Humansoft Sp. z o.o.
3 69 343 5 1
Pytanie Nowy wpis

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Humansoft Sp. z o.o.?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Witaj, Możliwości awansu oczywiście są. Wszystko zależy od tego, z jakiego pułapu startujesz, czy jako asystent, czy np. jesteś już doświadczonym pracownikiem i od razu zaczynasz od wyższego poziomu. Wszyscy pracownicy "kadry zarządzającej" to osoby, które pracowały u nas w firmie i tutaj zdobywały doświadczenie. Oczywiście dużo zależy też od działu w którym pracujesz, bo w każdym ta ścieżka kariery wygląda nieco inaczej. Pozdrawiam

ByłyPracownik
Nazwa działu: IT

Cześć Nie wiem czy to forum ma być z informacjami o pracodawcy czy też wylewaniu żali że kogoś nie przyjeli bo..... Jeżeli interesuje Cie pracodawca to zapraszam dalej, a jak wylewasz żale idź dalej dobry człowieku. Jak przeczytałem kilka poniższych opinii o humansofcie to postanowiłem napisać, bo to nie jest humansoft jaki znam. Jestem byłym pracownikiem poznałem tą firmę od podstaw znam mocne i słabe strony albo raczej znałem, bo już trochę czasu upłynęło. Dodatkowo odniosę się w jakimś stopniu do opinii potencjalnych pracowników co najwięcej się odzywają, mimo że niewiele do powiedzenia o PRACY tam mają. 1. Humansoft to nigdy eldorado płacowe nie było i pewnie się nie zmieniło. Tak że chcesz zarabiać dużo -naście czy -dziesiąt tysięcy szukaj pracy, gdzie indziej. Jeżeli jesteś dobry i pracowity to zapewne kilka tysięcy tu zarobisz WIĘCEJ niż te wspomniane 3000 (jak odchodziłem to programiści zarabiali wtedy już więcej niż te 3k). A prawda w IT jest taka, że jeżeli masz umiejętności poparte doświadczeniem to praca szuka ciebie szybciej niż ty jej zaczniesz szukać. 2. Chcesz się nauczyć pracy grupowej, chcesz poznać różnorodne projekty, różne języki (stare i nowe), chcesz poznać różnych ludzi i ich oczekiwania, chcesz czegoś więcej niż tylko kodowania, nie masz doświadczenia to szczerze polecam humansoft jako pracodawcę. Posłałem tam niedawno krewnego i po zakończeniu praktyk po pierwsze upewnił się, że to droga dla niego a po drugie pojechał na studia, gdzie na dzień dobry dostał się do grup przy uczelnianych projektach programistycznych (bo już miał jakiekolwiek doświadczenie mimo początku studiów), po niedługim czasie kolejne projekty zaowocowały tym, że zaproponowali mu pracę przy dużym międzynarodowym projekcie. Kokosów jeszcze nie ma, ale życzę Wam aby pracodawcy się do was zgłaszali, a nie odwrotnie. Na taką jednak sytuację trzeba coś zrobić i już się dobrze pokazać, a za tym to i pieniądze przyjdą wiem to z własnego doświadczenia. 3. Uczciwy pracodawca - nic pod stołem wszystko na umowie, oskładkowane, pensja na czas, brak wiszącego i wytrząsającego się szefa nad głową to są naprawdę sprzyjające warunki do pracy. 4. Sympatyczna atmosfera, śliczne koleżanki ????, imprezy integracyjne - jest co robić, ale w miłych warunkach to zawsze przyjemniej. 5. Kadra z tego co czytam to z dobrym „wyczuciem ludzi” dzięki czemu atmosfera się nie zmienia. Dlatego najbardziej „aktywni" na tym forum mimo tego, że wszystkie rozumy i technologie pozjadali pracują gdzieś indziej tak że raz jeszcze gratuluję wyborów :) 6. Co do rozmów rekrutacyjnych to rzadko na nich bywam ostatnio, ale wiem jedno, że papier (CV) wszystko przyjmie tak żę trzeba sprawdzać na miejscu. Tak jak to napisał poprzednik nie trzeba wszystkiego pamiętać, ale "programistyczne podstawy" dla osób które w tym robią to żaden problem a dla teoretyków tak. Nie wiem jak było u Ciebie z tematem ale wiem z rekrutacji że to tak działa tak, że nie obrażaj się na kogoś kto pyta, a Ty nie wiesz tylko szczerze mów, Pracodawcy to wyżej cenią niż upór przy swoim i udowadnianie, że jesteś najmądrzejszy. Druga sprawa tu poruszana to pieniądze tak jak pisałem HS nie posiada powalających stawek, ale źle tam programiści nigdy nie mieli. Przypominam, że okres próbny kupa kosztu który różnie może się skończyć tak, że nie dziwię się, że robią odsiew przed. Skoro szukają kogoś do pracy to znaczy, że mają co robić tak że pewnie douczać studentów nie chcą tyko ludzi, którzy wejdą w szeregi i będą zasuwali równo z nimi, a nie szukali „opcji". Prezes firmy, w której teraz pracuje zawsze nowym kandydatom mówi, że zatrudnia ludzi aby się od nich uczyć a nie odwrotnie. A i jeszcze jedno tak jak pisałem nie sądzę, aby ktoś tam odbierał komukolwiek pieniądze po „nieudanej” umowie próbnej (możliwości prawnej takiej nie ma) tak że jak to przeczytałem to szybkiego testu na wiarę w siebie „wyszczekanego” kandydata gratuluję ;) .Jak bym był pewny tego co napisałem w CV i powiedziałem w czasie rozmów i dostał bym pieniądze o które mi chodziło to bez wahania bym podjął rękawicę. Tak że jak szukasz czegoś w Radomiu lub po prostu jesteś na początku swojej drogi zawodowej to ja bym polecał HS, a jeśli masz możliwości i odwagę jechać do większego miasta to nie ma co się zastanawiać :) Powodzenia

Tak5Nie1
@ByłyPracownik

Akurat generalnie się z tym zgadzam. Jednka ja prawdę napisałem o tym, że prezes chciał zwrotu gotówki jeśli się nie sprawdzę za 3500 zł netto. Nie wiem na jakiej podstawie sugerujesz, że kłamię i po co miałbym to robić? Papier wszystko przyjmie, ja pokazuje swoje rezultaty. Koszty firmy są znane, firma jednak chce ukradkiem je przerzucać na pracownika płacąc jak najmniej. Nie chce zatrudnić lepszego programisty. Mam znajomego, który pracuje w Humansoft. Wiem, że mam wiedżę większą od niego. On pracuje, bo się zgodził na 3000 zł, ja się nie zgodziłem, chciałem 3500, pracy nie mam. Nigdy nikt mi nie powedział ile się zarabia po kilku latach pracy w Humansoft, z moich doświadczeń wynika, że pracodawca chce zatrudnić jak najtaniej. Gdy powiedziałem stawkę z 10 lat temu 2500 zł, to mnie chcieli, a szukali kogoś z 5 letnim doświadczeniem, co świadczy o tym, że firma szuka jak najtaniej. Nie wierz mi, sprawdź w praktyce jak wygląda rozmowa z tą firmą Może niektórzy zarabiają więcej. Nie idzie się dowiedzieć ile (Ty też nie piszesz ile) i nie wiadomo od czego to zależy. Ja mam kwalifikacje większe niż nie jeden programista pracujący w Radomiu, ale płaci mi się 3000 zł albo spadaj, uważam, że to nieuczciwe

@ByłyPracownik

Aha, i owszem próbujecie zatrudniać ludzi, by się od nich uczyć - by wyłudzać wiedzę, a potem zwalniać zapewne. Za 3000 zł nie zatrudnia się kogoś, by sie od niego uczyć, tylko by uczyć jego. Za 10.000 zł można zatrudniać kogoś od kogo się można uczyć. Takich macie specjalistów od softu, poczytałem kiedyś trochę, innym też polecam https://www.dobreprogramy.pl/humansoft-Corax,Program,Windows,12802.html przykładowe perełki : "Księgowość do bani nie przenosi schematów,planu kont,brak jest możliwości wydruku obrotów narastająco .Za wszystko trzeba płacić lecz nawet jak się chce nie ma kto zrobić czegokolwiek.Komunizm w najwyższej postaci. Partner zrobi lecz nie wiadomo kiedy możesz płacić lecz nic z tego nie masz." "Program bardzo nie dopracowany zakupiliśmy go jako biuro rachunkowe gdyż dawano nam możliwość wielokrotnego logowania do kilku spółek jednocześnie .To kłamstwo za logowanie do każdej spółki trzeba płacić 2000 zł .Także opcja zakupu dla biur rachunkowych nie działa chyba że ktoś Wam nielegalnie założy .Partnerzy mają dużą furtkę do popisu." "MadziaR (niezalogowany): popieram obsługa klienta jest do bani. Najważniejsze żeby kupić program, potem się przypominają z abonamentem, który nie jest tani. Za naprawę błędów, które nie są z winy klienta trzeba płacić. Mam ten program rok i szukam nowego." "Mamy go w firmie od 2 tygodni w ramach testu. Nie wiem skąd redakcja wzięła ocenę 10... U nas dostaje 4 i szukamy czegoś innego." "oprogramowanie humansoftu nie jest takie złe. najgorsze jest podejście całego pionu handlowego do klienta. niestety mam przykre doświadczenia z tą firmą. dopóki nie zakupi się u nich oprogramowania to wszystko jest w porządku. dopiero później zaczynają się kłopoty dlatego planuję zmienić oprogramowanie. Ze względu na obsługę klienta ODRADZAM" "Zawiera podejrzane skrypty (ostrzezenie NAV). Nie polecam imnstalacji..." "Trzymajcie sie z dala od firmy HumanSoft, niestety ich produkty sa mocno niedopracowane i sprawiaja liczne problemy. Bardzo teraz zaluje ze zdecydowalemm sie na ich oprogramowanie." Oni też kłamią? Papier wszystko przyjmie,(usunięte przez administratora) ale radzę weryfikować rzeczywistość w internecie

ByłyPracownik
@Programista Wyklęty

1. Zgodzę się z Tobą, że te 3000 netto to mało i to niezależnie czy jesteś na dorobku czy już się dorobiłeś. Mój wspomniany kuzyn ciut więcej zarabia w pierwszej pracy przy nieskończonych studiach i powiedziałem mu, że ma max rok lub koniec dużego bieżącego projektu, a później albo podwyżka, albo zmiana firmy na taką którą na niego stać. W Humansofcie poza latami pracy liczyły się umiejętności, ile kto wytargował w czasie przyjęcia oraz zaangażowanie tak że nie było ścisłej siatki płac dlatego pewnie Twoje pytania ile się zarabia po X latach pozostaje bez odpowiedzi. Pracowałem na innym stanowisku niż się ubiegałeś, ale tak informacyjnie moja płaca tak mniej więcej wzrosła 5,5 razy do pierwszej do średniej z ostatniego roku. 2. Rekrutacja to gra, baw się tymi samymi kartami co pracodawcy. W poprzedniej wypowiedzi podałem Ci jedno rozwiązanie, a drugie "bezpieczniejsze" to mówisz „OK, ale jak się sprawdzę w danym temacie to mi równacie po te 500 za trzy miesiące próby”. Wówczas Ty rozdajesz karty, patrzysz na ich reakcję, a nie tylko oni na Twoją. W ciągu okresu próby Ty masz motywator do pracy, a dla nich ta kasa to jest „nic” biorąc pod uwagę zysk zaangażowanego pracownika. Pomyśl, sprawdź u następnego pracodawcy. Co do zwrotu kasy to znając kilkanaście lat prezesów powiem, że jestem przekonany, że to był blef, na którym się nie poznałeś i tyle mogę powiedzieć w tym temacie. 3. Wyklęty nie znam Cię ani Twoich umiejętności, nie byłem przy twojej rekrutacji dlatego też nie sugeruję, że kłamiesz. A w swojej wypowiedzi zawarłem swoje doświadczenia z rozmów rekrutacyjnych z kandydatami. Co do Twojej osoby to jedyne co się rzuca w oczy to bardzo mała skromności oraz dużo zbędnych słów. Powstrzymaj się od tych ataków na cały świat, który ma inne doświadczenia niż Ty. Więcej kodowania, bo z tego jest doświadczenie i kasa, a mniej pisania na tym forum, które Cię nie dotyczy chyba że kolejnym kandydatom masz coś nowego do powiedzenia. 4. Cytowanie celowo wybranych wpisów negatywnych o produktach, a omijanie pozytywnych jest "niskie" i pewnie dla nikogo z szukających pracy (poza działem handlowym/wdrożeń) nie przydatne. Dla Twojej informacji co by o nich nie mówić to kilkaset licencji jest w Polsce, a Ty przytoczyłeś dosłownie kilka wypowiedzi i to na dodatek głównie totalnych bzdur. Oceniam te wypowiedzi ponieważ używam tych systemów kilkanaście lat. Żeby też ktoś nie pomyślał, że zarówno produkty jak i dział handlowy są idealni, BO NIE SĄ I DALEKO IM DO TEGO, ale to nie miejsce i czas na ten temat. 5. A na koniec odchodząc od humansoftu to w mojej obecnej pracy zatrudniamy ludzi abyśmy RAZEM pracowali w zgranym zespole dzięki czemu każdy uczy się od każdego i w tym jest nasza siła. Nie ma ludzi co wiedzą wszystko, wszystko przeżyli i doświadczyli, znają wszystkie technologie tak że w grupie, która sobie pomaga i się uzupełnia potencjał każdego z nas rośnie i nie ma mowy o jakimkolwiek "wyłudzaniu wiedzy". Na koniec życzę Ci podobnych doświadczeń. Skup się na tym co przed Tobą.

Tak4Nie1
@ByłyPracownik

Też zgodzę się z tym co piszesz. Blef? Nie wiem, może blef. Tak czy inaczej te Twoje tricki i podobne próbowłem w Radomiu próbowałem i niestety wszedzie jest pracuj za tyle ile daje, albo wypad. Na szczęście są ludzie poza Radomiem na poziomie i płaca przyzwoicie. Tu na każdej rozmowie "blef". Szef firmy Humansoft nie miał powodu by mi nie dać tych 500 zł więcej. Zwyczajnie nie chciał. Razem, OK, tylko dlaczego nie chcieliście być ze mną RAZEM? Dlaczego nie chcieliście być razem gdy się uczyłem, gdy przyszedłem na pierwszą rozmowę. Chcieliście być razem bo powiedziałem 2500 zł brutto. Sorry, ale to co piszesz to czysty PR i wybielanie firmy. Spotkałem się w Radomiu z wielką niesprawiedliwością i będę o niej opowiadał dalej, nawet jeśli moja kariera potoczy się lepiej od Waszej, bo to kwestia nie braku moich sukcesów, tylko Waszej arogancji i kłamstw. Z resztą się zgadzam generalnie, więc nie komentuje Życzę samych dobrych programistów za 3000 zł

@Programista Wyklęty

Byłem absolutnie pewien, że coś tu napiszesz. Powiedz mi - co wnoszą Twoje wypowiedzi, które ciągle zawierają to samo? Dlaczego uprawiasz ten trolling? Dlaczego stosujesz nieetyczne zagrywki wobec firmy, w której nie pracowałeś? Jest tu zakładka "rozmowy kwalifikacyjne", dlaczego z niej nie korzystasz?

Tak6Nie1
@Mateusz

czemu nieetyczne? Piszę prawdę, gdy ktoś manipuluje. Złamaliście zasady kapitalizmu, tworzycie kulturę feudalną, walczę z tym, bo sie brzydzę feudalizmem. Trolling na rynku pracy uprawiają pracodawcy wmawiając innym, że nie mają kwalifikacji, by dać człowiekowi zarobić. Deprymują ludzi, by zapłacić jak najmniej. Pytam się czemu?

Tak1Nie6
@Programista Wyklęty

Działasz nieetycznie. Przypisujesz mi coś w czym nie brałem udziału. Wypowiadasz się o firmie, w której nie pracowałeś. Brałeś udział w rekrutacji? Oceń jej poziom w odpowiedniej zakładce. Ciągle zamieszczasz te same wypowiedzi w różnych wątkach. To jest spam. Ludziom, których nie znasz, zarzucasz rzeczy, w których nie brali udziału. To jest trolling. Mnie deprymuje to, że jesteś obecny w kilkunastu wątkach radomskich. Był moment (kilka lat temu), że się z Tobą identyfikowałem (bo miałem nieprzyjemne doświadczenie w jednej z firm, pracowałem w niej dalej, ale szukałem. Po jakimś czasie zmieniłem pracodawcę). Był moment, że Ci współczułem (że nadal wałkujesz ten sam temat). Potem mnie zacząłeś dziwić (że przez lata nie ruszyłeś naprzód). Teraz uważam, że Twoje zachowanie jest nieetyczne, nieprofesjonalne, niedojrzałe (bo dyskutujesz de facto sam ze sobą 5 albo 6 rok o tym samym), a wręcz toksyczne. Nie chciałbym z kimś takim pracować. Znajdź pracę albo rozszerz działalność, rozkręć biznes. Odnieś sukces. Zamknij usta krytykom CZYNAMI i FAKTAMI, a nie tysięcznym postem z tymi samymi słowami na gowork...

Tak7Nie2
@Mateusz

Czemu piszesz nie prawdę, że się nie rozwinąłem? Jesli czytałeś moje wpisy, wiedziałbyś, że np niedawno napisałem aplikację internetową w ASP.NET MVC Core z użyciem Angulara. Mało kto w Radomiu z tego co widzę, korzysta z tej technologii. Do tego cały czas mam coraz więcej zleceń i jestem polecany przez moich klientów innym. Do tego moje portfolia są wyżej w wynikach wyszukiwania niż chociażby strona firmy Humansoft. Sam zwróciłem uwagę firmie, że moja strony są bardziej nowoczesne niż ich, a mimo to dawali mi tyle samo co innym, bez podstawnie. FAKTY są już dawno, czemu Ty piszesz, że ich nie ma? Nie widzisz ich? Celowo pomijasz? Chcesz przedstawić ludziom, którzy się nie znają na informatyce, że Wy macie progres a ja regres? Jest dokładnie odwrotnie - to ja mam wyniki lepsze niż większość firm radomskich i o tym piszę, by docierało to do ludzi, by wybierali dobrze, by wiedzieli, że większość firm radomskich albo nie chce, albo nie umie zatrudnić dobrego programisty. Na rozmowie kwalifikacyjnej pracownicy firmy Humansoft jak pisałem wręcz próbowali udowodnić, że jestem wielbłądem, pewnie by polecić jakiegoś kolegę od flaszki. Dawno mam rezultaty lepsze od 90% firm radomskiego IT, a Ty dalej próbujesz mi dawać rady. Przestań trollować, bo ktoś się jeszcze nabierze

Tak2Nie6
@ByłyPracownik

Jeśli szef Humansoft blefował, to ja sprawdzam Podobno napisaliście sklep internetowy. Proszę o przedstawienie powodów dla których stworzyli Państwo sklep Czy nie da się zintegrować istniejących sklepów z Państwa systemami? Czy nie można napisać odpowiednich wtyczek? Czy Państwa nowy sklep lepiej się pozycjonuje niż sklepy na rynku? Jeśli tak, to proszę o wiarygodne dane i zestawienia? Jaki był cel stworzenia nowego silnika sklepu? Po co ktoś miałby kupić Państwa sklep internetowy? Pozdrawiam

Tak2Nie5
@Programista Wyklęty

Przeczytaj mój post jeszcze raz. Pewnych rzeczy ewidentnie nie rozumiesz. Skoro są fakty - wrzuć link do swojego profilu na LinkedIn. Zakładam, że będziesz miał tam mnóstwo rekomendacji od byłych pracodawców i wiele linków do efektów swojej pracy.

Tak6Nie2
@Mateusz

napisałem sprawdzam - nie zmieniaj tematu, tym razem Ci się nie uda. Dawaj te swoje wyniki i czemu napisaliście sklep, jakie ma wyniki w Google - poproszę o wiarygodną recenzję Państwa produktu, w przeciwnym razie zastanowię się nad opłaceniem specjalistów i wydanie recenzji za Państwa :D Bo chyba nie zrozumiałeś po polskiemu Ja aktualnie jestem freelancerem. Chcę założyć swoją firmę, nie potrzebuje Humansoftu w CV, bo nie pomogłoby mi to w niczym, poza zakwalifikowaniem mnie to grona tanich programistów

Tak2Nie7
@Programista Wyklęty

Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem. Nie jestem pracownikiem Humansoft ani Radwag. Powtórzę: dlaczego przypisujesz mi coś w czym nie brałem udziału? Freelancer na LinkedIn chyba jest obecny? Jak chcesz kontynuować naszą dyskusję - daj link do profilu. Nie omieszkam się odezwać. Kontynuacja dyskusji tu jest bezcelowa. Wszystko Ci się miesza.

Tak7Nie1
@Mateusz

Po co Ci mój profil na LinkedIn? Nie szukam pracy w Radomiu, więc nie chcę kontynuować rozmowy, nie mam w tym celu Tak czy siak sprawdzam - poproszę o wiarygodne informacje o tym w jakim celu firma Humansoft zbudowała sklep internetowy i jakie korzyści ma kupujący to oprogramowanie klient. Czemu warto zakupić Państwa sklep, a nie pracować na gotowym, darmowym CMS? Pozdrawiam serdecznie

Tak1Nie9
@Programista Wyklęty

Proszę mi zamknąć usta faktami o zaletach sklepu firmy Humansoft :) A nie obwinianiem mnie o niskie zarobki firm radomskich :D

Tak1Nie10
@Mateusz

Mateusz, masz już powody, dla których warto kupić ten sklep? Bo może byłbym zainteresowany :D Zadzwoń do Hummansoft z łaski swojej i odpowiedzcie współnie czemu warto kupić ten sklep Humansoftu, bo wszyscy z niecierpliwością czekamy na odpowiedź

Tak1Nie13
@Programista Wyklęty

prawie pół roku minęło i się nie dowiedziałem, czemu miałbym kupić sklep internetowy od Państwa. Zapewne nie jest on taki niezbędny na rynku i nie rozwiązuje żadnego problemu, którego nie mogą rozwiązać inne sklepy w Polsce. Coś mi się kojarzy, że ten Państwa sklep jest odpowiednikiem miast widm w Chinach, gdzie nikt nie mieszka, ale ktoś wybudował, bo a nuż się przyda... Z braku odpowiedzi, zbudowałem sobie sklep na WooCommerce Szkoda, że nie podjęli Państwo dyskusji, odnoszę wrażenie, że się Państwo przestraszyli dyskusji na temat Państwa sklepu. Przykre. Wnioskuję więc, że dobrze, że nie kupiłem

TakNie4
ja
@Programista Wyklęty

O rany...ale jesteś żałosny.. od kilku lat śledzę ten wątek, niczego nie zmieniasz w swoich wypowiedziach, niczego one nie wnoszą, nikomu nie pomagają. Jesteś po prostu trolem internetowym. Żal mi takich ludzi, musisz być bardzo zakompleksiony i zarazem samotny... A co do Humansoftu..pracodawca jak wielu innych. . Rozsądny człowiek podejmie próbę pracy lub się nie zdecyduje. Wylewanie pomyj na firmę, która nie chciała zatrudnić, jest obrzydliwą zagrywką, nie wiadomo w jakim celu, chyba że tylko po to by zabić swój czas...współczuję...

@ja

O rany...ale jesteś żałosny.. > żałosne jest płacenie po równo lepszym i gorszym, jak w komunie zarazem samotny... >ludzie mądrzejsi od ogółu są samotni, to prawda A co do Humansoftu..pracodawca jak wielu innych >tu się zgodzę, typowy januszsoft Wylewanie pomyj na firmę, która nie chciała zatrudnić, jest obrzydliwą zagrywką, nie wiadomo w jakim celu > jakie pomyje? Zadałem merytoryczne pytanie. Czujesz się atakowany? Poza tym firma chciała mnie zatrudnić za wszystkim po równo, co dowodzi tego, że rekruterzy nie mają odpowiednich kwalifikacji. Zadałem pytanie - czemu ktoś miałby kupić Państwa sklep internetowy? Moim zdaniem nie masz argumentów, więc atakujesz mnie ad personum. Jeśli rozwiązali Państwo problem klienta, proszę opisać case study jaki to był problem, czego dotyczył, jak klient skorzystał na Państwa rozwiązaniu. To raczej do Waszego dyrektora powinno dotrzeć, że osobom, które mają wiedzę większą niż 90% programistów w Państwa firmie nie płaci się po równo jak za komuny, tylko więcej Moim skromnym zdaniem stworzyli Państwo sklep, który jest niepotrzebny i chcą go Państwo sprzedać komuś. To tylko moje zdanie. Jeśli się mylę, bardzo serdecznie Cię proszę, rozmyj moje wątpliwości. Czy to aż tak trudne?

@Programista Wyklęty

"Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie" Tak że to czy ten "nieszczęsny" sklep jest dobry czy słaby zadecyduje klient i rynek a nie Ty niezależnie od Twoich kompetencji. Taksamo jak ich sysytem o którym nic nie wiesz, a przytoczyłeś kilka wybranych krytycznych opini sprzedaje się przez lata i pewnie znajdą się ludzie, którzy nadal będą go kupowali mimo niszowego języka w jakim jest napisany. Tak że zakończ nudzić i bić piany chyba że pisowski Janusz maruda Ci się włączył i nikt cie nie przekona że "białe jest białe..." A co do stawek to nowy pracownik to jedna wielka zagadka bo nigdy nie wiesz czy jest dobry jak mówi, czy tylko dobrze mówi. Kiedyś pytałeś mnie o stawki jakie daje nowym nie odpowiedziałem bo to jak zapaytać "ile kosztuje samochód?" tu nie ma jednej odpowiedzi bo nie wiesz czy nowy czy stary, ciężarowy czy osobowy itd dlatego różnice w stawkach są ogromne ale dopiero jak poznasz za co płacisz.

@znudzony

Bajere masz niczego sobie. Pewnie jesteś handlowcem. "jak poznasz za co płacisz" Więc chcemy wiedzieć za co płaci klient kupując sklep. Przecież ja nie zamierzam go oceniać. Co najwyżej mógłbym zlecić za swoje pieniądze sprawdzenie czy piszecie prawdę Z tym samochodem to pojechałeś. Napisz proszę jakim cudem osoba zażywająca nałogowo narkotyki jest więcej warta od kogoś, kto zjadł zęby na informatyce. Te Twoje wyceny pozostawiają całą masę pola do naduzyć i manipulacji. Ja staram się je jedynie ujawnić. Jeśli chcesz wiedzieć, Wy mi dawaliście 3000 zł, a w Wawie mi dawali 4000 zł. Skąd te rozbieżności? Nie umiecie sprawdzić czy, jak to ująłeś, samochód jest sprawny, czy odtapicerowany? Szukacie taniej siły roboczej i to jest żałosne. Proszę pochwalcie się jakie problemy rozwiązuje Państwa sklep, po co został stworzony. Czy jak napisałeś - ktoś kupi. Chyba po to został stworzony, by ktoś zapłacił Wam, a nie pobrał za darmo Prestashopa. Nie widzę w tym logiki. Jeśli masz argumenty, zapraszam do merytorycznej dyskusji na forum

@Programista Wyklęty

Nie każdy kto potrafi uargumentować swoje racje jest handlowcem. Ale odbieram to jako komplement. Używasz "chcemy" czyli Ty i kto? bo nikogo więcej chętnego do tej wiedzy nie ma na tym forum, chyba że Tobie już się coś rozdwaja... A tak poważnie to nie pracuję w humansofcie, nawet tego sklepu na oczy nie widziałem. Dlatego też ja w odróżnieniu od Ciebie nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam pojęcia. A co do odpowiedzi na Twoje pytania to jesteś "nikim" dla nich tak że czemu ktokolwiek miałby ci cokolwiek tu pisać, udowadniać? Gdyby to było przynajmniej forum biznesowe, dla klientów, test aplikacji webowych to jeszcze bym zrozumiał, ale na opiniach o pracodawcach to nie ma to zupełnie sensu. Nie wiem jakie są Twoje kwalifikacje, ale skoro kolejny pracodawca w Wawie dawał Ci 4K, to chyba nie masz się czym pochwalić, dawno w Warszawie nie słyszałem o takich pieniądzach dla specjalisty z IT za jakiego się podajesz. I ponownie tu wracamy do przykładowego samochodu, który jest świetnym porównaniem do nowego pracownika, podobne możliwości, podobne zagrożenia i nadużycia... Dopiero na robocie poznasz człowieka, jak pracuje, jak współpracuje z innymi, jak reaguje na stres, a co za tym idzie, ile jest wart. Dlatego dopiero po kilku wspólnych zadaniach wiem czy z kimś będzie się dobrze pracowało. A jak ktoś się nadaje to trzeba mu dać tyle aby nie szukał nowego zajęcia i to cała filozofia. A całą resztę odesłać z kwitkiem, aby szukali szczęścia gdzieś indziej. Jak przełożony powiem Ci, że jak chcesz coś wywalczyć dla siebie np. wyższe wynagrodzenie to pokazuj efekty swoje pracy, a nie porównania do innych. Bo możesz się na tym mocno przejechać. Kończąc żartem przy piątku to pamiętaj, że lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem.

@znudzony

Wiesz... trochę na rynku pracy argument z samochodem nie trafiony, ale skoro się upierasz to : Kupujesz dobry drogi samochdów... i lejesz do niego olej opałowy niewiadomego pochodzenia lub niskiej jakości paliwo. Nie znam się na silnikach, ale zakładam, że taki olej jest "suchy" i po pewnym czasie zajeździsz silnik. Podobnie jest z programistą. Przychodzi do Was dobry programista, a Wy mu dajecie tyle samo co innym. Może olej rzepakowy czy opał lejecie sobie do swoich samochodów, nie interesuje mnie to, ale lejecie do mercedesa szczyny i oczekujecie fontanny jak w Dubaju. Przepraszam bardzo. Widzisz człowieka po najlepszej uczelni w kraju, który pracował ciężej niż większość, masz 70% więcej szans, że i u Ciebie sobie poradzi i za jakiś czas będzie liderem. Ale nie. Wy dajcie mu tyle samo, motywacja u niego leży, bo po co ma się wykazywać u Was, skoro na starcie już nie doceniliście tego, że włożył w swoje wykształcenie więcej niż Wy. Ty tylko oczekujesz. Nie dajesz nic w zamian, podobnie jak większość firm w Radomiu. Zajechaliście dobry silnik. Zniszczyliście. A teraz macie pretensje, że warczy. OK, to na jakie forum umawiamy się, na rozmowę o sklepie internetowym firmy Humansoft? Napisz do swoich ziomeczków z fimy i chętnie podebatuje. Mi to wygląda na taktyczne zagranie ze strony firmy Humansoft, która swoją drogą uważam, za jedną z najlepszych w Radomiu, ale poziom radomski uważam za niski. W Wawie mi dawali 4000 zł za front-end. 10.000 zł też usłyszałem, ale przyznam, dosłownie parę razy. Aktualnie pracuję zdalnie i za 2 dni wpadnie mi 800 zł. Numer konta wysłałem dzisiaj o 2 w nocy, mam nadzieje, że w poniedziałek będzie. Tak na serio pracowałem może 10-12 godzin. Da się żyć. Do tego handel w internecie i wiesz co, ucze się go od niecałego roku i zdominowałem już kilka kategorii :). Bo widzisz ja jestem kumaty. Może nie znam qlickview itp, ale nauczyłbym się lepiej niż inni, bo mam dryg i wiem o tym. Teraz powoli dominuje kolejne kategorie, ale zamierzam na tym poprzestać, bo... to mi się nie opłaca na dłuższą metę. Zarabiam na czymś innym jeszcze więcej niż na handlu i programowaniu. Wiesz... jak miałem 16 lat już handlowałem. Jak miałem 8 lat programowałem w Basicu. Inni grali, ja programowałem. Jak zaczynałem studia, byłem jednym z gorszych studentów. Jak kończyłem, byłem z wykładowcami na Ty. Jak pisałem w jednym z postów, mam propozycje pracy na uczelni, ale najpierw chcę w Radomiu biznes rozbujać. Ja piszę o tym co mnie spotkało ku przestrodze - firma chciała mnie zatrudnić jak byłem tani. Dziwne jest to co piszesz. Najpierw niby jest jakaś rozmowa, na której jest manipulacja, że niby nie umiesz, zarabiaj jak najmniej, teraz piszesz coś o pokazaniu jak się z kimś pracuje. Jak dla mnie pokazaliście, że z Wami się pracuje źle, bo nie jesteście w stanie docenić nic. Nawet na samiuśkim początku nie doceniacie tego, że ktoś skończył trudniejszą uczelnie. Ja żeby zaliczyć swoje przedmioty z informmatyki musiałem się uczyć więcej niż Wy. Wiem, bo po 1 napisałem za jednego studenta informatyki w Radomiu program. Innym razem w tydzień napisałem program dla koleżanki, która miała 3 i pół miesiąca na napisanie takiego programu. Ja w 2 miechy musiałem 3 jezyków programowania się nauczyć i ledwo zaliczałem, Wy na radomskiej uczelni macie na 1 przedmiocie 1 język i 3 i pół miecha. Policz sobie ile razy więcej musiałem się nauczyć, by zdać niż Wy. Za samo to nie byliście w stanie docenić człowieka i dac mu 500 zł na okres próbny więcej. 1500 zł więcej, żeby zobaczyć czy się nada. A Ty pierniczysz coś o biznesie i sprawdzaniu czy ktoś się nadaje i potem zapłacicie więcej. Nie zapłacicie, bo taką macie naturę - wydębić jak najwięcej za jak najmniej

@znudzony

Napisałeś znudzony : ""Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie" Tak że to czy ten "nieszczęsny" sklep jest dobry czy słaby zadecyduje klient i rynek a nie Ty niezależnie od Twoich kompetencji." Czyli Wasz skep jest tylko po to żeby działał? Czyli za sklep firmy Humansoft należy zapłacić a za sklep Prestashop nie. Oba działają. Czemu ktoś miałby kupic ten Państwa sklep, skoro Prestashop jest całkowicie za darmo? A ma to wiele wspólnego z pracownikami, gdyż ciężko stworzyć dobry sklep, jeśli zatrudnia się tanich, a przez to niekompetentnych programistów. Pytam czy się to Państwu udało i w jaki sposób. Jaki problem rozwiązuje Państwa sklep? Czemu ktoś miałby go kupić? Czy firma przestraszyła się rozmowy na forum publicznym o zaletach i wadach tego sklepu ze specjalistą wysokiej klasy? Do tej pory nikt z zarządu nie wypowiedział się na ten temat. Wygląda to podejrzanie. Może nie chcecie rozmawiać publicznie o tym, gdyż chcecie robić to na osobności - sam na sam z kientem, by emocjonalnie nakręcić go na zakup? Tylko pytania stawiam. Gdyby Państwo niczego się nie obawiali, podjęliby Państwo dyskusję. Takie jest moje zdanie

@znudzony

Pisałeś, że dyrektor firmy Humansoft lubi blefować. Gdy sprzedaje sklep internetowy osobie, która się nie zna na informatyce, też blefuje mówiąc, że klient odniesie korzyść kupując właśnie ten sklep? Nieźli z Was bleferzy

@Programista Wyklęty

Z tego co piszesz to świetnie Ci szło na informatyce, ale już język polski w podstawówce to wyraźnie omijałeś. Jeśli mnie pamięć nie myli to wówczas uczyli czytania ze zrozumieniem. Tak że rozmowa z tobą to jak rozmowa z wyznawcami PISu lub innych sekt. Ale nie poprzestawaj pisz, pisz, pisz a potem czytaj to co napisałeś od początku i jak zrozumiesz, że głupot wiele wypisałeś to ćwiczenie można uznać za zakończone. A tymczasem wszyscy obserwujący czekamy na ćwiczenia i kibicujemy Ci abyś napisał coś co będzie świadczyło, że Ci się udało zdobyć i tę umiejętność. Powodzenia

Programista Wyklety
@znudzony

Taktyczna zmiana tematu. Ciebie na polskim uczyli manipulować? Gdzie sie uczyłeś? Może nie zrozumiałeś, dlatego przypomnę Ci - temat na tapecie był następujący - "Czemu ktoś miałby kupić sklep Humansoft, skoro Prestashop jest za darmo" Wierze w Ciebie, że dasz radę odpowiedzieć :)

@znudzony

aż Cię zacytuje "Tak że rozmowa z tobą to jak rozmowa z wyznawcami PISu lub innych sekt." Po pierwsze polonisto "Tobą" piszemy z wielkiej litery, chyba, że odnosisz się do mnie z pogardą, ale należy to podkreślić, że taki niby dobrze wychowany, a tak gardzi porządnymi ludźmi Po drugie, wyznawcy PiSu mają rację. Podobnie jak ja, napotkali układ pracowników ograniczający dostęp do zasobów (mówią z upoem maniaka, że nie mamy kompetencji), co jest niezgodne z prawem międzynarodowym. Stworzyliście sobie firemkę, która prawdopodobnie sprzedaje niskiej jakości produkty, tworzone przez programistów niezbyt douczonych. Gdy ktoś taki jak ja - uczciwy z wiedzą większą niż 90% Waszych programistów chce do firmy się dostać, stwierdzacie, że nie ma kwalifikacji. Zapewne boicie się, że wiele Waszych działań by wypłyneło do prokuratury. Stąd chyba pisanie o tym, że niby nie mam kompetencji. Na pytania na forum publicznym, czemu ktoś miałby kupić sklep firmy Humansoft, odpowiedzi merytorycznej brak. Moim zdaniem sklep służy do wciskania go ludziom, którzy nie mają pojecia o informatyce, by tylko wyrwać jakieś pieniądze. Jeśli się mylę, proszę napisz powody, dla których ktoś powinien go kupić. W końcu chyba jakaś misja przyświecała gdy tworzyliście ten sklep. Chciałbym sprawdzić czy misja się powiodła. Strach w Twoich oczach musi wiele mówić Wyznawcy PiSu to uczciwi ludzie. Może naiwni, może nie mają takiej wiedzy jak ja, ale są uczciwi. Chcą, by prawo w Polsce było przestrzegane. Nie chcą zależeć od policjanta, który może być w układzie z mafią, chcą, by każdy przestrzegał prawa, a firemki, które tego nie robią zostały wyrugowane z rynku. Dobrze kombinują. Mi to nie przeszkadza. Sektę "kompetencje" wtworzyliście Wy i platforma. Kto nie należy do szajki, ten nie ma kompetencji. Może być mądry jak Einstein, ale do pracy się nie dostanie. Dlatego napisz mi odpowiedź na jeszcze jedno pytanie jakie zadałem sekciarzu z sekty "kompetencje" - jak to możliwe, że absolwent najlepszej uczelni technicznej w kraju nie ma według Was kompetencji takich jak były narkoman pracujący w firmie Humansoft. Jak to możliwe jest. Nie mam kompetencji do ogłoszenia, w którym szukacie programisty, który operuje poleceniami if else itp, skoro ostatnio napisałem aplikację internetową z użyciem Angulara (w backendzie Core). Proszę wytłumacz to czytającym, czemu ustawiacie na rozmowie kwalifikacyjnej pytania i odpowiedzi, tak by wygrała dana osoba. Czy dyrektor wie? Czy klienci wiedzą?

@Programista Wyklety

27.09.2019 pisanie - zaliczone 27.09.2019 czytanie ze zrozumieniem - bez zmian Jutro też jest dzień tak że cały czas trzymamy kciuki :) PS 1. wszyscy inni którzy czytali ten wątek ze zrozumieniem znają moją odpowiedź na to pytanie od dłuższego czasu 2. powyższa wypowiedź była odnośnie trzech poprzednich Twoich wypowiedzi a nie tylko tej jednej

@znudzony

"1. wszyscy inni którzy czytali ten wątek ze zrozumieniem znają moją odpowiedź na to pytanie od dłuższego czasu" Chyba Ci z układu wiedzą o co kamon, każdy w temacie, normalni ludzie pojęcia nie mają. Chyba zadzwonię do Waszych klientów i przeprowadzę z nimi wywiad online :D "2. powyższa wypowiedź była odnośnie trzech poprzednich Twoich wypowiedzi a nie tylko tej jednej" Czyli dlaczego narkoman ma kwalifikacje, a ja nie mam? Czemu ktoś miałby kupic sklep Humansoftu?

Programista Wyklęty Nowy wpis
@znudzony

Czy już wiesz, dlaczego klienci mieliby kupić sklep firmy Humansoft? Czy do dzisiaj nie otrzymałeś odpowiedzi? Obawiam się, że sklep może być wciskany na siłe osobom, które go nie potrzebują. Chyba wraz ze mną podzielasz obawy o jakość dostarczanych produktów informatycznych przez firmę Humansoft? A może nadal boicie sie rozmów na temat jakości pracy Waszych programistów?

Lidia Nowy wpis
@Programista Wyklęty

Pozwolę sobie wtrącić się w tę dyskusję ze swoim krótkim pytaniem. Wspominacie wyżej o umowie na tak zwany czas próbny. I tu pojawia się moje pytanie - ile on trwa w Humansoft i czy warunki na tej umowie różnią się w jakiś sposób od późniejszych ?

Programista Wykęty

https://www.forbes.pl/gospodarka/przedwyborcze-zapowiedzi-pis-w-lublinie-wyzsza-placa-minimalna-13-emerytury-pelne/ty0797k?utm_source=fb_forbes&utm_medium=social&utm_campaign=fb_redakcja&fbclid=IwAR0cWVQ_9H0HI5IkjWVeWIh8c4qzoX-ByThQ26961H1ltMZqqIqDhKGauSg A Wy na kogo głosujecie? :D

Maniek
@Programista Wykęty

Pracodawca nie zapłacił jak się należy, to trzeba zagłosować na PiS, żeby wyrównał straty pracownika z nadmiernych zysków pracodawcy Popieram Programisto Wyklęty

Tak2Nie1
@Maniek

Forum służy głównie do wymiany opinii na temat miejsc pracy i pracodawców, trzymajmy się tego. Jak pracuje Ci się w Humansoft Sp. z o.o.?

@Lidia

W takim razie czemu nie uzyskaliśmy jeszcze informacji o zarobkach w firmie Humansoft. Chciałem zapytać, czemu osoba uzależniona, w przeszłości, od narkotyków zarabia w firmie najwięcej. Jaki to musi być fenomen, że programista po najlepszej uczelni w kraju, który przyszedł do Państwa do firmy otrzymał propozycję kwotową niższą niż osoba spożywająca nałogowo narkotyki? Prosimy o wyczerpującą odpowiedź

Lidia

Humansoft Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma projektująca i wdrażająca własne oprogramowania ERP, B2B, EDI i Business Intelligence Qlik. Szukają obecnie osób do pracy na kilku stanowiskach: Programista Visual Fox Pro, Specjalista ds. wdrożeń systemów informatycznych, Specjalista ds. rozwiązań Business Intelligence/Konsultant Qlik: https://humansoft.pl/kariera/. Czy jest tu ktoś zainteresowany tą pracą?

Tomi
@Lidia

Masz jakieś dane, które potwierdzają stwierdzenie "prężnie rozwijającą się firma"? Podaj źródło proszę. Pozdrawiam

@Lidia

Lidio, nie podane są widełki wynagrodzenia, więc nie wiem czy jestem zainteresowany. Na 99% nie jestem, gdyż praca, to też wynagrodzenie. Po co mi rozwój, skoro nikt za niego nie chce płacić. Warto się rozwijac, by zarabiać więcej, nie po to, by pracodawca zarabiał więcej. Humansoft to niestety dobre wynagrodzenia dla nielicznych i nie wiadomo od czego one zależą. To także niszowe technologie, za które nikt potem nie chce płacić. Ja podziękuje

Tak1Nie2
JaR
@Programista Wyklęty

Cześć O tym czy HS się rozwija czy zwija to nie wiem ale gdyby ktoś jednak umiał te "niszowe technologie" tzn Qlik :), sql :) i fox pro to zapraszam. Dam więcej. PS Smerfowi marudzie oj Progrmiście przeklętemu oj wyklętemu od razu dziekuję nie jestem zainteresowany ;)

@JaR

Nie ma problemu, za stawki, których nie znam nie zamierzam się uczyć fox itp. Jeśli na prawdę szukasz w tych technologiach, napisz stawkę, napisz nazwę firmy, jeśli HS ma dobrych specjalistów, na pewno przejdą do Ciebie :D

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
kciN

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej i właściwie byłem lekko zniesmaczony. Rozmowa jak rozmowa, najpierw padają różne pytania - tutaj nie mogę się przyczepić. Następnie jakiś prosty test potwierdzający wiedzę - ujdzie, ale nie jest to profesjonalne. Testy w stylu zrób nam teraz to i tamto w CSS, JavaScript, jQuery itd. - nie są żadnym testem na wiedzę. Po pierwsze może zjeść stres. Po drugie, mogę go nie wykonać poprawnie, ponieważ zwyczajnie na tę chwilę mogę nie pamiętać jak np. nazywa się opcja do ustawiania przezroczystości CSS itd. Po trzecie, jeden ma lepszą pamięć do pamiętania, ale za to drugi dużo lepiej wie gdzie i jak szukać rozwiązania. To że jeden wykona poprawnie zadanie w 10 minut, a drugi nie da rady - o niczym nie świadczy. To był najwyżej test w stylu: Jasiu, narysuj nam drzewo i słońce. Programowanie to rozwiązywanie problemów. Czasami idzie nam dobrze od samego początku, a czasami trochę gorzej się zaczyna, za to dobrze się kończy i jeszcze dużo przed czasem. Więc jak już coś, testy powinny być najwyżej czysto teoretyczne: jakich technologii użyłbyś do rozwiązania problemu/zadania. Technikę i jakość powinien zweryfikować okres próbny. I najgorsza część zadania, czy zrobi nam Pan zadanie w QlikView? Nie zamierzam krytykować QlikView, ale o tym programie nigdy wcześniej nie słyszałem i tym bardziej nie miałem go na swoim komputerze. Więc po powrocie do domu muszę zainstalować ten program na swoim komputerze, muszę przeczytać dokumentację, żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, porobić kilka przykładów na zrozumienie i dopiero wtedy będę mógł usiąść nad tym zadaniem. Ale przecież zadanie zadaniowi nie jest równe... Może okazać się, że jeszcze będę musiał posiedzieć nad dokumentacją. Ale o czym ja mówię, na co dzień korzystam z iMaca, więc nawet nie miałem możliwości zainstalowania QlikView. Więc już oblałem ten test, ponieważ nie zamierzam marnować kolejnego czasu na instalowaniu Windowsa na wirtualce lub szukaniu sąsiada z komputerem zgodnym z QlikView. Nie za dużo jak na rekrutacje? Wg mnie za dużo. Od weryfikowania umiejętności jest okres próbny. Nauka i czytanie dokumentacji powinno być obowiązkowe dopiero po podsianiu umowy. Przekazywanie wiedzy powinno odbywać bezpośrednio w firmie, ponieważ co firma, to wszystko inne jest - to też wymaga zrozumienia i przyzwyczajenia się do tutejszych. Nad tym musicie zdecydowanie popracować. Jak to mówi mój obecny szef: CV jest dla niego najwyżej tylko informacją; kilka prostych pytań ma najwyżej potwierdzić, czy faktycznie coś tam wiem; okres próbny to czas na wdrażanie i naukę (a jak trzeba, to wydłuża - jak twierdzi, nie wszystko da się zrobić w pięć minut, w miesiąc a nawet trzy miesiące); a dopiero później jest czas i miejsce na wymaganie w pracy. To są tylko moje uwagi, nie traktujecie tego jako krytykę. Podobno uwagi są mile widziane i budują na przyszłość. Powodzenia w budowaniu fajnego i zgranego zespołu :)

Tak9Nie
@kciN

Ja o tym na forum radomskim piszę od lat, ale banda niekulturalnych osób wyzywa mnie itp Oczywiście masz 100% rację. Obowiązki pracodawcy to wdrożenie na stanowisku pracy, jeśli tego nie robi, łamie prawo pracy moim zdaniem. Wymagania od samego początku to śmiech zwyczajnie Pozdrawiam i cieszę się, że masz godziwą pracę z uczciwymi ludźmi

@kciN

Podpisuję się obiema rekami. Tego typu rekrutacje są bardzo źle przemyślane. Programista, który zna JS, jQuery i np. Vue, ale nie zna np. popularnego Angulara, najprawdopodobniej nie zaliczy testu z Angulara. To najgorszy sposób odbierania szansy ponieważ ten programista jest na bardzo dobrej drodze, żeby bardzo szybko poznać tego Angulara oczywiście pod warunkiem że będzie miał chęci. O wiele lepszym testem na wiedzę będzie zapytać się jak teoretycznie rozwiązałby takie zadanie. To jest raczej podstawą w programowaniu a nie czy przeczytał książkę o frameworku... Wg mnie jest to częsty błąd pracodawców.

dodajmy, że za Angulara płacą 3000 zł netto. To również bardzo poważny błąd

@Programista Wyklęty

Jesteśmy w Polsce, w wielu miastach takie są zarobki. Lepsze zarobki są zarezerowane tylko dla kilku większych miast. Tego nie przeskoczymy.

@Jacuś

ale masz wymówkę. produkty firmy idą na całą Polskę, nie widze więc powodu, żeby firma zamykała się finansowo na małe miasteczko, skoro produkty trafiają i do większych miast... podobnie jest z Radwagiem Twój argument jest OK, jeśli firma działa wyłącznie na rynku lokalnym... a Humansoft nie działa a pzynajmniej tak deklaruje Ja jako programista działam zdalnie i jakoś nie mam ograniczenia i nie zarabiam 20 zł na godzinę tylko dlatego, że jestem z małego miasteczka (miasta widmo)

@Programista Wyklęty

Są polskie firmy, które sprzedają produkty np. Niemcom i płacą mało. Wg Twojej logiki powinno być inaczej, ale tak nie jest. To nie jest wymówka, tylko realia naszych płac. Jeśli w danym mieście ludzie mało zarabiają, a ty jednak chciałbyś więcej zarabiać, to jedynym argumentem jest spakować się i udać się do lepiej płatnych miast. Na szczęście rynek programistów jest bardzo elastyczny, pracę możesz spokojnie wykonywać w domu w największej dziurze, zdalnie. Mnie w Radomiu udało mi się zarabiać najwięcej 4.800 zł na rękę. Gdy przyszła chęć zarabiać jeszcze więcej, zmieniłem miasto. Teraz pracuję dla zachodniego kraju i powiem tyle, zarabiam jeszcze więcej, a firma dla której pracuję jest znacznie biedniejsza od tej warszawskiej. Tak właśnie wyglądają polskie realia (niezbyt przyjaznego państwa), a nie jakaś tam wymówka.

@Jacuś

wymówka, bo pracodawca może płacić więcej, tylko nie chce A i owszem, ja również pracuje zdalnie, pozyskuje klientów indywidualnych w większości również zastanawiam się nad wyjazdem masz rację, są to realia, ale argumenty zakłamane i manipulacja, bo nie ma powodu (ekonomicznego), żeby dobrze zarabiająca firma nie płaciła dobrze. Właśnie jeśli firma w ten sposób postępuje, to się jej unika i lepiej zrobić tak jak Ty - wyjechać i zarabiać lepiej dla mniejsze firmy, to racjonalne podejście. Nieracjonalne jest pracować za wszystkim po równo nawet jak się ma większe umiejętności niż większość zarabiających po równo

@Programista Wyklęty

Pracodawca może płacić więcej, to prawda, ale rząd też mógłby mniej zabierać obywatelom. Prowadziłem w Polsce firmę i na zachodzie. Zarabiając 2.500 euro brutto, po odliczeniu wszystkich podatków, w Polsce zawsze zostawało mi dużo mniej pieniędzy. Już nie wspomnę o urzędnikach, gdzie w Polsce wszystko musi być pod górkę. Dlatego mamy firmy jakie mamy.

@Jacuś

gdyby pracodawcy płacili więcej, mości Jacku, to rząd by im zabierał mniej jak na zachodzie Polityka rządu wynika z tego, że obywatele narzekają na pracodawców, bo Ci płacą mniej, więc rząd zabiera pracodawcom, by mieć na socjał dla tych, którzy narzekają prosty mechanizm na zachodzie zabierają mniej, bo mniej potrzebują na socjał, bo pracodawcy płacą więcej, płace są jawne, jest większa konkurencja i jest łatwiej o pracę

Tomek
@Programista Wyklęty

U nas kwota wolna od podatku jest na poziomie 3k, a w UK na poziomie 65k. Za ZUS płacimy 1320zł (przez pierwsze dwa lata 600 coś), a w UK 30 funtów za kwartał. Moja kilkuosobowa firma po przeniesieniu się do UK oszczędziła ponad 100k w skali miesięcznej. Jakimś cudem w UK jest jeszcze lepszy socjal niż u nas. Z ich socjalu przeżyjesz, z naszego nie. Wytłumaczysz?

@Tomek

a co tu tłumaczyć? Wydymałeś na 100k Polaków i jeszcze mam Ci dawać darmowe korepetycje? Przez takich jak Ty się z socjału nie przeżyje w PL, w skrócie za darmo :D

Tomek
@Programista Wyklęty

Nie wiem, ale wypowiem się... Jak dla mnie jesteś upośledzony.

@Tomek

aha

Meduza

Widziałam na stronie ogłoszenie o pracę dla programisty w waszej firmie. Mam pytania do developerów. Jakiego rodzaju testy wykonujecie (zawarte jest w opisie że są prowadzone testy developerskie o które dokładnie chodzi cała piramida czy jakieś konkretne warstwy), w ogłoszeniu nic nie było o OOP, SOLID, GRASP, Clean code, kontroli wersji. Nie jest wymagane, czy nie doświadczy się u was takich pojęć w praktyce ?

@Meduza

Kiedyś na rozmowie o pracę spytałem jakich wzorców używają, to był koniec posiedzenia... Zapewne nie używają wcale, bo jak używać wzorców w jakimś wymyśle jak FoxPro czy inne tego typu niszowce... Kontroli wersji chyba używaja, ale nie przejmuj się tym, to banalne jednak oni też za wiele na ten temat Ci nie powiedzą. A spytaj ich o różnice między Gitem, SVNem i nie daj Boże czymś trzecim to będą się szamotać. A pakiety i dostępne darmowe funkcje w portalach, które udostępniają hostowanie aplikacji dla tych systemów kontroli wersji to już czarna magia SOLIDy, DRY i inne tego typu podstawy to jak nie umiesz, to się uczy w przeciągu max kilku godzin (znaczy osobie, która zaczyna zejdzie dłużej przyswojenie i zakodowanie sobie tego w głowie, ale po godzinie dwóch powinna osoba to rozumieć, jeśli zobaczy to w praktyce w kodzie). Wedle prawa... a zresztą kto przestrzega prawa pracy w IT...

Tak2Nie2

Tomasz

Czy tak dobrze się wam tu pracuje i dlatego nie piszecie?

@Tomasz

Ale co mamy pisać? Jak ktoś zada pytanie - zawsze chętnie odpowiadam. Coś w tym jest, że jeśli się komuś dobrze pracuje, to sam z siebie nie szuka miejsc, gdzie może się pochwalić. Nie wszyscy też śledzą gowork. W Humansoft pracuje się naprawdę bardzo dobrze. Nie ma tu ani trochę klimatu korporacji, ludzie są mili i pomocni i można się naprawdę wiele nauczyć. Jeśli tylko masz chęć do pracy, lubisz wyzwania i pracę w grupie - to miejsce mogę spokojnie polecić.

@byly_i_obecny_pracownik

napisałem ostatnio na grupie dla programistów (nie podałem nazwy firmy, na wasze szczęście) o tym, że jak chciałem 500 zł więcej niż dawał szef firmy, to stwierdził, że jak się nie sprawdzę, to będę mu musiał oddać całość jaką mi zapłacił na umowie o pracę. Cała programistyczna polska się posikała ze szczęścia. No na prawdę klimat godny pozazdroszczenia

@Programista Wyklęty

Czy ktoś tu oczekiwał Twojej historii odnośnie pisania na forach czy grupach. Cyt: Tomasz 13.06.2018 12:03 Czy tak dobrze się wam tu pracuje i dlatego nie piszecie? Gdzie tu widzisz pytanie o to, czy ktoś, gdzieś się udziela? Nie dotyczy Cię pytanie - nie odpowiadaj, zaśmiecasz wtedy cały wątek. Ja się wypowiadam z pozycji pracującego w tej firmie i sobie tą pracę bardzo chwalę. Ty nie przepracowałeś tutaj nawet dnia. Żałujesz - wyślij swoje CV :) Pozdrawiam

@byly_i_obecny_pracownik

nie ma sensu wysyłać CV do firmy, która oczekuje pracy za darmo firmy na mnie nie stać, trudno bywa, rozumiem to

@Programista Wyklęty

Pracy za darmo?? Dla niektórych 2 tys netto to jest za darmo, dla innych 5, dla innych 9 to też jest za darmo. Jak polityk :) Ja nie pracuje za darmo i nie narzekam, a zdaje się że pytanie dotyczyło pracujących :)

@byly_i_obecny_pracownik

jeśli pracodawca domaga się zwrotu wynagrodzenia zarobionego na podstawie umowy o pracę, to jest to praca za darmo. Nie manipuluj, no chyba, że nie zrozumiałeś, albo udajesz, że nie zrozumiałeś. Jeśli to 1 to widać kto tam u was pracuje, jeśli to drugie to też widać :D

@Programista Wyklęty

Drugiego takiego manipulatora jak Ty to nie ma na gowork - nie martw się, nie będę Twoją konkurencją. Ja niczego nie zwracałem. Wszystko było zgodnie z umową i w największym porządku.

@byly_i_obecny_pracownik

no widzisz, kłamco i manipulatorze, ode mnie dyrektor zażądał zwrotu, pracy nie podjąłem kłamco i manipulatorze

@Programista Wyklęty

Teoretycznie Twoje wypowiedzi podpadają pod zniesławienie. Gdybym pisał posty z imienia i z nazwiska - mogłoby się tak skończyć. Kłamstwo trzeba udowodnić - ja w żadnym swoim poście nie skłamałem. Kończę swoją dyskusję z Tobą i wracam do starej tradycji - pod każdym Twoim postem będę wypisywał starą formułkę, która mam nadzieje uświadomi innym kim jesteś. Pozdrawiam

@byly_i_obecny_pracownik

skoro uważasz, że Was zniesławiłem, chodźmy do sądu. Przed sądem udowodnicie, czy mam mniejsze kwalifikacje niż osoby pracujące u Was w firmie. Zaznaczam, że mam lepsze portfolio od Was, pracowałem za większe pieniądze niż większość z Was, mam umiejętności większe i może być trudne udowodnienie, że mnie nie zdyskryminowaliście. Przypominam zmiany w prawie od dojścia PiS do władzy, to Wy musicie przedstawić dowody, że mnie nie dyskryminujecie. Chcesz pokazać fiku miku? Na prawdę chcesz? Przyjmij na klatę, że ostrzegłem przed Wami ludzi, wyciągnij wnioski, że nie wolno lepszym od siebie rzucać kłód pod nogi, bo w sądzie możecie mieć ciepło. Zmieńcie postępowanie, to dobra rada dla Was. A do sejmu będę raportował co Wy tu odwalacie, bo potem płaczecie, że nie macie programistów. Teraz rząd nakazał żeby młodych uczyć. I tak większość z nich nie będzie na Was pracować za te psie pieniadzę, które płacicie, nie łudźcie się. Przypominam, że prawo pracy stanowi, iż płaca musi być adekwatna do kompetencji, a ja w żadnej radomskiej firmie nie otrzymałem wynagrodzenia adekwatnego do kwalifikacji. Poza tym, żaden pracodawca z Radomia nie wypełnił obowiązku ewentualnego przyuczenia do tego co robi firma, chciano na mnie przerzucać te koszta pracodawcy (wedle prawa). Chcesz do sądu? Chcesz pokazać kto tu kogo pomawia? To ja zostałem pomówiony przez kolesi od flaszki z radomskich firemek it, że rzekomo nie mam kwalifikacji, bo chcieli mi zapłacić jak najmniej łamiąc prawo. Tak, niech ludzie wiedzą kim jestem - nawet na mim blogu o ekonomii pisałem niedawno o cwaniaczkach pracodawcach, niech każdy wie, że walczę z nieuczciwymi pracodawcami zaniżającymi wynagrodzenia, to mój marketing, jak najbardziej, ja się do niego przyznaje :)

@Programista Wyklęty

Jakich nas? Ja tu piszę w swoim imieniu, a nie w imieniu firmy. Piszesz, że ja skłamałem - pokaż gdzie? Tutaj występuje pomówienie. Historie z innych firm umieszczaj na ich wątkach, a nie tutaj. Na kwalifikacje składają się też zdolności interpersonalne, które w każdym Twoim poście kuleją. Ciągle sączysz jad na firmę w której nie pracowałeś i na ludzi, których nawet nie widziałeś na oczy. Sugerujesz, że jesteś lepszy od innych - których nawet nie znasz. A ostrzegać to możesz przed złą pogodą, bo w Humansoft nie przepracowałeś nawet jednego dnia - przyjmij to na klatę, że nie było Ci dane tutaj pracować, a nam Ciebie zatrudnić i nie zatruwaj innym ludziom tego forum - wykazuj się gdzieś indziej. Chcesz mieć marketing, chcesz, żeby ludzie wiedzieli kim jesteś? Przedstaw się - to będzie dopiero "comming out" internetowego napinacza :)

@byly_i_obecny_pracownik

Nie raz Ci udowodniłem, że jesteś kłamcą. Nie byłeś na żadnej mojej rozmowie o pracę. Ja opisałem jej przebieg. Czemu twierdzisz, że piszę nie prawdę, skoro Cię tam nie było a ja byłem? :) Jak nazwać kogoś, kto zarzuca mi kłamstwo, a nawet w pomieszczeniu nie był wtedy? Zdolności interpersonalne? Owszem 2 lata je zdobywałem, uczyłem się tylko tego, mam na pewno wyższe kwalifikacje od Was w tej materii i wiem między innymi to, iż nawet małpa denerwuje się gdy ją się oszukuje. Obejrzyj mythbusters. Nauczyli małpę grać w karty i oszukiwali ją. Małpa reagowała złością. Jak się nie złościć , gdy kłamiecie? Jak przystało na radomskich cwaniaczków przenosisz swoje winy na mnie. Nie wywołuj bodźca, by nie obwiniać mnie o niego. Jesteś jak ten podpalacz, który podpala stodołę i pierwszy biegnie ją gasić i udajesz bohatera walczącego z programistą wyklętym, którego podburzasz kłamstwami i manipulacjami Zabronisz mi teraz posiadania reakcji żywego organizmu? Zabronisz mi się złościć gdy łamiecie prawo? Nie wolno? Należy się zgadzać z Panem wielmożnym kierownikiem, nawet jak łamie prawo, w przeciwnym wypadku jest się niekulturalnym? Najpierw prawo, potem kultura, inaczej będę musiał Was nazwać dobrze wychowanymi złodziejami! Nie było mi dane pracować w firmie, gdyż ostatnim razem dyrektor Humansoft chciał, bym mu oddawał zarobione na umowie o pracę pieniądze jeśli wedle niego się nie sprawdzę. Czy zdajesz sobie liberał, że to złamanie prawa? Jak chcieli mnie państwo zmusić do oddania legalnie zarobionych pieniędzy? Chcieli mnie państwo przypalać żelazkiem? Bałem się, dlatego nie podjąłem zatrudnienia. Atmosfera godna pozazdroszczenia

@byly_i_obecny_pracownik

a pracowników niektórych znam z Humansfot. Niektórzy nie wiedzą czym jest wzorzec MVC, no ale po co, skoro są tam zatrudnieni po znajomości :)

Tak3Nie1

@Programista Wyklęty

Ehhh Nudzisz strasznie. Szkoda kilkać w klawisze, żeby cokolwiek Ci napisać. Nie odróżniasz negocjacji od ostatecznej umowy, nie interesuje Cię to, że w Humansoft połowa pracowników to nie są programiści i nie muszą wiedzieć co to jest wzorzec MVC. Sam nie wiem, a pracuje w branży już 12 lat. Nigdy nie było mi to potrzebne. Za to najbardziej przydał się szacunek do drugiego człowieka - którego Ty nie masz. Obrażasz wszystkie firmy radomskie z branży IT i ludzi, którzy tam pracują i których nawet nie znasz. Chwalisz się, jakby to miało poprawić twoje EGO. Nie będę już Ci dawał powodów to kolejnego chwalenia się swoimi kwalifikacjami. Z pozdrowieniami ;)

@byly_i_obecny_pracownik

Negocjacje z łamaniem prawa? Zawsze tak negocjujecie? Strach normalnie startować na rozmowę. Pisałem o programistach. No widać taki z Ciebie programista, skoro nie wiesz, ale wymagania to pewnie masz Szacunek okazałem, Wy nie okazaliście, manipulacje i cwaniakowanie to brak szacunku, chyba, że Ty łamanie prawa nazywasz negocjacjami a manipulacje okazywaniem szacunku. Nie ta grupa docelowa, może z chłoposzkami spod budki z piwkiem tak się negocjuje, ja nigdy nie próbowałem. Odwracanie kota ogonem też masz opanowane do perfekcji. "Wszystkim po równo, ale tylko tym lepszym, reszta na zmywak". Lepiej napisz kogo zatrudniliście świeżo po studiach i nauczyliście Angulara, HTMLa, innych wartościowych technik frontendowych, kogo nauczyliście korzystania z systemu kontroli wersji, płacąc po równo czyli 3000 zł. Nikogo? Ojej. Przerzucanie na pracowników koszty doszkolenia (no może uczycie tylko foxpro, ale tego nikt się nie chce uczyć, bo i po co), to też łamanie prawa pracy przypominam. I Ty mi o szacunku piszesz? Kpisz sobie z ludzi, a piszesz, że szanujesz drugiego człowieka, to tylko slogany w Twoich ustach (paluszkach na klawiaturze), ale forum gowork przyjmie wszystko Również pozdrawiam :) (to zapewne też brak szacunku z mojej strony, bo tak postanowiła tajna rada radomia)

Tak1Nie1

@Programista Wyklęty

Poziom Twojej manipulacji jest taki, że nadawałbyś się na polityka :) Kilka razy Ci pisałem, że nie jestem programistą a Ty jakbyś tego nie czytał. Kpie z ludzi? Jedynie z Ciebie, a tak naprawdę nie z Ciebie, a z tych bzdur, które wypisujesz. Innym ewentualnie odpowiadam na pytania. Ty wszędzie się wtrącasz - nie wiem po co, ale ok - forum to forum, każdy może coś napisać. Więcej się nie odniosę, bo nie chce, żeby moje słowa były przekręcane :)

@byly_i_obecny_pracownik

tak, tak tak, to Twoje słowa są przekręcane, bo Ty jesteś wielki autorytet forum goworka, biedaku Ty mój. Wy na polityków się nie nadajecie, ale gdzieś tam drzemie w Was chęć zdominowania ludzi psychicznie, finansowo, umysłowo i mentalnie. Nawet prowadzicie nieudolną politykę kłamstw. Skoro nie jesteś programistą (może pisałeś, nie pamiętam, jak pisałem nie przejmuje się Tobą, nie szukam o Tobie kim jesteś, bo nie jesteś dla mnie nikim ważnym) to czemu się wypowiadałeś na temat mojej rozmowy o pracę na stanowisko programisty? Piszesz, że to były negocjacje z łamaniem prawa - pracodawca chciał zwrotu pieniędzy, zarobionych na umowie o pracę jeśli jego zdaniem się nie sprawdzę. Odpowiedziałem, że to niezgodne z prawem. Czy moja odpowiedź według Ciebie świadczy, że nie mam szacunku do ludzi? Że jestem (usunięte przez administratora) Że nie umiem programować? Czy opisywanie zaistniałej sytuacji oznacza, że jestem (usunięte przez administratora) nieudacznikiem, nie mam szacunku do ludzi itp? Wtrącam się na forum, gdyż pracodawcy radomscy uważam, że są w zmowie, jeśli nie, to ich kierownicy są w zmowie i decydują przy flaszce kto ma kwalifikacje i ile powinien zarabiać i nie jest to związane z kwalifikacjami, a konekcjami towarzyskimi. Obawiam się o dobro klientów końcowych, uważam, że w kapitalizmie wolny rynek powinien wspierać dobrych pracowników, nie tych z układu. Rozumiem, że Ty nie podzielasz moich oczekiwań względem rynku i wolisz dostarczać klientom usług niższej jakości, za to w przyjemnej, towarzyskiej atmosferze :) Nie ma to jak sprzedać komuś usługę niskiej jakości z uśmiechem na twarzy, to jednak nie dla mnie :) Pozdrawiam mój Ty kochany adwersarzu :)

@byly_i_obecny_pracownik

prosze wpisów osoby o pseudonimie "były i obecny prawnik" nie traktować poważnie, bo to dobrze wychowany cwaniaczek!

@Tomasz

@byly_i_obecny_pracownik

Proszę wpisów osoby o pseudonimie - "byly_i_obecny_pracownik " nie traktować poważnie, to dobrze wychowany cwaniaczek!

:-)

:-)

ja
@Programista Wyklęty

Programisto Wyklęty, po przeczytaniu wszystkich twoich (celowo pisane małą literą) wpisów a raczej wypocin stwierdzam, że musisz być bardzo ubogim na umyśle i samotnym człowiekiem..... Porozmawiaj z jakimś lekarzem o swoich problemach, jest szansa że pomoże...

@ja

tobie (celowo z małej litery) już nic nie pomoże

Marian
@ja

Czytam te wpisy byłego i obecnego pracownika i nie rozumiem, jak można mieć aż taką mentalność niewolnika

@Marian

Ogólnie nie powinno się chwalić, że się nie rozumie - może trzeba wrócić do szkoły i się podszkolić - nie wiem, jakiś ratunek pewnie dla Ciebie jeszcze jest. Rozumiem, że normalne jest jechanie po swoich pracodawcach na forach, a najlepiej po naszym mieście - to takie nowoczesne. W większości swoich wpisów odnoszę się do absurdalnych wypowiedzi człowieka o nicku "Programista Wyklęty" który nie pracował w Humansoft ani jednego dnia, a udaje, że wie o nas wszystko. Gdzie tutaj wyczuwasz mentalność niewolnika? W branży IT w każdej chwili można zmienić pracę, bo ofert jest dużo. Nikt nie trzyma nikogo ani w firmie, ani w mieście - ale bez przesady z tym radomskim, złodziejskim rynkiem i szefami, którzy myślą tylko o wyzysku. 5 lat pracowałem w Warszawie - niczym się nie różnił poziom od tego, co jest w Radomiu - miałem Multisport i opiekę medyczyną - to jedyne różnice. Reszta była taka sama. Pisać o niewolnictwie w branży IT w dzisiejszych czasach świadczy o Twoim poziomie wiedzy o tej branży. Powodzenia.

@byly_i_obecny_pracownik

No to widać kiepski z Ciebie specjalista IT, skoro w Wawie miałeś podobne warunki do Radomskich. Ja w większości firm w Warszawie miałem jeszcze opłacane mieszkanie w stolicy, albo obiady i inne dodatki. Multisporta nie miałem nigdy, chociaż raz mi dawali - nie wziąłem, chętnie przyjmowałem za to prywatną opiekę medyczną - zero kolejek do lekarza. Do tego w jednej z Warszawskich firm chciano mi opłacić studia MBA, gdy byłem kierownikiem. W Radwagu, gdy powiedziałem, że chcę robić MBA i chcę być kierownikiem nawet małego działu, od razu zaczęto na mnie szukać haka, by się mnie pozbyć. W ITM nawet mnie nie zatrudniono, gdy powiedziałem, że chcę mieć warunki do MBA. Dla mnie różnica między Warszawą a Radomiem jest porażająca, przykro mi, że dla Ciebie nie, że tu i tu miałeś nieciekawe warunki pracy. Jeśli chcesz wiedzieć, mi zawsze w Warszawie płacono więcej niż w Radomiu, dlatego nie rozumiem, czemu tutaj firmy takie jak Humansoft, Radwag, ITM i inne chciały mi płacić mniej. Wasze warunki także przyuczenia są gorsze - macie mniejszą wiedzę niż w stolicy, a opowiadacie o rozwoju, co jest poniekąd prawdą, ale Wasza wiedza jest mało warta (co sam potwierdzasz pisząc, że niewielka była dla Ciebie różnica między pracą w Wawie a tu) Nie wiem czy zrozumiałeś przez lata moje wywody. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzaliście przez te lata, że nic nie umiem, że powinienem pracować za 3000 zł netto, skoro moja wiedza jest warta znacznie więcej. Aktualnie wykonuję aplikację internetową z użyciem Angulara. Według Was zapewne nie znam Angulara, chcieliście mi płacić 3000 zł netto za znajomość Angulara, gdzie w stolicy się płaci 6000 zł netto odpowiedz proszę czym było podyktowana propozycja pracy za 3000 zł netto, skoro mogliście spokojnie dać mi 4000 zł i obie strony byłyby zadowolone, jednak na propozycję z mojej strony 3500 zł netto szef chciał, bym mu oddawał pieniądze zarobione na umowie o pracę (co jest nielegalne przypominam) jeśli według niego bym się nie sprawdził Ustosunkuj się choć raz merytorycznie do moich wpisów, bo kłamaliście całe te lata i ja Wam teraz nie odpuszczę Ponawiam pytanie - czemu wmawialiście szefom firm Radomskich, że nic nie umiem skoro miałem lepsze studia od was, lepsze portfolio, doświadczenie zagraniczne, doświadczenie w Warszawskich firmach? Dopchaliście się do koryta i lepszych od siebie deprecjonowaliście, bo nie dałem wam łapówek i nie chciałem pracować na was za śmieszne pieniądze sytuacji w jakiej jesteśmy, jesteście winni wy i nie przestanę pisać i udowadniać ludziom jacy z was nieuczciwi ludzie. Teraz płaczecie, że piszę prawdę na forach, niech ludzie wiedzą co tu się dzieje, czemu mają nie wiedzieć? Ciebie też nikt nie trzyma w Radomiu, możesz jechać do bangladeszu zatrudniać specjalistów takich jak ty Jak pisałem nie raz - zapraszam dobrych klientów do mnie, klientów, którzy chcą mieć zrobioną pracę jak należy, nie zajmuje się wdrożeniami jak humansoft, zajmuje się dość poważnymi rzeczami jak aplikacje internetowe, od niedawna pracuje nad marketingiem mocno - jak będę miał osiągi, zapraszam klientów z kasą, bo mu tu robimy robotę, dobrej jakości, nie odwalamy fuszerki, ale się cenimy, co się nie podoba postkomunistom. Jeśli chodzi o wizytówki, proszę sprawdzić jakie ja mam osiągi w pozycjonowaniu. Jak pisałem na moim blogu, nie warto kupować za 500 zł wizytówki u konkurencji, bo ona ie wypłynie raczej w wynikach wyszukiwania. Moje usługi warto kupować w przypadku dość dużej konkurencji, ale cóż, jestem drogi, ale skuteczność mam potwierdzoną w boju. Banda niedouczków z radomskich firm od lat nie chce, bym się przebił, opowiadają ludziom banialuki, jacy to oni wspaniali. Ja mówię, sprawdź wyniki, nie wierz mi, nie wierz konkurencji, ucz się kliencie, by Cię nie oszukali, bo dobrych specjalistów w tym mieście się poniża, a kiepskich wychwala bo to kolesie od flaszki :) Odpowiedz na pytanie, czemu według Was nie umiem Angulara, nie umiem programować, nie umiem nic? czemu tyle lat mnie dyskryminowaliście, czemu łamaliście prawo? Pozdrawiam

TakNie1

Zespół Humansoft Sp. z o.o.

DO: Programista Wyklęty Dziękujemy Ci za wszystkie Twoje opinie na temat naszej firmy. Wszyscy znamy dokładnie Twoje stanowisko na temat pracy w naszej firmie, ponieważ komentujesz pracę w naszej firmie już od prawie 2 lat, chociaż dla jasności sprawy przypominamy – NIGDY nie pracowałeś w naszym zespole. Szanujemy Cię jako człowieka i rozumiemy, że widocznie masz jakieś swoje niezrozumiałe dla nas powody, dla których wciąż piszesz tak nieprzychylne opinie na temat naszej firmy. Przykro nam z tego powodu. Pozwól jednak, aby osoby zainteresowane, mogły przeczytać także wypowiedzi innych osób, które podobnie jak Ty, pragną podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w Humansoft. Póki co jest tu gąszcz Twoich komentarzy, które powielają się i tym samym nie dają możliwości uzyskania szybkiej i obiektywnej oceny z uwzględnieniem wszystkich opinii osób komentujących. Chcielibyśmy również, aby komentarze dotyczyły ściśle naszej firmy i nie poruszały wątków ogólnych, np. związanych z warunkami pracy na rynku radomskim, czy własnych doświadczeń zawodowych w innych firmach, bo w tym momencie jest ich tu przeważająca ilość i to również utrudnia szybkie wyłapanie opinii o samej pracy w Humansoft. Z pewnością jesteś młodym, ambitnym i zdolnym człowiekiem dlatego kibicujemy Ci, abyś spełnił swoje ambicje zawodowe. Liczymy też, że ograniczając swoje komentarze, pozwolisz innym osobom poznać opinie byłych lub obecnych pracowników, którzy z własnego doświadczenia przybliżą warunki pracy w Humansoft. Pozdrawiamy Cię serdecznie! Zespół Humansoft Sp. z o.o.

Tak9Nie

Programista Wyklęty
@Zespół Humansoft Sp. z o.o.

przecież nie zabraniam nikomu wyrażać swoich opinii Skoro tok rozmowy przeskakuje na inne firmy, to w nim uczestniczę i się do niego odwołuję. Nie podjąłem współpracy z Państwa firmą z Waszej winy i informuję o tym innych, o przebiegu rozmowy itp To Państwo powinni zmienić swoje nastawienie, by ludzie pisali same pozytywne komentarze. Wpisy byłego i obecnego pracownika moim zdaniem nie są obiektywne, należy podać kontrargumenty również, by ludzie nie wyrobili sobie zdania narzuconego przez jedną stronę Ja widzę pozytywy w Humansoft, widzę negatywy i nigdy nie pisałem, że jest inaczej - są plusy i minusy

TakNie2

Zespół Humansoft Sp. z o.o.
@Programista Wyklęty

Zgadzamy się z Tobą. My też nie chcemy, aby ludzie wyrobili sobie zdania narzuconego przez jedną osobę.

Programista Wyklęty
@Zespół Humansoft Sp. z o.o.

to świetnie :)

Andrzej

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Filipek

Mogę potwierdzić , że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

@Filipek

opinię może i tak... ja w google szukałem czegoś na temat produktów, to szału opinie nie robia

RODO

czy już wykasowali Państwo moje dane? Jeśli nie proszę to zrobić natychmiast :) nie chciałbym moje dane służyły firmie do stwarzania sztucznego popytu na pracę w Państwa firmie :)

Czarek

Podpowiedzcie czy warto startować do firmy?

@Czarek

Ja nie polecam pracy w radomskich firmach IT, bo to ludzie ze zmowy i przy flaszce decydują kto ma kwalifikacje. Jakie miasto takie korporacje

słuszny
@Programista Wyklęty

Eeeh programista wyklęty ale ty naprawdę jesteś dęty z tą "zmową przy flaszce". Zmień płytę bo wszedzie to samo piszesz, po prostu nikt normalny cie nie zatrudnił i łżesz po forach.

@słuszny

nikt "normalny" w radomiu nie chce zatrudniać jednego z najlepszych specjalistów? czemu? ja wiem, chcę znać twoje zakłamane argumenty

Marzena
@Programista Wyklęty

Przestań już Panie Programisto Wyklęty! Każdy normalny pracodawca IT z Radomia chce zarobić Twoim kosztem płacąc Ci jak najmniej, zarabiając samemu jak najwięcej. Nie rozumiesz prostej zasady, że jesteś tylko widelcem, którym pracodawca nakłada sobie ośmiorniczki? Nikogo nie interesuje to, że jesteś czołówką, że masz kwalifikacje większe od innych. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma to kogo posuwałeś, z kim piłeś, kogo znasz. To nic, że gdy nie miałeś odpowiedniego doświadczenia, nikt nie chciał Cię zatrudnić. W Radomiu szuka się specjalisty z 5 letnim doświadczeniem po cenie absolwenta. Jeśli nie spełniasz wymagań kwalifikacji i chcesz zarabiać tyle ile jesteś wart to nie masz kwalifikacji i przez to nikt normalny z Radomia Cię nie zatrudni. Olać prawo pracy, tu nikt go nie zna, a jak zna to nie stosuje, bo po co? Jest wiele innych fajniejszych zabaw w Radomiu niż zabawa w kółko fanów postępowania zgodnie z prawem. Można np wypić flaszkę z kolegami. Proszę Cię nie pisz już kto tu mieszka ten wie jak sytuacja wygląda. Jak nie masz znajomości, nie masz dobrej pracy, a znajomości się wyrabia przy flaszce lub pracując po 15 godzin za minimalną. Po co komu Twoje zdolności, jak i tak nikt tym cebulakom za nie nie zapłaci. Pracuj zdalnie dla poważnych kontrahentów, nie musisz przecież pracować dla radomskich firemek, które się wożą jakby najlepsi programiści u nich pracowali. Im nie potrzebna jakość, tylko znajomości, żeby załatwić przetarg. Przesyłam całuski na zakończenie ;)

@Programista Wyklęty

Panie Programisto Wyklęty, czy to prawda, że wykonuje Pan strony internetowe, aplikacje internetowe oraz sklepy najwyższej jakości? Ja słyszałem, że te Pana sklepy są drogie, ale że lepiej kupić je niż ten badziew z Allegro za 200zł. Ja rozumiem, że jakość kosztuje, wiedza, którą Pan zdobył, gdy inni pili piwko, Pan ciężko pracował, a teraz widać efekty. Jak mam płacić tym cebulakom 500zł za stronkę to wolę sam zrobić na Wordpressie na darmowym szablonie (darmowe szkolenia są na (usunięte przez administratora) ale wiem, że Pan za 2 razy większą kwotę zrobi to lepiej. Sklep za kilka tysięcy - no cóż, jeśli ma zarabiać to jest uczciwa cena. Rozumiem Pana zażenowanie tym, że programiści z Radomia nie wiedzą czemu Pana strony są lepsze i czemu ma Pan lepsze wyniki, proszę się tym nie przejmować i kierować swoją ofertę wyłącznie do świadomego klienta, który chce efektów, a nie defektów. Leniwi programiści z Radomia nie zrozumieją, że żeby były efekty, trzeba pracować, uczyć się, inwestować w edukacje, poświęcać czas i pieniądze. Oni szukają naiwnych klientów, którzy im zapłacą za szmaciane stronki na Wordpressie na darmowych szablonach. Nie umieją nawet dobrze zrobić swojej pracy, by klient miał korzyści. Ja wiem, gdzie kupować strony internetowe. A Pana aplikacje internetowe słyszałem od specjalistów z Polski, że są najlepsze w Radomiu. Ja nie ufam układom, sam się kształcę, żeby mnie nie oszukali, dlatego po poważne aplikacje internetowe będę uderzał wyłącznie do Pana, szanowny Panie Programisto Wyklęty. Robią sobie z Pana jaja kolesie od flaszki, wiem też to przechodziłem, dzisiaj moja firma jest poważna, szanowana, nie kupuje certyfikatów z drukarki za flaszkę! Współpracuje z najlepszymi, dlatego mam efekty. Nieuki myślą, że jest Pan naciągaczem, trudno, niech rzeźbią w brązie, do tego się nadają. Nas wybitnych specjalistów jest garsteczka

weźnoprzestań
@anonymous

Pan programista wyklęty, ładnie to tak pisać sam do siebie z innego nicka? Teraz anonymous;) Litości proszę....

@weźnoprzestań

co to za insynuacje? :P

Stella

Sądzę, że jak ludziom pracuje się dobrze to z reguły mniej piszą na forum.

Marek

Słyszałem sporo dobrego o firmie, czy takie rzadkie pisanie jest tego potwierdzeniem?

@Marek

Wg mnie wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim nie jest to korporacja, jest mała rotacja więc opinie w dużej mierze opierają się na pracownikach, którzy są aktualnie zatrudnieni. Ja jestem jednym z takich pracowników, ale też nie śledzę tego portalu codziennie więc ciężko jest coś odpowiedzieć. Drugi powód jest taki, że brakuje konkretnych pytań. Jakby takie się pojawiły - pewnie dyskusja by się wywiązała. Pozdrawiam

TakNie

Coraz większa liczba firm zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie dla pracowników mogą mieć pozapłacowe benefity. Czy Humansoft Sp. z o.o. jest takim przedsiębiorstwem?

Nn
@Administrator

Nie

były_i_obecny_pracownik

Proszę o zmianę miejsca prowadzenia dyskusji. Z tej, która tutaj się odbywa, nikt niczego się nie dowie. Jest wiele innych miejsc o tym jak prowadzić biznes, o trendach w IT. Tutaj ludzie wchodzą, żeby dowiedzieć się jak się pracuje w Humansoft i czy warto tu pracować. HALO - Pracować!!! A nie chodzić na rozmowy, czy uczestniczyć w procesie rekrutacji. Ze swojego doświadczenia - 5 letniego,w pracy tutaj, mogę stanowczo powiedzieć, że warto. Nie czytajcie informacji o wynagrodzeniu, bo to bujdy. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś konkretnie - zapraszam do zadawania pytań - chętnie odpowiem. Zasada tutaj występuje jak wszędzie - pokaż co umiesz, a będziesz zadowolony i z pracy i z zarobków - gwarantuje. A resztę sami oceńcie - czy słuchać kogoś, kto na forach różnych firm radomskich prowadzi misje - dowalić każdemu, czy kogoś, kto pracuje tutaj od dawna. Naprawdę skończmy niemerytoryczną dyskusję i dajmy możliwość dowiedzenia się o pracy w Humansoft - to proste i do tego służy to miejsce.

@były_i_obecny_pracownik

przynioslem cv do humansoft, zaproponowali 2500 brutto. zdobylem miedzynarodowe doswiadczenie, zaproponowali 3000zl netto jak wszystkim innym, bez mozliwosci negocjacji. nie klam cwaniaczku

pomocny
@były_i_obecny_pracownik

Skończenie niemerytorycznej dyskusji tam gdzie pojawia się delikwent o nicku PROGRAMISTA WYKLĘTY jest niemożliwe, człowiek ma frustracje jakieś do wyładowania i śledzi każdy wpis na forach bo to jest PISAK zawodowy;) choć zwie się programistą;) Proponuję zgłosić to do gowork i pousuwają PISAKÓW. Też tak zrobiliśmy z tym panem w naszym przypadku. Dobra porada naprawdę;)

kolejny

"Ludzie mi gratulują na ulicy" - to nie może być normalny koleś. Kolesiu, przecież tutaj każdy wali sarkazmem ile się da, jeśli nawet nie łapiesz, że polewa idzie na to co piszesz i to nie ze strony pracodawców a też osób postronnych, to znaczy tylko jedno, że jesteś najprawdopodobniej dzieckiem albo nastolatkiem mentalnie. Poza tym gdybyś miał konkretną pracę z tymi wielkimi firmami IT spoza Radomia to byś tłukł robotę a nie siedział i się brandzlował na goworkach dzień w dzień. Zapracowani programiści, którzy mają dużo zleceń nie mają czasu na takie pierdy jakie ty wypisujesz. Jak ci ten Radom nie odpowiada to się wyprowadź i tyle. Albo podstaw sobie nocnik przy komputerze i rób byznesy dzień i noc dla tych wielkich firm spoza Radomia. Wypluwasz się na forach niemal każdej firmy w Radomiu w it. W wielu z nich nawet nie pracowałeś a się udzielasz. W wielu z nich nie przetrwałbyś zapewne tygodnia pracy patrząc na elokwencję twoich wpisów i komunikatywność. Zapominasz o jednej rzeczy - takich supermega programistów zdalnych jak ty albo i o niebo lepszych jest bardzo dużo rzucających się na zlecenia. Co do pracy w firmach dla tych "cwaniaczków" , dorośniesz, dostaniesz na utrzymanie nie tylko swoją d..pę to zrozumiesz, że czasem praca w jakiejś stabilnej firmie jest x razy lepsza niż kozaczenie na forach i polowanie na wielkie byznesy czasami bezskuteczne a do michy coś trzeba włożyć. Ale wychodzi na to, że jesteś jeszcze małolatem, który całe życie spędzi w pokoju przy kompie nie wychodząc do ludzi, żeby się rozwijać. Dziękuje wychodzę stąd i również radzę aby humansoft zdjął typa z GOWORKA.

@kolejny

humansoft może sobie zdjąć majtusie i założyć na głowę. Praca za 3000zł nie jest lepsza od freelancerki, gdyż to cwaniakowanie. Ja mam co jeść. Sporo wydaje nawet, obiady jadam na mieście, polecam desery lodowe w kawiarniach, ale ja mam głowę na karku, umiem sie dogadać z klientem, widac ty nie umiałeś, musiałeś wziąć robotę jaką dawali. Co do humansoft przyjąłbym, pracę, gdyby zapłacili odpowiednio. Skoro jestem lepszy od większości z was, to logiczne, że powinienem pracować za wyższą stawkę. Tyle płaczecie o umiejętnościach, jak byłem po studiach łkaliście, że nie dacie więcej niż 2500 brutto. Zdobyłem doświadczenie w firmach lepszych od waszej to z wielka łaską zaproponowaliście tyle ile zarabiją u was przeciętni programiści czyli 3000zł netto. Negocjowałem, wynegocjowałem niewiele więcej, ale w końcu współpracy nie podjeliśmy. Przestrzegam tak czy inaczej, bo większość firm z Radomia w branży IT to cwaniaki. Przy tych samych kwalifikacjach raz potrafią zaproponować minimalną (patrz Pawelec) za drugim razem, szczyt radomskich marzeń czyli 3.000 zł i nie zależy to wcale od umiejętności, te wasze "umiejętności" to mrzonka, którą używacie do tego by zapłacić ludziom jak najmniej. Jak wam nie wstyd? Mam nadzieje, że PiS się weźmie za was jak zrobi porządki z bankami itp. Kłamiecie, oszukujecie, wyzyskujecie, swoim płacicie godnie, takim jak ja, spoza układu śmieszne pieniądze i nie ma to nic wspólnego z umiejętnościami. I nic nie wypluwam, pisze co się dzieje, by ktoś w końcu się za was wziął. koniec płacenia wysokich pensji swoim kolegom, a wmawianie specjalistom, że nie mają kwalifikacji, by zapłacic jak najmniej, by zrobić z człowieka wielbłada, by zgodził się na minimalną. Boli was to, a było zapłacić dobrze specjaliście, ale nie... woleliście "negocjować" jak najniższą pensję. Myśleliście, że nie mam znajomych u was w humansoft i innych firmach, że nie wiem ile się zarabia, że mi nie powiedzą, że mi płacicie mniej niż innym? Skoro na freelancingu nie umiałeś zarobić, to jesteś cieniutki boleczek a nie programista. Freelancing to prawdziwe programowanie, każde zlecenie jest inne, ty siedzisz i klepiesz, połowe za ciebie zrobi kolega biurko obok, flaszke postawisz i sie kreci. Ja mam mało czasu, ale na odpisywanie wam krętacze czas znajdę, gdyż w przyszłości chcę iść w politykę, chętnie z wami zrobie porządek osobiście, jak Pis i Zandberg nie zrobią :D już kilka akcji społecznych mam za sobą :D to też traktuję jak akcję społęczną - uświadamianie społeczeństwa co sie dzieje w firmach IT, nie tylko w radomiu, ale tu jest to widoczne bardziej. Czy wyjadę? pewnie kiedyś... jak znajdę pracę za odpowiednie pieniądze. Ostatnio aplikowałem na programistę. Specjaliście dawali 11.000 - 14.000 zł netto na B2B. Nie dosałem się. ale tyle się płaci specjaliście, a ty wpisujesz na forum, że szukacie specjalisty za 3.000 zł netto? To jest dopiero śmieszne :D. Ale wytłumacze to tym, którzy nie rozumieją. Specjalista kosztuje 10.000 zł netto na miesiąc. Oni szukają za 3.000 zł netto i jak siedzisz cicho i pracujesz (nawet jak nie umiesz) za te śmieszne pieniądze, to jesteś dla nich "specem", nawet ci dyplom wydrukuja i podstępluja obcasem. A jak chcesz podwyżkę, to stwierdzają, że masz za małe umiejętności na eksperta :D. Dobrze sobie ten system ułozyliscie, ale wyszło na jaw :D Ja pracuję w tej chwili za 30-50zł za godzinę w zależności co mam zrobić, nie mam 100% obłożenia, ale da się spoko żyć i mniej się napracuję niż w tych waszych śmiesznych firemkach. Pisałem, że jedna z radomskich firm (tych lepszych) życzy sobie za prace programisty 70zł/h a płaci 20zł/h. Chyba coś nie tak, jak sie z was nie nabijać?

Gelu.
@były_i_obecny_pracownik

Witam. Jak pan moze to prosze dac znac czy firma jest otwarta na ludzi poczatkujacych w branzy. Nie licze ze od razu bede zarabial po 7000 ale z racji zobowiazan zwiazanych z utrzymaniem rodziny za najnizsza tez bym nie chcial pracowac. Ogolnie bede szukal pracy kolo marca, kwietnia. Prosze dac znac.

@Gelu.

Brakuje informacji w jakim zawodzie chcesz pracować. Humansoft to nie tylko programiści - to dział jakości, dział sprzedaży, dział wdrożeń, marketing, BI i jeszcze pewnie kilku nie wymieniłem. Większość z nas, zaczynała jako początkujący, więc tak - firma jest na to otwarta. Co do wynagrodzenia - to jest zależne od kilku rzeczy - tego co umiesz, jakie masz predyspozycje, co chciałbyś robić, co wynegocjujesz :) Nikt na początku nie da Ci 7000 jeśli nie masz doświadczenia - nawet w osławionej już w tej branży stolicy. Co nie znaczy, że masz pracować za minimalną. Spróbuj - przekonasz się sam. Nie ma się co bać rozmowy, czy spotkania :)

@byly_i_obecny_pracownik

nie prawda, nie ma żadnych negocjacji w tej firmie. Jak chciałem 500zł netto więcej niż płacił szef, to powiedział, że mam mu oddać pieniądze, które mi zapłaci za pracę jak się nie sprawdzę. Nie polecam tego dziadostwa

@Programista Wyklęty

Mów za siebie. Ja negocjowałem i się udało. Inaczej bym tu nie pracował. Widocznie miałeś inną historię. Ja polecam

@byly_i_obecny_pracownik

piszę za siebie. ty polecasz, ja nie polecam

@Programista Wyklęty

A dwa posty wcześniej piszesz - cyt. "W Humansoft da się negocjować, ale jest to ciężkie, ja zerwałem rozmowy z firmą, gdyż byli lekko niepoważni, ale potem dyrektor to naprostowywał. " - koniec cytatu Potem piszesz - cyt. "nie prawda, nie ma żadnych negocjacji w tej firmie." - koniec cytatu. Jak ta dwie informacje mają pomóc komuś, kto szuka pracy? Daj się wypowiedzieć komuś, kto poszedł dalej, niż na rozmowę. Daj szanse innym. Nie jesteś tutaj sam.

@byly_i_obecny_pracownik

daję szansę, jak najbardziej. Da sie negocjować z dyrektorem, który jednak w napadach złości stwierdził w moim przypadku, że musiałbym oddawać pieniądze zarobione na umowie o pracę jak mu się nie spodobam. Z pracownikami się nie da. Doprowadzenie do negocjacji w stylu oddaj pieniądze, które dam Ci zarobić na umowie o pracę można rozumieć dwojako. I jako możliwość negocjacji i jako jej brak, bo co to za przyjemność gdy pracodawca przenosi na mnie ryzyko - chce bym mu oddał pieniądze z okresu próbnego, to kpina. Sam nie wiem jak to zakwalifikować. Tylko Ty bronisz firmy. Pracowałeś, odszedłeś, wróciłeś. Dla mnie to znak, że atmosfera w firmie jest chora i negocjacje są chore - trzeba odejść, żeby coś wynegocjować. To nie jest zdrowa sytuacja, nie jest zdrowe podejście, to chora atmosfera i negocjacje z pozycji siły, nie po partnersku, co jest podane w ogłoszeniu o pracę. Szansę innym daję, a jakże, ale również uczulam na cwane zabiegi

@byly_i_obecny_pracownik

Dzieki serdeczne za odpowiedz. Napewno bede probowal dostac sie do pracy jako programista i chcialbym pracowac w Radomiu bo juz dosc mam wyjazdow na ten moment. Co do pensji to indywidualna sprawa wszystko zalezy od tego ile umiesz. Dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam.

@anonymous

no i widzisz tu nakłamałeś. Po 1 nie zależy od tego ile umiesz, wycena za pracę jest czymś o wiele bardziej zaawansowanym niż tylko wyceną umiejętności Po 2 ja umiem więcej niż większość radomskich programistów, jednak nie jestem w stanie wynegocjować z cebulakami dobrej pensji. To się nagle zmienia jak pojadę do Warszawy na rozmowę o prace lub dostanę zlecenie na pracę zdalną, tam kwalifikacje i kasa się zgadzają Także proszę nie kłam

@Programista Wyklęty

Troche mi cie szkoda czlowieku musisz miec strasznie smutne zycie skoro tu siedzisz dzien i noc. Po drugie ty i twoje problemy malo mnie interesuja. A po trzecie to jesli ci cos nie pasuje to zmien branze albo wyjedz z Radomia. Szkoda bylo by mi marnowac czasu na dyskusje ktora prowadzi do nikad. Pozdrawiam.

@anonymous

jak mi cie szkoda, wyjedź z polski jak nie możesz czytać o przekrętach firm z radomia, waszych układach, lizaniu sobie zadków i podkładaniu świń, jak również opowiadaniu o sobie i swoich towarzyszach od flaszki, jakie to z was hakery. mi szkoda czasu na pracowanie z gorszymi ode mnie za pieniądze mniejsze lub takie same jak ta banda nieuków od flaszki oderwana :D liżcie sobie nawzajem zadki, opowiadajcie jak to dobrymi fachowcami jesteście, pójdziecie na dno wraz ze swoimi klientami. Nie pozdrawiam

@Programista Wyklęty

Póki co, to jedyny przekręt polega na tym, że Ciebie nie zatrudnili i to, że zatrudnili innych na kiepskich warunkach - to oczywiście wg Ciebie. Masz śmiałość, jesteś najlepszy? Przedstaw się. Przyjdź do firmy - pogadaj ze mną w cztery oczy. Nikomu i nigdy nie lizałem zadków. Nie jestem programistom, więc nazywanie mnie "hakerem" też jest nietrafione - za to Ciebie manipulantem - jak najbardziej. Jako jedyny narzekasz, mimo, że nie przepracowałeś ani jednego dnia. Nie pokazujesz przekrętów radomskich firm, ani z nim nie walczysz. Uprawiasz swoje Ego i tylko do tego potrzebujesz tego portalu :) Masz odwagę występować tak otwarcie? Powiedz kim jesteś

@byly_i_obecny_pracownik

Mam odwagę, jednak dobrze się bawię ukazując Wasze przekręty. Dyrektor Humansoft chciał ode mnie zwrot pieniędzy za pracę na umowie o pracę, jeśli mu się nie spodobam. Czy to zgodne z prawem? Poproszę o podstawę prawną jeśli uważasz, że jestem manipulatorem, przeproszę jeśli mi udowodnisz błąd - pokazując mi odpowiedni paragraf. Owszem, większość Waszych koleżków nie ma innej opcji niż zgodzić się pracować za 3000zł netto. Ja się nie zgodziłem, gdyż mam wyższe kwalifikacje, poprosiłem o 500zł netto więcej, to dyrektor chciał, żebym mu oddał pieniądze jak się nie sprawdzę. Napisałem prawdę, Ty zaprzeczasz. Zapytaj dyrektora kim jestem, zapewne pamięta, dostał przez telefon parę wulgaryzmów, wątpię, by o mnie zapomniał. Pozdrów go ode mnie, miły człowiek, ale nie zna się na zarządzaniu ludźmi, którzy nie dają sobą pomiatać. Co miałbym z tego, że przyjdę do Was? Nie mam powodu tracić czasu na ludzi, którzy zadają pytanie "ile chce Pan zarabiać" po czym gdy otrzymają kwotę niższą niż 3000zł netto to z radością chcą przyjąć do pracy, jak otrzymają odpowiedź 3500 netto, kombinują jak koń pod górę. Nie moja wina, że jesteście niepoważni, radze przemyśleć swoją postawę, wcale Wam źle nie życzę wbrew pozorom, walczę o poprawę warunków pracy nie tylko dla siebie. Dla Ciebie tym bardziej nie, bo komuna się skończyła i czemu ktoś taki jak Ty, kto ma niższe kwalifikacje od moich miałby zarabiać więcej ode mnie? To nie zgodne z zasadami świata o które walczyli ludzie z komuną. Ujawniając Wasze sztuczki zyskałem to, że coraz więcej osób nie godzi się na poniżanie w miejscu pracy. 500+ od rządu również pomogło, cwaniaki płaczą na forach, że się komuniści dorwali do władzy. Komuniści to płacili po równo dobrym i słabszym specjalistom. Teraz wasz kwik mnie kręci. Skończyło się robienie z Polaków pieczarek... Polska wstaje z kolan, bez Was.

@Programista Wyklęty

http://radom.wyborcza.pl/radom/7,161771,22691358,wychwytywanie-talentow.html stek bzdur, kłamstwa. Firma szuka wyłącznie taniej siły roboczej. Jakich talentów? Wolą zatrudnić kogoś, kto weźmie tyle co inni, jak zaśpiewałem 500zł więcej niż dawali, to zaczęli robić problemy, jak szukali z 5 letnim doświadczeniem, jak chciałem 2500 brutto, to od razu chcieli mnie zatrudnić, uwaga, bo to niepoważni ludzie. Znane światowe marko to opel, a dokładnie salon samochodowy, śmieszni jesteście z tym swoim marketingiem

byly_i_obecny_pracownik

A co to ma wspólnego z Humansoft? Tutaj nie pracuje żaden Irek.

Wiatr

@Programista wyklęty, co ci powiedzieli?

@Wiatr

powiedzieli mi, że daliby mi mniejszą pensje, ale nie mogą ;) Prawo zabrania dać mniej niż minimalna he he he. A tak serio, nie da się dogadać, większość pracodawców rozmawia z pozycji siły, masz tu tyle ile daje, albo wypad. W Humansoft da się negocjować, ale jest to ciężkie, ja zerwałem rozmowy z firmą, gdyż byli lekko niepoważni, ale potem dyrektor to naprostowywał. Jak coś chcesz w tej firmie zdziałać i masz łeb na karku, rozmawiaj z nim, nie rozmawiaj z pracownikami, bo oni mają bool tyłka, jak zaczniesz zarabiać więcej niż oni...

Lidia

@Mark92 chyba najlepiej sprawdzić to na rozmowie rekrutacyjnej, bo żadna z osób nie powie Ci jak byłoby na pewno, Natomiast warto, żebyś powiedział o jakim stanowisku mówisz, może ktoś to skonfrontuje z obecnymi warunkami, jakie sam posiada.

Mark92

Witam, 2 letnie doświadczenie, jeśli bym powiedział 5000-6000 netto to realna stawka w tej firmie?

@Mark92

w Radomiu z tego co wiem, nie możliwe, chyba że strajk urządzisz. W normalnych firmach w Warszawie jak najbardziej, ale muszą to być lepsze firmy. I owszem jestem ekspertem od dziadostwa w regionie, rozmawiałem z wieloma cebulakami z radomskich firm IT

Lidia

Proponują więc może zmienić temat. Jeżeli są osoby zainteresowane - firma w ostatnim czasie wypuściła na rynek kilka ofert pracy. Najnowsza dotyczy stanowiska - Konsultant Qlik Sense/QlikView.

Lidia

Widzę, jednak że moja prośba @Programista Wyklęty została pominięta, dyskusja nadal toczy się swoim torem. Odniosę się do kasowania wpisów - takie sytuacje mają miejsce, jedynie gdy jakiś wpis narusza regulamin serwisu, dostępy tutaj: http://www.gowork.pl/regulamin. Inne wpisy na forum pozostają niezależnie.

@Lidia

Lidia, ja nie chcę z nim dyskutować, ale są sprawy, na które nie można nie odpisać. Jeśli ten człowiek nie będzie się odnosił bezpośrednio do mnie, nie będę mu odpisywał.

Programista Wyklęty

oho, zaczęło się kasowanie wpisów. nie szanujecie ludzi, manipulujecie kandydatem, bierzecie nas na wyczekanie - po rozmowie o pracę jak rozpocząłem negocjacje w sprawie pracy nie odzywaliście się przez kilka miesięcy, po czym zadzwoniliście z mniejszą propozycją czyli 3000zł netto, ja już w tym czasie miałem inną pracę, a szefuncio dostał szału, bo nie zatrudnił dobrego programisty za śmieszne pieniądze.

Programista Wyklęty

czemu się wypowiadasz na temat moich rozmów kwalifikacyjnych, skoro jak sam piszesz, cie tam nie bylo? masz szklaną kulę? nikt sie nie wychyla, bo kazdy wie, ze za slowo krytyki jest wylot rozmawialem jak partner, ale manipulowano mną, okazano brak szacunku do mojego intelektu, ty piszesz, że ja nie szanuje ludzi, gdzie byles na szkoleniu z manipulacji? na trzepaku z flaszką? twoje manipulacje to okazywanie braku szacunku dla czytelnika, okaż szacunek jeśli go wymagasz

@były_i_obecny_pracownik

no ty prezentujesz wysoki poziom kultury osobistej, to nic, że manipulujesz na rozmowach o pracę, cwaniakujesz, zbijasz stawkę robiąc z człowieka wielbłąda, ważne że na zewnątrz jesteś kulturalny. Ja takich nazywam dobrze wychowanymi złodziejami. Szacun. Słyszałem, że dyrektor Humansoft od kolesia, który chciał więcej niż dawał dyrektor ZARZĄDAŁ zwrotu pieniędzy za pracę przez 3 miesiące jak się koleś nie sprawdzi. Rozumiem, że to przejaw szacunku, dobrego wychowania i myśli radomskiego biznesu :D, powinniście wykładać na uczelniach swoje techniki na MBA Radom Biznes School, nie tylko przy flaszce. Pewnie też wyssane z palca co? Wszystko co napisałem o Waszych manipulacjach jest prawdą, nie będę udawał, że zbiera się na deszcz, jak mi pracodawca chce splunąć w twarz i zmieszać z błotem, żebym poszedł do niego do pracy za 3000zł, ale Ty napisz, że ja jestem chamem i że nie szanuję ludzi. Ty przecież szanujesz, płacenie średniej krajowej dla dobrych programistów to okazanie szczytu szacunku tak jak manipulowanie nimi, by zbić stawkę do minimum, wyduszenie z programisty jak najwięcej.

Tak1Nie1

@Programista Wyklęty

Proszę wpisów człowieka o nicku - "Programista wyklęty" nie traktować poważnie. Człowiek wypisuje na forach różnych radomskich firm - głównie tych, w których nie pracował, różne bzdury i wyssane z palca historie. Do tego reprezentuje bardzo niski poziom kultury i nie szanuje ludzi P.S. Nigdy nie uczestniczyłem w żadnym procesie rekrutacji. Jestem pracownikiem, a nie kimś, kto podejmuje decyzje, ale o rzeczach, które Ty wypisujesz nigdy nie słyszałem, a pracuje tu już ponad 5 lat. Są przyjęcia, pracuje dużo młodych osób i każdy ma miłe wspomnienia z rozmów kwalifikacyjnych. "Słyszałem, że dyrektor Humansoft od kolesia, który chciał więcej niż dawał dyrektor ZARZĄDAŁ zwrotu pieniędzy za pracę przez 3 miesiące jak się koleś nie sprawdzi." Ja też słyszałem o czarnej wołdze porywającej dzieci :) Przestań pisać o tych 3 tys, bo to już nudne. Wszystko jest kwestią dogadania. Ok - zacznę od 3, ale jak się sprawdzę, za pól roku dostanę 4 tys i chce to mieć na umowie, ale żeby się dogadać, trzeba iść na rozmowę jako parter do rozmowy, a nie z roszczeniami, że mi się należy - bo mam "kwalifikacje" To, że nie szanujesz ludzi aż bije z prawie każdego Twojego postu. Nie chcę mi się cytować z innych Twoich postów jacy to imbecyle pracują w Humansoft. Możemy się nie zgadzać, ale wypada się szanować. Tym bardziej, że mnie nie znasz, a oceniasz. Ja staram się oceniać tylko Twoje wpisy.

@były_i_obecny_pracownik

kiepsko Ci idzie ocenianie moich wpisów. Ja nie oceniam ludzi, oceniam ich zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i nie tylko. kto by mi dał 4000 zł na umowie? Nikt. Przestań pisać bajki. nudne to są twoje manipulacje, czemu tak bronisz pracodawcy, niszcząc sobie przy tym reputacje?

@Programista Wyklęty

Ostatni raz sięgnę do swoich zasobów cierpliwości i coś Ci odpiszę :) Nie niszczę swojej reputacji - o niej mogą się wypowiadać ludzie którzy mnie znają i ew. klienci z którymi współpracowałem w ciągu swojej 10 letniej kariery w zawodzie. Żadne internetowe forum ani jej nie podbuduje, ani nie zepsuje. Byłem zarówno na szkoleniach sprzedażowych, jak i na trzepaku z flaszką - wszędzie trzeba być człowiekiem :) Cyt Ciebie - "Pisałem, że proces przeszedłem, bo tak zdecydował mądrzejszy od imbecyli humansoftowych dyrektor, który nie zgodził się zatrudnić znajomka od flaszki kierownika, tylko chciał zatrudnić mnie, wybrałem inną firmę" - gdzie tu jest ocena zachowania?

Programista Wyklęty

z tym, normalnym to była prowokacja. Ciesze się, że się dałeś na nią złapać. trochę nadinterpretujesz to co ja piszę. Z proszeniem na kolanach to były jaja, a PiS dobrze pracodawcom dowalił - minimalna 13 zł na zleceniu, 500+ itp, to nie zbawcy, ale jak pracodawca sugeruje, że albo bierz co daję, albo tam są drzwi to chętnie mu potrolluje PiSem, bo on pokazał większości pracodawców gdzie ich miejsce w szeregu. Wiadomo, że nie rozwiązali wszystkich problemów, nikt nie rozwiąże, ale to taki cierń w oku pracodawców i fajnie się ich wkurza pokazując im działania PiSu :) To dobrze, że pytasz, bo wnioski sam wyciągasz błędne. Pozdrawiam Lidie :P

Lidia

Myślę, że przede wszystkim wszyscy powinni uspokoić emocje. Forum powinno służyć do wymiany konstruktywnych wypowiedzi, na których mogą skorzystać przyszli potencjalni pracownicy. Aktualnie trwa rekrutacja na stanowisko - Developer aplikacji biznesowych. Jak wrażenia osób pracujących dokładnie w tym obszarze?

@Lidia

Lidia, lekko jednak sugerujesz, bym to ja zamilkł. OK, generalnie ja nie mam nic do firmy Humansoft. Oni sobie działają, ja sobie działam, polecam nie manipulować, bo jak ktoś jest inteligentny, to raczej oleje. Ja się wypowiedziałem i oddzielam te firmeki od siebie kreseczką. https://www [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] com/watch?v=5CnRce5MfmU Pozdrawiam Lidia

kol

Uwaga człowiek o nicku "Programista Wyklęty" to jakiś typ nie po kolei. Zobaczcie co wypisuje na forach innych firm radomskich z branży IT. W wielu z nich nawet nigdy nie miał szansy pracować a wypisuje rzekomo o nich jakby był szpecem fachmajsterem tam od wielu lat. Wystarczy wejść na profil gowork chociażby firmy Sorter aby utwierdzić się jakie bzdele o firmie wypisuje, wcześniej też pisał o konsorcjum it, Radwag, to samo było na profilach innych firm chociażby webmasterskich w Radomiu. Tego się po prostu nie da czytać. Proponuję firmie humansoft aby zgłosić to forum do moderacji gowork, inaczej człowiek wam całkowicie zaśmieci profil.