pierwszej dniowce. Fico to patologiczny zakład pracy, takich metod nie stosuje się od lat. Dlaczego oni pracują nie wiem ale powinni się wszyscy zebrać i powiedzieć co się myśli. (usunięte przez administratora)

@Wyga

To Zapraszam do Hanexu tam to dopiero jest (usunięte przez administratora) Zakład kierownictwo się zmieniło i zrobił się z tego Zakładu (usunięte przez administratora)też za dużo wymagają ja pracowałem w fico miro i nie mam złej opini na temat tego Zakładu no chyba że za moich czasów się coś zmieniło

Jaka atmosfera jest między działami w FICO MIRRORS?

Między jakimi działami?

znawca

jak w kazdej korporacji. byle moj dzial byl lepszy....slaba atmosfera.

gość.

W końcu pożegnałam wieloletnią pracę w FICO MIRRORS... Miałam już serdecznie dość... Wymęczyli tutaj mnie jak psa, nie dość, że fizycznie to na dodatek psychicznie... Zastanawiam się po co tak starałam się... pracowałam tu za trzech, a i tak nikt nie doceniał mojej pracy, taka jest niestety prawda... Najbardziej drażniące jest faworyzowanie niektórych pracowników, przez przełożonych, ... i przymykanie oka, gdy powinie im się noga... Niestety tego nie da się ukryć, że co niektórzy mają wikt i opierunek u kierownika. Nie ma sprawiedliwości i raczej nigdy nie będzie... ;)

M. M
@gość.

Zgadzam się, przyjdzie czas ze napisze tutaj wszystko na pewne osoby :) i nie tylko

Kiwi
@M. M

Pisz śmiało.

Siwa

A co się dzieje?

Stokrotka

Trzeba być bez grosza przy duszy aby zatrudniać się do Firmy Ficomirrors w Dąbrowie Górniczej, firma zatrudnia przez pośredników za marne grosze z tygodniowymi umowami, a bilet za 110 zł kup na miesiąc, własnym samochodem się nie opłaca za te marne grosze! Robota do bani układy układziki, totalne (usunięte przez administratora) na dodatek cuchnące. NIE POLECAM!!!

Odlewnia

Powiem tak nie polecam tej firmy chyba że jesteś desperatem to co się dzieje na dziale odlewni to jakiś wyzysk pracowników zmuszanie do nadgodzin jakimś prawem nie pójdziesz to cie zwolnią robisz jak robot bez chwili dychniecia na dwóch maszynach za (usunięte przez administratora) nie pieniac bez premii i dodatków nie mówiąc o karcie żywnościowej też nie ma co liczyć nie polecam na prawdę szkoda czasu i nerwów na tom firmę

Ktos
@Odlewnia

Przyjdź na montaż,zobaczysz jak się robi,kobiety dźwigają,zapiepszaja,a faceci kartoniki kleją,tu stanie pogada albo tam z telefonem

kiero
@Ktos

ogolnie tragedia. sypie sie ten zaklad ale tak to jest jak sie mysli krotkowzrocznie.

roq4
@Ktos

jak się spocą od tego zapierodlu to chyba przez temperature

roq4
@Odlewnia

zapraszmy na lakiernie

Zostaw merytoryczną opinię o FICO MIRRORS - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w FICO MIRRORS?

Zobacz opinie na temat firmy FICO MIRRORS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FICO MIRRORS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FICO MIRRORS
2.2/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Koksownicza 30
    41-300 Dąbrowa Górnicza