Suzo Happ

Opinie o Suzo Happ

Czy Suzo Happ ma ściśle ustalone godziny pracy?

Zależy gdzie

Nice

Sporo negatywnych opinii, ale z reguły tak jest na produkcji. Z perspektywy pracownika biurowego mogę stwierdzić, ze w firmie jest super atmosfera. Benefity porównywalne do innych firm, dodatkowe pieniążki na święta. Wiec chyba nie jest tak źle jak niektórzy piszą :)

Jaaacek
@Nice

Nie jest żle, pomimo covida firma wkoncu sie rozwija i co najwazniejsze szanuje ludzi (moja zona u siebie w pracy na swieta nawet zyczen nie dostała tylko info ze w przyszłym roku beda zwolnienia a co dopiero bony na swieta- a u nas i zyczenia i bony) Ogromny plus to praca na 1 zmiane i to że wypłata zaswsze jest na czas (oczywiscie zawsze moze byc wiecej)

Gerda
@Jaaacek

Dokładnie! Mam wrażenie, ze niektórzy nie pracowali jeszcze w ciężkich warunkach i reżimie...jak dla mnie jest dobra firma, fajne dodatku, a pieniądze zawsze mogą być lepsze, może kiedyś wprowadzą dajny system podwyżek ;)

Pełenepoparcie
@Gerda

A kolory nosków Wam pozmieniały się?

skrzat
@Jaaacek

A moja żona dostała i kasę na święta i podwyżkę, choć jej firma się nie rozwija

Hansa
@Jaaacek

Firma się rozwija i szanuje ludzi? To dlaczego wyrzucili 3 osoby w ciągu 2 dni?

Gerda
@Pełenepoparcie

Nie każdy kto lubi swoją pracę musi mieć brązowy nosek :) ale Ty od tego narzekania już pewnie cały zielony jesteś ;)

test
@Jaaacek

Szanuje ludzi? Nie sadzę, góra przejawia całkowity brak szacunku i każdy poda co najmniej kilka przykładów na to. Ludzie ciągle potrafią być zwolnieni z dnia na dzień z powodu braku dobrej organizacji, nawet pomimo tego że pracy nie ubywa. Bony na święta to duży plus w ciężkich ostatnio czasach.

Marcelinka

Jaka jest aktualna lokalizacja firmy?

Brązowy nosek

Ręce opadają, co tu więcej mówić

Magazynier

Z wielkimi problemami. Coś mówił o zdjęciu na regale. Dokładnie sam nie wiedział rekrutujący co mam powiedzieć. Plątał się w swojej wymowie na temat zarobków. Brak konkretów co do obowiązków.

Czy zmienicie osoby rekrutujące?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Niestety, nie polecam. Brak informacji po rozmowie rekrutacyjnej, mimo zapewnień, że zawsze się odzywają. HR nie stanął na wysokości zadania.

nietutejszy

Dzień dobry, Jak wygląda sytuacja w dziale jakości? Na dole widziałem post z kwietnia, który nie napawa optymizmem. Coś się poprawiło od tego czasu? Jeżeli mogę jeszcze uprzejmie dopytać - ile osób jest zatrudnionych w jakości?

jakościowiec
@nietutejszy

coraz mniej ludzi jest w jakości a zadań coraz więcej

QL
@nietutejszy

W dziale jakosci sie nie narobisz. Jak dobrze potrafisz sie chowac to dniowka zleci a kasa wleci.

Tonet
@QL

Jak w sumie w całej firmieTeraz to laba na produkcji i magazynie jest coraz większa :)

Dobra rada
@QL

Połowe zwolnić

Edward
@Dobra rada

Ale kogo radzisz, aby zwolnić? Mam przez to rozumieć, że w Twojej ocenie aktualnie w firmie Suzo Happ pracuje zbyt wielu pracowników? Jesteś w stanie wyjaśnić swój wpis bo aktualnie nie bardzo go rozumiem? Bądź tak miły i sprecyzuj tę informację.

DirtyDancing
@Edward

Po co zadajesz mu takie pytanie.Widać dość wyraźnie że komentarze tutaj są jednym wielkim hejtem. Dajcie sobie spokój.

Noname

Niestety firma nie szanuje ludzi i zasłania się kryzysem. Pieniądze marne, ledwo na rachunki starcza. Niby pracy nie ma a w soboty każą chodzić... Zwolnienia Polaków polecą lada moment lawinowo i na ich miejsce wskoczy tania siła robocza zza wschodniej granicy.

Xxx
@Noname

Ale tanią siłę roboczą już mamy na dziale, w magazynie H.

Załamana bezczelnością

Chciałabym zapytać o prostą rzecz. 20 listopada usłyszeliśmy PUBLICZNIE od szefowej HR, że w firmie pojawiło się 7 przypadków zachorowań na Covid. Wczoraj następne osoby źle się poczuły, przerwały pracę i poszły do domu. Czy o jakimkolwiek z tych przypadków zostaliśmy powiadomieni? Kodeks Pracy z art. 207(1). Czy został powiadomiony Sanepid? Art. 5 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Czy nastąpiła dezynfekcja stanowiska pracy chorego pracownika, narzędzi i sprzętu których używał? Kodeks Pracy art. 207 par. 2. Tak się tylko pytam bo podobno praca na zmiany wynika z troski o nasze zdrowie?!

Magister
@Załamana bezczelnością

Ważne, że(usunięte przez administratora) dobrze...

K.

Polecam pracodawce! Od stycznia wchodzi zróżnicowany czas pracy. Mało tego, w systemie dwuzmianowym. Przychodząc na 15:00 może będziesz 8h/10h, albo i 12h. Na szczęście ustawowo należy się 20% po godzienie 22:00. W innym wypadku nic więcej pracownicy by nie dostali. Czy polityka firmy uległa jakieś zmianie? W poniedziałek przyszło 2 nowych ludzi z agencji. Następnego dnia 2 osoby ze stałymi umowami zostały zwolnione.

Blady88
@K.

Dokładnie!(usunięte przez administratora)c. Najważniejsza(usunięte przez administratora) siła robocza i słupki (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora).

Ula z kwiaciarni
@K.

Zróżnicowany czas pracy??? Pierwsze słyszę o takim chyba zrównoważony kiepie i nierobie jeden

W
@K.

Hahahaha a to dobre z tym zróżnicowanym czasem pracy. (usunięte przez administratora) co Ty bierzesz? - podziel sie

Nierób
@Ula z kwiaciarni

Czy to, że autor posta podał błędne określenie systemu pracy oznacza, że jest nierobem od jakiego go wyzywasz? Czy boli cię treść jego opinii?

Greta Tumberg

Ciekawe czy nowy dyrektor wprowadzi program sugestii pracowniczych kaizen, jak chce to mogę przekazac kilka sprytnych i logicznych pomyslów na usprawnienie organizacji, oczywiście za odpowiednią Stawkę.

On i ona
@Greta Tumberg

Myślę, że nie jest to firmie potrzebne. Bardzo dobrze firma sobie radzi bez kaizen.

Biedak monter
@On i ona

Skoro firma dobrze sobie radzi, to rozumiem, że dla tych co wypracowują ten zysk pracą własnych rąk podwyżka się należy?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Suzo Happ?

Eugeniusz

Chciałbym się dowiedzieć o liderach w firmie.

Integracyjny

Najważniejsze, żeby kierownik miał szacunek wśród ludzi, Widać że W...K najwyraźniej ma bo wszyscy o nim myślą i pamiętają

robotnik

Jak do tej pory, najbardziej w porządku dyrektor w firmie, wymagający a jednocześnie potrafi docenić pracownika, oby był z nami jak najdłużej w organizacji.

Hanna

Na forum GoWork cenione są konkretne opinie - pozytywne i negatywne, dzięki którym użytkownicy mogą podjąć decyzję, czy chcą kandydować do pracy w danej firmie. Ujawnianie inicjałów osób jest sprzeczne z regulaminem i jako takie może spowodować usunięcie wpisu przez administratora.

Pupil

Właśnie - a co teraz robi? Chciałbym wiedziec?

Panna nikt

Praca w Suzo . Można dużo napisać . Jest napewno źle zorganizowana , jest ciśnienie , ale brak sprawnego sprzętu , brak części . Miały być podwyżki w marcu , potem w październiku . Takim trybem , jeszcze trochę minimalna krajowa nas dogoni . Czy polecam tak :) pod warunkiem ze druga połowa ma dobra pensje.

Kierownik produkcji

Bart od dziś będziecie na celowniku dzieki za info :)

Bart

Ogólnie polecam dla osób które chcą sobie odpocząć w pracy i wyrwać się z domu i jeszcze żeby mieć za to zapłacone. W pracy luz-szczególnie na produkcji. Kierownictwo nawet nie sprawdza co się robi. Może nie dużo płacą, ale człowiek się nie narobi i wypoczęty z roboty wychodzi. Często jest tak że sie nic nie robi a i tak za to płacą.

śpioch
@Bart

Zgadzam się kolego. Pytanie tylko dlaczego nic nie robimy? Ktoś chyba powinien zorganizować nam prace? Części do produkcji niedostępne. Przestoje na linii to norma. Klienci odchodzą lawinowo. Dostawcy też bo firma im nie płaci. (usunięte przez administratora)Za co ci wszyscy na górze biorą pieniądze? Niemałe! Jak przycięli kasę z powodu koronawirusa to tylko ludziom na hali. Sobie nie zabrali. Ile dostałeś podwyżek przez 5 lat? Zapytaj tych co tu są od początku. Była jedna. 2%. Zalewają nas propagandą o jakości. Słupki na każdym ekranie. Gonią do roboty, której nie potrafią zorganizować. (usunięte przez administratora)Cisną na wynik a pracy nam nie umieją zorganizować. (usunięte przez administratora)Kolego morał z tego taki - odpoczywaj. Ci na górze próżnują za znacznie większe pieniądze, które wypracowujesz dla nich ty. Większość i tak się tu zahaczyła w poszukiwaniu czegoś lepszego.

XD
@Bart

zapraszamy na magazyn na koniec miesiąca :)

aga

Jak wygląda polityka płac w Suzohaopp? Czy firma waloryzuje zarobki?

Mordeczka

Firma mocno niestabilna. Zwalnia pracowników pomimo pobierania rządowych dopłat w celu uniknięcia zwolnień. Zwolnienia są błyskawiczne, jeden dzień kogoś widzisz, kolejnego już nie. Według nowej dyrekcji każdy jest do zastąpienia, a brak slużalstwa i własne zdanie nagradza się "wręczenien papierka". Możliwości rozwoju generalnie brak. Matryc kompetencji brak. Ścieżek rozwoju stanowiskowego brak. Powyżek brak. (usunięte przez administratora)

Cebularz

Garść słów komentarza do tych przepychanek o wysokość zarobków. Ci na górze ukryci pod jakimś Nickiem napiszą, że dużo zarabiasz i masz postawę roszczeniową, bo są tacy, co zarabiają mniej. Człowiek z hali napisze, że mało zarabia, bo w innych firmach na tym samym stanowisku zarabiają więcej. Prawda jest taka, że to ile zarabiasz nie powie ci sama cyfra. Tego się dowiesz kiedy zobaczysz ile ci zostanie po opłaceniu wszystkich rachunków. Zostanie Ci na jedzenie. Jak uciułasz kilka groszy to wydasz na naprawę złomu którym jeździsz lub leki dla dziecka. Czyli z "z łapy do papy". I tak od lat w cudownym kraju nad Wisłą. Od lat ci na górze zarabiają 4-krotność pensji murarza za Odrą. Ci na dole jedną czwartą pensji niemieckiego murzarza (czyli Turka lub Polaka). Jaki morał? Cebularz pogania cebularza. Nie bawmy się więc w teatrzyk pompowania wydajności, słupków i ciśnięcia na wynik. W takich realiach ekonomicznych to parodia. Tzn ganiać można ale jaki będzie efekt? Dopóki strukturalnie to się nie zmieni, to bardziej sensownie jest pogadać o zafajdanych kiblach. Tyle w temacie

Hihot losu
@Cebularz

Znacie jakichkolwiek cebularzy w firmie?

Super jest.
@Cebularz

Menedżerowie zachodzą w głowę, jak poprawić skuteczność swoich pracowników. Cały czas poszukują nowych rozwiązań. Względy finansowe i możliwości awansu już nie wystarczają, bo pracownik oczekuje dziś od pracy czegoś więcej: przyjaznej atmosfery i poczucia, że robi coś ważnego. Zachowania menedżerów, które zniechęcają do pracy Praca menedżerów polega w dużej mierze na rozwiązywaniu problemów, i to właśnie im poświęcają najwięcej uwagi, tracąc z pola widzenia zadowolenie swoich podwładnych. Ciągła krytyka i niezadowolenie szefa może doprowadzić do sytuacji, w której pracownik zacznie postrzegać miejsce pracy jako jedną wielką porażkę. A stąd krótka droga do tego, by głównym „motywatorem” stały się pieniądze, a nie satysfakcja z wykonywanych obowiązków. – Szef powinien pamiętać, że największym wrogiem motywacji podwładnych jest on sam. Pracownik, wstając rano, powinien mieć dobre skojarzenia z firmą, a nie widzieć w niej same problemy . – Bardzo dużo menedżerów nie chce okazywać zadowolenia z pracy zespołu, ponieważ uważają to za oznakę słabości, która może skutkować spadkiem motywacji do działania. Tymczasem to nie nadmiar pochwał, a ich brak przyczynia się do spadku efektywności. Menedżer powinien wskazywać na sukcesy, jakie wynikają z pracy nad danym problemem. Dzięki takiej postawie „wyposaża” zespół w dobre zasoby odpornościowe, które są niezbędne do ciągłego radzenia sobie z trudnościami. – Dzięki silnemu „motywatorowi” jakim jest „wzmocnienie pozytywne”, pracownicy dostrzegają, że dyskusja o problemach nie służy temu, żeby ktoś poczuł się zażenowany, ale jest drogą do osiągnięcia dobrych wyników – mówi Tomasz Pachoł. – Upatrywanie przyczyn problemu w nieudolności swoich podwładnych powoduje, że przełożeni, zamiast szukać rozwiązania, często zastanawiają się na kogo zrzucić winę za jego powstanie, co opóźnia pracę i podnosi poziom stresu. PDCA, czyli optymalizacja poziomu stresu Utrzymanie u pracowników optymalnego poziomu stresu (całkowite rozluźnienie w pracy także nie jest wskazane), to wyzwanie dla większości menedżerów. Jednym z narzędzi, które pozwalają na osiągnięcie tego celu jest metoda PDCA. Pozwala ona nie tylko skutecznie rozwiązywać problemy, ale również angażować pracowników w rozwój własny, a pośrednio także w rozwój organizacji. Metoda składa się z czterech etapów: Plan (zaplanować) – Do (zrobić) – Check (sprawdzić) oraz Act (działać). Pierwszy etap, polega na zidentyfikowaniu problemu i znalezieniu rozwiązania. – Bardzo ważne jest, aby angażować pracowników w poszukiwaniu metod poprawy obecnej sytuacji. Tutaj sprawdzą się takie narzędzia, jak diagram Ishikawy, SMART czy praca w małych grupach – podkreśla trener Effect Group. W drugiej fazie następuje wdrożenie oraz doskonalenie ustalonych wcześniej działań. Na tym etapie pomocne mogą okazać się narzędzia do planowania m.in. wykres Gantta. Faza trzecia to nic innego jak sprawdzenie, czy podjęte działania przyniosły zamierzony efekt. Korzyści powinny być rozpatrywane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i finansowym. Kiedy menedżer ma pewność co do ich skuteczności, pozostaje etap czwarty, czyli zestandaryzowanie wprowadzonych czynności. Dlaczego ten krok jest tak istotny? Ponieważ trzeba mieć na uwadze, że potrzeba aż 21 dni roboczych, aby daną zmianę utrwalić u pracownika, co w praktyce oznacza ok. trzymiesięczny okres „aklimatyzacji”. – Przed wprowadzeniem zmiany menedżer powinien się dobrze zastanowić nad uzasadnieniem pracownikom swojej decyzji. Przedstawiając wizję, jak będzie wyglądała ich praca po wdrożeniu projektu, daje im poczucie bezpieczeństwa i możliwość odpowiedniego przygotowania się Praca w oparciu o metodę PDCA daje pracownikom poczucie decyzyjności. Dzięki niej widzą, że mają realny wpływ na kształt firmy. Przekłada się to na wzrost motywacji i poprawę skuteczności. Pracownicy, którzy są doceniani i z których zdaniem liczy się kadra menedżerska, nie czują się zwykłymi pracownikami, a integralną częścią organizacji.

Poranek kojota

A sobota będzie pracująca?

JK

Dzień dobry, Czy ktoś orientuje sie na czym polega praca w dziale jakości? Własnie widziałam ogłoszenie? Czy ktoś moje cos więcej powiedzieć na ten temat. Z gory dziękuję

Koronawirus
@JK

Nie polecamy, bieda w pensji, obowiązków milion

jakość
@Koronawirus

aktualnie jestes zawalony gównem bo ludzie rozzrzucani są na prawo i lewo i nie można się wyrobić z obowiązków, polecam jak chcesz nabawić się krwotoku

Zostaw merytoryczną opinię o Suzo Happ - Gądki

• Jak się pracuje w Suzo Happ?

Zobacz opinie na temat firmy Suzo Happ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Suzo Happ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 22 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Suzo Happ?

Kandydaci do pracy w Suzo Happ napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Suzo Happ