X-Formation

Opinie o X-Formation

Maja

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nikt nie twierdzi, że firma jest idealna, mogą zdarzyć się trudne chwile. Ogólnie to jest dobra firma!!!

Alex
@Maja 12.12.2017 21:08

No wlasnie ja tez zastanawialem sie jakis czas temu czy tam aplikowac, a teraz juz niestety nie ma otwartych pozycji. Maja, czy mozesz rozwinac temat na tym watku? Jakie trudne chwile? Cos sie stalo? Opowiedz dlaczego to dobra firma, z gory dzieki

B0k3r

Moje obserwacje po 3 latach w firmie Plusy: - work-life balance - atmosfera pracy - duża dowolność wykorzystywanych technologii i narzędzi - imprezy integracyjne - dostęp do szerokiej gamy książek Minusy: - brak możliwości udziału w szkoleniach - zarobki - brak otwartości na sugestie rozwiązań architektury oprogramowania - brak zespołu testerów - brak zespołu analityków biznesowych - brak wiedzy biznesowej i jasno zdefiniowanych wymagań Ogólnie pozytywnie, ale jest jeszcze co nieco do zrobienia.

front_end_dev
@B0k3r 17.10.2017 21:02

Ponawiam swoje pytanie. Czy możesz odpowiedzieć?

Yeti
@B0k3r 17.10.2017 21:02

Na pewno po 3 latach pracy w firmie? ;)

Norbert

Czy może ktoś napisać kilka informacji o pracy - Front-end Developer? Słyszałem sporo dobrego o X-Formation i zależy mi na otrzymaniu pracy. Jaką jest atmosfera wśród załogi? Czy rekrutacja to kilka etapów?

Trezor

Nie dziwię się, że tak długo nikt nie pisze. Wystarczy poczytać opini na forum i wiadomo. Jak jest dobrze to nikomu nie chce się pisać. Sadzę, że takie forum jest potrzebne młodym szukającym pracy??

Julita

@krakow a jeżeli ktoś jest mocno nastawiony ba rozwój to jego sytuacja w firmie się zmienia, czy nadal ten rozwój jest trudny? Można liczyć na jakieś szkolenia?

Julita

Ponawiam swoje pytanie @Kraków, na forum brakuje aktualnych informacji dotyczących warunków pracy w X-Formation. Czy mógłbyś odnieść się do mojego pytania? Proszę ze względu na innych zainteresowanych pracą tutaj, którzy czekają na jakieś konkrety w związku z aktualną ofertą pracy na Front-enda.

@Julita 20.08.2017 11:58

Powstrzymuję się od ocen, ponieważ każdy od pracodawcy oczekuje czegoś innego. Jeśli chodzi o work-life-balance, to X-Formation jest pracodawcą idealnym. Dużo luzu i swobody w pracy (dla niektórych nawet za dużo). W dłuższym terminie to może przeszkadzać (brak rozwoju). Każdy decyzję musi podjąć sam. Ja wystawiam czwórkę.

Kraków

Czy wszyscy, łącznie z Naczelnym Technicznym, nadal tacy "zapracowani" ? ;-)

Julita

@Matek co dokładniej się dzieje z pracownikami? Dobrze w tym wypadku oznacza dobre warunki zatrudnienia? Napisz nam więcej, abyśmy zrozumieli, jak faktycznie pracuje się u tego pracodawcy.

Ochotnik

Czy może ktoś napisać coś więcej na temat tych przenosin? O co chodzi, gdzie się przenieśli? Składałem cv

Matek

Sądzę, że w firmie jest bardzo dobrze ponieważ mało jest opinii na tym wątku.! Poza tym są wakacje i pewnie część osób wyjechała . Generalnie to dobrze, że w firmie dzieje się po myśli pracowników.!!

pnf75qge6

Plusy - kolorowe parasolki przydatne gdy pada deszcz - smaczna kawa - przestronne biuro Minusy - ewaluacje pracownicze co kwartał - brak możliwości rozwoju - brak zarządzania talentem pracowników w przypadku stanowisk nie-technicznych - technologie - szefostwo

Julita

X-Formation rośnie w siłę, rozwija się a obecnie firma zmieniła swoją siedzibę na nową przy ul. Radzikowskiego 47A. Oferty pracy pozwalają mieć nadzieję na dalszy rozwój.

Obiektywny
@Julita 14.03.2017 12:26

?? Dwa lata temu się przenieśli. Masz refleks szachisty

Tutejszy

Świetna firma, zatrudnia dobrych fachowców i dzięki temu pnie się w górę. Pracuję tu już dość długo i na pewno nie odejdę bo poza kasą liczą się ludzie.

Goj

Polecam fachowcom, którzy cenią jakość pracy ponad zarobki. Plusy: - przyjazna atmosfera - darmowa "kawa" - meetingi - duży luz - wysoki poziom rozwiązań Minusy: - niekonkurencyjne zarobki - cięcia - małe dopłaty do multisportu i opieki medycznej

Darek

bardzo słuszne spostrzeżenie.. to jednak praca dla już doświadczonych javovców.

Kasjo

Teraz szukają Java developerów, c++ i PHP. Na infopracy widać jak się wyszuka po firmie.

Profesjonalna firma, znakomita atmosfera pracy i bardzo inteligentni pracownicy. Mozna sie tam tez rowniez sporo nauczyc. Pracuje tam od paru miesiecy i widac ze firma sie rozwija. Teraz przenosimy sie do nowej siedziby, duzo wiekszej i zlokalizowanej we wlasnosciowym budynku. Wszystkie negatywne komentarze ktore tutaj mozna przeczytac sa pisane przez jakis hejterow z konkurecyjnych firm, chcacych zaszkodzic rozwijajacej sie firmie z sukcesami... Interview jest trudne i wyczerpujace ale pozwala to odsiac ludzi, ktory sa po prostu za slabi.

user

test comment

gnegewrkdsfsd

"Przyjazność rodzinie" - elastyczny czas pracy, trzeba wyrobić liczbę godzin w kwartale co oznacza, że można przychodzić dowolnie (w godzinach 7-19), dowolną liczbę godzin dziennie, a nawet "nadrabiać" i z tego odbierać dni wolne. Jeden z największych plusów firmy. Multisport, opieka medyczna, od nowego roku fundusz socjalny, pół godziny płatnej przerwy na obiad czy ping ponga/piłkarzyki - nie jest źle. Wkrótce przenosimy się do nowego, dużego, własnego biura, w którym ma być jeszcze więcej bajerów. Z większych minusów zarządzanie projektami(a raczej jego brak) - zmienność wymagań, ulotność ustaleń. W tej chwili chyba najpilniejsza rekrutacja na c++/go i java developerów, chociaż tak naprawdę na wszystkie stanowiska jest otwarty nabór.

kaja

a gdzie Ty widzisz te nowe oferty, bo ja śledzę ten wątek już chyba trzeci miesiąc jak nie dłużej i niczego niestety nie ma takiego więc gdzie te oferty? nie wiem. Ale faktycznie będzie dobrze jeśli macie się dogadywać z pracodawcą no nie? i nie wiem czy macie jakieś dodatkowe wynagrodzenia tam czy nie?

Maciej

Hej, a może ktoś coś więcej napisać o stanowisku Internal Support Engineer w X-Formation? Ogłoszenie wygląda fajnie, chyba spełniam wymagania, linuxa i windowsa znam, jako użytkownik, angielski też uznaję za bardzo dobry, bo zrozumiałem całe ogłoszenie. Jestem pod wrażeniem oferty, prywatna opieka medyczna razem z dentystą, multisport, jakiś pokój gier - robi wrażenie. Pytanie, czy aby na pewno warto?

pracuś

Praca w firmie X-Formation, to praca z ludźmi, którzy znają swoje możliwości. Skoro firma zdobywa nowych klientów to oznacza, że muszą tam pracować ludzie, którzy mają doświadczenie. Szukają ludzi na C++, bo widocznie potrzebują więcej osób, aby udoskonalić swoje produkty.

Programista

Wszystkie firmy maja problem z programistami, a firma szuka ludzi bo zaczyna nowy produkt. Wynagrodzenie zależnie od umiejętności od 5000 netto.

Trita

Widzę, że szukają specjalistów do C++ ciekawe jestem jakie warunki finansowe oferują, bo oferta wisi już chyba z miesiąc czasu... Czyżby brak chętnych?

anonimus

Nie pracuję już tam, ale kontakt z niektórymi osobami, które tam się jeszcze ostały mam. ;-)

gość2

Madziu, zarówno ja, jak i (pewnie) anonimus pracowaliśmy tam. Jaki miałbym interes w wypisywaniu bzdur, gdybym tam nie pracował wcześniej? Firma jest mała, ,(usunięte przez administratora)Chcesz to idź i próbuj, może Ci podpasuje, ,(usunięte przez administratora)

gość

Ludzie dłużej pracujący nie narzekają. Socjal teraz jest dobry jak w innych firmach, Multisport, teraz wprowadzają prywatne ubezpieczenie medyczne. Zawsze znajdą się osoby, które nie nadawały się do pracy i chcą się zemścić, a także takie którym nie dopasowała praca. Jak chcesz to spróbuj, sama się przekonasz. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Wiemy tez że często jest tak że jak osobom praca pasuje i jest wszystko ok, to nic nie piszą bo uważają, że to strata czasu. A tym co nie zapasowało lub oni nie nadawali się do pracy - to piszą jaka firma jest do niczego, chociaż czasami wiedzą że to też jest jakiś ich błąd, ale wolą odbić piłeczkę i szpecić wizerunek firm. Wszystkie opinie są subiektywne, a nie obiektywne. Ile w tych komentarzach jest prawdy, to tylko każdy wie, który sam pisze.

W każdej firmie sa ludzie lepsi i gorsi. Ludzie którzy długo pracują, rozwijają się- to zawsze będą lepsi. Natomiast znajdą się też osoby które uważają się za dobrych, ale takimi nie są. Rotacja kadry nie tylko zależna jest od firmy ale od rynku na którym działa firma. "Wchodzenie w cztery litery szefa" - to słowa człowieka o zbyt wysokim miemaniu ( uwazajacym się za idealnego człowieka, pracownika, a naprawda tak nie jest i poprostu chce się zemścić)

Programista

Firma nie ma projektów, gdyż zajmuje się własnymi produktami. Owszem nawet nowa technologia robi się stara po kilku latach, ale firma stara się przepisywać je ze starej na nowszą technologie.

Od momentu kiedy pracuje w tej firmie nie spotkałem się z losowymi zwolnieniami. Firma nie traktuje ludzi jak maszynkę do zarabiania tylko widzi człowieka. Firma stara się być otwarta na potrzeby pracownika w granicach możliwości. Od czasu do czasu firma organizuje fajne imprezy.

jod

To może ktoś zorientowany napisze co się dzieje teraz w X-Formation, bo z zewnątrz wyglądają nie najgorzej, ale jak traktują ludzi?

Programista

Atmosfera jest bardzo fajna. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć aplikuj do tej firmy. Dzięki tej firmie bardzo mocno podszkoliłem swój angielski.

xf

Luźna atmosfera pracy, elastyczne godziny pracy, benefity, imprezy firmowe, pokój gier :), wysoki poziom programistyczny, bardzo duży nacisk na jakość kodu, niezłe zarobki, stały kontakt z językiem angielskim (dla mnie to plus). Bardzo duży nacisk na ciągły rozwój. W firmie jest kilka zespołów w różnych językach programowania - można się więc nauczyć nowych rzeczy a nawet przekwalifikować. Profesjonalny flow pracy - continuous integration, testy, wiele narzędzi automatyzujących pracę programisty. Z minusów chyba tylko nieco za wolny rozwój produktu (jakość kodu i ciągły refaktoring do lepszych rozwiązań). Rozmowa kwalifikacyjna dość trudna, ale warto :)

gość

"Pracownik - co masz na myśli, że w firmie X-Formation jest pełno prowizorycznych rozwiązań? - możesz rozwinąć tę kwestię?

Prężnie rozwijająca się firma z perspektywami. Jak się interesujecie wszystkim co się dzieje w około was to możecie się tu dużo nauczyć. Szef ma 32 lata przez co kontakt z nim jest łatwiejszy, pracownicy na poziomie, metodyka pracy scrum-kanban, nie obowiązuje żaden dress code. Biuro dobrze wyposażone, pingpong, piłkarzyki, konsola do gier

anon

,(usunięte przez administratora) Ogolnie niezly (usunięte przez moderatora) wiec mozna sie czegos nauczyc. Jak na tak mala firme sprawna metodologia rozwoju softu.

Kraków

Racja,(usunięte przez administratora)- ale za to organizował fajne release parties :D Atmosfera w firmie (usunięte przez moderatora), młodi pozytywni ludzie. Nie ma spin se ,(usunięte przez administratora)szefostwem w garniturach. Dla mnie to duzy plus. Co do płacenia, to ja zawsze dostawałem wypłatę zgodną co do grosza i zawsze była na koncie przed pierwszym.

Zostaw opinię o X-Formation - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie X-Formation