Humansoft Sp. z o.o.

Radom

Opinie o Humansoft Sp. z o.o.

Programista wyklęty

Ojejejejejejeje tragedia https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wzrost-wynagrodzen-najszybszy-od-niemal-szesciu-lat-7556824.html Ireczek będzie płakał, pensje trzeba podnieść !!!!!!!!11111oneoneone

były_i_obecny_pracownik

Proszę o zmianę miejsca prowadzenia dyskusji. Z tej, która tutaj się odbywa, nikt niczego się nie dowie. Jest wiele innych miejsc o tym jak prowadzić biznes, o trendach w IT. Tutaj ludzie wchodzą, żeby dowiedzieć się jak się pracuje w Humansoft i czy warto tu pracować. HALO - Pracować!!! A nie chodzić na rozmowy, czy uczestniczyć w procesie rekrutacji. Ze swojego doświadczenia - 5 letniego,w pracy tutaj, mogę stanowczo powiedzieć, że warto. Nie czytajcie informacji o wynagrodzeniu, bo to bujdy. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś konkretnie - zapraszam do zadawania pytań - chętnie odpowiem. Zasada tutaj występuje jak wszędzie - pokaż co umiesz, a będziesz zadowolony i z pracy i z zarobków - gwarantuje. A resztę sami oceńcie - czy słuchać kogoś, kto na forach różnych firm radomskich prowadzi misje - dowalić każdemu, czy kogoś, kto pracuje tutaj od dawna. Naprawdę skończmy niemerytoryczną dyskusję i dajmy możliwość dowiedzenia się o pracy w Humansoft - to proste i do tego służy to miejsce.

@kolejny 01.08.2017 21:32
"Ludzie mi gratulują na ulicy" - to nie może być normalny koleś. Kolesiu, przecież tutaj każdy wali sarkazmem il...

humansoft może sobie zdjąć majtusie i założyć na głowę. Praca za 3000zł nie jest lepsza od freelancerki, gdyż to cwaniakowanie. Ja mam co jeść. Sporo wydaje nawet, obiady jadam na mieście, polecam desery lodowe w kawiarniach, ale ja mam głowę na karku, umiem sie dogadać z klientem, widac ty nie umiałeś, musiałeś wziąć robotę jaką dawali. Co do humansoft przyjąłbym, pracę, gdyby zapłacili odpowiednio. Skoro jestem lepszy od większości z was, to logiczne, że powinienem pracować za wyższą stawkę. Tyle płaczecie o umiejętnościach, jak byłem po studiach łkaliście, że nie dacie więcej niż 2500 brutto. Zdobyłem doświadczenie w firmach lepszych od waszej to z wielka łaską zaproponowaliście tyle ile zarabiją u was przeciętni programiści czyli 3000zł netto. Negocjowałem, wynegocjowałem niewiele więcej, ale w końcu współpracy nie podjeliśmy. Przestrzegam tak czy inaczej, bo większość firm z Radomia w branży IT to cwaniaki. Przy tych samych kwalifikacjach raz potrafią zaproponować minimalną (patrz Pawelec) za drugim razem, szczyt radomskich marzeń czyli 3.000 zł i nie zależy to wcale od umiejętności, te wasze "umiejętności" to mrzonka, którą używacie do tego by zapłacić ludziom jak najmniej. Jak wam nie wstyd? Mam nadzieje, że PiS się weźmie za was jak zrobi porządki z bankami itp. Kłamiecie, oszukujecie, wyzyskujecie, swoim płacicie godnie, takim jak ja, spoza układu śmieszne pieniądze i nie ma to nic wspólnego z umiejętnościami. I nic nie wypluwam, pisze co się dzieje, by ktoś w końcu się za was wziął. koniec płacenia wysokich pensji swoim kolegom, a wmawianie specjalistom, że nie mają kwalifikacji, by zapłacic jak najmniej, by zrobić z człowieka wielbłada, by zgodził się na minimalną. Boli was to, a było zapłacić dobrze specjaliście, ale nie... woleliście "negocjować" jak najniższą pensję. Myśleliście, że nie mam znajomych u was w humansoft i innych firmach, że nie wiem ile się zarabia, że mi nie powiedzą, że mi płacicie mniej niż innym? Skoro na freelancingu nie umiałeś zarobić, to jesteś cieniutki boleczek a nie programista. Freelancing to prawdziwe programowanie, każde zlecenie jest inne, ty siedzisz i klepiesz, połowe za ciebie zrobi kolega biurko obok, flaszke postawisz i sie kreci. Ja mam mało czasu, ale na odpisywanie wam krętacze czas znajdę, gdyż w przyszłości chcę iść w politykę, chętnie z wami zrobie porządek osobiście, jak Pis i Zandberg nie zrobią :D już kilka akcji społecznych mam za sobą :D to też traktuję jak akcję społęczną - uświadamianie społeczeństwa co sie dzieje w firmach IT, nie tylko w radomiu, ale tu jest to widoczne bardziej. Czy wyjadę? pewnie kiedyś... jak znajdę pracę za odpowiednie pieniądze. Ostatnio aplikowałem na programistę. Specjaliście dawali 11.000 - 14.000 zł netto na B2B. Nie dosałem się. ale tyle się płaci specjaliście, a ty wpisujesz na forum, że szukacie specjalisty za 3.000 zł netto? To jest dopiero śmieszne :D. Ale wytłumacze to tym, którzy nie rozumieją. Specjalista kosztuje 10.000 zł netto na miesiąc. Oni szukają za 3.000 zł netto i jak siedzisz cicho i pracujesz (nawet jak nie umiesz) za te śmieszne pieniądze, to jesteś dla nich "specem", nawet ci dyplom wydrukuja i podstępluja obcasem. A jak chcesz podwyżkę, to stwierdzają, że masz za małe umiejętności na eksperta :D. Dobrze sobie ten system ułozyliscie, ale wyszło na jaw :D Ja pracuję w tej chwili za 30-50zł za godzinę w zależności co mam zrobić, nie mam 100% obłożenia, ale da się spoko żyć i mniej się napracuję niż w tych waszych śmiesznych firemkach. Pisałem, że jedna z radomskich firm (tych lepszych) życzy sobie za prace programisty 70zł/h a płaci 20zł/h. Chyba coś nie tak, jak sie z was nie nabijać?

Gelu.
@były_i_obecny_pracownik 28.07.2017 10:09

Witam. Jak pan moze to prosze dac znac czy firma jest otwarta na ludzi poczatkujacych w branzy. Nie licze ze od razu bede zarabial po 7000 ale z racji zobowiazan zwiazanych z utrzymaniem rodziny za najnizsza tez bym nie chcial pracowac. Ogolnie bede szukal pracy kolo marca, kwietnia. Prosze dac znac.

Wiatr

@Programista wyklęty, co ci powiedzieli?

@Wiatr 09.10.2017 16:36
@Programista wyklęty, co ci powiedzieli?

powiedzieli mi, że daliby mi mniejszą pensje, ale nie mogą ;) Prawo zabrania dać mniej niż minimalna he he he. A tak serio, nie da się dogadać, większość pracodawców rozmawia z pozycji siły, masz tu tyle ile daje, albo wypad. W Humansoft da się negocjować, ale jest to ciężkie, ja zerwałem rozmowy z firmą, gdyż byli lekko niepoważni, ale potem dyrektor to naprostowywał. Jak coś chcesz w tej firmie zdziałać i masz łeb na karku, rozmawiaj z nim, nie rozmawiaj z pracownikami, bo oni mają bool tyłka, jak zaczniesz zarabiać więcej niż oni...

Lidia

@Mark92 chyba najlepiej sprawdzić to na rozmowie rekrutacyjnej, bo żadna z osób nie powie Ci jak byłoby na pewno, Natomiast warto, żebyś powiedział o jakim stanowisku mówisz, może ktoś to skonfrontuje z obecnymi warunkami, jakie sam posiada.

Mark92

@Mark92 15.09.2017 09:56
Witam, 2 letnie doświadczenie, jeśli bym powiedział 5000-6000 netto to realna stawka w tej firmie?...

w Radomiu z tego co wiem, nie możliwe, chyba że strajk urządzisz. W normalnych firmach w Warszawie jak najbardziej, ale muszą to być lepsze firmy. I owszem jestem ekspertem od dziadostwa w regionie, rozmawiałem z wieloma cebulakami z radomskich firm IT

Lidia

Proponują więc może zmienić temat. Jeżeli są osoby zainteresowane - firma w ostatnim czasie wypuściła na rynek kilka ofert pracy. Najnowsza dotyczy stanowiska - Konsultant Qlik Sense/QlikView.

Lidia

Widzę, jednak że moja prośba @Programista Wyklęty została pominięta, dyskusja nadal toczy się swoim torem. Odniosę się do kasowania wpisów - takie sytuacje mają miejsce, jedynie gdy jakiś wpis narusza regulamin serwisu, dostępy tutaj: www.gowork.pl/regulamin. Inne wpisy na forum pozostają niezależnie.

@Lidia 02.09.2017 17:49

Lidia, ja nie chcę z nim dyskutować, ale są sprawy, na które nie można nie odpisać. Jeśli ten człowiek nie będzie się odnosił bezpośrednio do mnie, nie będę mu odpisywał.

Programista Wyklęty

oho, zaczęło się kasowanie wpisów. nie szanujecie ludzi, manipulujecie kandydatem, bierzecie nas na wyczekanie - po rozmowie o pracę jak rozpocząłem negocjacje w sprawie pracy nie odzywaliście się przez kilka miesięcy, po czym zadzwoniliście z mniejszą propozycją czyli 3000zł netto, ja już w tym czasie miałem inną pracę, a szefuncio dostał szału, bo nie zatrudnił dobrego programisty za śmieszne pieniądze.

Programista Wyklęty

czemu się wypowiadasz na temat moich rozmów kwalifikacyjnych, skoro jak sam piszesz, cie tam nie bylo? masz szklaną kulę? nikt sie nie wychyla, bo kazdy wie, ze za slowo krytyki jest wylot rozmawialem jak partner, ale manipulowano mną, okazano brak szacunku do mojego intelektu, ty piszesz, że ja nie szanuje ludzi, gdzie byles na szkoleniu z manipulacji? na trzepaku z flaszką? twoje manipulacje to okazywanie braku szacunku dla czytelnika, okaż szacunek jeśli go wymagasz

były_i_obecny_pracownik

Proszę wpisów człowieka o nicku - "Programista wyklęty" nie traktować poważnie. Człowiek wypisuje na forach różnych radomskich firm - głównie tych, w których nie pracował, różne bzdury i wyssane z palca historie. Do tego reprezentuje bardzo niski poziom kultury i nie szanuje ludzi

@były_i_obecny_pracownik 31.08.2017 09:30

kiepsko Ci idzie ocenianie moich wpisów. Ja nie oceniam ludzi, oceniam ich zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i nie tylko. kto by mi dał 4000 zł na umowie? Nikt. Przestań pisać bajki. nudne to są twoje manipulacje, czemu tak bronisz pracodawcy, niszcząc sobie przy tym reputacje?

@Programista Wyklęty 31.08.2017 13:18

Ostatni raz sięgnę do swoich zasobów cierpliwości i coś Ci odpiszę :) Nie niszczę swojej reputacji - o niej mogą się wypowiadać ludzie którzy mnie znają i ew. klienci z którymi współpracowałem w ciągu swojej 10 letniej kariery w zawodzie. Żadne internetowe forum ani jej nie podbuduje, ani nie zepsuje. Byłem zarówno na szkoleniach sprzedażowych, jak i na trzepaku z flaszką - wszędzie trzeba być człowiekiem :) Cyt Ciebie - "Pisałem, że proces przeszedłem, bo tak zdecydował mądrzejszy od imbecyli humansoftowych dyrektor, który nie zgodził się zatrudnić znajomka od flaszki kierownika, tylko chciał zatrudnić mnie, wybrałem inną firmę" - gdzie tu jest ocena zachowania?

Programista Wyklęty

z tym, normalnym to była prowokacja. Ciesze się, że się dałeś na nią złapać. trochę nadinterpretujesz to co ja piszę. Z proszeniem na kolanach to były jaja, a PiS dobrze pracodawcom dowalił - minimalna 13 zł na zleceniu, 500+ itp, to nie zbawcy, ale jak pracodawca sugeruje, że albo bierz co daję, albo tam są drzwi to chętnie mu potrolluje PiSem, bo on pokazał większości pracodawców gdzie ich miejsce w szeregu. Wiadomo, że nie rozwiązali wszystkich problemów, nikt nie rozwiąże, ale to taki cierń w oku pracodawców i fajnie się ich wkurza pokazując im działania PiSu :) To dobrze, że pytasz, bo wnioski sam wyciągasz błędne. Pozdrawiam Lidie :P

Lidia

Myślę, że przede wszystkim wszyscy powinni uspokoić emocje. Forum powinno służyć do wymiany konstruktywnych wypowiedzi, na których mogą skorzystać przyszli potencjalni pracownicy. Aktualnie trwa rekrutacja na stanowisko - Developer aplikacji biznesowych. Jak wrażenia osób pracujących dokładnie w tym obszarze?

@Lidia 23.08.2017 15:29

Lidia, lekko jednak sugerujesz, bym to ja zamilkł. OK, generalnie ja nie mam nic do firmy Humansoft. Oni sobie działają, ja sobie działam, polecam nie manipulować, bo jak ktoś jest inteligentny, to raczej oleje. Ja się wypowiedziałem i oddzielam te firmeki od siebie kreseczką. https://www [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] com/watch?v=5CnRce5MfmU Pozdrawiam Lidia

kol

Uwaga człowiek o nicku "Programista Wyklęty" to jakiś typ nie po kolei. Zobaczcie co wypisuje na forach innych firm radomskich z branży IT. W wielu z nich nawet nigdy nie miał szansy pracować a wypisuje rzekomo o nich jakby był szpecem fachmajsterem tam od wielu lat. Wystarczy wejść na profil gowork chociażby firmy Sorter aby utwierdzić się jakie bzdele o firmie wypisuje, wcześniej też pisał o konsorcjum it, Radwag, to samo było na profilach innych firm chociażby webmasterskich w Radomiu. Tego się po prostu nie da czytać. Proponuję firmie humansoft aby zgłosić to forum do moderacji gowork, inaczej człowiek wam całkowicie zaśmieci profil.

Programista Wyklęty

Nic nie umiałem, chamem byłem za minimalną, dopóki nie zacząłem robić konkurencji, wtedy nagle sięgnęli do kieszeni i znalazły się pieniądze. Zagroziłem waszemu układowi to dzwoniliście do siebie wypytywać o mnie, kto to ten programista wyklęty, jest numer jeden, co teraz z nami będzie? - zatrudnijmy go za 3000zł netto, będzie dla nas pracował I co? nie zgodziłem się i na to. Teraz jest płacz na forach, ośmieszanie mnie, przypomnij sobie jak prosiliście na kolankach, bym dla was pracował za 3000zł. Śmiech to z was jest januszki biznesu it w radomiu. Nie wątpie, że macie się dobrze, idiotów nie sieją. Ja rozglądam się wyłącznie za dobrymi klientami, tych cienkich zostawiam wam. moze uda sie wam przekonać ich, że wasi programiści za 3000zł brutto są dobrzy :) nie interesuje mnie to, ja wlasnie pracuje za 50zł/h wybacz mi cebulaku z radomia :) nie wiem czy tak sie macie dobrze, nie jeden z was prosil mnie o zlecenia, tym, których w miare lubilem podpowiedzialem, gdzie zlecenia zbieram. Jak pisalem, płacą programistom 20zł/h a sami wołają od klienta 70/h. 50 zł/h trafia do kieszani kogoś, kto palcem nie kiwnie, nie zna się na robocie, zrobi studenciak masz racje, radomski rynek jest w pełni rozkwotu, tak trzymać :P

@normalny programista 22.08.2017 19:22
"Własciciel firmy nie musi byc programistą, za to ponosi koszty pracy, koszty finansowe, odpowiedzialnosc za prace program...

w końcu ktoś normalny się wtrącił do dyskusji ;) On z tych, co to skończyli edukację na studiach i uważają się za mega programistów. Ja rocznie wydaje 1000-2000zł na same kursy plus czytanie przy rozwiązywaniu zadań plus czasem jakaś książka. I tak wydaję mało, gdybym chciał być "na fali" musiałbym wydawać około 5000zł rocznie na kursy - jeden kurs 100 dolarów (godzina do półtorej, jak film na "kinomaniaku", tylko inne ceny :P) np o najnowszym Angularze itp Ja kupuje kursy za około 100zł nie dolarów, ale są roczne lub dwuletnie (po wejściu nowej technologii) .............................................. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niedobory-pracownikow-zaczynaja-uderzac-wprost-w-dzialalnosc-firm-3733125.html Ja mam coraz więcej zleceń za około 30zł/h (czasem więcej, aż w szoku jestem, że tak wiele osób odpisuje, po pewnym czasie, ale jednak)

normalny programista
@Programista Wyklęty 23.08.2017 10:12

"w końcu ktoś normalny się wtrącił do dyskusji ;)" - no patrz. Sam przyznajesz, że normalny nie jesteś, bo to dopiero ja tu normalny przyszedłem. Tak właśnie. W tym co mówisz masz trochę racji, ale większość rzeczy, które wypisujesz to takie brednie, że aż szkoda czytać. Tak, zarobki są marne a właściciele firm skąpi - i to tyle twoich racji. Te wszystkie teksty typu co to nie ty, o proszeniu cię na kolanach czy PiSie-zbawcy z kolei przykrywają twoje sensowne wypowiedzi i sprawiają, że ludzie traktują cię jak lekko mówiąc nie do końca normalnego.

TROLLOWY ODPOWIADACZ

Pisz pisz no właśnie tyle ci zostało bo pisakiem intensywnym jesteś jak najbardziej. Rynek It radomski naprawdę ma się dobrze i jakoś bez ciebie przeżyje:) Poza tym jestem osobą postronną i nie z humansoftu, także nie myl miłego Pana właściciela humansoft z osobami zewnątrz, takimi jak ja, które tu piszą i twoich idiotyzmów zasmakowały także na swoich forach goworkowych. Dlatego czuje się zobligowany aby wesprzeć ten profil bo obecnie brudzisz swoimi kaloszowatymi buciskami naprawdę dobrą firmę jaką humansoft jest i miłych ludzi jacy tam pracują. To po pierwsze, po drugie po raz kolejny polecam ci jedno: przepadnij, bo tu śmiech się robi naprawdę. Czy jesteś na tyle jełopowaty i nie widzisz, że to co piszesz jest idiotyczne i nikogo tak naprawdę nie interesują twoje wywody a raczej śmieszą z politowaniem, że trollujesz profil poważnej i normalnej firmy? Jesteś najlepszym programistą w Radomiu piszesz samozwańczo bo co? Kolega z piaskownicy ci tak powiedział? Przed sądem możesz udowodnić, że jesteś najlepszym programistą też piszesz. Przyjdziesz na rozprawę z laptopem i bedziesz kody robił pani sędzinie? Poważnie puknij się w głowę póki nie jest za późno. Gwarantuje ci, że jak wyrośniesz z pieluch i zapiszesz sobie to co popisujesz tutaj a potem po latach to przeczytasz, sam dojdziesz do takich samych wniosków, że to cienkie było. Także miłego dorastania.

Lidia

@kolejny popieram z zupełności, Serwis gowork stara się nadawać wątkom odpowiedni ton i poziom, edukując i przypominając o celach tego miejsca. Przypomnę zatem, że to głownie miejsce służące aktywnej wymianie informacji między pracownikiem a pracodawcą oraz między pracownikami. Wiele osób wchodzi tutaj również po to, żeby dowiedzieć jak jak wygląda praca w firmie, warunki, itp. Pamiętajmy o tym.

były_i_obecny_pracownik

To jest bez sensu. Wg mnie administrator powinien czuwać nad tym co się tu umieszcza. Jaki ma sens wypisywanie takich bzdur w miejscu, gdzie ludzie chcą się dowiedzieć jak się pracuje w danej firmie. PROGRAMISTA WYKLĘTY - proszę Cię, skończ dyskusję, która do niczego nie prowadzi. Jest tyle pracy dla programistów, że jeśli nie podoba Ci się Humansoft - to może i lepiej - może tak miało być. Pracowałbyś tutaj za 3 tys, a tak pewnie wyciągasz dużo więcej - czy tak nie jest lepiej? Daj reszcie osób znaleźć pracę. Jeśli ktoś chce pracować za tyle - niech pracuje. Owszem, psują rynek i tutaj się z Tobą zgadzam, ale jechaniem po firmie tego nie zmienisz - miej pretensje do programistów którzy chcą pracować, a nie do pracodawców. Ja wiem jedno - od czegoś trzeba zacząć. Jak pracownik pokaże na co go stać - dostanie więcej. W mojej karierze zawsze się to sprawdziło i zawsze dobrze na tym wychodziłem - ale jestem z innego pokolenia pracowników - uważam, że najpierw powinienem się wykazać. Teraz na rynek wchodzą młodzi, którzy za gotowość do pracy oczekują kokosów i tak jest w każdej branży. Kontynuowanie tej dyskusji nie ma sensu, bo niczego to nie wniesie. Wg mnie ona tutaj trwa tylko dlatego, że zawsze ktoś, coś odpowie na te wpisy - nie karmimy trolla :)

TROLLOWY ODPOWIADACZ
@Programista Wyklęty 18.08.2017 10:54
Jak mawiał Mark Twain: „Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią,...

Lecz swoje urażone ego gdzie indziej, po prostu ci ludzie, którzy pracują jak za komuny rzekomo wg ciebie są lepsi od ciebie i atrakcyjniejsi dla pracodawców. Tyle. Jesteś na tyle cienki, że przyznanie się, że ż..l ci d..pe ściska zamieniasz na popeliny o tym, że z robaczkami nie pracujesz. Znam co najmniej 3 firmy, w których nie chcieli cie zatrudnić i wcale nie chodziło o wiedzę tylko umiejętności chociażby interpersonalne nieadekwatne do twoich wymagań oraz problemy komunikacyjne z twoją osobą. To oznacza jedno, że z pyskaczami i kozakami klawiaturowymi nikt nie chce współpracować. Firma to nie tylko to co umiesz wycpykać na klawiaturze firma to też ludzie i identyfikacja wizualna. Jeśli pojawia się typ, który zrzędzi jak go krzywdzą wszędzie to nikt z nim długo współpracowal nie będzie i ty się do takich zaliczasz. Poza tym g..wno możesz wiedzieć o tym czy firmy radomskie robią produkty na wyzyskanie czy nie, skoro mają klientów i działają na rynku to oznacza jedno że ich produkty są komuś potrzebne i są doceniane. Więc twoje rozumowanie jest totalnie z kibla wylane. Jeśli ludzi, którzy robią w humansofcie czy innych radomskich firmach dobrą robotę i im to pasuje a ty ich nazywasz robaczkami to w takim razie ty jesteś mikroorganizmem niewidocznym. Robisz z siebie gwiazdę niby i męczennika, kiedy wszyscy mają po prostu polewę z tego co tu piszesz a właściciele i pracownicy firm, o których piszesz pierdoły już są poirytowani twoim nieudacznym wypisywaniem nie mówiąc, że twoje nazwisko już większość zna i zapisało sobie na ścianach swoich firm jako TROLL ALLERT. Więc proponuję abyś nie brnął dalej w "pasztetowanie" swojej osoby bo wieści o pyskaczu klawiaturowym radomskim rozniosą się daleko poza Radom i będziesz musiał szukać pracy gdzieś w Bangladeszu. Przepadnij ! W imieniu swoim i wszystkich zmęczonych twoimi nieudacznymi popelinami ci życzę. Twój niedoszły (jakże szczęśliwy z tego powodu) pracodawca z branży. Jakkolwiek znając życie, twoją elokwencję i brak zdrowego rozsądku jak również umiaru oraz obycia w relacjach między ludzkich -- NA PEWNO ODPISZESZ ;)

@TROLLOWY ODPOWIADACZ 18.08.2017 17:21

oczywiście, że ci odpisze, bo kłamstw twoich nie wolno zostawić bez odpowiedzi. Jeśli dla ciebie 1800 zł brutto dla programisty C# w profeko to jest powód do kłaniania się w pas przełożonemu, to faktycznie nie mam kwalifikacji Jesteście nieuczciwymi ludźmi a ja o tym piszę publicznie i to was boli, że nie możecie znaleźć odpowiedniej osoby za te śmieszne pieniądze jakie płacicie. Pawelec dawał mi minimalną - 1300 zł brutto wymagał 2 lat doświadczenia, nawet przy pakowaniu ogórków więcej płacą i mają mniejsze wymagania, zniszczyliście rynek pracy. Co do umiejętności, jak pisałem od razu gdy zacząłem się ogłaszać, zadzwonił pawelec i zaproponował 3000zł. Taka różnica, gdy tylko chcecie przejść na swoje, ten lepszy kto silniejszy a nie kto ma kwalifikacje, to wasz model biznesowy. Od kiedy rządzi PiS wiele jest takich osób jak ja, z tym, że ja byłem jednym z pierwszych, którzy zaczęli pisać o wyzysku w IT i w ogóle. oni też są chamami i bez kwalifikacji? Rozumiem, że dla ciebie dobry pracownik to taki, który jest uległy jak tania prostytutka z lasu i pozwala się szmacić za minimalną ewentualnie ochłapy rzedu 3000zł brutto. Jeśli chcesz wiedzieć kwalifikacje interpersonalne mam bardzo wysokie, jednak nie jestem w stanie przejść obojętnie wobec manipulacji, oszustwa, kłamstwa ze strony silniejszych, może dlatego, że byłem wychowany wśród katolików. tobie widocznie patrzenie na krzywdę nie sprawia problemów, mi owszem, szkoda że mam taką wadę, ale nie zamierzam nad nią pracować, dobrze mi z nią, bo wierzę, że dobrych ludzi jest więcej niż takich cwaniaków jak ty. Również cieszę się, że nie pracuję z tobą i tobie podobnymi cwaniakami. Ostatnio odrzuciłem (wczoraj) propozycję współpracy zdalnie, widełki 5000-7000zł aktualnie robię sklep na prestashop 30zł/h i wiem, że u ciebie bym więcej nie zarobił. Pisanie bzdetów, że wszystko zależy od tego czy mnie lubi kierownik, czy mam umiejętności jest nieprawdą. Rozmawiałem przyzwoicie z dyrektorem o pensji, jednak nie dało się przebić pewnego poziomu. Jest maksymalny pułap 3000zł netto ja doszedłem do max 3500 netto, ale wybrałem innego pracodawcę. Napisałem o tym, przestrzegłem przed manipulacjami i się zaczęło. Wieszaj sobie co chcesz, nawet shakować mnie nie potraficie takie z was lamery. Ja pisałem w waszej sprawie tu i tam, dobrzy ludzie pomogli :). też nie mogą na was patrzeć. My pracownicy też przekazujemy sobie wiadomości, nie tylko na Goworku, nie chciałbyś co przy piwie o was mówimy, co myśleliście, że nie wiem, że u was 2500 netto a potem 3000 netto to max? Wiemy i to dużo chociaż w umowach zastrzegacie, że nie wolno mówić. A nie wolno, bo płacicie ziomeczkom więcej, a ludziom spoza układu mniej. Dlatego jeszcze raz, nie dajcie się cwaniakom, we włoszech był podobny problem, wymyślili strajk włoski, czyli wszyscy pracowali wolniej, dzisiaj się tam leją między sobą, w Polsce jest walka między KOD (pracodawcy) a sekta smoleńska (pracownicy). Na razie PiS wygrywa i pracodawcy cienko piszczą oderwani od koryta, bo muszą zapłacić, żeby programista (lub inny specjalista, a nawet kelner) przyszedł do pracy Miałem ci nie pisać, ale wasz los jest przypieczętowany. Czytałem ostatnio opinie o hermesie, jeśli Microsoft zablokuje te wasze Qlickview to leżycie i kwiczycie, ale nie o tym chcialem ci napisać. mbank wprowadził prosty CRM, to sami IDEA bank, do tego masz portal ifirma.pl tylko czekać, aż te firmy was sprzątną, nie będę pisał o innych, podałem ci najważniejsze. baj baj i nie płacz, że nikt nie chce u ciebie pracować, praca u was grozi skończeniem w McDonalds na szmacie :D Na razie tylko CRMy, potem ERPy, pracowałem przy lepszych ERPach niż wasz... baj baj baj... zatrudnij ziomeczka od flaszki, po taniości :D

CWANIACZEK

CYTUJĘ: "Ostatnio aplikowałem na programistę. Specjaliście dawali 11.000 - 14.000 zł netto na B2B. Nie dosałem się ale tyle się płaci specjaliście, a ty wpisujesz na forum, że szukacie specjalisty za 3.000 zł netto? To jest dopiero śmieszne :D." No właśnie tyle się płaci być może specjaliście a nie typowi, który specjalistą jest tylko w gębie. Skoro się nie dostałeś, to uznali, że specjalistą wartym tej stawki nie jesteś i tyle. Programista wyklęty, jak bym cię nazwał generalnie, raczej "NIEWZIĘTY" Obawiam się, że i za 3000 netto nie chciałby cię raczej nikt zatrzymać na próbę biorąc pod uwagę chociażby wywody i brak totalnej spójności w tym co piszesz. Cwaniaczkowanie ci zmięknie jak zleceń zabraknie, wtedy będziesz po tych cwaniaczkach radomskich chodził i pytał o pracę. Mówisz polityką chcesz się zająć - JEEJU to już w sumie copywriter, programista, polityk - życia ci nie starczy na tak wszechstronną wiedzę. Poza tym moja rada: Wstań już od monitora, wytrzyj kozę spod nosa i idź znajdź sobie żonę i rób dalej mega hajsy ceniąc się wysoko, imponując jej tym bardzo, może coś z ciebie wyrośnie. Naprawdę jest jeszcze nadzieja. A jak dorośniesz to może jakiś z tych CWANIACZKÓW cię wreszcie zatrudni bo na razie wychodzi na to, że jesteś za cienki, żeby się dostać do pracy za takie hajsy jakie byś chciał. Koniec dyskusji szkoda czasu.

@CWANIACZEK 03.08.2017 15:57

no szkoda czasu cwaniaczku, bo ciebie by nawet na rozmowę nie wzięli za takie hajsy. po drugie napisalem, że pracuje za 30-50zł/h w zależności od tego co robię. jakoś do tego się nie odniosłeś,. zapomniałeś czy celowo pominąłeś, by pasowało do twojej chorej teorii? ja za wami na pewno nie bede biegał. nie chcecie dobrego programista, trudno, kiście się w swoim sosie. Pisalem, też że humansoft chciał mnie zatrudnić za więcej niż 3.000 zł netto, też pominąłeś... pewnie przeoczenie, jaka tam manipulacja cwaniaczku. udowadniaj leszczom, że jesteście ziemią obiecaną programistów na całym swiecie, tylko aktualnie nie mogą sie do was dostać, bo macie tak wysokie wymagania... możemy robić zakłady - prędzej upadnie humansoft, na którego oprogramowanie skarżą się klienci (tak czytałem opinie o tych waszych hermesach, nie ja je pisałem, nie płacz tylko ) czy zabraknie zleceń w internetach? coraz więcej programistów ma dość pośredników takich jak wasza firma, którzy spijają śmietankę i płacą mało dobrym programistom, więc trend w internecie będzie się umacniał. Poza tym nawet na skórkach do wordpressa ludzie się dorabiają milionów (oczywiście pojedyncze przypadki, pokaż mi pracownika. który sie tyle dorobił). Także życzę powodzenie w zawojowaniu świata hermesem i nie płacz już, bo Pis wam dowalił i nikt nie chce robić za psi grosz. Nawiasem po zmianach typu 500+ mam sporo klientów na sklepy internetowe dla mam z dziećmi, które też wolą pracować z domu :D

Lidia

Wymiana pomiędzy wami @grzes oraz @programistawyklety nie służy w ogóle funkcjonowaniu forum, na którym inni poszukują informacji dotyczących warunków pracy. Czy możecie się odnieść do tych kwestii, których ludzie tak naprawdę tutaj szukają?

@obcy 23.07.2017 22:46
Wynikają czasami takie spory kto ma rację !!! Bo jeśli jest się takim fachowcem to trzeba pokazać że ma się pojęcie nie nazywa...

dobrze zarobi... 20zł za godzinę na zleceniu oferowali w call center za oprogramowanie do dzwonienia. To jest dobre wynagrodzenie? Dla niego może tak. W jeden dzień obczailem gotowca, który to robi, należałoby jeszcze go wdrożyć, przerobić, przetestować. Gotowiec w PHP jak nie możesz znaleźć. Nie szukacie fachowców, szukacie taniej siły roboczej. Nie chcę mieć z Wami nic wspólnego. Czekacie na gotowe. Zacznijcie udzielać chwilówek, a nie za informatykę się bierzecie i chcecie, żeby fachowiec pracował na Was za 3000zł brutto/netto Ode mnie wara Januszki.

obcy
@Programista Wyklęty 24.07.2017 11:27

Ile ty nam zapłacisz w swojej firmie???? Starczy na bilety?

grzes

Migasz się jak migasz!!!!

@grzes 19.07.2017 22:32
Migasz się jak migasz!!!!

migam się od współpracy z Januszkami Biznesu masz rację

Rzetelna, stale rozwijająca się firma. Miła atmosfera i bardzo dobre warunki pracy!

art.b

Hihihihihihihhaaaaaa

wiesniak

WIDZISZ PSI OGONIE SAM TO BLUZNISZ ZE MALO PLACA A ILE TY BYS ZAPLACIL ???? CHYTRUSIE. Z POD SIEBIE G.....BYS ZJADL GDYBY SIE DALO.

goscinny

Tam gdzie jest " programista wyklęty " tam gwaranacja udanej szeptanki i nabijania postów za free:) Ludzie nie doceniacie tego co macie. Agencje PR biorą kasę za robienie postów a tu wam koleś nabija je za darmo. Zatem macie zajebistego programistę, który zaszczyca wasz profil (i tuziny innych zresztą) swoją obecnością i szpeca od nabijania postów w jednej osobie za darmo, a w dodatku człowieka, który tu i tam skrobnie w przerwie między postami jakiś soft to tu to tam za grube hajsy. Normalnie geniusz. Czego chcieć więcej?;)

grzes
@Programista Wyklęty 17.07.2017 18:25
nie jesteś osobą, przed którą chciałbym się określać

Bo to trza umiec nie obgadywac firmy tyle potrafisz EROTOMAN GAWĘDZIARZ!!!!!! HEHEHE

@grzes 17.07.2017 21:30

napisałem Ci nieuku, źle zadałeś pytanie, nie umiesz rozmawiać z poważnymi ludźmi, bo jesteś Januszek Biznesu. Naucz się czytać ze zrozumieniem w końcu

podpowiedz

Wycinają tu wypowiedzi nawet bez słów niecenzuralnych!!!!! WIDOCZNIE JESTES GENIUSZEM I ZA DOBRY JESTES PROGRAMISTA IDZ ROBIC JAKO KUCHARZ PODONO TEŻ ZNAKOMICIE GOTUJESZ ZAROBISZ DOBRZE 5000-6000 DAM CI ADRESY /ZROBISZ PRZEWROT W ELEKTRONICE I FIRMY POPADAJA /NAJLEPIEJ ZOSTAN KOMENTATOREM SPORTOWYM BO W GATCE TO MASZ PRYM!!!!! Tylko ty tak pleciesz!!!

wiesniak

Co tak się chwalisz. Zaloze się że traktorem nie umiesz jeździć!!!!

@Programista wyklęty 21.05.2017 21:43
umiem :D Ja bym nie umiał? i to nie nauczyłem się tego na kursie DVD, tylko u dziadka a Ty dla mnie i tak jesteś faja :D I...

Zrobisz potem ogródek z warzywami przed firma przyda się PIEKNIE GO. ZAPROGRAMOJ!!!!!!!!

@Programista wyklęty 21.05.2017 21:43

BEDZIEZ MIAL MORAL ///Z GOWNA I PRACY JEST PACHNACY ZDROWY POMIDOR!!!!!!!///A Z TWOJEJ GATKI. TYLKO [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ZOSTAJE///!!!!!!!

sluchacz

@sluchacz 21.05.2017 14:57
W RADWAGU TEŻ BYS ZAROBIL ALE LEŃ JESTES I NIEDOUCZONY NIE POWINIENES TAK O FIRMIE SIE WYRAŻAC. ZRESZTA JAKO JEDYNY...

Po 1 nie jako jedyny. Pisałem już. Kiedyś złożyłem do gościa CV, powiedziałem, że pracowałem w radwagu, to nie chciał ze mną rozmawiać, bo też tam pracował i wiedział, że umiejętności niewiele mają wspólnego z awansami, raczej polityka, znajomości itp Po 2 pytałem ile można zarobić w radwagu, to wielka tajemnica była, firma nie była w stanie tak dobrego specjalisty jak ja utrzymać, przyciągnąć, tylko mgliste wizje w "dynamicznie rozwijającej się firmie". Po 3 w tym miesiącu pracowałem 1 maja, 3 maja, w weekendy (co ty robiles w tym czasie? Czemu mnie nazywasz fałszywie leniem oszuście?), kursy non stop oglądam, czytam książki, jestem w topach, czyli jestem uznawany za jednego z najlepszych informatyków w Radomiu, z ekonomii zyskałem uznanie u wielu ważnych ludzi w Polsce. Ostatnio jak pisałem MVP stwierdził, że mam dobrego bloga, co masz ty, poza flaszką wypitą w swoim gronie kolesi z radomia. Piszesz, że jestem gorszy od ciebie, bo jestem lepszy i chcesz mi rzucać kłody pod nogi. Jesteś wieśniakiem spod radomia, który chciałby być tam gdzie ja. Nie dorównasz mi, bo musiałbyś włożyć wiele czasu w naukę, a tobie się nie chce, ale zarabiać jak ja to byś chciał, wiem. @wieśniaku zarabiam, wydaje, bawie się, dymam fajne laski, żyje, ty wegetujesz jak pomidory u ciebie za oborą

Programista wyklęty

na dzisiaj skończyłem prackę. Weekend pewnie mimo to będę miał zawalony, bo dzwonił klient, że coś dla mnie ma. Obecny szefo będzie bardziej niż zadowolony, bo prosił, żebym nie poprawiał, a ja jednak uparty jestem i poprawiłem, to nic, że zajęło mi 1,5 h programowania i nie policzę mu za to, szefo dobrze płaci, to ma gratisy od super programisty (znów na 1 miejscu). To nic że mi to opóźni płatności o 2 dni, ważne, że klient ma w 99% to co chciał (chciałby co nieco więcej, ale szkoda na serwer upychać pdfy) Ufffff. A Wy podobno szukacie nadal programisty na front... ciężko o dobrego speca czy są drodzy? Ja już pisałem, że jeden gość mi krzyknął 20 zyla netto jako junior do przyuczenia, poziom widać niższy od mojego, ale takie są stawki niestetyż. Nawiasem dodam, że ruch mam spory w interesie, jak tak dalej pójdzie to firmę otworzę wcześniej, ale plany są na styczeń, bo latem chcę jednak odpoczywać na dworze, nie cały czas ten komputer i komputer i internety... Pozdrawiam

wdzieczni mieszkancy
@Programista wyklęty 20.05.2017 01:44

Otwieraj i to szeroko lato idzie będzie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w parkach skwerkach i między blokami / dobrze kombinujesz/ dopłatę dostaniesz !!!!!!!A i od nas szacunek !!!!! Milej będzie na spacer z dziewczyną wyjść !!!!!!!!!////dobrze kombinujesz dobrze pieniądze na ulicy leżą tylko trzeba umieć je podniesc!!!!!!!!!dumny jestem że. Nareszcie rozum ci wraca. Mała inwestycja Zuk łopaty miotły i pamiętaj o kamizelkach pomarańczowych to będzie widać że to firma /wykletego/ nie zule po placach latają /dobrze kombinujesz dobrze/

qwerty

@Programista wyklęty O.o Robisz "front-end" ale unikasz JS ? Jak to w ogóle możliwe ? Uważasz, że rzeczy typu angular1/2 to nie JS ? No owszem, jeśli korzystasz z Angular 2 to masz opcję używania Typescript - czyli JS z typami, interfejsami, klasami (w ES6 są natywnie) etc. Robisz w "back-endzie" ale nie potrafisz pisać w obiektowej architekturze ? Coś tu jakoś tak nie teges :)

derek
@Programista wyklęty 16.05.2017 19:47
co masz na myśli pisząc o pierdołach? Kod w XSLT, który napisałem? Ty nawet pewnie nie wiesz co to. Powiem ci ze ostatnio prze...

JESYES WRZODEM NA ZDROWYM ORGANIZMIE FIRMY ZMIATAJ

@sluchacz 17.05.2017 21:47
Gdybym był wiesniakiem T o bym cię zatrudnił do wyrzucenia gnoju bo szukasz dobrego zarobku ja bym ci dobrze zaplacil!!!!!!!!!...

nie stać cie, dlatego wyrzuciłbym cie z miasta za darmo gnoju derek zawijaj się świnio z wieśwaga, nie rób obory na forum poważnej firmy :D

Programista wyklęty

to sobie popracowałem, na dzisiaj dość. Achhhh, to parsowanie XMLa, tyle problemów. Skąd miałem wiedzieć, że jak w tabeli siedzi XML object, to muszę rzutować znów na tabelę, no powiedz mi. Ale doszedłem, ten upór maniaka... To jest chore, muszę z tym skończyć... kiedyś... Sprawdziłem dzisiaj. Strona, która podawała, że jestem 2 w Radomiu podaje, że jestem numbero uno, nie ma bata. Świętuj ze mną drogi kolego internetowy https://www [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] com/watch?v=O3c4dPxN1qM Poszedłbym na imprezke, ale nie mam czasu, muszę kodzić, może w sobotę, jak skończę kodować, w najgorszym wypadku za tydzień pójdę w tango.

syndrom programisty z radwaga

dobrzy programiści są drodzy, kiepscy jeszcze drożej wychodzą. ..

outsider

Programista wyklęty, z tego co się orientuję to popisujesz już od kilku ładnych miesięcy po różnych forach pracowniczych różnych firm IT jak cie wszyscy chcą rekrutować i wielu za grube hajsy. I tak rekrutują, rekrutują i nikt cie zrekrutować nie może. Kurde musisz być naprawdę zajedobry, skoro firm na ciebie nie stać. Jeśli firma X daje ci 6 tys brutto czy 7 brutto tylko po tym co masz napisane w CV to znaczy, że jej właściciel ma nierówno pod sufitem bóląc tyle kasy zanim cie zweryfikuje i jest w rzeczy samej mega januszozdzislawomietkiem biznesu. A po drugie to nie czas programować? Idź potrolluj gdzie indziej. Wypisując po forach firm radomskich IT takie rzeczy systematycznie tylko udowadniasz, że jesteś pisarzem a nie programistą i tyle.

łowca talentów
@Programista wyklęty 03.05.2017 16:14
Nie interesuje mnie co ci udowodniłem udowadniając coś innego. Jeśli rozumiesz coś mylnie, trudno. Po tym co mam w CV dają mi...

"Jestem numerem UNO powiadasz" a to przepraszam gdzie? Masz jakąś swoją prywatną listę przebojów?;) Czy to raczej tak sobie do lustra co rano powiadasz?;) Jakieś konkursy na top majstra programistę w Radomiu wygrane? Wielkie wyróżnienia wymagają wielkich i mierzalnych dowodów:) Pochwal się, tutaj jest pełno pracodawców na tym forum i nie tylko z humansoftu, to akurat gwarantuję;). To jest wręcz karygodne aby tutaj nam się gwiazda PEHAPA tak skromnie ukrywała po forach:)

@łowca talentów 04.05.2017 19:10

Listy przebojów nie prowadzę, o tą zapytaj w radwagu. Tam ireczek narzuca rytmy. Nie wiesz gdzie jestem numero UNO? Kiepsko szukasz. Chociaż masz rację, pewien portal nadal pokazuje mnie na 2 pozycji. Ale ta gdzie chce być wysoko pokazuje mnie na 1, więc nie narzekam. Dowody są mierzalne uwierz na słowo. Nie chcę pracować dla radomskich firm IT, gdyż w nich płacą mało nawet gdy ktoś umie dość dobrze swoją robotę. Od poniedziałku ogarniam magento, dziś już czwartek i czuję, że dopiero w sobotę skończę 2 etapy, za które powinienem już dostać kasę. Jak pisałem 30zł/h za naukę, cóż mało, ale jak pisałem 40 a być może 50 czeka... Jeśli nawet nie teraz to za kilka miesięcy. Firmę raczej otworzę w przyszłym roku na początku, bo w wakacje chcę uprawiać sport i nie mam czasu na wiele zleceń. Jak pisałem na innych wątkach, jeśli ktoś chce mieć zrobione, zapraszam do siebie. efekty są lepsze niż u konkurencji, na pracę na etacie się nie piszę, gdyż pracodawcy w firmach IT w Radomiu albo nie potrafią sprzedać mojej pracy, albo mają oczekiwania z kosmosu za śmieszne pieniądze, boją się zaryzykować, a po tym co widzą, nie są w stanie wycenic/ocenić mojej pracy niestety. PEHAPA robię z doskoku, nie lubię go, ale spokojnie sobie radzę i to w Zendzie, którego pierwszy raz widzę na oczy. Dostałem zlecenie z magento i postanowiłem zaryzykować, opłaciło się, bo w weekend powinno być wszystko ogarnięte, przetestowane do odbioru przez klienta. Potem front trzeba będzie poskładać, ale to kolejny etap. Klientów firmom radomskim IT chętnie odbiorę, dlatego zapraszam, ale tylko tych wysokobudżetowych, gdyż nie mam czasu na zabawy i tłumaczenie dlaczego to tyle kosztuje. Nie chce mi się też tłumaczyć czemu JanuszZeZbyszkiem chcą 3.000 zł a ja 5.000 zł. Humansoftowi nie odbiorę, gdyż nie pracuję na CRM, ERP itp, nie chce mi się. Wujas wdraża SAPa, wystarczy jeden w rodzinie od ERPów :P. Wujas pracuje dla zagranicy, więc spokojnie :D. Ja w tej chwili dla Polaka z zagranicy. Humansoftowi życzę powodzonka, bo tam w miarę inteligentni ludzie się zbierają. Szefo dobrze kombinuje, zbiera najlepsze perełki z Radomia, szkoda, że niektóre osoby tam przeszkadzają i nie mogą znieść, że przychodzi programista i chce zarabiać więcej niż oni, ale cóż, bywa, nie każdy musi pracować dla HS

public bool doopy = true

Hej inteligentny kolego z Radomia. Muszę przyznać koledzy z mojej konkurencji mają ból tyłka Szczególnie Ci z radwaga, nie wiesz czemu?

Pastor

Ogłoszenia parafialne W najbliższą sobotę w klubie modzajto spotyka się radomska śmietanka pracodawców i przy wódce będą decydować kto ma kwalifikacje. Zapraszamy wszystkich chętnych na rozmowę rekrutacyjną przy wódzi. Prosze zabrać ze sobą własne kondomy oraz wazelinkie ;)

Dzień jak dzień

@Programista wyklęty, co do niskich zarobków w Radomiu z całą pewnością masz rację. W większych miastach jest trochę lepiej, ale jak zwykle najlepiej zarabiają tylko Ci nieliczni. Nawet pracując w bardzo dużej firmie w stolicy usłyszałem pytanie, czy nie znam elektryka doświadczonego za 2 tysiące netto. Do normy jaka panuje na zachodzie, czyli każdy uczciwie pracujący powinien żyć na zadowalającym poziomie, wciąż jesteśmy daleko i trzeba być naiwnym, że w tej kwestii w naszym kraju coś się zmieni. U nas już samo posiadanie pracy powinieneś traktować jako luksus, a wysokie zarobki to często kwestia szczęścia. Myślę, że sam przyjrzałeś się rynkowi warszawskiemu i zadajesz sobie z tego sprawę, że za tę samą pracę jedna firma da Ci tylko 2.000 zł netto, a druga 4.000 zł i jeszcze nie będzie wymagać doświadczenia zawodowego. Smutne, ale prawdziwe. Dlatego ludzie dalej wyjeżdżają, a słowa wracajcie do tego kraju, ponieważ mamy rynek pracownika jest warte tyle samo co niskie bezrobocie. Nasi sąsiedzi pracujący za śmieszne pieniądze już szykują się do pokonywania kolejnych kilometrów. Mnie w tym kraju trzymają tylko krótkoterminowe projekty, na których faktycznie można porządnie zarobić, ponieważ zdecydowana większość UoP niestety jest jaka jest.

Dzień jak dzień
@Programista wyklęty 21.04.2017 13:36
Piszesz półprawdy Po 1 firmy w Radomiu po rok szukają taniego programisty, czyli wolą nie zarobić niż dać zarobić komuś, bo w...

Kolego, napisałem fakty. Miałem okazję rekrutować kilka razy i w firmie gdzie naprawdę można było zarobić, często padało chcę zarabiać 2000 zł netto na początek. O jakiej zmowie tutaj mówimy? Ludzie sami nie wiedzą czego chcą i oni też przyczyniają się do psucia zarobków. Jak będę miał do sprzedania samochód za 5000 zł, który rzeczywiście jest wart 2 razy więcej, nie skuszę Cię ofertą? Przecież napisałem, że Angular jest fajnym frameworkiem, ale już na horyzoncie pojawiają się osoby gotowe pracować za mniejsze pieniądze niż zwykle. Czytaj ze zrozumieniem, ponieważ pisałem o faktach, a nie o ocenie. Ps. Prowadzę kilka małych firm, w tym w Radomiu i mam osobę, której daję zarobić około 7 tysięcy na rękę? A teraz pytanie za 100pkt. Ile zgłasza się do mnie ludzi, żeby go wygryźć za połowę jego pensji? Jak im odmówisz, zaraz są ataki typu on zarabia/pracuje po znajomości. Sorry, wiele osób na własne życzenie się osmiesza. On zarabia tyle, bo jest warty. Angażuje się w projekt. Dzięki temu ma też liczne projekty poza pracą. Większość osób podchodzi do pracy, żeby dostać pensję i przez ten czas poszperać najwyżej po fejsie. Może tylko 10% kandydatów starających się o pracę można uznać za godnych, ale tylko 3% wie jak podejść do tematu. Tak, tylko 3% z nich wie, co to za tematyka i ile się zarabia. Już nie wspomnę o osobach po studiach, którym wydaje się, że powinni zarabiać krocie i dalsze rozwijanie się nie ma sensu. W tym kraju jest pełno pracodawców, którzy mają tragicznie niski poziom. Uwierz mi, nie brakuje też przyszłych pracowników, którzy chcą zarabiać w zamian niedając nic.

@Dzień jak dzień 22.04.2017 09:00

Zgadzam się, a skąd wynika ta niewiedza? Pracodawcy mocno kryją się z zarobkami i szukają naiwniaków, wykorzystują sytuację. Wielu ma depresje, bo nie mogą znaleźć uczciwej pracy, więc podają jakiekolwiek kwoty. Ja w radwagu powiedziałem bardzo mało, tyle ile wynosi standardowa stawka dla absolwenta a mimo to targowali się jak przekupy, bo im wolno, bo są panami tego świata, bo się dorwali do koryta. Są dobre firmy i kiepskie, skąd ktoś taki jak ja ma wiedzieć czy rozmawia z januszem biznesu czy z kimś poważnym? Dlatego ja nie odpowiadam na ogłoszenia, gdzie nie ma podanych widełek, bo jestem dobry, nie chcę tracić czasu na cwaniaków oderwanych od kosy. Są uczciwe firmy. W jednej do której się rekrutuje powiedziałem 6.000 zł brutto, zaproponowali mi 7.000zł brutto i chcę tam pracować, bo wiem, że to nie ludzie, z którymi o każdy grosz muszę się gryźć. Inna daje w ogłoszeniu 4.000 zł (nie wiem czy brutto czy netto, zakładam, że brutto), ja napisałem, że chcę odpowiednik 6.000 zł, jestem tam rekrutowany. Jeśli pracodawca po tym co mam w CV (technologie, studia) wycenia mnie na 3.000 zł brutto, to dla mnie janusz biznesu. Cieszę się, że są u Ciebie ludzie, którzy zarabiają. Czy bym się skusił na auto za pół ceny? pewnie tak, ale jak kupisz mieszkanie za pól ceny to czeka na Ciebie prokurator, doczytaj czemu. Etyka też jest ważna, polityka, to jakie kwoty proponujesz, potem wychodzi na takich forach. Jeśli firma jest z tych polujących na okazje, to wybacz, ale jak to zauważę, to chętnie opisze na tym forum. A skąd ludzie wiedzą, że u jednego pracodawcy się zarabia 3.000 zł brutto a u drugiego 7.000 zł netto? Wiedzą to bo ktoś znajomy im powiedział, więc mają po części rację, że zarabia tyle po znajomości, nie decyduje o tym rynek i kwalifikacje. Każdy chce zarabiać, ale nie wiedzą czy trafili na Janusza Biznesu czy na poważnego przedsiębiorcę. Każdy chce zarabiać, zarówno pracownik jak i pracodawca. Pracodawca nie chce zainwestować, pracownik nie chce się uczyć, what a big deal. Potem to pracodawcy płaczą, że nie ma programistów. Ja mam po części rację, ty też masz. Masz rację również, że wielu pracowników się nie nadaje, ale również ja widziałem całą masę kierowników, którzy się nie nadają, ale siedzą na cieplutkie posadzie i zarabiają nie wiadomo czemu... Co do siedzenia na FB, a co byś zrobił za 2.000 zł netto? Każdy robi jak ja w radwagu - bierze kasę, w CV wpisane, że pracował tu i tam i szuka lepszej pracy. Jeśli tego nie robi, to masz rację jest to osioł. Ja zawsze następnego dnia gdy mam już pracę, wysyłam CV dalej, albo czekam chociaż miesiąc. Sonduje rynek, chodzę na rozmowy, rozmawiam przez telefon i stąd wiem ile za co się płaci i pisze o tym innym, by wiedzieli, że są wykorzystywani. Kto przeczyta tu mnie, będzie wiedział, kto nie, trudno, niech dalej ogląda Justina Biebera na FB I jeśli już rozmawiamy o humansoft, to mi na kwotę jaką podałem robiono sztuczne problemy, jakbym musiał być profesorem fizyki kwantowej, żeby tyle zarabiać :D Podałem też kwotę relatywną, niestety dyrektor nie zgodził się na nią, kombinował. Jeśli to według Ciebie jest uczciwe... I tak uważam humansoft w tej chwili za jedną z lepszych firm IT w Radomiu, jednak nie tak dobrą, bym ja tam chciał pracować :D Nie uznawaj tego za komplement :D BTW przykład z samochodem jest chybiony. Samochód w większości wykonują roboty. Zakup samochodu za jakąkolwiek kwotę nie prowadzi do niewolnictwa i jest jest jednorazowy. Kupując pracę nie mamy do czynienia z zakupem rzeczy tylko pracy CZŁOWIEKA. Nie wiem czy dla Ciebie to jakaś różnica. w Excellu to jest koszt i to... :D

W ogłoszeniu na rok 2016 jest wspomniany AngularJS, więc dlaczego twierdzisz, że tej technologii nie chcą mieć u siebie? Jeśli czegoś nie ma w ogłoszeniu, a znasz technologię wartą zainteresowania, dlaczego uznajesz, że nie wdrożą jej u siebie? W firmie, w której pracujemy wielokrotnie zmienialiśmy stare technologie na nowsze i lepsze. Oczywiście decyzje nie były ogłaszane od razu, ponieważ najpierw cały zespół uzgadniał argumentami, czy faktycznie warto przejść na nową technologię i kiedy ma to nastąpić. Firma, która ma pod sobą ogromny projekt ciągnący się latami nie może podejmować decyzji z dnia na dzień, ponieważ nie jest to możliwe. Na nowe technologie jest łatwo przestawić kilkutygodniowe/miesięczne projekty, ponieważ kończysz stary i nikt Cię nie zmusza do robienia nowego projektu w przestarzałej technologii.

@Programista wyklęty 06.04.2017 14:29
O tym właśnie piszę mózgu. W 2016 był potrzebny ktoś z Angularem w 2017 nie potrzebny Angular, reszta praktycznie bez zmian. Ty...

Mózgu?? Ja manipuluje? Noo - jeśli to co ja piszę, Ty nazywasz manipulacją, to rzeczywiście nieźle Cię zmanipulowali na tych rozmowach. Nie czytam odpowiedzi wstecz - odnoszę się do tego, co piszesz tu i teraz. Znowu wchodzisz na ścieżkę, której nie akceptuje czyli uwagi ad personam. Nie, nie jestem programistą, co nie znaczy, że nic o programowaniu nie wiem.

@były_i_obecny_pracownik 07.04.2017 09:53

pisałem do kropka (".") Panie kolego... do Ciebie było tylko ostatnie zdanie Mogłeś nie zrozumieć, zdarza się. Pozdro

były_i_obecny_pracownik

Dobrze że dodałeś "moim zdaniem". Jak będę pisał o rozmowach kwalifikacyjnych - możesz się odnieść - bo to znasz, ale jak będę pisał w superlatywach o pracy - to chcesz czy nie - nie możesz protestować, bo nie nie wiesz jak się pracuje w Humansoft. Masz tylko swoje zdanie i swoje przypuszczenia. Co do hurtowni - pracownik który fakturuje raczej nie ma wpływu na zmianę systemu - decydują tu raczej właściciele. No chyba, że to hurtownia jednoosobowa - ale wtedy raczej nie będzie się czym dzielić.

@były_i_obecny_pracownik 05.04.2017 09:44

cały czas jesteś blisko prawdy, próbuj dalej a trafisz. Tym razem Ci podpowiem. Właścicielka była za komputerem i za ladą, zatrudnia innych pracowników. Można już jakieś wnioski mieć po samej rozmowie. Jeśli piszesz o charakterze osób, które tam pracują w kontekście pracy, to ja mogę się odnieść, bo kontakt miałem (co prawda na rozmowie o pracę) Chcesz powiedzieć, że inaczej traktujecie potencjalnych pracowników jak i obecnych? Moim zdaniem (znów to dodam, chociaż wielu specjalistów tak uważa) to nieprofesjonalne. Jeśli będziesz pisał o samej pracy (o technologiach, których używacie, o metodykach pracy itp) to owszem nie mam prawa się wypowiadać. Jeśli piszesz o aspektach, o których mogę po przebywaniu z Wami w jednym pomieszczeniu przez 15 minut napisać swoje wnioski, to jednak to robię. Np jednym z wniosków, które same mi się cisną na usta jest : w ogłoszeniu pominięcie poszukiwania specjalisty ze znajomością AngularJS. Czyżby technologia okazała się zbyt kapitałożerna (drodzy programiści)? I jakbym chciał to jednak udowadniacie swoim postępowaniem moje tezy. Pozdrawiam

@Programista wyklęty 05.04.2017 14:43

Hmm AngularJS? Spotykałem się z nim w swojej karierze w projektach, gdzie system ERP to jedno, a każdy pracownik u klienta miał swoje formatki do wprowadzania danych. Inną miała Pani na kasie, inną Pani w obsłudze klienta i jeszcze inną w marketingu. To cecha charakterystyczna systemów trochę z innej półki - posiadających bardzo mały trzon i nastawionych na pisanie systemu pod klienta. Takie projekty w naszej firmie raczej się nie zdarzają. Trzon systemu to u nas zazwyczaj ok 80% funkcjonalności - cała reszta jest dopisywana pod klienta. Ale ja nie jestem techniczny - więc się nie wypowiadam w tej kwestii, żeby nie otworzyć nowej dyskusji. Nie wciągam się w dyskusję o czymś, czego nie znam :)

"Procent od hurtowni mnie nie interesuje. I tak nie udałoby się Wam sprzedać Waszego systemu." Skoro wydałeś wyrok, to rozumiem, że zapytałeś się tej hurtowni o nowy system? Jeśli nie pytałeś się, to na jakiej zasadzie uznałeś, że nie uda im się sprzedać tego systemu?

@· 04.04.2017 13:38

Bo babka jest przyzwyczajona do swojego systemu i ciężko jej będzie się przestawić. Psychologia. Nie bierz tego do siebie Pozdrawiam

Programista wyklęty

oooooooo usunęli pewnie dlatego, że dałem link do konkurencji jeszcze raz. Humansoft szuka programisty frontend. Mają sensowny stack technologiczny, dlatego warto się tego pouczyć mimo, że my już nie używamy części rozwiązań, które są tam wymienione. Angulara pominęli, bo pewnie nikomu nie chce się uczyć, albo za dużo by musieli zapłacić, lepiej tańszego programistę zatrudnić. Ja nie składam CV oczywiście, ale polecam młodym programistom, którzy chcą się bawić we front, gdyż nauczą się tam ciekawych rzeczy, za które im kto inny dobrze zapłaci :D Pozdrawiam

były_i_obecny_pracownik

A jaki ma związek ta dyskusja z opinią o firmie Humansoft? Kolejny raz ten sam wątek się tutaj przetacza: - Składałem CVbyłem na rozmowiesłyszałem, że szukają - Nie dostałem się - Mam albo będę miał robotę gdzie jest o wiele lepiej Ludzie - to jest portal, który ma przynieść pożyteczne informacje, tym, którzy myślą o zatrudnieniu w Humansoft, a nie portal dla tych, którzy z różnych względów tu nie pracują. Szukacie pożytecznej informacji? Zadajcie pytanie - odpowiem wam, bo dużo wiem o pracy w Humansoft. Tylko nie czytajcie tej sterty dziwnych programistycznych wątków - bo ona nic nie wnosi do dyskusji.

@Programista wyklęty 31.03.2017 00:06
jest szansa porozmawiać. Może przesadziłem. Po prostu mnie odrzuca jak ktoś świadomie lub nie próbuje mną manipulować. Np p...

A co to za hurtownia? Udamy się tam w celu przedstawienia naszych systemów :) Jaki sens ma dalsza dyskusja? Prawda jest taka, że ja nie mogę się wypowiadać na temat rekrutacji, bo odniosłem na swojej całkiem inne wrażenie. Uważam też, że Ty nie powinieneś się wypowiadać o pracy w Humansoft, bo z tego co mówisz, nie przepracowałeś u nas ani jednego dnia. Właśnie ze względu na coraz lepszą sytuację się sytuację w Humansoft i coraz lepszą pozycję na rynku - zdecydowałem się tutaj wrócić. Fajnie, że to dostrzegasz. Nie bardzo rozumiem jednak sens ciągnięcia tej dyskusji. Powiedziałeś jakie odniosłeś wrażenie - to Twoja opinia - nie musi się potwierdzić u innych. Ja podałem swoje argumenty i chyba na ten moment to zamyka dyskusje. Chyba, że masz inne propozycje? Chciałbyś jeszcze raz podjąć rozmowy z nami, czy może masz inne oczekiwania? Tych co miałeś ostrzec - ostrzegłeś - zasugerują się Twoją opinią, lub nie. Ale co dalej? Chyba, że chcesz jakiś procent, za ta hurtownie?? - możemy się dogadać ;)

@były_i_obecny_pracownik 02.04.2017 20:13

Procent od hurtowni mnie nie interesuje. I tak nie udałoby się Wam sprzedać Waszego systemu. Cieszę się, że zauważyłeś to, że ostrzegłem innych i że nie masz już większych problemów z otrzymywaniem krytyki. Mam nadzieje, że była choć trochę konstruktywna. Na razie rozmów z Waszą firmą podejmować nie chcę. Nie widzę sensu na tą chwilę. Możemy zakończyć dyskusję, jednak pamiętaj, że jeśli zobaczę tu pisanie w superlatywach, które moim zdaniem nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, zareaguję. Życzę powodzenia w poszukiwaniach i w dalszym rozwoju.

@Programista wyklęty, co to znaczy B2B się nie opłaca? Umowa o pracę za 1.500 zł dla programisty w stolicy tez jest nieopłacalna. To samo masz z B2B, jak będziesz zarabiać 1.5k jasne, że jest słabo, bardzo słabo. Ale 8k miesięcznie, będzie się bardziej opłacało tyle zarabiać niż 1.5k na umowie o pracę. 10k, 20k i więcej jeszcze bardziej się opłaci. Umowa B2B wcale zła nie jest, w wielu przypadkach jest koniecznością, ponieważ jest bardziej elastyczna. Umowa o pracę dla osób, które chcą się podjąć kilku projektów zdalnie, gdzie będziesz chciał o różnych porach pracować jest nie do przejścia, a umowa B2B tych ograniczeń nie ma. A że są pracodawcy, którzy nie dają umowy o pracę, tylko chętniej wystawiają dzieło/zlecenie/B2B w celu oszczędności, to świadczy tylko o nim. Wszystko jest dla ludzi, ale nie każdy postępuje jak trzeba, ale to już nie jest wina form umów, tylko samych ludzi. A teraz zweryfikujmy Twoje umiejętności. Dobrze wychodzi Ci bronienie się, atakowanie ludzi i kłamanie. Twierdzisz, że jak Tobie tyle nie dali, to innym tez tyle nie dadzą. Już nie rób z siebie nie wiadomo kogo, ponieważ: - Jakub i AlojzyB. zadali Ci pytanie co robisz, jakie projekty wykonałeś i jak zwykle unikasz odpowiedzi zachwalając się jaki Ty dobry jesteś - tak na prawdę niczego nie udowodniłeś. - "Trzymam się z dala od Javy, pythona, JS i innych tego typu rzeczy, chociaż jak pisałem Angulara chętnie się nauczę w stopniu podstawowym." - Ty to napisałeś, chcesz się zajmować frontendem za 8k miesięcznie nie umiejąc JS? Kogo próbujesz okłamać? W dobie frameworków itd. może nie trzeba znać perfekt JS, ale nadal jest potrzebna, w podstawowym zakresie. - "Znam PHP, nie za dobrze, bo mnie nie interesuje, szczegolnie obiektowego nie znam, nudzi mnie, kiepsko się pisze." - a może po prostu jesteś słaby? PHP jest psim językiem, można nie lubić 5, ale 7-ka jest bardzo w porządku i  łatwa w obsłudze. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze chociażby C# i może go znasz, tutaj też jest pole do popisu. Tego nie znamy, dlatego nie będę Cię oceniać po stronie backendu. Jednak to co wypisujesz po stronie frontendu, świadczy tylko jedno. Są kandydaci, którzy będą lepszym wyborem dla firm. I nie uwierzę, że ktoś chce Ci płacić 8k. Kolejny Twój problem. Z Twoich komentarzy i tutaj i na innych forach wynika, że chcesz zajmować się wszystkim, ważne żeby ktoś chciał Ci płacić pieniądze. Tak się nie da. Jak chcesz tyle zarabiać? Skacząc z kwiatka na kwiatka, nie nauczysz się jednego a dobrze. Już nie wspomnę o Twoim komentarzu, który mnie rozbawił. Miałeś pretensje do jakiejś firmy, że Cie nie zaprosili na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ jesteś taki oh i cool. Niby taki wszystkowiedzącym, a jak Ci się zada pytanie masz problem z napisaniem konkretnej odpowiedzi.

@Pracownik 30.01.2017 16:51

Gadasz bzdety. Nie widziałem żadnego konkretnego pytania od Alojzego i Jakuba o projekty. Jeśli faktycznie były, uznałem te pytania za mało istotne. Masz rację, że zależy od kwoty czy się opłaca B2B, o czym pisałem, może Ci to umknęło. Generalnie jeśli ktoś płaci 6.000 zł na UoP to za 8.000 zł na B2B dla tego samego pracodawcy się nie opłaca pracować. I masz rację, że czasem B2B się oferuje, by zaoszczędzić na ZUS, wtedy to jest Januszowanie. Ja pracowałem na UoP w dowolnych godzinach, czasem ze słonecznej ściągał mnie pracodawca jak coś trzeba było pilnie zrobić, ale potem miałem np dzień wolny. Równie dobrze mogę napisać, że to Tobie dobrze wychodzi kłamanie. Niczego Wam nie udowodniłem, bo mi się nie chce, nie jesteście firmą, do której startuje, chociaż faktycznie zaczynacie podnosić poziom. >>- "Trzymam się z dala od Javy, pythona, JS i innych tego typu rzeczy, chociaż jak pisałem Angulara chętnie się nauczę w stopniu podstawowym." - Ty to napisałeś, chcesz się zajmować frontendem za 8k miesięcznie nie umiejąc JS? Kogo próbujesz okłamać? W dobie frameworków itd. może nie trzeba znać perfekt JS, ale nadal jest potrzebna, w podstawowym zakresie.

Jakub

@Programista wyklęty, rozumiem, że PHP i bazy danych znasz dobrze. Zastanawia mnie jedno, dlaczego unikasz JS w frontendzie? Robię użytkowe apki, też nie przepadam za grami.

@Jakub 18.01.2017 16:33

Znam PHP, nie za dobrze, bo mnie nie interesuje, szczegolnie obiektowego nie znam, nudzi mnie, kiepsko się pisze. Używam tylko do wykonania zadania na WP jak teraz np :). Właśnie skończyłem konfigurować WP dla kogoś (na dzisiaj). JS unikam, bo nie lubie JS. Teraz się pobawie Angularem (ale to max tydzień do miesiąca), ale JS sie słabo debuguje (w porównaniu z "normalnymi" językami), jest mało funkcjonalny. Jak coś muszę, to napiszę np ostatnio robiłem walidacje, cały dzień (noc :) ) mi zeszło, bo coś nie działało, ale zrobiłem. Nie lubie po prostu. Nie ma to jak ulubione narzędzia pracy :)

Jakub

@Programista wyklęty, jeśli szukasz pracę na dłużej, to dla mnie forma jest tylko jedna forma, umowa o pracę. Zlecenia i dzieła niech służą krótkoterminowym projektom jako usługa, a nie forma pracy. Pracowałem zespołowo nad dwoma projektami w Javie oraz napisałem kilka indywidualnych prostych aplikacji. Mimo tego, nadal nie zżyłem się z Javą, może dlatego że tylko ją toleruję. "Generalnie w każdej firmie się człowiek uczy, zależy czy to wdrożenie w projekt czy dalsze pogłębianie nauki języka." Idealne podsumowanie. "szybko przeskoczy na Javę, a w innej chcą tylko, by człowiek znał Javę" Każdy ma prawo myśleć po swojemu, jedni szukają kogoś ogarniętego, drudzy pozwolą Ci się nauczyć. Ale zawsze ten pierwszy będzie miał większe pole do popisu, jeśli chodzi o warunki finansowe. Myślę, że teraz rozumiesz moje szczęście dlaczego pracuję, a że za tyle bo wybór był... i to mi pomogło. Jeszcze jak pracodawca wie kogo szuka i stawia jakieś wymagania to pół bidy. Gorzej jak pracodawca szuka kogoś od frontendu (np. Ciebie), a na rozmowie rozmawia z Tobą o backendzie. To jest dramat, wymagać i nie rozróżniać backendu od frontendu.

@Jakub 18.01.2017 14:24

Ja jestem full stackiem, czyli robię front i back, a że pracodawca wielu rzeczy nie rozróżnia (pisałem już o Waszym dziale HR hehehehe) to nie jest dobrze. Widocznie dział HR oraz dyrektor nie byli dobrze przygotowani do rozmowy ze mną lub po prostu nie wiedzieli o czym mówię, gdyż mają przestarzałą wiedzę. Działu HR nie podejrzewam w ogóle o wiedzę. Ja do HS nie aplikowałem ostatnio (już kilka lat), nie mam aktualnie czasu na UoP, chociaż nie powiem, rozglądam się za pensją rzędu 10.000 zł, najlepiej na UoP lub dzieło zdalnie. W Radomiu wiem, że to nie realne, dlatego odpuściłem i szukam w Wawie, Wrocławiu - stawki rzędu 8k netto padają, może Kraków, Gdańsk nad morzem coś, może Szczecin - dobre stawki, bo blisko Niemcy i wysysają rynek. Mobilne apki mam zamiar robić w tym roku, jeszcze pracuje nad internetowymi aktywami, może w tym roku zbuduje pewien fajny portal - startup... Zobaczymy czy czas pozwoli. Bardziej gierki robisz, czy użytkowe? Ja raczej użytkowe, nie lubie gierek, chociaż jedną myślę napisać swoją, dość prostą - dla jednoosobowego teamu hehehehe ;).

Jakub

@Programista wyklęty, każdy zarabia inaczej. Nie wiem jak rozumiesz pojęcie przyuczanie się, Jave jako tako znam, brakuje mi w niej wyrobienia się, pełnej samodzielności. Ile potrafisz Javy? Ile apek napisałeś? "Umowa zlecenie jest gorsza niż o pracę, chyba nie umiesz liczyć, no chyba, że dla Ciebie 200 zł więcej to raj utracony." Gdzie napisałem, że ktoś mi oferował 200 zł więcej? I ja nie mówiłem o długoletniej pracy na umowie o zlecenie, tylko o zwyczajnym zleceniu, czyli o jednym projekcje nad którym pracujesz, np. kilka tygodni. Nie wszystkie firmy działają na IT, ale to nie znaczy że firmy spoza IT nie potrzebują jednorazowych usług i jeszcze dobrze za to płacą.

@Jakub 17.01.2017 19:23

Nie programuję w Javie, bo nie lubię. Widzisz to zależy, bo w jednej firmie dadzą człowiekowi dobre pieniądze, gdyż zna inny język niż Java i szybko przeskoczy na Javę, a w innej chcą tylko, by człowiek znał Javę. Zależy co znaczy też to przyuczenie. Generalnie w każdej firmie się człowiek uczy, zależy czy to wdrożenie w projekt czy dalsze pogłębianie nauki języka. A Ty ile napisałeś apek w Javie nie będąc samodzielnym? Co rozumiesz przez samodzielny? No to się nie zrozumieliśmy Jakub. Myślałem, że zachwalasz umowę zlecenie jak spora rzesza lemingów. Ja tylko na UoP, ewentualnie dzieła, ale tylko dla top klientów, za dość wysoką stawkę, jaką mam teraz za godzinę, bo tylko czas swój sprzedaje, nie wykonuję dzieła w IT inaczej niż rozliczając się za godziny. Masz rację, że firmy spoza IT potrafią sypnąć groszem. Pozdrawiam

Jakub

@Programista wyklęty, nie zgodzę się z tym, że nie warto uczyć się programowania. Jeśli jesteś dobrym matematykiem, masz milion pomysłów i jesteś wstanie wszystko przełożyć na program, nawet w najgorszej dziurze wyjdziesz na człowieka. Ale raczej nie na umowie o pracę, bo wiadomo jak jest z płacą w małych miastach. Mam na myśli zlecenia, własną działalność itd. Wiadomo, tutaj ponosisz ryzyko, ale moim zdaniem lepiej ryzykować, niż pracować stabilnie za grosze. Dobre umowy o pracę raczej są tylko w wybranych miastach, ale też łatwo nie jest. Dobrych kandydatów jest znacznie więcej, niż firm chętnych do zatrudnienia. I takie błędne koło. Co do JS, też mam doświadczenie i współpracuję zdalnie z kilkoma firmami. Zdecydowałem się na Javę jako możliwość przyuczenia się, ponieważ przydaje się. Lecz nadal wolę JS od Javy.

AlojzyB.
@Programista wyklęty 17.01.2017 15:25
Niby się nie zgadzasz, a jednak zgadzasz, bo napisałem to samo, że nie warto pracować dla kogoś. Umowa zlecenie jest gorsza ni...

Sory za 'wyrażenie' ale czytam sobie to twoje 'pitolenie' i tak wnioskuje że chciałbys zarabiac a nie wiesz jak. Wiec ja (mam dziś dobry humor) i ci powiem jak to zrobić! Nie baw się w podchody, w wysylanie cv na junior coś tam tylko założ firme i jako firma uderz do innych firm poszukujących developerow (nie programistow!) Mow o sobie dev/developer. Powiedz że masz doswiadczenie na projektach (przynajmniej 2 srednich lub duzych) - nie sprawdza cie nie bój nic. Tylko jeden glowny warunek - musisz miec wiedze. Jak nie masz to ucz sie + przechodz czesto rozne rozmowy kwalifikacyjne i ucz sie z nich, wyciagaj wnioski - ucz sie tego na co nie potrafiles odpowiedziec. Tą metoda szybciej zarobisz konkretne pieniadze. Jezeli jakas metoda nie dziala (patrz twoja) to zamiast ją w koło macieju powtarzać zmień tą metodę! Pozdrawiam i powodzenia!

@AlojzyB. 24.01.2017 22:51

możesz sobie wsadzić w buty swoje rady :D Ja chłopatasiu dobrym firmom wysyłam swój kod i nie bawię się w uczenie tego czego wymagają na tych śmiesznych rozmowach kwalifikacyjnych, które służą wyłącznie do tego, by zbić stawkę za pracę, jak to miało miejsce na rozmowie w firmie humansoft, gdzie babeczka z hr stwierdziała, że mam za małe doświadczenie, po czym zaproponowała mi pracę za śmieszne pieniądze 2-3 tygodnie później. B2B się nie opłaca, chyba, że na prawdę w dobrych firmach, jakbyś umiał liczyć, to byś wyliczył to. Także baw się dobrze w humansoft.

Jakub

@Programista wyklęty: "Większość bez frejma robi źle, jeśli Ty robisz dobrze, winszuje :)" Większość ludzi ogólnie robi kod na odwal się, byleby działał. Nie ma znaczenia, czy będzie to framework czy tzw. czysty język. "Uważajcie w Radomiu na cwane firmy IT, bo specjalnie zaniżają Wam wynagrodzenia, żeby prezesi mogli się dorabiać milionów na cudzej wiedzy i pracy." Pracowałem w trzech korpo w stolicy i wiem jak jest. Jedni otrzymywali pracę zasłużenie za wiedzę, a drudzy na siłę przez poleconych/ Nie dość że przychodzili ze słaba wiedzą, to jeszcze na lepszych warunkach ;] Ten który miał lepszą wiedzę, zarabiał mniej, to jeszcze musiał robić/poprawiać za lepiej zarabiającego poleconego. Wnioskując: zaniżanie wynagrodzenia dla swoich kolegów. Jak widzisz cyrki są wszędzie, nie tylko w Radomiu. Znam programistę, który jako programista był bardzo dobry, a mimo tego nie miał siły przebicia, zarabiał dosyć słabo na umowach o pracę. Dopiero gdy się wziął za szkolenie innych, zbił porządną fortunę. "żeby prezesi mogli się dorabiać milionów na cudzej wiedzy i pracy." Tak się składa, że w innych rejonach jest podobnie. Bardzo często polskie firmy warszawskie o podobnym kapitale wcale nie płacą dużo lepiej, ba nawet powiedziałbym, że nie brakuje Januszy, którzy chętnie pozyskają Ciebie za minimalną. PS. Jestem od Javy.

@Jakub 16.01.2017 12:25

Zgadzam się, że polecony programista po znajomości może zarabiać więcej, gdy ma mniejsze kwalifikacje. W innych rejonach też tak jest, dlatego dzisiaj nie opłaca się generalnie uczyć programowania, chyba, że ktoś jest pasjonatem i uczy się dla siebie, ale wtedy nie bardzo opłaca się pracować dla kogoś,chyba, że jak ja na krótki okres, by się czegoś nowego nauczyć. Na szkoleniach jest dobra kasa, lepsza niż na pracy, niestety. Januszy nie brakuje, miałem w Radomiu ofertę za minimalną, wyśmiałem, w Wawie nigdy za minimalną nie miałem oferty, ale za 3000 zł brutto dawno temu tak. Po negocjacjach dostałem lepsze warunki. A OK, od Javy spoko. Pisaliśmy coś o JS, myślałem, że jesteś na froncie. Pozdrawiam

Programista wyklęty

Cytat z gościa, który na programowaniu swoim dorobił się miliona dolarów :) "THE WHOLE CONCEPT OF "JUNIOR DEVELOPER" IS A SCAM!!! And there is NO good reason to EVER accept a junior position. The dirty little secret is that the "junior" title is just an HR conspiracy to pay you LESS money for the same work." Mi w Humansoft powiedzieli, że za mało umiem, że szukają kogoś z 3 letnim doświadczeniem. Gdy powiedzialem, że chcę zarabiać 2500 brutto kilka lat temu, to od razu chcieli mnie zatrudnić. Uważajcie w Radomiu na cwane firmy IT, bo specjalnie zaniżają Wam wynagrodzenia, żeby prezesi mogli się dorabiać milionów na cudzej wiedzy i pracy.

kolejny
@Programista wyklęty 19.04.2017 21:27
no dla takich jak ty to kit na bank. dla ciebie te umowy są przezroczyste jak niewidoczny tusz Co mnie interesuje gdzie mnie w...

jak można z kilkuletnim doświadczeniem w programowaniu siedzieć na kompie i wylewać swoje żale na n-tym profilu jakiejś firmy radomskiej zamiast programować i trzaskać skrypty;) Wszyscy powinni się zastanowić;) PS nie jestem żadną osobą powiązaną z firmą humansoft ale lubie tutaj zaglądać. Bo wszędzie gdzie PAN PROGRAMISTA WYKLĘTY się pojawia tam robi się ciekawie i jest co potrollować;)

@kolejny 20.04.2017 13:43

nie wiem czemu ludzie wylewają swoje żale, zapytaj ich o to. Nieźle Ci wychodzi trolling, muszę przyznać, nie jest to jeszcze mój poziom, ale jak potrenujesz, dasz radę ;) Ja piszę na tym poważnym forum w przerwach między pracą a rozrywką, bo to dla mnie coś pomiędzy, bliżej rozrywki. dzień jak dzień masz rację. A propo dnia, deko zimno, muszę się cieplej ubrać na rower. Pozdrawiam kolegę Przykre jest też w Radomiu, że idzie się do firmy, która uchodzi za poważną, tymczasem komuś z wyższymi kwalifikacjami proponuje ta firma mniej niż temu idiocie, który Cię rekrutował, bo... i tu w miejsce kropek wstaw cokolwiek, np to, że on lubi taką pogodę jak dziś, ja wole jak jest 15 stopni a nie 7-10, dlatego dostanę 50% mniejszą pensję :D Jednak uważam, że w życiu należy być sobą, bo kiedyś uda się spotkać ludzi na odpowiednim poziomie, dlatego napiszę bez kozery, że pier@$#%^ te 7 stopni na dworze :D kolejnego nie pozdrawiam bo mi podpadł :D

Jakub

@Programista wyklęty: "...czyli źle stosuje framework lub wcale." Od kiedy korzystanie z frameworka do budowy strony internetowej jest konieczne? Jak dla mnie frameworki dają wygodę i szybkość tworzenia czegoś.

@Jakub 09.01.2017 08:06

jeśli umiesz bez frejma zrobić tak, żeby było dobrze, to spoko. Frejm daje Ci pewność (jeśli jest dobry, przetestowany przez community) Większość bez frejma robi źle, jeśli Ty robisz dobrze, winszuje :) BTW pisałeś, że dostałeś pracę. Mogę wiedzieć na jakim stanowisku, bo fronta dalej szukają. Pozdrawiam

Jakub

@Programista wyklęty, nie mam znajomości, tylko po prostu jak to Ty mówisz: żeby tyle zarabiać, trzeba coś tam umieć. Może miałem trochę szczęścia (na pewno), a może byli słabsi kandydaci, w końcu programista programiście nie jest równy. Na razie nie podniecajmy się, wszystko wyjdzie w praniu. Jeśli będę pracować rok i dłużej, dopiero wtedy odtrąbię to jako sukces. To tak samo jak z handlarzami, są ludzie, którzy ledwo tysiąc przekraczają. Są ludzie, którzy mogą się pochwalić swoimi osiągnięciami. Pierwszy czeka na klienta, drugi dociera do klienta - na wagę złota, prawda? Część Twojego cytatu: "Ja mam super technologicznie..." - trochę źle sprecyzowałem moje pytanie. Nie miałem na myśli nowego frameworka. Gdybyś wymyślił coś rewolucyjnego, łatwego i szybkiego w programowaniu, przede wszystkim bezpiecznego, z miejsca byłbyś bogatszy o miliony. Miałem na myśli, co takiego super wymyśliłeś przy pomocy języka programowania i frameworków, których znasz? Np. jakiś kalkulator itp.? Teoretycznie każdy jest wstanie napisać fragment kodu, algorytm, który będzie unikatowy i ułatwi życie ludziom.

@Jakub 04.01.2017 13:08

skoro nie wiesz co znaczy super pod względem technologicznym... generalnie chodzi o to, że jeden gość ma fajną grafikę, ale źle zrobioną od strony technicznej, może nie technologicznej, tylko technicznej, czyli źle stosuje framework lub wcale. W takim razie gratuluje, jeśli Tobie się udało dostać pracę za 3000 zł netto w humansoft. Kandydaci może byli słabi, ja CV nie składałem, żeby była jasność :) Pozdrawiam

Programista wyklęty

aż wam wkleje, bo nigdy pewnie większośc takich stawek na oczy nie zobaczy, na pracuj.pl takich nie ma ASP.Net MVC 5, Entity Framework 6, Angular. Praca 100% zdalna B2B (110 -150 /h) to stawka dla seniora czyli tak powyżej 5 lat doświadczenia w programowaniu w tych technologiach. Ja się nie łapie, bo mam za mało stażu pracy. wasi pracodawcy by pewnie za te same wymagania dawali 6000 zł brutto i jeszcze kręcili noskiem. Buhahahahahahahahahahahahahahahahahaha nie nabijam się z was, tylko z pracodawców, którzy pozerują się na panow tego swiata. feudalizm upadl, komunizm upadl, gramy kapitalizm, przypominam.

Zostaw opinię o Humansoft Sp. z o.o. - Radom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Humansoft Sp. z o.o.