Opinie o Taber w Białe Błota

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Taber. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Taber na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie biotechnologii

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Taber w Białe Błota

Natalia

@Taberoweprace ach, teraz zobaczyłam tę różnice w nazwie. Dzięki za wytłumaczenie, to wyjaśnia sytuację i kontekst tej wypowiedzi. Mimo wszystko może znajdzie się ktoś, kto opowie coś o rekrutacji na stanowisko, o którą ostatnio pytałam?

Natalia

@Rura czyli wygląda na to, że warunki pracy i zatrudniania w Taber w ostatnim czasie uległy poprawie? To bardzo pozytywne informacje. Czy wiesz może, czy ta podwyżka była przyznana wszystkim pracownikom? Na stronie internetowej firmy można znaleźć rekrutacje na stanowisko: MONTER PODZESPOŁÓW I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH. Jak wygląda rekrutacja?

Taberoweprace
@Natalia

Natalia ... Tabamax to konkurencyjna firma :) Nazwa podobna ale to nie jest to samo.

Rura

Podobno w Tabemax mieli podwyzki nawet o 3zl . I znajoma tam pracuje to mówiła ze nie dość że mieli Wigilie dla wszystkich pracowników z cateringiem to jeszce 400zl na święta.... Bus zakładowy tez ma byc znowu z Bydgoszczy. Może pomyśleć o pracy tam choc na chwile zeby cos lepszego znaleźć

Dejwid
@Rura

Tak, też słyszałem. Ale kolorowo tez nie ma.

Mirek

Rotacje zawsze były i będą. Przyjdą nowi, nie ma ludzi niezastąpionych!

@Mirek

No nie wiem, czy przyjdą za najniższą krajową aby pracować w akordzie na zmiany. Tym bardziej, ze płacą zdecydowanie więcej W konkurencyjnych firmach.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Taber spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Taberoweprace

Polska montownia dla niemieckich firm. Słabo płacą zwłaszcza na pierwszym montażu. System akordowy z normami wziętymi z sufity... dyrekcja twierdzi, że to wszystko wina Niemców. Płaca minimalna, plus 50 zł za pranie i godziny nocne, wychodzi około 1600 zł na rękę. 100 złoty na Boże Narodzenie dane z łaski po wielkiej awanturze. Ostatnio nie mają zamówień i ludzie pracują tylko na dwie zmiany, więc dodatek za nocki odpada. Właściciel wyznaje zasadę ... jak najwyższe zyski przy minimalnych kosztach czyli nie można liczyć na dobre warunki pracy. Krzesła stare z zepsutymi podnośnikami i oparciami więc po 8 godzinach krzyż może rozboleć. Oświetlenie na bakier z jakimikolwiek zasadami ergonomii, co po jakimś czasie na pewno odbije się na wzroku. Bardzo duża rotacja ... dużo Ukrainców, którzy w większości i tak zwalniają się jak tylko zorientują się ile można tutaj zarobić. Do plusów można zaliczyć w miarę dobrą atmosferę, oczywiście nie na każdym stanowisku. Generalnie wszystkim "zwisa" łącznie z dyrekcją, więc jeśli komuś zależy na przechowalni to może spokojnie tam aplikować.

Ruda
@Taberoweprace

Dokladnie tak. Nie ma szansy na lepsze czasy w tej firmie. Ludzie pracujacy po 15 lat u pana Bobera uciekaja,wiec to mowi samo za siebie.

Maniuś

Ile można zarobić w firmie Taber

Ruda
@Maniuś

Najnizsza krajowa przy wyrobieniu 100% wraz z wliczona smieszna premia w kwocie 100zl. Naprawde warto ;)

Maniuś
@Maniuś

Dzięki za info

Frivo

Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych dla wszystkich z Taberu :) pozdro

Natalia

@TABOR nigdy w żadnej firmie nie miałeś podobnej sytuacji? Bo jednak często firmy nie dają odpowiedzi zwrotnej po rekrutacji. Dlatego też uważam, że nie jest to powód, by od razu skreślać firmę Taber. @Wrotka nie wiesz jakiej wysokości to były podwyżki? Co mogłoby w takim razie zatrzymać pracowników w firmie?

Wrotka

Szef się przeraził bo zwalniają się najlepsi pracownicy i niektórym dał podwyżki lecz z tego co zauważyłam za małe bo i tak większość odeszła. Problem jest w tym że na Friwo nie ma pracy i przerzucają teraz na inne produkcje gdzie jest co robić . Tylko nie wiadomo jak to długo pociągnie. Czarne chmury wiszą nad Taberem.

Natalia

@Tabor nie wiesz czemu tak się zakończyła rekrutacja. Może było tyle zgłoszeń, że po jakimś czasie zapomnieli, akurat odpisać Tobie. Czy to powód, by od razu oceniać firmę Taber negatywnie? Czy może na ocenę bardziej wpłynęła negatywna decyzja w sprawie rekrutacji?

TABOR
@Natalia

Niestety, z tego co wiem kandydatów było zaledwie kilku. Nie usprawiedliwiaj firmy, zapomnieć pracownicy mogą o własnych prywatnych sprawach, o wyniesieniu śmieci w domi, a nie o rekrutacji na poważne stanowisko. Tym bardziej, że to nie był jeden etap. Wysłanie email to 5 sek. Jak już napisałem, ocena za brak decyzji, brak informacji zwrotnej. Dla mnie to olanie człowieka, który poświęcił kilka godzin tej firmie. Jeśli na tym poziomie jest niedbalstwo, to reszta musi być tylko gorsza. Z resztą opinie tutaj to potwierdzają.

Natalia

@anonymous, @Niestety przytoczyłam to co przeczytałam w ogłoszeniu o pracę w Taber. @Jakaś napisała, że jest dodatek i nie ważne jak dokładnie wygląda. @C może każdy odbierać to inaczej, ale to jest tylko hasło w ogłoszeniu i pewnie na rekrutacji jest wszystko dokładniej wyjaśnione i pracownik dowiaduje się jak dokładnie wygląda ten dodatek.

Natalia

Czy ogłoszenie, które widnieje na stronie internetowej firmy Taber na MONTERA PODZESPOŁÓW I URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH jest nadal aktualne? Widzę, że można liczyć na stabilne zatrudnienie, dodatki urlopowe, możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i inne.

@Natalia

Na jakie dodadki urlopowe, przeciez nie ma czegoś takiego

Niestety
@Natalia

Zadnych dodatków do urlopu tak jak jak jest w innych zakladach.

Jakaś
@Natalia

i tutaj akurat sie mylicie-nawet na tablicy ogloszen jest napisane..... jest doplata do wypoczynku w osrodku w Pieczyskach.... polowe placi pracownik a druga czesc doplaca zaklad...

C
@Jakaś

Tylko że pisząc ogólnie o doplatach do wczasów większość ma na myśli cos takiego jak jest w innych zakladach (normalnych;) ) czyli kasę za urlop, który trwa 2tyg w ciągłosci, a nie jakieś wiesniackie Pieczyska.

Rumcajs

Zaklad donosicieli i niskich zarobkow.

Zaklopotany

@Ar Ek Słuchaj jak nie wiesz co sie działo miedzy nimi to nie pisz takich głupot wlasnie przez takie bzdury powstają plotki... Nie wiem jak mozna kogoś zdradzać jak sie z nim nie jest, nie rozumiem tego xd Pozdro dla osoby ktora to napisała ma bujna wyobraźnię haha

qwerty
@Zaklopotany

Byli razem, Arek wraz z rodzicami prawie miał sprawę w sądzie tak jak ta... Justyna

Tabor

Firma nie potrafi profesjonalnie zakończyć rekrutacji. Trace kilka godzin mojego życia na spotkania rekrutacyjne, poczym nie otrzymuję w ogóle odpowiedzi (obiecali info zwrotne w maks. tydzień, minęło ponad 5). To zwyczajny brak szacunku dla człowieka, czy to wieki problem wysłać jedno zdanie via e-mail? Wrażenie na dzień dobry źłe, nawet lepiej, że się już nigdy nie spotkamy, strach pomyśleć jak zaniedbane mogą być poważne tematy (z resztą rekrutacja to też poważny temat) .

Natalia

@Ola a w jaki sposób są faworyzowani Ukraińcy? @Dno ale myślisz, że firma Taber nic nie może zrobić, żeby zatrzymać tych ludzi? Jakie pracownicy mają oczekiwania wobec pracodawcy? Co spowodowałoby, żeby nie odchodzili?

Jest ok

Pracuje w tej firmie od jakiegoś czasu i nie mogę narzekać. Proponuje przyjście do pracy i wyciągnięcie własnych wniosków-nie macie nic do stracenia.

Er
@Jest ok

Jesli nie masz żadnych ambicji ani oczekiwań. Nie potrzebujesz żadnych rozrywek w życiu,bo na kino czy wakacje nie odłożysz. wystarczy ci chleb z pasztetem to jest ok.

Malgorzata

chcialam sie tam zatrudnic,ale co powiecie na ten temat?firma niby dobra,ale dlaczego tak narzekacie,warto ,czy nie?mogly by ktos powiedziec cos na tenc temat?

Ola
@Malgorzata

Nie warto. Brak premii. Faworyzowanie Ukraińców. Bo jeśli premia zawiera sie w najniższej krajowej to nie mozna powiedzieć że jest. Wysokie normy.

Natalia

@Vv a czym spowodowane są te zwolnienia? Firma Taber może sobie pozwolić na tak duże zmiany kadrowe? Czy jest to zamierzone zmniejszenie kadry? Czemu uważasz, że może być tylko gorzej? Myślisz, że też zostaniesz zwolniony?

Dno
@Natalia

To nie są planowane działania kadry. Ludzie sami się zwalniają bo widzą,że ta firma upada. Wolą znaleźć nową pracę zanim zamkną zakład. Wiedzą, że tu juz niczego dobrego nie będzie. Tylko wczoraj zwolnilo się 5 osób. Razem odeszło ok 30 osób. To dużo jak na tak krótki okres czasu.

assss

Ludzie odchodza jeden za drugim....co sie dzieje?? Czy szefostwo tego nie widzi,czy tylko udaje??? Jeszcze troche i nikogo z nas "starych" pracownikow nie bedzie :(

Taberowiczka
@assss

Widzi ale jest zdania "nie ten to inny" "nie ma ludzi nie do zastąpienia" i to jest przykre na tyle że odechciewa sie tam pracować. Nie dość że nie ma doceniania finansowego to jeszcze nawet człowiek nie usłyszy dobrego słowa na zachętę.

TT
@Taberowiczka

Jest to też wynik słuchania fałszywego doradcy…

patrycja
@TT

a jaki to jest fałszywy doradca?

Zostaw merytoryczną opinię o Taber - Białe Błota

Taber