„MAJOR” sp z.o.o

Tychy

Opinie o „MAJOR” sp z.o.o

Mmm

Firma marzenie dla frajerów:) Stawki produkcja na godziny dostaje się od 2-2,5 na rękę wliczając w tym premie którą regularnie co miesiąc odbierają czyli wychodzi się z niczym, bo jest to około 1800zl,szansę na podwyżkę są max 1zl/h ale szybciej zmienisz pracę niż dostaniesz lepsza płacę. Trochę mają inaczej chłopaki z kontroli jakości garstka która dobrze zarabia stawka godzinową ale też nie mają kolorowo biegają po 3 halach bez przerwy zawalenii robota, swoją, biurową, produkcyjna i wszystkim co da się im wcisnąć a jeszcze muszą ogarnąć produkcję czyli ok 150 maszyn które sypią się na każdym kroku i robią robotę podwójna. Co do maszyn masz 1 max 2 na start potem 3 to jest minimum nie ma ludzi masz 4 a i dobrze jakbyś 5 wziął i umył podłogę w kiblu prezesów, chłopaki z automatycznych tokarek mają 5 bo przecież ona sama produkuje ale jak się posypie nie wiedzą gdzie ręce włożyć a zaraz przychodzi ochraniarz z napisem brygadzista i mając wiedzę nie pomoże tylko będzie latał żeby inne maszyny uruchomić najlepiej w jednym czasie. Duża ilość produkowania złomu inaczej tego nazwać nie można jakościowo mimo że KJ robi co może i tak syf bo ilość nie jakość a maszyny nie pozwolą wyprodukować lepszych części. Regenerowane narzędzia najlepiej żeby wiertło wyglądające jak gwóźdź robiło jeszcze 4 lata... Dział technologiczny ma wiedzę ale nie pomoże nie zareaguje bo ma w (usunięte przez administratora) to bo już nie pracują na maszynach oni raz zdobią dobra sztukę i potem niech się dzieje co chce chociaż problemy zgłaszane. Prezesa świecą się dolary w oczach ludzi mają za śmieci. Ogólny syf na firmie powietrze w oparach substancji chłodzących które tylko trują. W lato sauna w zimę znośnie. Sanitarka tam to lepiej na dworze sra*ć niż wchodzić do ubikacji. Zero benefitow dodatków nic ! Jede ciuchy na rok i najniższej jakości.

frez12

W tej firmie co najlepsze to ludzie którzy tam pracują i atmosfera . Praca wbrew pozorom jest fajna i przyjemna ... do momentu kiedy nie przyjdzie właściciel i nie zacznie marudzić , a czemu ta maszyna stoi a czemu tak wolno idzie . Jeżeli jest brak ludzi i 1 maszyna stoi to albo dowala ja dwóm innym operatorom aby mieli 2,5 maszyny albo jednemu biedakowi i bedzie miec 3 maszyny . Oni jeszcze nie ogarneli ze za niedługa będą sami puszczac maszyny bo ludzie stwierdza ze pierdziela taka robote i odejda . Niech nie zapominają ze cały swój sukces zawdzieczaja ludziom których zatrudniają bez nich byli by nikim , wiec IM należy sie szacunek .

axx

не платить Вам потрібно йти до офісу, щоб попросити грошей. не понаднормовий приймає гроші за ніщо. ніяк не потрапити туди.

koniec

Współpracowaliśmy z firmą Major. Ostatni audit wykazał wiele nieprawidłowości. Pracownicy w małej ilości goniący między maszynami. Zapytani o to czy kontrolują jakość, odpowiadają że nie mają na to czasu i za dużo maszyn. Łamane procedury, ślepo wypisywane karty jakościowe. Dlaczego Pan tego nie mierzy? Nie mam czasu. Czy wie Pan że wiąże się to ze zwolnieniem? Niech mnie zwalniają, za takie pieniądze znajdę pracę wszędzie. Jakość dostarczanych produktów fatalna, ludzie na wypowiedzeniach, bądź okresach próbnych. Pracodawca nie przywiązuje do siebie pracownika. Firma liczy na szczęście i zleceniodawcy nie zauważą bałaganu. My zauważyliśmy a i ze spadkiem jakości koszty coraz większe. Nie polecam.

Joanna

@Martii - a czy możesz napisać nieco więcej o swoich doświadczeniach związanych z pracą w „MAJOR”? Co sprawia, że masz tak negatywną opinię o firmie? Wszelkie konkretne i merytoryczne uwagi będą cenną wskazówką dla innych użytkowników, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani podjęciem pracy w tej firmie.

signaFLEX
@Joanna 22.09.2017 13:10

Joanna ....3 tokarki na lep 3 frezarki na lep 3 palety na lep 4 albo 5 sprintow na lep polak nie ma nadgodzin bo ukrainiec wejdzie i za mniejsze pieniadze dadzom mu maszyne wiencej hehhe

jo
@signaFLEX 23.09.2017 15:28

joanna kup sobie slownik analfabetko a potem sie wypowiadaj na forach

Martii

Kpina firma ... na frezarkach masakra brak ludzi ... Ostatnio widziałam jak chłopaki biegali na nowej hali z maszyny na maszyne na zlamanie karku gonieni przez pana ...mmm (:( Ciesze się ze odeszłam

signaFLEX
@Martii 16.09.2017 21:10

TRAS JEST GORZEJ LUDZIE ODCHODZĄ PRACA NA 3 PALETACH I 3 FREZARKACH A ROZLICZANI SA Z NORMY KTÓRE SA NIEKIEDY WZIĘTE Z KOSMOSU KIEDY NA 1 MASZYNIE NIE DASZ RADY UKRAIŃCY ODCHODZĄ TO JUŻ JEST ŹLE PLACE TRAGEDIA PODWYŻKI OBIECYWANE .... ALE SA TYLKO DLA WYBRAŃCÓW PREMIE CIĘTE JAK LECI .........N I E P O L E C A M.....

Heheszki

Pracowałem w tej firmie jakiś czas - nie uważam go za zmarnowany, bo zdobyło się trochę doświadczenia i poznało fajne osoby z którymi do teraz utrzymuję kontakt. Właśnie! W tej firmie jedyne co jest wartościowe to ludzie. Zarobki należą do najgorszych w Tychach. Przykład: 6 dni przepracowane w nowej firmie dało mi połowę miesięcznego wynagrodzenia z "Majora". Premia niby jest, ale często ucięta ze względów wiadomych tylko kierownikowi. A skoro już mówimy o kierowniku. Łysy jest kompletnie nieodpowiednią osobą na tym stanowisku. Począwszy od niewiedzy o produkcji, przez podejście do pracownika (wulgaryzmy, wyzywanie od [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i brak dojscia do słowa na swoją obronę są na porządku dziennym podczas konfrontacji werbalnej), a kończąc na dwulicowości. Kiedyś trafi na frustrata, który mu się odwinie, jestem pewien ;) Oczywiście dodatki wakacyjne i na Boze Narodzenie są, ale górny pułap wynosił chyba 500 zł co jest już nie tyle śmieszne, co żałosne. Podobnie z premią absencyjną wynoszącą... 100 zł wypłacaną raz na cztery miesiące. Praca faktycznie nie należy do najcięższych (o ile nie trafisz na paletówki), i da się przyzwczaić nawet do babrania w oleju (wtajemniczeni wiedza o co chodzi). Stan techniczny maszyn woła o pomstę do nieba i wszystko co złe jest winą operatora i to on za to ponosi konsekwencje, dopóki nie przedstawia tego pracownik, z którym liczą się prezesowie firmy. Jest garstka takich osób i bez nich ta firma by upadła. Jeśli chcesz tam pracować to po to by zdobyć doświadczenie i zbaleźć pracę na cnc gdzie indziej. W przeciwnym wypadku odradzam i cieszę się, że już tam nie pracuję.

Pogromca Hebli

Jakiś czas temu pracowałem w tej firmie i bardzo się cieszę że już nie muszę :) Dlaczego mi się nie podobało : - zarobki nie powalają ( no chyba że walisz nadgodziny bez przerwy ) faktem jest że pensja regularnie wypłacana w całości ( to chyba jedyny plus) :) - bardzo mało miejsca na trzymanie ubrań roboczych i innych rzeczy dosłownie " szafki basenowe" wkładasz brudne ubrania z czystymi latem jakoś się da, ale zima to nogą trzeba upychać żeby zamknąć szafkę. Ktoś ma nierówno pod sufitem żeby kupować takie malutkie szafki na produkcje i dodatkowo są one często tak rozdzielane że przebierając się po pracy jeden drugiemu "zagląda" do tyłka bo jeden koło drugiego że ciężko przejść obok siebie. - firma nie daję mydeł, ręczników ( nawet za bardzo nie ma gdzie wysuszyć), ubrań roboczych nie pierze ! (każda szanująca się firma pierze) Faktem jest że wypłacają " ekwiwalent BHP" jest na pasku z wypłaty wyszczególniony około 12 zł. Łaaaaał :) Ciekawi mnie tylko, czy ktoś się zastanawiał czy to wystarczy na pokrycie kosztów częstego prania i co z ludźmi którzy pracują na maszynach gdzie jest chłodzenie olejem i to że ciężko się to pierze to jeszcze dodatkowo niszczy pralkę. Kogo to interesuje najważniejsza jest wydajność !! - firma faktycznie dynamicznie się rozwija, ale jak większość firm w Polsce ma w gdzieś pracowników ( nihil novi) ponieważ jest parking, ale jest za mało miejsca żeby wszystkie auta się pomieściły, więc" kto pierwszy ten lepszy" albo blokujesz innych, potem w trakcie zmiany idziesz brudny idziesz przestawić auto, albo parkujesz pod kościołem - twój wybór. - normy ilościowe detali często są tak wyliczane że nie ma opcji, aby wyrobić normę i co jakiś czas jest wyliczana wydajność każdego pracownika, nie raz potem było wielkie halo, nawet przypadki uwalenia premii za to, a to też za sprawą beznadziejnego systemu, który jest nie dopracowany i nie odpowiednio skonfigurowany ( ma dbać o wydajność a tak na prawdę wk...a ludzi) - brakuje ludzi, więc na siłę próbuje się dowalić robotę tym, którzy jeszcze zostali i podam przykład : miałem 4 zamiast 3 maszyn i nie łatwo upilnować taką ilość maszyn, i spadły mi braki na jednej z maszyn. Wyłapałem niezgodność poprawiłem jak trzeba i było ok, ale selekcje zostawiłem sobie jak będę miał chwilę. Były problemy więc do końca zmiany nie zdążyłem bo byłem zajęty innymi maszynami, są niestety w coraz gorszym stanie, więc lubią robić operatorom psikusy :) Odłożyłem detale do selekcji do działu k. jakości z myślą że zrobię to jutro w trakcie zmiany. Na drugi dzień okazało się że selekcje można tylko robić po pracy za darmo, w prywatnym czasie. Więc nie warto się starać żeby firmie było lepiej bo cię kopnie w tyłek. - jak coś chcesz załatwić w kadrach to z każdą pierdołą jeździsz 3,9 km w inne miejsce - nie polecam palaczom bo obowiązuje zakaz palenia na hali, co 2 godziny można zapalić na zewnątrz w tzw. „palarni” czyli wyznaczonym pod chmurką miejscu przed halą. - kierownik wyjątkowy cwaniak i kombinator. Na rozmowie miły sympatyczny w dupcię bez mydła wchodzi i ściemnia. A jak jest okazja to ci uwali premię, dowali się do czegoś, robi zdjęcia na hali, ale tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia o robocie. - jeżeli ktoś dojeżdża z daleka to jedynie można zajechać autem, bo to jest akurat wiejski teren, więc prawie wogule nie ma tam autobusów. Mógłbym wiele jeszcze opisać, ale tyle wystarczy. Pracę poleciłbym osobom o mocnych nerwach lub które mają bardzo w...bane na wszystko, osobom bez doświadczenia, żeby gdzieś popracować. Na dłuższą metę nie polecam nawet doświadczeni pracownicy już mają tego dosyć.

Łowcabubli

Strzelać z tego nie będą.

jo
@Łowcabubli 15.05.2017 18:03
Strzelać z tego nie będą.

czy nikt sie nie wypowiada w tej firmie.?

lol
@jo 22.07.2017 18:11
czy nikt sie nie wypowiada w tej firmie.?

Myślę, że już nie ma o czym. Wszystko zostało powiedziane.

FFP110

Dla mnie irytujące jest, że operator, który chce się uczyć czegoś więcej niż naciskania zielonego guziczka najczęściej słyszy, że może przyjść w czasie wolnym od pracy, ZA DARMO i się uczyć np. przezbrajać od innego operatora. Za darmo to można w pysk dostać. A w czasie wolnym od pracy się albo odpoczywa, albo pracuje za wyższą stawkę. Tym bardziej, że szkolenie operatora jest przecież dla firmy pożyteczne, bo ustawiacze ciągle są potrzebni. W normalnych zakładach szkolenia prowadzi się w godzinach pracy.

ffiefok
@FFP110 19.04.2017 00:51

Od kogo operator słyszy coś takiego ?

Joanna

A na jakie benefity mogą liczyć pracownicy Major? Chętnie usłyszymy więcej o tym jakim pracodawcą jest firma.

AP

Ja przepracowałem w Majorze 5 lat i powiem tak. Praca bardzo lekka, tak lekkiej roboty w życiu nie miałem. Jak już ustawiasz maszyny to możesz ściemniać ile wlezie. A największym ściemniaczem w Majorze jest paluszek z tokarek. Koleś wiecznie włóczy się po hali, albo ustawia maszyny żółwim tempem. Zobaczyć go jak robi produkcję graniczy z cudem. A że robi tam ponad 10 lat to za ściemnianie płaca mu ponad ,,trójkę". Prawda jest taka że w Majorze robi kilkanaście osób z długim stażem którzy zarabiają około 4 tysięcy na rękę i oni są nietykalni. Reszta to osoby którę się tam tylko przewijają i zmieniają robote. Ja tam przepracowałem 5 lat i po 5 latach ustawiając maszyny zarabiałem 2400-2500 zł na rękę nie mając perspektyw na jakąkolwiek podwyżke przez najbliższe dwa lata wiec dlatego podziękowałem za pracę. Reasumując to praca w Majorze jest idealna dla osób które nie chcą się napracować, ale nie oczekują za to sowitego wynagrodzenia. Jeżeli nie chcesz się narobić i zadawala cię wynagrodzenie 2000 zł na rękę po trzech latach pracy to ta robota jest idealna dla ciebie. Co do Waldusia to cóż mogę powiedzieć.. zawsze może być ktoś gorszy.. chłop jest po prostu za tępy na to stanowisko, ale znajomości robią swoje.

pawelek

Sporo. Na oko to z 25% operatorów na maszynach to już Ukraińcy, plus jakieś dziewczyny na pakowaniu.

m4troX

Witam, dużo już tam pracuje ukraincow na frezarkach cnc ?, dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

nick

wole zbierać złom niż tam pracować.

toki

czemu usunięto teksty o kierowniku waldusiu ? na przyklad tu cyt: " - kierowniku mama mi zmarła pogrzeb w środę. - ku.wa ale ja nie mam ludzi " łysy za to jak traktujesz ludzi i jak sie do nich odzywasz nie dziwie się ze cię wiekszosc nie szanuje, odwazniejsi sie stawiaja, tchórze za plecami obgadują a dwulicowi udaja ze jest dla nich autorytetem. ludzie z Tychów i okolic juz sie wyznali na Majorze. gdyby nie ukraincy Major i reszta biura musieli by pracowac na maszynach bo brak nowych konkretnych ludzi do pracy. dyrektor i kierowniczka bliska rodzina sie zwolnili bo widzieli co sie dzieje, ukraincy tez zaczynaja rezygnowac.

qaz

Jeden w te jeden w tamtą on nigdy ludzi mieć nie będzie

Ogień z dupy

Krzysiu s co robiles na grjowskim portalu ?

on
@Ogień z dupy 15.01.2017 13:30
Krzysiu s co robiles na grjowskim portalu ?

Strugałem sobie rafała!!!

Szymel

Szymel--- Tak poczytałem te wszystkie opinie przyznaję że nic dodać nic ując całkiem prawda wyzysk człowieka przez człowieka ciekawe jak długo to potrwa ? albo faktycznie zostanie ta siła robocza ze wschodu .....

Faja

Nasz kochany prezes jeszcze chyba nie zrozumiał że do jego firmy nie najmie sie żaden fachowiec z doświadczeniem i stażem za takie pieniądze jakie oferowane są w chwili obecnej.A niebawem może się przekonać że odejdą ci fachowcy w których zainwestował czas i pieniądze .Po dziesięciu latach 2800 zł podstawy to nie żadne kokosy

nero

taki myk zeby nie odeszli nowi po okresie próbnym, nowy pracownik pracuje na jednej maszynie stoi i sie cieszy, traktuja go bardzo luzno, inni starzy na kilku i jeszcze inne obowiazki. Nowy mysli ze tamten pewnie duzo ma na glowie ale i duzo zarabia. I tu niespodzianka. Dla majora pracuje kilka agencji, nikt nie chce pracowac tam za takie pieniadze, nowi obecnie potrafia dostac tyle samo co starzy pracownicy a nawet wiecej, ale na wiecej niech juz nie licza potem, niestety.

Szpyrka
@nero 31.10.2016 15:05

qwert
@Szpyrka 01.11.2016 00:41
Jakby nikt nie chcial pracowac to nie zwiekszylaby sie o tyle liczba pracownikow. Takie brednie sie tu czyta.....

Nawet nie wiesz ilu pracowników szuka nowej pracy. Jesli im sie udaje to zaraz się zwalniają a na razie przeczekują bo za coś żyć trzeba.

okioji

W firmie major produkujesz detale , jak cos zrobisz zle zostajesz po pracy i szukasz tych ktore sa złe, podczas pracy nie, bo musisz szybko szybko i nie wylapiesz wszystkiego. zostajesz nieodplatnie za darmo po godzinach. firma ma pelno pracownikow kontroli jakosci, siedza , pod lupa itd ogladaja co jest dobre a co zle, to po ch** karzą zostawac operatorom !

ij

-dzien dobry to moje wypowiedzenie -co ? dlaczego? -podziekuje -ale jestes na liscie do podwyzek za miesiac - slyszalem to rok temu, pol roku temu, dzisiaj, juz panu nie wierze - ale co ty sobie wyobrazasz tyyyy taki takiii ***** i **** :/

ooo
@ij 20.10.2016 11:58

Ach to standard, każdy słyszy to samo

Na zastraszaniu, chamstwie, wyzyskiwaniu, przekleństwach, kombinatorstwie, cwaniactwu, szukaniu na siłę problemów żeby zabrać pieniądze itd itd ...nikt nigdy nie stworzył dobrego zespołu pracowników.

0_o

To specjalnie jest tak nieskładnie napisane żeby ludzie myśleli że to pisze jakiś robol z produkcji i się z tym nie zgadza jak ktoś pisze źle o firmie. Pozytywne opinie są tu dla mnie fikcją. Ci co mają tam nie najgorzej, to ci którzy za dobrym dawnych czasów wywalczyli sobie swoje choć i oni w dalszym ciągu mają ciężko jak cała reszta. Jedyne na co ich stać w dowód wdzięczności to nie pisanie tu źle. Nie wierzę że mogli by chwalić. Kadrę zarządzającą zachęcam do wstania od biurek i poprawy relacji z pracownikami zamiast marnować czas na obronę wizerunku tu w internecie bo zaraz nikt wam nie zostanie do pracy. Jeśli się mylę, to proszę napisać co takiego jest super i dlaczego warto się związać z tą firmą. Się zacznie gorąca dyskusja zapewne po tych fikcyjnych pozytywach. Jeśli to Cie nie przekonuje drogi kandydacie na operatora cnc i sądzisz ze jestem nieudaną marudą, idz, dostaniesz sie szybko, i zobacz jaki dostaniesz numer. Zatrudnią was dziesieciu, rozejdziecie sie po zmianach, po pol roku zostaniesz ty i jeszcze jeden. Jak to sprawdzic. nastepna tura po tobie znow dostanie numery. po roku zobaczysz ze masz numer 400 a nowi 480. 80 osób w rok a nowych twarzy widzisz dziesieć. gdzie 70 ? odeszli. Omijać.

gonzo
@0_o 19.10.2016 15:16

W ciągu roku przeszło ponad 200 osób a nie 80 ale fajnie, że poruszyłeś ten temat.

Polecam!

To naprawdę żałosne oczerniać firmę tylko dlatego , żeby podbudować właśnie "kiepskiej jakości" ego.

bez

Droga Kamo. Niezmiernie się cieszę, że sie odezwałaś. Po tym jak udało mi się rozszyfrować to co napisałaś, dochodzę do wniosku, że jednak miałem rację twierdząc, iż do tej firmy przyjmują coraz bardziej tępe osoby co oczywiście doskonale pokazuje Twoja nieznajomość poprawnej pisowni. Jeśli chcesz możesz chwalić tą firmę ale Ja osobiście nikomu jej nie polecam.

bęben

Ubrania robocze pierzesz sobie sam w domu albo chodzisz brudny i śmierdzący. Nie dostajesz na to pieniędzy. Jak chcesz nowe ciuchy podpisujesz papierek że jak się zwolnisz oddajesz równowartość ubrań. I te nowe ubrania również wkładasz do swojego bębna za free.

bez

Ciekawe skąd słyszałeś te dobre rzeczy? W firmie dzieje się źle, wielu bardzo dobrych i doświadczonych operatorów znowu sie zwalnia a kierownictwo nie robi nic żeby ich zatrzymać. Ciągle przyjmują nowych ludzi bez doświadczenia i często bez wyobraźni. Jak tak dalej pójdzie to w tej firmie zabraknie kumatych ludzi.

dno

Miejsce bez finansowych perspektyw. W firmie dużo osób to rodzina i znajomi więc im wypada płacić dobrze. Buduje się hala za dużo kasy, przybywa maszyn za dużo kasy. Major inwestuje w siebie i tylko w siebie. Gdzieś trzeba zaoszczędzić na to wszystko. Na pracownikach. Piszę to bez żadnych większych emocji. To po prostu fakty. Zaraz zostaną sami Ukraińcy. "Bo oni pracują nie marudzą z uśmiechem na twarzy".

mat

Masakra. Fatalne miejsce. Szkoda czasu i miejsca w cv.

Opinia

Nowy operator/ustawiacz po 6 miesiącach dostał 10 zl. I znam na zakładzie kolesi co maja po 3000 i więcej ale oni ustawiają maszynę 2-3 godziny a nie 8 godzin... Są duże minusy na zakładzie ale nie jest to najgorszy zakład w okolicy. Napisz gdzie w Tychach nie traktują ludzi jak niewolnika?

Opinia

S - 11 uważa że za wciskanie guzika 1800 to mało. Są osoby które przyszły zielone, zainteresowały się tematem i same robią korekty i ustawiają maszyny i zarabiają adekwatnie więcej. Doświadczony ustawiacz zarobi dobre pieniądze, a jak ktoś chodzi w weekend to i dorobi więcej. Nie brakuje leni którzy w weekend nie, złomu nadupi i premie zabiorą, a potem marudzą. Patrząc po innych zakładach w Tychach nie jest źle.

czarny
@S-11 25.07.2016 02:16
Zacznę od tego, że za wciskanie zielonego guzika nikt nie dostaje w Majorze 1800zł, no chyba, że po paru latach. Nowi &qu...

Porządnie zraniła Cię ta firma. Na pohybel

@czarny 26.07.2016 13:14
Porządnie zraniła Cię ta firma. Na pohybel

Po prostu mam szacunek do siebie i nie pozwolę traktować się jak CZARNY niewolnik :) A Ty dalej żyj w przekonaniu, że godnie Was tam traktują i po kilkunastu latach pracy 3 tyś na rękę to porządna wypłata dla operatora-programisty. ...a teraz wracaj do palet i sprawdź przy okazji czy suwmiarka jest w pudełeczku, a w okół maszyny nie ma ani grama wiórów, bo Twoja zmiana straci punkty, a Ty przy okazji premię :)

fsgf

Wypłata zawsze jest 10 dnia kazdego miesiaca i nie mozna na to narzekac. A co do ogloszen to teraz jest rozbudowa i wrzucają na fejsa ciagle ogloszenia o przyjeciach. Kolezanka teraz dostala wakacje pod grusza a ja czekam na sierpien i tez dostane Mówcie co chcecie ale wyplata jest na czas i da sie dogadac jak cos nie pasuje

S-11

@szpilq nie pracuję już w tej firmie, a wypowiadam się, żeby ludziom pomóc przy wyborze pracy. Staram się to robić obiektywnie. Nie wiem jak sprawy wyglądają obecnie, ale do końca zeszłego roku na produkcji nie pracowała ŻADNA kobieta. Kobiety zatrudniano jedynie na dział pakowania, kontrolę jakości lub ewentualnie na szlifierki (do polerowania detali). Podobno, choć nie byłem tego nigdy świadkiem, niekiedy jedna z kobiet siadała przy Robodrillu, ale pracą na produkcji bym tego nie nazwał. @fsgf no własnie przedstawiłem tutaj doświadczenie jakie wyniosłem z tej firmy - za moich czasów w tej firmie kobiety pracowały tylko w działach, które wyżej wymieniłem co do atmosfery między pracownikami raczej narzekać nie można, inaczej już jest na linii produkcja-kierownictwo (czego dowodem jest odejście wielu doświadczonych operatorów latem 2015 i 2016) oczywiście jest pewna śmietanka pracowników (z długim stażem), którzy będą chwalić tą firmę. młodych operatorów się tam nie docenia i co gorsza nawet z nimi nie rozmawia na temat ich perspektyw/rozwoju w tej firmie (piszę o osobach, które mają większe ambicję niż tylko klikanie zielonego guzika) potrzeba duuuużo czasu, żeby dorobić się w miarę godziwych zarobków (bo do czego prowadzą podwyżki 1zł brutto za godzinę)? no, ale każdy ma inne priorytety - jednych zadowoli 1600/1800 zl (o ile nie utną miesięcznej premii), inni za to nie wstaną nawet z łóżka :) każdy kto spróbuje kiedyś pomieszkać sam za tą kwotę i realizować jakieś swoje życiowe marzenia, zrozumie o co chodzi.

fsgf

zatrudnia, tylko S11 ma jakies zle doswiadczenia z laskami

Sylwia

Witam serdecznie. Podobno u was są przyjecia na operatorow CNC. Kolezanka mi mowila, bo widziala od was ogloszenie o pracę. Chce zlozyc cv, ale nie mam zadnego nawet minimalnego doświadczenia na produkcji, mam jakas szansę? Podobno umowa pod firmę na 3 miesiące, spoko. Czy po tych trzech miesiacach przedłużają umowę czy wywalaja? Ile moge zarobic na rękę?

sliczna
@Sylwia 02.07.2016 13:15

So dziołchy na maszynach i se dobrze radzom. Nawet jak nic nie kumasz to cie nauczom. składej papiery, w babach sila

szpilq
@S-11 07.07.2016 10:32
Firma nie zatrudnia kobiet na produkcję, bo pokłóciłyby się między sobą dlaczego jedna ma dwie, a druga trzy maszyny. Kobiet...

Nie obrazaj nas, bo jestesmy lepsze na maszynach od co po niektorych. Po co pracujesz jak wszystko ci nie pasuje a komentujesz ciagle

aparat

KPINA!!!!! bonusów zero, już lepiej iść do powaznej firmy co ma hale produkcyjną i daje pakiet medyczny na dzien dobry plus jakieś multsporty. inzynierow chca zatrudniac z doswiadczeniem za pensje jak z hali. "bo przeciez bedziesz pracowal w biurze klimatyzowanym" za 1700zl inzynier hahahaha i ewentualna podwyzka po 6 meisiacach. ludzie tam pracujacy to sama patologia z urzedu pracy zeby zbytnio nie zbiednieli. prosta zasada 'ja zarabiam tyle' a ile zarabiaja twoi pracownicy?? odradzam kazdemu

Szukam pracy

Witam serdecznie. Jak wygląda praca kobiet na produkcji?jakie zarobki?

Łysy, to Ty?

S-11

Ramadeusz, jeżeli dla Ciebie zarobki w przedziale 1800-1900zł za pracę w hałasie, oparach chłodziwa i pozycji stojącej przez 8h to dobre wynagrodzenie, to proponuję spojrzeć w przyszłość i pomyśleć czy starczy Ci choćby na aparat słuchowy za taką kasę. Ponadto socjal w tej firmie w ogóle nie istnieje. Mam wrażenie, że to pierwsza Twoja praca i po prostu nie znasz warunków pracy w innych firmach. Śmieszne jest też to, jak słyszę, ile to niby zarabiają tam pracownicy z kilkuletnim doświadczeniem. To jest żenujące, żeby ktoś z 20 letnim stażem zarabiał 3tys netto i uważał to za godną w tej branży wypłatę...Potem kształtuje się taki, a nie inny rynek pracy. W tej firmie nie raz trzeba być operatorem, programista, mechanikiem, konserwatorem i porządkowym w jednym, a na wypłacie widać choćby płacili tylko za to ostatnie (z całym szacunkiem do firmy sprzątającej). Na koniec powiem tak: jeżeli ktoś zna się na obróbce CNC i ma choćby podstawową wiedzę w tej dziedzinie, to niech ucieka z tej firmy jak najprędzej. Gdzie indziej dużo szybciej docenią wasze umiejętności i zaangażowanie. A Tobie Ramadeusz dalej polecam robić za "super kase" zapewne na paletach :)

Takata

Firma od ponad roku bardzo dynamicznie się rozwija, nowy kierownik, bardzo wiele nowych maszyn, podobno plany dobudowy jeszcze jednej hali, więc firma z planami na przyszłość, tylko że tak jak moi przedmówcy już mówili, wypłaty nie powalają, szczególnie dla nowych, świeżych, niezaznajomionych z obróbką. Załoga na produkcji, to w większości właśnie ludzie, którzy wcześniej nawet nie widzieli na oczy maszyn CNC, ilość maszyn przewyższa znacznie ilość pracowników, którzy muszą pracować często na 2 jednocześnie. Robota sama w sobie nie jest ciężka, atmosfera wśród pracowników jest bardzo dobra, jest kilka czarnych owiec, ale w wiekszości przypadków ludzie sobie pomagają. Jeżeli nie masz doświadczenia w obróbce CNC, nie można tu na starcie liczyć na kokosy, jednak jeżeli wyrabia sie normy i nie robi się przy tym za dużo złomu można liczyc na podwyżkę.

ramadeusz

pisze opinie jak jest na prawde :) zarobki na początek nie powalają jednak po 5 miesiacach juz idzie odczuc ze idzie cos w gore :) atmosfera jak nigdzie spotykana kierownik jest jaki jest BO MUSI TAKI BYĆ debile. a Ty nade mna co piszesz ze same malolaty co nic nie wiedza na temat roboty jebni* sie w glowe bo sam jestem malolatem i zadupiam chetniej i milej dla oka niz nie jeden ,, stary ,, co tam robi :) zarobki po 8 miesiacach 1800-1900

c***j cie to obchodzi
@ramadeusz 12.02.2016 19:18

małolaci bez doświadczenia . oczywiście lepiej wyszkolić piekarza a za to nic nie płacą

Piter
@ramadeusz 12.02.2016 19:18

To nie firma tylko jak każdy wie obóz pracy nic więcej. Jedno wielkie dno i wyzysk ludzi.

porażka

powiym wom tak masakra.. narobisz się bo trzeba klepac po 2 maszyny to jeszcze płaca jak wcale... i robią same matoły co nic nie wiedzą na temat roboty.I kierownik który loto po maszynach i patrzy za co zabrać premię.. 5 lat placa 1500-1800

Życzliwy

Syf kiła i mogiła...

Omen

Witam A jak u was praca w utrzymaniu ruchu ?? Widzę na stronie że szukają mechaników ??

S-11

Bo właściciel to złotówa (sknera), na dodatek zatrudnił nowego kierownika, który szuka oszczędności w kieszeniach swoich pracowników. Tnie premię jak idzie, obwiniając za wszystko operatorów. Z cała odpowiedzialnością nie polecam nikomu, kto szanuje siebie, jako człowieka pracy w tej firmie.

chycił robota,momy kasa

nie polecam tej roboty,syf ,kiła i mogiła,marne pieniądze.......

STULEJKA

teraz tak naprawdę,ja sobie bardzo chwale prace w majorze,pracuje tak 8 lat,fakt faktem jebia jak osioł po 16 godzin w łojyju od kostek do szyi,czorny jak murzyn ale zarabiam godziwe pieniadze,płaca na czas zawsze!!!!!

c***j cie to obchodzi

nie polecam ... kierownictwo do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] fakt faktem jeżeli szef przyjdzie do ciebie to spoko ale kierownik szkoda gadać zwykły cwaniak co nie ma szacunku dla pracowników

Zostaw opinię o „MAJOR” sp z.o.o - Tychy

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie „MAJOR” sp z.o.o