Opinie o Majors („Major” Sp Z.O.O) w Tychy

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy „MAJOR” sp z.o.o. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w „MAJOR” sp z.o.o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o „MAJOR” sp z.o.o w Tychy

Aktywny;)

Zaje fajne wpisy. Brawo za odwagę chodź wiadomo że można by pojechać grubiej praca za najniższa stazy pracownicy nie szanowani (mimo iż jest to firma rodzinna) kary jak w przeszkolu (dobrze ze na stalowych wiórach nie każą klęczec) broń "Boze" pomyl przybita pieczątkę a w ogóle FIFO

Lidia
@Aktywny;)

Odnośnie tych starszych pracowników, piszesz, że nie są szanowani pod jakim względem? Chodzi Ci o finanse? Jak jest z doświadczeniem i stażem pracy? Taki pracownik ma inną-wyższą stawkę wynagrodzenia niż ktoś nowo zatrudniony?

IATF

Zero urlopów bo jest audyt. Zero urlopu bo masz karę jak przedszkolu i nie idziesz w weekend. Koordynatorka miga się i zwala wszystko na liderki to to będzie cud przy tych kartach pakowania jeśli firma przejdzie audit bez zastrzeżeń. Choć zawsze audit jest ustawiony pod zmianę A. Przypadek?

@IATF

Być może zmiana A jest najlepsza i najbardziej ogarnięta stąd ustawianie właśnie pod tą zmianę

Ewelina

A ile ten audyt będzie trwał? Inne zmiany mają teraz normalnie możliwość wzięcia wolnego? Zmiana A dostaje potem jakieś premie albo inny rodzaj wynagrodzenia za te niedogodności?

@IATF

Akurat na zm A dawno nie bylo glownego audytu zwlaszcza IATF bo nie ogarneli by tego

Ola286
@Ewelina

Akurat na zm A nie sa robione audyty

Hmm?

A na której zmianie zawsze był? Bo chyba nie na C, bo tam podczas audytu wszyscy ukrywają się w kiblu.

Mickey
@Hmm?

Hmm? Dobre pytanie...

Brak mydła
@Hmm?

Dobra wyjdz juz z kibla i nie gwiazdorz . Wszyscy wiemy ze na zm A nie sa przeprowadzane audyty, jak juz wiadomo zmA raczej nie posiada kręgosłupa moralnego i jak to maja w zwyczaju mogli by cos za duzo powiedziec ( a lubia to robic ) przy audycie , wiec po co ryzykowac :-)

Zorganizowany

W ogóle to firma nie jest pod żadnym względem zorganizowana. Wymyśla coś a reszta niech martwi się byle było i byle było ogarnięte pomijając wszelkie procedury. Mało tego.... Dobrze że nie ma już oficjalnych zebrań i niektórzy nie muszą kłamać w żywe oczy szefów ze.... "tak wyślemy... Wyprodukujemy...." a potem co? Zonk ups. Obiecują klientom tzw. gruszki na wierzbie. Wszystko na juz... Pytanie dla zainteresowanych :Co w firmie Major oznacza branie detali na bieżąco? Czy ktoś na tym blogu spotkał się z taką sytuacja na tej Firmie?

Rob

Największy plus takich firm to jest to że chcesz podwyżkę to idziesz i dostajesz. W poprzedniej było to możliwe tylko w wyznaczonym czasie kiedy były ogólnie przyznawane

Rambo
@Rob

Jasne, ja chodzę co tydzień i co tydzień dostaje podwyżkę. W przeciągu roku na czysto dostałem 10 tys podwyżki!!!! Ty czytasz chociaż co za brednie piszesz? Chcesz i dostajesz? Kity to wciskaj dzieciom, a nie nam. żegnam ozięble.

Mariusz
@Rambo

Rozumiem wkurzenie. A jak w rzeczywistości jest tu traktowana sprawa podwyżek? Jaka jest teraz kwota wynagrodzenia? Nie będę ukrywał, że to dla mnie kluczowa sprawa.

Ricky Martin z Palet
@Mariusz

Jak jest traktowana forma podwyżek? Jest traktowana na zasadzie, że może dostaniesz w marcu a może w kwietniu, jak będziesz miły to może w maju a jak nie miły to może w czerwcu. Jak robisz czasem normę to coś dostaniesz, jak nie robisz normy to może nie dostaniesz. Brak jakiś ustalonych terminów kiedy są podwyżki. Odbywają się na zasadzie może damy teraz albo może później (ale nie licz, że zawsze dostaniesz, chyba że będziesz pracował za najniższą krajową to będziesz co roku miał gwarancję podwyżek) Co do wynagrodzeń, cóż jako nowy pracownik możesz liczyć na wypłaty identyczne jak pracownicy pracujący 10lat. Także to już powinna być dla ciebie konkretna odpowiedź jakie są wynagrodzenia..

@Ricky Martin z Palet

czyli staż pracy nie jest w ogóle brany pod uwagę tylko wynik? A czy Ci starsi pracownicy mogą w zamian a to liczyć na jakieś inne alternatywy odnośnie docenienia stażu pracy? jakiś benefit np albo dodatek?

Premiowany
@Teresa

Jest 20 % premi ktora jest premia uznaniowa . Tzn zawsze co miesiac premia jest zabierana za coś . Moze to byc za wszystko nawet za to ze operator jak sie wyrobi na 2 maszynach i stoi to juz zle i po premi . Brudne pojemniki zle po premi Brak sztuk co godzine zle po premi Wychwycenie brakow i zaraportowanie ich zle po premi Detal po maszyna po premi. A to ze chlodziwo jest takie ze nie da sie oddychac bo tak śmierdzi i ludzie dostaja uczulenia to nikt na to nie patrzy. Nie ma czym robic mlotki rozwalone , pistolety uszkodzone brak narzedzi do obrobki. W lato jest tak gorąco ze czlowiek tylko czeka az lider lub brygadzista oglasza ze jest pozwolenie na przerwe 5 min która zostala zabrana z powodu covida . Jezeli chodzi o zarobki to wszyscy zaniedluga beda zarabiać tyle samo . Nie ważne czy pracujesz 5 lat jak ja czy miesiąc to wszyscy mamy taka sama stawkę . Dobrze ze jest minimalna narzucona przez rząd ba tak dalej byśmy zarabiali po 1500 zł .

Hearts
@Premiowany

Brawo za spostrzeżenie. Ani staż ani tym bardziej doświadczenie nie liczy się. Na produkcji kiedyś mogli liczyć na konkretne podwyżki natomiast na sekcji pakowania zawsze najniższa krajowa i jeśli pracujesz na strefie brudnej to zarobisz mniej niż na strefie czystej bo one mają żałosny dodatek za mega odpowiedzialność a liderki które mają serio większą odpowiedzialność niż koordynatorka pakowania są nie docenione. Dodam więcej... Nagrody w postaci zegarków za 10 lat pracy otrzymujesz tak na prawdę jak minie Ci 12 lat. W kopercie otrzymujesz dwa razy mnie niż kiedyś mimo że wszystko poszło w górę a kontrola jakości to porażka bo jedni pracują bo po prostu nie mają siły żeby się przeciwstawić a inni chodzą jak chcą do pracy bo im tak pasuje

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Tychy
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Tychy
Drugi grzech główny

Praca w tej firmie to najgorsze co mnie w życiu spotkało. Jeśli Ciebie też to daj uśmiech. Pokażmy ilu nas jest. To wystarczająca opinia dla wszystkich zainteresowanych.

Jack
@Drugi grzech główny

Więc dlaczego tam pracujesz?

Poinformowany
@Jack

Przecież jest napisane "były pracownik". Jednak nie dziwię się, że nie załapałeś, bo nadal tam pracujesz.

Walduś
@Drugi grzech główny

Dokładnie w punkt, (usunięte przez administratora)pracy

Wiktor
@Drugi grzech główny

Praca tam to jakaś masakra.dlaczego nikt tego zakładu jeszcze nikt nie zamknął.uciekajcie z tego dziadostwa

Koliber
@Drugi grzech główny

Moi Drodzy, Proces rekrutacji przez tę firmę to coś abstrakcyjnego. Wymagają najpierw poziomów języków B1 góra B2, a potem okazuje się że jak zrobisz jeden błąd gramatyczny np nie wpiszesz jednej litery to juz jesteś dyskwalifikowany. Czyli musicie szukać jedynie tłumaczy, którzy ani jednego błędu nie zrobią.

Mariusz
@Koliber

Współczuję. Nie zauważyli rozbieżności, między tym, co napisali w ogłoszeniu, a tym, czego wymagają na spotkaniu? O jakie stanowisko się ubiegałeś i ile zaproponowali? Bo zastanawiam się, czy wysyłać cv na technika utrzymania ruchu, ale nie wiem, jak wyglądają zarobki?

Era
@Drugi grzech główny

A dla mnie jest ok, nie zmienilabym na inną, są gorsze i lepsze dni jak wszędzie

Pracowałem dość długo w tej firmie i na początku było Ok ale po czasie szefowie kładli nacisk na ilość nie jakość produktów. Będzie bubel a nóż przejdzie i nikt się nie dowie a jak przyjdzie reklamacja to zabierzemy premie i tez będzie Ok. Brak podstawowych narzędzi ale gdy operator ustawia musi się główkować jak zastąpić podstawowe narzędzia innymi a jeśli coś nie wychodzi i tak wina operatora. W falach upału zero dodatkowych przerw bo wgl kierownika nie ma tak gorąco gdzyz sam siędzie w pomieszczeniu klimatyzowanym. Traktowanie pracownika dno, ale gdy jest potrzebny to oczywiście chodzą i się proszą by zostać. Idąc w weekend do pracy operator wie ze za byle co w tygodniu zostanie zabrana premia uznaniowa wiec weekend robi za darmo. Ogólnie firma była by Ok gdy kierownictwo nie było rodzina a z zewnątrz.

Gabriela

Za byle co zabierają premie ? To na przykład za co ? To słabe żeby pracownik robił w weekend za darmo tak jak piszesz ...

Życzliwy
@Gabriela

Np za ,, podejście do pracy,,

@Życzliwy

Zawsze jakiś feedback... A jak to interpretować?

Jak właściciel firmy Major dba o pracowników podczas fali upałów?

@Adam

W ogóle nie dba się gotujesz w 45 stopniach na hali

@Bjakja

Poważnie tyle termometry wskazują czy koloryzujesz?

@Teresa

Jeden gościu przy Fanucu mierzył i było ponad 40 stopni, może na przejściu jest chłodniej ale między maszynami, gdy wszystkie chodzą to jest masakra. Na piłach gdzie robiłem to było z 36-38 stopni i to wystarczyło, żeby człowiek miał dość na koniec zmiany.

@Bjakja

Wy to na termometrach tam widzie? Robił ktoś im zdjęcia?

Bogdan
@Bjakja

Macie chociaż więcej przerw czy tylko te ustawowe 15 minut jest?

Rumcajs
@Bogdan

20min o 10:00 i 5min o 12:00 jak wielki wódź pozwoli to czasem w upały jest dodatkowa przerwa 5min z naciskiem na czasem. :)

@Rumcajs

I one wszystkie płatne, tak?

Czerstwy

Ogółem firma by prosperowała tylko rządzi tam rodzina, która nie dopuszcza nic po za swoim zdaniem. Panuje tam przyjazna atmosfera póki nie ma się swojego zdania i nie stanowi zagrożenia, dla kogoś wyżej w hierarchii. Przyjaciele ze wschodu (I nie tylko) kapują jak to na sowietów przystało. Całkowity brak szacunku do pracownika, mobbing, brak podstawowych narzędzi pracy (Suwmiarka). Brygadziści i zięć kierownik nie ogarniają co się dzieje, byle szef się nie dowiedział. Z plusów pracy: - Żebyś nie zapomniał/a jak się używa suwmiarki, lub mikrometru to koledzy ci pomogą podkładając świnie (robiąc korekty). - Narobisz się weekendów a i tak Ci za coś uwalą premie żebyś weekend za darmo przyszedł. - Nie licz na żadne wsparcie bo każdy jest przeciwko tobie ale dla dobra produkcji, za którą odpowiadają to ci pomogą. - Jakość jest podstawowym czynnikiem, który nie obowiązuje bo liczy się tylko ilość. - Możesz czuć się elementem jednoosobowego zespołu, który sam tworzysz (Zdarzą się jeszcze dobrzy ludzie na tym zakładzie). - Jesteś pierwszym elementem w zakładzie, na którym oszczędzą. - Fałszywe uśmiechy rodem z balów maskowych na przełomie średniowiecza i renesansu. - Chłodziwo koloru kawy z mlekiem po trzydziestym filtrowaniu. - Im bardziej jesteś podatny/a na wpływy tym lepiej dla ciebie i zakładu. - Stawki nieadekwatne do twojego doświadczenia i zaangażowania. - Nauczą Cię wszystkiego, tylko jeżeli zrobisz to na swój koszt, lub samodzielnie się nauczysz. - Pączki na tłusty czwartek. Z minusów pracy: - Nie widzę żadnych.

Nie jasne
@Czerstwy

Czyli minusów nie ma ale narzekasz? To przychodzić tam czy nie??

Polo
@Czerstwy

Bardzo ladnie napisane. Mysle,ze kazdy kto tam pracuje czy pracował moze sie pod tym podpisac. Polityka firmy major? Przede wszystkim nie informować szefa o problemach,ale jak cos wyjdzie to oczywiscie nikt nic nie wie Puszczamy detale potrzebne na za rok,a zapominamy o tym co na juz. Schowaj koszyki z detalami do klatki. Kolejny temat pani P, ktora wiecznie zastrasza poslugujac sie zwrotem "szef kazał,powiedzial,widzial". Nieznajomosc prawa nie zwalnia z konsekwencji. Moze warto pojsc dla samej siebie na jakas terapie zeby poradzic sobie z emocjami,ktore gromadzisz? Nic nie wie,ale potrafi zaatakować jak prawdziwa tygrysica. Zobacz wada materiału... To nie wada materiału,nie patrz na to,pakuj. Obiecalam,ze spakujemy wszystko,szef zabierze premie jak to nie pojedzie. Tluste detale? Przetrzyj papierem obracajac sie tylem do kamery,a jak masz czysty detal sprawdz testerem pod kamerą zeby szef widzial. (Jestem taka dobra, mozesz pakowac szybciej bez wyrzutów). Chodzi miedzy ludzmi i opowiada jaki D jest zły, jak to na niczym sie nie zna,a ona taka madra,jak to nastepny chce ja wykonczyc po bylym kierowniku (R.W.). Pracujac pod skrzydłami takiej osoby mozna nabawić się jedynie depresji. Nigdy nie szuka rozwiazania problemu,zawsze najpierw szuka osoby winnej i na tym konczy sie jej rola. Byl taki madry człowiek,który kiedyś Ci powiedział,że jak nie bedziesz miała kim rządzić to Ciebie też nie będzie. Także zachęcam do ograniczenia produkcji jadu,a do rozpoczęcia terapii.

Jasne
@Nie jasne

Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to się nadajesz. :)

@byly pracownik
@Nie jasne

Stanowczo odradzam jest dużo lepiej płatnych firm w okolicy ceniących pracownika i nie bedziesz traktowany/a jak popychadło

Najlepszy pracodawca.
@@byly pracownik

Dokładnie tak jest, ale prywaciarz, prywaciarzowi nierówny. Tylko, że w tym wypadku tak jest, zależy ile jesteś w stanie poświęcić za swoją godność i psyche bo za tyle co dostaniesz uwierz, że nie jesteś. No i musisz żyć mentalnie w 1933 roku żeby rozumieć decyzje kanclerza.

Najlepszy pracodawca.
@Najlepszy pracodawca.

Dokładnie to od 30.01.1933r. Myślący ogarną.

misiek

witam ile sie zarabia w firmie Major jak ogarniam maszyny czy używa się oprogramowania cam w tej firmie

Obiektywny

Brak podwyżek przy inflacji ponad 10%. Praca za grosze.

Danuta
@Obiektywny

A ile wynosi przeciętna pensja? Próbowaliście wnioskować jako pracownicy o podwyżkę?

Anonimowy
@Obiektywny

Dziwne, bo z tego co wiem większość ludzi dostała. Jak lecisz w pręta ze sprintów, to potem stękaj o 10% inflacji.

płotka
@Anonimowy

a były podwyżki z kontroli ?

Marzena
@Anonimowy

że samemu trzeba napisac wniosek o podwyzke, o to chodzi ? sami z siebie nie podniosa?

lolip
@Marzena

ja napisałem list do mikołaja i dostałem prezent. tak więc jak widać jest to możliwe

Liliput
@lolip

Kierowniku, weź nie(usunięte przez administratora)

lolip
@Liliput

Po pierwsze mów do mnie szefie - tak lepiej brzmi. Po 2 nie ***** jak to napisałeś tylko napisałem prawdę. Po 3 nie widzę u Ciebie targetu zrobionego i teraz moja kontra - weźmiesz się do roboty?

Bjakja

Jakie są mocne strony pracodawcy „MAJOR” sp z.o.o? nie ma, chyba że lubicie pracę za półdarmo to co jest napisane to ściema jak ostatnio byłem w robocie wyglądałem na bardzo przygnębionego to dwie osoby mnie pocieszały jedna pani z Tokarek Której bardzo dziękuję ale nie pamiętam jak się nazywała bo całą pamięć straciłem

Gabriela
@Bjakja

Pół darmo? Dlaczego? Nie wypłacają całości wypłat, czy po prostu stawka nie jest adekwatna do wykonywanych obowiązków?

@Gabriela

Chodzi o to, że ilość wykonywanych obowiązków w moim ostatnim okresie wzrosła 5krotnie a wypłata jeszcze spadła tak że wychodziło na to jakbym robił za półdarmo.

Bjakja

Już mam pomysła jak szybko (usunięte przez administratora) z tego grajdoła nawet Major będzie się pienił ze złości i usunie ten komentarz

Bjakja

Czy firma Major to miejsce w którym można poznać żonę ? młodej nie uświadczysz bo młodzi szybko znikają

Bjakja

Zamierzam się zwolnić mam plan jak łatwo zarobić, piszę program dla młodych, ustawię śmieszne stawki na patrinite i patreonie i sami go kupią, ładnie nakręciłem starszych, bo sam się przez nich nakręcam tak że gratulacje ale ze starymi nie chcę przebywać tylko z młodymi bo starzy ciągle na mnie krzyczą, przez nich jestem inny, nie wrócę już do tej pracy bo jestem na 4L padnięty właśnie przez Majora tak Marcin Drob którego dobrze znacie i tak to major przeczyta i wywali ale lepiej dla mnie

Bjakja

Pracuję w tej firmie 7 lat i mam już pomysła jak się z niej wyrwać, krok po kroku Jestem programistą, tworzę program od starych dla młodych, jak założę patronite i patreona to i napiszę odpowiedni tekst to kaska sama poleci a ja nie będę musiał ruszać (usunięte przez administratora)

Bakrua

pracuję tam 7 lat i to tak ciulata firma, że tylko młodzi nie rozumieją MAJOR usuwa komentarze bo tak bluzgają

Jaka umowa obowiązuje w „MAJOR” sp z.o.o podczas okresu próbnego?

Obiektywny

Umowa o prace

Quba

Może ktoś powiedzieć coś więcej o pracy na Utrzymaniu Ruchu? Jakieś orientacyjne widełki wynagrodzenia? Dla osoby z doświadczeniem na stanowisku UR i wykształceniem obróbka skrawaniem.

Mariola
@Quba

Po ogólnej opinie firmy kumoterstwa itp wiadomo że do utrzymania ruchu nie ma co się przyjmować kolejna firma która twierdzi że skoro u nich pracujesz mogą z tobą zrobić wszystko

Sebastian
@Mariola

Pracowałaś w tej firmie? Mogłabyś napisać coś więcej? Co rozumiesz przez to że mogą z Tobą zrobić wszystko?

Trevor James
@Mariola

Kierownikiem utrzymania ruchu jest zięć właściciela, tak samo jak kierownikiem produkcji. Gdyby Pan Ryszard miał trzecią córkę to kierownik jakości już by szukał pracy :)

Bakura

Robię w tej firmie od 7 lat i na piłach takie obciążenie, że Mózg mi wysiadł, rok życia straciłem tak, że odradzam, (usunięte przez administratora).

Najgorszy zakład pracy w Europie. Kierownik produkcji Michał (usunięte przez administratora) na wypłatach, obiecuje prace na stałe a potem zwalnia po tugodniu bez powodu. O butach pracowniczych można pomarzyć. Przepisy bhp tam nie istnieją. Brygadzista zmiany A Robert R. to potwór, krzyczy na pracowników z byle powodu, z dala od takich ludzi. Maszyny bardzo stare ciągle sie psują

Zostaw merytoryczną opinię o „MAJOR” sp z.o.o - Tychy

• Jak się pracuje w „MAJOR” sp z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy „MAJOR” sp z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w „MAJOR” sp z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 11 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy „MAJOR” sp z.o.o?

Kandydaci do pracy w „MAJOR” sp z.o.o napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

„MAJOR” sp z.o.o